Amerikaanse „seperates" zijn een uitkomst De Hollandse Nieuwe" TWEED WEVEN VEREIST EEN GOEDE OPLEIDING IDEAAL VOOR OP REIS! HARING ETEN is er weer volop W onderkeuken in de lucht verdient navolging DE SPIRAEA In vrije tijd naar musea en tentoonstellingen Eenvoudige japonnen met zeer vele mogelijkheden ZATERDAG 4 JULI 1953 „Hollandse nieuwe!".... Als deze kreet door ons vaderland klinkt, hijst men op haringtentjes en viswinkels de vlag hoog. We zien elk jaar opnieuw het beken de tafereeltje van elkaar verdrin gende mensen, die gretig naar het zeebanket reiken. De haring vliegt weg in deze tijd. Of liever: ze glijdt, want de heren der schep ping plegen de vis bij de staart te grijpen om ze dan handig in het keelgat te laten zakken. Som migen verorberen op deze stijlvol le wijze drie tot vier haringen ach ter elkaar tot leringhe ende ver- maeck van de belangstellende toeschouwers uit binnen- en bui tenland, die van deze gezonde en amusante gewoonte wat kunnen opsteken. Haring eten verdient navolging en behoeft zeker niet beperkt te blijven tot het mannelijk deel der bevolking. Lossen echtgenoten en grote zoons het probleem van de broodbelegging op deze wijze op, wat belet ons, huisvrouwen, hen hierin, desgewenst op eleganter wijze thuis, na te volgen. In haring is smakelijkheid met voedzaamheid verenigd. Het is een goedkoop en gemakkelijk gerecht voor een vismaaltij d bij groenten als sla, gestoofde of rauwe tomaat, bloemkool, spitskool en bieten. Wij zullen u enige ideeën geven voor het gezellig opdienen van ha ring als voorgerecht of bij de kof fiemaaltijd. Haringtoastjes. Haringen van graten en staart ontdoen en in stukjes snijden. Deze met slasaus vermengen. Het mengsel op stukjes toast leggen en met fijngesneden peterselie-groen garneren. Brood met ei en haringrolletjes. Vier sneden brood, een hardge kookt ei, 2 haringen, slabladeren, slasaus of mayonnaise (paprika poeder) Het brood doormidden snijden en besmeren met slasaus of mayonnaise. De sla wassen, de dikke nerven insnijden en de bla deren op het brood leggen. Het ei in 8 plakjes snijden, de haringen van staart en graten ontdoen. Iedere helft in de lengte halveren, zodat lange repen ontstaan. Deze oprollen en met een houtje vast prikken. Op elk sneetje brood een plakje ei leggen (dit met een wei nig paprikapoeder bestuiven). Op het ei een haringrolletje zetten. Haringsla. Twee haringen, twee grote ge kookte aardappelen, een kropje sla, peterselie, slalotjes of een uitje, olie en azijn, zout (kom kommer of tomaat). De haringen schoonmaken en evenals de aardappelen in stukjes snijden. De groenten schoonma ken; de sla wassen en snijden, de sjalotjes of ui snipperen, de peter selie fijnsnijden. Alle ingrediënten dooreenmengen en op smaak af maken met olie, azijn en zo nodig zout. Desgewenst de sla garneren met plakken komkommer of part jes tomaat. Met het oog op de Ingebruik neming van de lockheed „Super Constellation", het langste ver keersvliegtuig ter wereld en het grootste aantal passagiers vervoe rende toestel van de K.L.M., heeft een keukencommissie van deze maatschappij zich al geruime tijd bezig gehouden met de vraag hoe de keuken in de „super connie" het beste zou kunnen ziin. Deze commissie heeft, rekening hou dende met de wensen van ste wards en van de technici, een „pantry" ontworpen, die, naar zij meent, ten volle zal voldoen aan de grote eisen, die aan de vlieg tuigkeuken van de „super con nie" moeten worden gesteld. Andere luchtvaartmaatschappijen, die de „Super Constellation" hebben besteld, hebben grote belangstelling aan de dag gelegd voor deze wonder- keuken. Tot nu toe zijn er reeds vier en twintig bestellingen op binnenge komen. Zoals men weet is de kajuit van de „Super Connies" der K.L.M. door de Amerikaanse architect Dreyfus naar richtlijnen van de K.L.M. inge richt. De ruimte voor de pantry is, behalve in de „electron", in alle ma chines uitgespaard. De wonderkeuken komt ongeveer in het midden van het vliegtuig bij een der passagiersingan gen, maar is toch aan het oog ont trokken. Maximaal vier personen kunnen tegelijkertijd in deze keuken werken aan het serveren van maal tijden voor ten hoogste zestig passa giers en tien man bemanning. Ver scheidene nieuwe snufjes zijn in deze pantry verwerkt: koelte verspreiden de kastwanden, een koelkast van 360 liter inhoud, een dubbel automatische electrische oven, waarin twee gangen elk voor zeventig personen ontdooid en op temperatuur kunnen worden gebracht, en vele andere practische en vernuftige apparaten. De pantry is verdeeld in een warme en een koude afdeling, waar respectievelijk de daarvoor in aanmerking komende producten worden bewaard of be reid. Een soepketel met verwarming aan de zijkant, om aanbranden te voorkomen, is ook een van de snuf jes. Het laat zich aanzien, dat deze wonderkeuken velen genoegdoening sal verschaffen. Deze week in de tuin Wanneer een tuin naar behoren is ingericht, zullen daar zeker en kele heestertjes niet in ontbreken. De keuze is hier zeer groot, maar wie werkelijk iets moois wil heb ben, zal niet verzuimen ook een enkele Spiraea aan te planten. Met de fraaie glimmend-groene bladeren verleent zij een groot gedeelte van het jaar een apart cachet aan de tuin, maar heel mooi wordt het, wanneer de plant met grote wollige bloempluimen is ge tooid. Wij kennen ze in vele kleu ren: crème, rose en donkerrood en nog verschillende tussentinten. Voor een plekje, dat slechts ma gertjes met zonneschijn is be deeld, biedt de Spiraea vaak een uitkomst. De variatie bij de Spiraea's is groot, zodat er altijd wel een ge schikte soort te vinden is. Een kweker zal de liefhebber gaarne van advies dienen. Een zeer mooie combinatie heb ben wij persoonlijk verkregen met de hosta (funkia). De grote, lichte Amerika heeft een geheel eigen mode, die van een prac tische zin getuigt en die daar bij handig, vlot en jeugdig is. In dit land van onbegrensde mogelijkheden geeft, vooral dit seizoen, ook het mode beeld van deze eigenschappen blijk. We doelen dan hoofd zakelijk op de „seperates", practische toiletjes, die zijn samengesteld uit twee of drie delen. Vooral de jonge generatie Is er bijzonder enthousiast over. En geen wonder. Want wat is er handiger en pret tiger voor een meisje of jonge vrouw dan die japonnetjes met allerlei mogelijkheden voor diverse gelegenheden? Onder „seperates" verstaan we bij voorbeeld een jurkje, dat ogenschijnlijk uit een stuk bestaat, maar in werkelijkheid uit rok en blouse van dezelfde stof. Wordt de blouse over de rok heen gedragen, dan heeft men een deux-piece. Een mogelijkheid is ook om de rok met andere blouses te combineren. Het eventueel derde deel van dezelfde stof of combinerende tint kan bij voorbeeld een plastron zijn, dat met de rok een strandjapon vormt en waarover de blouse als completerend jasje gedragen wordt. Een gedecolleteerd lijfje kan tezamen met de rok ook een alleraardigst dansjurkje vormen. Allicht zullen er velen zijn, voor wie de „seperates" nog onbekend zjjn, maar wanneer men er eenmaal een aangeschaft heeft, dan zal men er niet gauw meer afstappen. Immers voor degenen, die zich geen al te groot kleedgeld kunnen veroorloven, is dit soort kle ding een uitkomst en betekent ze door haar vele variatie-mogelijkheden een welkome uitbreiding van een beknopte garderobe. Bovendien hebben „seperates" ook nog voordelen op ander gebied. Ze laten zich op reis gemakkelijker meenemen en niet te vergeten het wassen en strijken er van eist minder inspanning dan van een hele japon. Jammer genoeg zien we ze in de confectie zaken nog maar sporadisch. Maar wie zo handig is zelf een japonnetje te fabriceren, maakt van zelfsprekend ook haar seperates, waar ze zonder twijfel heel veel plezier van zal beleven. Niemand zal vermoeden, dat dit vlotte marine- wit gestreepte jakje van Italiaanse piqué, zoals op een der foto's staat afgebeeld, een mouwloos tweedelig cocktail jurk je verbergt. Het blauwe keursje wordt in de rok gedragen en kan ver vangen worden door een leuke blouse of een strapless bovenstukje. De rok met de typische heupplooitjes heeft een satijnen taillestuk, dat extra geaccentueerd wordt door een zeer smal ceintuurtje. De marine blauwe satijn herhaalt zich in kraag en man chetten. Bestemd voor hoog-zomerse dagen is dit ge distingeerde toiletje van wit materiaal. Bijzonder mooi van lijn en uiterst vrouwelijk is het aparte decolleté van het getailleerde jasje, dat afgebiesd is met zwart band. Zo is het een deux-pièce, maar als men het schootje in de wijd klokkende rok laat verdwijnen, is het een gezellige japon. Een bekoorlijk nieuwigheidje van de derde japon zijn de bladvormige zakken. Het is een ontwerp van Jo Copeland, die hiervoor alpaca-zijde in een beige tint koos. Een wit satijnen kraag en witte knopen zijn de garnering van dit eenvoudige jurkje. Deze modellen zijn alle afkomstig van „the Neiman-Marcus collec tions" uit Dallas, Texas. Zoek het spreek* woord Er is een spreekwoord, dat in het geheel uit 23 letters bestaat. Zoek naar aanleiding van wat hier onder staat, wat dat spreekwoord inoet zijn. Letter 1, 2, 4 en 23 is de naam van een hoofd deksel, letter 3, 6 en 7 is iets, dat je bij het teke nen gebruikt, letter 5, 8 en 9 is een verkorte jongens naam, letter 11, 12, 13, 18 en 19 is iets, waarmee de bij steekt, letter 10, 21 en 22 is een deel van een vis, letter 16, 17, 14 en 15 is een grondsoort, letter 20, 21, 4 en 19 is een deel van een wagen. Als het regent Hier zijn een paar spel letjes voor de regenda gen. Lintenspel: De spellei der, die in het midden staat, houdt een stel lin ten aan het ene einde vast, terwijl de andere einden op ooghoogte wor den vastgehouden door de spelers, die in een kring om de spelleider heen- staan. Dezen moeten de bevelen, die de spelleider geeft net andersom uit voeren. Dus zegt hij: Trek ken! dan moeten ze los laten. Omhoog! dan trek ken ze de linten omlaag en omgekeerd. Bewegen! dan houden de stil en om gekeerd. En zoverder. Het zal nog prettiger worden, als de spelleider zijn eigen bevelen wel uit voert, zodat de anderen in de war raken. Wie het verkeerd doet, moe,t een pand geven. Blindemannetje-School meester: Men bindt iemand een doek voor de ogen en geeft hem een stokje in de hand. Met dat stokje raakt hij een van de medespelers aan, die allemaal heel stil moeten zijn. Dan stelt hij degene, die hij heeft aan geraakt, vragen door hem drie lettergrepen, die hij voorspelt, te laten naspel len: bijv. B.A. ba- - D.U. du - S. I. si. Hij moet dan aan de klank van de stem herkennen, wie het is die naspelt. Hij, die herkend is, vervangt de zoeker. Broeder Lustig (Slot) Duveltje; portier holde dus naar z'n patroon Lu cifer en meldde: „Aan de poort staat een man met een ransel op z'n rug, die hier met alle geweld bin nen wil. Maar pas maar op, dat u hem niet bin nenlaat. Hij hoeft maar te wensen, dat de hele hel in z'n ransel terecht komt en het is in een wip gebeurd. Ik denk nog met angst terug aan de dag, dat hij mij er in getoverd heeft en me bont en blauw heeft geslagen met zware hamers. Men bracht Broeder Lustig dus aan z'n ver stand, dat hij wel kon ophoepelen. „Omdat ze dus niks met me te doen willen hebben in de hel, zei hij bij zich zelf, ga ik eens kijken, of ze een plaatsje voor me over hebben in het Paradijs, want ik moet toch ergens m'n hachie bergen". Hij nam dus z'n weg terug en ging de andere kant op, waar de smalle en ongemakkelijke weg lag, die haar de hemel leidde. Sint Pieter zat op het ogenblik, dat Broeder Lustig aankwam, dicht bij de hemelpoort, zoals het een plichtsgetrouwe por tier past. Broeder Lustig herken de hem onmiddellijk. „Hier zal ik vast en ze ker gelukkiger zijn, dacht hij, want daar heb je een goede kennis van me". „Ben je soms van plan het Paradijs binnen te ko men?" vroeg Sint Pieter hem. „Wel, kameraad, laat me er door. Ik kan nie.t altijd en eeuwig aan het rondreizen blijven. Ik moet een plekje hebben, waar ik tot rust kan ko men. En daarbij, als men mij de hellepoort niet voor m'n neus had dicht gegooid, dan zou je me hier niet gezien hebben". „Nee, nee, protesteerde Sint Pieter, je komt hier niet binnen. „Nu ja, als je me de he mel uitduwt, zei Broeder Lustig slim, neem dan m'n ransel maar. Ik wil dan verder niets meer met je te doen hebben." „Geef me die maar, ant woordde de h'emelportier. Broeder Lustig reikte hem aan door het afsluit- hekje. Sint Pieter hing hem aan de leuning van z'n luie stoel. „En nu, zei de soldaat, wens ik, dat ik zelf in de ransel en dus in de hemel terecht kom. Het gebeurde zoals hij gewenst had en Sint Pie ter, die, zoals je weet, de goedheid zelf is en een man van z'n woord, hield Broeder Lustig in de he mel en bewaarde de ran sel als herinnering aan z'n liefdedaad. Een goed lesje „Wie heeft de koekjes opgegeten, die in het buf fet lagen?" „Ik, moeder". „En waarom heb je dat gedaan, Bob?" „U had Anna, het dienstmeisje, gezegd het buffet altijd te sluiten. Om haar nu een lesje te geven, heb ik alle koek jes opgegeten". Oplossing Van links naar rechts waren de woorden: 1 Mer- wede - 6. os - 7. Ad - 8. Ede - 10. tweetal - 11. drs. - 12. ra - 14. ma - 15. dromden. Van boven naar onder: 1. mosterd - 2. es - 3. we derom - 4. Da - 5. edel man - 8. eed - 9. ets - 13. ar - 14. me. Je spijsvertering Het spijsverteringska naal is net een kolossale fabriek. Als je eet, wordt het voedsel eerst door je tong gekeurd en daarna door je tanden en kiezen flink fijn gemalen. Met speeksei vermengd, moet het nog een lange weg af leggen, voordat het door PLAATSJE VEROVEREN Dat spelletje zal jullie wel niet onbekend zijn. Het lijkt me heel oud te zijn, want in het Evangelie komt het al voor. Nu zijn jullie heel nieuwsgierig, waar je dat wel kunt vinden. Ik verklap het je meteen. O. L. Heer was eens op een feestmaal uitgenodigd. Hij stond zo eens toe te kijken, hoe het er naar toe ging. Aan gasten was er geen gebrek. Maar het was me er een gedrang en een drukte. Want iedereen probeerde het beste plaatsje in te pikken. Liefst helemaal voor aan aan tafel. Noem je dat geen plaatsje veroverent Ik wel. En O. L. Heer dacht er net zo over. Want Hij zeitegen die opdringerige mensen, dat ze niet de eerste plaatsen moesten uitzoeken. Dat zou hen wel eens slecht kunnen bekomen. Want als er later voor namere mensen kwamen, zouden ze met beschaamde kaken een lager plaatsje moeten opzoeken. Kort ge zegd, O. L. Heer hield ze de maandspreuk van de Jeugdbond voor: EERST JIJ, DAN IK. Laten wij verstandig zijn en naar O. L. Heer luiste ren, als we alleen aan ons zelf willen denken en het beste voor ons zelf willen binnen halen. EERST JIJ, DAN IK. het lichaam is opgenomen. Overal langs die weg wordt er voor gezorgd, dat er geen verkeerde wissels worden overge haald, wat voor de ge zondheid schadelijk of noodlottig zou zijn. Als in een chemische fabriek worden er op verschillen de verdiepingen wel 12 a 14 ingewikkelde chemi sche producten bereid door celletjes, die voor het oog onzichtbaar zijn. Die producten worden afgeleverd op de juiste plaats en tijd om de ver schillende voedselbe- standdelen om te zetten. En dan wordt er rekening mee gehouden, of je vlees of spinazie gegeten hebt of wijn of bier hebt ge dronken. 5.000.000 Van die fa briekjes bevinden zich in de maag, 40.000.000 in de ingewanden, meer dan 350 milliard in de lever, waar die voor ons oog onzichtbare fabriekjes al le producten leveren, waar ons lichaam om vraagt. Naar de omstan digheden van het ogen blik worden er ook nog de geneesmiddelen voor geleverd voor de bestrij ding van cholera of dy senterie, kort gezegd dus, om een goede spijsverte ring te verzekeren. Het spijsverteringskanaal is dus de fabriek, die ten allen tijde energie levert voor ons lichaam, een fa briek voor drijfkracht dus, waarin het de func tie waarneemt van de dy namo, de magneet en de accumulator. Ons filmpje is hiermee afgedraaid en we hopen, dat je ermee geleerd hebt, hoe wonderbaar God ons lichaam gemaakt heeft. Dominus vobiscum Een missiepater uit Cal cutta kwam eens een kleine boy tegen, die al flink met de missionaris kon redeneren. „Nu, laat me eens ho ren, wat je zoal kent", vroeg de pater. „Ja, pater", sprak het kereltje eigenwijs. „Nu, doe je mondje maar open". „Dominus vobiscum, pa ter, en dat is alles „Dominus vobiscum. Maar weet je ook, wat dat betekent?" „Dat betekent: Ga zit ten, pater." Verbaasd zei de pater: „Ga zitten? Ben je daar wel zeker van?" „Ja, pater, heel zeker", zei het mannetje beslist. „Maar jongen, hoe kom je daarbij?" „Wel, pater, als onze pastoor de Mis leest en zich bij de offerende om draait en zegt: Dominus vobiscum, dan gaan alle mensen zitten." Ongeveer vijf jaar geleden be noemde het Londense Royal Col lege of Art Miss Margaret Leisch- ner, oud-leerling van de beroemde Barhaus Art School, tot leidster van de afdeling weven van de school voor textiel-ontwerpers. Overeenkomstig de na-oorlogse po litiek van het College, welke ge richt is op de behoeften van de Britse industrie, deelde men Miss Leischner mede, dat haar werk erop gericht moest zijn eerste klas ontwerpers voor de textielindu strie af te leveren. „Het is nog te vroeg om getal len te noemen", zegt Miss Leisch ner, die zich niet tot grote woor den laat verleiden, „maar onze eerste afgestudeerden hebben al len goede posities gekregen bij vooraanstaande textielfirma's. En wat nog meer zegt, de industrie komt nu reeds bij ons naar nieuwe talenten zoeken." In het begin van dit jaar be zochten de stijl- en kleuront- werpster van een weverij in Northumberland Miss Leischner om te zien, of haar studenten een nieuwe oplossing konden vinden voor een oud probleem. Het ging om een speciale tweedsoort, die sedert jaren door de weverij werd vervaardigd. Het was een klas sieke, veel gevraagde stof, waarin ieder seizoen wijzigingen werden aangebracht, hoewel constructie, garens en gewicht gelijk moesten blijven. De stijlontwerpster kwam enige weken later terug om de stalen van de studenten te bekijken; ze waren alle naar haar zin, maar een had haar bijzondere voorlief de: een rustieke gemengde tweed van cheviot en kroezige wol in tin ten van klaverrood, turquoise en dofgroene bladeren, welke laag bij de grond blijven, contrasteren prachtig met de opstijgende twij gen met de donkergroene bladeren van de Spiraea. Zo zijn er uiter aard nog heel wat meer combina ties mogelijk, waarbij dat afwisse lend karakter wordt verkregen, dat de tuinen zo levendig maakt. Htn twee tinten tabaksbruin, die niet alleen nieuw was, maar ook vol komen in overeenstemming met de tendenties van de huidige mode. „Dat is wat ik hebben moet", zei ze. Margaret Leischner, die les gaf aan een textielschool te Berlijn voor zij naar Engeland kwam om voor Britse firma's te werken, geeft toe, dat zij de beschikking heeft over het best denkbare stu denten-materiaal. Al haar stu denten zijn afgestudeerd aan een Britse kunstnijverheidsschool. In vacantie naar fabriek Van de 68 afgestudeerden, die zich het vorige jaar aanmeldden voor verdere studie bij Miss Leischner, werden slechts 14 aan genomen voor de driejarige cur sus, die hen het recht zal geven Des. R. C. A. achter hun naam te zetten. Zij werken hard. Hun werkdag duurt van 9.30 tot 5.45 met een uur lunchpauze en er wordt van hen verwacht, dat zij hun „vrije" Woensdagmiddag zullen besteden voor speciaal onderzoek in musea en op tentoonstellingen. In hun tweede jaar moeten alle studen ten gedurende vier of zes weken van hun zomervacantie werken in een Britse weverij. Neem nu het geval van de 23- jarige Heather Peacock uit Has tings, Sussex, die gestudeerd heeft aan het Brighton College of Arts. Heather zal van de zomer zes we ken lang werken in de Otterburn fabriek in Northumberland en daar ze een van de studenten is, die aan wol de voorkeur geven boven ieder ander materiaal, schijnt ze zich daarop meer te verheugen, dan op de rest van haar vacantie. Over de kwaliteiten van de wol staat haar mening vast. „Het is zo'n prettige draad", legt ze uit, „zo gemakkelijk en prettig te behandelen en je kunt er zoveel mee doen." Diana Filby, 22 jaar oud en af gestudeerd aan het Bromley Col lege of Arts, en Mary Gardiner, van dezelfde leeftijd en afgestu deerd aan de Cardiff Art School, vertelden eveneens, waarom ze graag met wol werken. „Wel, wol is een natuurlijk materiaal", zegt Mary. „Het leent zich er beter toe om geweven te worden", vindt Diana. „En wol laat zich beter verven. De kleurnuances zijn fij ner", voegt Mary er aan toe. De studenten werken niet alleen aan wollen japon- en mantelstof fen, maar ook aan wollen meubel- textiel, dat in kleur en dessin evenzeer aan mode onderhevig is als de rest van hun werk. Vele van deze stoffen zijn fijne kam- garens, geweven in streepeffecten van ruim 1 cm breedte. India, Zwitserland en Zweden hebben studenten naar de cursus gezonden en er komen bezoekers uit de hele wereld. „Het is een eindeloze stroom", zegt Miss Leischner en het draagt bij tot een stimulerende uitwisseling van ideeën." voetbalschoen uitgevon den! Heiligenkalender In Limburg was laatst een melkoorlog. In Brabant worden kinderspeeltuinen her steld met hulp van de goede Zweden. Die wonen in Zweden! Dat is mooi! De viswinkels mogen tot 7 uur open zijn. Of wisten jullie dat al? Laatst een man gespro ken en die heette Soe- Noep. Wat zal de tweede week van Juli ons weer te le zen geven in ons oude boek? Kijk even goed uit. 6. Godeleva wort op he den Om haer hulp en troost ghebeden. 10. Heden Seven Broe ders zijn Met Twee Susters in de pijn. 11. Pius wordt nu doodt gheslagen. In Amsterdam is laatst een vuilniswagen ontploft. Kentekenen van de Een jongetje in Gelder land ergens vond laatst een oud doosje in een verroest fornuis. In dat doosje zat 7000, Een dame heeft laatst ook een villa cadeau ge kregen. En voor Finland hebben we hier in Nederland twee mooie schepen ge bouwd. De Finnen beta len. Wees maar niet bang! In Amerika was laatst een gruwelijke wervel storm. Enkele weken geleden twee mannen gesproken, die in een schoorsteen van een schip ergens van daan gevlucht waren. Ze zagen zo zwart als roet. In Loenen is een jon getje door een adder ge beten. In Arnhem woont een goede vrouw van 100 jaar! Ze willen op de Gooise heide weer een kudde schapen hebben met een herder, kleine vrienden! „Op de grote stille heide dwaalt een herder een zaam rondFijn! Er is een nieuw soort ware Kerk Paus Pius X had eens een audiëntie van een grote groep seminaristen. Hij wilde ze eens een vraag stellen en vroeg: „Hoeveel kentekenen heeft de ware Kerk van Christus?" Een seminarist zou de catechismus niet kennen? Dat zou wat mooi's zijn. Daarom rolde het ant woord er uit: „Vier H. Vader. Ze is: één, heilig, algemeen en apostolisch". „Maar vier?" deed de H. Vader enigszins teleur gesteld. Eén seminarist voegde er wat haperend aan toe: „Rooms." „Zeker, bevestigde de Paus, maar er is nog een kenteken, dat de Kerk door alle eeuwen onderscheidt. Komaan, wat is dat ken teken?" Maar alle seminaristen stonden met een mond vol tanden. „Dan zal ik het u maar zeggen. Het vijfde kenteken van de ware Kerk is: VERVOLGD. Je kunt het in het Evangelie vinden. Daar staat toch: „Gelijk ze mij vervolgd hebben, zo zullen ze ook u vervolgen." Een poosje geleden heeft een dokter 123 uur in een zweefvliegtuig ge vlogen. Zo maar! Zweven! Dat is niet mis! Nu, kleine vrienden, tot zo ver! Denk er aan: „Eerst jij! - Dan ik!

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 4