Uitstekend Oosterparkers terug in de eerste klasse Appie Siderius beleefde dag met grote successen \xxv V olendam-illusies teloor op eigen if§L gingen terrein JLYER Spanning in de kampioens competitie Courses Duindigt Oosterparkers-Z.F.C1-0 Wolda was de matchivinnaar in een zeer nerveuze strijd Eerst wou ik niet meegaan Courses Groningen OlympiaB wint hoofdnummer Volendam-E.B.O.H. 0-1 E.B.OJL was gelukkige winnaar in een hypernerveuze strijd Pnsina f Maandag 6 Juli 1953 GRONINGEN OosterparkersZ.F.C,! Een verhaal van adembenemende tonelenuitbundige vrolijkheid en schrijnend verdriet. Het verhaal ook van de rijzige Nijs, ie vaderlijkste van al onze arbiters. Op hem waren in de laatste minuten van deze verschrikkelijke strijd duizen den smekende ogen gericht. Elke minuut, nee elke secon de op zijn chronometer werd practisch verslonden. Zij waren een ware kwelling voor de duizenden Groningers, die al naar gelang van hun aard en gewoonten sigaretten oppeuzelden of hijgend en transpirerend het slopende ge vecht volgden. Maar zij waren ook de laatste strohalm, waaraan een hypernerveus legioen Zaankanters zich met de moed der wanhoop vastklampte. Totdat dan eindelijk Nijs alle angst en hoop resoltmt wegblies. t Signaal voor een stormachtige opmars van de grote Oosterparkers- familie naar elf dolgelukkige spelers. Oosterparkers was weer terug in de eerste klas! Verdiend eerste klasser? Mis schien niet, als schoonheid van 't geleverde gevecht doorslaggevend zou zijn. Deze prijs zou in triomf meegevoerd zijn naar Zaandam. Wel verdiend echter, als we in aanmerking nemen, dat onproduc tieve schoonheid gedoemd is in eigen glans te sterven. Daarom zeggen we met de sportieve Zaan- se verslaggever, dat Oosterpar kers verdiend is teruggekeerd in de oude omgeving, waaruit de Groningers een jaar geleden op een welhaast tragische wijze wer den gestoten. Wat te zeggen van een strijd, waarin ZFC als eerste klasser startte? Moeten we gewa gen van tot het uiterst opge schroefde zenuwen, die oorzaak waren van meer botsingen en vrije trappen, dan in een normale wedstrijd het geval is. Of moeten we de schijnwerpers richten op de laatste tien minuten, toen heel ZFC voor het Groningse doel was te vinden en stopper Kuyper bij elke hoekschop en vrije trap het luchtruim inging, om een van zijn gevreesde kopstoten te demon streren? Laten we liever terug keren tot de negende minuut van de wedstrijd, waarin de beslis sing viel. Juist nadat de charmante Zaan- se supportsters ingehouden gille tjes hadden geslaakt, omdat een kopbal van aanvalsleider van der Horst door van der Velde slechts met moeite werd overmeesterd, gebeurde het. Oosterparkers' aan voerder Teun Bolhuis mocht een vrije trap nemen, die er niet ge vaarlijker uitzag dan elke andere trap voordien. Stormram Heiko Wolda ging in zijn volle indruk wekkende lengte de lucht in. Een achterwaartse kopbalen de robuust grijpende handen van doelman Lust kwamen te laat. 10 Voor Oosterparkers. Een mo ment van wilde taferelen. ZFC schrok, omdat het de Zaandammers ook wel bekend was, dat Wolda met deze treffer zijn zevende doelpunt in deze pro motie competitie liet aantekenen, de schotvaardigheid van het bin- nentrio Claassen-van der Horst- Roos zou met de minuut misera beler worden. En nu mocht de gevaarlijkste aanvaller, linksbuiten de Graaf, talloze voorzetten lanceren, het trio, dat dit alles moest bekro nen met een daverend schot kwam niet verder dan tot tech- Glorieuze terugkeer van Oosterparkers De terugkeer van Oosterpar kers in de eerste klas, is eens temeer een bewijs, dat het moreel van deze grote Gronin ger vereniging bijzonder sterk is. De wijze, waarop Oosterpar kers, slechts een jaar geleden uit de eerste klas werd gewipt, zou bij zeer vele clubs een terugslag hebben teweeg ge bracht. Niet echter bij Ooster parkers. Trainer Mol en het actieve bestuur wisten opnieuw bezieling in de vereniging te brengen. In de promotiecom petitie leek Oosterparkers kansloos, toen na de nederlaag in Zaandam tegen Veendam, driekwart van de wedstrijd met tien man moest worden ge speeld. Oosterparkers overwon ook deze tegenslag. Thans, na drie achtereenvol gende overwinningen, lukt het de vruchten van dit staaltje van geest en doorzettingsver mogen. Voor een dergelijke prestatie verdienen bestuur, trainer en spelers ongetwijfeld een extra en welgemeende feli citatie. nisch vaardig maar glansloos brei werk. En daar wisten Bauman, van der Veen en de Vries wel raad mee. Tegen de paal De attaques van Oosterparkers waren minder talrijk, maar had den meer karakter. En dat, terwijl de geschorste Kruger en Snip ont braken. De stevige Zaanse defen sie, bevreesd voor de schotvaar digheid van Heiko Wolda, moest voortdurend attent zijn. Dat 'bleek wel, toen de Gronin ger uit een hoekschop buiten be reik van Lust tegen de paal mik te. In de laatste minuten voor de rust legden de Zaankanters nog eens alle troeven op tafel in een wilskrachtig offensief. Oosterpar kers beleefde moeilijke ogenblik ken. In aller ijl werden hulptroe pen naar achteren gedirigeerd. Hoekschoppen en vrije trappen werden met gulle hand geschon ken, maar geen doelpunten, Daarvoor richtte de Graaf bij een vrije trap te gejaagd op een muur van spelers en kwam van der Velde te snel zijn doel uit toen dezelfde speler bezig was het vizier nauwkeuriger te richten. Met een zeer wankele 10 voorsprong voor Oosterparkers kon aan de tweede helft worden begonnen. Een helft waarin alle sensatie lag opgesloten, dat pro motievoetbal kan bieden. Een helft ook, waar in ZFC zolang doorging met kunstige figuren trekken op de mat, totdat er geen krachten meer over waren om de laatste mokerslag toe te dienen. De slag, die de Zaankanters in de eerste klas moest brengen. Zelfs is Oosterparkers ook in deze drie kwartier dichter bij een doelpunt geweest. Wolda speelde Grorfinger al spoedig vrij met een kopbal, maar de kleine donker harige rechtsbinnen was te haas tig. Kort daarop versperde de lange Kuyper hem op het laatste mo ment de weg, Een correcte charge, waardoor Nijs zich niet liet mis leiden. Onder de bezielende lei ding van Jan Bolhuis, die zich zelf in pure kunde en enthousias nog even de vurige hoop op een tweede en vrij zeker beslissend doelpunt. Angstige minuten Toen kwam ZFC nogmaals. In een „alles of niets" offensief waarin alle reserves werden aan gesproken. Het- werd een angst aanjagende strijd om elke centi meter grond, waaraan alleen in valler Hielkema niet meer kon deelnemen, omdat hij strompe lend het veld had verlaten. De stevige Cornelis kwam met de op dracht het veld in. de Zaanse at taques in hun kiem te smoren. Nu was ook de tijd voor de Zaanse stopper Kuyper aangebroken om b;j elke hoekschop naar het Gro ninger strafschopgebied te ren nen. De Groninger defpnsie boog wel onder het geweld,' maar be zwijken deed ze niet. Tenslotte had van der Velde zich reeds eer der met succes voor de voeten van Claassen gestort en had Bauman al eens op de doellijn redding ge bracht. Toen zijn doelman mis greep bij een voorzet van de Graaf. Oosterparkers vond nog de kracht voor een paar tegenaan vallen en dat die geen doelpunt opleverden was een gevolg van puur keepersgeluk. Wolda loste uit vrije positie een schat, dat als een granaat in de touwen had ge slagen, als de arm van Lust dit niet had verhinderd. Het werd zonder medeweten van de Zaan se keeper een hoekschop. Zo gin gen de laatste minuten in. ZFC stortte zich nog eenmaal in een nu ongeorganiseerd offensief. Ge volg, adembenemende momenten tot en met de laatste seconde. Maar toen het doek definitief neerging, kon voorzitter Pikkert de eerste officiële vreugdewoor den spreken. Fraaie lijd Geertje Wielema Geertje Wielema heeft in Hui zen tijdens wedstrijden, welke ter gelegenheid van de opening van een nieuw openluchtbad ge houden werden, op een zware 50 meterbaan de 100 meter vrije (Advertentie) het m, heus wel spannend, al snap MP of hoe heten die keepers. sigarc( „a de andere. En gerookt dat er we pat er enorm veel Flyers werden gerookt. AlU die zeggen: me overtrof en broer Teun liet steg in de fraaie tijd van 1 min, Oosterparkers de toeschouwers 7-5 sec, gewonnen. Ondanks de zware concurrentie van Oosterparkers-Z.F,C. waren velen getuige van de prachtige courses in 'f Stads park. Zeker, er waren enkele nummers die niet aan de verwachtingen voldeden, doch daartegenover stonden ook nummers, die adembenemend tvaren. Zo denken we b.v. aan het slotnummer, de course der cracks. Met Over Again en Nellie Gregor als jachthonden jagend achter de haas Nora Spencer, die 40 m voor hen was gestart en dadelijk zulk een snelle draf voorlegde, dat het slechts door de klasse van deze paarden was te volgen. In het openingsnummer leek 't erop, dat Qui Vive V weer het voornemen had een herhaling te geven van zijn laatste verrichting op deze Groningse baan, doch Pompea eveneens een outsider belette dit voornemen ten uit voer te brengen. Het nummer der tweejarigen, waarvoor bij de aangifte slechts weinig belangstelling bestond, verminderde nog aan waarde door het afwezig blijven van 2 paarden, zodat slechts vier twee Bij de driejarige zegevierde Klaas Kramer met Ria Oilvier over Rita B.H. Van start af ging zij er meteen in een straf tempo tussen uit en Rita zag geen kans haar ernstig te bedreigen. Olivia H-avilland, een paard met veel snelheid doch tot heden geen stayerscapaciteiten, heeft velen verrast. Prima gereden door de leerling J. Carsouw heeft zij van haar 20 meter ontheffing dankbaar gebruik gemaakt. Di rect bij het vallen van de vlag den teruggenome-, toen Nemetor B. even in de knoop geraakte. Dit kostte haar de positie en enige kostbare meters. Na een ronde was dit tweetal al tot de tweede en derde plaats opge klommen. Alles werd er uit ge haald om het verschil te over bruggen. Nora wa en bleef eer ste, met Over Again als extra beste tweede en Nellie Gregor, met tienden van seconden erach ter, derde. Jan Ensingprijs: 1. Pompea (T. A. v. d. Veen), tijd 3.34.4 KM, tijd 1,34; 2. Qui Vive 5; 3. Proximity. Tot.; w. f 11.90; pl. f 3.70, f 6,30; gek. f 12.-—; cov. f23.50. Jeroen Witteveenprijs: 1. Sita (N. J. Bloemsaat) 1.57.5, 1.44.9; 2, Striver Spencer; 3. Souvenir. Tot.; winn. f 2.pl. f 1.20, f 1.40; gek. f 3.70; cov. f 3. Marten Sideriusprijs: 1. Miss Zelda (G. v. d. Wal) 3.22.6, 1.28.9; 2 O. Lapize K; 3. Meinthe V. Tot.: w. f 3.60; pl. f 2.10, f 2.10; gek. f 7.80; cov. f 3.70. Bas P. ten Hagenprijs; 1. Ria Olivier (K. Kramer) 3.26.8, 1.32.3; 2 Rita BH; 3. Regina N. 3Q ■JW Tot.: w. f 3.20; pl. f 1.70, f 1.60; gek. f 3.30; cov. f 3.50. Gies Ensingprijs: 1. Olivia Ha- villand (J. A. Carsouw) 3.20, 1.30.1; 2. Oeke; 3. Phenomenal. Tot.: w. f 12.50; pl, f 4.30, f 2.10, f 1.40; gek.: f 16.40; cov. f 6.30. Lucas van Hemmenprijs: 1. Olympia B (A. Siderius) 4.01, 1,27.3 2. Ortolaan S; 3. Nico Maire. Tot.: w. f 3.90, pl, f 1.70, f 1,80, f 1.80; gek.; f 4.30; cov. f 3.90. J. D. M. Schuylprijs: 1. Nora Spencer (A. Siderius) 2.44.3, 1.24.7; 2. Over Again; 3. Nellie Gregor. Tot.: w. f 3.20; pl. f 1.30, f 1.40, f 1.90; gek. f 4.90; cov. f 4.80. Totale omzet: f 44.397.50. (Van onze sportredacteur) Het door merg en been gaande getoeter en gegil van de maar voél de" zich tocVnoTge'ens- sfta "en""striver "spencer bleken tot 'het eind. Volendam-jeugd zweeg van louter verbouwereerdheid, tfe6dtë zfjn° en^dezT twee^ïtepen de L'acasvan"H™mmenprqs! over toen ze in die fatale twintigste minuut in de tweede helft dl? °e°rk vin strijd sprake het^IntrLëmenrsSus ^haar van de beslissende promotiewedstrijd Volendam-E.B.O.H. weest. Sita werd eerste Striver tweede succes, ditmaal met Olym- het rollertje van Schoon onder Keizer door in het net S H?tCeam^lurnummer werd zo- betesüëg^vMdronf zij1'haïveme- zagen verdwijnen. Om daarna opnieuw en nog hartstoch- als gewoonlijk een fel gevecht. ge de leidende Nellie Major en (ejGfccr ujt te schieten in een laatste poging om de Smit- Meintie V had snel de leiding i zonder ook maar even bedreigd J j- j genomen, doch in haar kielzog te zijn, gmg hij m 1.27.3 als eer- ten, de veteraan Koning en hoe al die anderen mogen if kkoed mee op^de0 S De^Jo^.M. schuylprijs over heten, te helpen alsnog de gelijkmaker ter wereld te ronde waagde van der Wal met 1940 meter is een sensationeel sch0ppen. Het mocht niet baten. Dapper hun teleurstel- 1-- - - - 6 slot geworden. Nora Spencer op 11 1940 gestart moest het opnemen ling terugslikkende Volendammers konden als eersten tegen de grote favoriet Over ïarigen 'om de volwaardige prijs trok zij er tussenuit, nam 'n gro^ van f 500,— de strijd aanbonden, te voorsprong, en behield deze zins geklopt. De degens werden gescherpt voor een krachtig offensief, voort gekomen uit technische vaardig heid. Rechtsbuiten Prijs kreeg 'n unieke kans na een voorzet van de andere vleugelman de Graaf, maar greep even later naar zijn haardos, omdat hij de controle over de bal had verloren. De Zaandammers kwamen nog maals terug. De halfs Kat en Ramakers wensten door hun ge slaagde charges de aanvallers tot grootse daden te inspireren, maar Miss Zelda een aanval, die slaag de. Er zijn zo wel enkele teleurstellingen geweest bij de voetbal wedstrijden, die gisteren in den lande nog werden gespeeld. Feest was er ook plenty. Oosterparkers vierde de rentree in de eerste klas door een zege op ZFC; EBOH zette de bloemetjes buiten in Dordrecht, door de volle buit uit Volendam weg te slepen en in Enschede kunnen ze nu al niet slapen van het feit, dat deze Twentse stad nu drie eerste klassers bezit. Rigtersbleek promoveerde n.l. naar het voetbalwalhalla mid dels een overwinning op Quick N. Geen feest echter in Haarlem, waar men er stilletjes op had gerekend, dat RCH kampioen zou worden. Sparta won van het volkomen groggy Vitesse. Maar RCH zelf zag op eigen terrein met lede ogen Eindhoven volkomen verdiend de zege behalen, waardoor beslissingswedstrijden niet uitgesloten zijn. Slechts Vitesse is uitgeschakeld. Er resten nu nog: SpartaRCH en EindhovenVitesse. Het kon o.i. wel eens op een extra kamp tussen Sparta en Eindhoven uitdraaien. Om het kampioenschap van Nederland RCH 5 Sparta 5 Eindhov. 5 Vitesse 5 6 7—6 5 10— 7 5 7—8 4 10—13 Promotie tweede klasse Groep A Oosterp. 4 3 0 1 6 ZFC 4 2 115 Veendam 4 0 13 1 Oosterparkers promoveert naar de eerste klasse Promotie tweede klasse Groep B EBOH 4 2 2 0 6 Volendam 4 12 14 DFC 4 0 2 2 2 EBOH promoveert naar de eerste klasse. Promotie tweede klasse Groep C WH '26 2 2 0 0 4 Dosko 2 10 12 Helmond 2 0 0 2 0 Promotie tweede klasse Groep D Rigtersbleek 4 2 2 0 6 Kimbria 3 1113 Quick N. 3 0 12 1 Rigtersbleek promoveert naar de eerste klasse Om het kampioenschap van Nederland RCHEindhoven 02 Vitesse—Sparta 25 Promotie tweede klasse A OosterparkersZFC 10 B Volendam—EBOH 0—1 C DoskoHelmond 4—0 D RigtersbleekQuick 30 Again, die tezamen met My Dar ling en Nellie Gregor op 1980 m stonden. Direct na het vallen van de vlag ging Siderius, die kan starten als de beste, er in een snel tempo vandoor, met zulk 'n snelheid, dat alleen de grote klasse hier iets tegen kon uit richten. Twee paarden vertoon den deze capaciteiten, n.l. Over Again en Nellie Gregor. In een razend tempo trok dit tweetal op de leider af. Aanvankelijk ge- hun tegenstanders feliciteren. Voor de derde maal achtereen strandde Volendam op de drem pel van de eerste klas. Eerst moest het Elinkwijk voor laten gaan. toen was Stormvogels hen juist de baas en thans kon een dol gelukkig E.B.O.H. als eerste klasser Dordrecht weer gaan op zoeken. Maar we herinneren ons nog altijd die woorden van die „ouwe" Volendammer, ver- - leden jaar, naast ons gezeten op hinderd door de voor het ver- f de Stormvogels-tribune,, woor- trokken paarden moest 'n groot den, die even stoer en onverzet- deel buitenom worden gelopen, j teli.jk waren als de gelaats- Zelfs moest Nellie nog even wor- I uitdrukking waarmee de duizen- •1 *l£gɧ'' w.wi §1 KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND OP DE WEG 1953 AMATEURS Zondagmiddag is op het autocircuit te Zand- voort het kampioenschap op de weg 1953 voor amateurs ver reden over een afstand van 176 k.m. C. Paymans uit Tilburg werd winnaar. We zien hem hier met de overwinningskrans. den supporters van deze door en door gezonde vereniging het veld verlieten: „Volgend jaar komen we terug." Volendam kwam terug dit jaar, nóg niet sterk ge noeg, maar gezien de enorme hoeveelheid prachtig materiaal in de lagere elftallen, waarvan het tweede kampioen werd van de reserve-eerste klasse, behoe ven we er niet aan te twijfelen, dat ook in het volgend seizoen de wijdbroeken een eerste viool gaan spelen en misschien zal dan de bekroning volgen van hun jarenlange zwoegen. Ja, zwoegen, dat hebben de oranjehemden gedaan. Van het begin tot het einde. Maar ze heb ben niet altijd even economisch gezwoegd en dat deed E.B. Ó.H. wel. Deze Dordtse knapen hebben een opvallende vooruit gang geboekt sinds we ze ver leden jaar aan het werk zagen. Er was meer overleg in hun spel, er werd consequent gedekt en ze hadden een tegenspeler van Klaas Smit gevonden, die deze spits van de Volendammer aan- valslinie volkomen lam legde. Vermaat heeft dan ook zonder twijfel een groot aandeel in de gelukkige overwinning, die de Dordtenaren het eerste klasser- schap bracht. Er was slechts één man die zijn hoofd koel hield bij de thuisclub: dat was linksbuiten Not Koning. De door de wol ge verfde, die, reeds in dat prille begin, toen al wat Volendam heette zich in handen wreef van genoegen, zijn waarschuwende stem liet horen. „Kalm aan, jongens, kijken voor je speelt." Ja, kijken voor je speelt, dat had Toom Smit moeten doen, toen hij een juweel van een pass van Tol ontving en deze non chalant naast loeierde. Glimlachend liep hij terug: er zouden toch nog wel meer kan sen komen. Ze kwamen ook, doch eerst aan de andere zijde. want plotseling kwam E.B.O.H. ook tot bij het heiligdom van Keijzer, die in de een en twin tigste minuut van de wedstrijd de safe van zijn leven verrichtte, toen hij met een bliksemsnelle reactie zijn vuist in de baan van de kogel zette, die Scheurwater uit een pass van Bruyn ineens had afgevuurd. Daarna drie doelrijpe kansen op een rijtje voor Volendam. Eerst tikte Koning de bal naar de vrijstaande Tol, die over schoot; daarna draaide Toom Smit een terugspringende bal van Oosthoek rakelings langs de kruising van lat en paal, en ten slotte stond heel Volendam over eind, op het ogenblik, dat Tol een juweel van een kopbal van Smit afwerkte met een schot, dat ziedend hard voorlangs het doel schoof. De beslissing Zo woedde de spanning voort, voelbaar onder de duizenden, die naar het vissersplaatsje gekomen waren. Een schoonheidsprijs zou deze ontmoeting zeker niet ver diend hebben, daar waren de mistrappen, de onzuivere passen en de zenuwen te talrijk voor, maar op het punt van spanning en sensatie heeft ieder ziin deel ruimschoots gehad. Neem nu bijv. die through- pass van Runderkamp. waar Tol zo snel op door liep, dat slechts een ongeoorloofde tacle van Ver- maat een doelpunt kon voor komen. Hoopvol keek heel Volendam naar scheidsrechter Schippers, die het stille protest echter nuchter en onverstoorbaar naast zich neerlegde. Vijf minuten later verzorgde Wouters het voorspel van de scene, die voor EBOH het win nende en beslissende doelpunt zou opleveren. Zijn schuiver vlak langs de paal, kon Keijzer lang uit vallend, nog juist corner tip pen. Uit deze corner, door Scheurwater genomen, daalde de bal tussen vier. vijf Volendam mers in het strafschopgebied neer. „Jullie niet, dan ik maar" heeft vast en zeker Schoon ge dacht, toen hü gebruik maakte van de aarzeling in de Volen- dam-gelederen om het ronde ding weg te werken. Zijn rol lertje verraste Keizer volkomen (0—1). Talrijke horloges werden te voorschijn gehaald. Nog 25 mi nuten. De Wijdbroeken herleef den. Het Kon nog. Harder ha merden de Smidjes op het aam beeld van enthousiasme, forser werden de duwen om er toch maar doorheen te komen. Maar het koele, nuchtere ver stand, dat wonderen had kunnen doen, dat uiteindelijk de ver diende gelijkmaker had kunnen organiseren, bleef op de achter grond. Met hoge halen zétten de Geus. Karregat en E. .Schilder de voor hoede aan het werk. Geen afge meten figuren op de grasmat, waarom Volendam terecht be wonderd werd. Slechts kramp achtige pogingen, het kostte wat De uitslagen van de gehouden draverijen te Duindigt luiden: Solo-prijs; 1. Rolandus (J. L. Olsthoorn) 3.07.4 1.33.7; 2. Ras cal Hanover; 3. Queen Daria. Tot.: w. ƒ4,70, pl. ƒ2.40, 2.10. gek. ƒ8.50, cov. ƒ3.60. Trio-prijs: 1. Olivier B (J. M. v d. Berg) 3.01.0 1.23.3; 2. O Nelly Zora: 3. Oosting's Lieve ling. Tot.: w. ƒ14.10, pl. 6.60, 6,40, ƒ6.90, gek. ƒ21,50, cov. ƒ16.80. Kwintet-prijs: 1. Rentinus (J, de Vlieger) 3.05.8 1.28.5: 2. Peter Snel; 3. Quita Seott, Tot.: w. ƒ3.30, pl. 1.10, 1,10. ƒ1.20, gek. ƒ6,10, cov. ƒ4,00. Septet-prijs: 1. Pomona (M. Vergay) 3.04.2 1.26.9; 2. Ooststar; 3. Prinses Zora. Tot.: w. ƒ6.10, pl. ƒ2.30, ƒ2.80, ƒ6.40, gek. ƒ15.70, cov. ƒ7.20. Nona-prijs: 1. Norton Williams (P. A. Strooper) 2.59.2 1.24.5: 2. P Louis II; 3. Postduifie G. Tot,: w. ƒ1.90, pl. ƒ1.20. ƒ1.40, gek. ƒ4.00, cov. ƒ4,50. Nederlandse dames oppermachtig te Antwerpen De internationale athletiek- wedstrijden van Beerschot zijn voor de Nederlandse dames op een klinkend succes uitgelopen. Fanny BlankersKoen (Sagit- ta) won de 80 meter horden in 12 seconden rond. Willy Lust (Zaanland) werd in 12.1 sec. tweede en ook de derde plaats was voor een Nederlandse; Trees van der Burg (Meeuwen) nam die in 12.6 sec. voor haar reke ning. De 100 meter was voor Puck Brouwer (Celebes), die in 12.2 sec. de zege behaalde en de volgende drie plaatsen waren ook voor Nederlandse loopsters: Willy Lust eindigde in 12.3 sec. als tweede, Xenia Stadt (Meeu wen) in 12.4 als derde en Ada Groen (Celebes) in 12.7 sec. ais vierde. Op de 4 maal 100 meter esta fette behaalde de ploeg van Sagitta in de fraaie tijd van 48.4 sec. de overwinning. Celebes bleef ook ruim onder de 50 sec., door in 49.4 tweede te worden. het kostte, er doorheen te ko men. Het ging niet. Heel EBOH, op twee snelle sprinters in de voor hoede na, stond de kostbare voor sprong te verdedigen. Met forse trappen overbrugden de verdedigers meerdere malen de afstand, die hen scheidden van het tweetal daarvoor. En dan kwam er prompt een gevaar lijke situatie, zo gevaarlijk zelfs, dat eenmaal Keizer meters ver het veld moest inrennen. om de zaak te reddèn. Acht minuten voor het einde leek de gelijkmaker toch te ko men. Ineens wist Klaas Smit de maat van zijn pass. Koning liep al voordat de bal gespeeld was. Precies op tijd bereikte hij het hem toegeschoven leder. Ziin schot, ineens, sneed zo tomeloos hard op het EBOH-doel af, dat er geen houden aan leek. Maar Smid, opverend als de weerga zo snel, had het geluk, een goe de keeper eigen. Zijn vuist plompverloren in de hoogte ge stoken, kwam juist in de baan van de bal Die laatste minuten werden een marteling voor alles wat Vo lendam was. En voor alles wat EBOH liefhad. Want scrimmage na scrimmage speelde zich af in het doelgebied van de Dordtena ren. Eenmaal schoot de keeper tegen zijn eigen back aan. een ander maal knalde Tol keihard in het zijnet. Maar er kwam geen doelpunt. konden honderden EBOH-supporters het veld op rennen. toen scheidsrechter Schipper voor het laatst had ge floten. Het was de bittere pil voor al die Volendammers, waarvan ver- scbeidenen een traan wegpink ten, bi; het zien van al die vreug de. al dat plezier, dat een spor tieve ploeg had bij het behalen van het felbegeerde eersteklasse- schap.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 4