Courses Alkmaar brachten mooie sport en hoge coles Suyl dat Belg Tc Luxueus jacht liep voorspoedig van stapel D.A.W. nogsuperieur on alle nummers Bergense jeugd zwom om de prijzen Ook Purmerend krijgt bejaardencentrum op Alkmaarse werf AGENDA Katholieke scholen sleepten wisselbeker uit Pesie-bad Pagina 2 Maandag 13 Juli 1953 Voor 900.000 dollartj es.... 42e Alkmaarse Bedevaart naar Heiloo ZWEEDSE ATHLETIEK- PLOEG ARRIVEERT! ATHLETIEKNIEUWS „OLYMPUS" Geslaagd Kringkampioenschappen zwemmen KORENBEURS WEDSTRIJDEN HENGELWEDSTRIJD POSTHARMONIE Eervol ontslag A.L.B.O.-BODEGIDS Uitslagen Bedrijfssport ONTPLOFFING IN IJSSALON Jongetje te water HARMONIE „ST. CAECILIA" Gewond aangetroffen Zeilers aan groot gevaar ontsnapt Pikeur Kramer succesvol GOED AFGELOPEN Kleuterreisje ZwitSi de bi Vier Nedei eerste 2 Desgran 't Mi Knecht beter dan ALKMAAR. Zaterdagmid dag werd met een kleine plech tigheid op de terreinen van de scheepswerf 't Hondschbos aan de Eilandswal het voor rekening van een Amerikaan gebouwde luxe zeewaardige jacht Tara III te water gelaten. De Amerikaanse industrieel mr. Lesius was zelf met zijn echtgenote en twee dochters ge tuige van dit plechtig ogenblik en ook de captain, aan wiens zorgen het schip straks zal wor den toevertrouwd, was aanwezig. Daar de scheepswerf niet over een helling beschikt, waarvan grote stomers gewoonlijk door het simpele doorkappen van een touw plechtig te water glijden, bracht de tewaterlating enige problemen met zich mee. die echter op voorbeeldige wijze waren opgelost, want nadat het schip eerst voetje voor voetie naar omlaag was gebracht, ver liep de rest. toen de vaart er eenmaal in zat zeer voorspoedig. Tevoren droeg de heer Vis met enige in het Engels gesproken woorden in het schip over aan de eigenaar, waarbij hij herinnerde aan de wijze waarop zij in con tact waren gekomen, namelijk op de New York Motorboatshow in Januari 1952. Op de gebruike lijke wijze werd het schip door een van de Misses Lesius met champagne gedoopt. Wat het schip zeif betreft, het heeft een lengte van 19.20 meter en een breedte van 4.80 meter; de snelheid bedraagt ongeveer 11 knoop en de waterverplaat sing is ca. 50 ton. Op Ameri kaanse wijze zal het schip van alle mogelijke moderne snufjes en gemakken worden voorzien. De twee General Motors diesel motoren van elk 165 pk met een toerental van 1800 drijven twee schroeven aan. Het schip, dat naar schatting met alle toebe horen 900.000 dollar zal kosten, is voorzien van een auto matische piloot, een eigen licht- aggregaat van 110 volt en een 32 volt batterij voor noodver lichting. een richtingzoeker, een echolood, warm en koud stro mend water, een ijskast m»t een gewone en met een diepvries afdeling. twee douchecellen, electrische w.c.'s, drukwaterlei- ding enz. tot en met een ham mondorgel toe. De hele appara tuur in de machinekamer wordt vanuit de ruime stuurhut be diend. Er zijn zes slaapplaatsen voor eigenaar en passagiers en twee voor de bemanning, die ieder voor zich de beschikking hebben over aparte wasgelegen heden en douchecellen. Het schip werd op de werf van Nicolaas Witsen en Vis ge bouwd door de Feedship. een combinatie van Nederlandse scheepsbouwers en is geheel van staal met een teakhouten op- ALKMAAR De parochianen van Alkmaar, hoofdzakelijk af komstig uit de St. Jnzefparochie, hebben gisteren de 42e bedevaart naar Onze Lieve Vrouw ter Nood te Heiloo gemaakt. De deelname was niet bijster groot; de kapel was slechts voor de helft met bedevaartgangers bezet. Met as sistentie van pater J .Freke O.P. en pater J. Buys O.P. cele breerde pastoor G. L. Binkhorst O.P. de plechtige Hoogmis, waar onder het parochiële zangkoor onder directie van de heer Cas Himmelreich en orgelbegeleiding van de heer Wim Schreurs de 3-stemmige Missa in Honorem Sanctae Mathildis van Hubert Cuypers zong. Des middags werd een Solem neel Lof gecelebreerd met grote Sacramentsprocessie. De predica- ties werden gehouden door pater A. van Dieren O.P. De algemene intentie van de bedevaart luidde: Einde van Kerk- en Priesterver volging. MAANDAG 13 JULI Bioscopen: REX: Mina, de begeerde vrouw. CINEMA AMERICAIN: SOS Held in nood. HARMONIE: Een nacht Ko ningin. VICTORIA: De familie van mijn vrouw. Voorstellingen: 8 uur. Apotheken; Van hedenavond zes uur af voor spoedgevallen bereik baar Apotheek „De Bever", Emmastraat 36; Apotheek P. J. Meurs. Tentoonstellingen; RUSTENDE JAGER, Bergen: tot 18 Juli schilderijen, teke ningen en gouaches Jaap Mooy en David Kouwenaar en in de bijzaal grafisch werk van werkende leden. (Niet Zondagsmorgens.) Gedurende 't zomerseizoen: „Huis met de Pilaren", Jac. J. Koeman (14.3017.30 u.). Werkplaats .,De Zeester" Zuidlaan 155, Bergen, tot 17 Augustus Kunstnijverheid en Beeldhouwwerken (1417.30 uur). Chante Merle, Kerkepad 1, Bergen, tot 31 Aug. (10 12.30, 15—17.30 en 20—22 uur) Schilderijen, Perzische tapijten, Beeldhouwwerk. WATERSTANDEN: Dinsdag: Hoog water 9.25 en 22.05 u. Laag water: 3.35 en 16.20 u. bouw. terwijl de binnenbetim- mering van gepolitoerd mahonie hout is. Na de voorspoedige tewater lating werd het personeel ont haald op een goede vaderlandse borrel, en wanneer zij er in slaagt het schip voor de vijftien de geheel klaar te krijgen, dan tracteert Mr. Lesius hen allen met hun dames op een diner in hotel Victory. En wanneer dat voor elkaar is, koerst de Ameri kaanse familie om te beginnen naar de Middellandse Zee. ALKMAAR Hedenavond om plm. half acht arriveren de ath leten van de bekende vereniging F.A.I.K .uit Finspang (Zweden) in Alkmaar. In verband met het afhalen der gasten van het clubgebouw door gastheer, resp. gastvrouw, deelt het comité van ontvangst mede, dat toegang tot het club gebouw alleen mogelijk is op de daarvoor verstrekte uitnodiging. J. Borst wint te Zaandam ALKMAAR Diverse Olym- pus-athleten boekten gisteren te Zaandam mooie successen. Jan Borst wist na felle strijd als winnaar over de eindstreep te gaan bij de heren B over 1500 m, in 4.25.8. Op de 3000 m heren D kwa men 2 athleten van Olympus bij de eersten binnen. B. Bleeker (die zich steeds beter thuis gaat voelen op deze afstand) werd 'n zeer goede 2e, in 10.29.2 min., terwijl C .Beers de vierde plaats behaalde in 10.34 min. B. Giling wist bij de jun. A beslag te leggen op de tweede plaats, doordat hij de 800 m in 2.13.2 min onder zijn spikes liet doorgaan. Zij die deelnemen aan de trial- meet te Velsen tussen Suomi (Velsen), F.A.I.K. (Zweden), Olympus en A.V.A .(Alkmaar), moeten zorgen Donderdag 16 Juli a.s. de trein te nemen, die om 17.30 uur uit Alkmaar ver- trskt Zondag 19 Juli zijn alle deel nemende athleten uiterlijk 13 u. op het Sportpark. Medewerkers voor kassa en controle om 12.45 uur. WINKEL. Onze plaatsgenote rnej. M. N. Porté behaalde te Alkmaar bij de gehouden Mulo examens het diploma A. ALKMAAR. Nóg was D.A.W. superieur op alle nummers van de kring-zwemkampioenschappen die Zaterdagavond door Kroos duikers te Westzaan werden ge organiseerd. We schrijven na drukkelijk „nog", want de tegen stand van de andere clubs uit de kring begint meer en meer toe te nemen, zonder dat dit te wijten is aan een teruggang van de Alkmaarse prestaties. "Vel lagen de tijden hoger dan vorig jaar, doch toen werden zij ge maakt in het snelle badje te Zaandijk met een 25 meter-baan, terwijl het Westzaanse bad 50 meter lang is. Een extra bijzonderheid is hier nog. dat de wedstrijden even onderbroken moesten worden als er in het nabijgelegen Noordzee kanaal een zeeschip passeerde, want door de zuiging zouden de tijden een geheel foutief beeld krijgen, terwijl het wel eens is voorgekomen, dat de zwemmers in zo'n geval in het ondiepe deel met de buik op de bodem kwam te liggen. Een van de opmerkelijkste prestaties werd al in het eerste nummer verricht door A. Blank voort. die de 100 meter rugslag won in 1.16.6, een nieuw per soonlijk record De strijd ging voornamelijk tussen hem en zijn clubgenoot Slikker, die met 1.17.6 tweede werd. Ook de 39 6 van Antoinet Haeck is een ver melding waard. Zij zwom deze op de 50 meter vlinderslag meis jes. Het verwachte duel tussen Iet Bijleveld van Nereus en Gré Molenaar van D.A.W. op de 100 meter schoolslag meisjes bleef uit. omdat eerstgenoemde had in geschreven op de 200 meter schoolslag dames. Hierin gaf zij mej. Piersma tot op 150 meter goed partij, doch de D.A.W,-ster nam toen resoluut de leiding en won in 3.08.4. G. Molenaar won nu de 100 meter meisjes gemak kelijk in 1.31.4. slechts bedreigd dooi haar clubgenoten Haeck en Obdam. De uitslagen waren: Rugslag: 100 meter dames: 1. Tenkink, D.A.W. 1.30.0; 2. H. Teuthof. Nereus, 1.32.4. 100 meter heren: 1. A. Blank voort, D.A.W., 1.16.6; 2. A. Slik ker. D.A.W., 1.17.6; 3. P. Jonge- pier. Bruinvissen. 1.22.6. 50 meter meisjes: 1. I. Bijle veld. Nereus. 45.4; 2. A. Kuvk, 100 meter heren: 1. A. Blank voort, D.A.W., 1.05.6; 2. T. Pauw, Nereus, 1.08.0; 3. J. Nierop Groot, D.A.W., 1.10.4. 50 meter meisjes: 1. J. Gruys, Nereus, 35.7; 2. H. Panshuizen, Neptunus, 35.8: 3. G. Visser. D.A.W., 36.3. 50 meter jongens: 1. B. Mes man Schultz, D.A.W.. 33.1: 2. D. de Vries, Neptunus. 33.2: 3. M. Hottentot, D.A.W., 35.0. Estafettes 3 x 100 meter wis selslag: dames: 1. Nereus I in 4.24.4; 2 D.A.W. 1 in 4.35.2 (zonder J. Piersma en G. de Waard). Heren: 1. D.A.W. in 3.58.8; 2. Nereus I in 4.08.7; 3. Neptunus in 4.14.0. ALKMAAR De turnwed- strijden om het kampioenschap vari de Turnkring „Alkmaar en Omstreken" werden gisteren in de muziektuin te Alkmaar voort gezet en beëindigd. De wedstrij den hadden onder leiding van de heer J. C. Pelgrim, dé secretaris van de technische commissie, een vlot verloop en de belangstelling van de zijde van het publiek was bevredigend. Kampioene bij de dames werd Mej. Rie van Geene met 210.8 punten gevolgd door Mej. N. de Ruiter met 201.85 punten. Mej. A. Veerman presteerde het, om zich van de 5de naar de 3de plaats op te werken met 101.2 punten. Klaas Boot (Halter) prolongeer de zijn eerste plaats met 229.75 punten. Tweede werd Maup Vol kers (eveneens Halter) met 189.1 punt. De Halterdames gaven ten slotte een knots- en baloefening, waarmede de wedstrijden beslo ten werden. Bij de meisjes-adspiranten be haalden er 128 voldoende punten zodat er niemand werd afgewe zen. Van de jongens slaagden er 18 voor de eerste en 23 voor de tweede graad. Bij beide groepen werd er één afgewezen. ALKMAAR Op Zondag 12 Juli organiseerde de „Posthar- monie Alkmaar" een hengelwed- Ileptunus45.8; ^3.^ E. de Haas, strijd voor haar leden aan de t-, n ac. n t-,.1 i—u- Walingdijk, gem. Ursem, onder leiding van C.V.H.V. afdeling Alkmaar. Het resultaat was: gevangen 52 stuks baars. De grootste baars werd gevangen door de heer J. B. Jansen. Ie prijs H. v. Geeien met 17 stuks; 2e prijs J .Kooij met 7 stuks; 3e prijs H. Buitenhuis met 5 stuks; 4e prijs C. Kooij met 4 stuks; 5e prijs Scheepsbouwer met 4 stuks; be prijs J. B. Jansen met 3 stuks. D.A.W., 45.9. Dit zwemstertje viel j.l. Maandag op de jeugd wedstrijden ook al op door haar soepele slag. 50 meter jongens: 1. D. de Vries. Neptunus. 38.2: 2. C. Koe man, Nereus, 38.8; 3. M. Hotten tot, D.A.W.. 41.8. Schoolslag: 200 meter dames: 1. J. Piers ma. D.A.W.. 3.08.4; 2. I. Bijle veld, Nereus. 3.11.9. 200 meter heren: 1. A. Slikker, D.A.W.. 3.10.6; 2. S. Teeling, Nereus, 3.12.4: 3. B. Homveld. Kroosduikers, 3.13.6. 100 meter meisjes: 1. G. Mole naar. D.A.W.. 1.31.4; 2. A. Haeck. D.A.W., 1.34.0; 3. B. Obdam. D.A.W., 1.36.8. 100 meter jongens: 1. F. de Raad, Neptunus, 1.34.2: 2. T. Goezinne. Neptunus. 1.39.1. Vlinderslag: 100 meter heren: 1. A. Slik ker. D.A.W., 1.22.0. 50 meter meisjes: 1. A. Haeck, D.A.W, 39.6: 2. A. Huitema. Nep tunus. 47.3. 50 meter jongens: 1. F. de Raad. Neptunus, 41.3; 2. D. de Vries. Neptunus, 42.4. Vrije slag: 100 meter dames: 1. T. Ten- kink. D.A.W.. 1.16.6; 2. E. Huis man Nereus. 1.18.1: 3. H. Teut hof, Nereus, 1.26.1. ALKMAAR Men verzoekt ons mede te delen, dat de heer A. v. Lienen, sinds 1927 en de laatste tijd als besteller-chauffeur in dienst bij de P.T.T. op eigen verzoek eervol ontslag is ver leend wegens het aanvaarden van een betrekking in particuliere dienst. ALKMAAR Er doorkruisen Noordholland heel wat bodedien sten; geen plaats, of hij wordt door een bode bezocht en zo ligt er een intensief net van bode diensten over de provincie Noord Holland. Daarvan krijgt men een goede indruk bij het inzien van de Bo- degids, welke de in de Alkmaarse Lijn- en Bodedienst-Organisatie (A.L.B.O.) verenigde vervoerders, het licht deed zien. De gids geeft een overzicht van de bestelhuizen, en de diensten, met vermelding van de plaatsen, welke deze aandoen en de tijden van vertrek. Voor de verladers staan er voorts nuttige wenken in, welke, mits opgevolgd, het transport der goederen ten goede komen. Ook de verladers kunnen de snelheid, waarmee de goederen verzonden en bezorgd worden, bevorderen, door op verschillende punten hun medewerking te ver lenen. Voor ieder, die wel eens wat met bodediensten te maken heeft, is deze bodegids een onmis baar boekje. Het is verkrijgbaar bij het se cretariaat van de ALBO Nieuw- straat 1, Alkmaar. ALKMAAR In de afdeling Bedrijfsvoetbal heeft zich terug getrokken Nagengast, waardoor alle door haar gespeelde wed strijden zijn komen te vervallen De uitslagen van de deze week gespeelde competitie- en beker wedstrijden zijn: Voetbal Afdeling A: Lichtbedrijven Ringers I 00. Afd. C: Povay IINotenkrakers 2—0. Bekerwedstrijden: Afd. A: Pos tiljonS.O.V.A. 03; Blackboys Reiniging 0—2. Afd. B: Telefonia—A.P.S.V. II 21; MelkboerenStoel 02; KromP.O.A. 32; Hulskamp boys't Hooge Huys 52. Afd. C: NotenkrakersA.P.S.V. III 21; Alkm. CourantLastina- boys 02; Povay IIKofaboys 2—. 4 De standen in de afdeling zijn Afdeling A: S.O.V.A. 7 B.B.C. 5 Ringers I 6 Povay I 6 Lichtbedrijven 6 Blackboys 5 Centra 5 Reiniging 6 Postiljon 4 Afdeling B: A.P.S.V. II Hulskampboys Melkboeren P.O.A. Stoel Telefonia 't Hooge Huys Krom Afdeling C: Lastinaboys Ringers Kofaboys Notenkrakers A.P.S.V. III 4 Alkm. Courant 4 Povay II 5 5 6 5 6 6 7 4 5 5 5 6 4 5 2 1 1 1 2 10 Handbal Afd. A: H.V.B.—Jong Holland 5—3; Krom—H.V.B. 10—9; Las- tinagirlsZwaluwen A 72. Afd. B: Zwaluwen BTubantia 4—4; Tubantia—De Wild 5—7. De standen in de afdelingen zijn: Afdeling A: Lastinagirls 7 Milfleur Krom H.V.B. Zwaluwen A Jong Holland Afdeling B: De Wild S.V.G. K.H.C. Zwaluwen B Tubantia 1 11 BERGEN Zaterdag om 9 uur werden de zwemwedstrijden voor de Bergense jeugd geopend met enige nuttige wenken van de heer Pesie, die de taak op zich genomen had het verloop van de sportieve krachtmetingen in goede banen te leiden. Onder de be langstellenden waren o.a. aanwe zig de heer van Drunen, Consu lent van de Lich. opvoeding; bur gemeester en gemeentesecretaris van Bergen, de heer de Vries. Verder de hoofden der deelne mende scholen. Het eerste „startschot" opende de reeks wedstrijden 25 meter schoolslag voor meisjes, waarin M. Haakman, als eerste, een tijd maakte van 21.3; Sonja Stam fi nishte in dezelfde tijd. Als derde zij nog vermeld S. Krom in 21.4. In de tweede serie, 25 m. schoolslag jongens, tikte J. Eek- hardt als eerste aan (19 sec.) ge volgd door H. Verolme. Verdere uitslagen van de on derlinge wedkamp waren: 25 meter vrije slag meisjes: 1. S. Stam 18.2: 2. S. Krom 22; idem jongens: 1. J. Eckhardt 17.2; 2. R. Dekker 19.4; 25 meter rugslag meisjes: 1. T. Langedijk 21.4; 2. V. van Duin 25.4; idem jongens: 1. J. Eckhard 24.2; 2. W. Huberts 25.1; 50 meter vrije slag meisjes: 1. S. Stam 48; 2. T. Langedijk 48.2; ALKMAAR Er deed zich gis teravond in een ijssalon in de Voorstraat een ontploffing voor in de kelder. Het gevolg was een kleine brand. Er haperde blijk baar iets aan de twee compesso- ren en de koeling. Op een tot nu toe onbekende oorzaak kwam een hoeveelheid chloor-methylgas vrij, wat ontplofte. Een tafel kleedje en een paar handdoeken geraakten in brand. De politie en de commandant van de brand weer hebben direct na het ge beurde een onderzoek ingesteld. ALKMAAR Een 6-jarig jongetje geraakte aan de Oude Gracht in het water. Een voor-» bijganger, de heer H. v. d. Berg, wist de knaap op het droge te helpen. De heer v. d. Berg had zijn colbertjasje aan zijn zoontje meegegeven, die het thuis bracht. Echter zonder étui, vulpen en vul potlood, het één en ander van belangrijke waarde. ALKMAAR Het komt meer malen voor, dat men denkt dat men een serenade of medewer king van St .Caecilia krijgt, zon der dat men aanvraagt. Of men komt een of twee dagen van te voren met de aanvraag, wat soms nare gevolgen met zich medebrengt. Laatst werden er b.v. hier in de stad 2 Neomisten ingehaald, doch Caecilia was niet in staat de muzikale hulde te brengen die bij zo'n feest past, daar het corps in Burgerbrug een pastoor ging inhalen, dat bij tijds was aangevraagd. Ook weet het bestuur van St. Caecilia niet altijd of het welkom is als men een serenade of iets dergelijks brengt. Laat de instanties of personen, die de medewerking van St. Caecilia wensen, dit bij tijds aanvragen om onenigheden te voorkomen. Men denkt wel eens dat een muziekvereniging een draaiorgel is dat men wel even van stal kan halen, doch dat is niet zo. Er komt nog heel wat werk kijken voordat een muziekvereniging op straat ver schijnt. De leden moeten alle maal bericht hebben, het moet aangevraagd worden bij de po litie enz., enz., en dat kost een massa tijd. Het bestuur van St. Caecilia rekent er op dat men met boven staande in het vervolg rekening zal houden. Tevens deelt het bestuur mede dat Dinsdag a.s. al de leden van het vendel op de repetitie ver wacht worden ir, verband met zeer belangrijke mededelingen. Ook maakt zij bekend dat er enige plaatsen vrij zijn bij het vendel o.a. voor bazuinblazers. idem jongens: 1. J. Eckhardt 45.4; 2. F. Verdij n 49. In het 2de bad. 15 m. meisjes achtereenvolgens; W, Bruining, L. Roos en T. van Urk; idem jongens resp. A. van Pel, G. Sieswerda en E. Goos. Hindernisloop 1ste bad meisjes resp. G. Tilstra, R. Glorie en M. v. d. Meyden. In schoolverband had men een estafette georganiseerd, waarvan de uitslag luidt: 1. Kath. Jongens school: 2. Openb. Lagere School; 3. Berger Schoolver. Estafette meisjes: 1. Kath. Meisjesschool; 2. Openb. Lagere School; 3. Berger Schoolver. Einduitslag voor de Wissel beker: 1. Kath. scholen (jong. en meisjes) 55 punten; 2. Berger Schoolvereniging 44 punten; 3. Openbare lagere school 28 punten. Na de wedstrijd merkte de heer Pesie op: „Bij Bergen begint de Victorie". Hij doelde op het feit, dat nu de Bergense scholen gezamenlijk aan de zwemwed strijden hadden deelgenomen. Hij reikte de door hem beschikbaar gestelde wisselbeker over aan de heer Haakman voor de Kath. scholen. Deze 'beker was sinds 1951 in het bezit van de Openb. lagere school. De heer van Drunen reikte ten slotte met een toepasselijk woord de prijzen uit. ALKMAAR Er werd Zater dagavond, omstreeks half 11, de hulp van de politie en de genees kundige dienst ingeroepen voor een man, die gewond werd aan getroffen in een pand aan de Oosterhoekstraat. De man scheen onder invloed te zijn van sterke drank. Hij bleek aan de hals te zijn gewond. Dr. Lourens ver leende de eerste medische hulp, waarna de man per ziekenauto werd gebracht naar het zieken huis. Men vermoedt dat de won den het gevolg zijn van een vechtpartij in een café. W eersverwachting medegedeeld door het KNMI te De Bilt, geldig van Maan dagavond tot Dinsdagavond: KOEL WEER Wisselende bewolking met enkele buien. Matige, tij delijk krachtige wind tus sen Zuidwest en West. Koel weer. DEN HELDER. Een echt paar, van buiten Den Helder, dat het weekend in de marine- stad doorbracht, is met een ge leend zeilbootje aan een groot gevaar ontsnapt, toen het Zater dagmiddag al zeilend tijdens het spuien naar de Buitenhaven wil de gaan. Gelukkig wist het motorbootje van de Pyrotech- nische Werkplaatsen, dat juist langs voer, de twee onfortuin lijke zeilers uit hun benarde positie te bevrijden. Zij kwamen vanuit de Binnen haven en koersten via het grachtje langs de mijnenmaga- zi.inen naar de spuisluis bij de koopvaardijsluizen. De rode vlag. die uithing om schepelingen op het spuigevaar te wijzen, hadden zij niet gezien. Het snel stro mende water deed de bestuurder de macht over zijn scheepje ver liezen en met grote snelheid werden de zeilers tegen de loop brug gesmeten. De mast brak niet direct af. doch werd om gebogen waardoor het scheepje gedeeltelijk onder water liep. Tenslotte knapte ook de mast af. die echter door het touwwerk zowel aan de brug als aan de boot bevestigd bleef, waardoor het scheepje steigerde op het water. Tot aan de knieën in het water wisten de zeilers zich staande te houden totdat het motorbootje van de P.W hen over kon nemen. Later oo de middag kon het deerlijk ge havende zeilbootje worden weg gehaald. PURMEREND. Met grote spanning wordt door zeer velen de vraag overwogen wanneer zal worden begonnen met de bouw van het Verzorgingscentrum voor Bejaarden. Deze zaak is reeds geruime tijd in voorbereiding. Allereerst hij de R.K. Woningbouwvereniging „W. C. J. Passtoors", welke zich met de bouw en de inrichting van dit Verzorgingscentrum zal belasten. Vervolgens bij het b°stuur van de „Stichting", welke zal belas ten met de exploit -n de naam zal dragen „Huize St Joseph". Maar vooral ook bij hen die deel hopen uit te maken van de bewo ners en bij hen die door verrui ming van de woningmarkt in Purmerend in aanmerking hopen te komen voor het verkrijgen van een huis. Welnu: er komt ernstig teke ning in een en ander. Na uitge breide voorbereidingen en onder- ALKMAAR De Paardensportverenigng Vooruit heeft ook ditmaal weer courses gebracht die er zijn moch ten. Het weer iverkte ook mee. Het was niet zo warm en er stond een behorlijk briesje. Later op de middag namen de wolken even een minder goede houding aan, maar op een paar druppels na bleef het droog. Er werd over het algemeen zeer snel gereden. Wat op de eerste plaats natuurlijk aan de kwaliteit van paard en berijder lag, maar ten tweede toch ook wel in niet geringe mate aan de verzorgings- dienst van de baan. Op geregelde tijden reed er een waterwagen over het „circuit" die de baan goed vochtig hield, zodat stuiven met al de nare gevolgen vandien practisch uitbleef. Ook de totali- sator mocht zich in grote belang stelling verheugen. De uitkeringen waren hoog! De winnaar van de Dutch Evern prijs keerde win nend uit 18.30. Het paard dat hiervoor zorgde luisterde naar de welluidende naam van Meerkol S. eigenaar D. P. Tyks. Nog beter deed Querie het een 4-jarige mer rie van D. T. de Vries die win naar werd van de le afdeling van de Amazonenprijs. Dit paard bracht maar liefst het zoete som metje van winnend 57.50. Het koppel Nora B. Oosting's Oogappel die uitkwamen op de Moulin-Rouge prijs spande bij de Toto echter de kroon met het sprookjesachtige bedrag v. 96.10. De courses stonden in het teken van de aardbeien. Voor iedere winnaar was voor eigenaar en berijder een slof aardbeien be schikbaar gesteld. De aardbeien-prijs die in twee afdelingen was gesplitst over een afstand van 1760 mtr. werd ge wonnen door Quadruede in de lste afd. De Mizzie-Schindeer-prijs was voor Sonje Zora die op die ma nier 500,voor zijn baas bij een „beende". Tweede werd Spen cer Gay's zoon en derde Seig neur Bascom. In de Dutch Evern prijs ging Meerkol met de eer en de eerste prijs strijken. Hier werden Par- tout en Louis F. H. respectievelijk tweede en derde. De Amazonen prijs 2040 m. die ook in twee afdelingen werd ver lopen, leverden beiden een fraaie strijd op. Voor iedere afd. waren 4 prij zen beschikbaar. Winnaar werd in afd. 1: Querie, met achter zich als tweede Queen Bonnie en derde Ria Olivier. In de tweede poule „sjouwde" R. Petrosia de 475,weg met als tweede vlak op z'n hielen Quinta en als derde het paard met de naam Queenie. De Elephant prijs 2360 m. gaf ook een fraaie strijd te zien. Hier werd winnaar Pauline, tweede Pienter D, derde Parel Holland C en vierde Nellij Major. De Moulin Rouge-prijs 2360 m. werd behaald door Pretty Polly die hiermede z'n baas 600.in de schoot wierp. Als tweede ein digde Olympus, 3de Nonnie M. De roem van Kennemerland- Prijs 2340 m. betekende de eerste prijs voor Mc. Heny die het eerst zijn kop langs de rechterstoel stak met als tweede Over Again en op de derde plaats Little Monty. De laatste course de Plukkers- prijs over een afstand van 2040 meter was een draverij „onder de man". Deze werd gewonnen door de favoriet Meeske S. eigenaar J. U. Mellema en berijder H. de Jong. Tweede werd Myoarline en derde Lex V met de vierde plaats ging strijken het paard Norma Schea- rer. De uitslagen: Aardbeienprijs: 1. Quadrupede (N. Heskes) 2.47.9 KM tijd 1.37.7; .2 Queen Daria; 3. Qua Heny. Tot.: w. f 3.10; pl. f 1.50, f 1.30, f 2;80. gek. f 5.50; covl f 4.20. Aardbeienprijs: 1. Roelina (M. Vergay) 2.44.0, 1.33.2; 2. Rosa Sig nal; 3. Qelia le Major. Tot. :w. f 1.40; pl. f 1.40, f 3.80; gek. f 8,20; cov. 10.80. Mizze Schindlerprijs: 1. Sonja Zora (J. Wagenaar) 1.50.4, 1.40.4; 2. Spencer Gay's zoon; 3. Seigneur Bascom. Tot.: w. 3.20; pl. 1.80, 2.10; gek. f 16.80; cov. f 3.50. Dutch Evernprijs: 1. Meerkol S (S. M. Castelein) 2.58.9, 1.27.7; 2. Partout; 3. Louis FH. Tot.: w. f 18.30; pl. f 3.70, f 1.80, f 3.10; gek. 11.70; cov. f 5. Amazonenprijs: 1. Querie (J. Vergay) 3.10.3, 1.32.4; 2. Queen Bonnie; 3. Ria Olivier. Tot.: w. f 57.50; pl. 6.40, f 1.30, 1.30; gek. f 19.60; cov. f 3.20. Amazoneprijs: 1. R. Petrosia (J. Boer) 3.05.2, 1.30.3; 2. Quinta; 3. Queenie. Tot.: w. f 3.50; pl. f 1.30, f 1.40, f 1.80; gek. f 7.—; cov. f 7.—. Elephantprijs: 1. Pauline (K. Kramer; 3.30.7, 1.28.5; 2. Pieter D; 3. Pare Holland C. Tot.: w. f 2.50; pl. f 1.40, f 2.10, f 1.70; gek. f 11.40; cov. f 10.—. Moulin Rougeprijs: 1. Pretty Polly (K. Kramer) 3.31.7 KM tijd 1.28.9; 2. Olympus; 3. Nonnie M. Tot.: w. f 10.90; pl. f 2.30, 3.—, f 1.50; gep. 96.10; cov. f 10.80. Roem van Kennemerprijs: 1. Mc Heny (P. A. Strooper) 3.21.2, 1.26.0; 2. Over Again; 3. Little Monty. Tot.: w. f 6.60; pl. f 2.20, f 1.70, f 4.60; gek. f 12.cov. f 4.10. Plukkersprijs: 1. Meeske S (H. de Jong) 3.10.0, 1.29.6; 2. My Dar ling; 3. Lex V. Tot.: w. f 3.50; pl. f 1.60, f 1.90, f 2.70; gek. f 4.80; cov. f 6. Totale omzet f 72.030. handelingen, komt de zaak Vrij dag a.s. in de gemeenteraadsver gadering. En er is alle reden om aan te nemen dat de gemeente Purmerend haar volle medewer king zal geven aan de uitvoering van het plan. Er zullen in „Huize St Joseph" 24 woningen komen voor 2 per sonen, 4 woningen voor drie per sonen en een verzorgingshuis be vattende 17 kamers voor twee personen en 14 kamers voor één persoon. De woningen zullen be stemd zijn voor personen boven de 60 jaar. Voor het betrekken van dit centrum hebben in ieder geval bewoners uit de stad Pur merend de voorkeur. Niet alleen katholieken zullen de woningen bevolken, doch ook andersden kenden. De medewerking van de ge meente Purmerend wordt nu ge vraagd allereerst voor het ver strekken van bouwvolume. Pur merend krijgt hiervoor een extra bouwvolume van 20 woningen, voorts 10 woningen uit het bouw volume van 1953 of eerder en 8 uit het richtcontingent van 1954. Vervolgens moet de gemeente grond verkopen in de Zuiderpol der aan de Chrysantenstraat en wel ter grootte van 6805 m2 met een optie op 1600 m2 grond op dezelfde plaats ten behoeve van een eventuele uitbreiding van Huize St Joseph. Er is een grondvoorschot nodig van f 84.926.en een bouwvoor- schot van f 576.332.Voor grond en bouwvoorschot zullen Rijksbij dragen beschikbaar zijn ingevolge de Woningwet. Buiten deze bij drage vraagt de R.K. Woning bouwvereniging een voorschot van f 75.000.voor eerste inrichting van het verzorgingshuis. Dit laat ste bedrag denkt men te kunnen aflossen in 20 jaar, welke aflos sing in de exploitatie van het Tehuis is opgenomen. Omtrent deze zaak hebben wij vernomen dat deze bij de diverse overheidsinstanties grondig is voorbereid, zodat als de gemeente Purmerend thans de gevraagde medewerking verleent, wel spoe dig met de aanbesteding zal kun nen worden begonnen. Dan zal dus spoedig een lang gekoesterde wens van velen in vervulling gaan en zal het grote voorberei dende werk van het bestuur van de R.K. Woningbouwvereniging „W. C. J. Passtoors" en architect N. H. Oudejans tot uitvoering kunnen komen. Optimisten ver wachten dat nu wel vrij spoedig de aanbesteding zal kunnen plaats hebben. HEERHUGOWAARD-NRD. Toen onze plaatsgenoot de heer J. B. met zijn veeauto in Castri- cum door een bocht reed, kwam van de andere richting een trailer met stenen. Deze gleed door de bocht en sloeg tegen de linker voorzijde van de veeauto, welke door de bestuurder al tot stil stand werd gebracht. De heer B. kon met moeite uit de beschadig de cabine komen. De politie heeft de schuld van de stenenauto vast gesteld. Verzekering dekt de schade. BURGERBRUG Dinsdag 14 Juli maakt de Kleuterschool zijn schoolreisje naar Schoorl. De kleuters worden om kwart voor negen bij de school verwacht. Deze dag allemaal overblijvers, dus brood meenemen. (Telefon PAll, Zondagat glad naast gewt Pyreneeën dav waarvan dit gi Tour-colonne i Voorop een gr> ment bijzonder Gauthier, Laure er in om het bli gevolgd door e van Petit Mot Weliswaar stak 1 de lange figuur tinten ook enig daar een witte de brave inwont Zij letten alleen landgenoten, die pr na de Rijselse ov< Bober het vaderla: in laaiende gloed door opnieuw een I de etappezege te Franse radioreporte naar hun rijkste su; het feest aan te 1 daar die sprint kw« Het was verwond hoe plots de toe: reporters metamorfe 10 meter voor de eii asphaltcircuit van Magni ineens al dii plaatse achterliet vervaarlijke snelheii naar de witte street De enige, die resc van het Italiaanse greep, was Hugo K wat Robic nog kon de bittere pil enigsz den, was de derde i „Vergissing" Er waren, zeiden i kopgroep verschil plekken te bespeurt derland sprak in de deze rit, die zo o alsof men gezamenli eer aan het bewijze Jacques Goddet en medewerkers, wederc Op een Zond alsof de koning Een enorme m< harmonieën ma bloemen werdei boulevards! Het eerste landgenoi monie in de Tot leeftijd had dezi dorpje Rumbeki van Hauwaert e De hoogste auto die in een open die toch de eeni zich de sterkste, hij zijn best zou Gemakkelijk h het niet gehad. H Maart van dat jaa Remo gewonnen, vervolgens de sti Ronde van België renners waren dus schuwd! Defraeye dezelfde fabriek j de Tourwinnaar i Belg kreeg zelfs hem te helpen, wa kelijk ook deed. mers een fantastis krijgen....! Maar ritten bleek Defra ter te kunnen k 2iJ.n „baas" en d: hij de ploegleider «gen kans te m Het werd afgewez immers een Fran Tour „zegevieren"

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 2