West-Duitse nota aan de Grote Drie Promoties aan het R.K. Lyceum Alkmaar I.V.C,-secretariaat verhuist naar Brussel Programma van 6 punten over Duitse zone-kwestie Gemeenteraad Castricum Zestig marine-officieren te Vrijdag 10 Juli 1953 WEEKO VERZICHT LANGEDIJKER VEILINGEN MARKTOVERZICHT BEVORDERINGEN ST. WERENFRIDUS- LYCEUM TE HOORN Afscheidsreceptie in Utrecht PAARDENCOURSES TE ALKMAAR Candidaatsexamen sociografie OUDEN VAN DAGEN GENOTEN DE KERMIS IS VERTROKKEN KUNSTENAARS CENTRUM BERGEN Burgerlijke stand Schoonheidscommissie in 't geding E.H.B.O.-oefening NIEUWE BEWONERS Markt en Beurs NATIONALE VIJFKAMP VAN HET N.O.C. BEVORDERD VAN KLASSE 1 NAAR 2 Piet Buren, Herman Depeweg, Mart Driesen, Eddie Endel, Hans Floris. Ad Haring, Harrie Koll- mer, Kees Komen, Guus Kroon, Frans Lissone, Leo Merze, Harrian Muskens, Frank Otten, Ankie Ar nold (met lof), Tiny Halma, Huub Koster, Annemarieke Pouw (met lof), Angeline Ruiter, Lida Schee pens, Lea Timmermans, Elly op de Weegh, Cas Woldendoi'p, Nico Zijp. Neily Berkhout, Atie Caarls, Nanky Hilckmann, Hildegard Smal, Joanna v. Westerop, Ria de Zwart, Marga Wortel, Anton Zon- jee, allen Alkmaar. Jan Adrichem, Piet Liefting, Kees Steeman, Nanny Schaap, Mary Schermer (met lof), Hans Smeets. allen Castricum. Simon Rood en Wim Borst, Heerhugo- waard. Jan Baas, Wim Ellis, Jack Miltenburg, Arie de Moei. Theo Stroomer, Piet Stroomer, Jan Veltman, allen Bergen. Kees Aulbers, Gert Groot, Rei- nier Kuyper (met lof), Joop van Dijk, Anton van Putten, Brigitta van Dijk, Lenie Ham, Elly Pen- ders, allen Heiloo. Gerard de Boer en Albert Burger, Heemskerk. Wim Ory, Egmond-Binnen, Frits Rijkenberg, Wormerveer, Richard van Diepen en Sim Kaandorp, Akersloot, Sjaak Rood, St Pan- cras, Jaap Heine en Jan Zuurbier (met lof), Uitgeest, Piet Mooy, Warmenhuizen, Jos Rozing (met lof), Schagen, Wim Kroon, Anna Paulowna, Joop van de Laan, Ge- rad van Riek en Atie Kruiver, Assendelft, Gerard Tesselaar. O. Niedorp, Ton Teunissen en Toos Niele, Egmond aan de Hoef, Piet de Wit, 't Zand, Jan Jansen, Mid- denmeer, Tiny Duijn, De Beem- ster, Emmy Ruigewaard (met lof}, Egmond aan Zee. Afgewezen 28 leerlingen; her examen 4 leerlingen. BEVORDERD VAN KLASSE 2 NAAR 3. GYM, H.B.S. OF M.M.S. Hans ten Berge, .Hans Breed, Nico Dijkstra (met lof), Kees Jon kers. Harry Sluymer, Jan Korver, Otto van Os, Alfred Schermer. Hans Spruit, Rex v. Well, Jos Aalbers, Anneke van Kesteren, Ankie Kloeg, Els Kloeg, Annie de Moei, Thije Musters. Trees van Riel, Loeki Verhoeven, Miek Ver meulen, Margriet Wanna, allen Alkmaar. Jacob Boots, Zd. Scharwoude, Gerard v. d. Heyden. Slootdorp, Vincent Nolet, Warmenhuizen, Kees Ooteman, Oude Niedorp, Gerard Stevens, Wormerveer, Piet Westen, Schoorldam, Jan Bakker, Texel, Marijke Moons, Egmond aan de Hoef, Gerhard Bosscher, Gerard Haack, Wim Hageman, Jan de Smet, Nelly Slieker. allen Heiloo, Hans Brug man en Margo Apeldoorn, Uit geest, Huub Bruschke, Limmen, Marian Bonenkamp, Spanbroek, Joop Gras, Zaandam, Gerard Jak, Assendelft. Piet Kaandorp, Stom- petoren, Jan v. d. Klundert en Jan v. Westen, Bergen, Gerard Louter, Maria Kaandorp (met lof) Netty Sikkink, Ria v. Westen, allen Castricum, Hannie Mak en Leni v. Assema (met lof), War mer. Afgewezen 11 leerlingen; 4 leer lingen herexamen. BEVORDERD VAN KLASSE 3 GYM. NAAR 4 GYM. Chris Arnold, Marian Baten, Marian Jungerhans, Cas v. Rijn, allen Alkmaar, Nico v. d. Boo gaard en Margo de Nijs, Castri cum, Marga Gras (met lof), Zaan dam, Jan Groot, Bergen, Kees Laan, Slootdorp, Ria Nielen. Heemskerk, Maria Ruigewaard, Egmond aan Zee, Bart WesselS, De Rijp, Ed. Ydema, Heerhugo- waard. Afgewezen 6 leerlingen. BEVORDERD VAN KLASSE 4 GYM. NAAR 5 GYM. Frans Arnold, Gerard Bots, Rob Jungerhans, Tini Peterse, Made- De aanvoeren van aardappelen waren aan de beide veilingen ongeveer 250 ton per dag. De markt bleef zich gunstig ontwik kelen met een middenprijs voor middelsoort eersteling van 1517 cent. Woensdag daalde de prijs met ongeveer 2 cent per kg. Rode eerstelingen en doré waren 2 ct. per kg hoger, blauwe eigenhei mers konden nog 20 cent opbren gen. De aankopen voor export namen na de prijsdaling in om vang toe. Daar de meeste aardap pelvelden zijn doodgespoten was het aangevoerde product vrijwel ziektevrii. De prijzen van de rode kool waren schommelend met een neiging tot dalen; dank zij vraag voor Oostduitsland kon de hele aanvoer nog gemakkelijk worden geplaatst. Ook de witte- koolmarkt was iets flauwer met prijzen variërend van 8 tot 11 ct. Voor gele kool kwam deze week de eerste noteringen tot stand n.l 10 cent. De aanvoeren van bloemkool namen wat toe, voor a 1 werd 3035 cent betaald. SCHAGEN. De regenval in de vroege morgenuren was geen beletsel voor de aanvoer van vette koeien. Deze aanvoer was beduidend en de kwaliteit prima. 'Er was op deze markt een leven dige belangstelling van grossiers en slagers en er werd zeer vlot handel gedreven. De prijs per kg slachtgewicht liep van f 2.30 tot f 2.85. Op de gebruiksveemarkt was het met de handel aan de kalme kant. De handel in nuch tere kalveren was goed. De aan voer begint minder te worden en de vraag blijft groot. Op de paar denmarkt was het rustig en op de wolveemarkt zeer stug. Op de varkensmarkt was het stilletjes en er werd weinig handel gedre ven. Het is hier nog steeds hooi tijd. Aanvoer en prijzen: 4 paarden 700 tot 850; 67 vette koeien 700 tot 1075; 8 kalfkoeien 675 tot 975; 39 nuchtere kalveren 40 tot 70; 39 weideschapen 65 tot 85; 49 vette schapen 75 tot 105; 76 weidelam- meren 40 tot 55; 2 zeugen 250 tot 300; 76 biggen 35 tot 65; 6 ko nijnen 0.50 tot 4.36 kippen 2.—. leine Schmeddès, Jet Sluijmer, Bob Tolud, allen Alkmaar, George Borst. Bergen, Joep Nolet, War menhuizen, Josina Ostheimer, Co Sloot en Mieke Smeets, Castri cum, Joke Raas, 't Veld. Afgewezen 3 leerlingen; her examen 5 leerlingen. BEVORDERD VAN KLASSE 5 A NAAR 6 GYM. A Annie Kleverlaan en Joek Schuijt, Alkmaar, Willy Beijers- bergen v. Henegouwen, Castricum Flip Bosscher, Heiloo, Nico Kunis en Kees Smal, Spanbroek. Afgewezen 2 leerlingen; her examen 1 leerling. BEVORDERD VAN KLASSE 5 GYM. B NAAR 6 GYM. B Joke Arnold, Piet Huijbers en Hans Otten, Alkmaar, Claus Fran ken, Heiloo. Ad Kaandorp, Cas tricum, Jan Vriendj Westwoud. BEVORDERD VAN 3 H.B.S. NAAR 4 H.B.S. A OF B Toon Broers, Wim de Graaf, Bert Hilckmann, Jan Soecker, Pieter Ypma, Harry Aalbers, Ed de Bruijn, Hendrik Bruns, Fred van Delft, Herman Jacobse, Frans Kloeg, Siebrand Terpstra, allen Alkmaar. Kees Baas, Adri v. d. Klundert en Adri Leijen, Bergen. Lambert Hackman, Dick Ho'berg en Piet Klaasse, Castricum, Hans Kareis, Heiloo, Piet v. d. Laan, Westzaan, Tom Letschert, Velsen, Hans v. Raay, Koedijk, Jan Apel doorn, Egmond-Binnen, Siem Kroon. Assendelft, Riet Lantman, Waarland, Gerard Stet, Noord- Scharwoude, Aad Twisk, Uitgeest. Afgewezen 4 leerlingen: her examen 2 leerlingen. BEVORDERD VAN 4 H.B.S. A NAAR 5 H.B.S. A Wim Bierman en Tiny Rupert, Alkmaar. Jos Baas, Oudorp, Fia de Haas, Bergen, Carol v. Oppen en Jan Pijnappel, Limmen, Frans Suykerbuyk, Wieringerwerf, Jan Visser, Burgerbrug. Afgewezen 4 leerlingen; hef- examen 1 leerling. BEVORDERD VAN 4 H.B.S. B NAAR 5 H.B.S. B Wil Aalbers. Lex Buren, Nico Groot, Ben Jaspers, Hans Poelman Leo de Vreede (met lof), allen Alkmaar, Gerard Dagelet, Scher- merhorn, Gerrit Frankenmolen, Bergen, Hilbrand Kraakman, War menhuizen, Ben Matton, Uitgeest. Hans Aalders, Middenmeer, Paui Appel. Obdam, Gerard Beerse, Heiloo, Kees Bras, Egmond aan de Hoef, Jacob Dekker, Obdam, Jaap Rietveld, Limmen, Henk Smit, De Rijp, Wim Wouts, Sloot dorp. Afgewezen 7 leerlingen; her examen 1 leerling. BEVORDERD VAN 5 H.B.S. B NAAR 6 H.B.S. B Wim Breed, Ben Grotenbreg, Frans v. d. Schot en Jan Dekker, allen Alkmaar, Wim Swart Hei loo, Piet Bakkum, Bergen, Antoon Dekker, Warmenhuizen, Sjaak Droog, De Beemster, Nico v. d Heuvel, Akersloot, Piet Kramer, Zuid-Scharwoude, Piet Kramer, Limmen. Kees Mul, Heerhugo waard, Martien- gtmoper, .Heer-. hugQw.aard, Harry Vérvoort, Cas tricum. Afgewezen 5 leerlingen; her examen 1 leerling. Bevorderd naar VI Gymnasium; Annie Dekker, Hoorn; Co Dek ker, Hoorn; Cor v. Kleef, Zwaag; Loes Windlhausen, Hoorn; Otto van Os, Hoorn; Simon Koopman, Wervershoof; Gutha Bakker, Zwaag; Jan Boon, Bovenkarspel; Simon Bijvoet, Onderdijk; And. i v. Duimen, Hoorn; Jet Kalden- baoh, Hoorn- Wim Smit, Wog- num; Go Stavenuiter, Zwaag; Afgewezen 5; Her-examen 2. Bevorderd naar V Gymnasium; Wim Haring, Blokker; Cor Kai- denbaoh, Hoorn; Jan P. v. d. Knaap, Purmerend; Jacob Mak, Ursem; Trien Mul, Spanbroek (met lof); Nic. Ruyter, Nibbix- woud; Grada Schilder, Hoorn; Kees Veken, Wognum; Tonny Weterings, Hoorn; Peter Wind lhausen, Hoorn; Afgewezen 3; Her-examen 2. Bevorderd naar IV Gymnasium; Marianne de Boer, Blokker; Inette Ebbing, Zwaag; Piet Groot, Spanbroek; Bert Hoebe, Span broek; George Keet, Hoorn; Si mon Kenter, Grootebroek; Jan Korse, West woud; Jan Kunst, Lutjebroek (met lof); Riet Lan gedijk, Hoorn; Mia van Op'hem, Hoorn; Ineke Schermer, Hoorn; Jozef Verbeek, Hoorn (met lof); Nico Verlaat, Hoorn; Anton Vis, Blokker; Gerard Kok, Venhui zen; Afgewezen 3; Her-examen l. Bevorderd naar 5 H.B.S.: Piet Beefepoot, Spanbroek; Kees Duyn, Spierdijk; Freek v. Dijk, Wervershoof; Frans Kwaad, Hoorn; Herman Langedijk, Spier dijk; Jan Schouten, Wognum; Piet Sdhrickx, Hoorn; Chris v. d. Vlugt, Westwoud; Afgewezen 4. Bevorderd naar 4 H.B.S.; Franca van Alphen, Hoorn; Ge rard Buis, Zwaag; Kees Cortie, Lutjebroek; Kees Jong, Blokker; Kees de Haan, Wognum; John Luyckx, Hoorn; Joop Overbeefc, Hoorn; Riet Overbeek, Hoorn; Jan Schouten, Berkhout (met lof); Wim Tap, Hoorn; Piet Trompet ter, Grootebroek; Clemens Ver beek, Hoorn; Henk Verbeek, Hoorn; Cor Wildoer, Lutjebroek; Afgewezen 4; Her-examen 2. Bevorderd naar klasse 3: Afra Beerepoot, Spanbroek; Arie Bee- repoot, Westwoud; Piet Boon, Hoogkarspel. (met lof); Jozef Dekker, Hoorn: Wil-ly Dekker, Hoorn; Nita Elders, Bovenkars pel; Wim Holtkamip, Hoorn; Lies Keet, Hoorn; Ben Klaassen, Bo venkarspel; Theo Korfage, Spier dijk; J-aap Laan, Avenhorn (met lof); Piet Manshanden, Medem- blik; Ab Meester, Andijk; Hans Putter, Hoorn; Ko Schouten, Hoorn; Hans Veken, Wognum; Gerrit Botman, Bovenkarspel; Kees Heddes, Spanbroek; Roen Hoogland, Hoogwoud; Anton Kaag, Hoorn; Ton Koomen, Groo tebroek; Bert v. d- Laan, Blok ker; Gerard Laan, Venhuizen; Arie Langedijk, Venhuizen; Wim Oud, Grootebroek (met lof); Kees Rozemeijer, Hoorn; Gerard Schaap, Ursem; Geri Schaper, Grootebroek; Cor Schouten, Blok ker; Chris Temme, Grootebroek; Jan Thiemann, Hoorn; Afgewezen 12; Her-examen 3. Bevorderd naar de 2e klasse: Koos van Bockxmeer, Hoorn; Lia v. d. Bosch, Hoorn; André Driessen, Hoorn; Wim van Duin, Hoorn- Simon Ebbing, Zwaag; Wim Kuypers, de Weere; Huub Manshanden, Blokker; Jan Neef jes, Hoorn (met lof); Nico Oud, Bovenkarspel; Jac. Schipper, Zwaag; Joop Schouten, de Weere; Kees Slok, Hoorn; Franz Stam, Hoorn; Riet Tap, Hoorn (met lof); José van Veen, Hoorn; Dirk Visser, Grootebroek; Gerard Vriend, Hooigwoud; Jos de Witt, Bovenkarspel; Annie Zwanen- b.iirg, Bovenkarspel; Frans Bot, Hoorn; Joop Boukens, Lutje- broek; Tineke Buyck, Hoorn; Piet Doodeman, Zwaagdijfc (met lof); Pauline Essing, Blokker; Dirk Groot, Berkhout (met lof); Herman Karsten, de Weere (met lof); Kees Kieftenburg, Abbe- kenk; Syb. Konijn, de Weere; Kees Knip, Hem; Klaas Molenaar, Hoorn; Greet Ooms, Hoorn; Ge rard v. Ophem, Hoorn; Jan Vriend, Benningbroek; André Ruttenberg, Hoorn; Piet Schip per, Spanbroek; Toos Schoutsen, Zwaag; Jac. Terra, Wognum; An ton Timmerman, Lutjebroek; A- dri Vergust, Hoorn; Gusta Wind- h.ausen, Hoorn; Afgewezen 15; Her-examen 2. (Van één onzer verslaggevers) Drie en dertig jaren heeft het Intern. Chr. Vakverbond zijn zetel in Nederland gehad. Het secreta riaat wordt nu van Utrecht naar Brussel verplaatst. Een gewoon afscheid is het niet, want Ne derland blijft met het I.C.V. ver bonden. Zo constateerde de heer A. Vanistendael, Secr. Generaal van het I.C.V. op de te Utrecht gehouden receptie, welke ter ge legenheid van dit vertrek geor ganiseerd was. Hier was het, dat de voor waarden gevonden werden voor stabiliteit sociale rust en bezin ning die het voor een Interna- toinale organisatie moeilijk maak ten zich te ontwikkelen en aan te passen. En van het begin af, aldus de heer Vanistendael, werd het I.C.V. geleid door iemand die uit de Nederlandse Vakbeweging voortkwam en 32 jaar het roer in handen hield, in dikwijls moei lijke omstandigheden, de heer Serraerens. Dank bracht spr. thans aller eerst aan de Nederlandse Vak beweging. Van de Nederlandse organisaties op dit terrein werd uitstekende medewerking onder vonden. Deze dank uitte spr. na mens het I.C.V. bestuur, zowel aan de K.A.B. als aan net C.N.V. Wij kunnen aannemen aldus spr. dat er wel dwingende rede nen moeten geweest zijn, voor het bestuur, om tot zijn besluit te komen dat, naar wij hopen, wel een juiste beslissing zal ge weest zijn. Namens C.N.V. en K.A.B. ver klaarde de heer J. Middelhuis, voorzitter van de K.A.B., het ver trek niet als een afscheid te kunnen zien, doch slechts ais een verhuizing, wij hebben hét I.C.V. werk steeds met grote in teresse gevolgd, zoals wij beiden, C.N.V. en K.A.B., ook een groot aandeel hadden in het tot stand komen daarvan. Spr. memoreerde dat dé eerste secretaris generaal van het I.C.V. zijn functie steeds eervol en suc cesvol bekleed heeft. Aanwezig waren de secretaris van de K.A.B. en C.N.V. de so ciale attachés der Amerikaanse en Duitse ambassades en schrif telijke attenties waren er van de ministers Algra en A. C. de Bruyn, alsmede van burgemees ter, Jhr. Mr. C. J. A. de Ranitz. Met een inschrijving van totaal 103 paarden, verdeeld over 8 courses, waarvan er zeker nog één gesplitst zal moeten worden omdat teveel paarden op één af stand staan geklassificeerd, maakt de Paardensportvereniging „Voor uit" zeer zeker een uitmuntend figuur. Na de betrekkelijk lange rustperiode van ongeveer zes we ken, zal a.s. Zondag het Alkmaar- se Sportpark weer in het teken van de paardensport staan. De meest bekende pikeurs met hun paarden zullen weer „slag" leve ren om de prijzen. En vooral de zevende course om de eerste prijs van f 1000.vraagt onze bijzon dere aandacht, om het sterk be zette veld. Twaalf „cracks" zullen hier de strijd aanbinden. We mogen vaststellen dat op nog geen enkele landelijke course zo veel goede kanspaarden waren ingeschreven. De verwachting is: goede sport, veel belangstelling, en naar wij hopen, mooi weer. DEN HELDER Onze stad genoot de heer W. J J. M. Zijp is aan de Gemeenetlijke Universi teit te Amsterdam geslaagd voor hét candidaatsexamen sociografie. BERGEN Met vijf autobus sen en enkele auto's hebben de bijna 250 ouden van dagen, be gunstigd door prachtig zonnig weer een fijne trip naar Artis in Amsterdam gemaakt. Even voor het vertrek dat om half negen vanaf het Reenenpark plaats vond kwam „Dorus Duin, de fotograaf van Bergen" nog met zijn geitje aanhollen om mee te gaan. Hij moest echter met lede ogen toe zien dat het meegaan van het geitje, het comité niet welgevallig zou zijn. „Dorus Duin. met zijn bonte kleding en zijn zijden petje, heeft deze dag de oudjes vele ma len doen genieten met grollen en kostelijke mimiek. In de bussen werden allen voorzien van witte en rode anjers door de bloemist de Sain ter be schikking gesteld en ontvingen zij sigaren en versnaperingen. Via de Beemster kwam men om kwart voor één in Artis aan en gebruik te daar de koffie. De burgemeester, die alleen in Amsterdam van zijn belangstel ling getuigde, omdat hij voor dienstzaken weer spoedig ir. Ber gen moest zijn, werd vertegen woordigd door de wethouder, de heer P. J. Borst. Na twee verdwaalde oudjes uit de tuin te hebben opgespoord, ging men via Schiphol, Hoofd dorp, Heemstede naar Velserend, waar „Dorus Duin" een groeps foto nam en door de grote in spanning drie maal in het achter hem liggende zwembad viel Hij werd gered door de heer Modder en zuster de Grauw. De lachsalvo's waren niet van de lucht. Om vijf uur vertrok de .groep naar Bergen, voorafgegaan door de verkeerspolitie uit Alk maar die haar ook rechtstreeks door 't hartje van Amsterdam had geloodst. In Duinvermaak wachtte Bergens Harmonie en lieten de oudjes zien, het dansen nog niet verleerd te zijn, waarna zij het diner alle eer aandeden. De voorzitter, de heer D. Hop man. dankte alle medewerkers en in het bijzonder ook de burgerij, die deze reis door hun gulle ga ven had mogelijk gemaakt. Na de afscheidsmars van Ber gens Harmonie trokken allen vol daan huiswaarts. BERGEN. De laatste ker miswagens, bestuurd door min of meer tevreden kermisexploitan ten, hebben gisteren het dorp verlaten, na de gemeentekas te hebben aangevuld met enkele duizenden guldens voor stand plaatsen en gebruik van elee- trische stroom. Voor de gast die, toen hij het pension besprak, niet is mede gedeeld dat er begin Juli ker mis zou zijn, is de rust weerge keerd. De rust, die hij juist in het heerlijke rustige dorp Ber gen ging zoeken. Een badgast heeft de standplaats van de ker mis eens als volgt gekarakteri seerd: „Het is de mooiste plaats voor de kermis; het is de meest ongeschikte plaats voor een ker mis." Hiermede duidde hij tege lijk aan wat:vele belanghebben den reeds lange tijd bezig houdt. Het .grote Parkhotel, een 8-tal pensions en vele gemeubileerde huizen staan ifi de onmiddellijke nabijheid van het kermislawaai. Bovendien blijft de kermis niet beperkt tot 3 dagen, want met het opbouwen en afbreken mee gerekend zit men een week lang in de rommel. Het grootste probleem blijft, echter een ander geschikt terrein hiervoor te vinden, dat even eens in het centrum ligt en vol doende mogelijkheden biedt voor exploitant en gemeentekas. GESLAAGD BERGEN. Aan de Technische Hoogeschool te Delft slaagde voor het candidaatsexamen voor werk tuigkundig ingenieur de heer J. W. Schmidt te Bergen. Expositie Mooy en Kouivenaar BERGEN De dichter Luce- bert zal Zaterdag 11 Juli om 4 uur in de Kunstzaal van „De Rustende Jager" te Bergen de expositie ope nen van werken van Jaap Mooy en David Kouwenaar, onder auspi ciën van het Kunstenaars Cen trum. De tentoonstelling, die ge durende twee weken dagelijks te bezichtigen is (behalve des Zon dagsmorgens), bevat schilderijen, tekeningen en gouaches, In het bijzaaltje: grafisch werk van ver scheidene werkende leden. ZIJPE: Geboren: Gerardus W. z.v. G. W. Apeldoorn en C. H. Slijkerman; Laurentia M. d.v. G. Zomerdijk en C. E. Schilder; Anna C. d.v. W. J. van Wel en N. van der Gulik; Petrus M. A. z.v. A. Druijven en J. M. Porte- gijs; Judith A. d.v. W. J. Koen- ders en P. J. A. Schutte; Bob z. v. J. Dekker en E. Govers; Fran- ciscus N. z.v. P. Veul en M. C. Koppes; Jacobus S. z.v. S. J. Ligt- hart en C. C. Koortens; Peter A. C. z.v. J. Vaartjes en J. D. Kardi naal; Johannes N. z.v. P. J. van der Fluit en K. M. Klaver; Hille- gonda C. d.v. C. Breed en P. van Wieringen; Elisabeth M. d.v. P. J. Ott en N. Gootjes. Ondertrouwd: Kolle Tasseba- jow, 41 jr. en Cornelia C. War mer, 29 jr. te Amsterdam; Theo- dorus C. Stoop, 28 j., te Haren karspel en Catharina C. Kooiiman 26 jr.; Cornells Weij, 20 jr. en Jacoba Hemmes, 21 jr. te Scha gen; Dirk M. Weijgertze, 26 jr. en Trijntje A. Doorn, 24 jr. Getrouwd: Jochem J. Kossen, 46 jr. en Frouwtje Bisschop, 33 j.; Albert Breed, 26 jr. en Jannie P. Schermer, 21 jr.; Dick Rentenaar. 29 jr. te 's-Gravenhage en Neeltje Bakker, 28 jr.; Theodorus C. Stoop, 28 jr. te Harenkarspel en Catharina C. Kooijman, 26. jr. Overleden: Jacobus Breed, 61 jr., echtgen. van Trijntje Brom mer; Gerrit Hollander, 57 j. echt- gen. van Elisabeth de Jong; Wil lem Paarlberg, 75 jr., echtgen. v. Trijntje Visser. BONN, 9 Mei (Reuter>A.P.) De Westduitse regering heeft Engeland, Frankrijk en de V.S. verzocht, de Sowjetrussische regering mededeling te doen vaii de voorwaarden, die zij noodzakelijk acht voor het houden van vrije verkiezingen in geheel Duitsland, aldus is vandaag in Bonn hekend gemaakt. Een desbetreffende nota is Woensdag aan de Westelijke mo gendheden verzonden. In de nota's wordt verzocht deze voorstellen van Adenauer te gebruiken als leidraad bij de be spreking van het Duitse vraagstuk tijdens de conferentie van de ministers van Buitenlandse Za ken van de Grote Drie in Washington. Bovendien wordt verzocht deze voorstellen aan Moskou ter overweging toe te zenden. De voorstellen van bondskanse lier Adenauer zijn: 1) Openstelling van alle inter zonale grensovergangen tussen Oost en West Duitsland. 2) Afschaffing van de doden- zone, waardoor het Oosten van het Westen wordt gescheiden. 3) Vrijheid van beweging voor alle Duitsers in geheel Duitsland. 4) Vrijheid van pers en verga dering. 5) Vrijheid van handelen voor alle politieke partyen. 6) Democratische wettelijke bescherming van de individu te gen willekeur en terreur. - - Bonn niet in Washington vertegenwoordigd Door de nota's wil Adenauer zijn opvattingen bekend maken, voordat de conferentie in Wash ington begint, waarop Bonn niet vertegenwoordigd zal zijn. De V.S. hebben echter beloofd, dat over Duitsland genomen beslui ten niet definitief zouden worden voordat overleg met Adenauer gepleegd was. Adenauer heeft voor het eerst zijn programma van „onmiddel lijke maatregelen" bekend ge maakt tijdens het de vorige week in het parlement gehouden debat over de buitenlandse politiek. Hij gaf te kennen, dat deze dingen eerst moesten gebeuren, voordat de grote drie zouden kunnen in stemmen met de Russen te on derhandelen over de zo belang rijke kwestie van de hereniging van Duitsland. En zodra de tijd gekomen is om ovèr hereniging te spreken, zo voegde Adenauer hieraan toe, „dan staan wij op vrije verkie zingen in geheel Duitsland als de kern van ons program. Deze zijn immers de kardinale kwestie, want wij zullen niet in geheel Duitsland tot algemene en per soonlijke vrijheid komen zolang er geen vrijelijk gekozen repre sentatieve organen zijn om een rechtlijnig democratisch beleid te ontwikkelen en te voeren." CASTRICUM De voltallige gemeenteraad verwerkte onder voorzitterschap van burgemeester C. F. Smeets vlot een omvangrijke agenda. Na verschillende hamer stukken werden de geloofsbrie ven van de nieuw-gekozen raads leden goedgekeurd. De heren Buimer, Twisk en Stiemer werden benoemd tot commissieleden voor het onder zoek van de gemeenterekening en van die der gemeentelijke instel ling voor Maatschappelijk Hulp betoon over 1951. Aan de School met de Bijbel te Bakkum zullen enige herstellings werkzaamheden verricht moeten worden aan lokalen, w.c. en gang tengevolge van het zware ver keer langs de Oldebarneveldsweg. Aan het kraamcentrum van het Wit Gele Kruis te Alkmaar zal 'n subsidie worden verleend van 1.50 per verzorgingsdag voor het verstrekken van hulp aan inwo ners dezer gemeente. Over 't voorstel vaststelling van 't partiëel uitbreidingsplan „Noord- Oost Castricum" werd uitgebreid gesproken De heer Veldt (KVP) vond het plan een bedreiging voor de tuinders die t.z.t,, grond efi goed moeten verlaten. Maar wij hebben, aldus spr.,-weing keus. Er moeten huizen gebouwd wor den; dit is een principiële kwestie en daarom stem ik voor. Spr. meende echter dat eigenaars en gebruikers van tuingronden zo spoedig mogelijk van nieuwe cul tuurgrond zullen moeten worden voorzien. Dit is ook het streven van B. en W„ aldus de voorzitter, waarop de heer Veldt nog zeide, dat hij, als hij binnenkort nog iets te zeg gen krijgt bij de schadeloosstel ling van gedupeerde tuinders daarom nog wel een hartig woordje zal meespreken De heer Twisk (KVP) vroeg of het mogelijk was om over te gaan tot etagebouw, om zodoende meer cultuurgrond te sparen. Naar de mening van de voorz. zou dit echter geen besparing van cultuurgrond geven, omdat dan meer plantsoenen aangelegd moe ten worden, om ook de bovenbe woners gelegenheid te geven van de frisse lucht en zon te genieten. De weekmarkt zal. zodra de „Brink" tussen de Jacob Cats- straat en Burgem. Lommenstraat gereed is, gevestigd worden op het Noordelijk deel daarvan tussen de Burgem. Lommenstraat en Burg. Boreelstraat. Terwijl het voor heen de gewoonte was om op Goede Vrijdag en Nieuwjaarsdag, alsmede op Maria Tenhemelopne ming, Allerheiligen en Kerstmis geen markt te houden als een van deze dagen op Vrijdag valt, is nu besloten bij het uitvallen van een marktdag deze te houden op een andere dag in de week waarin een feestdag valt, omdat juist voor dergelijke feestdagen extra inko pen worden gedaan. Door de Economisch Directeur van de Provinciale ziekenhuizen in Noord Holland was een be zwaarschrift ingediend tegen het afwijzend besluit van B en W„ inzake het bouwen van een por tiersloge bij Duinenbosch, omdat de Schoonheidscommissie het ge heel niet aanvaardbaar vond uit zgn. welstandsoogpunt. De Com missie vond de architectonische opzet van het geheel gekunsteld en van een gecompliceerdheid, die afbreuk deed aan de waardigheid, die h.i. van een dergelijk ge bouwtje een eerste vereiste ge acht moest worden. De heer Jonker (PvdA) vond het onHegrijpelijk dat de Schoon heidscommissie een dergelijk plan afwijst, Men wil het terrein van het Ziekenhuis' een geheel ander aanzien geven. Wij willen van Duinenbosch geen gestichtsterrein maken en vandaar het plan voor een nieuwe portiersloge aan de ingang van het terrein. Voorz. „De Schoonheidscommis sie weet wel wat ze doet,,. De heer Jonker: „De architect werd ook niet competent geacht, maar deze man heeft een betere kijk dan wie ook. en hij heeft in de loop der jaren zijn sporen in deze gemeente wel verdiend Ik be treur ten zeerste het standpunt van de Schoonheidscommissie." De heer Berlee (KVP) sloot zich hierbij aan. Heeft de Schoonheids commissie zich ter plaatse wel overtuigd? Of gaat ze zo maar te werk? De voorz. noemde de Schoonheidscommissie bekwaam genoeg om van een tekening af 'n beslissing te nemen. De heer Ber lee vond dit belachelijk. De Com missie moet zich eerst overtuigen van de stand van zaken en zich ter plaatse op de hoogte stellen. Voorz. „Dit is niet nodig. En B. en W staan achter de Schoon heidscommissie". „Dat begrijp ik," aldus de heer Berlee. „Maar wij hebben nog geen arbeiders-woningen aan de Schoutenbosch omdat de Schoon heidscommissie daar ook bezwa ren tegen heeft gemaakt, en nu is het bouw-volume op". Spreker noemde de Burgem. Lommen straat en omgeving ook niet be paald een schoonheid. Spr. ver klaarde tegen het voorstel van B. en W. te zullen stemmen, dat daarna met negen tegen vier stemmen werd aangenomen. Terloops deelde de voorzitter nog mede dat de brandweerka zerne binnenkort zal worden aan besteed De houten brug over de Sta tionsvijver levert gevaar op en moet dus vervangen worden. Een betonnen brug zou weinig meer kosten van bouw. maar minder onderhoud eisen, terwijl de le vensduur bijna onbeperkt is. De kosten worden beraamd op 4000. Hiermede ging de raad accoord. •Enkele leden zagen echter, een- hóutèn brug om zodoende meer in stijl te blijven met de omgeving. Een en ander zal nog nader wor den bekeken. Bij de rondvraag informeerde de heer Kaandorp waarom de Kon. Wilhelminalaan nog niet is opengesteld voor het verkeer naar de Dorpsstraat. gestelde eis: 300 meter zwemmen binnen de 8 minuten. Voor de groep handgranaatwer- pen luidt de uitslag: 1. A. Mentink (den Helder) 5 min. 19,4 sec.; 2. W. L. de Wijn (den Helder) 5 min. 39.9 sec.; 3. J. G. Janszen 5 min. 50 sec. 4 W. T. Tijssen (den Helder) 6 min. 2.6 sec.; 5. L. Gossiau (Maas tricht) 6 min. 6.6 sec.; 6. H. Snij der (den Helder); 7. H. J. Dupré (Doorn); 8. H. Lems (Apeldoorn), 9. F. O. van Kregten (Wassenaar) en 10. O. H. M. Krause (den Helder). Het klassement na vier onder delen luidt thans: groep handgra- naatwerpen: 1. F. O. van Kregten, 15 pnt.; 2. J. G. Janszen, 22 pnt, 3. W. L. de Wijn, 27 pnt.; 4. A. Mentink, 35 pnt.; 5. P. M. Kraus, 39 pnt.; 6. H. J. Dupré 42 pnt.; 7. J. Dolmans 42 pnt.; 8. W. A. Aalbersberg 50 pnt.; 9. L. Gos siau 54 pnt. en 10 W. G. E. van Veldhuizen 56 pnt. 't ZAND De R.K. Ver. voor E.H.B.O. zal op Dinsdag 14 Juli a.s. deelnemen aan de 3e oefen avond der gezamenlijke E.H.B.O. afdelingen. Deze oefening zal gehouden worden op het strand aan Petten, 's avonds half acht. Er zullen 2 groepen van vijf gewonden zijn. Aan deze gewon- deh zal eerste hulp ter plaatse verleend worden. Ook moeten zij worden vervoerd. Nu nog gunstig zomerweer en ook deze avond zal slagen. 't ZAND De eerste 8 wo ningen van de nieuwbouw te 't Zand zijn door haar bewoners betrokken, een en ander gaf een gezellige drukte en veel blijde gezichten. De voorzitter deelde mede, dat men nu al ruim een jaar op ant woord zit te wachten van de be voegde instantie die hierover moet beslissen. Het is niet on waarschijnlijk dat de Cieweg (richting Tórenstraat) zal worden afgesloten voor het afrijdend ver keer naar de Dorpsstraat, terwijl ,annn tD. aardannpipn pprstelin- Han rlo TCnn Wilhplminnianr» 7al ^o.UUU Kg. aa.raaPPGJ.6n} eersieiin aan ae Kon w ïineimmaiaan zaï 10 ™_i a on- 19 Rnis«n worden aangewezen voor het uit rijdend verkeer, en afgesloten zal WARMENHUIZEN, 10 Juli worden voor het inrijdend ver keer vanaf de Dorpsstraat. Er bestaan plannen de huidige zuiveringsinstallatie uit te brei den daar deze thans niet meer aan behoeften voldoet. Hoogstwaar schijnlijk, indien daar toestem ming voor verkregen wordt, zal men het gezuiverde rioolwater af voeren naar het Alkmaardermeer, aldus de voorz. AMERSFOORT, 9 Juli Het voorlaatste onderdeel van de na tionale vijfkamp van het N.O.C., die deze week te Amersfoort wordt gehouden, had als strijdto neel het bosbad „Birkhoven". De deelnemers hadden over het al gemeen niet veel moeite met de gen 12.70—14.20; grote 12.50—13.60 drielingen 1212.40; doré 17.30 17.40; grove 13.70. GROOTEBROEK, 9 Juli '53 Eersteling grof 1415, groot 14.10 15.90, klein 12.2014.50, kriel 78.20; rode eerst, grof 13.80 14.70, groot 15.70—17.00; klein 9.90 12.40; doré grof 14.5015.40, groot 16.40—17.70, klein 14.20—14.90; saskia grof 13.8014.80, groot 13.5014.80, klein 13.40; Eigenh. groot 18.10—21.80, klein 10.10 12.70; blw. eigenh. groot 18.10 20.50, klein 12.4012.50. Aanvoer 540.000 kg. AVENHORN, 9 Juli Grove schot 1414.30, midd. 14.10 14.90, driel. 10.50—11.30, kriel 5.80 6,80;. rode schot grove 13.80 13.90, midd. 16.20—17.20, driel. 8.40—8.60; doré grof 14.20—14.50, middel 16.40—16.50, driel. 10.70. Aanvoer 94.000 kg. bieten I rnd. 8.40—10.70, idem II nd 6.30—7.20. Aanvoer 3600 kg. HILVERSUM, 9 Juli grote belangstelling zjjn van middag in het Marine Opleidings kamp Hilversum ruim zestig Ma rine-Officieren beëdigd, voorna melijk artsen, tandartsen en in genieurs. Voorts werd beëedigd de officier-vlieger 3de klasse E. Kragt, die al sinds 1 October 1943 bij de marine als beroeps officier in dienst is. Door de commandant van het Hilversumse kamp, de kapitein ter zee J. J. Hogendoorn, werden de volgende officieren beëedigd: De luitenant ter zee arts der le kl. P. H. Maier; de luitenants ter zee van vakdiensten der 3e klasse: W. Blaasse, W. P. T. Munze, P. J. G. de Graaf, W. de Valk, H. van Varik, J. W. Scheer. De luitenants ter zee tandarts der 3de klasse: N. A. Beets, C. J. F. Klaassen, D. Wolvetang. De luitenants ter zee arts der 3e klasse: H. Havinga, R. Ch. Le- deboer, R. Kooper, K. van der Hoeven, H. P. van Maanen, R. Braakman, J. Ch. Dorlas, W. J. Berends. De adelborsten van speciale Onder diensten der le klasse: Ir. W. Buntsma, Ir. C. J. van Heel, Ir. J. Pereboom. De adelborsten van de code- dienst der le klasse: A. A. van Beystervêldt, W. F. van Ingen, G- A. Polak, F. J. Ritsma, W. C. Veenendaal, L. C. Voslamber, P. de Vries, R. J. van Waning, W. M. Zandveld. De adelborsten van speciale diensten der le klasse: F. Borm, W. J. Ferwerda, W. Leene, D. W. van Meerendonk, J. F. de Pierre, E. G. Rohder, K. G. Smak J. Steen. De adelborsten der le klasse: W. L. Content, J. Groeneweg, J. R. Hoogkamer, D. Houtgraaf, A. Janse, J. Potharst, F. F. Radema ker, K. Salwegter, J. F. B. Tichel man, M. J. D. van der Voet, G. Zijlstra. De adelborsten van de tech nische dienst der le klasse: Ir. A. J. Halbmeyer, Ir. J. Kol. De adelborst van de electro- technische dienst: E. Hofmeyer. De adelborsten van speciale diensten der le klasse: Ir. C. F. Etienne, Ir. H. B. de Jonge, Ir. M. Martin, Ir. A, J. Scheele, Ir. A. van Steenbergen.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 13