„Donker Afrika" Albert Heijn N.H.D De K Ne ROTAN MEUBELEN 13.75 3e WIJNFEEST Over V.Z.V. moet nieuwe geest vaardig worden in Openluchttheater Beemsterpolder wacht een groots festijn Morgen begint de feestweek TH. GROOT, Heiloo C. VAN WEERT Wm^&SS& Aanleg en onderhoud van TUINEN gaat met V mee Command aan Wil S VAM I - IJS Keïta Fodéba bracht bijzonder programma Markt en Beurs Dodelijk verkeersongeval Ballonnenwedstrijd op het speelduin IN en OM uw woning Albert Heijn FLINKE JONGEN VACANTIE AANBIEDING C HEMISCHE WASSERIJ DE PAUW „De Rustende Jager" VACANTIE REGELING Gecombineerde Alkmaarse Melkhandel 27 Juli Km. 8 Augustus geen melk zal worden bezorgd i GEEN KORTINGEN GEVEN Wil GEEN SCHUILNAMEN GEBRUIKEN Wil Agentschap Heiloo: Agentschap Bergen: AAR BOS, HEIDE OF ZEE ACANTIE-ADRES Mariniers zi voortdurend Pagina 4 Zaterdag 25 Juli 1953 ,'tVELD. Vrijdagavond hield de afd. voetbal van de R.K. Sportver. „V.Z.V." in zaal Kra mer haar jaarvergadering, waar voor ondanks de drukke werk zaamheden i.v.m. de oogst, een zeer behoorlijke belangstelling was. Voorzitter F. Jong bestempelde het jaar 1952 voor V.Z.V. als re delijk, zij het dat het bestuur zich in deze periode voor allerlei moei lijkheden zag geplaatst. Naast problemen van organisatorische aard was het wel de sportiviteit der leden die rijkelijk hoofdbre kens opleverde Het peil van de gezonde sportgeest is soms der mate laag gebleken, dat het be stuur zich er toe genoopt gevoel de om ter verbetering hiervan 't invoeren van strafbepalingen te overwegen. Op deze ietwat on verkwikkelijke mededeling liet hij volgen een beroep op de leden om zich zo mogelijk van een iets be tere zijde te laten zien. Ook een belere omgang met diverse mate rialen stelt het bestuur op hoge prijs. Het hoofdbestuur, de elftal commissie en de supportersver. werden woorden van lof toege zwaaid. Vervolgens weidde voor zitter enkele woorden aan de na gedachtenis van G. Groen Sr., aan wiens bijzondere werkzaamheid V.Z.V. veel dank verschuldigd is. Voor zijn zielerust werd gebeden en zal binnenkort een H. Mis wor den opgedragen. De onderlinge verstandhouding van het bestuur was steeds goed, mede waardoor het in staat was diverse proble men met succes het hoofd te bie den. De notulen van de wnd.-se- cretaris fristen het geheugen weer helemaal op. als directe beloning waarvoor hem een spontaan ap plaus ten deel viel. Hetzelfde geldt voor de jaarverslagen van de secr. en penningm. Uit het verslag van de secr. was te beluisteren een van het bestuur uitgaand verzoek om een gunsti ger competitie-indeling, waarmee o.a. verhoging van de ontvangsten en verlaging van de uitgaven wordt beoogd Deze laatste pogin gen zijn dringend noodzakelijk, blijkens het overzicht, gegeven door de beheerder van de dubbel tjes. Want hoewel Arie als finan cier een zekere reputatie geniet, heeft hij de rekening toch niet op de verhoopte wijze sluitend kun nen maken. Nadelig slot c.a. 66. Ook Jo Smit kreeg een daverende ovatie omdat door zijn toedoen, door zijn Moeder Mevr. Wed. M. Smit een 2e terrein (uitsluitend voor aspiranten) beschikbaar is gesteld. Hierna richtte de Gees telijk Adviseur zich tot de verga dering, Onze voetbalvereniging, aldus spreker, is een gemeenschap die door middel van sportbeoefe ning de geest zowel als 't lichaam op katholieke grondslag en in goede harmonie wil ontspannen. Dat dit nogal te wensen overlaat behoeft geen betoog. Dit te con stateren zou niet zo deprimerend zijn, wanneer anderzijds kon wor den vastgesteld dat er eendrachtig naar een ideale geest wordt ge streefd. Voorts pleitte G.A. voor een betere verstandhouding tus sen leden en bestuur, terwijl ook een hechter contact tussen Ver. en G.A. zeer op prijs wordt gesteld en tevens warm iverd aanbevolen, waardoor wordt voorkomen dat de G.A. niet of niet tijdig met plannen of gebeurtenissen in ken nis wordt gesteld. Hij besloot met de vurige wens dat een betere geest wezenlijk worde nagestreefd, wat aan de sportiviteit en sport prestaties belangrijk ten goede zal komen Aan de leden, het bewijs te leveren dat deze woorden niet tot dovemansoren zijn gericht. De elftalcommissie werd bij stemming samengesteld als volgt: P. Ligthart, C. Jonker. J. Konijn A. Ruiter en J. Pancras. Aan Ant. Groen werd hartelijk dank ge bracht voor de zeer vele door hem hewezen diensten. In het bestuur werden gekozen, resp. herkozen A Burgmeyer. P. Tromp, Meester Wester en N. Zomerdijk. B. J. Kalb, voorzitter van het hoofdbestuur, gaf hierna een kor- KERMIS NADERT VOOR AKERSLOOT AKERSLOOT Ook voor ons dorp nadert weer de kermis: de eerste Zondag, Maandag en Dins dag in Augustus. Het Kermisco- mité heeft weer verschillende at tracties voorbereid, en ook de da mes krijgen nu 'n kans. Maandag 3 Aug. is het de dag voor de jon gens en heren. Laatstgenoemden krijgen weer de wedstrijd 100 m. hardlopen volgens 'n afvalsys- teem, dat dit jaar echter meer in de perfectie zal worden geregeld, zodat op grote deelname wordt gerekend. Voor de jongens is er in groepjes van 4 een tijdrace over 400 meter. Waarschijnlijk komt hier dit jaar 'n wisselbeker aan te pas. Op Dinsdag 4 Aug. kunnen jongere en oudere dames zich be zighouden met 'n race waarbij zij met 'n kruiwagen, waarop een emmer met kleren, over een laag bruggetje moeten rijden naar 'n waslijn, daaraan de kleren ophan gen, een wisselpunt passeren, de kleren weer afnemen en naar hun plaats terugkeren Het lijkt héél wat, maar het parcours is slechts 30 meter lang.zodat het vooral op behendigheid zal aankomen. Het inschrijfgeld bedraagt voor dames 0,25 en voor jongens en heren 0,50. Öpgaven bij C. Leijen, Ho- gegeest, N. J. Konijn, Meerweg, D. Baltus. Boekei, D. Droog, Pont- weg, Th. Bruinenberg. Konings weg en Jac. Leijen, Bosweg. In de komende week zullen en kele medewerkers weer met 'n lijst langs de huizen komen voor een geldinzameling ten behoeve van de aankoop van prijzen Heggen- en bonienschouw AKERSLOOT Evenals vorige jaren zal ook dit jaar weer in de week voor de kermis de schouw over heggen en bomen worden gehouden en wel op Vrijdag 31 Juli 1953, Om geen moeilijkheden te krijgen wordt daarom ieder die hierbij betrokken is verzocht genoemde werkzaamheden te ver richten voor bovengenoemde da tum. Coloradokever gevonden AKERSLOOT Vrijdag j.l. is op een perceeltje in deze ge meente een coloradokever gevon den. Het diertje is inmiddels van zijn vrijheid beroofd en onsoha- delijk gemaakt. I te beschouwing omtrent de plan nen voor het 2e terrein. Nu van de fam. Smit een tijdelijke oplos sing is gekregen, kan het goed zijn met een definitieve oplossing nóg wat te wachten. Vermoedelijk zal dit najaar een beroep worden gedaan op de leden van hand- en voetbal, teneinde gezamenlijk een actie te ondernemen. Spreker betreurde 't ten zeerste dat voorzitter F. Jong er vanavond zo pardoes is uitgestemd. Niet omdat zijn opvolger, Mr. Wester, niet bekwaam zou zijn. De heer Jong is destijds bij hem gekomen met het verzoek zich voor voor zitter van het hoofdbestuur be schikbaar te willen stellen. Spr. heeft hierin toegestemd omdat hij wist dat er mensen in zaten zo als Fr. Jong, die steeds blijk heeft gegeven bereid te zijn met hart en ziel te streven naar het beste wat VZV kan bereiken. Hiervoor zegde hij de scheidende voorzitter hartelijk dank. Ook de secretaris Jb. de Jong uitte zich in dezelfde geest. Zijn mening was dat een verandering van het bestuur te vens een verjonging moet zijn. De scheidende voorzitter bracht dank aan de voorzitter van het hoofdbestuur en de secretaris voor de sympathieke woorden. „Vele jaren," zo zei hij, „heb ik als lid van VZV de voetbalsport beoefend en nadien enkele jaren de voorzittershamer gehanteerd. Ook van deze laatste periode zul len de prettige dingen nog lang in herinnering blijven, terwijl mijn medeleven met VZV zal blijven voortduren." De heer Dingerdis, trainer van VZV, weidde in een vurig betoog uitvoerig uit over sportprestaties, tiainingsbezoek, ballen, competi tie-afdelingen en last but not least concludeerde hij bij VZV een geest die 100 pet is. VOETBAL OM EEN VOETBAL. 't VELD Hedehavond zal op het sportterrein van VZV een ontmoeting plaats hebben tussen VZV 1 en Hugo Boys 1. Het win nende elftal zal met een prima voetbal worden verrijkt. W eersverivachting Medegedeeld door het K.N. M.I. te De Bilt, geldig van Zaterdagavond tot Zondag avond. LATER AFKOELING Veranderlijke bewolking met later plaatselijk enkele buien en een kans op onweer. Zwak ke tot matige wind, morgen ruimend naar zuid-west tot west gepaard gaande met af koeling. (Advertentie) 3ü £<r AANBESTEDING OBDAM. Donderdag had de aanbesteding plaats van een fust- loods voor rekening van de coöp. Veiling „De Tuinbouw". De aan besteding geschiedde op uitnodi ging. De volgende firma's had den ingeschreven: J. Opdam te Heiloo f38.749: Hoogewerf te Ur- sem f 39.400; Kluin en Zonen te Opmeer f39.999,99; A. Appel te Spanbroek f40.400; P. Klaver te Obdam f41.100; P. Borst te Ob- G. Engel te Obdam Moejes te Obdam f42.000; Kooy te Hensbroek f-45.730; S. Smit te Hoogwoud f 44.970; H. de Boer te Hoogwoud f 46.500; J. Henselmans te Lim- men f 49.000. De aanbesteding geschiedde zonder berekening van ijzercon- structie en dakbedekking. Het werk is gegund aan de laagste inschrijver de fidma J. Opdam te Heiloo. Bromfietser gevallen HEILOO Donderdagavond is een bejaarde bromfietsrijder op de Westerweg, die vermoedelijk te hard reed en daarbij in een kuil van de weg terecht kwam, gevallen, waarna hij bewusteloos bleef liggen. Hij bleek een lichte hersenschudding te hebben op gelopen. Nadat dokter Jansen de eerste hulp had verleend, kon de man naar zijn woning worden vervoerd. BERGEN Keïta Fodéba brengt momenteel met zijn Afrikaans Negerlheater een bezoek aan ons land en hij oogst met zijn uitgebreide troep authentieke negers, zorg vuldig bijeengelezen uit de verschillende stammen die Frans Guinea, Senegal en Gabon bewonen, een welver diend succes in alle Nederlandse theaters waar bij op treedt. Gisteravond gaf liij met zijn dansers, zangers en muzikanten een voorstelling in liet goed gevulde Open luchttheater te Bergen. Zijn programma is zeer veel- werd diezelfde jitterbug, zo ver- i 1 1i 141- v-^s Ttmvmooi' da BEEMSTER Zoek eens op een autokaart van Noord- Holland naar de Beemster. Parallel lopen de wegen door de bijna cirkelvormige polder. In het midden van de drooggelegde cirkel ligt het dorpje Midden-Beemster; liet middelpunt op de atlas en ook feitelijk de ziel van de omgeving. Na zeven jaar gestadig werken meent de Beemster Gemeenschap geslaagd te zijn in de culturele verzorging van het platteland en in het bijzonder van de gemeen te op een hoger plan gebracht te hebben. Neen, hier klopt niet een overkoepelend cultureel plat telandsorgaan zichzelf op de borst! De volkgende week zal de reactie komen van een zeven jarig actief verenigingsleven. Op Zondag 26 Juli zal de Beem ster feestweek ingezet worden. Een week die traditioneel is, maar haar oude luister had ver loren. De Beemster Gemeenschap heeft in het kader van haar cul turele verzorging' deze week nieuw leven ingeblazen en er een groots streekgebeuren van ge maakt. 30 Juli 1612 was een grote dag voor onze „kampioen-droogma- ker" ingenieur Leeghwater; de Beemster was droog! Dit feit werd voor de bewoners aanlei ding er een herdenkingsdag van te maken. In grootse glorie hand haafde de „builemarkt" zich door de jaren heen. In de dertiger ja ren begon de markt en de kermis helaas te tanen en vlak voor de oorlog was slechts een dansver- maak overgebleven. Voor een aantal genodigden hebben de leden van de Gemeen schap eens haarfijn uiteengezet welke evenementen het aardige dorp te wachten staat. De voorzitter, de heer S. Scha- gen, hield een korte inleiding, waarbij hij het streven en het ontstaan van de vereniging uit een zette. Vervolgens gaven en kele leden een toelichting op de feestweek. Morgen wordt de feestweek geopend met een groot sportfestijn. Vele takken van sport zullen beoefend worden: wielrennen, athletiek, voetbal, gymnastiek enz. Maandagavond wordt de voetbalwedstrijd Mid- denbeemster-Westbeemster ge speeld. Woensdagavond wordt wel een zeer bijzondere en attractieve wedstrijd gehouden: nl. een trac torenwedstrijd. Verleden jaar werd deze wed strijd een groot succes en ook dit keer zullen de deelnemers wel tuk zijn hun behendigheid in het besturen van de „trekkers" aan de inwoners te tonen. BOER BIET TRAD VOOR DE TUINDERS OP PURMEREND Voor naar schatting 3000 tuinders, tuinders- vrouwen en jongeren en een aan tal genodigden heeft Boer Biet met z'n Bieteribouwersorkest in de grote hal van de Groentevei ling een opname-avond gehou den. Gaitjan Kruutmoes had de leiding en er traden ook ver schillende andere artisten op, die zowel in het Gelders als in het Westfries verschillende liederen ten beste gaven. In afwijking van het Bieten- bouwersprogramma werden ook nog enkele bekende nummers van het K.R.O.-programma ge geven. Het geheel viel best in ae smaak van het publiek, ter wijl de Bietenbouwers op het keurig verzorgde podium geheel van bietenblad enz., wel spoe dig in de goede sfeer geraakten. De Provinciale Ruiterdag wordt Donderdag gehouden, van ouds de dag van het paard. De voor zitter van de N.H. Bond van Lan delijke Rij verenigingen, dokter A J. C. Bom, gaf een uitvoerige ruitersportdag. Iedere streek van Noord-Holland komt met zijn ruiterkampioenen naar de Beem ster. De paarden die deelnemen zijn uitsluitend dieren die in het bedrijf werkzaam zijn. De 150 ingeschreven paarden zullen de dag openen met een grote parade. Voor de eerste maal zullen de Beemsterlingen kennis kunnen nemen van 'n openlucht spel. Vrijdagavond zal het Ned. Volkstoneel in het sportpark op treden met „Het huis van Saltim- banks". Drie grote evenementen staan op het Zaterdagprogram. Voor niet-geregistreerde paarden wordt een draverij gehouden over 300 m, hiena wórdt een behen digheidswedstrijd voor automo bilisten en ten slotte een reünie van Oud-Beemsterlingen. Het belooft iets goeds te wor den daar achter de ringdijk. On getwijfeld zal de feestweek zijn weefklank vinden tot ver buiten de poldersloten van het Beem- sterland. HEILOO, 24 Juli Doperwten 42-56. Sperciebonen 46-55. Tuin bonen 6-10, Snijbonen 82-95, An dijvie 9-12, Kropsla 4-11, Rabar- 7-16, Wortelen 818, Komkom mers 917, Tomaten 5468, Bloemkool le soort 6072, 2e srt. 4155; Rode bessen 1.tot 1.60, Zwarte bessen 1.40—1.70. BEEMSTER, 25 Juli. Schotse muizen middel 8.6014.10, id. driel. 6.4010.60; slabonen z.dr. 4551, stoksnijbonen 6676, stamsnijbonen 24^—58, pronkbonen 3642, tuinbonen 46; bl. blauw schokkers 1656, komkommers 8—24, tomaten A 5270, bloem kool 882, rode kool 514, pos telein 1218, sla 312, andijvie 618; rabarber 49, rode bieten 47, bospeen 1326, waspeen 2027, uien 924, augurken bas terd 1825, rode aalbessen 30— 105, zwarte bessen 6155, klap bessen 1051, perziken 620, frambozen 80—108, druiven Fran- kenthalers 210; appels: Eairley Victoria 15—39, Yellow Transpa rant 1656; peren Kruidenier 17 —34. HOOGKARSPEL 24 Juli Aardappelen, aanvoer 25500 kg. grof 13.80—14.30, groot 13.60— 14.10; klein 5.906.60. N.-SCHARWOUDE, 25 Juli. 57.000 kg aardappelen: eerstelin gen 12.9013.90, eigenheimers 14.2015.70, blauwe eigenhei mers 11.9014.80, meerlanders 13.30. saskia 13.10, bonken 13.60 14.20, drielingen 4.106.80, kriel 4.20, 2200 kg rode kool 4.00, 9000 kg witte kool 4.00,, 450 st. bloemkool a2 40.0041.00, b 14.00 18.00, afwijkende 13.00, 500 kg slabonen 43.00—48.00, 1600 kg kroten a 5.00, b 4.00 11.000 kg zilveruien 1.004.00, drielingen 9.00—11.00. neD 25.00—28.00. W ARMENHUIZEN 48.000 kg aardappelen, eersteling 13,90- 14,40- grof 13—13,70; drieling 10 10,60; Doré 15,60; Meerlanders 12,50; èintje 12,70—13; grof 12,70 12,80; blw. eiglh. 12,70—14.60; w. eiigh 14.3014,70; 50 kg slabonen 41: i600 kg zilvernep 25,2032,80 drieling 8; uien 4,10. zijdig, het is een programma van onvervalste negerfolklore. De primitieve cultuur der Afrikaan se negerstammen is de Westerse mens vreemd, maar dat neemt niet weg, dat diezelfde Westerse mens wel degelijk waardering en zelfs bewondering kan opbren gen voor de uitingen dezer cul tuur, Van die waardering en die bewondering getuigde gister avond in Bergen de spontane bij val die Keïta Fodéba en zijn troep ten deel viel. In dit programma geen kitsch maar regelrechte Afrikaanse volkskunst. In dit programma meer dan uitsluitend primitieve negercultuur: de beschaving van het Westen bleef Fodéba zelf academisch gegradueerd en de mensen van zijn gezelschap waaronder afgestudeerde artsen niet vreemd. Verschillende onderdelen van dit programma bestonden uit creaties van Fo déba zelf of van één zijner men sen, ge-inspireerd en gebaseerd uiteraard door en op de Afri kaanse folklore. Daar waren dan de dansen, sterk, mannelijk (er er waren ook vrouwen in dit gezelschap), vol bewonderenswaardige spron gen, in een meesterlijk strak rhythme. Daar waren de liede ren uit donker Afrika, feestelijk, weemoedig, dichterlijk. Daar wa ren een schets en een gedicht van Fodéba, geladen met een vreemde aangrijpende poëzie. Een poëzie die wij persoonlijk hebben ondergaan, twee jaar ge leden in een Arabisch eethuisje te Parijs, waar een neger, voor zichzelf alleen, met zijn gitaar het middernachtlied van Keïta Fodéba zat te zingen. Het refrein heeft ons nimmer verlaten: „A Minuit," en gister avond in een Bergens duindal hoorden wij het weer en het ont roerde ons weer zoals het ons in dat Arabisch eethuisje heeft ge daan. Daar waren dan tenslotte de dansen en liederen zoals men die danst en zingt onder de Afri kaanse stammen. Feestelijk van allure, beklemmend van magie, verwarrend soms van primitivis me. Hoe wij Westerlingen leent je buur hebben gespeeld bij de meest primitieve volkeren, heeft Keita Fodéba ons fijntjes - iro nisch laten voelen, toen een ori ginele dans uit Zuid-Guinea zon der merkbaar hiaat overging in een moderne jitterbug. Maar wat HOE DRUK HET WAS ALKMAAR Enkele cijfers die de grote drukte van Vrijdag illustreren. In de binnenstad ston den 716 auto's geparkeerd met 57 autobussen. Alle rijwielstallingen waren vol en op het kerkplein stonden ook nog duizenden fiet sen PAARD OP HOL ALKMAAR Gisterenavond om half negen geraakte een paard, dat gespannen was voor een twee wielige dresseerkar op de Friese- brug op hol doordat het de kar, die niet goed in het tuig hing, op de hakken kreeg De bestuurder was er direct afgesprongen, doch slaagde er niet in het paard te grijpen. Het paard rende de He renstraat in waar de kar tegen de gevel van perceel 1 botste, die werd beschadigd. Voorts rende 't paard de Dijk op, de Pieterstraat, de Keizerstraat en de Koning straat in, waar de kar in botsing kwam met een langs de weg ge parkeerd staande personenauto, die ernstig werd beschadigd. Om standers konden toen het paard grijpen. Er hadden zich geen per soonlijke ongelukken voorgedaan. ALKMAAR Gisteravond omstreeks half negen had op de Frieseweg bij de Pelmolen in de gemeente Oudorp een dodelijk verkeersongeval plaats. De 19- jarige Dirk Meurs uit de 2e Landdwarsstraat, te Alkmaar reed als bestuurder van een motor met als duorijder de jonge man W„ eveneens uit Alkmaar. Met grote snelheid reed hij over de Frieseweg in de richting' St. Pancras. Vermoedelijk door de grote snelheid heeft hij de bocht bij de houthandel van de firma Conijn niet kunnen ne men hij reed althans in volle vaart tégen de achterkant van een stilstaande trailer van de fa. Conijn die lioks van de weg geparkeerd stond. De jongeman werd op slag gedood. De motor had zich geheel vastgezet onder de achterkant van de trailer. De duo-rijder die van de motor werd geslingerd, had een dubbe le beenbreuk opgelopen en werd naar het Centraal zieken huis vervoerd. De bestuurder had geen rij bewijs doch slechts een oefen vergunning, waarmede hij ech ter niet op de Frieseweg mocht rijden. Zijn stoffelijk overschot is naar het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar overgebracht. De politie van Oudorp stelt in samenwerking met de Rijksver- keerspolitie een onderzoek in. Geslaagd ZUID-SCHERMER Dezer da gen slaagde te Haarlem voor het examen voor onderwijzers hoofd- acte A de heer P. J. van der Hulst en te Alkmaar voor het examen MULO-A de heer A.M.C. van Diepen. foeilijk meestentijds wanneer de danslokalen in onze steden er het toneel van zijn, met een natuur lijke gratie gedanst door deze neger en deze negerin. Het werd ons maar eventjes gezegd In de meesterlijke apotheose van dit programma dat met veel vaart en veel feestelijkheid werd uitgevoerd, traden, dansend in 't donker, bij opwindende tam-tams en slaginstrumenten, dansend een een oude Afrikaanse legende, de authentieke vuureters op, de man nen uit enkele zeldzame families uit Kankan in Frans Guinea, die hun ledematen branden in het vuur van hun fakkels, zonder ze te verbranden en die het vuur eten alsof het een lekkernij ware. Primitief én groots, huivering wekkend én dichterlijk, mannelijk én gratieus was het programma dat Keita Fodéba met zijn man nen en vrouwen bracht, een bii- zonder programma dat waarach tig genot kan geven aan hen die de uitingen van een vreemde cul tuur in het kader van deze cul tuur weten te genieten. S. K. Aanrijding in de bocht ALKMAAR. Gistermorgen kwam een personenauto bij het gerechtsgebouw in botsing met een tegenligger, een vrachtauto. De bestuurder van de personen auto had nl. in de bocht het ver keer van links gepasseerd. Hij kwam daarbij met de vrachtauto in aanraking. Zijn auto werd ernstig beschadigd en de naast hem zittende pasagier bekwam hoofdwonden, zodat hij naar het Centraalziekenhuis moest worden vervoerd. Tegen de onvoorzich tige chauffeur is proces-verbaal opgemaakt. BERGEN. Op Woensdag 5 Augustus organiseert de plaatse lijke middenstand bii gunstig weer een grote ballonnenwedstrijd voor kinderen. De ballonnetjes zullen opgelaten worden 's middags om drie uur in het Openluchttheater. Deelnemerskaarten, waarop naam en adres ingevuld moeten wor den, kan men in diverse winkels kopen. Er zijn fraaie prijzen uit- feloofd voor de kinderen wier allonnen de verste afstand af leggen en men verwacht dan ook grote belangstelling van de deel nemende jeugd en van de kant van het toekijkende publiek. Bij slecht weer zal tijdig door middel van affiches bekend wor den gemaakt tot welk tijdstip de wedstrijd uitgesteld wordt. De windrichting zal ongetwijfeld eveneens een belangrijke factor zijn, want men zal b.v. niet graag de ballonnetjes door ongunstige wind in de Noordzee zien belan den. Geslaagd ALKMAAR Te Haarlem slaagde voor hoofdacte A en B Br. Berohmans en voor hoofd acte B Br. Hildebrand. KERMIS TE DIRKSHORN op 26, 27 en 28 Juli IN ZAAL WINK Zondag vanaf 2 uur DANSEN. Maandag 10 uur: Eerste Deuntje, 's Avonds 7.30 u. toneeluitvoering door de vereniging Thalia uit Wormerveer van het spel „PINKIE" bekend van radio en film. Dinsdag na afloop van de volksspelen DANSEN, 's Avonds AMSTEL PARADE De mu ziek wordt gedurende de gehele kermis verzorgd door TOON DEKKER's RHYTHM STARS. Tevens UW ADRES voor VRUCHTBOMEN, SIERHEESTERS HEGPLANTSOEN en VASTE PLANTEN ZEVENHUIZERLAAN 97 "N Het meest gevraagde artikel voor betrouwbare kwaliteit Koningsweg 75 Alkmaar Tel. 3417 vraagt van 1517 jaar voor opleiding tot kruidenier Persoonlijke aanmelding in ons filiaal Alkmaar, Fnidsen 85 REGENKLEDING COSTUUMS MANTELCOSTUUMS PANTALON of ROK 1.50 JAPONNEN, vanaf 2.50 VERDRONKENOORD 106 ALKMAAR Telefoon 2439 ^H52SH51SHFHSHSE5H5HSH5H5H5ïï5H5H5H5E5H5H5H5H5a5H5J| Komt met de Kermis alle hier, Voor een goede borrel en een koud glas bier. Voor gezelligheid en amusement, Daarvoor zorgt onze DE BELLINI's Band Dus allen naar Café HOEBE heen, Daar is plaats voor iedereen! HEILOO BERGEN N.H. WEGENS ENORM SUCCES Dinsdag 28 Juli a.s. het Prijsdansen - Trio Pim Tholen Exclusieve attracties - Stemming-sfeer Geopend van 202 uur 's nachts Wijnen vanaf f 3.25 per fles DOELTREFFER Te kp.: Damesm., Heren- pant., Jongenskleertjes 4 jaar. Burg. Bosser 47, Alkmaar. Na 6 uur. Te kp. Jongensfiets 714 jaar, f 37.50. Nieuwlan- dersingel 13, Alkmaar. Te kp.: 4 costuums, mt. 3840 en huisk.ameubl. w. overcompl. Huig- brouwerstr. 24, Alkmaar. Te kp.: z.g.a.n. Excelsior Stofzuiger en gasstel 2- pits en 1-pits. Kerk- weg 27, Limmen. De Sleutelspecialist. Beslist pass. sleutels op alle sl.. goedk. en gar. Alkm., Spoorstr. 87 Tel. 3695 Te kp.: Motorrijwiel DKW, type R.T. Ker- kedijk 14, Bergen N.H. Te kp. 2-pers. Ledikant met spiraalmatras. Kennemerpark 1, Alk maar. Te kp. weg. vertrek: div. meisjeskleding mt. 36-40 f 0.502.50. Metiusgracht no. 7, Alkmaar. ZEEPIEREN kunt u ook telef. bestellen. Willem Wester Gr. Nieuwl. 18, Tel. 4966. Te huur; Nieuwe AEG wasmachines Breed- straat 34a, Alkmaar tel 5575. M. Zuidland, Oudendijk. Het adres voor alle soor ten wrak vee. Hoge prij zen. Telef. 203—K 2294. De Gecomb. Alkmaarse Melkhandel deelt mede, dat met toestemming van het Be drijfschap Zuivel in de periode van, doch kan worden afgehaald aan winkels en standplaatsen. Ingevolge Gemeenteverordening moeten onze zaken ook in de vacantieweken Dinsdagsmiddags GESLOTEN zijn. DE GECOMBINEERDE MELKHANDEL 1 1 i M R ■l I I m l S m I i i m R WORMERVEER v TEL Maar... hel gehele Jaar één prijs één KWALITEIT J. GROSZ, Kennemerstr.weg 307 Telef. 5681 F. G. VRASDONK, K. de Grotelaan 20. Tel. 2130 Wilt U de krant ook op Uw ontvangen, geef dan onder staand formulier af aan de bezorger, of zend dit recht streeks op aan één van onze bureaux. AM: RES: AATS: VACANTIE-ADRES: ATS: f tot en met RAAT: Wilt U de krant op beide adressen ontvangen dan gelieve U dit te vermelden WILLEMSTAD maakt op het oge politieke vraagstul regeringsraad hezi. pletoire begroting het in ieder geval mag aannemen, da ting 1953 de post voor de defensie-h De defensie der N Antillen is opgedragen Koninklijke Marine, die eigenlijk al zolang de N vlag in de Antillen heel gedragen heeft. Met ui van de periodes 1943- 19471951, toen de v resp. aan een schutterij Koninklijke Landmachl gedragen, omdat de elders waren geconcent' ren deze „het voetvoll er bijna altjjd Nederla logsschepen in de Ann; ben gelegen. Sedert 1951 is er een ke mariniers gelegerd, grot, Curacao, de rest op Bovenwindse eilanden geen vast garnizoen. Vo Hato ondergebracht eei Fireflies en achter in baai is bij Parera een f rine-basis, waar de twee Hr. Ms. „Ceram" en c aangekomen „Van Spe gen. Al met al omvat macht in de Antillen een tal mannen onder beve Commandant Marine N( len. Commandeur B. He met zijn staf thans zetc „Waterfort" aan de inga; Annabaai. Zo'n strijdmacht van lijkt niet veel voor ee eilanden met een totale 1 van 200.000 zielen en tv olieraffinaderijen, te m de Benedenwindse eilan grote strategische waarde het oog op de olie-indust ligging bij het Panamak Wie echter een blik op werpt, ziet de Bened, eilanden als het ware o dem liggen van de kom Caraibische Zee heet. Aa dere kant worden zij b( door Midden-Amerika. E, tuele vijand, die van he of het Westen zou komen alvorens tot de olier: rijen te kunnen doordri door „gevaarlijk" gebied stoten met alle kans op king en vernietiging. D ven deelde staatssecretar. ™,®n bij zijn bezoek aan tillen in 1952, toen het vraagstuk besproken wer dat een belangrijk deel 5-maal f 26 millioen (N< m de komende vijf jaar defensie der Antillen zuil den besteed, bestemd is inrichten van ra-darinstall Het aantal landskindei van de militaire instellim uitmaakt, is gering. Het a' hiervoor is, dat de sterk< trialisatie van Curacao er het onttrekken van arbei; ten ongewenst zou maken. Het Korps M; De mariniers zijn op gelegerd in het kamp Si op Aruba heet hun leg Savaneta. Beide kampen laatste jaren opgeknapt doen wel aan de eisen, di tropen gesteld moeten Het is daarbij een hobby commandant, luitenant-ko! D. M. Nass, om te zorg overal „iets groens" te be is, hetgeen het kamp een aanzien geeft. Men dient, telde de overste in een i dat een A.N.P.-verslaggev hem had, het bataljon m te zien als een min of me standige eenheid, belast

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 4