Bouw een stormvloedkering in de Hollandse IJsel Mr Engels, de „Telegraaf eii de Veleer affaire Green Amerikaanse hulp aan Perzië Tweede Kamer-debat Tussen leven dood en Maatschappelijk werk dient vrij van politiek te zijn Vrijdag 10 Juli 1953 DELTA-commissie adviseert! Bescherming van Zuidholland kost nog geen 20 millioen GEEN VERRASSINGEN BIJ TENNIS KAMPIOENSCHAPPEN Nog geen antwoord BESCHERMING VAN KAASNAMEN ✓Tiïivoits voor iets goeds L Geem stunts Geem stroppen ««OP wetmig'géM Voor"f§4s goeds: DELFLAND VEILIG Nederlander directeur Noord-Atlantische Weerschepenorganisatie Mr. van Dal licht doopceel in kort geding JEFKE JANSEN MOEST DE STRIJD STAKEN Korreltjes NOORS ECONOMISCH ONTWIKKELINGSPLAN Brits koninklijk paar in Wales Het was gisteren een feestelijke dag in Nijme gen: twee oude gebouwen n.l. de St. Stevens toren en het Stadhuis, werden er weer officieel in gebruik genomen, nadat zij een geduchte restauratie hadden ondergaan. Het gerestau reerde Raadhuis, met op de achtergrond de St. Stevenstoren, in feesttooi. De DELT A-commissie, die na de stormvloed van 1 Februari is ingesteld om advies uit te brengen aan de minister van verkeer en waterstaat inzake de nodige voorziening op tvaterstaatkundig gebied heeft thans haar eerste twee adviezen ingediend. Deze adviezen betreffen de verhoging van de Schouwense Dijk en de afsluiting van de Hollandse IJsel. De commissie is tot de con clusie gekomen, dat zo spoedig mogelijk dient te worden over gegaan tot het maken van een stormvloedkering in de Hol landse IJsel bij de mond. Ten aanzien van de Schouwense Dijk wordt geadviseerd met spoed over te gaan tot de verhoging en verzwaring van deze dijk tot een deugdelijke waterkering. De verhoogde en verzwaarde Schouwense Dijk zal moeten gaan dienen als hoofdwaterkering voor Duiveland. In geval in de toekomst de afsluiting der zee armen tot stand komt, zal naar het oordeel van de commissie, de Schouwense Dijk als eerste sla- persdijk in het stelsel van hoofd waterkeringen moeten kunnen fungeren. Ook in geval een af sluiting der zeearmen achterwege zou blijven zal de Schouwense Dijk als slaperdijk dienstbaar zijn ter beperking van mogelijke Te Noordwijk werden de wed strijden om de internationale kampioenschappen van Nederland voortgezet. De uitslagen van de tweede dag luiden: Heren enkelspel 2e ronde: Hoad (Austr.) sl. Taminiau (Ned.) 6—1, 6—3; Wilton (Ned.) sl. Voorhees (V.S.) 62, 64; Wilderspin (Austr.) sl. van Dal- sum (Ned.) 64, 57, 63; Mo- rea (Arg.) sl. Wiegers (Ned.) 62, 64; Ayre (Austr.) sl. Holst (Ned.) 7—5, 10—8; De Vroe (Belg.) sl. Van Meegeren (Ned.) 6—3, 6—4. Dames enkelspel, 2e ronde: Mevr. Knode-Head (V.S.) sl. Mevr. Koch (Ned.) 61, 61; Mevr. Goldsworthy (Austr.) sl. Mej. ten Bosch (Ned.) 61, 36, 63; Mej. Fletcher (G.B.) sl. Mevr. Thung (Ned.) 75, 62; Mej. Fisher (Austr.) w. o. Hej. Rollin Couquerque (Ned.); Mevr. Rinkel-Quertier (G.B.) sl. Mevr. Lubbers (Ned.) 61, 62; Mej. Walsh (G.B.) sl. Mej. Muilemeis ter (Ned.) 6—2, 6—4; Mej. Schmitt (Fr.) sl. Mevr. Peters (Ned.) 64, 6—2; Mej. Woodgate (G.B.) sl. Mej. Tekelenburg (Ned.) 6—1, 6—3. Gemengd dubbelspel le ronde: Mej. Tekelenburg en Karamoy (Ned.) sl. Mevr. Koch en Nolten (Ned.) 7—5, 6—3. Heren dubbelspel, le ronde: Holst en Wiegers (Ned.) sl. Breukink en Timmers (Ned.) 63 6—2. Dames dubbelspel, le ronde: Mevr. Lubbers en Mevr. Peters (Ned.) w. o. Mej. Rollin Couquer que en Mej. Grosveld (Ned.). Heren enkelspel, tweede ronde: Vieira (Braz.) sl. Dehnert (Ned.) 6—4 119; Van Swol (Ned.) sl. Krijt (Ned.) 6—4 6—1. Damesdubbelspel, eerste ronde: Mevr. Koopmans en mej. Muel- lemeister (Ned.) sl. mevr. Koch en mej. Jamin (Ned.) 86 63. Kwartfinales: Mevr. Rinkel en mej. Fletcher (G.B.) sl. mevr- van Berkel en mej. Tekelenburg (Ned) 63 60; mej. Schmitt (Fr.) en mevr. Roos (Ned.) sl. mej. Fisher en mevr. Goldsworthy (Austr.) 63 60. Heren dubbelspel, eerste ronde: De Vroe (Belg.) en Wilton (Ned.) sl. Nolten en Volkmaars (Ned.) 8—6 6—2. Kwartfinales: Hoad en Wilderspin (Austr.) sl. Krijt en van Meegeren (Ned.) 63 64; Holst en Wiegers (Ned.) sl. van Dalsum en Dehnert (Ned.) 4—6 8—4 6—4; Morea (Arg.) en van Swol (Ned.) sl. Goris en Ka ramoy (Ned.) 75 63. Gem. dubbelspel, tweede ronde: Mevr. Rinkel (G.B.) en Hoad (Austr.) sl. mevr. Tung en Goris (Ned.) 6—2 8—6; mej. Fletcher (G.B.) en Dehnert (Ned.) sl. mevr. Peters en Volkmaars (Ned.) 62 62; mevr. Knode-Head (V.S.) en Vieira (Braz.) sl. mevr. Koch en Nolten (Ned.) 60 61; mej. Woodgate (G.B.) en Ayre (Austr.) sl. mevr. Koopmans en Windt (Ned.) 6—2 6—2. Kwartfinales: Mevr. Knode-Head (V.S.) en Vieira (Braz.) sl. mej. Walsh (G. B.) en Wilton (Ned.) 6—2 2—6 61; mej. ten Bosch (Ned.) en Wilderspin (Austr.) sl. mej. Wood gate (G.B.) en Ayre (Austr.) 9—7 6—4. overstromingen en mede als vluchtplaats voor mensen en vee. De kosten voor de verhoging en verzwaring worden geraamd op 3 a 4 mililoen gulden. Met dit bedrag zal een beveiliging wor den geboden aan ongeveer 12.000 mensen en circa 5.000 runderen, die op het 9.600 ha. metende ge bied ten Oosten van de dijk le- Bescherming van industrie terrein De voorgestelde stormvloed kering bij de mond van de Hol landse IJsel moet een bescher ming gaan vormen voor een sterk geïndustrialiseerd land met meer dan anderhalf millioen inwoners. Dit land komt in gevaar indien de IJseldijken doorbreken. De commissie heeft haar voor keur uitgesproken voor een be weegbare kering, die uitsluitend wordt gesloten als een stormvloed dreigt, doch die de normale wa terbeweging in de rivier in stand houdt. Hierdoor zullen de scheep- vaartbeldngen weinig of niet worden geschaad en zal de water huishouding in het gebied van de Hollandse IJsel nauwelijks worden beïnvloed. De kosten aan de stormvloedkering verbonden zijn geraamd op een bedrag, dat onder de twintig millioen gulden ligt. Bus reed over slagersknecht heen Op de Tolakkerweg nabij de Hollandse Rading wilde een sla gersknecht eens extra de gang in zijn rijwiel zetten, waartoe hij met alle macht op de pedalen trapte. Een der pedalen bleek tegen deze druk niet bestand te zijn en brak af. De jongeman raakte hierdoor zijn evenwicht kwijt en slingerde van het fietspad de rij weg op en kwam precies voor de bus van de lijndienst Utrecht- Hilversum terecht. De buschauffeur remde uit alle macht doch kon niet voorkomen dat de bus over de jongeman heenschoof. Tot ieders verbazing kwam hij echter ongedeerd onder de bus uit kruipen, zodat dit ongeluk alleen met een hevige schrik van de slagersknecht en van de bus chauffeur afliep. aan Weiter en Ruygers (Van onze parlementaire redacteur) De leiding van de K.V.P. be raadt zich nog over de wijze waarop zij haar beleid ten op zichte van het herstel der een heid zal voeren. Dit beraad is in een acuut stadium gekomen, zo dat spoedig mededelingen daar omtrent kunnen worden ver wacht, aldus wordt in de heden verschenen „Opmars" mede gedeeld. Dat is ook de reden, aldus het KVP-orgaan, waarom op dit ogenblik nog geen commentaar wordt gegeven op de uitlatingen van de heer Weiter en ook niet op die van de heer Ruygers, wel ke thans min of meer uit naam van zijn medestanders werden ge publiceerd. Uiteraard zal het beleid van het bestuur der K.V.P. gebaseerd zijn op de woorden door Z. E. de Kardinaal ten opzichte van de eenheid gesproken tot alle katho lieke Nederlanders. (Van onze parlementaire redacteur) De Tweede Kamer heeft gis teren zonder hoofdelijke stem ming het wetsontwerp aanvaard, dat een goedkeuring inhoudt van de op Juni 1951 te Stresa ge sloten internationale overeen komst, nopens het gebruik van aanduidingen van de herkomst en benamingen van kaassoorten. (Advertentie) WSsS (Vervolg van pag. 1) Hangende de vraag naar de bedoeling van het amendement door ir. Posthumus (PvdA.) wil de de heer v. d. Goes (PvdA.) het al zonder meer overnemen. En hij kwam daar ook later niet meer op terug. Hij bleef vertrou wen, dat het amendement de mo gelijkheid zou scheppen om het afdelingsonderzoek, zij het dan geleidelijk, af te schaffen. Een wonderlijke gang van za ken, maar de heer v. d. Goes wilde blijkbaar kost wat kost, een al te duidelijk echec ontgaan. Uit de toon waarop ir. Posthumus (PvdA.) prof. Romme (KVP) in tweede instantie toesprak bleek intussen wel, dat de PvdA. in wendig wit-nijdig was. Ir. Posthumus (PvdA.) had hiervoor ook persoonlijke rede nen. Hij had in eerste instantie de rij van sprekers gesloten met een rede, waarin hij de huidige werkwijze van de Kamer 'zodanig critiseerde, dat de vacantiegan- gers op de publieke tribune wel gedacht moeten hebben, dat iedereen er beneden maar met de pet naar gooit. Hoewel zelf nog een jong ka merlid verweet hij zijn collega's „bedrijfsblindheid", waarop prof. Romme later terug gaf, dat „de ogen van dit jonge kamerlid blijk baar nog niet voldoende waren open gegaan". Ook de heren Roosjen (A.R.) en Oud (VVD) hadden zich op soortgelijke wijze geuit. Voor het overige werd het voorstel v. d. Goes (PvdA.) even min gespaard. Er zijn reeds 13 commissies (Kamer) die voeling houden met de departementen. Het voorstel v. d. Goes gaat er vanuit dat er voor elk departe ment een dergelijke commissie moet komen, behoudens uitzon deringen. Dat zouden er dus 15 kunnen zijn, op zich zelf ook al een revolutie. Maar het zou iets betekenen wanneer de huidige vaste commissie van buit. zaken ook ondér zou gaan in de opzet v. d. Goes. Maar de Kamer be sliste met 49 tegen 22 stemmen (alleen de PvdA. voor) dat dit niet het geval zal zijn. Ook hier blijft dus alles bij het oude. Op het eind van het debat kwam nog een ordevoorstel van mr. Oud (VVD) ter tafel om de behande ling te schorsen. Z.i. was de zaak al te onoverzichtelijk geworden. Dit voorstel werd echter met 23 tegen 52 stemmen verworpen. Tegen PvdA. en KVP en een deel van A.R.. Ware dit voorstel aan genomen, dan zou de Kamer zich toch ook wel lichtelijk belache lijk hebben gemaakt. Drie jaar is er aan deze verandering van werkwijze gedokterd. Ook nu heeft deze berg slechts een muis gebaard, maar de zaak is ten minste afgehandeld. DEN HAAG Minister Van Thiel lieeft bij de verdediging van zijn begroting in de Eerste Kamer krachtig stelling geno men tegen de „koude-oorlog"-argumenten„Het departement van maatschappelijk werk is nutteloos en ongewenst", welke van socialistische zijde op hem zijn afgevuurd. „Het maat schappelijk werk dient men vrij te houden van overdadige politieke bemoeiingen. Dat hen ik van plan te doen en ik verwacht daarbij de medewerking van alle kringen". in de taakomschrijving van het departement. De minister is van mening dat het maatschappelijk werk in algemene zin, primair een taak van kerkelijke instellin gen en particulier initiatief, door de overheid slechts gestimuleerd en gecoördineerd dient te wor den. Hij voelde wel voor de sug gestie van de heer Van Lieshout tegenwaardegelden te gebruiken voor maatschappelijk werk. Handig pareerde de bewinds man de eritiek van mej. Tjeenk Willink (Arb.) door een uitlating aan te halen van haar geestver wante, mevr. mr. de Ruyter-de Zeeuw, lid van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, die on langs verklaard heeft: „Het de partement van maatschappelijk werk heeft bij zijn optreden in de rampgebieden zijn nut ten volle bewezen". Aan de heer Van Lieshout (KVP) vertelde de minister er in beginsel geen bezwaar tegen te hebben, dat een commissie van deskundigen nagaat of de hui dige taaktoebedeling van het de partement voldoende is, ofschoon zulks de taak is van het gehele kabinet, dat de hand heeft gehad Nieuw gemaal te Leidschen- dam in gebruik DEN HAAG, 9 Juli Vanmid dag heeft de Minister van Ver keer en Waterstaat, mr. J. Alge- ra, het nieuwe semi-permanente gemaal te Leidschendam in wer king gesteld. De minister be hoefde hiervoor slechts een handle over te halen maar de in gebruikstelling van het gemaal droeg een betekenis welke lijn recht tegenover de eenvoud van deze handeling stond. Delfland werd namelijk ernstig bedreigd door verzilting van zijn grond. Het nieuwe gemaal zal hieraan een einde maken. De heer A. P. Dekker, chef van de Nederlandse weerschepen- commissie, tevens waarnemend directeur-generaal van de Rijks luchtvaartdienst, is directeur ge worden van de Noordatlantische weerschepenorganisatie. Koningin Salote van Tonga, het eilandenrijk in Polynesië, die een van de populairste Kroningsgasten in de Britse hoofdstad washeeft Londen verlaten. Zij begaf zich per vliegtuig naar Parijs, van waaruit zij 'n reis door Europa zal maken, voordat zij naar haar volk terugkeert. AMSTERDAM, 9 juli (A.N.P.) Vanmorgen zijn in de presidentskamer der Amsterdamse Arrondissementsrechtbank de pleidooien gewisseld in het korte geding van mr. PJ. Engels, plaatsvervangend kantonrechter te Haarlem, tegen de N.V. Mij. „Salatiga", uitgeefster van het dagblad „De Tele graaf". Eerstgenoemde had dit geding aanhangig gemaakt om de president, mr. B. de Gaay Fortman, publicaties in de Tele graaf over de Veiser affaire te doen verbieden die van beledi gende strekking zijn of waarin de indruk ivordt gewekt dat mr. Engels zich aan erhstige misdrijven zou hebben schuldig gemaakt. Namens eiser begon mr. H. J. Pot met naar de dagvaarding te verwijzen en zich het recht tot repliceren voor te behouden. Mr. Th. A. J. M. van Dal, plei tende, of zoals hij het uitdrukte, „getuigende" voor „De Telegraaf", zeide dat het nooit is gekomen tot een waardering van de in houd der dagbladartikelen over de vormgeving waarvan in het verleden beledigingsprocessen zijn gevoerd. Ditmaal, aldus plei ter, gaat het opnieuw om een principiële inzet: die' van vrijheid der openbare meningsuiting, van gematigde kritiek, van het alge meen belang. Mr. van Dal bestreed dat in twee der gewraakte „Telegraaf artikelen (die van 29 en 30 Juni j.l.) iets beledigends zou zijn voorgekomen: geen naamsaandui- ding en slechts enige vage sar casmen over een samenloop van omstandigheden die Voor eiser zeker niet onfortuinlijk was ge weest. Wel gaf pleiter toe, dat een nu twee jaren; oud artikel (14 April 1951) vol aanklachten ook tegen eiser had gestaan, maar eiser had daartegen nooit tevo ren een actie ingesteld, zodat het recht daartoe al bijna vijftien maanden verjaard is (art. 1416 B.W.). Ofschoon gedaagde de juistheid ook van dat artikel staande houdt kan de eis niet op dit artikel worden gegrond, aldus mr. van Dal. Mr. van Dal citeerde hierop enige fragmenten uit een rapport van wat hij noemde een hoog staande en integere commissie, die een officieel en uitvoerig on derzoek in de Veiser affaire had ingesteld en tot opzienbarende bevindingen was gekomen. Bijzonderheden Een groot aantal feiten, waarin de eiser een belangrijke rol had gespeeld, worden daarin behan deld, zoals aanhouding van stu denten in de bezettingstijd, aan houding van een Joods meisje en een politieagent, bij wie dit meis je was ondergedoken, eigenmach tige beschikking over bij een strafonderzoek in beslag genomen gelden en een cassette met tafel zilver, aannemen voor de illegali teit van f330.000 van een collabo rateur, gepaard aan het aannemen van een weelderige levenswijze, hetgeen de commissie te denken gaf, verschillende opdrachten tot het doodschieten van personen, die gevaarlijk heetten' te zijn voor de illegaliteit in 1944, tengevolge waarvan verscheidenen waren ge dood of gewond, kopen van een auto tegen zeer lage prijs na de bevrijding, om deze vervolgens duur te verhuren aan de P.O.D., waarvan hij hoofd was. Een gedeelte dezer feiten had eiser voor de commissie erkend, van andere had hij een lezing gegeven, die de commissie aller minst bevredigde. Het oordeel der commissie luidde, dat een aantal handelin gen zéér afkeurenswaardig waren en een vreemde indruk maakten. Tot een strafvervolging had de commissie echter niet geadvi seerd. In zijn repliek verklaarde mr. Pot voor eiser, datjjdeze een pro testactie in 1951 had uitgesteld omdat hem was aangeraden op een volledig onderzoek in de Veiser affaire te wachten. Afge zien daarvan was pleiter van me ning, dat het geen zin had kwes ties op te rakelen die door een deskundige commissie niet straf waardig waren bevonden. Plei ter achtte toespelingen op duis tere machten, op het zoekraken van stukken, op veine, een on dermijning van de positie van zijn cliënt als advocaat. Wat de pers vrijheid betreft, eiser had zich alleen gekeerd tegen wat hij achtte onware en beledigende pu blicaties. De president zal de 15de Juli te 9.15 uur uitspraak doen. WASHINGTON, 9 Juli (Reuter) President Eisenhower heeft de Perzische premier Mossadeq me degedeeld, dat Amerika geen eco nomische hulp meer aan Perzië zal geven en geen olie van Per zië zal kopen omdat geen over eenstemming met Engeland over de oliekwestie is bereikt. Dit wordt door het Witte Huis mede gedeeld. In de brief aan Mossadeq, die 29 Juni is gedateerd, zegt de Amerikaanse President: „Zelfs die Amerikaanse burgers die sympathiek tegen over Perzië staan, zijn thans sterk van ge voelen dat het niet billijk is te genover de Amerikaanse belas tingbetalers als de regering hulp aan Perzië blijft geven, terwijl Perzië zich zelf middelen zou kunnen verschaffen door de ver koop van zijn olieproducten in dien een redelijke overeenkomst met Engeland zou zijn bereikt over de schadeloosstelling voor genationaliseerde eigendommen. Ook zouden vele Amerikanen diep teleurgesteld zijn als de re gering thans olie van Perzië ging kopen". Eisenhower spoort Mossadeq aan de kwestie der schadeloos stelling aan een neutraal inter nationaal orgaan voor te leggen. Als Perzië dat wenst is Ameri ka zo mogelijk wel bereid tech nische en militaire hulp te blij ven geven. Eisenhowers brief is een ant woord op een schrijven van Mos sadeq van 28 Mei. Jgfke Jansen kan de koffers pakken en via Parijs de trein naar Nederland nemen. Pelle- naars heeft gisteravond in de Permanence te Nantes met drie commissarissen gesproken. De heren hebben ernstig geluisterd, maar kenden geen pardon. Der tien minuten na sluiting van de tiidcontrole was te veel. Jefke Jansen 'had vlak na de start bii een valpartij verwondingen op- ge lopen en twee wielen gebro ken. Hij vond het erg jammer dat hij op deze manier was uit geschakeld. „Had ik alleen ge reden en niet met Grosso, dan had ik het misschien nog wei gehaald," bromde Jansen bij aankomst. In twee dagen tijds verloor Nederland aldus de tweede man in de Tour. Benoemingen Er is op de Congresver- *.V gadering van de ARKA nog 'n interessant puni ter sprake gekomen, in de boeiende openingsrede van de (waarnemend) voorzitter. Dat gaat over het nog steeds niet te weerspreken feit, dat de ka tholieken een achterstand hebben bij de benoemingen. Dit vraagstuk kan zonder op gewondenheid en zonder vrees voor ongewenste tegenstellin gen behandeld worden, omdat in de betrokken vergadering terecht werd vastgesteld, dat die achterstand dikwijls ook te wijten is aan het feit, dat die achterstand vaak ook vast gesteld moet worden in die gevallen, waar katholieken (ministers e.d. bijv.) zeggen schap hebben. Hier behoeft n.l. anti-papismeniet te worden gevreesd! Het is of 'n gebrek aan goede sollicitanten, welke mogelijkheid in bepaal de gevallen zeker niet moet worden uitgesloten, óf 'n ge brek aan moed om door te zet ten, of een overbodige en scha delijke vrees om verwijten van partijdigheid te krijgen. Van andere zijde is men meestal zo kieskeurig niet Wanneer men dan ook spreekt over de mogelijkheden van onze, al of niet voltooide emancipatie, dan behoort daar ook dit bij, dat de mannen, die op hoge, beslissende posten geplaatst zijn, mede gelet op. de moeite eri zorgenwaardoor zij daar gekomen zijn, de moed moeten opbrengen, onze eman cipatie die verdere kans te ge ven waarop zij recht heeft. Namelijk door in al die geval len, waarin dit redelijk verant woord is, een katholiek, die aan de gestelde eisen voldoet, de plaats te geven, waarop hij recht kan doen gelden. Waar mee overigens niet gezegd wil zijn, dat er ook niet nog veelal een tekort aan katholieke be noemingen te constateren valt doordat geschikte katholieken van de andere zijde opzettelijk gepasseerd worden Nieuw soort? En nu we het toch over ambtenaren hebben, nog altijd is er 't euvel van een teveel aan ambtenarij. En dat niet alleen, maar wan neer wij het wel hebben, dan is men aan het departement van Sociale Zaken doende, 'n nieuw soort ambtenaren te creëren, met alle gevolgen van dien. Wij vernamen dezer da gen van bevoegde zijde, dat dit departement een staf van culturele ambtenaren wil aan stellen, om de zorg voor cultu rele ontwikkeling van de ar beiders in de DUW-kampen op zich te nemen. Op zich is er voor die zorg van alles te zeggen. Maar waarom moet daarvoor een .staf van ambte naren worden aangesteld, na tuurlijk met de nodige bu reaux en outillage, een kost baar apparaat e.d.? En als de DUW sterk vermindert of overbodig wordt (wat eens toch wel zal geschieden) dan „zitten we" met een staf van culturele consulenten, die t.z.t. recht zullen doen gelden op wachtgeld. Waarom kan de Overheid dit niet overlaten aan de sociale organisaties, die alle haar eigen culturele dien sten en instellingen hebben en dit werk, waarvoor zij vol gens de goede orde bestemd zijn, kunnen verrichten met subsidies van de Overheid? Al was het verder alleen maar omdat dan ook, als de DUW geheel of gedeeltelijk zal te rugtreden, geen staf van wachtgelders blijft hangen. Het wil ons voorkomen, dal hier gesproken moet worden van bezwaarlijke plannen, om de Overheidsbemoeiing onno dig uit te breiden. OSLO, 9 Juli (Reuter) De Noorse regering heeft vandaag een vier-jaren economisch ont wikkelingsplan gepubliceerd voor 1954/'57., dat gebaseerd is op gro tere productie, volledige werk gelegenheid, hogere levensstan daard en een redelijke inkomens verdeling. In het programma wordt ver klaard, dat het doel alleen kan worden bereikt door het opbou wen van een „economische de mocratie",. welke moet worden verkregen door grotere invloed van de staat op het bedrijfsle ven. Er worden echter geer nieuwe staatsmonopolies voorge steld. LONDEN, 9 Juli (A.F.P.). - Koningin Elizabeth en de herto van Edinburgh brengen op hc ogenblik een officieel bezoe' van twee dagen aan Wales. Naar het ministerie van Ooi I log mededeelt, heeft de Konin gin de hertog benoemd tot kolo nel van de „Welsh Guards".

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 2