Stoutmoedige stormloop braclit aan Fransman Hassenforder de gele trui RAL De beklimming van de Ballon d'Alsace in 1906 was voor velen te zware opgave VETTE JONGE HOENTJES EN VARKENSGEHAKT Concorc niet erk Wat n met de Nederlandse jongens deden het gisteren rustig-aan99 Allen eindigden in grote peloton Vijftig jaar Tour de France (III) Spijkers op de tveg geen nood9 want tijd telde niet! Punten klassement EERSTE KLIMMER „Niet iedere dag kermis" PLOEGEN KLASSEMENT Strijdh pro gr a Pagina 4 Woensdag 8 Juli 1953 MS#® Telefonisch van onze speciale verslaggever) 1AEN, Dinsdagavond Leon le Calvez, technisch leider an de ploeg der Bretonnen, heeft vanmiddag drie van djn manschappen, na een stormloop van negentig kilo meter, het historische stadje Caen laten bezetten. Gueri- nel, Mallejac en Morvan. Drie soldaten in het witte uni form met de rode hand der West-Franse equipe. Geen Robic dus, om wie duizenden in de straten van Caen rie pen en ook geen Audaire, de tweede troef die Le Calvez in deze hoopte te kunnen uitspelen. Maar de verdiensten van het drietal zijn er niet minder om. En met de jonge Belg Alfred Debruyne, met de sterke Parijzenaar Diot en met de landgenoten Molineris en Walkoviak was ook de vechter Hassenforder meegekomen. Hun stormloop, dwars tegen de sterke wind, die over de heuvels van Bre- tagne woei, werd met zoveel élan uitgevoerd, dat de hoofdmacht van het Tourleger vele minuten achter raak te. Zoveel, dat Hassenforder, die in het algemeen klasse ment meer dan negen minuten op Schaer achterstond, dit hele verschil kon overbruggen en vanavond in Caen triomfantelijk in de gele trui gehesen werd. de eindelijk vriend Hugo Koblet, van wie men dacht dat hij pas in de bergen werkelijk zou gaan fietsen, een onverwachte rol. We zullen de film van deze etappe voor u afrollen. De colonne verliet Dieppe en koos de weg vanaf de kust van het Kanaal in de richting van de stad Rouen, 65 km. verder. Langs de slagvelden, die zich tot aan de horizon uitstrekken, groepten de renners dicht tegen elkaar. Scher pe wind, sombere lucht en een enkele druppel. Het hele eerste uur gebeurde er dan ook hoe genaamd niets. Dc equipes lieten zich bewonderen door de toe gestroomde dorpjes uit de omge ving, die verzameld waren op de kruispunten van de vlakke wegen. 36 km legden de verzamelde manschappen dat uur af, een snelheid, die voldoende zegt over de gelatenheid, waarmee de sol daten van Jacques Goddet voor- 'opig het geval van deze Dinsdag hadden oogevat. nog een dikke tien minuten ach ter Schaer geklasseerd stond. Maar het begon er even anders uit te zien toen Meunier. die slechts een kleine vijf minuten achter de Zwitserse klassements leider stond, ging tonen, dat hij wel enig vertrouwen stelde in de ontsnapping die eindelijk op touw gezet was. Want nog altijd geen aanstalten makend om ook stoottroepdiensten te gaan ver richten, klampte Schaer zich aan de Fransman vast en.... snelde als een pijl uit een boog ook Wagtmans, die zich tot dan toe helemaal op de achtergrond had bewogen, achter Schaer aan. Het hele front kwam in bewe ging, de vijf vluchtelingen wer den „op de plaats rust" gecom mandeerd en voorlopig weer vei lig weggestopt. Njet lang echter, want na 51 km toen de torens en fabrieks schoorstenen van Rouen in de verte al zichtbaar werden, ach ter het groen der Bretonse heu vels, gaf Meunier opnieuw het sein tot de aanval. Hij had kunnen bedenken wat hij zich op het lijf haalde Natuurlijk denderden onmiddel lijk Schaer en Wagtmans hem achterna en van de gelegenheid profiteerden ook tenslotte Redolfi, De Nederlanders hebben van daag de boog eens ontspannen en zijn, met uitzondering van Nol ten, die niet kon nalaten om in gezelschap van de Fransman Pa- ret een overigens vruchteloze jacht op de koplopers te gaan maken, in het grote peloton ge bleven. De eerste plaats in het ploegenklassement ging daardoor voor hen verloren. Bij de eerste tien in het klasse ment van de vijfde Tourrit treft men dus ditmaal geen Nederlan ders aan. Bijna had Nolten nog beslag gelegd op de negende plaats, doch op het machtige mo torcircuit van Caen met zijn vol gepakte bevlagde tribunes greep de hoofdmacht nog net voor Nol ten het laatste rechte eind zou opzwenken, de Limburger bij de kraag. Zo kwam hij in gezelschap van al zijn ploeggenoten over de streep. Stevens was iets tevoren van zijn fiets getuimeld en dat betekende dat hij als laatste van de sectie Pellenaars binnenkwam. Toch nog keurig op tijd. Na hem kwamen nog verschillende Fran sen, waaronder de winnaar van Zondag Bober en de Zwitserse veteraan Lafranchi in het zwaar geteisterde doch grotendeels weer opgebouwde Caen aan. Een vrij vlotte rit was het van daag, maar het begin was inte ressant geweest. En daarin speel- Rotta, Rosello en Gauthier, om de vlucht te nemen. Ziezo, Ziezo, de Zwitser in het geel en de Bredanaar in zijn ge wone tourplunje (eigenlijk heeft hij het recht om de groene trui te dragen als leider in de pun- tenrangschikking), zouden de aanval op hun plaatsen wel eens opvangen. Maar het liep hele maal niet op een offensief uit. In de straten van Rouen, waar Koblet aan de sukkel raakte met een onwillige ketting en onmid dellijk door drie landgenoten uit de nood werd geholpen, riep de hoofdmacht het halt toe aan het groepje Schaer-Wagtmans-Meu- nier. Het waren natuurlijk de Fransen, die zich hierbij 't sterkst geroerd hadden. Op de brug over de Seine, die langs zulk 'n gevaarlijke bocht bereikt werd, dat de politie-agen- ten niet alleen met de armen de richting aangaven, maar boven dien ook nog een groot bord droe gen met de waarschuwing „Opge past!", ontsnapte een bekende fi guur uit de grote groep. Hassen forder, die ook de voorgaande da gen zo'n strijdlust aan de dag had gelegd! Hij kreeg goed gezelschap, want Lauredi voegde zich bij hem en toen dan bij het verlaten van Rouen de weg overging in de Ongevaarlijk? Natuurlijk kon het niet zo blij ven. Een vijf kilometer verder kwamen dan ook, zij het wat aar zelend, de eerste krachten uit de massa los. Dit waren Buitel, die als invaller voor de West-Franse ploeg uit Straatsburg was ver trokken, Louis Caput, die gezwo ren heeft voor Pau een Tour etappe op zijn naam te brengen, zijn ploeggenoot Redolfi, de Ita liaan Rosello en Bianchi. De best geplaatste van dit Frans-Italiaan se quintet was Rosello, die altijd Nog een beeld uit de vierde etappe, waarin Gerrit Voorting zegevierde. Hier ziet men de vier renners tegen het eind van de etappe, dicht bij Dieppe, die uit het peleton wisten te ont snappen, t.w. Mirando (aan de kop), (Fr.Z.O.) gevolgd door Lauredi (Frankrijk), Voorting en Audaire (Frankrijk West). Lang bleef Henri Desgrange niet onder de indruk van de campagne die de tegenstanders van de Tour de France in 1904 hadden gevoerd. Enkele maanden na de rit opende hij het offensief opnieuw. Want ook in 1905 moest de Ronde doorgaan! „IK ZOU HET BETREUREN, ALS IK DOOR MIJN WERK OP TE GEVEN, TOEGAF AAN DE WENSEN VAN MIJN VIJANDEN", schreef hij. „DAN ZOU DE LAFHEID TRIOMFEREN OVER DE LEVENS KRACHT Daarom voerde Desgrange het aantal etappes op tot elf De totale afstand verhoogde hij tot bijna drieduizend km Gemiddeld waren de ritten dus nog geen driehonderd km lang. wel een verschil met de eerste jaren toen vier van de ze; etappes over meer dan vier honderd km. liepen! Om de strijd aan te wakke ren en achterblijvers op vol gende dagen kans te gever zich beter te plaatsen, werd geen rekening gehouden me! ie tijdsverschillen, doch kreeg elke renner een aantal punter ivereenkomstig de volgordr van aankomst. Wie dus in eer bepaalde etappe ver achterof raakte, was toch niet kansloo. voor het eindklassement. Er waren zestig deelnemer.- voor deze Tour. Blijkbaar was de agitatie tegen Desgrange nog niet geheel verdwenen, want op het parcours van de eerste etappe waren duizenden spijkers gestrooid. De renners moesten in dorpen en steden nieuwe banden kopen, want materiaalwagens reden nog niet mee! Er waren renners die daardoor veel tijd verloren, want fietsbanden waren bijna nergens te koop. Geen nood, de tijd van binnenkomst was van weinig belang en zo be hielden ook de ergste pechvo gels hun winstkansen! Lang zag het er naar uit dat Pottier deze Tour zou gdan winnen, doch deb eruchte „man met de lamer" speelde ook toen al aen rol in de rennerswereld, ^ottier kreeg er 'n stevige tik van en Trousselier ging met de (verwinning strijken. Deze enner verdiende de zege ove- igens wel: hij had vijf van d' 'f etappes gewonnen. De eerste berg Na zijn derde Tour de Franc-t ond het voor Desgrange vast, lat zijn scshepping voldoende evensvatbaarheid bezat. Wei swaar bleef er tegenwerking oestaan, want niet ieder gunde de vaardige journalist en kun dig organisator diens grote suc ces, maar van lieverlede zagen zijn vijanden dat in binnen- en buitenland het grote publiek De bergen zijn in de loop der jaren een steeds belang rijker rol gaan spelen in de Tour. Het werd zelfs zo dat de met speciale klimmers- awaliteiten begunstigde ren ners de course konden „re gelen" naar eigen goeddun ken. Waren er vroeger ook zulke „klimmers"? De eer ste klauteraar, waarvan de Tourhistorie melding maakt was Pottier. Hij bereikte in 1906 het eerst de top van de eerste berg die de Tour de France kende: de Ballon d'Alsace. De negen kilome- te ranar de top legde Pottier af zonder ook maar één keer van zijn fiets te zijn gestapt. Niemand kon hem bijhou den en hij zegevierde met een uur voorsprong. Op de top van de Ballon werd een gedenksteen opgericht, met het inschrift: „Rene Pottier beklom deze berg in 1906 per fiets met een gemiddel de snelheid van 20 km per uur". voor de Ronde gewonnen was Dat de oplage van L'Auto bleef stijgen, was wel het voornaam ste bewijs voor de populariteit van de Tour. Geen enkel ander olad gaf immers zoveel berich ien over het grote wielerge- oeuren. Daardoor bereikte Des zrange wat hij nagestreefd had: van zijn krant het toonaange vende sportblad te maken, dat ook aan andere takken van sport veel uitgebreider aan dacht schonk dan welk blad ook. In 1906 onderging de Tour een nieuwe uitbreiding. Des grange greep terug naar de langere etappes en stelde het totaal van de afstand vast op ruim 4500 km., af te leggen in dertien ritten. Bovendien nam hij de eerste berg in het parcours op: de Ballon d'Alsace. Wat klimmen bleek een geweldige handicap voor de deelnemers en slechts een handjevol bereikte dan ook de finish te Parijs. Eindelijk wist Pottier, die nu al zijn vierde Tour de France reed, de eindzege te behalen. We winnaar van 1905, Trousse lier nam de meeste etappes voor zijn reening. Fabrieksploegen Zo vierde de Tour de France :n 1907 al een lustrum: het was de vijfde in de reeks. De af stand bleef even groot als in 1906, maar het aantal etappes werd verhoogd tot veertien. De Ballon dAlsace kreeg er een broertje bij: de Grande Chartreuse, want Desgrange het het inlassen van bergetap pes wel een verbetering gevon den! Het publiek leefde op nieuw mee met de Ronde. De oplage van L'Auto steeg nog maals met sprongen tijdens de maanden vóór de Tour en na tuurlijk vooral op de dagen dat de renners hun zware werk deden. De rijwielfabrieken waren in lie tijd nog oppermachtig en san de start verschenen dan ook uitsluitend fabrieksploe gen. Maar de onderlinge naijver ussen de directies leidde er oe dat de renners elkaar gin gen hinderen en dat gekrakeel had tot gevolg dat de hele equipe van de Alcyonfabriek de strijd staakte. Het merk Peugeot bleef al sterkste over en zo kon Petit-Breton, een dei- grootste renners, die Frankrijk gekend heeft, een gemakkelijke zege boeken. snelle glijbaan, die als een rond weg om de stad ligt, was 't twee tal spoedig uit het gezicht ver dwenen. De eerste die begreep, dat uit deze sprong wel een aardig voor deeltje gehaald kon worden, was Walkoviak en achter deze dook warempel Sylvere Maes kon zijn ogen haast niet geloven een van de jonge Belgen achter Walkoviak aan. Het was De bruyne, pas een paar weken be roepsrenner, maar een knaap, die voor de toekomst wat be looft. Met z'n tweeën bereikten ze aan de voet van de spiraal, al een heel eind buiten Rouen, Has senforder en Lauredi en dit vier tal zette er een geducht tempo in. Bijna twee en een halve mi nuut hadden zij al genomen, voordat er een merkbare reactie kwam. Het was Hugo Koblet, die deze zoveelste aanval, kennelijk bedoeld om voorsprong te nemen, voor de Zwitser in „zijn" Pyre neeën en Alpen komt, zou gaan lamleggen. Groot alarm in het Tourleger! Men zag de gele trui wegflitsen, de Italiaan schoof mee, Geminia- ni wipte weg, Gerrit Voorting ging er achteraan, kortom, een veldslag van stevig formaat scheten uit te breken. Doch weer waren de feiten an ders. Koblet stelde zich content met het inhalen van de drie Fran sen met Debruyne, liet vervol gens alles wat losgebroken was bij zich komen en stond daarna ook de hoofdgroep toe opnieuw aan te sluiten. Had Koblet daar even een lesje gegeven! Zeker, maar de Bretonse ren ners uitgezonderd Robic, die meer op de bergritten loert voelden er deze dag niets voor het applaus in hun geboorte streek door vreemden te laten wegkapen. En zo zag men negen tig kilometer voor het einde Gue- rinel, Mallejac en Morvan op nieuw de grote strijders parten. Als een hefblok demarreerden zij. Debruyne, die voelde dat het vandaag ging, sloot zich aan; daarop kwam opnieuw de vech tersbaas Hassenforder en tenslotte ook Diot. En daarmee was het voor vandaag gebeurd. Alleen Walkoviak en Molineris, die nog even gewacht hadden, konden de trein nog net halen. En zo was de acht man sterke groep ont staan, die er geen gras over liet groeien, doch in voorbeeldige eendracht de lange tocht naar Caen aanving. Tien kilometer verder had deze stoottroep al drie en een halve minuut voorsprong, voorbij het stadje Bernay, waar de etenszakjes werden aangereikt, was dit getal al verdubbeld en toen de bedevaartplaats Lisieux (151 km) in het zicht kwam, be droeg het verschil bijna negen volle minuten. Het slot moest antwoord geven op de vraag hoe de drie Breton nen hun numerieke meerderheid in de kopgroep het best zouden benutten. Veiligheidshalve lieten zij het maar niet op een sprint aankomen, doch door beurtelings te demarreren vermoeiden zij hun rivalen. De demarrage van Malle jac, een paar kilometer voor de finish, kon al niet meer beant woord worden. En met dertien seconden voorsprong op de ove rige zes (Walkoviak had vlak voor Caen een inzinking gehad) reed Mallejac als winnaar voorbij zijn uitbundig juichende streek genoten. Hassenforder bemachtigde de tweede plaats, voldoende om Schaer van de troon te stoten en zelf het gele koningsgewaad aan te trekken. Uitslag vijfde etappe 1. Mallejac (Fr. W.) 5.38.35; 2 Hassenforder (Fr. N.O.C.) 5.38.48; 3. De Bruyne (België); 4. Diot (lie de France); 5. Mor van (Fr. W.); 6. -Querinel (Fr. W.); 7. Molineris (Fr. Z.Ó.), al len in dezelfde tijd als Hassen forder; 8. Walkowiak (Fr. N.O.C.) 5.40.03; 9. Koblet (Zwitserland) 5.48.18; 10. Magni (Italië) z.t.; 11. Darrigade (Fr. Z.W.) z.t.; 12. Robic (Fr. W.) z.t. 13. ex aequo het grote peloton in dezelfde tiid als Koblet. In deze groep be vonden zich met uitzondering van Stevens alle Nederlanders, dus Jansen. Nolten, Roks, Suy- kerbuyk. Van Breenen, Van Est, Wagtmans, Adri Voorting en Gerrit Voorting. Voorts Gemi- niani (Fr.), Teisseire (Fr.), Bar- tali (Italië), Schaer (Zwitser land) en tientallen anderen. De Nederlander Stevens eindigde als 103 in de tiid van 5.50.19. Minar di (Italië) en Gil (Spanje) heb ben de strijd gestaakt. Zegt Pellenaars CAEN, Dinsdagavond Gerrit Voorting, Wagtmans en Nolten zijn deze Dinsdag de drie land genoten geweest, die zich actief met de wielerslag hebben ingela ten. Voorting, toen Koblet zelf Vandaag naar Le Mans C\OK in Le Mans hebben de slagen van de oorlog leven en goed verpulverd. Maar niet tijdens de bevrij ding, zoals in het gebied dat er vlak boven ligt, het ge bied van de invasie. Le Mans werd tijdens de oorlog voor bijna een kwart stuk geslagen door bombarde menten. Maar de stad werd zonder strijd bevrijd, al blie zen de bezetters even voor de bevrijding kwam, de bruggen op. Maar toch is de stad nog rijk aan historische monumenten en rijke getui genissen van 'n blinkend verleden. De kathedraal van de heilige Julianus is te midden van die kunstschat ten ongetwijfeld het juweel. In het smalle schip zijn schitterende ramen te zien uit de 13e en 15e eeuw en talrijke vorstelijke graven. De omstreken van Le Mans zijn landelijk en vre dig. De belangrijke gebeur tenissen in de stad, die meer dan 100.000 inwoners heeft, wijzen er ook op dat het een echte provincieplaats is. De evenementen zijn namelijk folkloristische feesten en de jaarmarkten van uien en veulens. Maar het zijn niet de enige belangrijke gebeur tenissen. Op de twee rivier tjes die bij de stad samen vloeien, de Sarthe en de Huisne is bijna het hele jaar door een drukte van water sportliefhebbers en eens in het jaar vindt op de interes sante autobaan van Le Mans de beroemde uithou dingsrace van „de 24 uren" plaats. En verder kan men in Le Mans vorstelijk eten. Men weet niet wat varkens gehakt is voor men het in Le Mans, uit de keuken van Le Mans gegeten heeft en de jonge gemeste hoenders die dezelfde keuken u voor zet, vindt u nergens. Dat zeggen de koks van Le Mans ervan, en niemand heeft hen ooit voor leugenaar gezet. een einde ging maken aan de vlucht van drie Fransen en een Belg, Wagtmans om in de buurt van Schaer te blijven en Nolten, die positie koos tussen kopgroep en hoofdpeloton. De Limburger is daar net op het nippertje in geslaagd, maar op zijn eentje heeft hij het tegen de strakke wind in ook veel te moeilijk gehad. Aanvankelijk was hij met de Fransman Paret ont snapt, doch deze moest zich laten terugvallen, waardoor het voor Nolten een hopeloze onderneming De overige landgenoten hielden zich op de achtergrond. „Het kan ook alle dagen geen kermis zijn", zei Pellenaars. Kees is echter uitermate content over zijn ren ners, die kennelijk een ruim plaatsje in het hart van Jacques Goddet hebben veroverd. In 1' Equipe van Dinsdag is het hoofdartikel voor het grootste deel aan de Nederlandse presta ties gewijd. Voorting kreeg Maandagavond al verschillende gelukwensen uit Nederland met zijn etappe-over- win'ning. Natuurlijk waren er te legrammen uit Roosendaal bij. 1. Hassenforder (Fr. N.O. Centr.) 28.41.21. 2. Schaer (Zwits.) 28.42.09 op 48 s6c. 3. Wagtmans (Ned.) 28.43.11 op 1.50. 4. Renaud (Ille de France) 28.45.39 op 4.18. 5. Roks (Ned.) 28.46.04 op 4.43. 6. Meunier (Fr. N.O. Centr.) 28.46.52 op 5.31. 7. Van Est (Ned.) 28.47.35 op 6.14. 8. Close (Belg.) 28.47.48 op 6.27. 9. Astrua (It.) 28.48.09 op 6.48. 10. Robic (Fr. West) z. t. 11. Anzile (Fr. N.O. Centr.) z. t. 12. Ernzer (Lux.) 28.48.14. 13. Gerrit Voorting (Ned.) 28.48.17. 14. Diot (Ille de France) 28.49.16. 15. Lauredi (Fr.) 28.49.57. 16. Impanis (Belg.) 28.50.14. 17. Serra (Sp.) 28.50.33. 18. De Bruyne (Belg.) 28.50.42. 19. Bauvin (Fr. N.O. Centr.) 28.51.02. 20. Rolland (Fr.) 28.51.28. 27. Bobet (Fr.) 28.54.45. 28. Magni (It.) z. t. 29. Koblet (Zwits.) z. t. 30. Bartali (It.) z. t. 33. Mallejac (Fr. West) 28.55.22. 48. Nol ten (Ned.) 29.01.10. 51. Jansen (Ned.) 29.02.07. 55. Van Breenen (Ned.) 29.03.47. 65. Adri Voorting (Ned.) 29.08.03. 71. Suykerbuyk (Ned.) 29 11 33 90.' Stevens (Ned.) 29.23.45. Het algemeen ploegenklasse ment luidt: 1. Frankrijk Noord Oost Cen traal 85.57.10. 2. Nederland 86.02.42. 3. Frankrijk West 86.06.03. 4. Ille de France 86.11.47. 5. Frankrijk Nationaal 86.17.33. 6. België 86.17.49. 7. Italië 86.24.06. 8. Zwitserland 86.29.37. 9. Luxemburg 86.42.33. 10. Frankrijk Zd. West 86.43.53. 11. Spanje 86.54.33. 12. Frankrijk Zuid Oost 86.56.24. Het wereldschaak kampioenschap voor jeugdspelers Alle vier afgebroken partijen uit de vierde ronde van het tour- nooi om het wereldkampioen- sdhap voor jeugdspelers te Ko penhagen zijn in remise geëin digd. De uitslagen waren: Groep A: Barda (Noorw.) Olafsson (IJsl.) xh', Panno (Arg)Reichel (Oostenr.) >/t'A; Siemms (V.S.)Boey (België) Vi Groep B: Darga (Did.)Roessel (Ned.) */aVü. In groep A heeft de Zuid-Sla- viër Ivkov, de titelhouder, thans met 31/2 pnt. de leiding. In groep B staat de Brit Penrose met 3'A pnt. bovenaan. Roessel deelt met Petri (Saarl.) de zevende plaats. Beiden hebben IV2 pnt. Vliegtuig in strijd tegen dysenterie Een vliegtuig van de Ameri kaanse luchtmacht heeft gister avond ruim 12.000 liter van een insectendodend middel over de Japanse stad Moji uitgesproeid, ter bestrijding van een dysente- rie-epidemie, die door vliegen is verwekt. Moji ligt op het eiland Kioesjoe, dat vorige week vrijwel geheel werd overstroomd. De epidemi# begon na de overstroming en. heeft sindsdien reeds 42 doden geëist. Nuntius in Di protestee BONN. De Nuntiatuur in Duitsl: het Ministerie van Zaken van de Bonds protest ingediend tet voorstellen, welke Württemberg aanhai maakt regelende vraagstuk. De Nunt de regering op atti dat het voorgestel werp schoolvraagst overeenstemming is •net het Rijksconcor leeft de Bondsrege '.waren van de Nui handsregering van emburg doorgegeve Van de zijde van ie van Buitenland: 3onn wordt er nogi wezen dat de regern derd van mening b Rijksconcordaat, zij geldigheid heeft bel zelfde geldt voor in dit Concordaat v king hebben op de De Landsregering Württemberg echtei geleden de verklar dat het artikel van •ordaat, hetwelk heeft op het recht practisch door geet in acht wordt gene dien is het Corxon mening van de L noch in de grond: de wet van geen land erkend. PARIJS. De vr moet gaan, wordt manieren beantwoc tekenen tot ongeru: meester van de Hul komst van de beid zich na vier maani hun tante naar Isn van 6 Maart. Doel een Frans college jaar zijn en dan ze Hun tante, mevr zojuist uit Tel Avh is aangekomen zii toekomst der jongt andere wijze. Tijdens het we mevr. Rosner een lichting gegeven o nen met. de beide k wel zij zeer tevrec de toestand, waari: deren heeft aangeti zij te kunnen va; zich zekere „afwijl doen, die zij eens onderzoeken. Zij v met. te zeggen, dat slag op het gewe deren gepleegd w< geen tweede wil< Robert en Gérald den van hun famili de zij, „en ik real volle, dat de aanpe nieuwe milieu eei lange duur zal zijn „Ik hoop", verb Rosner voorts, „da door de liefdevolli hun familie, zoals DONDERDAC HILVERf 7.00 KRO 10.00 NC 14.00—24.00 7.00 Nieuws; 7.10 Gym.; 7.30 Gram.; gebed en lit. k.; 8 weerber.; 8.15 Grai huisvr.; 9.40 Schc Gram.; 10.30 Morge V. d. zieken; 11.45 „Als de ziele luiste: Angelus; 12.03 Lur —12.33 Land- en 12.55 Zonnewijzer; en Kath. nieuws; 13.35 Omr.ork. en Gram.; 14.45 V. d. Promenade ork.; 16.00 Bijbellezing; 17.00 V. d. jeugd; 18.00 Idem; 18.35 „C 18.45 Leger des H 19.00 Nws. en weer vensvragen van al een pastoraal ant Gram: 20.00 Rad Radio vossenjacht- grachten wallen klankb.; 21.45 Met solist; 22.15 Piam Gram;: 22.45 Avor 23.00 Nieuws en SC 24.00 Gram. HILVERi 7.00—24.00 AVRC VPRO 7.00 Nieuws; 7.10 Gj opening; 8.00 Nieuv 8.45 ld.; 9.00 Morge Koorzang; 9.30 V. Waterst.; 9.40 Grar kleuters 11.00 Gev< Zang en piano; 12.: netje; 12.30 Land- del.; 12.33 Orgelspe! Bedrijfsleven; 13.00 Meded. of gram. II 14.00 Gevar. progr. recital; 15.00 V. d. Gram; 16.45 V. d. Mil. caus. 17.40 Gra: ingsuitz.: Drs. F. J. van Scheltinga: „Z Azië"; 18.00 Nieuw, oroblemen; 18.25 IV Ronde v. Frankr.; brief uit Londen; muz.; 19.40 Rep.; 20.00 Nieuws 20.05 Cabaret: 21.50 Am Disco-caus.: 23.00 Sportact.: 23.30—24.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 4