Christelijk lyceum spoedig in een eisen gebouw 't Doo aardappelloof HEN VOUDIG VOORDEEL CKIIANN HON* Graft treedt op tegen aardappelziekte Voortreffelijk plan op stapel op prachtige plaats in O ver die Ziekentriduum te Heiloo Merkt en Beurs De Prinsessen aan 't winkelen OP FIFTH AVENUE „Geen overleg met Grotewohl" 2950 3975 69 Firma joh. Kühne De krant voor dit gewest 69 98 125 59 98 89 29 387 687 59 87 89 Don Mj pro gr ar hiliversu Paeina 8 Vrijdag 17 Juli 1953 ALKMAAR Het volgend jaar om deze tijd zal in de Over- die, naar men in Christelijke Onderwijskringen hoopt, een schoolgebouw verrezen zijn, waarin het Christelijk Lyceum zal worden ondergebracht. Er staat een prachtig plan op stapel, dat in alle onderdelen minutieus uitgebalanceerd in zijn verhoudingen in een uitmuntend schoolgebouw voorziet, te verrijzen op een gunstige plaats in de stad. zodat het bestuur van de Vereniging tot bevordering van het Christelijk Middel baar- en Voorbereidend Hoger Ondertvijs etc. etc. uitermate in zijn nopjes is, en met trots de maquette toont van het toekom stig schoolgebouw, waarvan men verwacht, dat het een ver fraaiing voor de stad zal betekenen. Op het ogenblik studeren de leerlingen van het christeliik lyceum in de „diaspora". "Er zijn twee lokalen in het pand Ken- nemerstraatweg 105, twee,loka len in de Gereformeerde Kerk aan het Querenpad, men ge bruikt vlif vaklokalen van het R.K. lyceum, het gymnastiek lokaal van de Julianaschool en met ingang van 1 September a.s. zal men zes lokalen in gebruik nemen in de oude handelsschool. In 1951 is het christeliik lyceum opgericht en sindsdien is het leerlingenaantal enorm ge stegen, zodat het niet moeilijk viel, bij het departement de levensvatbaarheid der school aan te tonen, die als conditio sine qua non gold voor het bouwen van een eigen school. Dit nieuwe gebouw is ont worpen door het architecten bureau Rothuizen en 't Hooft te Goes en zal verrijzen in de Overdie (even ten zuiden van de sportvelden) aan de Verlengde Vondelstraat en zuid-west van het Bosplan aldaar. Het is dus een onderdeel van het uitbrei dingsplan en het gebouw zal te zijner tijd prachtig gelegen zijn ten opzichte van de nieuwe toe gangswegen tot de binnenstad. De hoofdingang van de nieuwe school zal naar, de sportvelden gericht zijn. Door deze ingang betreedt men het hoofdgebouw, dat uit drie lagen zal bestaan. Aan de noordzijde daarvan lig gen de gangen, aan de zuidzijde twaalf leslokalen, vier op elke verdieping. Van de hoofdingang naar rechts gaande, komt men in een ruimte, die als centrale garderobe wordt ingericht en welke ruimte in verbinding staat met de aula, waaronder een fietsenbergplaats zal worden aangebracht. Recht tegenover de hoofdingang ligt op de begane grond een leslokaal, dat reeds een onderdeel vormt van een zij vleugel, dat (haaks op het hoofdgebouw) naar zijn lengte as gerekend, precies noord-zuid zal komen te liggen. Deze vleu gel zal uit twee verdiepingen be staan waarih de vijf vaklokalen zullen worden ondergebracht. Oo het meest noordelijk gelegen gedeelte van de benedenverdie ping van deze vleugel komen douchecellen en een kleed lokaal, die toegang geven tot de gymnastiekzaal, welke haaks op dezê vleugel en evenwijdig aan het hoofdgebouw zal worden op getrokken. Boven het leslokaal in deze vleugel zal de rectors kamer komen te liggen, boven de douchecellen de lerarenkamer en boven de lerarenkamer, op de zolderverdieping een over blijflokaal voor de leerlingen van buiten. Een tekenzaal zal worden ingericht op de dêrde verdieping van het hoofdgebouw recht boven de hoofdingang. Noordelijk van het gymnastiek lokaal wordt een terrein open gehouden, geschikt voor buiten sport. Tussen het hoofdgebouw en het gymnastieklokaal ligt een vrij groot terrein, waarop de leerlingen zelf tuintjes kunnen aanleggen, ten behoeve van het biologie-onderwijs en de ruimte, die daarvan overblijft, zal met bomen en andere planten wor den verfraaid. Wat de buitensport betreft, de leerlingen zullen hiervoor hoofd zakelijk gebruik maken van de nabijgelegen sportvelden, waar toe door het gemeentebestuur alle medewerking is toegezegd Een interessante mededeling is, dat in tegenstelling tot het tot nu toe gebruikelijke, elke leraar zijn eigen lokaal zal krij gen aangewezen en de leerlingen na elke les van lokaal moeten veranderen. Dit heeft twee voor delen, n.l. dat zij zich tussen de lessen door even kunnen ver treden en ten tweede, dat elk lokaal een eigen sfeer krijgt, geheel in overeenstemming met het vak dat erin wordt gegeven. Dit nieuwe gebouw zal niet voorzien in een middelbare meis jesschool, een tak van onder wijs. dié eveneens tot het chris telijk lyceum behoort. Waar schijnlijk zal hiervoor een ver dieping worden aangebracht bo ven de vaklokalen. Wanneer de school in gebruik genomen zal zijn, zal het gebouw meteen ge heel worden bezet, want in het op stapel staande plan is niet voorzien in enige reservering. Te zijner tijd zal een uitbreiding, met het oog op het steeds groter wordend aantal leerlingen, nood zakelijk zijn, doch in het geheel van het uitbreidingsplan ter plaatse zelf is daarmee thans al rekening gehouden. Het geheel zal in lichte steen worden opgetrokken. Het be stuur der vereniging hoopt, nog dit jaar de aanbesteding te kun nen houden en in het voorjaar van 1954 met de bouw te be ginnen. Kosten VA millioen Het gehele project zal ander half millioen gulden kosten, in de aflossing waarvan het rijk per jaar een bepaalde subsidie zal verstrekken. Het is voor iedereen duidelijk, dat het christelijk lyceum deze school hard en hard nodig had. De school gaat het derde jaar in met een leerlingenaantal van 150. Niet alleen het schoolbestuur, maar ook Alkmaar zelf als streekcentrum, heeft deze school van node. want het is stellig te verwachten, dat de belangstel ling in het gewest allengs gro ter zal worden, waarvan de teke nen trouwens nu reeds duide lijk zichtbaar zijn. Het volgend jaar zal het be stuur der vereniging ^dankbaar kunnen terugzien op zijn terecht ijverzuchtig werk in de afgelo pen jaren, waarvan het nieuwe gebouw de schone bekroning zal zijn. O co (Advertentie) GRAFT In de Woensdag avond gehouden vergadering van de raad dezer gemeente werd be sloten om het besmettingsgevaar, welke de Zgn. volkstuinen en af gekeurde percelen voor de aard appelteelt kunnen opleveren, te beteugelen. De raad stelde hiertoe een verordening vast, ingevolge welke het m.i.v. 1 Januari 1954 zal zijn verboden de volgende soorten aardappelen te verbou wen: Lichte Rode Ster, Triumph, Zeeuwse Blauwe, Zeeuwse Bonte, Westeinder Blauwe en alle rassen die met genoemde variëteiten identiek zijn. Tevens zullen de verbouwers van aardappelen wor den verplicht om de door virus ziekte aangetaste planten te ver wijderen. Nadat was besloten om ook het personeel dezer gemeente een va- cantie-uitkering toe te kennen, werd het perceel Graft 10*a tot ambtswoning van de secretaris ontvanger verklaard Hiermede is een einde gekomen aan de ver ouderde instelling, waarbij de secretaris-ontvanger min of meer verplicht werd de woning van zijn ambtsvoorganger door koop over te nemen. Het kraambemiddelingsbureau „Het Wit-Gele Kruis" te Alkmaar zal een subsidie ontvangen per verzorgingsdag. Ook de Ned. Mil. Bond Pro Rege en de Centrale der Kath. Mil. Tehuizen zullen, in tegen stelling met het meerderheids- voorstel van B. en W„ een sub sidie ontvangen ovér 1953 De hr. Schokker, die zich als voorvech ter der militaire tehuizen op wierp, wist de kleinst mogelijke meerderheid te bewegen een sub» sidie tóe te kennen. Daar de door de raad op 29 September 1952 vastgestelde ver ordening. ingevolge welke de kapperswinkels in deze gemeente tot 19 uur geopend mogen zijn, bezwaren ontmoet, werd deze verordening thans ingetrokken. Overeenkomstig de richtlijnen van het Min van Economische Za ken werd een nieuwe verordening vastgesteld, ingevolge welke dê kapperswihkels tot 18.30 uur ge opend mogen zijn, terwijl het sluitingsuur in de maanden Apnl t.m. September op 19 uur is be paald. De gemeenterekening werd z. h st. ols volgt voorlopig vastge steld: gewone dienst inkomsten f 123.133.28, uitgaven f 105.083.53, batig Slot f 17.449.75; kapitaal- dienst inkomsten f 200,352.32, uit gaven f201.646.57. nadelig slót f 1 294 25 Daar"uit het overleg, mét de Provinciale Waterstaat is geble ken, dat het plan tot verbreding van de zgn. Witte Brug in het dorp Graft iets dient te worden gewijzigd, werd het crediet van f6000- tot f8000.- verhoogd. Uit een door de heren Schok ker en Bruin ingesteld onderzoek bleek, dat de geloofsbrieven van de nieuw benoemde raadsleden aan de wettelijke vereisten volde den, De raad besloot dan ook de nieuw-benoemden toe te laten. Burgemeester Dalenberg felici teerde de herbenoemden van de oude raad en sprak er zijn spijt over uit, dat de heer L. Bruin m September niet zal terugkeren. De heer Bruin, die sinds 1946 raads- lid is, heeft zich gedurende deze tijd als een goed raadslid doen kennen. De voorzitter dankte hem dan ook. mede namens het college van B. en W„ voor de aangename samenwerking. Na een korte rondvraag, waar bij de heer Schokker zich o.m. voorstander toonde van het in stellen van een adviescommissie voor de toewijzing van woningen, sloot burgemeester Dalenberg met een kort woord de vlot verlopen vergadering (Ingezonden) In het nummer van Woensdag is onder de titel „Oogstprobleem in Noordoostpolder en in Noord- holland" een beschouwing over het doodspuiten van aardappel loof gegeven. Hierin zijn echter enkele zaken door elkaar gehaald en het lijkt ons Wel noodzakelijk, om misverstand en verwarring bij de telers te voorkomen, een na dere verduidelijking van de zaak te geven. Wanneer het artikel vermeldt dat de N.A.K. aan de boeren 'toe stemming heeft verleend om met eén chemisch middel het aardap pelloof te doden, dan slaat het de plank niet mis. Dit doet het echter wel met erop te laten vólgen, dat dit een behandeling is welke gelijkstaat met het in de Wet op de Aardappelmoeheid voorgeschreven looftrekken. Het moet duidelijk gezegd worden dat deze wet in het geheel geen loof trekken voorschrijft. De Wet op dè Aardappelmoeheid komt in hoofdzaak hierop neer, dat men móét voldoen aan een vrucht wisseling waarbij men niet meer dan ééns in de drie jaar op het zelfde stuk land aardappelen mag telên. Voor enkele gebieden in NOOrdholland geldt hierop een uitzondering, welke algemeen be kend is. Deze uitzondering is toe gestaan indien de aardappelen vóór 20 Juli zijn gerooid. Dit is dus een rooidatum welke niet dóór de N.A.K. maar door de Overheid wordt voorgeschreven. Bet Is hti zo dat In navolging vati de gedragslijn van de N.A.K., waarover hieronder een uiteen zetting volgt, de overheid voor dit jaar besloten heeft om toe te staan dat het verplichte rooien vóór 20 Juli vervangen wordt door tijdig doodspuiten van het loof, zodat op deze datum het loof werkelijk afdoende dood is. Het doodspuiten in verband met de rooldata, welke de N.A.K. voorschrijft voor de goedgekeur de percelen pootaardappelen heeft echter niets te maken met de AardappelmoeheidsWet en ook niet met, zoals in het artikel werd opgemerkt, het gebrek aan arbeidskrachten. De reden waar om de N.A.K. Voor dit seizoen het doodspuiten van het aardap pelloof gelijk heeft gesteld met vroege rooi- of looftrekken houdt verband met het veelvul dig optreden van „Phytopthora infestans" (de aardappelziekte). Het voortijdig rooien van een ver ziekt perceel blijft nl. een ge vaarlijke zaak in verband met de grote kans op besmetting van de knollen. Een bijkomstig, doch voor de teler wel bëlahgrijk gevolg, is inderdaad dat hij door deze be- Ealing zijn arbeidsmoeilijkheden ij de oogst kan verkleinen Is er echter reden tot juichen? Is men van mening dat men nu een eenvoudige en afdoende op lossing heeft van de moeilijkhe den in verband met de roóidata met behoud van de gewenste kwaliteit van het pootgoed? Aart zijh de voorwaarden bekend ge maakt, welke de Keuringsdienst in dit verband stelt. Kort gezegd komen zij hier op neer: de maat regel geldt alleen voor ernstig door Phytopthora aangetaste per celen van de rassen van de eer stelingen en de Bintjesgroep (dus niet voor de late rassen). Met moet minstens vijf dagen voor de officiële rooidatum het loof doodspuiten. Het gewas moet op deze laatste datum af doende dood zijn. Is dit niet het geval, of treedt er nagroei op, dan wordt het perceel onher roepelijk een klasse terugge bracht. Waarom doet de Keuringsdienst dit? Iedere serieuze pootgoed- teler weet dit. Bij rooien of bil goed looftrekken worden de bo vengrondse stengeldelen defini tief van de knollen verwijderd en is hêt doordringen in de knol van smetstof van een eventuele in het loof aanwezige virusziekte uiteraard niet meer mogelijk. Bij doodspuiten is ditzelfde re sultaat alleen te verwachten in dien alle bovengrondse stengel delen ook werkelijk definitief dood zijn. Is de stengel niet ge heel dood, dan treedt verder ge makkelijk nagroei op. De plant gaat wéér uitlopen en de jonge spruiten hebben voorde blad luizen (de virusverspreiders) éen zeer grote aantrekkingskracht, met alle nadelige gevolgen van dien. Is de teler er zeker van dat hij het gewas afdoende dood krijgt. Hij zal zekér meer dan één keer moeten spuiten. Laat hij voorzichtig zijn met andere gewassen in de buurt van het dood te spuiten perceel. In ieder geval moet hier het parool zijn; Weest op Uw hoede. Het gaat om een noodmaatregel, welke echter, zoals gezegd, eert groot risico meebrengt, Beschouw het als een nood maatregel. En als het enigszins kah pas deze maatregel niet toe, maar tracht ondanks de moei lijkheden de zaak eruit te krij gen vóór de officiële rooidatum of ga looftrekken. DE KEURINGSDIENST NOORD-HOLLAND VAN DE N.A.K. 4, 5 en 6 Augustus HEILOO - Nog enkele weken en de voor vele zieken prachtige dagen van het Ziekentriduuip te Heiloo zijn aangebroken. Voor de organisatie is het noodzakelijk, dat de aanmeldingen tijdig in ons bezit zijn Daarom verzoeken we de diverse parochiële instanties dringend: Stuurt uiterlijk 27 Juli uw formulieren in. U bespaart ons veel moeite en Uzelf de teleurstelling van afge wezen te worden, want aanmel dingen. die na 27 Juli in ons bezit komen, kunnen we onmogelijk meer aannemen. Zieken, die nog nooit een Tri duüm hebben meegemaakt, over wint uw bezwaren. U zult onder vinden, hoe U geestelijk gesterkt, v/eer thuiskomt. Uw leven is dik wijls zwaar en zonder uitzicht. Zoekt en vindt troost en kracht gedurende deze dagen bij O. L. Vrouw ter Nood. Voor een beperkt aantal zieken bestaat gelegenheid tot overnach ten. De kosten hiervoor bedragen f 8.- extra voor de drie dagen. Het Comité voor de Ziekenbedevaart J. v. MUIJEN Pastoor te Heiloo, Voorzitter P KUIJPER, Zevenh.laan 40 Heiloo, Secretaris Burgerlijke stand WINKEL Geboren: Tjéerd B. zv A. J. van de Kamp en G. C. Thomasse; Cornells zv F: v. d. Veer en Hendrikje v. d. Molen; Martin P. zv W. Zweep en D, C. van de Kreeke. Gehuwd: Pieter van der Stelt, 31 jaar, chef bontwerker te Am sterdam en Annie Bilsitra, 22 jr. te Winkel. Overleden:^ Arie Kroon, 81 jr. geih. met Trijntje Hopman; Bhi- lippus de Wolf, 71 jaar, timmer man, wedn. van Adriana Quaars Geslaagd N.-NIËDORP Aan de Nijver heidsschool te Schagen behaalden de volgende plaatsgenoten hun diploma: Metaal 2a: J. Burger, P. Heye; 2b P. Stroet, K. Ver meulen. Bakker: R. van Gelder, E. N. Brouwer. Geslaagd WINKEL Aan de Nijver heidsschool te Schagen behaalden dê volgende plaatsgenoten hun diploma: Metaal 2a: C. van Baaren, P. Groenewoud, P. W. Hakof, A. Postihuma. Metaal 2b: D. Kuperus, J. dê Snayer, J. C. Ykelenstam, D. Zon Bakker: H. Houtkooper. Houtbewerker: K. Scboonber- gen, Jac. de Jong, J, Nijholt, H. Öppenhuis. Artseiidienst Hollands Noorderkwartier Bij geen gehoor bij de eigen arts zijn vanaf Zaterdag 18 Juli te 14 uur tot Maandag 20 Juli te 8 uur alleen voor spoedgevallen bereikbaar de artsen: Kok, Hip- po ytushoef K 2279-334; Roskam, Wmkel K 2244-335; Hoogkamer, Middenmeer K 2270-456; Koning, Schagen K 2240—435; Nauta, Wie- ringerwaard K 2242-262; Hageman Oude Niedorp K 2262-212 en Ver heul, 't Zand K 2249-223 b.g.g.h K 2248—288. Doktersdienst ZONDAG 19 JULI Dokter Reedijk te Avenhorn, telef. K 2294 225. Dokter Buirma te Obdam, telef. K 2264 213. Dokter Wajort te Spanbroek, telef. K 2263 215. Dokter Van der Meer te West woud, telef. K 2286 355. Dokter Ferwerda te Twisk, telef. K 2274 434. Dokter d'Arnaud te Wervers- 'hoof-Andijk, telef. K 2289 425. WARMENHUlZEN, 17 Juli 45.000 kg aardappelen, eersteling 12,70—13,50; grof 12,20—12,60; drieling 1010,70; klein 6,20-6,50 doré 16,9017.20; drieling 10,60- 10,70; klein 6,20; bl. eigli. 15— 16,60; witte eigh. 1?,30. Weekoverzicht van de Langedijker veilingen BROEK OP LANGEDIJK 16 Juli Ook de afgelopen week bleef aan de veilingen een levendige handel in consumptie-aardappe len bestaan, de prijzen waren wat lager dan vorige week. De aanvoeren namen iets af, aange zien het prijspeil nu beneden de verwachte poterprijs ligt, gaan de telers de aardappelen, opslaan voor de levering van pootaard appelen in de herfst. Bij de nu geldende lagere prijs werd 'op Vrij grote schaal voor export ge kocht. De middenprijs voor de blanke eerstelingen was de laat ste dagen ongeveer 13 cent. Ge kleurde sóórten werden goed Verkocht. Blauwe eigenheimers hadden een hoogste notering vart ruim 18 cent. De handel in rode kool was weer wat vlugger, vooral 't bin nenland toonde veel be angstel- linig, de prijzen liepen op tot 13 cent. Ook de nog kleine aanvoer gele kool werd geheel voor bin nenlandse rekening verkocht. Met de witte kool ging 't min der goed. De prijzen lagen tussen 5 en 6 et, voor deze soort blijkt maar weinig exportmogelijkheid te Zijn. De bloemkool is weer schaars en duur, voor al kon tot boven 60 cent Worden betaald. KAASMARKT ALKMAAR ALKMAAR, 17 Juli, Aan voer 31.000 kg. 14 Stapels fa- briekskaas f 1.72; 3 stapels boeren kaas f 1.72 Handel goed. N.-SCHARWOUDE 81.000 kg aardappeléh 12,6013,60; rode eersteling 14.60—44,70; eigh. 15— 17,30; bl. eigh. 15—17,30; Doré 14,20; bonken 12,2013: drieling 3,20—9.50; kriel 3,80-8.60; 5400 kg Witte knol 5,60200 kg krotêrt A 10,20; 225 kg ztlvernèp 44—46; 165 kg slabonen 4852. NEWYORK, 16 Juli Na de nacht in het Waldorf-Astoria hotel te hebben doorgebracht, hebben de Prinsessen Betarix en Irene Donderdagochtend winkels en warenhuizen aan de Fifth Avenue bezocht, 's Middags woon den zij een voorstelling bij, waar een film volgens het cinerama- systeem werd vertoond. Het was de eerste maal, dat de Prinsessen een dergelijke filmvoorstelling za gen, waarbij het beeld op een groot gebogen scherm wordt ge projecteerd en het geluid uit een aantal luidsprekers in de zaal komt. Naar men verwacht zullen de Prinsessen Vrijdagavond doorrei zen naar Cape Cod bij Chatham in de staat Massachusetts. ZEGT BONN BONN, 16 Juli In regerings kringen te Bonn heeft men zich uitgesproken tegen overleg met vertegenwoordigers van de Oost- duitse regering. Zoals bekend, heeft de Oostduitse ministerraad zich Woensdag voor een dergelijk pverleg verklaard. Te Bonn zegt men, dat sde ge beurtenissen van 17 Juni hebben aangetoond, dat de Oostduitse re gering niet als de vertegenwoor digster van de bevolking kan worden beschouwd. Goed afgelopen GRAFT - Woensdagmiddag ge raakte een bestelauto van de Bo ter- en Kaas-Centrale uit Alk maar op onverklaarbare wijze te water in de ondiepe wegsloot bij het perceel van de heer J. Mul in de Graftermeer. De bestuurder liep geen persoonlijk letsel op. De auto werd door eén kraanwagen uit Alkmaar weer in het rechte spoor gezet. Opbrengst eollecté AKERSLOOT De dezer da gen gehouden collecte ten behoe ve van het Anjerfonds heeft in deze gemeente Opgebracht een totaal bedrag van f30.75 Spreekuur Burgemeester HEERHUGOWAARD. Het spreekuur van de Burgemeester komt Dinsdag 21 Juli a.s. te ver vallen in verband met de schoon maak van het raadhuis. Burgerlijke stand SCHOORL Geboren: Joannes Martinus, zv. Nicolaas Johannes Louwe en Vrouwtje Breed; Cornells Willem, zv. Cornelia van der Woude en Adriana Cornelia Hardijzer. Getrouwd: Izak Arnold Kriek- aard en Catharina Cornelia Cor- nelisse; Johannes Wilhelmus Dirks en Aaltje Oudes. FRANCISCAANSE LEKENORDE N.-NIEDORP Zondag 19 Ju li a.s. gaan de Tertiarissen uit 't Noordhollandse ter bedevaart naar O.L. Vrouw ter Nood te Heiloo. Het programma luidt als volgt: 10 uur plechtige Hoogmis met predicatie over het onderwerp „Het leven is waard, geleefd te worden" door Pater Theoforus v. Kampen O.F.M. Volkszang: Mis- sa VIII, Credo III. 1.15 u: Kapittel „Maria's Bood- sdhap aan de moderne wereld" door Pater Randulf Renirie OFM 3 uur: Pledhtig Lof met predi catie over het onderwerp „Vrou we Clara van Assisië", door Pa ter Rembert van Vugt OFM. Iedereen is welkom. Toegangs kaanten zijn verkrijgbaar aan de Kapel te Heiloo. De treinen, die om 9.20 uur uit Amsterdam en 9.34 uit Alkmaar vertrekken, stoppen te Runxputte. Ook des middags treinen terug. Wij ma ken het u zo gemakkelijk moge lijk: daarom Zondag in drommen naar Heiloo. Pater Rembert v. Vugt OFM Visitator D.O. Tweede auto-puzzletocht EGMOND AAN ZEE Aan gemoedigd door het succes van de puzzle tocht voor auto's in de maand Juni, organiseerde de V. V.V. in Juli wederom eenzelfde tocht, maar met een andere route. Het aantal deelnemers bedroeg 48, die Dinsdagavond tussen zeven en acht uur startten, met onbe kende bestemming. Zowel bij de start als bij de finish heerste een gezellige druk te. Van de politie was alle mede werking verkregen, waarvoor hier een woord van dank van het V.V.V.-bestuUr op Zijn plaats is. Na afloop wachtten de deelne mers totdat de heren van de jury de strafpunten hadden uitgere kend. De voorzitter van 4de V.V.V., burgemeester Niele maakte hier na de prijswinnaars bekend. No. 1 was de heer Kortlever, met 18 strafp., 2. de heer Everblij met 32 strafp., 3. de heer Schipper, met 62 strafp., 4. de heer Brum- melkamp met 70 pt. en 5. de heer Veltkamp met 76 pnt. In de B-klasse reden de inwo ners van Egmond aan Zee, en de gasten die een inwoner als kaart lezer mee hadden. Daar was no. 1. de heer Obertop met 70 en no. 2. de heer Boes met 74 pnt. K.F.C.-keuringen Alkmaar CINEMA AMERICAIN: Pygma lion. Alle leeftijden. HARMONIE THEATER: „Een ko ningin wordt gekroond". VICTORIA THEATER: .,De Bar bier van Sevilla". Alle leeft. Den Helder: TIVOLI: The Quiet man, 14 jaar. Abbott en Costello bij de Ma rine. Alle leeftijden. WITTE: O.K. Nero, afgekeurd. In gevaarlijke handen, 18 jr. Ten Zuiden van Tahiti, 14 jaar. NIEUWS UIT BERGEN BERGEN Het terrein aan de Kerkedijk waarop de 4-klassige van Brederodescihool, (de uitbrei ding van de openbare lagere school aan het Spaanse Pad), zal verrijzen, wordt bouwrijp ge maakt. Men zal zo spoedig mo gelijk met de bouw beginnen. De belangrijkste periode van het gastenseizoen, tevens de va- cantietijd van de scholen, is be gonnen. Vrijwel alle gemeubileer de huizen zijn van 15 Juli tot 15 Augustus bezet; er zijn practisoh geen huizen voor deze periode meer te huur. Hier en daar staat nog een enkele kaart aan voor „gemeubileerd te huur" tussen 15 Augustus en 1 September. Ook de pensions zijn over het algemeen goed bezet. Er heerst nu in het dorp, vooral 's avonds, in de omgeving van de Rustende Jager en de Breelaan een gezel lige drukte. Ook Bergen aan Zee is zeer in trek. Zodra het weer maar even meewerkt vervoert de (nog) trou we Bello duizenden mensen naar zee. Hotel Nassau Bergen, het nieu we en grootste hotel van Bergen en Bergen aan Zee, is thans ge heel gereed gekomen en volledig in bedrijf gesteld. Binnenkort zul len we de lezers een volledig beeld geven van dit modernste, in alle opzichten schitterende ho tel, dat plaats biedt aan 70 gas ten. Verschillende boeren die op een voor de hooibouw ongunstige tijd hebben gemaaid, ondervinden ernstige tegenslag. Veel hooi is zwart geworden waardoor vele voedingsstoffen en eiwitten ver loren zijn gegaan en de kwali teit sterk is achteruit gegaan. Bovendien wordt men door het buiige weer nog gehinderd om het hooi droog binnen te halen. Dit zal voor verschillende bedrij ven ten gevolge hebben dat zij de dieren in de winter zullen moeten bijvoederen met voeder- meel hetgeen extra kosten met zich zal brengen. Burgerlijke stand AKERSLOOT Geboren: Fran- cisca Geertruida Hendrika Chris tina, d.v. N. J. Velzeboer en H. C. Bosch; Wilhelmina Catharina Maria, d.v. P. Verduin en W. C. Schol: Maria Anna Josephina dv. J. Buur en A. C. M. van Baar. Gehuwd: Petrus Dekker, 30 jr. won. te Hoogwoud en Margaretha Oud, 25 jr.. te Akersloot. Ingekomen: Juliana M. Schoon van Beverwijk naar Startinger- weg 118 en Catharina Mors van Heiloo naar Molenlaan 325. Vertrokken: Adrianus C. Deij- len van Kerkplein 78 naar Aus tralië; Wilhelmina M. Swart van Zuidervaart 396 naar Assendelft; Cornelis Th Kaandorp van Boe kei 14 naar Beverwijk; Cornelia A. van Diepen van Zuidervaart 382 naar B.ergen N.H.; Margare tha Oud van Zuidervaart 401 naar Hoogwoud; Stijntje Sehrier van Molenlaan 325 naar Castricum; Maria C. Putter van Julianaweg 202 naar Ègmond-Binnen; Petrus Nijman van Raadhuisweg 69 naar Beverwijk. Maak dat u er bij komt., onze oprui mingfis weer best EEN KLEINE GREEP UIT DE VELE KOOPJES! Reclame theedoeken, nu 59, 79, 88 et. enz. Kussenslopen, zeldzaam mooie kwaliteit, nu 1.28 OogjeBluiers, zeer voordelig, nu 89 ct Badhanddoeken, enorme sortering, vanaf 1.14 Ontbjjtlakens, extra gr. mt, nu 4.98 Wit interlock damessiips, maten 40-42, nu 98 ct Rose interlock damesdiredtoirs, alleen mt 44, nu 1.29 Wit fantasie interlock dames camisoles en directoire, nu 1.79 Geminderde linkse dameskousen, Nylon versterkt, nu 1.74 Dames zomerpullovers nu 2.89 Jongens zwembroeken fabrikaat „Jansen en Tilanus, vanaf 1.08 „Zwalo w" Interlock heren pantalons en- camisoles, alle maten, v.a. 1.54 SsWAGGERS travers, 100 pet. wol, van 7950 nu MANTELCOSTUUMS, restanten maten, ver beneden fabriekprijs t i V./-V1VT1VTT-TVT reeds voor 690 een opvallend aardig japonnetje. Voor JAPONNEN, 950 1370 1790 ehz. biedt Hilckmann U iets zeer bij zonders, waarbij ook fijne wollen japonnen. DEUX PIECES, fijnste wollen Georgette met kraalgarnering, IQCfl Van 6990 nu wwöU IROKKEN, de laatste 1QQ rimpelrokken v.a. 130 KAMGAREN ROKKEN, restanten >100 nu 1090 790 570 KINDERJURKEN voor abnormaal lage prijzen, b.v. lengte 90 cm 278 van 855 thans voor 495. Kleine maten vanaf I KINDERREGENMANTELS trenchcoats Egypt, katoen vanaf 41050 fjï r»¥Toirc Pracht poplin vistra in bleu nu t)AC ILUESES, Aardige witte blouses in. «Tij Ëvérglaze en Clocqué nu vanaf 478. Dit is spot-, spotgoedkoop!! Al onze opruimingsartikelén zijn van dit seizoen Wij moeten ruimte maken voor de najaarscollecties |Ook 3 TOPDAGEN in TEXTIEL met drievoudig voordeel! INTERLOCK HERENHEMDEN met. fabrieksfoutjes kijken zo krap niet" vöor 128 108 98 „mannen VELE RESTANTEN COUPONS ENKELE STUKS ALLES VOOR SPOTPRIJZEN ZIET DE ETALAGES ER IS VAST IETS VOOR U BIJ VOOR DE BETERE MANUFACTUREN (Ook tijdens de opruiming) ALKMAAR De oudste textielzaak in de Huigbrouwerstr. Telefoon 3328 I Witte camisoles met bustevorm en schou derband 42, 44, 46, QO Ilste kWal. macco Daar koopt U beslist enige stuks van! I Damesslips, pracht interlock S1! 40, 42, 44, nu w# IHet mooiste ondergoed voor dames, heren en kinderen, thans dubbel VOORDELIG!! ONDERJURKEN Icharmeüse m. bustevorm (maten 3846 IQIt jvan 295, nu W I Jongensbroekjes sterk interlock NOG 3 DAGEN {NYLONS - ENKALONS nu 498 - 358 328 - 287 kQI IWerkkousen 3SK Imet nylon (Zwarte dames- pg Ikousen, halve prijs DAMES JASSCHORT rood met nop AÖK beste kwal., nu Prima verpleegsters- schort, 2 zijden te dra gen, populair 70® model, nu «3© Dito, pracht kwa- AAP liteit, v. 575, nu BADDOEKEN worden alle opgeruimd voor spotprijs, grote maten, v.a. Prima badstof washandjes Zware stofdoek Wafeldoekjes 100 gram katoen Brabants bont Gebloemd lingerie katoen v. 195, nu Alle vitrages spotprijzen, v.a. 10 25 19 57 78 Enorme keuze BH's, vanaf Restanten corsetten, extra voordelig! Grootste khaky OQQ jong. broeken, 448, wDO Lakens, v.a. 387 Slopen, vanaf Iets vuil geworden. Vele voordelige restan ten ook in geborduurd! BABY badstof doekjes, nu Plastic broek 58 Jurkjes 197 Luiers 87 79 Broekjes, rose of 10 bleu, van 175, nu Dames nacht hemden, nu Heren pyama's 887 Dames idem Kinder pyama's 393 Pracht ankletssokjes, m. nylon v. 150, nu alle kindermaten, voor de spotprijs van Dames ankiets 148 - 108 Heren ankiets 148 - 97 Voorfgekrompen QD7 overalls, nu OO I „De opruiming waar V opgeruimd van ivordt LONDEN. 1 Hongarije deelt ken op opvallende spectaculaire mild' communisten jegen achter het IJzeren dinaal Mindszenty vangenis naar een bracht, zijn vroeg* pater Zakar, is in en heeft met de onderhoud gehad verscheidene Honga pen zijn toegestaan primaat te bezoek* De verrassende politiek van de munistische autoru over de Katholiek* gezien worden al van het grote ka: kou waagt om Westelijke lenden bewapening tegen de economische san landen achter het dijn te doen stopz verandering in de mogelijk te accen garije als een so kozen, waarin onder het nieuwe „aangename redel toon worden gest-1- De geestelijke nieuwe tactiek zou in Londen hier en de Engelsman DRENTSE Zwaarwichtigheid tigdoenerii is er g leven. Op zijn tijd in ongekunstelde argeloosheid weer en gul kunnen lac] degene die zin voo: en de komische kar gen weet te ontde] Een boek vol gez ning is wel de bun te verhalen „Game negien", het beke: rische tweetal met Drents dialect, dat lezeressen weet té we] om hun gevatt gen en smeuïge taa vele erappige belev ziin deze geen gebeurtenissen uit lijke wonderwereld b' iien de gewone dingen van elke dat en Annegien zijn wone mensen, maai de kunst zich met wat te vermaken en ste voorvallen iets Hun komische heeft Havanka geestige wijze ver lect is geenszins zodat iedereen dit boek gemakkelijk lezen. Vooral voor dagên is dit een ning. Men zal er mee vermaken. De uitgeverij J. Meppel gaf dit een aantrekkelijke hetgeen voor w dagen wel zeer pra BIBI Confectiezaak .Billijk Man" Alkaar, Langesfr. 22-24 - Den Helder, Koningstr, 63 ZATERDAG 7.00—24.00 SFJIPl ^-00 Nieuws l-\f Cfrmn.; 7.30 Gei lil Morgengebed 8 00 Nieuws en Gram,! 9,00 Voor i 9.35 Amus.muz.; 10 kleuters; 10.15 Gram de zieken; 11.45 Kalr Angelus; 12.03 Gram en tuinb.mededelin; Musettè-ork. en sol Wijzer; 13.00 Nieuv* nieuws; 13.20 Atnus 14.00 Boekbesprek Pianospel; 14.20 Gi Gemengd koor; 15 letteren en kunsten monleork. (tussen 1( Ronde v. Frankrijk) 16.30 De schoonheid goriaans; 17.00 Voo 18.00 Lichte muziek nalistiek weêkoverz muz,; 18.45 Buiten] Nieuws; 19.10 Lichte Parlem. overzicht; 20.30 „Lichtbaken"; van Frankrijk; 21.00 21.35 Actualiteiten; Festival 1953: Koorc Wij luiden de Zond: Nieuws in -Esperanto Radiophilh. Ork. HILVERSUM 7.00 VARA; 10.20 VARA; 20.00—24.00 V VARA! 7.00 Nieuws 8.00 Nieuws; 3 18 Voor de vrouw; 9.00 vrouw; 9.10 Gramof waterst.): VPRO; 10 uitgeschakeld", caus Morgenwijding; V7 Voor de arbeiders in bedrijven; 11.30 Zuid muziek; 12.00 Gram.- spel; 13.00 Nieuws; nade Orkest; 13.50 14.20 Gevar. muz.; caus.; 15.05 Sallands v7?cn de wieg tot het 15.45 Holland Festival Orkest; 16.45 Sportp Gevar. muziek; 17. l®ugd; 18.00 Nieuws 18.30 Mannenkoor; If Artistieke Staal 19.30 „Passepartout", i'BSÏ Oude Testam'e tijd caus.; 19.55 caus.; VARA: 20.00 i Gram.; 20.15 „De go korrel" sprookje rr S£c- comm.; 21.1 22.00 „Dodenhuis", hc Weense muziek; 23 23.lo24.00 Gram.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 8