PELS' r Selhorst clubkampioen van „H.lV.K." Hoofdambtenaar uit zijn functie ontheven D.W.R. sterker dan D.A.W. 5-2 QÜ1CKST0P APPABÏAT AGENDA Avida 1953 y. Eekeren op de tweede plaats Majoor-vlieger Gottschalk ontving helicoptère-training Buiter not DEMONSTRATIE Past op iedere naaimachine. VROOM MRTISMAW Houdt de zomer vast! BRANDEWIJN Aikmaarsü Overdekte Bad- en Zwem inrichting Vacantie maand abonnementen Directeur Rijkswaterstaat N.-Holland gebruikte 60 mille op verkeerde wijze Margar goed! verko Pagina 2 Donderdag 16 Juli 1953 ALKMAAR Ot de keuzecom missie van DAW er goed aan heeft gedaan om juist voor deze zware wedstrijd een drastische verandering in het zevental aan te brengen, willen wij nu niet be oordelen; een feit is, dat de nieu we achterhoede zeker geen schuld heeft aan de nederlaag. Deze werd voor een groot deel veroorzaakt door het spel van de voorhoede. Wanneer v. d. Horst een goede midachter tegen zich vindt, die hem zo goed als geheel in be dwang heeft en dit was in de laatste wedstrijd tegen DWR het geval, dan is DAW machteloos. Blankvoort noch Besijn zijn nog niet in staat zich zodanig vrij te spelen, dat dit enige kans op succes inhoudt, terwijl zij zelden in staat zijn om hun midvoor hulp te bieden, wanneer deze dit nodig heeft. Eerstgenoemde is nog wel eens tot goede dingen in staat, maar de afwerking is te tam. Het experiment bestond hier uit, dat Slikker, tot dusver veld- speler, in doel stond en dat de pas herstelde Jan Nierop Groot met K. v. d. Pol en B. Ekkel de achterhoede vormde. Naar onze mening speelden deze vier lang niet onverdienstelijk: steeds weer doken Ekkel en Nierop Groot op en onderschepten vele Haarlemse aanvallen. Vooral het plaatsen van laatstgenoemde was prima. Slikker zal nog veel moeten om schakelen om geheel tot keeper uit te groeien en het feit, dat een doelman zich snel kan verplaat sen is veel waard. Dat DWR vijfmaal het net wist te vinden danken zij voornamelijk aan de geroutineerde oud-interna tionaal J. Kollerie, die met enkele andere oudjes weer is opgesteld en met succes. Eergisteren werd De Zijl op eigen terrein met 83 ge klopt en nu DAW, dat daarmee practisch is uitgeschakeld voor het kampioenschap. Aan de andere kant werd v. d. Horst door mid achter Seubering op afdoende wijze in bedwang gehouden. Slechts tweemaal kon hij zich hieraan met succes onttrekken, terwijl hij enkele malen rakelings over schoot. Na een hoopgevend begin voor DAW waarbij de deklat van de tegenpartij al spoedig op zijn ste vigheid werd beproefd kon Kol lerie, die de gehele wedstrijd met v. d. Pol in heftig duel bleef ge wikkeld, eerst zelf scoren en daarna goed doorgeven aan Behle die er 20 van maakte. Blank voort kreeg hierna een mooie kans (Advertentie) twÊ - m VANAF HEDEN van het nieuwe voor het stoppen, zig-zag steek enz. van alle textiel, ook tricot, charmeuse en interlock. Het enige apparaat, dat is goedgekeurd door: De Ned. Ver. van Huisvrouwen. i v -A': R'. -- "W ALKMAAR •--v vr- Vrouw door motorrijder aangereden ALKMAAR. Gisteravond omstreeks tien minuten voor zes werd een wielrüdster door een motorrijder aangereden op de hoek van de Westerweg en de Geesterweg. Een motorrijder, die van de Vrouwenlaan kwam en de Snaarmanslaan wilde in rijden, verleende de vrouw, die van plan was het Scharloo op te gaan. geen voorrang. De wiel- rijdster kwam te vallen en liep lichte kneuzingen en bloeduit stortingen op aan haar linker- diibeen. Tegen de motorrijder is proces-verbaal opgemaakt. Burgerlijke Stand ALKMAAR. Geboren: Yvon ne, d. v. L. G. de Leij en M. Doeschot; Maria W., d. v. W. H. Kuis en M. Ursem: Egbert P., z. v. E Scheepmaker en G. M. Middelbeek: Hendricus, z. v. R. Schouten en T. M. Heesbeen. Gehuwd: Hermanus Hoogstra ten en Johanna M. F. Bilars: Jan F. Griffioen en Leonarda P. v. d. Linden. Damkampioenschap van Alkmaar ALKMAAR WeL is in de hoofdklasse de beslissing reeds gevallen, maar in de eerste en tweede klasse heerst nog volop spanning. In klasse I won Kie- witt van Bijwaard en behield zo de 'beste kans. Stam stelde zich veilig voor degradatie door te winnen van Heyes. In klasse 2 eindigden Jorna en Meyer gelijk bovenaan, doordat zij tegen elkaar remise speelden. Helder won van Bruggeman en promoveert naar de eerste klasse. Sijm verloor van Visser en Lengers. Repetitie Avanti ALKMAAR A.s. Vrijdag wordt de laatste repetitie gehouden van dit seizoen. Mede in verband met enige belangrijke mededelingen wordt een grote opkomst in het K.A.J.-gebouw aan de Laat ver wacht. Aanvang kwart over acht. doch hij werd te zwaar aangeval len. De vrije worp stelde v. d. Horst in staat om met een mooie boogbal te doelpunten. Na de rust zagen we Nierop Groot op sublieme wijze redding brengen bij een gevaarlijke DWR aanval, en toen een Haarlemse speler naar de kant verwezen werd, had DAW de kans op de gelijk maker voor het grijpen. Deze werd echter niet benut en toen ook v. d. Pol eruit gezonden werd kon Kollerie uit de strafworp er 31 van maken. Terwijl het veld reeds in half duister gehuld werd maakte dezelfde speler er nog 41 van aleer een schot van Be sijn tot corner verwerkt werd, waaruit v. d. Horst wist te sco ren. Nog leek de kans op een eer vol resultaat mogelijk, doch het spel van de DAW-voorhoede was te week om de geroutineerde D WR defensie te doen buigen. Toen Kollerie voor de vierde maal zijn bewaker te vlug afwas was het pleit beslecht. Ingekomen en vertrokken ALKMAAR. Ingekomen personen: H. Boorsma, van Ede naar Corfstraat 59; H. A. Hof- kens, van Eindhoven naar Sta tionsweg 108; H. Machielse met gezin, van Centr. Bevolkingsreg. naar woonwagen „Edam 48", Noorderkade; F. Schat, van Har- lingen naar Westerweg 153; H. Veenstra met gezin, van Oudorn naar Schermerweg 107; J. M. Bruinenberg, van Venhuizen naar Sint Josefstraat 9; A. C. Koning met echtg., van Djakarta naar Wilhelminalaan 23; P. Kool met gezin, van Amsterdam naar Prins Bernhardlaan 13; G. J. H. v. d. Werff, van Apeldoorn naar Stationsstraat 38; L. J. Pijnen burg geb. v. d. Abbeelen en kind M. J. Hüren, van Tilburg naar Kooltuin 10; W. C. Cornielje geb. Batenburg en kind. van Australië naar Geestersingel 53; J. G. Brandse, van Heiloo naar Emmastraat 105; G. Hottentot, van Heiloo naar Prinses Juliana- laan 14; W. Poelman, van Am sterdam naar Raaksje 12; B. M. Ranzijn. van Zijpe naar Emma straat 89; J. H. Geels, van Delft naar Emmastraat 99; A. J, Klep per, van Haarlem naar Wester weg 96; J. H. G. v. d. Maat. van Heiloo naar Westerweg 71: G. H. Schaatsbergen, van Am sterdam naar Luttik Oudorp 5: B. Smaal met gezin, van Bergen raar Rozenstraat 16; J. J. Ter horst, van Heiloo naar Wester weg 71; A. A. van Aarle. van Zeist naar Roemer Visscher- straat 7: Th. Konijn, van Gilze- Rijen naar Nic. Beetskade 67: P H. Meijnema. van Gorsse] naar Gasthuisstraat 1: H. Schrij ver, van Ouderibosch naar C. W Bruinvisstraat 17; A. V. J. Stier hout, van Oudenbosch naar Laat 155. Vertrokken personen: G. Al ders met gezin, van Polderstraat 20 naar Utrecht: K. Braaksma, van Wonseradeel naar Waerden- delstraat 8; E. Hoole wed. A. J. Kool, van Nic. Beetskade 34 naar Schagen: W. G. M. Morien, van Oudesracht 218 naar En schede; G. Coevert geb. Otto met kind. van Blekerslaan 30 naar Nijmegen: B. Schoonbeek met gezin, van Frans Halsstraat 34 naar Steenwiik: J. B. Warmer met eohtg.. van Ritsevoort 3 naar Utrecht: C. Bakker en echtg., van P. A. de Langeplein naar Ontario (Canada); J. Bleumers, van B. Bottemannestraat 14 naar Arnhem: J. T. L. Liefting geb. Oitmar met kind. van Karei Doormankade 1 naar Deniliguin Australië): A. de Weerd wed. H v. d. Hof. van Stationsweg 140 naar Velsen: A. J. Weimar met oezin, van Stationsweg 140 naar Velsen: Ti. Dijkstra, van Frans Halsstraat 28 naar Heiloo: H. Volkers met gezin, van Kanis straat 9 naar Amsterdam; W. Keijzer. van Westerweg 82 naar Wageningen: ,T. G. M. Abels- Vamp. van Julianastraat 14 naar Nieuwe-Niedorp: A. van Dalen, van Lindenlaan 45 naar Den Haag: W. C. G. F. Scheffel. van farnebroek 1 naar Ontario (Ca nada): C. E. Slinger, van Fmma- =traat 97 naar Bereen: C. T. Groot, van Verdronkeroord 49 naar Berkhout: D. P. Plas. van Hooftstraat 39 naar Den Helder: S Anema. van Kennemerstraat- weg 2 naar DantumadeelVeen- wouden: A B. do Betue met ge zin. van Bierkade 3 naar Fde- W F Breijer van Metiusgracht 6 naar Heiloo: N. den Oudsten met gezin, van Nassaulaan 3 naar Amersfoort' J. Braaf. van Cos- terstraat 26 naar Koedijk' A J ■Tekel. van Marktstraat 11 naar Langediik: S. Kievit, van Wil helminalaan 11 naar Heiloo: t, I, M. Koedoder. van Kort» Hand- straat 26 naar Andiik: C. C M Koedoder van Korte Landstraat 26 naar Andiik: T. G. A Mulder, van Van Houtenkade 17 naar Beverwijk: H. Schmidt van ZocherStraat 57. NATIONALE ZEEZWEMWEDSTRIJDEN De Alkmaarse Zwemvereniging D.A.W. organiseert, in samenwer king met de Egmondse V.V.V. a.s. Zondag nationale zeemijl-zwem wedstrijden. Aan deze wedstrijden die om 13.30 uur 'beginnen, mogen alleen leden van de K.N.Z.B. met startvergunning deelnemen. Het aantal deelnemers zal vermoede lijk 50 tot 75 bedragen. Deze wedstrijd zal per micro foon worden toegelicht, zodat men een en ander goed zal kunnen vol gen. Waarschijnlijk zal de wed strijd door Dik van Rijn voor de radio worden verslagen. Er wordt gezwommen in de volgende series: dames vrije slag, dames schoolslag, heren vrije slag neren schoolslag en dames en he ren veteranen boven 35 jaar. De wedstrijden worden gehou den vanaf het strand, direct voor de Voorstraat. Er zijn tal van fraaie prijzen beschikbaar gesteld. Voor de vei ligheid der deelnemers zullen ver schillende motorboten in zee zijn, terwijl de Egmondse reddings boot op het strand gereed zal staan om eventuele assistentie te verlenen. Voor deze 1ste zeemijl-wedstrijd die na de oorlog georganiseerd wordt, bestaat grote belangstel ling. Mocht onverhoopt door slechte weersomstandigheden de wed strijd geen doorgang kunnen vin den, dan zal zulks Zondagmorgen om 8 uur en om 9 uur door de radio bekend gemaakt worden. DONDERDAG 16 JULI Bioscopen: REX: Mina, de begeerde vrouw. CINEMA AMERICAINSOS Held in nood. HARMONIE: Een nacht Ko ningin. VICTORIA: De familie van mijn vrouw. Voorstellingen: 8 uur. Apotheken: Van hedenavond zes uur af voor spoedgevallen bereik baar Apotheek „De Bever", Emmastraat 36; Apotheek P. J. Meurs Tentoonstellingen RUSTENDE JAGER, Bergen: tot 18 Juli schilderijen, teke ningen en gouaches Jaap Mooy en David Kouwenaar en in de bijzaal grafisch werk van werkende leden. (Niet Zondagsmorgens.) Gedurende 't zomerseizoen: „Huis met de Pilaren", Jac. J. Koeman (14.30—17.30 u.). Werkplaats .,De Zeester" Zuidlaan 155, Bergen, tot 17 Augustus Kunstnijverheid en Beeldhouwwerken (1417.30 uur). Chante Merle, Kerkepad 1, Bergen, tot 31 Aug. (10 12.30, 15—17.30 en 20—22 uur) Schilderijen, Perzische tapijten. Beeldhouwwerk. HET GULDEN VLIES: 8 uur: Vergadering woningbouw vereniging „Volkshuisves ting". Waterstand: Vrijdag: hoog water 10.45 en 23.25 uur: laag water 4.30 en 17.40 uur. HET TREINONGELUK Gevangenbewaarder werd slachtoffer ALKMAAR. De toedracht van het treinongeluk, waarbij gistermorgen de 61-jarige ge vangenbewaarder aan de straf gevangenis alhier, de heer R. Bosman, om het leven kwam, is als volgt: De heer Bosman zag. volgens ooggetuigen, de trein aankomen, toen hii de overweg passeerde om naar zijn tuintje te rijden, dat aan de overzijde van de spoorbaan lag. Hij verhoogde zijn snelheid om te trachten nog voor de trein langs te gaan. Dit gelukte echter niet. De wagen bestuurder had nog signaal ge- gegeven en getracht te remmen, doch kon de trein eerst 150 meter verder tot stilstand bren gen. De heer Bosman werd dopr de rechtervoorziide van de trein gegrepen en 5 meter omhoog ge worpen. waarna hij in de sloot langs de spoorbaan terecht kwam. Kort daarna is hij aan zijn verwondingen overleden. (Advertentie) Geslaagd ALKMAAR Aan de Vrije Universiteit te Amsterdam slaag de voor het propaedeutisch exa men theologie onze stadgenoot de heer A. J. van Gorcum. CONCERT IN TUINDORP BERGEN Op het plein van de Kogendijk concerteerde onder auspiciën van de buurtvereniging „Tuin en Oostdorp" het Bergens Mannenkoor en het Brandweer koor onder leiding van Bram Keereweer, met 'n intermezzo van de „Anchors Aweigh" onder leiding van mevr. Constant-Buster. Ondanks het koude, gure weel was de belangstelling groot. Het Bergens Mannenkoor opende met het Ave Maria door F. Witt, en het „Domine Salvum fac" van Giessen. Het Brandweerkoor zong „Zomeravond" en „Wiegenlied" en na de pauze „De rote Sarafin" en „Old black Joe". De 14 jarige Berti Wokke trad als kunstfluiter voor het voetlicht en oogstte een warm applaus. Het accordeonorkest .Anchors Aweigh' liet enige vlotte nummers horen, waarbij in het bijzonder „Zui denwind" genoemd kan worden, met zang van mevr. Constant- Buster en Corry Wokke. Berti Wokke dwong met een tweede optreden nog diepe be wondering af door volledige be heersing, zelfs in de moeilijkste passages. Op bescheiden wijze nam hij het hartelijk applaus in ontvangst. Het Bergens Mannenkoor be sloot de avond met de „Schweizer Psalm" van Zwijzig. (Advertentie) Leg thans uw vruchten in op per liter f 6.60 Tel. Overdekte 3500 Tel. Zomerbad 3701 Verkoop v.a. 18 Juli dagel. Overdekte en Zomerbad f 5.00 Zomerbad f 3.75 Douche-kuipbaden geopend 7 v.m. tot 9.30 n.m. EERSTE KAMPIOENEN REDRIJFSSPORT ALKMAAR De eerste kam pioenen in de bedrijfssportcom- petitie zijn bekend. In de hand balcompetitie speelden de Wild en S.V.G. die beide kampioens kansen hadden, tegen elkaar. Met de rust stonden de dames van De Wild met 3—1 voor. Na de thee werd het 32, maar later bleek dat S.V.G. niet meer tot doelpunten zou komen. De eind stand werd 72, waarmede De Wild zich kampioen kon noemen van afdeling B. Juist bij deze wedstrijden is een goede scheids rechter op zijn plaats en de heer J. C. A. Jansen heeft dan ook de wedstrijd, waar de zenuwen de dames parten speelden zeer goed gefloten. Na afloop van de wed strijd was het de heer C. Neef, voorzitter van bedrijfshandbal die als eerste de dames een kam- pioenspri.js in het vooruitzicht kon stellen. De heer Meijer van de fa. de Wild bood de dames anjers aan in de Alkmaars kleuren. De Wild zal nu nog tegen de kampioen van Afd. A. moeten strijden om het algemeenkampioenschap van Alkmaar. De Alkmaarse Courant heeft Lastina'boys het kampioenschap van afd. C. bezorgd door van de medegegadigde Ringers II te win nen. In de vooravond won Las- tinaboys van A.P.S.V. met 41. Direct daarna speelde de Alkm. Courant een wedstrijd tegen Rin gers II. Won Alk. Courant de wedstrijd dan was Lastinaboys kampioen. Voor de rust wisten de krantenmensen 1 keer te doelpun ten. Het Alkm. Courant doel ge raakte echter verschillende keren in groot gevaar maar door het doortastend ontreden van doel- verdediger Middelbeek konden de Ringers spelers niet tot doelpun ten komen. Na de rust stelde Ringers zelf de overwinning voor de Alkm. Courant zeker, door in eigen doel te schieten. Lastina boys was hierdoor de le kam pioen in de bedrijfsvoetbalcom petitie. St. Dominicus-parochie ALKMAAR. Morgenoch tend om kwart voor zeven zal in de Dominicuskerk een Heilige Mis worden opgedragen voor jongens en meisjes boven de vijftien jaar. HEILOO. De Avida 1953 kan van start gaan, want alle voorbe reidingen zijn thans gereed. Het zal een feestelijke vierdaagse wor den voor Heiloo, want telkens als de deelnemers aankomen, zal een muziekcorps de ronde doen door het dorp om de fietsers te ont vangen. Tot nu toe loopt het aardig met de inschrijvingen. Zoals men reeds weet, zijn de Avidadagen: 22, 23, 24 en 25 Juli a.s. De start zal telkens plaats hebben tussen half zeven en zeven uur 's avonds en Zaterdagmiddag 25 Juli des middags tussen 3 en half vier. Op de eerste en derde dag worden de deelnemers terugverwacht om omstreeks half negen, op de twee de en vierde dag resp. om kwart voor negen en kwart over zes. Aan de eerste start, die geschiedt bij de Oude Herberg, zal een offi cieel tintje worden gegeven: de burgemeester van Heiloo zal wor den verzocht, het startlint door te knippen en het Vendel van St. Caecilia zal aanwezig zijn, om met muziek de gezelligheid te verho gen. De andere drie starts zullen „met stille trom" geschieden. De finish op de eerste dag zal zijn bij de Oude Herberg. De tweede start eveneens, de tweede finish nabij het Station der N.S., de start op' de derde dag bij Café Admiraal, en de finish wederom bij het station N.S. en de vierde start bij het oude postkantoor, Kennemerstraatweg en de finish bij de Oude Herberg. St. Caecilia zal deze laatste finish met muziek opvrolijken, na een rondgang door het dorp. Op de eerste en derde dag zal bij de finish „Eensgezindheid" op treden. De eerste tocht gaat naar de duinen in Bergen aan Zee, de tweede is een zgn. Molentocht naar de Schermer, de derde naar de duinen te Bakkum en de vier de naar de duinen in Schoorl Tijdens de laatste rit zal waar schijnlijk in Duinvermaak gepau- ze,erd worden, waar gelegenheid zal worden gegeven tot dansen. Zaterdagavond 25 Juli zal in „De Rustende Jager" een slotavond worden gegeven, alleen toegan kelijk voor genodigden en deelne-, mers. Tijdens de ritten zullen hel pers en helpsters van het Rode Kruis Corps assistentie verlenen, indien nodig. Iedere deelnemer, die ook verleden jaar aan de AVIDA heeft deelngenomen en dit jaar voor een nieuwe deelne mer zorgt, zal een mooie prijs ontvangen. Ook zijn fraaie prijzen beschikbaar gesteld voor de verst komende deelnemer en deelneem ster en de oudste deelnemer (ster). De slotavond in „De Rustende Ja ger" begint Zaterdag 25 Juli om acht uur. KOEDIJK TREKT VISSERS OP VACANTIE Ook in Koedijk heeft het toe ristenverkeer zich ontwikkeld, zij het op een geheel andere wijze, dan in de badplaatsen Bergen en Schoorl. Koedijk is het dorado geworden van de vissers, die hun weekend en vacantie daar willen doorbrengen. In 1952 heeft dit toeristenverkeer zich langzaam gevormd en gestimuleerd door de burgemeester van Koedijk heeft men er een V.V.V.-organisatie op gericht. Verbleef men er oor spronkelijk slechts een weekend, thans brengen vele visliefhebbers er in gemeubileerde huizen hun vacantie door in de aan viswater zo rijke gemeente. Het gerucht doet er zelfs de ronde, dat verwoede hengelaars des avonds hun hengels uit het raam steken en 's morgens bin nenhalen. Of er buiten de be faamde oude schoen ook nog wel eens vis aan zit is ons nog niet gemeld. EGMONDIAALCMARIA EGMOND AAN ZEE A.s. Zaterdagavond om 7 uur zal Eg- mondia een vriendschappelijke wedstrijd spelen tegen een com binatie van Alcmaria-Victrix, op het Egmondse sportpark. Daar Egmondia de laatste tijd goed rap dreef is en Alcmaria met een sterke combinatie uitkomt, mag een boeiende wedstrijd verwacht worden. RECTIFICATIE WEST BEEMSTER Het be richt omtrent de 75-jarige be- staansviering van de St. Jan de Doperkerk is niet geheel juist, want op Zondag 5 Juli j.l. heeft de pastoor aan de parochianen voorgesteld dit feit dankbaar en „op bescheiden wijze" te vieren. En aangezien de oude altaar loper het begint te begeven, zou deze gelegenheid van het 75-jarig bestaan der parochiekerk benut kunnen worden om de dank baarheid der parochianen aan God te uiten door aan de pa rochiekerk een nieuwe altaar loper te schenken. Wanneer dit heuglijke feit dan op „beschei den wijze" gevierd wordt, zal het mét de „financiële moei lijkheden" in dat bericht ver nield, wel loslopen. Burgerlijke Stand PURMEREND Geboren: Willem J. ,zv H. van Oostveen en E. de Boer; Jan, zv M. Hors- meijer en F. J .L. Kersloot; Tine, dv J. de Vries en F. A. Eggers; IJvonne J., dv D. van Teese- ling en J. C. Roels; Johannes H. M„ zv H. P. J. Brinkman en J. W. Vesterling. Ondertrouwd: Berend Boor. oud 43 jaar, Oosthuizen en Eefje Oostveen, oud 43 jaar: Jan Bart, oud 24 jaar en Afra M. Th. Huij- bregts, oud 26 jaar; Klaas Bak ker, oud 24 jaar en Trijntje Waal, oud 20 jaar; Klaas Tol man, oud 25 jaar. Monnikendam en Johanna Bruning, oud 22 j.: Willem van Dijk, oud 26 jaar Amsterdam en Catharina M. Kamp, oud 23 jaar. Getrouwd: Pieter Schaap en Trijntje Koer. Overleden: Poulus Dekker, oud 67 jaar, wedn. van M. M. van Boheemen, wonende te Beemster; Agatha C. van Kleef, oud 54 j„ echtg. van J. Ch. van Nek, wo nende te Koog aan de Zaan; Jan Uitentuis, oud 36 jaar, zoon van D. Uitentuis en N. Heijnis. Eerste prijs TUITJENHORN Onze R.K. Gem. Zangvereen. „Sint Jacobus" behaalde onder leiding van haar directeur Th. v. Baas op het ge houden bondsconcours te Amster dam in de le afd. een eerste prijs Dit is te meer een prestatie die er zijn mag als men weet, dat het koor met een tekort aan leden moet werken wat voor het klank gehalte niet bevorderlijk is. Hope lijk komen na dit succes meer zangliefhebbers ons koor verster ken, wat dringend noodzakelijk is om een bloeiend bestaan te waarborgen. Repetitie Zanglust 't ZAND Het Bestuur van „Zanglust" maakt de leden erop attent dat de eerstvolgende repe titie gehouden wordt op Vrijdag 24 Juli dus niet a.s. Vrijdag. Dat zal dan tevens de laatste repetitie voor de vacantie zijn. Alle leden worden zonder uitzondering ver wacht, omdat dan een bespreking over het Winterprogramma wordt gehouden, en ook over het in Amsterdam gehouden concours waaraan „Zanglupt" met zoveel succes heeft deelgenomen. Succes van Zanglust 't ZAND Onze plaatselijke Zangvereniging behaalde op het concours van 12 Juli in Amster dam een 1ste prijs met 354 punten wat tevens het hoogste aantal nunten was. dat op die dag be haald werd. Een mooi succes, als men bedenkt dat 17 gemengde koren hieraan hebben deelgeno men: „Zanglust" en Dir. F. Kaag van harte proficiat! W eersverwachting Medegedeeld door het K.N. M.I. te De Bilt, geldig van Donderdagavond tot Vrijdag avond. OPNIEUW BUIEN Half tot zwaar bewolkt met op de meeste plaatsen enkele buien, hier en daar vergezeld door onweer. Zwakke tot matige, later vrij krachtige zuidelijke wind. Weinig ver andering in temperatuur. Geslaagd SCHAGEN Voor het eind examen '53 der Middelbaar Tech nische School, afdeling: Weg- en Waterbouwkunde, Dongestraat Amsterdam, slaagden de heren: R. B. Schermer te Schagerbrug. F. Y. van Dijk te Schagen, beiden oud-leerlingen der U.L.O.-school te Schagen. SCHAGEN Op de clubavond van de biljartvereniging „Holl. Noorderkwartier" in cafe-restau- rant „De Posthoorn" van de heer J. Peetoom te Schagen werden de laatste partijen gespeeld om de titel van „clubkampioen '53". Aan deze strijd werd door 9 personen deelgenomen. Hieronder was ook de kampioen van het vorig jaar, de heer W. v. Eeke ren, die in de gelegenheid werd gesteld om de titel te verdedigen. Na de eerste avond was het C. Jongbloed, die met 3 winst- partijen aan de kop stond. De tweede avond werd hem de gele trui aangetrokken, doch al spoe dig moest hij de trui afstaan aan J. Selhorst. Peetoom versloeg Jongebloed in 11 beurten. Sel horst en van Eekeren kwamen hierdoor aan de kop met een ge lijk aantal winstpartijen, alleen lag het moyenne van Selhorst hoger. Op de clubavond kwam er r1 spoedig een verandering en 'orst moest de gele trui af staan aan de oud kampioen van Eekeren. Otten, v. d. Molen en Breed bleven de sterke middenspelers van dit tournooi, spelers waarmee men maar al te vaak rekening mee moet houden. Balk bleef deze middengroep volgen en struikelde steeds weer op het hem eigen spelletje van mooi en nog mooier, waarvan de tegenpartij PENSACOLA FLORIDA, 16 Juli (Usis) De Nederlandse ser geant-majoor vlieger Benjamin Gottschalk van de Marine Lucht vaart Dienst (M.L.D.) zal binnen kort naar men verwacht eind Juli/begin Augustus, verrijkt met een gedegen kennis van de helicoptervliegerij, uit Amerika in in het marine vliegkamp Valken burg bij Leiden terug keren. Verrijkt ook met een certifi caat als erkenning van de veertig vlieguren per hefschroefvliegtuig, die hii tijdens zijn speciale trai ning van ongeveer acht weken op „Ellyson Field" te Pensacola in de Amerikaanse staat Florida bij elkaar heeft gevlogen. Gottschalk, die deze opleiding ontvangt dank zij het programma voor wederzijdes militaire bij stand (M.D.A.P.), is op 21 Mei van dit jaar per vliegtuig naar de Verenigde Staten vertrokken. Nadat hij op de vliegbasis „El lyson" van -de Amerikaanse ma rine gedurende ongeveer een week een intensieve grondtrai- ning had ondergaan en vertrouwd was gemaakt met een aantal tech nische principes, onderhoudspro- blemen en vliegtheore.tische moeilijkheden, heeft hij zijn prac- tische ervaring opgedaan in heli copters van het type bell htl-5 en piasecki hup-2. De 31-jarige sergeant-majoor vlieger is de vijfde van de zes Nederlandse marinevliegers, die dit jaar in Amerika theoretische en practisch op de uitbreiding van de helicoptervloot der M.L.D. worden voorbereid. Nog deze zo mer wordt namelijk, zoals be kend, een aantal hefschroefvleig- B. en W. zijn voorzichtig ANNA PAULOWNA Donder dag 23 Juli a.s. komt de raad in openbare vergadering bijeen, om o.a. de exteloitatiemogelij.toheden van een tehuis voor bejaarden uitvoerig te bespreken. B. en W. hebben aan de Vereniging van Ned. Gemeenten een ontwerp begroting van de exploitatiekosten gevraagd voor een tehuis, te bou wen volgens het plan „Kersber gen". Dit bureau komt op een kosten van f 1485.per bed. Doch ter voorkoming van tegen vallers hebben B. en W. nu aan de stichting „Het Bouwcentrum" te Rotterdam verzocht om het plan zowel als de exploitatiebe- grotting aan een critisch onder zoek te ondnerwerpen. Ook komt in behandeling een verzoek van de plaatselijke mid- denstandsvereni,gingen om een weekmarkt in te stellen en wel iedere Zaterdag van 15 tot 20 uur afwisselend te Kleine Sluis, Spoor- buurt en Breezand. B. en W. ad viseren dit in te willigen en als proef deze markten te houden in de periode 25 Juli tot eind Sep tember a.s. Voor het aanleggen van een beplanting rond het sociaal-hy- gienisch centrum te Breezand wordt f2650.- gevraagd. tuigen van het type Sikorsky S- 55 op „Valkenburg" verwacht. Deze toestellen, waarvan de le vering eveneens geschiedt als on derdeel van het „Mutual Defense Assistance Program", zullen hier in hoofdzaak worden gebruikt voor opsporings- en reddings doeleinden. Op het ogenblik be schikt de Koninklijke Marine nog slechts over één hefschroefvlieg tuig, dat aanzienlijk kleiner van afmetingen is dan de Sikorsky's, waarvan er, zoals men zich 'zal herinneren, vorig jaar twee de Atlantische oceaan hebben „be dwongen!" Inhalen neomist S. G. Pannekeet SCHAGEN. Neomist Father S. G. Pannekeet wordt Zaterdag avond om zeven uur op het kruispunt LoetProvinciale Weg verwacht. Bruidjes en alle an dere deelnemers aan de feest stoet zullen dan al klaar staan. De optrocht trekt via Loet. Markt en Gracht naar de kerk. alwaar de neomist door de pas toor wordt begroet. In de kerk zijn voor de plechtigheden van Zaterdagavond. Zondagmiddag en Zondagavond alle banken van het middenschip vóór de dwars- paden gereserveerd. Daarvoor in de plaats zijn er stoelen beschik baar. Bij het begin en einde van de kerkelijke plechtigheden een dankbaar gebruik trachtte te maken. Voor Peetoom was deze tour een te zware. Peetoom moest 245 car. maken en de anderen konden volstaan om tegen hem maar slechts de helft van de voorgeschreven caramboles te maken; van der Molen moest er b.v. slechts 23 maken. Otten 28, Balk 30 enz., dus een zeer moei lijke opgave. Klop met 150 car. had het ook al zeer zwaar te ver antwoorden en kon in deze strijd niet meekomen. Selhorst hoest de laatste partij spelen tegen Breed en hij moest deze partij zien te winnen en dan hopen, dat van Eekeren een verliespartij zou ma ken tegen Jongebloed. Inderdaad: zo gebeurde het, Jongebloed ver sloeg van Eekeren in 19 beurten en Selhorst wist in 26 beurten van Breed te winnen. Hierdoor kwamen van Eekeren en Selhorst beiden op 6 winstpartijen te staan, waardoor deze beide nog om een beslissing moesten spelen, zodat de spanning nog werd ver hoogd. De taktiek van verdediging van Selhorst maakt het van Eeke ren onmogelijk om in de eerste beurten ook maar iets te berei ken. Na 22 beurten wist Selhorst de 70 car. vol te maken en van Eekeren, die zich de titel al enig zins in het bezit voelde moest met de tweede plaats tevreden zijn. De eindstand zag er als volgt uit: m. car. brt. gem. pnt. J. Selhorst 486 140 3.47 14 W. v. Eekeren 576 154 3.74 12 C. Jongebloed 487 143 3.41 10 H. v. d. Molen 284 150 1.89 8 A. Breed 346 176 1.97 8 G. Otten 374 170 2.20 8 K. Balk 351 137 2.56 6 J. Peetoom 1348 78 17.28 4 J. Klop 734 168 9.37 4 Na het bekend worden van deze uitslag volgde de huldiging van de kampioen en de prijsuit reiking door de heer Pater. Na mens de spelers dankte de heer Jongebloed voor de goede orga nisatie en het prima materiaal. Marktbericht LANGEDIJK 111.000 kg aard appelen. Eersteling 12,2013,40; grof 12.10—12,90; drieling 8,90— 11,60; bl. eigh. 14—17,40; eigh. 14 —18,70; Saskia 12,40-12,90; 22.000 kg rode kool 6,10—9,70; 3500 kg witte kool 5,406,10; 2100 kg bl. kool al 58—72; a2 3055; 385 kg slabonen 45—54; 720 kg bieten a 1010,40; b 5; 300 kg tomaten A 59; B 55. begeven de misdienaars, aco- lythen en priesters zich door het middenpad van en naar de p&s- torie. welke voor deze gelegen heid dus als sacristie dienst doet. De receptie om drie uur in de zaal van De Rode Leeuw, niet toegankelijk voor kinderen, uit gezonderd de ieugdige zangertjes, staat onder leiding van de heer Settels. Na de hoogmis wordt de vijf stemmige cantate „Priesterglorie" van Haagh ten gehore gebracht door de samenwerkende heren-, dames- en knapenkoren. De commissie heeft aan de parochianen verzocht om Zater dagavond tijdens de intocht de driekleur en de pauselijke wim pel uit te steken. (Van onze Haagse redactie) De Hoofdingenieur-directeur van de rijkswaterstaat in de di rectie NoordHolland, ir. J. H. v. d. B., is van zijn functie onthe ven. De reden hiervan is dat de betrokken hoofdambtenaar f60.000 heeft besteed voor de verfraaiing van het onder zijn beheer staande kantoor van de rijkswaterstaat aan de Jansweg te Haarlem. De gelden, die nodig waren voor de kostbare interne ver bouwing zijn voor een deel ge financierd uit fondsen, welke be schikbaar waren gesteld voor on derhoudswerken ten behoeve van het Noordzeekanaal. In 1951 werd met het verbouwen van het kan toor begonnen. In hetzelfde jaar werd ir. v. d. B. benoemd. Het verbouwingsplan ontwierp hij persoonlijk. Zijn werkkamer werd verkleind. Er kwam een voor portaal in met een betimmerde zoldering. Het een en ander leek op het vooronder van een schip. De ramen werden voorzien van brede vensterbanken van dure houtsoorten. Een technisch amb tenaar ontwierp een kostbaar schrijfbureau. De kamer van ir. v. d. B. werd opgeluisterd met een aantal schilderijen, die in opdracht zijn geschilderd door 'n waterstaats-ambtenaar te Hoorn, die voor zijn dienst werd vrijge maakt om landschappen op Ter schelling, Vlieland en IJmuiden en elders te gaan schilderen. De minister van Verkeer en Water staat is van deze kwestie op de hoogte gesteld toen de onder ir. v. d. B. staande ir. Volkers, hoofd ingenieur protest aantekende te gen de onverantwoordelijke ver bouwing. Daarop volgde een disciplinaire maatregel. Het is niet bekend, of alleen met deze disci plinaire maatregel zal worden volstaan. De functie van ir. v. d. B. zal worden waargenomen door prof. ir. T. H. van Wisselingh. Ir. v. d. B. is thans belast met de waarneming van de dienst van prof. ir. Wisselingh in de directie Zuid-Holland met standplaats den Haag. Op 1 September wordt hij overgeplaatst naar Middelburg. De hoofdingenieur-directeur te Mid delburg, ir. Th. Heyblom zal ir. van der B. opvolgen in Haarlem. Naguib spe jT\E houding v guib in hel Egypte en Eng' begin af. derma weest. dat een tussen beide li bestaan. Er is een onderhands tussenkomst vai se minister van ken. Foster Dt oplossing kun'ni het verloop de valt af te leide: een prestige ki gemaakt. Men 1 de indruk ontko der in de bet Naguib de Britt toegang tot dit Midden-Oosten op een redelijks sturen, waar b ook de rest van gebaat zouden z Sedert Koning troon werd gest ffuib gelukt de dringen. Maar plaats is een D komen. Het aai taire deskundige de Nijl is enor worden gevolgd nomen en Dui wel, zowel Wes sers. Er is een komst met Oost Duitsland zendt Egvpte. En in Egyptenaren we Westerse landen Duitsland wors teerd naar de achter het IJzer penen en anc strategische goec nooit daar ter komen. DEHALVE dat 13 Naguib gaat van zijn land, sp bele rol in de v Oost en West. I letie verder spel te het meest land is van de De Arabische L: producent voor onschatbare bet< kan er niets teg( met het comm: Duitsland betrel aangeknoopt, or Duitse bondsrepu biie Oosten een wat de West-1 moeilijk kan mi onder druk te ze meerdere malen het opzeggen v eenkomsten. Naguib eet v Hii heeft het den en het West nn4ig. Een groc "•~"°ldnolitiek w Oaïro bepaald, hoofdstad staat punt van de be de diplomaten, riers en de snior is hier een raakn west. waar fel s Naguib probeert te laveren, waart ongelegen zou 1 Britten op de vii gezien. Ook wan: zich vasthouden bolwerk. De Sue Mar. van der misslesrebi Woensdag 22 Ji briël van der Wes van Bladia en Ap van Pangkalpir naar zijn missiege Mgr. van der Wes 15 uur met de K.I hol met allereers Rome. Tragisch bij „Gymi ROTTERDAM, dens het hijsen - van de diverse aa: trada" deelnemen het stadhuis te F 75-jarige Noor, i thesen uit Kragei plotseling onwel werd naar het ziel gel vervoerd, ma: man was overlede tengevolge van e ming. De Noor zoi van een „veteran 's-GRAVENHAG Hedenochtend hee van de Haagse ree geding behandeld, maakt door de N en Jurgens, een m de Unilever N/V marktkooplieden. 1 uit Amsterdam tr N.V. v. d. Bergh De marktkooplie producten van de garine tegen een vastgestelde prijs es had reeds een exploit doen uitg; ondanks verkocht rine enige centen vastgesteld. Een der gedaagd de andere had ver verklaarde ter ongeveer dertig, beneden de prijs reide de prijs te h omdat hij anders n currentie het hoo Hij had geen bez vastgestelde prijs a hieraan houdt. Mr. ter Haar vei N.V. steeds tersto: ontdekt wordt, dat aan de prijsvoorwE Morgen zal de spraak doen. De p de gedaagde mark ter reeds thans me van nu af aan, aan prijs zal moeten h

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 2