Neder 1. zege op Frankrijk dank zij waterpoloteam Mej. Koppen boekt eclatante successen Mac Kinlev tweede maal kampioen Nederl. paarden Zal ac RAD] Amerikaanse soldaten Arend van 't Hof sterkste amateur in Meppel Spannend 100 meter-duel op hoofdstedelijke haan Landenzwemivedstrijd te Tilburg Grote overwinning voor Franse heren Noordhollandse tennistitels Maak 'n einde aan dat ondragelijke zuurbranden De overval op Schiphol voor krijgsraad in W.-Duitsland Horenaar Fok was onfortuinlijk Atletiekwedstrijden in Amsterdam Nieuw record voor Sagitta Ovei de program TILBURG 26 Juli Dat Nederland de landenzwemived strijd tegen Frankrijk met 4536 heeft kunnen winnen, danken onze landgenoten hoofdzakelijk aan de waterpolo- spelers, die met overwinningen van 42 en 61 liefst 15 winstpunten veroverden. Winstpunten die hard nodig waren, nadat de Franse heren overtuigend met 2715 een voorsprong hadden genomen. Onze dames hebben weliswaar ijverig getracht deze voorsprong te niet te doen, maar zij konden daar mede in verband met het feit, dat voor de puntentelling twee heren zwommen tegenover op de damesnummers slechts één zwemster niet in slagen, al boekten zij met de uitslag 159 nog zes punten winst. Het grootste voordeel behaal den de Fransen, zoals gezegd on de herennummers. Eminpnte en Jany zorgden voor een dubbele zege op de 100 meter vrije slag, Bozon en Violas herhaalden dit kunststukje op de 100 meter rugslag, waar Nederland gehan dicapt was door het ontbreken van Jitse van der Veen, die door ziekte verhinderd was. Ondanks een flitsende eindspurt van Ten Thye werden de heren ook op de 4 x 200 meter estafette vrije slag verslagen. De dames maakten dit op de 4 x 100 meter wisselslag estafette weer goed. Want hier won Nederland met groot verschil. Geertje Wielema, Ria Vonk, Rika Bruins en Els van der Ploeg gaven de Franse zwemsters geen schijn van kans. Door Odette Lusien op de 100 meter vlinder slag behaalde de Francaises de enige zege. De Nederlandse jeugd-water- poloploeg had inmiddels dit zwemfestiin, waarvoor in Tilburg maar matige belangstelling be is als Harde- Leniph Harde- NEDERLANDSE ATHLETIEKPLOEG TEGEN DUITSLAND Voor de landen athletiekwed- strijd tussen Nederland en Duitsland welke op Zondag 9 Augustus a.s. te Treebeek wordt gehouden is de Nederlandse ploeg als volgt samengesteld: Dames: 100 Meter: Pucir Brouwer (Ce lebes), Fanny Blankers-Koen (Sagitta). 200 Meter: l'uck Brouwer, Gre de Jongh (Sagitta). 80 Meter horden: Fanny Blan kers-Koen, Willy Lust (Zaan land). Verspringen: Willy Lust, Loes van der Meyden (Ólympia '48). Hoogspringen: Dime Hilbran- die (Sagitta) Elly Hobers (Dol) Speerwerpen: Fabie Snel-Muller (Siomo), Ans Koning (Olym pia '48). Discuswerpen: Ans Panhorst- Niessink (Sagitta), Cor Aafjes (Lycurgus). Kogelstoten: Jo v. Sehouwen- Cramer (Celebes), Ans Panhorst Niessink 4 x 1Ö0 Meter estafette: Dini van Dijk (Sagitta), Gre de Jongh Fanny Blankers-Koen. Puck Brouwer. Fanny Blankers-Koen captain aangewezen. Heren: 100 Meter: Rulander, veld (beiden Vlug en Aret (DOS). 200 Meter: Rulander, veld, Aret. 400 Meter: Smildiger, Hof meester (beiden Vlug en Lenig), Verwey (Trekvogels). 800 Meter: Rem (Lycurgus), de Kroon (Trekvogels), Jonkers (Vlug en Lenig). 1500 Meter: Slijkhuis (Trek vogels), Rovers (Thor), van den Wildenberg (PSV). 5000 Meter: Fekkes (DOS), Huizinga (Marathon), Malipaard (Thor). 110 Meter horden: Nederhand (ALO), Parlevliet (Vlug en Le nig), Broeken (Kunst en Kracht) Verspringen: Visser (AAC), Wessels (AV '23), Mooy (Volt). Hoogspringen: Visser, van der Meulen (Parthenon), van Dru- ten (Vlug en Lenig) Polsstokhoogspringen: Jansen, Swart beiden Haarlem), Lager- berg (Vlug en Lenig). Speerwerpen: Lutkeveld (AP GS), Fikkert (Sisu), Vorenkamp (Vlug en Lenig). Discuswerpen: van der Maat (Vlug en Lenig), Derichs (Swift), Fikkert. Kogelstoten: Derichs, Preusser (Vlug en Lenig), Claessens (Swift) 4 x 100 Meter estafette: Harde- veld, Griek (AAC), Rulander. Aret. 4 x 100 Meter estafette: Smil diger. Verwey Smulers (Avon), de Kroon. Derichs zal als aanvoerder fungeren. RACES TE GEDINNE EISTEN EEN DODE GEDINNE, 26 Juli. De in ternationale motorraces, die Zon dag te Gedinne (België) zijn ge houden, hebben de Engelsman Jcsy Godsmarck het leven gekost. In de 500 cc zijspanklasse vloog hij met zijn teamgenoot Slater, die de motor bestuurde, uit de bocht en sloeg over de kop. Hij was op slag dood. Slater moest ernstig gewond naar een zieken huis worden overgebracht. Het was de eerste maal, dat Gods marck als passagier in een zij- spanrace meereed. Voorts liepen verschillende toe schouwers lichte verwondingen op, toen de Belg Martin, die zelf ongedeerd bleef, op het publiek inreed. stond, geopend met een verdien de 4—2 overwinning op de Fran se juniores. De overwinning van onze ver tegenwoordigende senioren-polo- ploeg, waarin Keetelaar als mid- achter was opgesteld, is. ondanks de felle tegenstand der Fransen, geen enkel ogenblik in gevaar geweest. Slechts even heeft Van Gelder zijn kunnen moeten tonen op schoten van Martinaux, Padou en Jany. Maar toen had Neder land door Korevaar en Smol al een 20 voorsprong genomen en deze werd voor de rust nog ver groot door fraaie doelpunten van Bijlsma en Van Feggelen. De 40 achterstand was voor de Franse ploeg aanleiding na de rust een vrii hard en fel offen sief in te zetten, dat door de solide Nederlandse achterhoede echter vrij spoedig tot staan werd gebracht. Korevaar en Van Feggelen deden Nederland daar na tot 60 uitlopen» alvorens Martineaux voor het enige (ver diende) Franse tegenpunt kon zorgen (61). Heel Egypte in uniform CAIRO Het Egyptische mi nisterie van onderwijs heeft 2300 khaki uniformen verstrekt aan leerlingen van lagere scho len. Geleidelijk aan krijgen alle scholen in Egypte deze uniforme kleding en later ook de rest van de bevolking. (Van onze sportredacteur) Gedurende de twee laatste weekends zijn te Alkmaar weder om de jaarlijkse districtstennis kampioenschappen van Noord- Holland-Noord gehouden. De data vielen ongunstig. Ver schillende speelsters en spelers, die jaar in jaar uit van de partij zijn, moesten daardoor van deel name afzien, daar ze onmogelijk hun vacanties konden onder breken. Anderen deden dit nog wel en kwamen uit Ede, Limburg en waar vandaan dan ook, om toch nog meè te dingen naar de titels. De zo hoognodige concentratie konden dezen echter niet volledig opbrengen. Jan Mobron, die, ge assisteerd door enkele dames en heren, ditmaal de leiding had, kreeg mede door al deze oor zaken een zware taak. Hij heeft zich daar goed van gekweten en vond daar tussendoor nog gele genheid de niet grote groep be langstellenden te laten genieten van goed tennis, zoals b.v. in de demi-finale herendubbel B met Bakhuis tegen Jansen en Keiler man, welke gistermiddag gespeeld werd. Verleden week Zondag waren reeds twee titels „verspeeld". Teitler, de Helderse crack, be haalde weer eens de titel in het heren enkelspel na een onder breking van twee jaar en de heren Damsté en de Jong werden wederom nummer één in het herendubbel, na in de finale Stumpel en Esendam overwon nen te 'hebben. Het afgelopen weekend waren voornamelijk de dames aan bod. Mej. Koppen uit Alkmaar was de heldin van de dag. Zij veroverde drie titels. In het dames enkelspel na eén verwoede strijd met mej. v. d. Duim, die eerst in de derde set, na met 5—3 te hebben voorge dat verschillende spelers te veel wedstrijden achter elkaar moeten spelen. Hier dan nog enkele uitslagen: Gemengd dubbelspel A Demi-finale: mej. Koppen en Stumpel slaan mej. van 't Hul en Jansen 46 97 63; mej. v. d. Duim en W. Groen slaan mej. Eijssen en Bakhuis 62 62. Finale: mej. Koppen en Stum pel slaan mej. v. d. Duim en W. Groen 6—4 6—2. Dames dubbelspel A Demi-finale: dames Koppen en v. d. Duim slaan mevr. Boonen en mej. Koel 63, 61; mevr. Baasbank en mevr. van Meurs slaan dames Jansen èn v. 't Hul 6—1 6—0. Finale: dames Koppen en v. d. Duim slaan mevr. Baasbank en mevr. v. Meurs 46 75 63. Dames enkelspel A Demi-finale: mej. Koppen slaat mevr. Baasbank 60 60; mej. v. d. Duim slaat mej. v. Kuijk 6—3 6—0. Finale: mej. Koppen slaat mej. v. d. Duim 63 06 75. Dames enkelspel B Finale: mej. H. Eijssen slaat mej. v, Kuijk 63 62. Heren enkelspel B Finale: G. Groen slaat Keiler- man 64 26 60. Dames dubbelspel B Dames Eijssen en Peverelli slaan dames Jansen en v. 't Hul 6—4 6—2. Kees de Ruyter niet naar Vigo Kees ae Ruyter zaï aan het tournooi om het wereldkam pioenschap libre dat van 28 Juli tot en met 2 Aug. a.s. te Vigo wordt gehouden en waarvoor hij door de Internationale Biljart bond was uitgenodigd, niet deel. nemen. Naar aanleiding v een conflict tussen de Spaanse Biljartbond en de Nederlandse Biljartbond over de reiskosten vergoeding van de Maastrichte naar heeft de NBB de Ruyter verboden aan het tournooi deel te nemen. Interessant liockey- programnia 1953-1954 Het Nederlands hockey-eiftal neeft een druk en interessant seizoen voor de boeg. Reeds op 25 October wordt in een nog nader te bepalen Zwitserse stad de wedstrijd ZwitserlandNe derland gespeeld. Op 28 Maart 195-4 volgt te Brussel BelgiëNederland en de Zaterdag daarop, op 3 April wordt in Wales (plaats nog niet vastgesteld), tegen Wales ge speeld. NederlandBelgië te Amstelveen is op 2 Mei bepaald PROF-VOETBALLERS TE WASSENAAR WASSENAAR, 26 Juli. Op „Duinhorst" hebben verschillen de bekende en onbekende Neder landse prof-voetballers en oud spelers, die om hun amateur- status blijkbaar niet veel geven, een onderlinge voetbalwedstrijd gespeeld, waarvoor circa 5000 belangstellenden naar Wassenaar waren gekomen. De elftallen wa ren als volgt opgesteld: doel: Van Trier (ex-Xerxes); achter: Oudshoorn (ex-Kranen burg) en Schaff (ex-A.D.O.); midden: Numan (ex-V.U.C.), Hueber (ex-V.U.C.) en Hoetmer (ex-V.U.C.); voor:Bram Appel (ex-Sittard), Rijvers- (ex-N.A.C.), Van Lent (ex-H.D.V.S.). Karei de Harder (ex-V.U.C.) en Bertus de Harder (ex-V.U.C.). B-ploeg: doel: Van Tries (ex-Xerxes); achter: De Groot (ex-O.D.B.) en G. Appel (ex-V.U.C.); midden: De Kubbêr (ex- V.U.C.). Van der Hart (ex-Ajax) en Manschot (ex-Celeritas): voor: Carlier (ex-V.V.V.), Fuch (ex-A.D.O.), Weezenaar (ex-Archipel), Wilkes (ex-Xer- xes) en Holleman (ex-V.U.C.). Scheidsrechter was de heer Roodenburg. De talrijke toeschouwers heb ben niet van spannend, maar wel van technisch goed voetbal kun nen genieten. De doelpunten wa ren talrijk. Er werden er in totaal tien gescoord, broederlijk over beide ploegen verdeeld. De score verliep als volgt: Karei de Harder (1—0), Wilkes (1—1). Carlier (2—1), Wilkes (3—1), Bram Appel (32), rust, Wilkes (42), Van Lent (43). Bertus de Harder (44). Van Lent (5—4). Van der Hart (5—5). (Advertentie) Neem een of twee Rennies, en op 't zelfde moment is dat zuurbranden geblust. Geen won der dat talloze mannen en vrou wen over de hele wereld dwe pen met Rennies en altijd zor gen ze bij de hand te hebben. Rennies zijn hygiënisch verpakt één voor één. Ze zijn smake lijk en.... gemakkelijk in te nemen, zonder water of wat ook Naar wij van de Officier van Justitie te Haarlem vernemen zullen de drie Amerikaanse sol daten, die er van beschuldigd worden op 3 Juli j.l. bij Schiphol de 64-jarige Amsterdamse taxi chauffeur Nico Olij te hebben overvallen en beroofd, niet in Nederland berecht worden. Zij zullen zich voor deze over val voor hun eigen militaire rechters, i.e. een Amerikaanse krijgsraad in West-Duitsland, moeten verantwoorden. Naar men zich zal herinneren waren deze drie soldaten inge deeld bij het Amerikaanse bezet tingsleger in Duitsland. Zij ver toefden met verlof in Nederland, toen zij de overval pleegden. Twee hunner werden enkele da gen later in de Haarlemmermeer gearresteerd. De derde bleek naar Duitsland te zijn teruggekeerd en werd door de Amerikaanse mili taire autoriteiten aldaar opge spoord. Men acht het thans onjuist de eerste twee in Nederland door een Nederlandse rechtbank en de derde in Duitsland door een Ame rikaanse krijgsraad te laten be rechten. Terwille van eenheid in de berechting is thans besloten de twee soldaten, die zich nog in de gevangenis te Haarlem bevin den, ter berechting af te staan aan de Amerikaanse autoriteiten. Op deze wijze zullen de drie overvallers gezamenlijk terecht kunnen staan en wordt 't risico vermeden, dat bij een eventueel groot verschil in de strafmaat het recht in het gedrang zou komen. Piastiras overleden ATHENE, 26 Juli Oud premier generaal Nicholas Piasti ras is vandaag op 70-jarige leef tijd overleden. Gestuurde dames-vier van Die Leytlie naar Kopenhagen Na de trial, die op de Bos baan bij Amsterdam geroeid is, heeft het bestuur van de Ne derlandse Roeibond in overleg met de technische commissie besloten de vier met stuurvrouw van Die Leythe uit te zenden r.aar de internationale dames wedstrijden om de zilveren Hol. landse Windmolen die vooraf gaan aan de Europese roeikam- pioenschappen in Kopenhagen. Vier ploegen kwamen Zaterdag in de baan en het was Nereus. dat met zeer gering verschil als eerste door de finish ging. ge volgd door de Hunze, die Leythe welke ploeg nog geen taftlengte achter was, en het Spaarne. snelle circuit in het Meppeler Wilhelminapark werd iedere uit looppoging door het waakzame pe- leton in de kiem gesmoord. Kloos terziel toonde zich in de sprints om de premies meestal de sterk ste. Tragisch was het dat B. Fok uit Hoorn, die in de een na laatste ronde een geheide tweede plaats innam achter van 't Hof, door kramp werd overvallen en toch nog met van pijn vertrokken ge zicht, de strijd moest opgeven. Ruim 40 amateurs gingen van start voor 80 ronden van een kilo meter. Er werd van begin af aan in straf tempo gereden, hetgeen „Opa" Grootelaar uit Almelo al spoedig een ronde achterstand op leverde. De Sassenheimse amateur-ren ner Arend van 't Hof heeft zich Zaterdag onbetwist de sterkste ge toond in de zevende ronde van Meppel. Hij legde de 80 KM af in I uur 45 min. en 24 sec., met ruime voorsprong op J. Roi uit Alkmaar, die tweede werd, vloog de gebruinde Sassenheimer over de eindstreep. Geen van de renners slaagde er in een ronde uit te lopen. Óp het Hoogtepunten bij de nationale 'athletiekwedstrijden op de sintel- baan te Amsterdam waren onge twijfeld de recordpoging van Sa gitta op de 4 maal 200 meter esta fette, de 80 meter horden en de 100 meter heren. De recordpoging leverde een behoorlijk succes op voor de da mes Fanny Blankers-Koen, Gre de Jongh, Sonja Swartv. d. Stam en Dicky van Dijk, die het oude re cord met niet minder dan 4.6 sec. verbeterden en brachten op 1 min. 41.2 sec. Dit ondanks een slechte wissel tussen Fanny Blan- kersKoen en Gré de Jongh en een vrij sterke tegenwind in de bocht na de eerste en de derde wissel. Fanny BlankersKoen legde de basis voor het succes. Zij had een zeer snelle start, liet haar clubgenootje van de tweede ploeg verdere tegenstandsters waren er niet meteen ver ach ter zich, zodat het een zuivere race tegen het horloge werd. Op de 80 meter horden liet Fanny BlankersKoen de Zaan- landse Willy Lust al spoedig haar hielen zien en ging in de uitste kende tijd van 11.3 sec. als eerste over de eindstreep. Willy Lust werd in 11.6 sec. goede tweede. De 100 meter heren was zeer spannend. Kampioen Rulander had in de series al de grootste moeite gehad met onze nationale verspring-kampioen Henk Visser, die hij op de streep sloeg. Voor beiden werd 11 sec. af gedrukt. In de andere serie werd Sleeu- wenhoék winnaar, eveneens in 11 sec. In de finale ging de strijd tussen dit drietal. Sleeuwenhoek en Visser vochten zij aan zij, op zeer korte afstand gevolgd door Rulander. Diens buitengewoon sterke eindsprint bezorgde hem de overwinning in 10.9 sec. vóór Sleeuwenhoek en Visser die bei den wederom precies 11 sec. no teerden. Henk Visser kwam bij het ver springen tot een alleszins verdien stelijke 7.295 meter. De Zwitser Steger, die zoals bekend voor A.V. '23 uitkomt, had op de 400 meter niet veel moeite met Harry de Kroon. Steger won in 49.1 sec., nadat hij in de serie in 49 sec. rond op de zege was afgegaan. Op de 80 meter meisjes verbe terde Els Witkamp van G.A.C. het Nederlands record door deze afstand af te leggen in 10 sec. precies. Het oude record stond op naam van Ans Noordraven met 10.2 sec. en was al eens door de Hilversumse geëvenaard. V Het hoofdnummer van de tweedaagse courses te Hilver- staand), met 7—5 capituleerde. j sum was Zondagmiddag het kampioenschap der Neder- Daarna landse paarden. Evenals het vorig jaar iverd het ook nu weer door de machtige reus Mac Kinley gewonnen. Als een vorst ging deze fraaie hengst vanaf de start tot de haar tegenstandster spelfinale de titel in het dames dubbelspel en tenslotte met de heer Stumpel het gemengd dub- be^peJ' w n I finish de 2400 m. lange weg, zonder ook maar een De heer W. Groen en me], v. d. mé j ij Duim, die dus ook in drie finales 1 moment in gevaar te zijn geweestzelfs niet toen de snelle party "Tang ïiet^bolwerken. De Over Again, die aan de start zeker 40 a 50 m. had ver speeld, in minder dan een halve baanronde in een ver schrikkelijk snel tempo zich naast Mac Kinley nestelde en zelfs pogingen deed om in een rush hem voorbij te komen. Wat een kracht deze prestatie heeft gekost, valt moeilijk te zeggen, doch het resultaat was zeer duidelijk, want na 2000 m. viel hij terug en eindigde als laatste van de zes deelnemers. Madame B. kon zich nog als twee de en Junoschka als derde plaatsen, voor Nellie Gregor, die in de eerste 2 km een zeer goede course liep. services van Stumpel waren hard, zuiver en veelal onbespeelbaar en hoewel de wind en het stof nogal afbreuk deden aan het spel, werd er door het winnende tweetal goed gespeeld. Zoals reeds gezegd was de herendubbel (B) tussen Mobron- Bakhuis en Jansen-Kellerman „machtig" interessant. Levendige rallyes, geen minutenlang base- linespel, wisselden elkaar af en telkens werden er ook met goed uitkijken en behoorlijk plaatsen punten gescoord. Hier gingen ten slotte Mosk en Bijlsma met de titel strijken, terwijl in het ge mengd dubbel (B) mej. Zwanen burg met Mobron de sterksten bleken. Zo kan men deze districtskam pioenschappen, ondanks het ont breken van verschillende promi nente spelers en speelsters (wan neer komt de Zaanstreek b.v. weer eens met een flinke ploeg opdagen en waar biyven de Hel- dersen, een enkele uitzondering daargelaten?) toch uitstekend ge slaagd noemen en kan men de organisatoren een woord van lof toezwaaien. Na afloop werden de prijzen uitgereikt door de voor zitter van het district, mr D. H. Buiskool, die zelf de „van Kee- ken"-beker (beschikbaar gesteld voor degene, die zich in het af gelopen jaar het meest verdien- stelijk heeft gemaakt in het dis-gulden hebben_ gewonnen. Eerste trict) in ontvangst kon nemen. Eén opmerking nog. Zou het geen aanbeveling verdienen vol gend jaar het A- en B-tournooi gescheiden van elkaar te laten verspelen? Niet op dezelfde da gen, waardoor voorkomen wordt, dat wedstrijdschema's in de war worden gest.uurd, door het feit, De uitslagen van de op Zater dag en Zondag te Hilversum ge houden draverijen luiden: Westertorenprijs afstand 1980 m prijzendravenj voor paarden, die nog geen f 1.000 hebben ge wonnen. Eerste afdeling: 1. Quitewell S. (B U. de Jong) 2.57.2 1.31.3; 2. Quant a moi (W. H Geersen); 3. Red Stallion (J. Zuyderdum). Tot. w. f 1,80 (stal); pl. 1,10 1,30 1,80; gek. 4.30; cov. 5. Westertorenprijs afstand 1980 m: Tweede afd.: 1. Rascal Hano ver (H.C. ten Hagen) 3 03 4 1.34.5- 2. Quelia le Major (D Suykérbuyk); 3. Quirina Fanfare (W. Leeuwenkamp). Tot. w. 3,10 pl. 1,30 2,70 1,30 gek. 25,70; cov 14,80. Muntprijs afstand 1880 m se rie-prijzen draverij voor paarden, die f 4.000 dooh nog geen 10 000 serie 1. Persimmon (J- de Vlie ger) 2.41.3 1.25.9; 2. Nike van Hollo (W. J. A. v. Sohijndel)- 3. Lina Bonnie (G. Woudstra). Tot. w. 2,80; nl. 1,40, 2,10, 4; gek. 6,80 cov. 10,20. Tweede serie: 1. Nemetor B. (B. U. de Jong) 2.38.7 1,23.6, 2. Nora Belwin (J. van Leeuwen jr.); 3. Nico the Saint (T.A. v.d. Veen). Tot. w. 2,80; pl. 1,20 2,10 2,60; gek. 6; cov. 10,50. Finale: 1. Otella (Th. A, Kooy- man) 2.38.8 1.24.5; 2. Nemetor B. (B. U. de Jong); 3. Nike v. Hol lo (N. Oosting). Tot. w. 61.70; pi. 11,10 1,30 2,40; gek. 6,10; cov. 3,10. Schreierstorenprijs afstand 1980 m prijzendravenj'voor paarden, die f 1.000 dooh nog geen f 2.000 hebben gewonnen: 1. Roehna (W. H. Geersen); 2. Ria Olivier JK. 1. Rosa Hollandia (W. H. Geer sen) tijd 3.42.8; km-tijd 1.35.2; 2 Quirina Fanfare (Jos Leeu wenkamp); 3. Quitewell S (B de Jong). Totalisator: winnend f 1.80. plaats 1.20. ƒ1.60, ƒ1.30, gekop peld f 7.10, covercal 4.90. Kievit S-priis: afstand 2340 metenpriizendraverii voor paar den, die 4000.- doch nog geen 10.000.- hebben gewonnen: 1. Nico The Saint (C. H. Ber- gisch) 3.30 8 - 1.29.3; 2 Nellie's Tjamme WB (T. K. Anema); 3 Playsier (J. C. Hofdijk). Totalisator: winnend f 2.90, plaats ƒ1.50, ƒ1.70 gekoppeld f 6.60. covercal 5.80. Legalitie-prijs: afstand 1120 meter; draverij voor twee-jarige paarden: 1. Speedy Lady (B. U de Jong) 1.48 - 1.40: 2. Sir Spencer (W. H. Geersen): 3. Sagne d'Or (M. Vergay). Totalisator: winnend f 1100. plaats 1.70, ƒ1.40. ƒ1.40, gekop peld 24.30. covercal f 5.3Ó Juggler-priis: afstand 1960 me ter: prijzendravenj voor paar den. die 1000.- doch nog geen 2500.- hebben gewonnen: 1. Ria Olivier (K. Kramer) 2.51.5 - 1.28.5; 2. Rita BH (G. Brouwer); 3. Peter Hanover (mevr. E. KuiperFaber). Totalisator: winnend 2.20, Kramer); 3 Princess Nora (T.A plaats ƒ1.60, ƒ2.80. ƒ4.60, gekop v.d. Veen). Tot. w. 1,40; pl. 1,40 peld ƒ5.20, covercal ƒ7.00. 2 lyk;slukseump;rijsOVaf5sfa0nd 1980 „a^rTfstend adOO^Sr pi.^!ndj;a.Ve/ijo nVrrH beHngS'e" d^erii' vafmfet voor Neden en ruins, die f 2.000 doch nog geen f 4.000 hebben gewonnen: 1. kedloff W.B (N. Oosting); 2. O. Brewer (J. D Gorier); 3. Oeke (k. Koóima). Tot. w. 2,40 Dl. 1,60 3,10 5,50; gek. 10,70. cov. 6,40. Beursprijs afstand 1980 meter prijzen draverij voor merriën, die f 2.000 doch nog geen f 4 000 ge wonnen hebben: 1. Pauline (K. Kramer) 2.49.4 1.24.7; 2. Queeny Dillon (H. Slagter); 3. Parel Hol land C. (Hos Leeuwenkamp) Tot. w. 3,10; pl 1.40 2.10 2,40; gek. 7,40; cov. 5,50. Totalisa'or-omzet f 56.075. Mackinley-prijs: 2380 meter: landse paarden, uitgesloten wa ren ruins van tien jaar en ouder: 1. Mac Kinley (W. H. Geersen) 3.22.4 - 1.24.3; 2. Madame B (S. J van Leeuwen): 3. Junoschka (M. Vergay). Totalisator: winnend 1.50, plaats ƒ1.10, ƒ1.20, gekoppeld 2.30, covercal 2.90. Gratie Hanoverprijs afstand 2340 m prijzendraverij voor paar den die f 2500 doch geen f 5000 hebben gewonnen. Eerste afdeling: 1. Marum's Gregor (T. A. v. d. Veen) 3.32.4, 1.30; 2. Otto H. (K. Woudstra); 3. Quick Boy (H. C. ten Hagen). Totalisator: winnend f34.90, plaats f6.10, 2.70, 1.80. ge koppeld f 40.30. covercal f 6.70. Gratie Hanoverprijs 2340 m. Tweede afdelh.g: 1. Pepsi Cola (J. v. Leeuwen Jr.) 3.38.4, 1.29.1; 2. O Brewer (J. D Gorter); 3. Peter Chestnut (J. Bakker). Totalisator: winnend f4.60, plaats f2.20, 3.20, 4.90, ge koppeld f8.10, covercal f8.10. Illustre Hanoverprijs afstand 2300 m prijzendraverij Continen taal voor paarden, die f 8000 of meer hebben gewonnen. 1. Elite Rose (M. Vergay) 3.24, 1.25,7; 2. Norbert M (W. Leeuwen kamp); 3. Dead Heat Lady Zora (J. Wagenaar), P Louis 2 (H. C. ten Hagen). Totalisator: winnend f5.10, plaats f2.50, 4.80, gekoppeld f25.70, cove, .al f4.50. Dutch Hanoverprijs afstand 1980 m prijzendraverij voor paar den, die f 5000, doch nog geen f8000 hebben gewonnen. Ie Afdeling: 1. Nemetor B (B. U. de Jong) 2.49, 1.24,5; 2. Qui Hollandia G (W. H. Geersen); 3. Prof. Heny (J. Hof). Totalisator: winnend f 5. plaats f 1.30, 1.30, 2.10, f 11.20, co vercal f 8.20. Dutch Hanoverpriis afstand 1980 m prijzendraverij voor paar den, die f 5000, doch nog geen f 8000 hebben gewonnen. 2e Afdeling: 1. Oosting's Lieveling (W. Leeu wenkamp) 2.50.4, 1.25.2; 2. Ovuedo A (F. J. Erenberg); 3. Pretty Polly (K. Kramer). Totalisator: winnend f 3.50, plaats f 1.80, 2.70, gekoppeld f 6.i covercal f 4.80. Totalisator-omzet f 111.755,50. Europees kampioenschap 47/1 in Nederland De internationale wedstrijd kalender biljarten ziet er als volgt uit: Europees kampioenschap 47/1: 58 November in Nederland; Europees kampioenschap 47/2: 1013 December te Algiers; Europees kampioenschap 71/2: 1417 Januari 1954 te Brussel; Europees kampioenschap libre: 1821 Februari te Lissabon; Europees kampioenschap band stoten: 29 April2 Mei te Saar- brucken; Europees kampioen schap fantasie classique: 2730 Mei te Madrid; Europees kam pioenschap driebanden: 14 Juli te Mannheim. Het talrijke publiek zag tal van uitlooppogingen, doch telkens trok het peleton dan zo furieus op, dat iedere poging om een ronde voor sprong te nemen, op niets uitliep. In de achterhoede zakten tel kens weer renners terug en het duurde niet lang, of er kwamen ontmoedigde uitvallers, die er toch geen brood meer in zagen. Met nog 12 ronden voor de boeg trok van 't Hof er tussen uit, op enige afstand gevolgd door Fok. Toegejuicht door het publiek ver grootte van 't Hof zijn voorsprong tot vele tientallen meters. Het pe leton knabbelde er nog enige me ters af, doch Arend toonde zich verder ongenaakbaar en vloog in goede conditie als eerste over de eindstreep. Fok had te veel van zichzelf gevergd en viel vlak voor het einde uit met kramp. Kloos terziel won de sprint van het pe leton, doch er waren zeven vóór hem. De organisatie was bij de Mep peler Wielerclub „De Pedaalrid ders" weer in goede handen. De uitslag was: 1. A. van 't Hof, Sassenheim 1.45.24; 2. J. Rol. Alkmaar; 3. J. Lagrouw, A'dam: 4. G. Nijkamp, Zwolle; 5. J. Nieu- wenhuis, Wierden; 6. D. Kooistra, Groningen; 7. Stoete, Amsterdam: 8. E. Kloosterziel, Wezep; 9. D. Edelenbosch, Enkhuizen en 10. G. Biel, Gieterveen. VaarwdL Totir PARIJS Tour de France, nu we Zondag afscheid van je neb ben genomen, voelen we hoe je in die kleine vier weken een stukje van ons leven was gewor den. Je hebt ons van je doen houden door de lieflijke charme, waarmede je ons en de collega's uit zoveel landen tegemoet kwam Je gaf een voorbeeld van de wijze, waarop journalisten, die veertien uur en langer per dag al die weken in volle actie wa ren, behandeld moeten worden. Je was een vriend voor ons, Tour, met je machtige organisa tor Jacques Goddet, die onder alle omstandigheden de beschei denheid zelve bleef, die zich nooit óp de voorgrond drong en die geen toejuichingen wenste. Met je mannen ais Gar- nault en Levitan, die al aan de arbeid togen als renners en journalisten nog in de armen van Morpheus krachten verzamelden voor de komende dag. Als wij des avonds na ons laatste tele foongesprek begonnen aan onze eerste maaltyd van de dag zagen we het licht nog branden op de kamers van deze werkers, die nooit iets aan het toeval overlie ten, doch de traditie in ere hiel den, dat de Tour 's werelds best georganiseerde wedstryd is. Tour de France, soms voelden we ons slaven in jouw dienst, maar ook dan hadden we liefde voor deze grote meester. Toen we in Brianoon meer dood dan levend uit de telefooncel strom pelden, hebben we je niet ver vloekt. Toen we op de Izoard met kokende motor vastliepen in die onafzienbare rij van wagens tegen de helling van deze barre bergtop, zijn we niet tegen je uitgevallen. Je bleef onze grote vriend en waren trots in jouw dienst te mogen staan en samen met je de velerlei moeilijkheden van deze 5000 km lange tocht te mogen dragen. We hebben niet op je gescholden, Tour, als we voor de zestiende keer in de late avonduren dezelfde liedjes hoor den. die ons in Straatsburg al de oren hadden doen tuiten. We hebben ons niet geërgerd als we 40 km extra moesten ryden om een behooriyke telefooncel in 'n Alpendorpje te bemachtigen en als onze weg gebarricadeerd werd door de verkopers van oude weekbladen, die als ras echte marktkooplui niemand zon der een dik pak papier naar huis lieten, gaan. Altijd opnieuw be seften' we, dat alles wat jy, Tour, meebracht aan lasten en hinder nissen, noodzakeiyk was om vooraan te blijven in de ry van de machtigste sportevenementen. Vandaar, dat het afscheid van avond een beetje moeilijk was, ook dat we de handdruk van jouw grote mannen zullen biy- ven voelen, deze eerste dagen nu we jouw rangen hebben verlaten. Maar de vriendschap, door jou gekweekt tussen ons en zoveel anderen, blijft voortleven. Ze zal ons voorhouden dat samenwer king noodzakeiyk is om in hst leven iets te bereiken. Zie je, Tour de France^ op die wyze kun je een stukje van ons leven biyven. UTRECHT Gezin, welke 20 om bij het onde accent te verleg 6ehe naar het s zou een groot nog altijd be§taat en andere stands neer er redelijk zou de Bond vooi Deze in de Bond ein zo levendige kw voorzitter dr. J. H. geroerd tijdens de vergadering, welke Zondag te Utrecht De Raad ging accoi plan om met de stac te overleggen of een verdeling niet aanb verdienen. In zijn uitvoerige heeft dr. Gilissen mc teren, dat er hier en gang in de Bond te geweest. Deze was van de vorig jaar tibutieverlhoging. Nod de nieuwe promotor sop, Assumptionist, tijdens de korte per. aanstelling meer dan leden te doen aanwe: Zijn blik werpend rein, waarop de werkzaam is, cons) voorzitter, dat vooral belangryke maatregel nomen om het gezin De gemeente Geleen bij de geboorte van kind af vijftig guldei andere gemeenten van Maas en Roer uiterst gunstige spaa: het leven geroepen, mogelijk is gezinnen eigen woning te helpe Nadat de strijd om bijslag in ons land kort de revue was er niet zonder leed herinnerd was, dat di problëem reeds stiger regeling had legde de voorzitter raad een plan van act baseerd op de beginse encycliek Casti Coi spoorde dr. Gilissen gen aan, meer perso langstelling te organis geboorte van een warm pleitte hij voor ting van gezinshulp goede zou komen aan de gezinnen. Het vraagstuk dat hier nau mee houdt, dient niet opgelost te invoering van een maar door opvoedin jonge vrouwen in een christelijk hulpbetoon, tingsavonden en ont cursussen t.a.v. de op\ horen evenzeer door gen te worden georgai DINSDAG 28 HILVERSUM 1, 40 7.00—24.00 K.R.O. 7.00 Nieuws, 7.10 7.15 Gymnastiek, 7.30 7.45 Morgengebed en kalender; 8.00 uur weerberichten, 8.15 9.00 Voor de vrouw, foon, 9.40 „Lichtbaken 10.00 Voor de kleul Gramofoon, 11.00 Voor 11.30 Kamerorkest, 12 12.03 Gramofoon, 12 wijzer, 13.00 Nieuws er nieuws, 13.20 Gramof Gramofoon, 13.35 Arr muziek, 14.00 Lichte m Gramofoon, 15.00 15.30 „Ben je zestig?", de zieken, 16.30 Zieke Voor de jeugd, 17.15 voor de jeugd, 17.45 uitzending: jhr. mr. Tl van Sasse van Asselt: teit in Nederlancf en zeese Rijksdelen", 18 mondorgel met rhythn geleiding; 18.20 Sp 18.30 Voor de jeugd, 18 liteiten, 19.00 Nieuws, mofoon, 19.15 Uit het boeken, 19.30 Gramofc „Die Zauberflöte", op „Giuseppe Rivella, een kellner", causerie, 22.15 piano, 22.45 Avondgehec gische kalender, 23.0( 23.1524 Gramofoon. HILVERSUM 2. 298 7.00 A.V.R.O., 7.50 8.00—24.00 A.V.R.O. 7.00 Nieuws, 7.10 G 7.50 Dagopening, 8.00 8.15 Gramofoon. 9.00 wijding, 9,15 Gramof Voor de huisvrouw. 9 standen, 9.40 Gramofo Voor de kleuters, 11.00 zie/en, 11.30 Tenor 12.00 Lichte muziek, 12 en tuinbouwmededelins Voor het platteland. 12. duo, 13 00 Nieuws, 13 delingen of gramofoo Lichte muziek, 14.00 Arr muziek-kaleidoscoop, 14 rethedjes, 15.00 Radio monisch orkest en soli Gramofoon. 16.30 Voor 17.30 Lichte muziek, 1 mofoon, 18.00 Nieuw Pianospel, 18.25 „Paris Je", 18.30 R.V.U.: ir. J. Ier: „Internationale hulp van de Verenigde ?Q°lnVmü Jf00 Fanfa 19.20 „Van Groenlandei kimos causerie, 19.30 Piano, 20.00 Nieuws 20 se muziek, 20.45 „Om tel hoorspel, 21.50 Li ziek, 22.25 Mededeling Buitenlands overzicht. 2 mofoon, 23.00 Nieuws, 2 Vork calling, 23.2024.0) muziek.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 4