Een revalida tie-inrichtiiig in St Eli sabetli-zi ekenhui s Burgemeester Kalff bezocht Weense gemeenten-congres agenda Braderie-Agenda Nieuive afdeling in gebruik genomen Bloemencorso in ophouw Miniatuurstad Moeder met vier kinderen uit haar woning gezet Uitslagen Bedrijfssport Ingenieuze schepping van de heer H. Jansen Uitwisseling van gedachten heeft vruchtbare werking Heropening Fa C. Vriesman Voor 40 jaar Pagina 2 Dinsdag 30 Juni 1953 Zoals na de eerste wereldoorlog heeft de geneeskunde ook na de tweede wereldoorlog een periode van snelle groei en nieuwe vindingen doorgemaakt. Dit geldt voor de geneeskunde in het algemeen, doch in het bijzonder ook voor de revalidatie-methode, die o.a. toegepast wordt op patiënten, die tengevolge van amputatie van lichaams delen minder-valide zijn geworden. Het Gemeenteziekenhuis aan i der-methode, die een passieve de Coolsingel te Rotterdam ver- was, is de nieuwe nabehande- bond aan zijn inrichting in 1940 lingsmethode een actieve, waarbij reeds een revalidatie-afdeling, die onder leiding stond van onze oud- stadgenoot, de heer G. Grondsma, die daar de gelegenheid had als revalidist verschillende nieuwe vindingen, sommige door hemzelf ontworpen, toe te passen. De heer Grondsma heeft thans zijn werkterrein naar zijn vader stad verplaatst, want hij is thans verbonden aan de dezer dagen in gebruik genomen revalidatie-in richting van het St.-Elisabethzlc- kenhuis. Naar aanleiding daarvan had den wij gisteren met de direc- teur-igeneesheer van dit zieken huis, Dr. G. Sluymer en met de heer Grondsma een onderhoud, waarin zij ons het een en ander van deze moderne tak van toege paste medische wetenschap ver telden. De psychologische therapie van oorlogs-invaliden, wellke thans hoofdzakelijk wordt toegepast in het revalidatiecentrum voor mili tairen te Doorn, gaf de grote stoot aan de revalidatie in de ci viele sector van het ziekenhuis wezen. Het was dan ook, dat in sa menwerking met de orttoopae- d^jche en rheamatologisohe spe cialisten door de directie van het St.-Elisa[bet!hziekenhuis besloten werd een revalidatie-afdeling aan het ziekenhuis in te richten, wel ke afdeling werd ondergebracht in een der paviljoens aan de Ju liana van Stollberglaan. Het betreft hier patiënten, die een nabehandeling .behoeven na operatie (amputatie) of op indi catie van de orthopaedische chi rurg of rheumatoloog. In tegen stelling met de na de eerste we reldoorlog in gebruik zijnde Zan- chologiscfhe overwegingen, zoveel mogelijk in groepsverband. Merk waardig waren de resultaten, die de film te zien gaf van de reva- lidatiemethode bij patiënten, wie één of beide benen werden ge amputeerd, of die hun handen moesten missen. Na langdurige oefeningen van de spieren kun nen zij de moderne prothesen ge bruiken op een wijze, die 't hen mo,gelijk maakt weer in het ar beidsproces te worden opgeno men. In de nieuwe afdeling van het St.-Elisabethziekenlhuis was alles gereed, om de nieuwe patiënten te ontvangen. De nieuwe afde ling, die het karakter krijgt van een polikliniek, heeft haar in gang aan de Juliana van Stol berglaan. In de verschillende ka mers stonden de electrische en andere behandelingsapparaten OLYMPUS-SUCCESSEN TE LEIDEN ALKMAAR. De handicap, dat A- en B-klassers op de R.K. Verenigingskamp te Leiden j.l. Zondag niet konden starten, is voor Jan Borst geen bezwaar ge weest. Deze specifieke lange af standloper ging riu de midden afstand proberen en behaalde daar twee zulke fraaie overwin ningen, dat publiek en athleten hem met 'n donderend applaus beloonden. Door deze overwinnin gen promoveerde hij op beide af standen naar de B-klasse. Ook Truus Schuyt en Nel de Waard boekten overwinningen. Bij de 200 M. dames wist Truus Schuyt de eerste plaats te beha len in de fraaie tijd van 29 sec., waardoor zij naar de C-klasse promoveerde. Nel v. Velzen werd 'n zeer goede vierde in 31.1 sec. Nel de Waard won het num mer verspringen met 'n sprong van 4.54 M. en werd tweede bij 't hoogspringen met 1.33 >4 M. Op hetzelfde nummer werd Truus Schuyt derde, eveneens met 1 33 y> M. Truus Mooy behaalde 'n 2de plaats bij het hoogspringen da mes B met 1.27 H M. Ook de meisjes en jun. deden het best .waar-bij vooral N-el Kraakman en Rie Vreeker op de voorgrond traden. Fr. v. d. Schot, D. Droog, B. Giling en W. Groot waren op hun nummers zeer ac tief en plaatsten zich in de voor ste gelederen. De vierde plaats voor B. Bleeker op de 3000 M., was zeer zeker verdiend. Hout voor Fa Conijn ALKMAAR. In de loop van de dag van gisteren arriveerde m de haven de 178 bruto register- ton metende coaster „Kwiek afkomstig van Zweden en geladen met boomstammen, bestemd voor de Fa. C. Conijn. De stammen worden in het Kanaal gelost en woirden als vlotten naar de Hoornse Vaart vervoerd. DINSDAG 30 JUNI Bioscopen: REX: 2, 3, 4 uur: Elisabeth is Koningin (kleurenfilm); 8 uur: De Schoonheidsspecia list en Elisabeth is Koningin CINEMA AMERICAIN: The Drum. VICTORIA: Bureau Zedenpo litie. HARMONIE: Meisjes in het wit. Voorstellingen: 8 uur. Apotheken: Van hedenavond 6 uur af voor spoedgevallen te be reiken Apotheek Wanna- Mient. Mient C 13, Apotheker Mej. F. Schuitema. KUNSTENAARS CENTRUM BERGEN: Tentoonstelling L. Damsté-Peletier, en Nel Tim- mers, geopend 27 en 28 Juni 14.30—17.30 en 19.30-22 uur 29 Juni t/m 3 Juli tevens van 1012.30 u. in Rustende Ja ger. WAPEN VAN HEEMSKERK: Dans- en Show-orkest Fam. Kok met tenor Anton de Rid der. WATERSTANDEN: Woensdag: Hoog water 10.25 en 23.20 u. laag water 4.30 en 17.30 uur. de patiënten zelf doende zijn. Dit opgesteld; een vijftal aparte werd duidelijk en interessant ge ïllustreerd in het aardige filmpje dat de heer G. Grondsma in zijn inrichting aan de Coolsingel te Rotterdam heeft vervaardigd. Wij zagen op deze film de be handeling van patiënten van uit eenlopende aard; longpatiënten, die vóór en na de operatie een bepaalde ademhalingstechniek moeten toepassen; patiënten, die boxen stelt de patiënten in de gelegenheid afzonderlijk de voor geschreven oefeningen te doen. Er is ook een zaal voor oefe ningen in groepsverband, zoals er ook afzonderlijke kamers zijn voor het nemen van baden voor onderwatermassage en parafine- baden, welke laatste nodig zijn bij de nabehandeling van patiën ten met brandwonden en van aan gewrichtsstoornissen lijden I plastische chirurgie, en met bepaalde instrumenten oefeningen moeten doen, om de i Het St.-Elisabethziekenhuis, het gewrichten weer bruikbaar te groots/te benoorden het Noord- maken. Kinderen, die door kin- zeekanaal, heeft zich met de ope- derverlamming getroffen zijn, za- ning van deze nieuwe inrichting, gen wij al spelende zich oefe- zijn plaats waardig getoond. Mo- nen in het gebruik van hun ver- ge de nieuwe inrichting werken lamde ledematen. Ook de vol- I tot heil vam de patiënten van wassenen oefenen, mede uit psy- Alkmaar en wijde omgeving. De blokhut CASTRICUM. R.K. verken ners en welpen zullen het dorp rondgaan om loten te verkopen ten behoeve van de bouw van een blokhut. Versohillende vaklieden en technici hebben reeds hun mede werking toegezegd. Naar wij vernemen zal, zodra de benodigde gelden bijeen zijn gebracht, met de bouw worden aangevangen. AARDBEIEN-ACTIE CASTRICUM. Ten behoeve van „Herwonnen Levenskracht" heeft het plaatselijk bestuur we derom een aardbeien-actie geor ganiseerd. Het doet een beroep op de tuinders een mand aard beien voor het goede doel te wil len afstaan. Bestuursleden zullen Vrijdag 3 Juli bij het veilingge bouw aanwezig zijn om de ge schenken in ontvangst te nemen. Laten wij hopen dat deze over vloedig zullen zijn. ALKMAAR Vanavond om zeven uur zullen duizenden en duizenden kijkers genieten van het schouwspel, dat een van de hoogtepunten van de eerste Bra deriedag zal zijn, het bloemencor so. De laatste dagen is er aan de voorbereiding op dit grootse evenement vlijtig gewerkt. Voor het merendeel zijn de 33 num mers van het corso klaargemaakt in de grote garages van de NACO op de Helderse Weg. Een bijzon dere attractie is de imitatie Gou den Koets, een koets van louter papier op smalle rubberbandjes. Sommige nummers zijn van 't laatste bloemencorso van Aals meer. Niet minder dan vijftig Alkmaarse en Aalsmeerse bloe misten zullen de duizenden bloe men leveren, die tot het laatste ogenblik waren opgeslagen in de koelcellen van het gemeente lijk slachthuis. De Stichting Alk maarse Braderie komt zelf met vijf praalwagens voor de dag ALKMAAR Tot eên van de attracties van de Braderie behoort do eerste en enige minatuurstad „Kunst", vervaardigd door de thans 79 jarige heer H. Jansen, wonende aan de Nieuwpoortslaan. Jarenlang heeft de heer Jansen gewerkt aan zijn stad die een oppervlakte van zeven vierkante meter bedraagt en die men kan zien op de tweede etage van V. en D. Het is wonderlijk om te zien. Het is een echte stad met huis jes, straatjes, grintweggetjes en grachten. Men ziet de Meelmolen „De Tijd" lustig draaien en men volgt bakker De Vlijt in zijn rus teloze arbeid. Daar steekt de kerk als een sieraad boven de stad uit. De café's en restaurants heb ben Biljards Rooms en pension gelegenheid is er in de kunststad te over. Een garagehouder met moderne wagens staat het uit gaande publiek te allen tijde ten dienste Als de raderboot „De Volharding" opstoomt, dan ope nen zich de bruggen en sluizen. In de bazar „De Olifant" is van alles te koop.... Vlijtig leren de kinderen op de scholen hun les sen en rustiek en dromerig liggen de herenhuizen met keurige tuin tjes te stoven in de zon. Rank verheft zich het stadhuis, dóór het postkantoor en verderop, ligt de deftige villawijk, waar de groot industrieëlen wonen 99J Met veel kunstzin, pure fanta sie en vakmanschap heeft de heer Jansen zijn maquette vervaardigd, toen hij 35 jaar oud was. Hij had toen 13 jaar gewerkt bij Verkade te Amsterdam ,maar had daar zijn ontslag genomen, omdat het werk hem niet meer beviel. Hij fabri ceerde toen zijn stad en ging daarmee op tournee door ons land. dat hij in alle richtingen heeft doorkruist. In 436 gemeenten heeft hij de stad laten zien en overal was men er vol bewondering over. Tussen de jaren 1914 en 1922 is de mi niatuurstad zesmaal in Alkmaar geëxposeerd geweest, daarna niet meer. We mogen dus veronder stellen. dat de maquette voor het merendeel der bevolking iets ge- heej nieuws zal zijn en dat de in genieuze schepping van de heer Jansen ook in het jaar 1053 veel aftrek zal vinden. Het huis van de Saltimbanks BERGEN. Op Woensdag 12 Augustus zal de Stichting het Nederlands Volks Toneel (art. leiding Ben Groeneveld en Ferd. Sterneberg), des avonds om 8 uur in het openluchttheater te Bergen een opvoering geven van het charmante blijspel van Luisa Treves „Het huis van de Saltim- banks". in dit fleurige en kleurige stuk treden onder regie van Ben Groe neveld op; Elly Ruimschotel, Bé Schenk, Anita Menist, Emmy Lopes Dias, Els Bouwman, Hans van Meerten, Ferd. Sterneberg, Tonny Foletta, Jan Hundling, Piet Kamerman, Ad van Gessel en Cor Wischge. WOENSDAG 1 JULI 10.00 uur 10.30 uur 11.00 uur 11.30 uur 2.00 uur 4.00 uur 4.00 uur 4.30 uur 7.00 uur 7.30 uur 810 uur 9.00 uur 9.30 uur 10.00 uur HEROPENING VAN DE BRADERIE VARIéTé-SHOW op attractie-podium op de Laat 6e MODESHOW in 't Gulden Vlies „THE HÖDEARS" op attractie-podium op de Laat 7de MODESHOW in *t Gulden Vlies „THE HODEARS" op attractie-podium op de Laat 8ste MODESHOW in 't Gulden Vlies SURINAAMS ORKEST in Langestraat en op de Laat (tot 6 uur) VOETBALWEDSTRIJD OP HET SPORTPARK AlcmariaStormvogels 9de MODESHOW in 't Gulden Vlies Gelegenheid tot bezichtiging van de bloemen wagens van het bloemencorso op Hofplein en Nieuwesloot „THE HODLARS" op attractie-podium op de Laat 10de MODESHOW in 't Gulden Vlies VERLICHT BLOEMENCORSO (route zie elders in dit blad) DONDERDAG 2 JULI 10.00 uur 10.30 uur 11.00 uur 11.30 uur 2.00 uur 3.30 uur 4.00 uur 4.15 uur 7—8 uur 7.30 uur 7.30 uur 9.30 uur 10,00 uur HEROPENING VAN DE BRADERIE VARIéTé-SHOW op attractie-podium op de Laat 11de MODESHOW in 't Gulden Vlies FRED JOHNSON'S RIJWIELACROBATIEK op attractie-podium 12de MODESHOW in 't Gulden Vlies SURINAAMS ORKEST in Langestraat en op de Laat (tot 5 uur) 13de MODESHOW in 't Gulden Vlies RIJWIEL-ACROBATIEK op attractie-podium op de Laat Laatste optreden van SURINAAMS ORKEST op Braderie 14de MODESHOW in 't Gulden Vlies GROOT JAPANS DAGVUURWERK op het Canadaplein (met attractie voor bezoekers) 15de (en laatste) MODESHOW in 't Gulden Vlies FRED JOHNSON'S RIJWIELACROBATIEK op attractie-podium HEILOO Ook de burgemeester van Heiloo, de heer J. Kalff, heeft, evenals zijn Alkmaarse collega, met wie hij tezamen met zijn echtgenote te Wenen het Congres van de Union of Local Authorities heeft bijgewoond, ons welwillend een onderhoud toegestaan om iets n.a.v. zijn reis naar Oostenrijk en "zijn verblijf van ongeveer een week te Wenen, te vertellen. Een van de meest in het oog lopende voordelen van een derge lijke „wereldomvattende" samen komst, noemde de heer Kalff de gelegenheid van gedachten te wis- seden met collega's van diverse landen, steden en dorpen, die allemaal hun eigen moeilijkheden hebben, naast de problemen, die in alle gemeenten over de gehele wereld voorkomen en het onder werp van discussie waren op het Congres. Deze samenspraken werkten zeer verhelderend en verdiepten het inzicht en de Bur gemeester was er zeker van, dat dit op de lange duur een gunstige uitwerking zou hebben op zijn eigen werk en werkmethoden. Het had hem gefrappeerd, dat sommige begrippen onder dege nen, die hij hoorde spreken, geen vaste betekenis hadden en geheel subjectief werden verstaan. In Holland zijn wij geneigd te den ken aan een grote huizenmassa, als wij over een stad spreken: een huizenmassa, waarin men mensen voor, achter, beneden, bo ven en naast zich heeft wonen, maar een burgemeester als van Bombay, waarmee de heer Kalff gesproken heeft, denkt over een stad sprekende, zeker niet op de eerste plaats aan een steenmassa, maar aan toestanden op sociaai gebied.... In deze stad ontmoet men de verschrikkelijkste dingen. De burgemeester van Bombay deed de ergste verhalen over men selijke armoe en ellende, besmet- in vergelijking met andere lan den, toch altijd nog rijke Neder land practisch niet voorkomen en zeker niet in die mate Veel is tijdens het Congres ge sproken over.de verhouding Rijk —Gemeente en de noodzaak tot hechte samenwerking tussen de gemeenten onderling, en over de eventuele mogelijkheid, de ge meenten een zeker eigen belas tinggebied te geven. Heiloo is een gemeente, die geen bijzondere bijdrage van node heeft, waar door zij wat meer vrijheid geniet dan andere gemeenten, voor wie deze bijzondere bijdrage van het Rijk wel vereist is en die dus in alles nauw van het Rijk afhan kelijk zijn. Toch zou Burgemeester Kalff de lagere bestuursorganen wat meer vertrouwen van de Overheid willen zien genieten, om zelf in laatste instantie over bepaalde uitgaven te mogen beslissen. In dat geval en ook, wanneer de ge meenten een eigen belastingge bied zouden hebben, zou de taak van B. en W. en niet het minst van de raadsleden nog meer ver antwoordelijkheid eisen en meer voldoening geven. Via dit onderwerp kwam Bur gemeester Kalff over een daarmee samenhangend onderwerp te spre ken, de verhouding tussen ge meentebestuur en gemeenteraad en de ingezetenen. Hij betreurde het in vele gevallen te moeten telijke ziekten, dingen, die in het, constateren, dat de bevolking zich zeer weinig aan gemeentezaken gelegen laat liggen. Ook in Heiloo is dit het geval, vooral onder de intellectuelen. Toch zou een in tensieve interesse van de bevol king voor de belangen van de ge meente van inwoning een effi ciënte uitwerking kunnen hebben. De bevolking als zodanig zou zich als taak kunnen zien opgelegd een adviserend lichaam te worden naast de raad en de raadsleden informatieve dienst kunnen be wijzen. Dit spreekt voor een grote stad meer dan voor een platte landsgemeente, zoals Heiloo is, waar gemakkelijker contact met de gemeentelijke autoriteiten plaats heeft dan in een grote stad. Maar dat die in Heiloo nog voor intensivering vatbaar is, is zeker. Wat de gestage ontwikkeling van Heiloo betreft, zei Burge meester Kalff, dat zijn gemeente nooit een stedelijk karakter zou mogen krijgen. Daarom is ook vastgelegd, dat Heiloo geen in dustriegemeente zal worden maar als woongemeente zal blijven fungeren: lage huizen met een fatsoenlijk stukje grondDat wil niet zeggen, dat Heiloo geen grote, uitgestrekte gemeente mag worden. Het zal blijvend aan de behoefte moeten voldoen. Maar een wezensverandering zal niet mogen optreden. Onderlinge sa menwerking van gemeenten zal ook samenvoeging van gemeenten kunnen voorkomen. Wat Heiloo en Alkmaar betreft, de regerings commissie-Ter Veen, die hierover een rapport aan het samenstellen is, heeft daarvan nog niets laten horen. Sprekende over de Vereniging van Nederlandse Gemeenten, ditf op haar beurt weer lid is van de Union of Local Authorities, zei Burgemeester Kalff, dat naar zijn mening de kleine gemeenten in hun vertegenwoordiging wel wat in de verdrukking zijn geraakt, reden waarom hij voorstander is van een aparte vereniging van plattelandsgemeenten. T.z.t. zal daarover zeker nader worden be slist. Overigens betekende het bezoek aan het Weense Congres niet alleen serieus werken, er was ook gelegenheid te over voor ge noegen. Gelijk de afgevaardigden van de Veiligheidsraad of Ver enigde Naties heeft de burgemees ter geluisterd naar de redevoerin gen, die in het Frans, Duits en Engels werden afgestoken en te gelijkertijd werden vertaald, wel ke vertalingen men via een kop telefoon kon beluisteren. Hij was onder de indruk gekomen van de enorme waterleiding van Wenen, die schatten en schatten gekost heeft en waarvan de bezichtiging bijkans een gehele dag heeft ge duurd. Maar ook heeft de burge meester het meest-primitieve wa- terleidinkje gezien van een boer, die met wat pijpleidinkjes en bak ken een bergbeek of riviertje af tapte en het heerlijkste water, ijs koud en glashelder, altijddurend en altijdstromend bij zich had. Tijdens de excursies, o.a. naar de paleizen van Keizer Franz Joseph, naar de verschillende woonwijken en musea had de burgemeester de meest-interessante ontmoetingen met collega's van overal uit de wereld. Hij woonde een opvoering bij van de Opera Figaro tegen de achtergrond van Schönbrunn zelf en bezocht 'Voorts een tentoonstel ling van schilderijen van Breug- gel. Zijn echtgenote maakte in tussen met andere begeleidsters der Congressisten een tocht door Wenen en bezocht de Weense mode-academie. Hoewel de bevol king van Wenen luchthartig is, aldus Burgemeester Kalff, hetgeen o.a. blijkt uit de geringe haast, die men maakt in het onderhoud van de huizen, die over het alge meen van lelijk metsel- en pleis terwerk zijn, zij is toch gediscipli neerd. De stad maakt een propere indruk en zulks in tegenstel ling met de Hollanders men zal er geen papiertje op straat laten slingeren. De heen- en te rugreis waren voor Mevr. en de Heer Kalff vacantiereizen op zich en vooral werd er genoten in het stadje Rothenburg auf der Tauber nabij München, een stadje van 8000 zielen met een juweel van een raadhuis, daterende van het begin der zeventiende eeuw en welke stad geheel in middeleeuw se trans bewaard is gebleven, en wonderwel van de oorlog is ge spaard. (Voor andere onderwerpen dit Congres betreffende, zij verwezen naar het verslag ih onze editie van gisteren, n.a.v. het onderhoud met de Bur gemeester van Alkmaar). Deze wagens worden door trac toren voortbewogen. St. Caeciia en Soli Deo Gloria zullen vanavond het eerste bloe mencorso door de straten bege leiden. Woensdagavond zullen de Postharmonie en Excelsior het doen. Op deze avond zullen de wagens tussen 8 en 10 uur op de Nieuwesloot tentoongesteld zijn, waarna ze, geïllumineerd door de felle schijnwerpers van de Alk maarse Brandweer, hun route door de stad zullen maken. Ook de drumbands van de N.P.V. en de Verkennerij zullen muzikale medewerking aan het corso ver lenen. De route voor vanavond is als volgt vastgesteld: Helderse weg, Stationsweg, Scharloo, Berger hout, Kennemersingel, Kennemer straatweg, Nieuwlandersingel, Emmabrug, Zilverstraat, Ridder straat, Laat naar de Koorstraat, St. Laurensstraat, Nieuwesloot, Hofplein, Ged, Nieuweslooot, Ka naalkade, langs de groenteveiling naar de Helderseweg. Die van morgenavond luidt: St. Laurensstraat, Koorstraat, Laat. Ridderstraat, Zilverstraat, Kenne- merpark, Ritsevoort, Koorstraat, Kerkplein, Gasthuisstraat, Zeven huizen, Geesterweg, Scharloo Stationsweg naar Helderseweg. De volgorde van de praalwa gens was voorlopig vastgesteld als volgt; 1. Motorpolitie; 2 Muziekcorps „St. Caecilia"; 3 Luxewagen be stuur Alkmaarse Braderie; 4 Ga rage Jan Moejes met „Lambret- ta' scooters; 5 Alkm. Braderie corso 1953 (praalwagen); 6 Het Wapen van Heemskerk; 7 Chem. Wasserij Krom; „Ik kom van Krom"; 8 N.P.V. Drumband; 9 Garage Met met een Opelsprook- je; 10 Praalwagen Alkmaarse Braderie; 11 Was- en Strijklnr. „Vredenburg"; 12 Pontiac Horlo ges „De juiste tijd": 13 Praalwa gen Alkmaarse Braderie; 14 Che mische Wasserij „Alcmaria"; 15 Muziekcorps Soli Deo Gloria; 16 Milfleur Sprookjeskoets; 17 18 19 Het gouden driespan Garage W. Schmidt: Ford Taunus, Ford Con sul, Ford Zephir; 20 Praalwagen Alkmaarse Braderie; 21 Garage Klaver, Franse élégance, Renault Frégate; 22 Heinekens Bier op de Braderie; 23 R.K. Verkenners Drumband; 24 „Lastina" for the junior Miss and her Mama; .25 Paardensportver. „Vooruit"; 26 Rijnbende heit de kloek; 27 Café Tom Scharlewie; 28 Max Woiski's Surinaams Orkest; 29 Alkmaarse Brandweer; 30 Alkmaarse Brade rie; 32 Luxe bloemenwagen; 33 Versierde reclamews«en. Tennisclub Bakkum CASTRICUM. De heer W. E, van Keeken, die in tenniskrlngen geen onbekende is, heeft om ge zondheidsredenen als voorzitter van de tennisclub Bakkum moe ten bedanken. De heer Martens zal zijn taak overnemen. W eersvericachtinff Medegedeeld door het K.N. M.I. te De Bilt, geldig van Wc tot Woensdag- Dinsdagavond avond. ONWEERSACHTIG Aanhoudend warm met ver- .-.erinke bewolking en plaat selijk regen- of onweersbuien. Zwakke tot matige wind uit uiteenlopende richtingen. Luxueuze showroom ALKMAAR Nadat het panu Verdronkenoord 99 de fa, C, Vriesman en Zoon, 30 jaar lang tot smederij had gediend, met een heel klein winkeltje aan de straatzijde, is, in de loop van enkele weken tijd, geheel het in terieur gemetamorphoseerd tot een bedrijfsruimte van een opper vlakte van 11 bij 6 meter, die met kraakheldere witte plafond en muren en glimmend gepoetste hard bruin getinte vloer, en in gericht met alles, wat de zaak aan haarden gn kachels, gaskomfoor- en fornuizen en huishoudelijke artikelen te bieden heeft, de bei de firmanten tot grote voldoening strekt en waar het voor de cliën- tele aangenaam verpozen is, wan neer men zijn keuze maakt. De smederij is verplaatst naar Verdronkenoord 93, waardoor men een ruimte verkreeg, die meer het karakter heeft van een luxueus ingerichte showroom dan van een winkel, Gisterenmiddag hebben de firmanten in tegen woordigheid van leveranciers en andere zakenrelaties de zaak her opend. De etalage feestelijk inge richt, geeft een overzicht van al les. wat er te koop is. Langs de wanden staan de huishoudelijke artikelen opgesteld, in het mid den staan de haarden en kachels, waarop de firma gespecialiseerd is: D.R.U., Jaarsma. Frisia, Vro- ling's heteluoht-kachels. Becking en Bongers en Tiger. De firma heeft de alleenverkoop van haar denglas, dat gebruikt wordt in plaats van mica; het is onbreek baar en gemakkelijk schoon te houden. Wanneer des avonds de T.L. buizen ontstoken zijn, is die veelheid van glanzende en glim mende artikelen een lust voor het oog. In dg portiek is een vitrine waarin geëxposeerd het vuurvaste goed. w.o. Amerikaans vuurvast glas. waar twee jaar garantie op is. Geslaagd DE RIJP. Bij het te 'sGra- venhage gehouden examen voor het vakdiploma detailhandel in tabak en tabaksfabrikaten slaag den onze plaatsgenoten de heren M. P. Kapfein en Jac. Kaptein. ALKMAAR Gistermorgen werd in de Druivenlaan een moeder met vier kinderen uit haar woning ge zet. De uitzetting berustte op een uitspraak van de kantonrechter. De vrouw had destijds een ver klaring van huuropzegging gete kend, waarbij een makelaar haar gezegd had, dat haar wel een an dere woning zou worden toegewe zen. B. en W. hadden een half jaar geleden de woning voor een half jaar gevorderd, omdat er toen geen woning beschikbaar was. De eige naar van de woning wilde het ge zin persé uit de woning hebben en liet het op straat zetten. Door be middeling van het bureau huisves ting werd haar een woning, Wilde manstraat 1 toegewezen, welke echter nog bewoond was door het gezin Zwart, dat van de eigenaar de woning aan de Druivenlaan mocht betrekken. Het huisraad van de moeder met vier kinderen werd daarop naar de woning aan de Wildemanstraat gebracht, doch de vrouw wilde deze woning, een krot dat de naam van woning niet meer verdient, niet betrekken. De kin deren werden elders ondergebracht Wij hebben de woning gezien en zijn van mening, dat dit krot al lang afgebroken had moeten wor den. De vloeren waren beschim meld, het dak was lek en het be hang was aangevreten door de rat ten. De vrouw was danig over stuur, temeer daar In de bedrijvig heid nog haar fiets gestolen was, toen deze in de Druivenlaan bij 't op straat gezette huisraad stond. Over de achtergrond van het geval heeft de vrouw ons een en ander verteld, doch daar wij eerst nog de lezing van de makelaar willen ver nemen, komen wij hier morgen op terug. 5 0 1 16—2 10 ALKMAAR In de afgelopen week werden onderstaande wed strijden in de Alkmaarse Bedrijfs- haridbal- en voetbalcompetitie ge speeld. Voetbal Afdeling A: SOVAPovay 40 Afdeling B: KromStoel 32 MelkboerenHulskampboys 11 POA't Hooge Huys 2—2 HulskampboysTelefonia 10 Afdeling C: Alkm CourantLastinaboys 12 NagengastNotenkrakers 14 Povay II—APSV III 0—2 RingersKofaboys 43 De stand in de competitie is als volgt: Afdeling A: SOVA Ringers I BBC Lichtbedrijven Povay J Blackboys Centra Reiniging Postiljon Afdeling B: APSV II Hulskampboys Melkboeren Telefonia POA 't Hooge Huys Krom Stoel Afdeling C: Lastinaboys Ringers II Kofaboys Notenkrakers APSV III Alkm. Courant Povay II Nagengast 4 3 1 3 2 1 2 1 2 2 5 0 2 3 4 0 13 —4 6—3 6—11 5—9 5—5 3—4 2—8 3—8 4 5 2 6 2 5 4 10 16— 1 9 13— 3 9 8—14 5 13—10 5 7—9 4 3—6 3 5—12 2 3—13 3 1 1 2 1 3 1 2 2 0 3 1 1 0 3 1 3 4 4 0 0 15— 5 5 4 0 1 12— 7 6 4 0 2 19- 4 3 0 1 5 2 0 3 0 3 0 4 6 8 9—7 6 0 0 5 3—6 2 6—16 2 2—19 0 Handbal: Afdeling A: MilfleurKrom 26 LastinagirlsJong Holland 70 LastinagirlsZwaluwen A 22 Jong HollandMilfleur 06 Afdeling B: De WildZwaluwen B 22 Tubantia—KHC 2—6 SVG—De Wild 3—2 De stand in de competitie is nu als volgt: Afdeling A: Lastinagirls Milfleur Krom HVB Zwaluwen A Jong Holland Afdeling B: SVG De Wild KHC Zwaluwen B Tubantia 0 0 1 0 35—12 11 1 2 41—25 9 0 2 22—36 6 1 2 17—12 5 3 19—22 5 7 9—36 0 6 5 0 1 29—18 10 6 4 1 1 25—12 9 7 3 1 3 27—25 7 4 0 2 2 9—18 2 5 0 0 5 8—25 0 In ons blad van 30 Juni 1913 lazen wij: EEN HEUCHELIJK GEBEUREN Wat nog voor slechts korten tijd hoopvol verwachten was, is nu blijde zekerheid. Heiloo krijgt zijn bedevaartskerk van O.L.V. ter Nood. Het heeft de Kerkelijke Overheid behaagd het besluit der Bisschoppelijke Commissie om deze kerk te bouwen goed te keuren. Aan stonds is men begonnen met de uitvoering der bouwplannen en weldra zal de eenvoudige maar fraaie Beevaartskerk gereed zijn om de beevaartsgangers in hare ruimte te ontvangen. En hiermede is dan eene nieuwe luister geschonken aan het Hei ligdom van Onze Lieve Vrouw in Kennemerland. Dat Heilig dom, dat op zo eene bijzondere wijze aanspraak mag maken op de liefde en verering van de kinderen van Maria.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 2