n" Om „misdadige activiteiten tegen de Sovjet-staat" Slechts kwestie van tactiek, is oordeel van Foster Dulles Prof. Romme in de rol van „elegante moordenaar" m Mars Parijs steunt Londen op conferentieGrote Drie Diep stilzwijgen over Benelux-conferentie Dagblad voor All onaar en omgeving De toestand in Korea iet OMO Pensioenen Kroeglov volgt hem op aan Binnenlandse Zaken Twee doden bij drama te Franeker HITTEGOLF IN PAKISTAN Het Russische vredesoffensief Wederopbouw in Zeeland V.S.-hulp aan buitenland is garantie voor veiligheid Wens is overleg Grote Vier M.S.A. vervangen door nieuw orgaan De kabinetscrisis in Indonesië Gepeperd debat in Tweede Kamer Voorstel-v. dGoes grondig van karakter veranderd iar ogen af en opende Sr stond een man, lang de kleren te ruim om dit het ingevallen ge- rden haar twee ern- :e ogen aan. Haar hart sof het zou berst n en zich vastklemmen aan >st. Annie, zei de man. i er iets in haar en ze Hen zijn als hij haar vastgegrepen. Hij leidde een stoel, voetje voor ;n zijn handen waren teder. Langzaam legde rm om haar schouders, et raam viel een bun- ;ht naar binnen en het Annie of het 't eerste vas sinds jaren. Opeens iet pakje Cocktailsiga- tafel. Hij nam het in en pakte er twee siga- t, voorzichtig alsof ze waren. ak hij er tussen haar i een tussen de zijne, c een lucifer aan en de hun monden vermengde irrelend in de bundel onlicht. herrijzenis van de lub, fluisterde hij. Maar liet antwoorden, want haar mond met de zijne, mge, sterke zoen,die de oorte van de Cocktail- :gelde. is toe. Iel 't af. k toch Uw goed in [ossen. Hupweg s blijven. Beter een met goed dat best /askracht van Omo. ién O MO-sop. Jw bonte goed in 't vas al is gedaan. Er kracht in. Meer dan J, wat óók zo fijn is? n keer te spoelen in keiijker kan het niet. ken, OMO is r in 't gebruik re wasmiddelen gaat n de kracht verloren t te maken. Bij Omo Dat blijkt ook over jas: één theelepeltje n wip staat Uw vaat ion op het aanrecht. 3at kan alléén Omo! door hen bewoond.." lid, die werkelijk ge- dat de oude en wijze antwoordde Grurant- oorlogsdaemon Mars lat hij dezelfde naam iedereen heet tegen- ien wij, vredelievend iu zo door het noodlot :et uitgekozen is als sdaemon? Als ge toch len tegen hun gevan- g de smid. „Leden terachtige handen zijn ig. S NOORDHOlLANDSi Abonnementsprijs 6,20 per kwartaal, 2,07 per maand, 0,48 per JgSa week, inclusief incasso. Advertentie-tarief per editie 16 et per mm, k||1|» minimum 2,50; in alle edities 26 ct per mm, minimum 4,—; familieberichten 20 ct, resp. 30 ct per mm. Bij contract belangrijke korting. Directeur: E. J. M. Stumpel. Hoofdredacteur H. N. **mits. Bankrelatie: Ned. Credietbank. Kantoren: Hoorn. Draaf. ngel 59, tel. 4243 en Grote Noord 77, tel. 4362 K 2290; Alkmaar, Kitsevoort 52, tel. 2046 K 2200; Den Helder, Keizerstraat 89, tel. 2800 K 2230; Srhagen, Ged. Gracht 39, tel. 459 K 2240. Buiten God is 't nergens veilig Vondel Vrijdag 10 Juli 1953 - 49e Jaargang - Nummer 12826 HET VRAAGSTUK van de pensioenen is sedert enige tiid aan de orde. Vooral in de krin gen van het Overheidspersoneel, maar ook bij particuliere werk gevers. Ook in deze laatste kring heeft men ingezien, wat ook in derdaad een feit is. dat de pen sioenen. die in het verleden zijn toegekend, volkomen ontoerei kend ziin geworden. Daarom worden maatregelen genomen, die vanzelfsprekend ook van in vloed zullen ziin op de regeling van pensioenen voor de toe komst. De Algemene Katholieke Amb- tenarenvereniging. die al eerder van zich deed spreken door een rapport inzake verbetering van salarissen en nu weer een belang wekkend rapport heeft doen uit brengen betreffende het pensioen voor Overheidspersoneel dus heeft op de. deze week gehou den Congresvergadering breed voerige besprekingen aan de pen sioenen gewijd. Ook op deze actie van de A.R.K.A. is alweer, van verschil lende zijden, critiek geoefend en de A.T K.A. zal zeif wel niet verwacht hebben, dat die critiek zou uitblijven. Niemand heeft ge dacht. dat bijv. de Regering zou zeggen: Kijk. dat wisten we al lemaal niet. wii zullen dat even binnen veertien dagen in orde maken. Dat was alleen al daarom niet te verwachten, omdat de Rege ring een en ander natuurlijk heel goed weet, al was het slechts, omdat zij bijna een jaar geleden al een zgn. „interim-rapport" heeft ontvangen van de Steats- commissie voor de pensioenwet geving waarin voorstellen waren gedaan tot het invoeren van be paalde verbeteringen, als een eerste stap op die weg. Nu is het doel van interim- tussentijdse) rapporten kenne lijk. om oo bepaalde onderdelen spoed te betrachten, reden waar om niet gewacht kan worden op de studie en voorstellen van het gehele complex dat zulk een Staatscommissie aan het onder zoeken is. Dat de Regering nog niet toe gekomen is aan uitvoering van de interim-voorstellen, zal ook ziin reden wel hebben, maar het is dan ook goed. dat van de zijde van belanghebbenden „nog eens flink aan de bel getrokken wordt", om opnieuw de aandacht te vestigen op de nood onder de gepensionneerden. Daargelaten, of verlangd kan worden, dat die nood geheel en al wordt weggenomen, moet toch wel worden vastgesteld, dat be trokkenen met het „uitgestelde loon" niet onder het redelijk be staansminimum mogen komen. Nu heeft A.R.K.A. uit de aard van de zaak alleen de pensioenen van de ambtenaren van rijk. pro vincie. gemeente e.d. op het oog. hetgeen haar tot onze bevreem ding verweten schijnt te wor den. Dat verwijt is natuurlijk on juist. A.R.K A. bepaalt zich vanzelf sprekend tot de ambtenaren, die groep in de samenleving, welke speciale zorgen aan haar heeft toevertrouwd. En als zij de Over heid in overweging geeft,verbe teringen in de pensionnering aan te brengen, dan zal dat waar de Overheid als groot-werkgeef ster het voorbeeld dient te ge ven immers ook van waarde zijn voor de pensioenen in de particuliere bedrijven. Afgezien van het feit. dat de verbetering in de pensioenen van bijzondere actualiteit is in ver band met alles, wat er zwaait rondom.het vraagstuk der moge lijke compensaties voor de a.s. huurverhoging, kan zonder voor behoud gezegd worden, dat maat regelen tot deze verbetering ook uit andere overwegingen urgent ziin. STRAALJAGER NEERGESTORT LLAMERCHYMED (Wales), 9 Juli (AP) Een Vampire straaljager van de R.A.F. is hier vandaag neergestort en op een boerderij gevallen. De piloot werd gedood. Het toestel was op een trainingsvlucht. BERIA ÏN ONGENADE MOSKOU, 10 Juli 1953. Het Russische persbureau Tass heeft gemeld dat Beria, de Sovjet-minister van Binnenlandse Zaken is afgezet. Hij wordt beschouwd als „vijand van de communistische partij en het Sovjet-volk". Kroeglov is be noemd tot Beria's opvolger als minister van Binnenlandse Zaken. Het besluit om Beria uit de partij te stoten werd geno men op een recente bijeenkomst van het Centrale Comité van de partij, waarop premier Malenkov verslag uitbracht over „Beria's misdadige, tegen de partij en de Staat gerichte activi teiten, die bedoeld waren om de Sovjetstaat te ondermijnen in het belang van buitenlandse kapitalisten". Het comité besloot Beria te vervangen als vice-premier en minister van Binnenlandse Zaken. Het dossier van zijn misdadige activiteiten zal voor onderzoek worden toegezonden aan het Op perste Gerechtshof van de Sowjet Unie. Beria werd na Stalin's dood lid van het regerende driemanschap in de Sovjet-Unie, waarvan ook Malenkov en de minister van Buitenlandse Zaken Molotov lid waren. Tass meldde dat het besluit van het Centrale Comité een stemmig en met applaus werd genomen. Malenkov en andere sprekers, die het woord voerden tijdens de vergadering, legden de nadruk op het feit, aldus Tass, dat het besluit buitengewoon ge wichtig is voor de partij en de gehele Sovjet-Unie. Het bericht van Tass, waarin Beria's afzetten werd gemeld, luidde: „Onlangs werd een plenaire bijeenkomst van het Centrale Comité van de Soviet-Commu- nistische partij gehouden. Na het verslag aangehoord en besproken te hebben van het presidium van het Centrale Comité, uitgebracht door Malenkov. over de misda dige en tegen de partij en de Staat gerichte acties van Beria. met de bedoeling de Sovjetstaat te ondermijnen in het belang van het buitenlands kapitaal en ge openbaard in pogingen om het Soviet-ministerie van Binnen landse Zaken hoven de regering en de communistische nartij van de Sovjet-Unie te stellen, heeft het Centrale Comité besloten. Beria te ontheffen van zijn post (Van onze correspondent) FRANEKER In een ge meentewoning te Zevenhuizen heeft Donderdagmorgen, waar schijnlijk in een vlaag van ver standsverbijstering, de 59-jarige H. W. zijn 41 jarige echtgenote K. B. met een hard voorwerp zo zware verwondingen toegebracht dat zij spoedig daarop moet zijn overleden. De dader vluchtte het huis uit; zijn lijk werd in de loop van de morgen door de politie in het oude kanaal, niet ver van zijn woning gevonden. Het drama heeft in Franeker, zo kort na het tragisch ongeluk bij de gasfabriek, veel beroering gewekt. Prof. Dr. Anton v. Duinkerken, hoogleraar aan de Universiteit te Nijmegen, spreekt de feestrede uit t.g.v. de heropening van het Raadhuis in Nijmegen. Rechts, van voor naar achter, de Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, Mr. J. M. L. Th. Cals, de burgemeester, Mr. Ch. M. J. H. Hustinx, Minister Dr. L. J. M. Beel, en de Commissaris der Koningin in de provincie Gelderland, Jhr. Dr. C. G. C. Quarles van Ufford. in dat comité en hem uit de partij te stoten als vijand van de partij en het Sovjet-volk." Beria heeft langer dan welke van zijn voorgangers ook, aan het hoofd gestaan van de Russi sche politie en de staatsveilig heidsdienst. Hij is meer dan 20 jaar medewerker van Stalin ge weest. Hij werd in 1899 in Geor gië geboren en in 1917 lid van de communistische Bolsjewistische partij. In 1938 werd hij hoofd van de politie en van de partij in de Kaukasus. Tijdens de oorlog was hij een van de vijf leden van de Defensie commissie, die de strijd leidde. Zijn verdiensten werden na de oorlog beloond met zijn benoe ming tot maarschalk van de Sovjet-Unie. Hij voerde het woord bij de grote plechtigheid op het Rode Plein te Moskou bij de bijzetting van Stalin's stoffelijk overschot en sprak toen direct na Malen kov, waaruit toen algemeen werd afgeleid, dat hij ook de tweede figuur van de Sovjet-Unie was. Na het Centrale Comité heeft Donderdag het bestuur van de partij-afdeling Moskou vergaderd, waarop alle activisten uit dit ge bied aanwezig waren, aldus Tass. De ongeveer 2000 aanwezigen schaarden zich, na verschillende redevoeringen te hebben aan hoord, eenstemmig achter het besluit van de Partij, dat zij stormachtig toejuichten. Alle sprekers op deze verga dering zeiden, dat het besluit door alle parti.-organen volledig gesteund zou worden. Zij iieten zich in termen van „toornige ver ontwaardiging" uit over de trou weloze daden van de gemene vij and van de partij en het volk „de internationale imperialistische agent Beria". „De infame activiteit van Beria, die burgerlijke afvallige, heeft de verontwaardiging van de gehele partij en het gehele volk opge wekt", aldus verklaarde een der sprekers volgens „Tass". In Washington, waar 't nieuws uit Moskou vroeg in de nacht van Donderdag op Vrijdag werd ont vangen, zien sommige waarne mers in de val van Beria het voorspel tot een alleenheerschap pij van Malenkov als werkelijke opvolger van Stalin. Zij (reloven, dat Beria voorstan der was van een soepeler houding ten aanzien van de Oosteurope- sche staten. De ongeregeldheden in Oost-Duitsland en elders zou den volgens hen het lot van Beria hebben bezegeld. Zij vragen zich af, of het politieke beleid in Oost- Duitsland, Oostenrijk en Honga rije, dat onlangs gewijzigd werd, niet opnieuw gewijzigd zal wor den. KARATSJI. De hittegolf, die het Noordwesten van Pakistan geteisterd heeft en die gevolgd werd door zware regenval, heeft naar schatting aan drieduizend mensen het leven gekost. Vijfduizend mensen hebben een ernstige zonnesteek opgelopen. Uit twee districten, Pesjawar en At tack, worden officieel 1121 doden gemeld. Van zeven andere dis tricten zijn nog geen cijfers ont vangen. Op de eerste dagen van Juli schommelde de temperatuur tus sen 42 en 45 graden Celsius. In de nacht daalde de temperatuur niet. De 7de Juli begon het te regenen. Rivieren en beken tra den buiten hun oevers. Bij de overstromingen gingen echter, dank zij de snelle hulpverlening, geen mensenlevens verloren. Wel kwam er vee om en werd schade toegebracht aan woningen en ge- Gistermorgen zijn de gealli eerde en Noordelijke verbindings officieren bijeen geweest. Zij be spraken slechts bijzonderheden van technische aard. Generaal Mark Clark, V.N.- opperbevelhebber in Korea, heeft Donderdag in Seoel een kort on derhoud gehad met president Rhee. Bij dit onderhoud waren aanwezig Clarks politieke raads man Murphy, Eisenhowers spe ciale afgezant Robertson en de Amerikaanse ambassadeur Briggs. Na afloop van het gesprek wil de Clark geen commentaar geven, doch in bepaalde kringen meent men te weten, dat hij Rhee mee deelde, dat het V.N.-opperbevel heeft besloten desnoods zonder Zuid-Korea een bestand te on dertekenen. Van agrarisch leven in vijf a zes jaar (Van onze parlementaire redacteur) De Tweede Kamer heeft gister avond z. h. s. het wetsontwerp goedgekeurd, waarbij regelen worden gesteld voor de agrari sche wederopbouw en de herver kaveling in het door de waters nood getroffen gebied van Zee land. In dit ontwerp wordt aan geknoopt bij de herverkavelings- wet Walcheren. De opbouw wordt in 5 a 6 jaar voltooid. Verschillende sprekers o.a. de heer Engelbertink (KVP) zagen de noodzaak van de voorgestelde maatregelen in, maar maakten bezwaar tegen de mogelijkheid dat pachters en eigenaren-grond- gebruikers de exploitatie van grond in het verkavelde gebied zo nodig, bij gebrek aan medewer king, kan worden ontzegd. Een bepaling, die vooral bedoeld is als „stok achter de deur". De minister meende dat deze z.g. dwangartikelen echter niet gemist kunnen worden. Op verzoek van de heer Engel bertink (KVP) nam de minister ook de instelling van z.g. agrari sche commissies in de wet op, waardoor de betrokkenen meer bij de uitvoering van de plannen werden ingeschakeld. WASHINGTON, 9 Juli (AP) De A lerikaanse minister van Buitenlandse Zaken John Foster Dulles heeft vandaag ver klaard, dat ,*Ket zogenaamde Russische vredesoffensief alleen maar een tactische verschuiving blijkt te zijn en geen funda mentele verandering in de Russische politiek". taak, die van zo vitaal belang is voor onze nationale veiligheid." Hij drong er bij 'de commissie op aan het volledige gemachtigde bedrag voor hulp aan het buiten land goed te keuren. De Senaat machtigde tot een bedrag van 5.318,732,500 dollar en het Huis 4.998,000,000 dollar. Afgevaardig den van beide huizen komen bij een om de verschillen weg te werken. Dulles verklaarde dit voor de commissie voor de toewijzingen van de Senaat die het program ma voor de hulp aan het buiten land behandelt. „Tenzij werkelijke voorwaarden voor de wereldvrede stevig ge fundeerd zijn" aldus Dulles voor de commissie „is de enig zekere koers voor ons rustig en gestadig voort te gaan met de opbouw van de kracht van de vrije wereld." „De gelden aangevraagd voor het programma van de M.S.A. verschaffen de middelen voor Waakzaam blijven „Er zijn tekenen van onrust het ten uitvoer brengen van deze achter het IJzeren Gordijn", ai- PARIJS, 9 Juli Reuter De Franse minister van Buiten landse Zaken Bidault, die inmid dels te New York is aangekomen, zal zijn Britse collega Lord Salis bury steunen ais deze er bij pre sident Eisenhower op zal aan dringen zich accoord te verkla ren met het spoedig houden van een conferentie der Grote Vier, zo wordt in gewoonlijk welinge lichte diplomatieke kringen te Parijs vernomen. Het Franse standpunt is, dat een bespreking met de Russen vooraf dient te gaan aan de be krachtiging van het EVG-verdrag. (President Eisenhower heeft ge zegd dat het verdrag voortgang moet vinden, onverschillig wat de Russen de Westelijke gealli eerden misschien te vertellen hebben). Lord Salisbury verklaarde bij aankomst te Washington, waar hij werd verwelkomd door John Fos ter Dulles, dat Engeland steeds voorstander is geweest van een vierlanden bespreking. Of er dit jaar nog zulk een conferentie zou worden gehouden, zou afhangen „van de ontwikkeling der din gen". Op een vraag van verslag gevers, of de gezondheid van Churchill diens deelneming aan een conferentie van vier dit jaar zou toelaten, zei Lord Salisbury: „Ik zou niet weten waarom niet. Hij is erg vermoeid maar al zeer vooruitgegaan". Tijdens de besprekingen van de Grote Drie, zullen de volgende punten ter sprake komen: 1. De onrust in Oost Berlijn en Oostduitsland in het algemeen; 2. De toekomst van Duitsland en het aandeel, dat dit land in de E.D.G. zal moeten nemen; 3. De oorlog in Indo-China; 4. De N.A.V.O. en 5. Het Midden Oosten. dus Dulles. „Maar het is te vroeg met verstand te pogen een besluit te nemen aangaande de beteke nis op de lange weg van deze ontwikkelingen. Daarom moeten wij onze waakzaamheid nu niet laten verslappen." Dulles zei, dat het programma voor de hulp aan het buitenland „in geen enkele betekenis weg geven is" maar de „goedkoopste wijze om het maximum aan na tionale veiligheid te verschaf fen". PARIJS, 9 Juli (AFP) De M.S.A., het bureau voor weder zijdse beveiliging, is opgeheven en vervangen door een nieuw orgaan, dat de naam draagt „Amerikaanse missie bij de N.A.V.O. en de regionale Euro pese organisaties", aldus heeft het bureau voor de wederzijdse beveiliging bekend gemaakt. De „Amerikaanse Missie", die de M.S.A. zal vervangen, zal ge leid worden door John Hughes, opvolger van de bijzondere ver tegenwoordiger van de M.S.A. in Europa. Hughes is benoemd door presi dent Eisenhower en staat recht streeks onder het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Za ken. DJAKARTA, 9 Juli (PI Aneta) De nieuwe kabinetsformateur in Indonesië, mr. Burhanuddin Ha- rahap, die een week de tijd heeft om te trachten een kabinet te vormen, dat voldoende steun van het parlement zal hebben, zal eerst de P.N.I. uitnodigen om be sprekingen te voeren over de formatie en daarna pas zal hij met de andere partijen spreken. De 36 jarige Harahap behaalde de meestertitel aan de Gadjah Mada universiteit in Jogjakarta in 1951. Hij was o.a. lid van het werkcomité (K.N.I.P.) gedurende de onafhankelijkheidsstrijd De bladen juichen over het al gemeen toe, dat in de formatie opdracht niet omschreven staat, welk soort kabinet Harahap moet vormen. De bladen „Pedoman" en „Abadi" schrijven: hoe meer be wegingsvrijheid, hoe beter. „Be- rita Indonesia" geeft de forma teur de raad een kabinet zonder de P.N.I. te vormen. „Indien het Masjumi-kabinet valt wegens on voldoende steun van het parle ment, kan aan een kleine partij de kans worden gegeven en als dat ook niet lukt aan Moh. Hatta", aldus „Berita Indonesia". BRUSSEL, 9 Juli (ANP) Over de Benelux-besprekingen, Woens dag te Luxemburg gehouden, wordt aan Belgische zowel als aan Nederlandse zijde hier het diepste stilzwijgen bewaard. Men mag echter aannemen, dat de onderhandelingen voor 'n be langrijk deel gewijd waren aan 't verkleinen van al te grote te genstellingen in de standpunten der Nederlandse en Belgische re geringen teneinde een algemene bespreking op 24 Juli mogelijk te maken. De Belgische pers beperkt zich tot het publiceren van het korte Luxemburgse communiqué, met uitzondering van „het laatste nieuws", dat zegt de indruk te hebben, dat de besprekingen nog al vlot verliepen. De Nederlan ders, aldus het blad, waren ver schenen met een formule, die te genover het Belgische voorstel werd geplaatst. De bespreking was geanimeerd, maar men had niettemin goede hoop op 'n over eenkomst tot het ontwerpen van een algemene maatregel, die de Belgische regering in staat zou stellen de door Nederlandse con currentie bedreigde bedrijfstak ken te beschermen. Men had de indruk, zo zegt „het laatste nieuws", dat de be ginselen waarover de ministers het volgens het officiële commu niqué eens waren geworden, in beperkte mate tegemoetkomen aan het Belgische verlangen tot bescherming van bedrijfstakken die tengevolge van het lagere Nederlandse loonpeil de concur rentie in sommige producten niet kunnen volhouden. De verdere uitwerking der beginselen, met 't oog op de bijeenkomst van 24 Juli. zal door ambtenaren geschie den. OOK TWEEDE SLACHT- OFFER IN HARLINGEN OVERLEDEN Ook de 35 jarige heer J. A. Brinks uit Harlingen die Woens dagmorgen met zijn motor in botsing kwam met de 15 jarige bromfietsrijder Gouke v. d. Laan te Midlum en daarbij zwaar werd gewond, is overleden, zodat dit droevig ongeluk thans twee do den heeft geëist. (Van onze parlementaire redacteur) Het voorstel van der Goes van Naters (PvdA.) opgezet als een ingrijpende verandering van de werkwijze der Kamer, werd gisteren aan het eind van een verward en gepeperd debat aanvaard. V.V.D., Com., St. Ger. en de Groep-Welter vroegen aantekening, dat zij tegen waren. Of hetgeen de Kamer aan vaardde nog wel het voorstel v. d. Goes was, kan intussen met recht betwijfeld worden. Het belangrijkste deel ervan werd vervangen door een amen dement Romme (KVP). Wat is de bedoeling van dit amendement? vroeg ir. Posthumus, een fractie genoot van de voorsteller. Heeft het de bedoeling om het voorstel „op elegante wijze de nek om te draaien" of wil het de werkwijze van de Kamer, zij het meer ge leidelijk, in de richting van het voorstel v. d. Goes ombuigen? Prof. Romme wond er geen doekjes om. Hij kwam verklaren, dat zijn amendement het dichtst bij de eerste veronderstelling lag, namelijk die van de „elegante moord". Desondanks nam de heer v. d. Goes het amendement over met het argument, dat men het ook anders kon verstaan. Voor de openbare behandeling worden regeringsvoorstellen in de afdelingen onderzocht. De Ka mer wordt met dit doel bij loting in vijf groepen verdeeld. In bij zondere gevallen wordt van deze regel afgeweken, en geschiedt het vooronderzoek in een speciale commissie van deskundigen. Ook is sinds enkele jaren gebruikelijk, dat de begrotingsontwerpen niet meer in de afdelingen maar in speciale begrotingscommissies ko men. Het voorstel v. d. Goes-van Naters (PvdA.) dat al vier jaar geleden werd ingediend, wilde oorspronkelijk het hele afdelings- onderzoek doen verdwijnen. Zoals het nu werd behandeld zou onderzoek in commissies van speciale deskundigen regel en be handeling in de afdelingen uit zondering worden. Het amende- ment-Romme (KVP) buigt het voorstel echter weer naar de hui dige practijk terug. Begrotings ontwerpen en speciale ontwerpen in commissies, maar het afde- lingsonderzoek blijft regel, v, (zie vervolg pagina 3)

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 1