Zomer actie V.V.V. wordt eclatant succes 450.683 bruto ton in Nederland in aanbouw Veiling W arme AGENDA Familie Volkering kreeg officiële waardering MARKTBERICHTEN Van Ca ge, met twee gebouwen uitgebreid Bloe< tegen De wereld-sclieepsbouw Over heel de wereld: 6.037.432 ton Raad Limmen „Avifauna" sluit op 14 September Belangrijke steun voor RAPTIM Motorterrein-wedstrijden te Egmond aan Zee WIE HEEFT TE MISSEN: De Sint Vincentiusvereniging Het voors Pagina 2 Dinsdag 28 Juli 1953 Burgerlijke stand ALKMAAR Geboren: Anna dv. S. P. Botman en A. M. J. Godijk; Martha A. dv. M. J. Be- dorf en N. van der Wardt; Theo dora W. G. d.v. K. Vellinga en G. E. Buisman; Martiena W. dv. C. T. Koenen en M. Winters. Gehuwd: Johannes Broersen en Cornela A. Oud. Overleden: Agatha Tames, 71 j. wed. van H. P. Kareis; Apolonia Ch. v. d. Knaap, 42 jaar. Geslaagd ALKMAAR Voor het exa men M.O. Handelswetenschappen A slaagde onze stadgenoot de heer J. W. Leep. Dierenbescherming ALKMAAR Bij afwezigheid van de dierenarts dokter van Eek is dezer dagen een zwarte poes bij de Inspecteur gebracht. De aanbrenger wordt verzwht mee te delen, wat er met h dier ge beuren moet.-In Alkmaar zwerft een jonge herder rond. Het dier is plm. 10 maanden oud; donker van kleur, teef en heeft lief ka rakter. Voorts zijn ter beschikking een kater en een poes, beide plm. 1% jaar oud. Geschikt voor een boer derij. Tenslotte is door de eigenaar bij de inspecteur, C. Verwer. Zaagmolenstraat 36, Alkmaar te rug te halen het jonge foxhond- je (teef) dat kortgeleden te Schoorldam is aangereden en bij de inspecteur wordt „verpleegd". Geslaagd ALKMAAR Voor het prac- tijk-diploma boekhouden afgeno men door de associatie slaagden de heren J. Bier en P. Blang jr. alhier. Geslaagd HEILOO Aan de St Agnes- school voor V.G.L.O. te Heiloo slaagden van de 50 examinandae 49 meisjes voor Huishoudkunde en 47 meisjes voor lingerie. Al deze meisjes volgden de twee jarige cursus in koken, huishou delijk werk, wassen en strijken. Voor 't diploma lingerie kregen zij les in patroontekenen, knip pen, naaien en handwerken. Aan de R. K. Vakschool van de Eerw. Zr Euphrosina slaagden voor Costuumnaaien: Annie Sprenkeling, Riet Hopman, Coba Nijman, Cilia Kroon, Tiny Bijns- dorp, Annie Leering, Bets Bras, Tiny Bras en Coba Bakker. Burgerlijke stand BERGEN Geboren: Johannes Jacobus zv. J. Houtenbos en A. E. Roozendaal; Catharina T. M., dv. M. C. Punt en C. A. Komen. Ondertrouwd: Johannes F. Win ter en Jane Butter. Auto bleef aan walkant hangen BERGEN De heer A. uit Amsterdam die vanuit Sdhoorl zijn laatste vacantiedag wilde be sluiten met een bezoek aan Alk maar geraakte gistermorgen om half 'eïï op een geheel onver wachte wijze in het Noord-Hol lands Kanaal vlak bij de vlot brug van Koedijk. Vanuit de rich ting Alkmaar naderde een motor rijder die een andere auto tracht te te passeren. Hierdoor raakte de heer A. zodanig op onbegrij pelijke wijze in moeilijkheden zo dat hij op de naast de rijweg liggende rails reed en daarbij driemaal over de kop sloeg om vervolgens in het Noord-Hollands Kanaal terecht te komen. De volksauto waarin ook was gezeten zijn 5-jarig zoontje bleef gelukkig nog gedeeltelijk aan de walkant hangen met de portieren reeds in het water. De heer A. behield eChter geheel zijn tegenwoordig heid van geest en kon spoedig zijn zoontje en zich zelf uit de benarde positie bevrijden, nog voor de hulp van de brugwach ters aanwezig was. Beide kwa men met de schrik vrij. De ge heel vernielde wagen werd door een kraanwagen weggesleept. Verloofden-bedevaart op 23 Augustus CASTRICUM Het program ma van de verloofden-bedevaart voor alle jonge mensen uit geheel Kennemerland is gereed. De be kende kanselredenaar Pater Aegé- dius Brenninkmeijer O.P. zal de pedicatie houden. Opgave tot deel name bij Thea Glorie en An Poel, Bredeweg Castricum en Mej. Rie Bijman te Bakkum. EGMOND BINNEN - Zaterdag middag ontwikkelde zich in Eg- mond binnen een bijzondere be drijvigheid bij de opening van de door de V.V.V. in samenwerking met de diverse verenigingen ge organiseerde zomeraetie, welke werd begonnen met een rijwiel- sterrit door het duinterrein van het P.W.N. Reeds vroeg verschenen diver se jeugdige deelnemers(sters) aan de start in afwachting van het sein tot vertrek. Deze tocht had tot doel de voorbereiding van de meer gecompliceerde route van Zaterdag 1 Augustus a.s. Allen waren echter zeer voldaan over de perfecte organisatie. Thans is het wachten nog op de uitslag. 's Avonds was de pittige mars muziek, gebracht door het Fanfa recorps „Eensgezindheid", als een oproep tot deelname aan 't open luchtbal op het plein van de Sint Adelbertusschool. De bekendheid met het feit, dat de opbrengst van deze avonden aan het corps ten gunste komt, mag een stimu lans geweest zijn, toch zal de ge zellige sfeer daar ter plaatse ook publiek getrokken hebben. De muziek was bij de Pico Bello's in goede handen terwijl de bedie ning, verzorgd door enkele vrij willigers, zeer vlot functionneer- de. Zondagmiddag werd op het sportveld een demonstratie gege- Nog meer kermisattracties AKERSLOOT Alsof er nog niet voldoende kermisattracties waren, is er plotseling nog een attractie bijgekomen. Naast de Maandag (hardlopen voor heren en jongens) en Dinsdag (wed strijd voor dames en meisjes) is er voor Zondag voorlopig besloten een wielerronde te organiseren. Deze ronde zal bestaan uit een race over ongeveer 8 km. Er tus sen door kunnen de renners dan nog enkele premies winnen, maar de laatste premie, welke men dus kan winnen bij de finish zal na tuurlijk de grootste zijn. Wat be treft de route etc. zal men nog nader worden ingelicht. Opgaven kan men reeds doen bij dezelfde adressen als waar men zich kan opgeven voor de andere attracties. De deelname voor alle attracties is alleen voor inwoners van dorp Akersloot. J. HOFLAND (Beverwijk) WON RONDE VAN CASTRICUM CASTRICUM Tijdens de ze vende wielerronde welke te Cas tricum jaarlijks verreden wordt heeft J. Hofland de ronde van Castricum gewonnen. Dit over 100 km in de tijd van 2 uur en 14 minuten. De Zaanlandse wielerclub wel ke deze •jaarlijkse ronde organi seert kwam uit met 65 nieuwelin gen en 70 amateurs. De nieuwelingen boekten een aardig succes. F. Braat uit Aals meer won de ronde der nieuwe lingen over 50 km. Voor de amateurs waren ver schillende premies uitgeloofd. Hofland kreeg vier premies, ter wijl F. Rabe uit Amsterdam vijf premies op zijn naam zette. Aardig was het om te zien hoe rugnummer 116, F. Rabe, zich los had gemaakt van het peloton, zelfs zo dat hij een geruime tijd 30 a 35 seconden voor lag op de kopgroep. Bijna 1 uur lang heeft hij al leen gereden en dit is waarschijn lijk zijn struikelblok geworden, zódat hij als derde de eindstreep passeerde. jac. Zieleman uit Amsterdam wist ook vier premies te halen, doch deze kwam als vierde over de eindstreep. De zeer talrijke aanwezigen die zich langs het parcours hidden opgesteld hebben ten volle kun nen genieten van deze wielerron ven door de Landelijke Rij ver eniging Kennemerland, Alkmaar Omstreken. Na afloop hiervan werd de eer ste handbalwedstrijd gespeeld van het door de sportvereniging Sint Adelbert georganiseerde tournooi en wel tussen Zeevogels en A.O.G. De dames uit Egmond aan de Hoef leden een zeer eer volle nederlaag van 58. Op Dinsdag 4 Augustus a.s. komt A. O.G. derhalve strijden om de lauwertak met de winnaar van de wedstrijd Sint Adelbert-D.I.O.. welke gespeeld wordt op Woens dagavond a.s. om 7 uur. Resumerende kan gezegd wor den, dat de eerste dagen van deze groots opgezette zomeraetie bij zonder geslaagd zijn. Een verder succes is verzekerd. VERDACHTEN VAN TELEFOONTRUC VRIJGESPROKEN De twee Amsterdamse kooplie den B. de J. en C. J. van der H. die veertien dagen geleden voor de Alkmaarse Arrondisse mentsrechtbank terecht stonden als verdacht van diefstallen ge pleegd op verschillende plaatsen in ons land, al dan niet door middel van een telefoontruc, en tegen wie door de Officier van Justitie elk vier jaar gevangenis straf was geëist, zijn hedenmor gen door de rechtbank vrijge sproken. De voorlopige hechtenis werd opgeheven en beiden zijn onmiddellijk in vrijheid gesteld. Nieuwe commandant „Karei Doorman" 's GRAVENHAGE. 27 Juli. Met ingang van 1 September a.s. is benoemd tot commandant van de „Karei Doorman" de kapitein ter zee A. M. Valkenburg. Kapi tein (toen nog kapitein-luite nant) ter zee Valkenburg heeft in de Koreaanse wateren het be vel gevoerd over Hr.Ms. torpedo- bootjager „Van Galen". Nadien is hij hoofd geweest van de marinevrouwenafdeling. Het was gisteren voor Warmen huizen een belangrijke dag. De veiling, die in October van dit jaar 40 jaar bestaat, is uitgebreid met 'n tweetal gebouwen, waar van het ene bestemd is voor fus tenbergplaats, het andere voor overkapte parkeergelegenheid Onder grote belangstelling van genodigden en leden werden deze nieuwe gebouwen in gebruik ge nomen. Het gemeentebestuur was vertegenwoordigd door de beide wethouders en de gemeentesecre taris, de Prov. Commissie uit de Veilingen door de heer Nijssen uit Santpoort. De voorzitter van de veiling, de heer W. Dekker Hzn., heette alle genodigden in een der grote hallen welkom, nadat de heer P. Tromp, een van de oprichters en erelid van de Veilingsvereniging de deuren had geopend. Speciaal heette spreker de ver tegenwoordigers van de gemeente welkom, erop wijzende, dat - als het de Veiling goed gaat - het ook de gemeente goed gaat. Ook de architect, de heer Oude- jans uit Purmerend, de aanne mers, de fa. De Nijs en de heren Stam en van Baar, resp, leve ranciers van de electrische instal latie en het schilderwerk, heette spreker welkom, allen dank bren gend voor de goede samenwer king. Ook de ere-leleden, mede-oprich ters en oud-bestuursleden, de he ren Tromp, Gutker, Nottelman en Doekes, die aanwezig waren, heette spreker speciaal welkom alsmede de'heren Pronk, betaal meester en Blokker, fustmeester Voort's dë voorzitters van de Vei lingen te Broek op Langendijk en Noord-Scharwoude; de heren Kliffen en Slot. controleurs, de secretaris van De Koophandel en De Transport. Deze uitbreiding van de Vei linggebouwen noemde spreker 'n grote vei'betering, omdat nu het fust onder dak kan worden ge bracht, maar ook, wat nog be langrijker is, de producten tegen zon, regen en wind kunnen wor den beschermd. Het verheugde spreker, dat de leden op voorstel van het bestuur tot deze uitbrei ding hadden besloten, waarmee zij toonden in navolging van zo- véle andere veilingen, de eisen van deze tijd te begrijpen; deze maatregelen zijn in het belang zowel van de veiling als van het bedrijfsleven; deze betere outil lage van de veiling komt de pro ducten ten goede en spreker is ervan overtuigd, dat de offers, die de leden hiervoor brachten, uit eindelijk weer in hun zakken zullen terugvloeien. Spreker herinnerde aan de Stichting van de Veiling 40 jaar geleden door de heren Tromp. Nottelman, Biersteker e.a. en de en van het mooie zomerweer, bracht deze pioniers en hun op volgers hulde voor hun volhou den, ondanks vele moeilijkheden. Hulde bracht hij ook aan de nagedachtenis van de heren Slot, Molenaar en Klant, wier werk de Veiling een gezonde financiële basis schonk; hun hagedachtenis zal bij de Veiling steeds in hoge ere blijven. Tenslotte hoopte spr, dat Gods onmisbare zegen op dit werk mo ge rusten en dat deze uitbreiding een nieuw tijdperk van bloei mocht inluiden. Namens De Koophandel bood de voorzitter, de heer J. Wener, de gelukwensen aan; hij bracht hulde aan het Veilingbestuur, dat met deze uitbreiding getoond had begrip te hebben voor de eisen van deze tijd, waarin goede service geboden is. Het bestuur heeft hiermee getoond „bij de tijd" te zijn en in verband daar mee bood spreker namens de Koophandel een electrische klok aan, daaraan de wens verbindend, dat het vooruitstrevend bestuur steeds „bij de tijd" mocht blijven. De genodigden begaven zich hierna naar café Slikker, waar onder het genot van 'n glaasje en 'n rokertje, nog menige geluk wens werd gesproken. Allereerst door de heer Nijssen, voorzitter van de Prov. Commissie uit de Veilingen in Noord-Holland, die betoogde, dat 'n goed geoutilleerd fust-park uiteindelijk vooral de fewone tuinder ten goede moest omen; het vergemakkelijkt ook het kopen door de handel. Wel licht, aldus spreker komt u nog eens tot 'n neerzetveiling, als blijkt, dat dit in het belang van de afzet van het product gewenst is. In ieder geval hoopte spreker, succes mocht worden en resul- taten mocht afwerpen voor de aangesloten tuinders. Vervolgens sprak de eerste se cretaris, de heer P. Tromp, die herinnerde aan de zorgen van het eerste bestuur, toen dit de veiling had opgericht. Er waren toen nog tuinders, die de voorkeur gaven aan andere veilingen of aan on derhandse verkoop; men vroeg zich af, of de kooplui wel zouden komen en vloog in ,de houding als de heren Gens, Slot en Wage naar verschenen. Spreker consta teerde sindsdien een enorme vooruitgang van de veiling en complimenteerde het bestuur voor de royale wijze, waarop het de zaak had aangepakt. Tal van sprekers voerden hier na nog het woord, om het Vei lingbestuur met deze uitbreiding geluk te wensen en hun voldoe ning hierover uit te spreken. Geslaagd WAARLAND Voor het einddiploma Mulo A slaagden een dezer dagen onze plaatsge noten Jan Jaspers Jnz., Piet Mas- teling en Lies Stoop Fd. LONDEN Blijkens de jongste gegevens van Lloyds scheepsre gister worden van In totaal 1.152 schepen met een gezamenlijke in houd van 6.037.432 bruto ton, die op de werven der wereld in aan bouw zijn, 149 met een gezamen lijke inhoud van 450.683 bruto ton in Nederland gebouwd. Iets meer dan een derde ge deelte van de in aanbouw zijnde schepen van de wereldhandels- vloot wordt in Engeland gebouwd, n.l. 317 met een totale inhoud van 2.123.565 bruto ton. Daarvan krij gen Britse reders 236 ter vervan ging van in de tweede wereldoor log verloren gegane schepen. De rest is door buitenlandse reders .besteld. Op Engeland volgen de V.S. met 67 schepen (658.086 bruto ton). West Duitsland met 167 (545.000 bruto) ton en als vierde Neder land. Van deze vier landen is de in aanbouw zijnde tonnage vergele ken met de eerste drie maanden van 1953 alleen in de V.S. toege nomen. De Amerikaanse werven hebben 71.575 ton meer in aan bouw dan in het begin van het jaar. In Nederland viel en da ling met 2300 ton. In Engeland 'n daling met 9.338 ton en in West Duitsland een daling met 14.233 ton te constateren in vergelijking met de cijfers van het vorige kwartaal. Op de scheepswerven van de wereld zijn meer olietankers in aanbouw dan in de eerste drie maanden van de oorlog. Er zijn DINSDAG 28 JULI Bioscopen: VICTORIA: Verdorven jeugd. HARMONIE: Robin Hood. REX: Somebody loves me. CINEMA: De vloot op s-teiten. Voorstellingen 8 uur Apotheker: Van hedenavond 6 uur af voor spoedgevallen bereik baar: Apotheek Wanna-Rit- sevoort, Ritsevoort 5, Apo theker mej. C. Kamphuys. Tentoonstellingen K.C.B. Bergen :tot 31 Juli: Jan van Herwijnen en Rein Snapper; 10.3012.30; 14.30—17; 19.30—22 uur. TINTORETTO-DORPSHUIS Heiloo: tot en met 2 Aug.: Zaterdag 25; Zondag 10 12, 25 en 810; werk dagen 810. PIET STENNEBERG, Voor- dam 6, Atkmaar: Moderne kunst. CHANTE MERLE: Kerkepad 1 Bergen: 10—12.30, 15— 17.30 en 2022 uur. Tot 31 Augustus. HUIS MET DE PILAREN: Mevr. KoemanMeertens. 14.3017.30 uur, gedurende zomerseizoen. DE ZEESTER: Zuidlaan 15: Kunstnijverheid en beeld houwkunst (14.0017.30 u), tot 17 Augustus. RAAD LIMMEN De inwo ners van Limmen zeggen sinds gisteravond negen uur in plaats van De Fruikenlaan: Jan Valke- ringlaan en in plaats van De Zanddijk: Duinweg. Dit is gister avond besloten op de laatste ver gadering van de thans zittende raad, die in September echter in haar geheel zal terugkeren, op de heer Valkering na, die zijn raads lidmaatschap wegens drukke werkzaamheden heeft neergelegd. In de verandering van de naam Pruikenlaan in Jan Valkeringlaan is de waardering en hoogachting neergelegd, die de gemeente, het college van B. en W. en de raad van Limmen het overleden raadslid Valkering en diens zoon, die thans de raad heeft verlaten, toedragen. Gedurende vele jaren hebben vader en zoon met toewijding en bekwaamheid in het voordeel van de gemeente Limmen gewerkt en dat wettigde het besluit, dat hun naam op bijzondere wijze aan het dorp zou worden verbonden. De voorzitter, burgemeester S. H. J. Bosma sprak, voor de raad uiteenging de heer Valkering toe, hem bedankend voor de wij ze, waarop hij tijdens een lange zittingsperiode de belangen van de gemeente Limmen had ge diend. De voorzitter eerde ook de gro te verdiensten van de vader van het scheidende raadslid, voor diens vooruitstrevendheid en kennis van zaken, waarom hij namens het college aan de raad voorstelde, diens naam te verbin den aan de weg, die tot dan toe Pruikenlaan had geheten. De raad stemde hier onmiddellijk mee in en de heer Valkering dankte daarop voor de hulde zijn vader en hemzelf gebracht en hu beloofde de zaken van de ge meente met warme belangstelling te blijven volgen. Omdat op de Zanddijk eigen lijk geen korreltje zand meer te vinden is en de weg keurig ver hard is geworden, vonden B. en W. het wenselijk, deze weg de naam Duinweg te geven. Dat verkreeg natuurlijk eveneens de onmiddellijke toestemming van de raad. Overigens maakte men korte metten met de agenda, die bin nen 'n uur werd afgewerkt. Op verzoek kreeg de vrijwillige brandweer een jaarlijkse toelage van f 100,toegekend, ter be strijding van onkosten verbonden aan het bezoeken van oefeningen, wedstrijden en vergaderingen. Het salaris van de commandant werd op diens verzoek verhoogd van f 50,— tot f 100,—. De geloofsbrieven van de nieuw benoemde leden van de raad werden in orde bevonden en tot hun toelating werd besloten. Aan het gemeentepersoneel werd een vacantiegratificatie van 2 procent der bezoldiging ver leend. De Commissie van Land en Tuinbouwtentoonstelling te Alkmaar werd voor de a.s. land- bouwdag op 23 September te Alkmaar een bijdrage van f 50, toegezegd. Rondvraag In de r'ondvraag kwam de heer Pepping met een ernstige kwes tie, n.l. over het slachthuis te Alkmaar, waarbij de gemeente Limmen is aangeslozen. Hij ver telde, dat hij minder prettige er varingen had opgedaan. De heer Pepping moest twee noodslachtingen laten verrichten; na de eerste slachting kreeg hij een briefje thuisgestuurd, waar. zonder meer opstond, dat hij f 22,kon ontvangen en na de tweede een briefje met de enkele mededeling, dat hij een bepaald bedrag kon innen. De heer Pep ping wilde gaarne zien, dat hij officieel in kennis zou worden ge steld van de ziekten, die zijn run deren gehad hadden met een op gave van de opbrengst van vlees en huiden en mèt de mededeling tenslotte, of de betrokken dieren waren goed- dan wel afgekeurd. Met deze behandeling kon de heer Pepping onmogelijk accoord gaan en de andere raadsleden vielen hem daarin bij. Zelfs werd en passant gesproken over demo gelijkheid in Limmen een eigen slachthuisie voor noodslachtingen op te richten. De voorzitter be loofde dat hij deze kwestie per soonlijk zou onderzoeken en met de betreffende instantie na te gaan, of hierin verbetering kan worden gebracht. Castricumse Reddingsbrigade CASTRICUM De C.R.B heeft naast zijn belangrijke uit breiding van materiaal ten behoe ve van het redden van drenke lingen nu ook de beschikking ge kregen over een vletwagen, waardoor de reddingsboot veel vlugger in zee kan worden ge bracht. Jongen verdronken in Schildmeer APPINGEDAM De 16-jarige W. Smit uit Slochteren is Zondag avond tijdens viswedstrijden op 't Schildmeer te water geraakt en verdronken. De jongen was met een boot het meer opgegaan. Toen er een straffe wind opstak is hij over boord gevallen. Van de wal af had men het ongeluk opge merkt, maar men slaagde er niet in de jongen te vinden. De hele dag heeft men naar het lichaam gezocht, doch zonder resultaat. Verzending zeepost 's GRAVENHAGE, 27 Juli. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data. waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn be zorgd, staan tussen haakjes ach ter de naam van het schip ver meld: Indonesië: m.s, „Willem Ruys" (17 Augustus). Nederlands-Nieuw-Guinea: m.s. „Pyrrhus" (11 Augustus). Nederlandse Antillen: m.s. „Willemstad" (4 Augustus). Suriname: s.s. „Cottica" (5 Augustus). Unie van Zuid-Afrika en Zuid- West-Afrika: m.s. „Stirling Cast le" (1 Augustus). Canada: m.s. „Sibajak" (1 Augustus); m.s. „Prins Frederik Hendrik" (1 Augustus) en s.s. „Nieuw Amsterdam" (5 Augus tus). Zuid-Amerika: s.s. „Andes" (1 Augustus). Australië: s.s. „Orcades" (1 Augustus). Nieuw-Zeeland: via Engeland (1 Augustus).' ALPHEN a. d. RIJN, 27 Juli. De directeur van het vogelpark „Avifauna" te Alphen aan de Rijn, de heer G. van den Brink, is naar het A.N.P. van de zijde van „Avi fauna" verneemt vanmorgen naar de Franse Riviera vertrokken om met de gemeenten Gagnes-sur- Mer en Nice te onderhandelen over de mogelijkheid, de levende have van „Avifauna" naar die plaatsen over te brengen. Bespre kingen hierover waren reeds lan ger aan de gang. Inmiddels is de veiling van „Avifauna" vastge steld op 21, 22 en 23 September a.s. Het is de bedoeling dat het vogelpark nog tot en met 13 Sep tember geopend blijft en dat tot die datum de levende have niet wordt ingekrompen. DE VRIJSTELLING VAN STRAFPORT (Van onze parlementaire redactie) Door een indiscretie is een ge heime dienstorder van de P.T.T. in de pers verschenen. Aldus heeft de minister van Verkeer en Waterstaat op schriftelijke vragen van het lid van de Eerste Kamer de Vos van Steenwijk geantwoord. Het betreft de or der, waarin werd bepaald, dat tot 1 Augustus te laag gefrankeerde stukken voor het binnenlands verkeer zonder strafport moch ten worden bezorgd. Dit gold slechts voor die stukken, welke volgens de tot 1 Juli geldende tarieven volledig zijn gefran keerd. De maatregel hield ver band met het feit, dat de wijzi ging van de posttarieven eerst kort vóór 1 Juli zijn bekend ge maakt. Twee gewonden bij trainingsritten EMMEN Bij de training voor de grasbaanraces zijn Zondagmor gen twee ongevallen voorgeko men. De Groningers D. Rijken en K. Stadens kwamen te vallen, waarbij de eerste zijn sleutelbeen en de ander zijn pols brak. Bei den werden overgebracht naar 't Diakonessenhuis. nog orders voor 306 tankschepen met een totale inhoud van 3.420.232 bruto ton - 152.973 ton meer dan het vorige kwartaal - terwijl het percentage tankers ten opzichte van de totale in aan bouw zijnde tonnage is gestegen van 54.4 tot 56.7 percent. Engeland krijgt het grootste deel van de nieuwe productie van tankschepen. Zijn tankervlöot zal met 83 schepen (909.856 ton) wor den uitgebreid. Noorwegen krijgt 49 tankers met een gezamenlijke inhoud van 462.543 ton en de V.S. breiden hun tankervloot met 29 schepen (362.351 ton) uit. LANDBOUWOVERSCHOT WEGSCHENKEN? WASHINGTON, 27 Juli. De Landbouwcommissie van 't Ame rikaanse Huis van Afgevaardig den heeft Maandag een wets ontwerp goedgekeurd, waarbij aan President Eisenhower mach tiging wordt verleend voor een waarde van 100 millioen dollar overtollige landbouwproducten te schenken aan bevriende landen. De overschotten aan landbouw producten zullen volgens het wetsvoorstel o.m. mogen worden gebruikt voor de leniging van hongersnoden of voor andere noodgevallen. Vroeger abt „Abdij Sion" jubileert SCHALKHAAR. De vroegere abt van de abdij Sion te Diepen veen, Dr Dom Gabriël van de Moosdijk, thans abt van de Achelsg Kluis, zal volgende week Woens dag de dag herdenken waarop hij voor 50 jaar werd geprofest. De viering zal een intiem karakter dragen. Onder diegenen die dit jaar in de Abdij Sion tevens ju bileerden behoorde ook Pater Mauritius Janssen, geboortig uit Venlo. De f 25.000 's-GRAVENHAGE, 28 Juli In de eerste klasse van de 520- ste Staatsloterij is een prijs van f 25.000 gevallen op lot no. 3849. Weersverwachting Weersverwachting, medege deeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Dinsdagavond tot Woensdagavond (opgem. te 10 uur) WISSELEND BEWOLKT Veranderlijke bewolking met enkele verspreid optredende buien. Overwegend matige wind tussen West en Zuidwest. Weinig verandering in tempe ratuur. DEN HAAG De gezamen lijke missiepriestercongregaties in Nederland hebben unaniem be sloten hun volledige steun en medewerking te geven aan de internationale missiereisvereni ging Raptim.. Dit initatief is reeds fevolgd door eenzelfde stap van e broedercongregaties, terwijl ook van de congregaties der vrouwelijke religieuze^ die in de misssie werkzaam zijn, wordt verwacht, dat zij spoedig een zelfde beslissing zullen nemen. Ook van andere dan Neder landse zijde heeft Raptim de laatste tijd belangrijke steun on dervonden en wel van de Souve- reine Militaire Orde van Malta. De Raptim ontvangt van de Orde een gift van eén millioen lire, te verdelen onder de missio narissen die met Raptim naar hun missiegebied vertrekken. FIDELE BOEF De 25-jarige Franco Conté, die in de plaatselijke gevan genis te Racconogi in Italië verbleef, stond op zeer goede voet met de cipier. Hij hielp hem bij kleine kar weitjes en at soms bij hem thuis. Maar Conté verlangde naar de vrijheid en slaagde er in te ontsnappen. De zoon van de cipier wist hem in zijn woning te Turijn te bereiken en smeekte hem, zijn vader, die 23 jaar lang niemand had laten ontsnap pen, niet in het ongeluk te storten. Conté stemde toe en toen de politie kwam, liet hij zich gewillig meenemen. AMSTERDAM, 27 Juli, Vee markt. 396 runderen aange voerd. Ie soort 2,60—2,75, 2e srt. 2,50-2,58, 3e srt. 2,302,40 per kg gesl. gew.; 195 varkens, le soort 2,32—2,34, 2e srt. 2,29—2,31, zeugen 1,982,10 per kg gesl. gew.; 31 nucht. kalveren 1,45 1,55 per kg lev, gew.; 1 sohaap, geen notering. ALKMAAR Schotse muizen 13.00-17.50; Slabonen z. dr. 36.00- 57.00; Stoksnijbonen 50.00-71.00; Stamsnijbonen 30.00-48.00; Pronk- bonen 35.00-39.00; Tuinbonen 8.00- 14.00; Peulen 85.00; Doperwten 42.00-44.00; Komkommers 8.00- 19.00, 100 stuks; Tomaten A 41.00- 58.00; Bloemkool 20.00-53.00, 100 stuks; Rode kool 5.00-10.00: Sa- voye kool 6.00-7.00; Groene kool 14.00; Spinazie 19.00-50.00; Poste lein 23.00-29.00; Andijvie 6.00- 22.00; Rabarber 11.00-18.50; Rode bieten 4.00-7.00; Bospeen 13.00- 14.00. 100 bos; Uien 7.00-14.00; Uien, drielingen 12.00-17.00; Uien Nep 10.00-13.00; Rode aalbessen 60.00-85.00; Zwarte bessen 55.00- 60.00; Klapbessen 38.00-60.00; Per ziken 6.00-35.00, 100 stuks; Fram bozen 35.00-42.00. SLACHTVEEMARKT ALKMAAR, 27 Juli 5 Paar den per stuk van 600-800; 133 koeien 600-1075; 1ste kwaliteit p. kg 2.50-2.60; 2e kwaliteit p. kg 2.40-2.50; overige soorten p. kg 2.202.40; 8 Graskalveren per stuk 150-200; 54 nuchtere kalveren per stuk 35-80; 20 Vette schapen per stuk 85-115; 385 Varkens, vlees varkens per kg 1.90-1.94, zware varkens per kg 1.88-1.92; lichte varkens per kg 1.70-1.80, zeugen per kg 1.60-1.72. Het aanbod van koeien was vandaag ruim genoeg om aan de vraag te kunnen voldoen. Van daar, dat de handel niet boven matig uitkwam en de noteringen gelijk bleven aan die van de vo rige week. Ook de varkens werden in vol doende mate aangevoerd. Zijn er bij de aanvang der markt voor de vleesvarkens nog prijzen besteed die boven de hoogst gegeven no tering (f 1.95 per kg) waren, al spoedig liepen deze even terug. Wij kunnen dientengevolge vast stellen, dat het handelsverloop bij dalende noteringen, goed geweest is. Het kwantum kalveren en scha pen, was in verhouding tot de animo die er voor deze dieren bestaat, veel te gering. Slagers die deze vleessoort derhalve drin- gens nodig hebben, kunnen dan ook niet anders dan tegen hoge prijzen kopen. NRD. SCHARWOUDE 46.000 kg aardapp., eerstelingen 13.50 14.50; doré 16.50; eigenheimers 14.2015.50; bl. eigenheimers 12.60—15.10; bonken 12.50—15; drielingen 5.608.30; kriel 4; 2000 kg slabonen 4955; 7600 kg zilveruien 23; drielingen 11 —15; nep 2227; 2200 kg rode kool A 5; 11.000 kg witte kool 3.50; 5000 kg gele kool A 5 5.50; B 4; 360 st. bloemkool A 2 3943; afwijkenden 1718. Doorgedraaid 11.000 kg witte kool. W ARMENHUIZEN 47.000 kg aardappelen, eerstelingen 13.80 15.30; grof 13.3013.80; drie lingen 9.209.60; blauwe eigen heimers 14.6015.20; witte eigen heimers 14.2015.20; rode eerste lingen 14.30; bintjes 13.2013.70; doré 15.3015.80: meerlanders 12—12.70; 2700 kg zilvernep 23.70 24.60; drielingen 7.30—7.40; zilvernep uien 4; 30 kg slabo nen 46. BEEMSTER 27 Juli: Schot se muizen, middel 10.0014.90; id. drieling 7.00—10.10; bl. eigen heimers, middel 15.20; slabonen z. dr. 50.0055.00; stoksnijbonen 46.0070.00; stamsnijbonen 20.00 48.00; tuinbonen 4.60—6.20 al les per 100 kg.; komkommers 8.0021.00 p. 100 st.; tomaten A 64.0070.00 p. 100 kg.; bloemkool 8.0059.00 p. 100 st.; rode kool 6.0013.00; spinazie 16.0034 00; postelein 16.0032.00 p. 100 kg.; sla 6.00—9.00 p. 100 St.; Andijvie 6.009.00; rabarber 4.006.00; rode hieten 4.006.00 p. 100 kg.; bospeen 12.0024.00 p. 100 bos; waspeen 18.00; uien 12.0019.00; rode aalbessen 41.00105.00; zwarte bessen 55.0067.00; klap bessen 15.00—44.00 per 100 kg.; perziken 8.0017.00 per 100 st.; Frankentihalers 220.00- Yellow Transparant 21.0049.00; Krui denierperen 16.0034.00 p. 100 kg. LANGEDIJK, 28 Juli 25.000 kg. aardappelen 12.8014.80; eigenh. 15.10; bl. eigenh. 14.10 14.50; grof 14.80; driel. 5.507.50; 20.000 kg. rode kool A 6.107.50; idem B 5.70—6.20; 18.000 kg. gele kool A 5.006.30; 2300 kg. slabo nen 4958; 800 bloemkolen A 49; idem A2 17—29; 500 kg. tomaten A 5760; idem B 52; idem C 45; 1600 kg. zilvernep 2528. om het KAMPIOENSCHAP van NOORD-HOLLAND geldende voor het LANDSKAMPIOENSCHAP op ZONDAG 2 AUGUSTUS a.s. Aanvang 2 uur Aanvang training 12.30 uur. Voorverkoop f0.50 en fl.25 bij De Grand, Waagplein en Smit, Nieuwesloot. Toegangs prijs Zondags op het terrein en aan de kassa f 0.75 en f 1.50. Na tl Wanneer iemand het jaar 1950 aai het Westelijk ha „Waar ligt Korea grote trekken van in negen van de geen, of minstens antwoord. „Koret in AziëWa scheid, dan lag he de gemiddelde k< bliek. Laat staan, dagen voordat d< Korea werd een begri nu meer dan drie jaa het nieuws over de I» der aarde bekend ma het bijeen soepen va1 ogenblikken kunnen eisen van ruim Z/2 n misten, waaronder 00 leed en de verwoestii in de komende wekei sprake kon zijn van eonfronteerd werd mi strijd tussen Oost en nfstische heersers en maar niet minder tra van het uitbreken d waarop de wapenen toegevoegd. En GOED BEDDENGOED, LEDIKANTEN. 1- en 2- persoons KINDERWAGENS. Ook KINDER ONDER- en BOVENKLEDING zijn bijzonder wel kom. Generaal Ridg In de oorlogsjaren 1945 werd de nagm K diplomatieke kringen malen genoemd, peci acten van de buitenk selarijen van de V.S., Gemenebest en het tisch China. Op 1 Dec< kwamen vertegenwoor deze geallieerde lano Egyptische hoofdstad een om onderling va ten te wisselen over de zaken en nieuwe plan ramen voor de komi pen. Korea, dat een 1 in de strijd tussen Ja tegenstanders van de A heden, stond in Caïi agenda. Men werd het eens over een vrij er kelijk Korea in de Een afspraak, die dooi conferenties bevestigd den. Want nog geen ter werd de overeen! Cairo door dezelfde 1 den m de zgn. „Deel; Potsdam", waar zich ook de Russen om rentietafel haiJen vastgelegd. De staats! loofden elkander plee en weer de overeenh Cairo ten uitvoer te 8 Aug. 1945 twee wel conferentie van Potsd; te de Sovjetunie na h der vijandelijkheden to kou en Tokio, bekend ,.De Sovjet-regering zich, getrouw aan haar tingen als bondgenool met het voorstel van eerden en sluit zich a Declaratie van de C Mogendheden d.d. 26 Tussen de Kerstd Oudejaar van 1945 wei claratie van Potsdam ceerd.Voor het gehele se gebied zou een dem regering worden inge aan Korea de gelegenh yen zich als onafhanke! in de rijen der overige te scharen. De 38ste graad zou slechts een vormen tussen de gebie de verschillende Japar zich aan de Geallieerdei overgeven. Een andere nad de breedtegraad beeldige scheidingslijn ?e(?n enkele aand vinden in de paoerasse cnp*>maten om Korea rechtelijk opzicht in tv te splitsen. Heeft het a dan slechts in de achti

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 2