Partij k( 't Nederlandse esquadron sidderde onder mokerslagen, docli brak niet Bij een glas wijn in een herberg verloor Jaequinot de gele trui Algem. klasserr HET STADJE VAN DE JAARMARKTEN JEAN ROBIC: Rode Hin in ongen; Sombere9 norse Jean Kobic ontrukte Sehaer gele trui Nolten: beste Nederlander Vijftig jaar Tour de France (VIII) Individuelengaven circus voorstellingen Belgen verdeelden de overwinningen De Nederlanders PLOEGEN- KLASSEMENT Moeilijk mens prima renner Zal Aden Pagina 4 Woensdag 15 Juli 1953 CE 1 ;X;.; 'v'•k-i'i'Sxk:: V (Telefonisch van onze speciale verslaggever LUCHON, Dinsdagavond Van de mist kon men wel Deventerkoek snijden. Hij lag in een dikke laag rond de top van de Tourmalet en halverwege de helling joeg hij zijn pluimen al over de bergweg, die daardoor nat en glibberig werd. Het ravijn was herschapen in een on schuldig lijkende witgrijze massa, maar de schaarse in woners van de Pyreneeën waarschuwden hun kinderen: „gevaarlijk weer". In dit sombere kader speelde Dinsdag middag de elfde etappe van de Tour de France. In de mist trok kleine Jean Robic, met zijn eeuwig verongelijkt gezicht, op naar de eerste plaats. Toen hij weer in de grote wereld was aangeland, op de lange boulevard van Luclion, bleken de aspiraties waarmee hij 's morgens uit het Baskische vacantieplaatsje Cauterets was vertrokken, volledig in vervulling te zijn gegaan: Robic mocht het gele pak van Sehaer overnemen. Luchon brak de, met zoveel zorg en moeite in elkaar getim merde tribunes bijna af van wild enthousiasme, toen het stuurse Bretonnertje, voor drie kwart ver borgen achter bloemen en de overwinnaarssjerp, het traditio nele ererondje reed. De tocht is een hele toer ge worden. Lamgelegd door de tac tiek van Hugo Koblet hadden de kopstukken van het tweede plan zich tot Pau geschikt naar de be velen van het Zwitserse feno meen. Aarzelend waren ze in de eerste bergetappes tot een voor zichtige aanval overgegaan, toen onverwacht de Aubisque hen een handje was komen toesteken. Ko blet werd bij het dalen uitgescha keld en moest afscheid nemen van de colonne. Met één slag veranderde de Tour van aanschijn. Sehaer was van zijn ergste kwelgeest bevrijd, de oude vos Bartali had geen Zwitserse barricade meer tegen over zich, Bobet voelde zich weer commandant van het Franse esca- dron en.... Robic beleefde weer alle herinneringen aan zijn glorie van 1947. Zou de weg weer open komen liggen naar een nieuwe overwinning? In Cauterets hadden de ploeg leiders met hun manschappen Maandagavond krijgsraad gehou den. Hoe zou men zich het best aan de nieuwe situatie aanpas sen? De tweede bergetappe stond op het program. Eerst en vooral dus de klimmers „carte blanche" geven en Woensdag de klasse menten bestuderen en aan de hand daarvan kopmannen en hel pers bekend maken. Tot de Al pen zou er dan gelegenheid zijn om de selecties op haar beste waarde te peilen. Cauterets, dat ruim 900 meter boven de zeespiegel ligt, combi neerde ede viering van de natio nale feestdag met de start van de Tour. Met ernstige gezichten pas seerden de trommelslagers daar de straten om een deputatie van oudstrijders naar het momnument der gevallenen te begeleiden, maar de hele plechtigheid verloor haar effect, toen de trotse trico lore met gouden rand tussen de bonte wagens van Goddets Tour colonne werd gedragen. In Cauterets hield de wereld op. De weg waarover het Tour- leger Maandag binnengestormd was, gaat niet verder dan de markt en slechts een smal berg paadje voert naar de Spaanse grens, enkele kilometers verderop. Óm weer in de bewoonde wereld te komen moest de colonne dus een gedeelte van dezelfde weg van de vorige dag, tien kilometer, en reeds op dit stuk werd een man zichtbaar die alle prognoses omver zou kegelen, om een nieu we revolutie in het Tourleger te verwekken. Goldschmidt was die man.. En als gij u hem niet herin nert van de ronden van Neder land, zaliger gedachtenis, zal er ongetwijfeld toch wel iets zijn blijven hangen van de naam van deze Luxemburger. Wel, hij spurt te nauwelijks buiten Cauterets in zo'n verrassend tempo weg uit het nog compacte peloton, dat hij in het dorpje Luz (21 km.) al meer dan een minuut voor lag en ver volgens nog even opgewekt de aanloop begon naar het grote bord, dat aankondigde dat de weg over de Tourmalet open was. In Luz begonnen hunne hoog heden Robic, Sehaer, Bobet en Bartali hun voorhoofden te fron sen over zoveel driestheid bij de Luxemburger. Men zag daar ook j de wagens van de ploegleiders 1 naar voren schuiven. Er werden nieuwe commando's uitgedeeld. Een paar kilometer verder brak de aanval los Ten alle koste moest voorko men worden dat Goldschmidt op de Tourmalet een reprise gaf van het schouwpsel dat de Spanjaard Lerono Maandag op de Aubisque had opgevoerd. Maar dan zat er niets anders op dan nog voor de top van de Tourmalet in het offensief te gaan en de Luxem burger bij de kraag te grijpen vóór de lastige haarspeldbochten en de smalle brugetjes over de kolkende bergbeken naderden. Men zag echter na 30 kilometer rijden Robic resoluut met twee handen het midden van het stuur grijpen om zich behendig los te scheuren van de hoofdmacht, die er nog steeds niet meer dan een défilé van gemaakt had. Voor Sehaer was dit het sein om even eens uit de rijen weg te springen. En wat het bevel van de Franse ploegleider had ingehou den bleek ook, want de jonge Le Guilly dook achter Sehaer aan om te helpen bij de achter volging van Goldschmidt. Het zou overdreven zijn om te bewe ren dat de Luxemburger zich zonder slag of stoot aan het drie tal overgaf, maar hij zag toch spoedig in. dat hij geen tweede Lerono zou worden. Na 34 KM maakte hij dan ook ruimte voor het trio, dat de bergsport uit muntend blijkt te beheersen en dat de arme Goldschmidt dan ook zonder pardon ver terug wees. In de grote groep was het offensief ook al begonnen. Bau- vin„ een speels klimmertje met net iets te weinig „klasse" om altijd in de rijen der groten te vechten, Mirando. Astrua en warempel ook weer Lerono, be gonnen brede kloven te slaan. De hele groep verbrokkelde en kilometers ver verspreid over de slingerende wegen zag men renners voortzwoegen. Zo doken we de mist in, 11 KM van de top. Robic, Sehaer en Le Guilly nog altijd samen met een minuut op Bauvin. Maar 3 KM verder begon de drager van de gele trui wanhopig naar verse lucht te happen, maar hoe hij zijn bovenlichaam ook met wilde rukken over het stuur boog en zijn benen wilde dwin gen de pedalen te blijven ranse len, er was geen ontkomen aan. Hij moest Robic en Le Guilly verder laten gaan. De trekken in Robics gelaat werden nog energieker. Met een enorme wilskracht dwong hij Le Guilly tot op de bodem van ziin krachten te grijpen en toen het tweetal de top van de col naderde stond Le Guilly meer dood dan levend naar adem te snakken, twee lengten achter Robic. Toch kneep de jongste van Marcel Bidots manschapen er rog een sprint uit, maar 1 kwam slechts tot op één lengte van Robic, die onmiddellijk voor. bij het witte lint als een razende de afdaling begon. Le Guilly was een geslagen man. De Nederlanders. En de Nederlanders? Waren zij er helemaal niet aan te pas gekomen? We "even u even het staatje van de doorkomsten op de top van de Tourmalet: Ruim anderhalve minuut achter Robic en Le Guilly kwam Bau vin; op 1 min. 45 volgde Sehaer, op ruim 2 min. Lerono, op bijna 3 minuten Mirando, op drie en een halve minuut Astrua en Huber op een kleine 4 minuten Desmedt, die weer wonderbaar lijk goed klom, maar evenals Maandag zijn hele voorsprong zou verliezen, omdat hij niet durfde dalen, Anzile, Ernzer, Molineris, Bobet, Audaire, Lau- redi. Close, Bartali en van. Ge- nechten en op bijna vijf en een halve minuut de eerste landge noot: Nolten. Ruim een halve minuut daarachter volgden Ger- rit Voorting en Wagtmans in een groepje met Remy en Geminiani op 8 min. 45 arriveerden v. Est en Suykerbuyk, op meer dan 9 min. van Breenen en toen, een halve mir.uut na Tarzan, bereik ten Roks en Adri Voorting de top. Er was dus danig huisge houden in de sectie Pellenaars en zelfs Nolten had niet de ver wachting vervuld die men op hem gesteld had. Zouden ze zich op de tweede berg, de Aspin, herstellen? Robic begon dus als een razen de te dalen. Hij speelde in de mist met zijn leven en aan deze waaghalzerij dankte hij de voor sprong .welke hij weer voort durend opvoerde. Zelfs Macni' zou zich niet gewaagd hebben aan de adembenemende acroba tiek waarmee Robic zich door de bochten slingerde, op centi meters afstard van het ravijn, dat nog steeds onzichtbaar langs de weg was. Het was juist op dit gevaarlijke deel dat de band van Wagtmans klapte. Met ver eende krachten bood de beman ning van Pellenaars-jeep hulp, doch intussen kwamen stuk voor stuk tussen de grijze schimmen andere Nederlanders voorbij. Toen het euvel eindelijk verhol pen was was Wagtmans de laat ste Nederlarder en wachtte hem het onprettige vooruitzicht op zijn eentje de Aspin te moeten bestijgen. Gerrit Voorting maakte zich bij het dalen los van Geminiani en kwam dicht achter Nolten, die zich aanvankelijk vlak bij Magni bevond maar niet de durf kon opbrengen om als de Italiaan te dalen. Tijdens de bestijging van de tweede berg veranderde in de posities overigens weinig. Robic kwam ook weer als eerste op de 1489 M. hoge Aspin aan en ver volgens begon hij weer in zulk een duivels tempo te dalen als aanloop voor de beklimming van de derde top, de Peyresourde, dat Met kopstukken als van Hauivaert, Defraeye, Thijs, Ltjmbot en Buysse had België vóór 1920 in de Tour al een zeer belangrijke rol gespeeld, maar een succes als in dat jaar! Toen Henri Desgrange eind Juli het slotklassement in L'Auto publiceerde, bleken alle eerste zeven plaatsen door Belgen te worden ingenomen! Ze hadden dertien van de vijftien etappes gewonnen en bovendien ivas de eind- t/iomfator niemand minder dan Filip Thijs, die in 1913 *rp 23-jarige leeftijd de Tour de France op zijn naam had gebracht, dit in 1914 nog eens had overgedaan en nu op 30-jarige leeftijd zijn derde Tour de France-zege boekte, een record, dat nooit is geëvenaard. c5 Geen wonder dat men sprak van de „Tour des Beiges." En dat ondanks de deelname van Henri en Francis Pélissier, die in de loop van het jaar tegen ieder die maar naar de heren wilde luisteren, hadden ver kondigd dat zij als Franse ras- paardjes de Belgische werk- knollen wel eens zouden leren. Maar die zwoegers uit het Vlaamse land dwongen na ze ven etappes de Pélissiers tot opgeven. En de Belgische over macht in deze Tour was zo overweldigend, dat Desgrange in Grenoble dreigde om de course stop te zetten, want de vijf eerstgeplaatsten van het klassement verdeelden broe derlijk de etappe-overwin ningen onder elkaar! De rij van Belgische over winningen, begonnen in 1912, werd ook in 1921 voortgezet. Dat was het jaar waarin Des grange de renners verdeelde in twee categorieën: de azen en de „individuelen." Vier-en- twintig renners werden als azen beschouwd; de meeste Belgen en de Pélissiers met nog enige Fransen. De overige 99 deelnemers waren „individuelen." De mees te van hen waren jongens, die toch geen behoorlijke plaats konden bereiken en die daar om aan de kost kwamen door in de etappeplaatsen circus voorstellingen te geven. Toch zaten er enkele krachten onder die de azen gingen helpen, maar toen Desgrange dat in de gaten kreeg, stelde hij aparte starturen vast: eerst de azen, een paar uur later de indivi duelen. Uiteindelijk speelde het ge vecht om de gele trui zich al leen maar af tussen de azen. En opnieuw was het een Belg, die de hoofdrol vertolkte, dit- 1 maal Leon Sicieur, tegenwoor dig garagehouder in Florennes. Hij veroverde de gele trui in de tweede etappe, verstevigde zijn positie in een lange solorit naar Brest en wist zijn landge noot Heusghem, die overigens in de Pyreneeën 25 van zijn 29 minuten achterstand wist in te lopen, achter zich te houden. Het was de zesde Belgische overwinning in vijftien Tours. Hond vermoordde illusies van Heusghem. Ook in 1922 verdeelde Des grange de coureurs in eerste en tweede-klassers. Lambot, de winnaar van 1919, liep in de eerste etappe drie kwartier achterstand op. Hij scheen dus volkomen uitgeschakeld te zijn. Maar De Fransman Jaequinot be gon met de eerste rit te win nen. Daarbij versloeg hij in de sprint zijn 39-jarige landgenoot Christophe, die in 1919 zo on gelukkig de Tour verloor toen hij zijn rijwielvork brak en in een smederij zelf het manke ment had moeten herstellen. In een van de volgende ritten wipte de geletrui-drager in een café langs de weg binnen. De wijn smaakte hem zo best, dat hij vergat dat er nog gefietst moest worden en toen hij ein delijk opstapte was er in geen velden of wegen meer iets van de karavaan te bekennen. Dat kostte hem de leiding in het klassement die werd overgeno men door Christophe. Maar deze veteraan kreeg rheumatiek en die geneest zelfs niet onder een gele trui! Zo kwam zijn landgenoot Alavoine eerst te staan. En toen kwamen de Pyrenee ën. Daar openden de Belgen weer het zware geschut. Filip Thijs, die al vier etappes had gewonnen, bracht nu ook de zwaarste rit op zijn naam. Zou hij voor de vierde keer zegevie rend in Parijs binnenkomen? Maar in de vlakke etappes werd KAREL VAN WIJNENDAELE zeven Belgische overwiningen hij naar achter gedrongen door Heusghem. Dus toch een Belg! Opnieuw moet de gele trui ech ter verwisseld worden toen de nieuwe leider over een hond reed en zijn fiets in brokken op de keien lag. Als Heusghem nu maar geprobeerd had om zelf zfjn karretje op te takelen. Hij pakte echter een andere fiets en toen Desgrange dat te we ten kwam, was 't met zijn lei derschap gedaan, een vol uur straf! En laat tenslotte de 35-jarige Lambot, ja dezelfde die in de eerste etappe zo heel ver ach ter had gelegen, nu komen op dagen om de gele trui én de eindoverwinning te bemachti gen! Zeven overwinningen telde de Belgische wielerwereld nu. Zeven keer had Karei van Wy- nendaele die toen al jaarlijks de Grand Bouclé volgde, een landgenoot in triomf zien arri veren op de Prinsenbaan. Wat zou de Tour de France 1923 Brengen? alleen een ongeluk de Breton nog maar van de eerste plaats zou kunnen beroven. Er kwam gelukkig geen herhaling van 't drama-Koblet of Buchaille, en toen Robic ook als eerste, zij het met minder voorsprong, de 1563 M. hoge Peyresourde had bedwongen, mocht Luchon zich opmaken om de Breton als over winnaar te huldigen. Bij de af daling won Robic nog enige se conden en nadat alle chronome ters vergeleken waren en afge wacht was of de kleine Sehaer toch nog voldoende tijd zou heb ben overgehouden om de leiders plaats te blijven bezetten, kon het kleinste kereltje van de hele Tour-colonne de Maillot Jaune overhandigd worden. Bartali had zijn achterstand op de Tourmalet tegen aller ver wachting in niet kunnen goed maken en kwam eerst ruim vijf en een halve minuut na Robic binnen, Nolten was de eerste Nederlander gebleven. De Belg van der Stockt. die nog lang bekomen was van zijn val van Maandag, was in de rit naar Luchon al na een kilometer voor goed afgestapt. Telotte, van lie de France, volgde dit voorbeeld. De uitslag 1. Robic (Fr. West) 3.50.06; 2. Bobet (Fr.) 3.51.33; 3. Bauvin (Fr. N.O.RCentr.) 3.51.35; 4. Sehaer (Zwits.) 3.54.54; 5. Lauredi (Fr.) 3.55.39; 6. Bartali (It.) 3.55.48; 7. Ernzer (Lux.); 8. Astrua (It.); 9. Iturbat S.10. Rolland (Fr.); 11. van Genechten (Belg.); 12. Huber (Zwits.): 13. Close (Zwits.) allen in dezelfde tijd als Bartali: 14. Mirando (Fr. Z.O.) 3.56.58; 15. Geminiani (Fr.); 16. Anzile (Fr. N.O.C.); 17. Molineris (Fr. Z.O.): 18.Mahe (Fr.W.) allen in dezelfde tijd als Mirando; 19. Lerono (Sp.) 3.57.08; 20. Bober (lie de France) 3.59.06; 21. Nol ten (Ned.) 4.00.04; 26. Gerrit Voorting (Ned.) 4.01.35; 27. Van Bree nen (Ned.) 4.01.37; 36. Gauthier (Fr.) 4.02.57; 37. Magni (It.) z.t.; 46. S u y k e rb u y k (Ned) 4.04.17; 50.Roks (Ned.) 4.05.56; 51. Van Est (Ned.) 4.05.57; 62. Adri Voorting (Ned.) 4.08.37; 76. Wagtmans (Ned.) 4.12.27. Bares van de Franse Zuidoost- ploeg is na het sluiten van de controle te Luchon aangekomen. De Belg van der Stockt en Telotte van lie de France hebben de strijd opgegeven. Van Est: „Reken erop, morgen val ik aan!" LUCHON, Dinsdagavond. Twee woorden sprak Wout Wagt mans vanavond aan de streep te Luchon, waar ieder maar oog had voor de plechtigheid, die zich rond Robic afspeelde: „Lekke band". Maar die twee woorden legden de hele wereld van ellende open waardoorheen de Bredanaar zich naar de finish had moeten worste len. Hij had al kort voorbij de top van de Tourmalet het ongeluk gehad, daarbij was ook zijn wiel gebroken en wat het betekent om dan alleen door de mist te dalen en vervolgens, steeds maar met de zekerheid, dat de tweede plaats in het klassement volslagen ver keken was, nog twee bergen te beklimmen, kan ieder, die deze bergen heeft meegemaakt, aan voelen. De stemming in het Nederland se kamp was dan ook verre van opgewekt. Had er niemand kun nen achterblijven om met Wagt mans de achtervolging in te zet ten? Alleen Suijkerbuijk en Ger rit Voorting hadden prettig ver rast door na de eerste col nog talrijke tegenstanders te passeren. Roks sukkelde erg op de Tour malet, doch vond later de betere cadans terwijl van Breenen, die ons op de Tourmalet toeriep dat hij „er mee aan was", tijdens het dalen weer iets bijkwam. .Van Est had zich na de inzin king van Maandag niet willen forceren. „Ik had niet gedurfd" zei Wim, „maar reken er op, mor gen val ik aan". Een Italiaanse volgauto had van Breenen vandaag zo in het nauw gedreven dat hij een keuze moest doen tussen een val in het ravijn en een slippertje over de weg. De Amsterdammer koos het laatste (en geef hem eens ongelijk!) en hij loopt daardoor vanavond in Luchon rond met grote pleisters op zijn benen. Kwitantiezegel blijft 0,15 's-GRAVENHAGE, 14 Juli. Uit de mededeling, dat het tarief dat de P.T.T. berekent voor het incasseren van kwitanties, is ver hoogd, hebben velen opgemaakt, dat het kwitantiezegel van f 0.15 gebracht is op f 0.25. Deze opvat ting is echter onjuist. Het zegelrecht voor kwitanties en bewijzen van betaling, betrek king hebende op bedragen van meer dan f 20.blijft f 0.15. Albi: Heel de omtrek komt naar de jaarmarkt.... van Aquitanië. Dat uitte zich in markten, bijna iedere dag een. En helemaal is dat nog niet verdwenen. In Albi is het 27 keer per jaar speciale jaarmarkt, waar vooral koren, paarden en muildieren verhandeld worden. De laatste jaren is Albi snel ontwikkeld tot een industrieplaats van belang. Er zijn steenkolenmijnen in de buurt en in het spoor daarvan kwamen metaal- fabrieken, vooral landbouw werktuigen en glasblaze rijen, die de flessen leveren voor de wijnen van Bor deaux en Cognac. Die opkomst van de in dustrie is juist op tijd ge schied. Het was namelijk te vrezen dat Albi een beetje afzijdig kwam te liggen toen Toulouse door een spoorlijn via Capdenac met Parijs verbonden werd. Maar niet minder dan 30 buslijnen hebben sindsdien weer een belangrijk knoop punt gemaakt van 't kleine stadje, dat enkele grote mannen voortgebracht heeft zoals de wiskundige Ros- signol, de zeevaarder en ontdekkingsreiziger Lapé- rouse en de schilder Henri de Toulouse Lautrec, van wie in het museum in Albi enkele karakteristieke doe ken hangen. Cr is één ding waarop de inwoners van het kleine stadje Albi buitengewoon trots zijn. En dat is de ka thedraal. De eeuwenoude, romaanse St Ceciliawier muren versierd zijn met kostbare schilderijen uit de 15e en 16e eeuw. Het stoere, eigenaardige bouw werk staat in het hart van de oude stad, die zich uit strekt op de oevers van de Tarn. Het is 150 meter hoog en het orgel is beroemd door heel Frankrijk. Albi is een oude stad. Het heeft de Romeinen nog ge zien en in de loop der eeu wen hebben zich op haar grond talrijke gevechten af gespeeld. Godsdienst-oorlo gen, de Albigenzen, een ketterse secte uit de 12e eeuw, heeft haar naam aan dit stadje te danken, ge vechten tussen graven en hertogen, die het bezifvan de onafhankelijke heerlijk heid, die de stad sinds de achtste eeuw was, aan el kaar betwisten. Lange tijd is het stadje een contactpunt geweest tussen de bevolking van het centrale bergland van Frankrijk en het bekken Het algemeen ploegenklasse- ment luidt: 1. Frankrijk Noord Oost Cen traal 183.43.16 2. Frankrijk Nationaal 183.57.12 3. Frankrijk West 183.58.08 4. Nederland 184.11.25 op 28.09 5. Italië 184.17.49 6. België 184.18.13 7. Ile de France 184.47.16 8. Zwitserland 184.51.02 9. Spanje 185.01.35 10. Frankrijk Zuid Oost 185.13.40 11. Luxemburg 185.19.26 12. Frankrijk Zuid West 185.48.46 Over weinig renners is zoveel onvriendelijks gezegd als juist over de 33-jarige „Haantje" Ro bic, dat kleine vinnige Frans mannetje uit Bretagne, dat een bijzonder eigenwijs kereltje moet zijn. Men noemt hem egocentrisch, koppig, hoogmoedig en preten tieus, maar nooit heeft iemand durven beweren, dat Robic niet fietsen kan. Hij snelde van over winning naar overwinning, on derscheidde zich in de tour van 1947 en won in 1950 het wereld kampioenschap op de weg, maar er is in Italië en Frankrijk vrijwel geen baandirectie of wedstrijd- comité te vinden, dat niet eens met „meneer" Robic overhoop heeft gelegen. De kleine Jean heeft eens het publiek horen joe len „ga terug naar de fabriek, Robic" en sinds die dagen is hij wat vriendelijker geworden te genover zijn collega's. Zijn niet- Het algemeen klassement luidt: 1. Robic (Fr. West) 61.19.06 2. Sehaer (Zwits.) 61.19.24 op 18 s6c 3. Bauvin (Fr. N.O.C.) 61.20.56 op 1.50 4. Astrua (It.) 61.26.18 op 7.12 5. Bobet (Fr.) 61.28.18 op 9.12 6. Close (Belg.) 61.29.46 op 10.40 7. Mahe (Fr. W.) 61.31.00 op 11.54 8. Lauredi (Fr.) 61.32.00 op 12.54 9. Ernzer (Lux.) 61.32.18 op 13.12 10. Rolland (Fr.) 61.32.54 op 13.48 11. Anzile (Fr. N.O.C.) 61.33.23 12. Bartali (It.) 61.33.36 13. Geminiani (Fr.) 61.33.50 14. Mirando (Fr. Z.O.) 61.39.09 15. Van Genechten (Belg.) 61 39 43 16. Roks (Ned.) 61.40.10 op 21.04 17. Wagtmans (Ned.) 61.40.37 op 21.31 18. Magni (It.) 61.40.44 19. Rossello (It.) 61.41.38 20. V a n Est (Ned.) 61.41.59 op 22.53 21. Gerrit Voorting (Ned.) 61.42.05 op 22.59 29. Van Breenen (Ned.) 61.50.05 op 30.59 37. Nol ten (Ned.) 61.57.47 op 38.41 44. Suykerbuyk (Ned.) 62.03.12 op 44.06 58. Adri Voorting (Ned.) 62.11.14 op 52.08 verkiezing in de Franse Nationale ploeg heeft nogal wat critiek op geleverd, maar Jean is zijn popu lariteit aan het terugwinnen, nu hij plotseling etappewinnaar en gele trui-drager geworden is, en getoond heeft nog steeds te klim men als een klipgeit en te dalen als een meteoor, zal hij wel weer snel de lieveling zijn van heel la douce France..., BONN, 13 Juli 0 Grote verschuivii de West-Puitse b niet verwacht. D nog aan of zij in s christelijke partij 1949 lagen zij si partij achter en zi vingen bij de gro De vraag hoe de Duitse regering er ui blijft desondanks opc kleine veranderingen der rechtse regering; het voeren van een i positie zouden kunne; en de wens van eei christelijke partij om ten in de regeringsvc lijkheid te betrekk kunnen verlevendigei kan het eerste optre< verband van de vi partij de politieke coi slissend beïnvloeden. Spanning i; coalitie De inzet van de campagne heeft regds hoeveel spanningen e sen de drie partijen. gelopen jaren zo get: litiek van dr. Adenai gesteund. De eerste lingen hebben zich vi tussen de regeringspal ling afgespeeld. De d: gaan bij het stellen v didaten geheel hun ei dr. Adenauers drooti gemeenschappelijke ce drie partijen schijnt 1 ten te zijn. Niet w daartoe de onlangs d rale minister-presiden geuite beschuldiging lieke politici bijgedra; den deze zich te wei laten liggen aan het in meerderheid prote. der Sowjetzone. Dr. deze knuppel in he hoenderhok heeft gev hoort tot die vleugel - rale partij, die een sai met de socialisten voc De christelijke part Adenauer behaalde ir van de 24 millioen gebrachte stemmen, dien gehouden regior zingen heeft zij slee „slijtage-verliezen" ge In de hoge regione: heeft men dan ook vo wen, dat men de oudi kannen handhaven, pende wijzigingen op toneel geen roet i strooien. In het hijzo de leiding der partij i over de mogelijkheid voor de verkiezings Russische zijde een cc bod tot hereniging va zou worden gedaan. Wanneer de Duitser een geste ervan zouc overtuigd, dat zij inde den te kiezen tussen e nationale hereniging voortzetting der We lijn van dr. Adenauer dit, naar men vreest, nadele van de christe moeten uitwerken. ontwikkeling in Mosk ook in kringen der een zekere opluchting dr. Adenauer heeft h Oost-Duitse pol Zaisser verdu BERLIJN, 14 Juli Het hoofd van de politie Wilhelm Zaiss „Rode Himmler" zoals hem noemen is dagen niet op zijn pi en 485 agenten van heidsdienst zijn door duitse leger gearrestec Dit werd vandaag Westberiijnse „Telegr! Het socialistische bi dat Zaisser het' laatst gezien is Donderdag dag voordat zijn Russis Lavrenti Beria officie werd gebracht. Volgens de „Telegr; patrouilles van het leger vervolgens honc Zaisser's aides op het ministerie voor de e heid gearresteerd. Volgens de geruchte ser, die 29 jaar 1; vriendschapsbanden i heeft onderhouden, do sen worden geliquidee UITVAAR' PATER Dr L. HEERLEN, 14 Juli. - Woordigheid van vele autoriteiten is vanmoi kerk van het klooster Redemptoristen te Wit vaart geschied van pi Buys, de in 1896 te M geboren en op 27 Juni bruck overleden gener van de Congregatie der demptoristen. Het stoff schot van de overled hierna bijgezet in de van genoemde kerk.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 4