fatéf AGENDA Raad van Bergen wenst geen vacantie-regeli Boerenleenbank Limmen vierde 50-j. bestaansfeest Zeefestival te Egmond aan Zee wordt Woensdag geopend rgVk °°dkatVacCoaSsnTpeenn „Drietand" gaat voort Vliegende schotels Gesneuveld op Korea Eerste lustrum A.N.I.B. Eeuwfeest-comité Dierenbescherming INGEKOMEN EN VERTROKKEN PERSONEN Postduivennieuws Klachten t.a.v. melkdistribntie zullen worden onderzocht 4-DAAGSE C0NFECTIE-VERK00PI Herencos tuums Damesmantels Mantelcostuums "v. is»»- CONSTELLATION OP ZEE GELAND Pagina 2 ALKMAAR. Men schrijft ons: Eén dezer dagen kwamen de leden van de afdeling Alkmaar f/1 Omstreken van de Algemene Nederlandse Invaliden Bond, kort weg de ANIB in „Waakt en Bidt" bijeen om het eerste lustrum van hun afdeling te vieren. In dezelfde zaal kwamen vijf jaar geleden enige Alkmaarse in validen bijeen om te trachten een afdeling van de ANIB tot stand te brengen. Het was hier vooral mevr. Den Ambtman, moeder van een invalide zoon. die hier krach tig voor ijverde. Het was dezelfde mevr. Ambtman, die op deze avond, dat het eerste lustrum werd gevierd, naast de hartelijke woorden door de voorzitter, de heer J. Bierman haar toegespro ken, als blijk van erkentelijkheid voor het vele werk als sociaal werkster voor de afdeling gedaan, bloemen en een schemerlampje in ontvangst mocht nemen. De heer J. Bierman, voorzitter van de afdeling, gaf bij zijn ope ning op deze avond een kort overzicht van wat er in deze vijf jaren door de afdeling was be reikt. Later op de avond werd dit nog eens door hem gedaan maar op een geheel andere wijze. Het bleek n.l. -dat de heer Bierman, naast een goed voorzitter ook nog over goede kwaliteiten beschikte als liedjesmaker en voordrachts kunstenaar. Het wel en wee van de afdeling was n.l. door hem in een liedje verwerkt en door hem goed voorgedragen. Het refreintje werd door de talrijke aanwezigen dapper meegezongen. De ANIB-boys hielden met mu ziek de stemming er in en hun liedjes bij de guitaar deden 't ge weldig, evenals de voordrachten door hen gedaan. Ook de koffie met gebak en een rokertje voor de heren lieten zich best smaken. De afdeling Alkmaar heeft het eerste lustrum op een goede wijze afgesloten. De resultaten in deze eerste vijf jaren behaald, zullen bestuur en leden de moed en de kracht geven om op deze weg voort te gaan en de band tussen de invaliden nog nauwer aan halen. Wanneer in Oct. van dit jaar weer hun grote propaganda- feestavond gehouden zal worden, zal uit de grote opkomst van het Alkmaarse publiek weer blijken, a^'deling Alkmaar van de ANIB burgerrecht heeft verkre gen. 2 ton garantie gevraagd aan gemeente ALKMAAR In de Donderdag 20 Augustus te houden raadsver gadering komt o.m. aan de orde een voorstel van B. en W., om aan het Comité ter viering van het 700-jarig bestaan een garantie te verlenen. Het comité vraagt een garantie van twee maal honderd duizend gulden, het eindbedrag van de begroting, die het comité heeft ontworpen. Het comité is naar wii vernemen voornemens de eeuwfeesten niet in de week na Pinksteren te houden, zoals des tijds werd geopperd, doch later in het seizoen, eind Juli-begin Augustus; in de feestperiode ko men voorts drie weekends voor. Belangrijk nieuws voor A.O.G. ALKMAAR Deze week is er nog geen training op de Dinsdag en Woensdagavond. Wel speelt vanavond om 7 uur een combina tie van speelsters tegen DIO uit Bergen in de finale van het St. Adelbert-tournooi op het St. Adel- bert-terrein in Egmond Binnen. Dezelfde speelsters komen in deze wedstrijd uit als die tegen Zee vogels gespeeld hebben op dit ter rein. Volgende week wordt er weer getraind. Het heren-elftal van A.O.G. heeft deze afgelopen Zondag de eerste wedstriid ge speeld tegen A.V.A., welke werd verloren met 13—8. Het was een aardige oefenwedstrijd voor de komende competitie. Win een huis CASTRICUM De loterij ten bate van het Rampenfonds „Win een huis" is reeds zodanig ge vorderd dat de trekking spoedig tegemoet kan worden gezien. De woning de hoofdprijs is gebouwd aan de Gosterstraat no 37. Er zijn nog loten verkrijgbaar tegen f 1.per lot. DINSDAG 4 AUGUSTUS Bioscopen: CINEMA AMERICAIN: Tijger- haai, 18 j. REX: De Rode Pimpernel, 14 j. HARMONIE: De Held zonder geld. Alle leeft. VICTORIA: II Trovatore. Aanvang 8 uur. APOTHEKER: Van heden avond 6 uur af voor spoed gevallen bereikbaar Apo theek Wanna-Mient, Mient C 13, Apotheker Mej. F. Schuitema. Tentoonstellingen PIET STENNEBERG, Voor- dam 6, Alkmaar: Moderne kunst. CHANTE MERLE: Kerkepad 1 Bergen: 10—12.30, 15—17.30 2022 uur. Tot 31 Augustus. HUIS MET DE PILAREN: Mevr. Koeman-Meertens. 14.3017.30, gedurende zo merseizoen. DE ZEESTER: Zuidlaan 15: Kunstnijverheid en beeld houwkunst (14.00—17.30 uur), tot 17 Augustus. K.C. BERGEN: Tot en met 7 Augustus Henk v. d. Idsert en Rein Snappert, 10.3012.30 14.30-17, 19.30-22 uur. Zon dagmorgen gesloten. In Heiloo is vandaag het Zie- kentriduum begonnen. Waterstanden: WOENSDAG: Hoog water 3.25 uur en 16.05 uur; laag water 9.35 uur en 22.20 uur. In ons nummer van Vrijdag hebben we reeds in grove trek ken iets verteld over het vier daags Zee-festival, dat deze week in Egmond aan Zee wordt gehou den. Woensdagavond zal burge meester Niele het startschot los sen in de grote feesttent. Thans mogen enkele bijzonder heden volgen. Naast de vele meer-gebruikelijke attracties zal er op dit festival een miniatuur kolenmijn te zien zijn, dank zij de medewerking van de directie der Staatsmijn „Emma". Deze stand, die zo juist uit het buiten land is gearriveerd en in ons land nog maar eenmaal vertoond werd, komt op het buitenterrein; het is een stand van zeven meter breed en lang en ca 8 meter hoog Echte mijnwerkers stellen het ge vaarte in werking en men waant zich in een echte kolenmijn. Niet alleen interessant, doch ook leer zaam. ALKMAAR In de omgeving van de Brouwerstraat zwerf teen mooi donker cypers poesje. Adres Re^v Brouwerstraat. In zeer ver moeide toestand is komen aan lopen een klem k°nd]ffi.( tew Van Everdingenstraat .16. hei rlipr draagt een penning met Zaandam 1953 no. 0424. Voorts is ter beschikking een m0°ia zwarte poes, anderhalf Wordt het dier met afgehaald, zal het moeten worden eedood. Adres Inspecteur C. verwer, Zaagmolenstraat 36, Alkmaar. ALKMAAR Ingek°men:E. van Veldhuizen van A™st"da™ naar Gasthuisstraat 1, J- ma van België naar Achterstraat 3? V W. v d. Berg-Hermanns van Indonesië naar Corfstraat 1 0, F Seeder en echtg. van Anstw dam naar Staringstraat 10, E J. Snellenberg van AnlstAer(y™ haar Westerweg 1770; W. A. Rus-Ver bakel van Heeswijk naai Julia nastraat 22; J. Wijkstra van Am sterdam naar Korte Lands'traat 19- C G Duyvis. echtg. en kin deren' van Hilversum naar Nieu- wesloot 87; J. Kramer, van Hil versum naar. Stationsweg 138 W A. M. Oudejans. van Bovenkar spel naar Van Everdingenstraat 18; B. Simonsma, van Utrecht n. Hoornsekade 5; J. H; Eu'te? kamp van Assendelft naar E. de Wittestraat 20; H. P. van Hnvs- steeden van Haarlem n,aar Ke- menerpark 9; M. G. van Kampen, van Zwaag naar Van Eyerdinge- straat 18' G. Leyen-Ootjers, van Langedijk naar Magdalenenstr. iQ; J. Paulisse-Oud, van Koe- ïik naar Kanaalkade oz, P Slegt van Venhuizen naar Tulpstraat 1; K. Schalker-Vijsma van Valkenburg naar Spieghel- straat 23; D. Kramer-Borst, van Heehugowaard naar„ Unygens- straat 55; L. R. van .Braekel van Tilburg naar Gasthuisstraat 1, B Goos van Den Haag naar Pr. Bernhardlaan 11: J. de Jong van Lexmond naar Rembrandtstraat 32; A. A. Kokschulte van Zie- rikzee naar Lyceumstraat to- in. de Kraker van Hilversum naar K v. 't Veerstraat 5a: B Ch. C. Véltkamp. echtg. en dochter, van Nieuwer Amstel naar Coornhert- have 58; L. J. Vrijdag, echtg. en kinderen van Breda naar Nico- laas Beestkade 2; V. J. de Haas, echtg. en kinderen van Zand- voort naar Coornhertkade 59; W. H Heller echtg. en kinderen van Amsterdam naar Coornhertkade 56* J. M. Rensen-Kaandorp van Bergen naar Kennemerstraatweg, A Meiier van Heiloo naar W es ter wg 76; R. S. Pechler v. Rot terdam naar Pr. Julianalaan 14, F. R. Ronker van Gasthuisstraat 1: S. Hekker-Sla- er van Heiloo naar Wester du g straat 5; H. Blaauw, van Nieuw Guineta naar Gasthuisstraat 1. P. Burges, echtgenote en kinderen van Schermerhorn naar Coorn hertkade 60; M. v. d. Heide van Kollumerland naar ScheipnoeK 13YL M Bakker-Kwantes. van Heerhugowaard n. F"®sewe|oe: T Stoop van Ursem naai zemsin°el 56; Fr. Dekkers-Vos. van Hoogwoud naar Bierkade 3, T Bakker van Amsterdam naar Kanaaldijk 4; J. F: Cooke echte- pn kinderen van Bergen naar Coornhertkade 62; Engelen en kinderen van Bergen naar Coornhertkade 55, O. Nan ninga, echtgenote en kinderen van Norg naar Emmastraat 41. W Neefkes van Driebergen naar Schermerweg 28; M. Versailles van Hoorn haar Kennemerstraat weg 77; J. de Vos van Uithoorn naar Gasthuisstraat 1; N. LM. de Vulder, van Bergen naar Bloemstraat 17; L. Th van Zeyl, van Nieuw Guinea naar Lrast huisstraat 1; G. W. van Esch, echtg. en kinderen van Amster dam naar Coornhertkade 56. Vertrokken: S. Buis-van den Berg van Laat 152 naar Den Haag' M Bos, van Nassauplem H naar Assendelft; C J. Boslo- oer van Boomkampstraat 3, naar Haarlem; A. de W^al van Wes terweg 43, naar Bergen, L. Bosman van Leeuwenbekstraat 35 naar Oegstgeest; A. Lr. vis- scher, van Gashouderstr. 31 naar GroningenBCoster, ecMg. en kinderen van Em. de Wittestraat 16 naar Amsterdam, C. A. Mul van Brouwerstraat 29 naar Bus- sum' A. de Boer. van Schermer- weg 46 naar Zuid- en Noord- Schermer; W. Nii land echtg en kinderen van Korenbloemstraat 26 naar Bergen; G Leertouwer van Trompstraat 26 naar Blan- cum; J. W. van Amstel van Uitenboschstraat 48 naar Utrecht, A. Bakkum, echtg. en kinderen van Reherstraat 4 naar Paarl Huid-Afrika); J. N. B. Donker sloot. echtg. en kinderen van Nm. Beetskade 2 naar Heiloo; J. li- Metselaar van Molenbuurt 4 naar Heiloo; G. A Hulzebos van Wilhelminalaan 11 naar Heiloo, J C. Klopper van Kennemerstr.- weg 2 naar Heiloo; P. Kuiper, v. Uitenboschstraat 51 naar Amers foort; E. Veldman, echtg. en kin deren van Koornlaan 1 naar Kerkrade; R. Handgraaf, Voor- meer 4 naar Uitgeest; A. Jonge- rius. van Blaenstr. 35 naar Heiloo 1 Het Rad van Avontuur, dat door de heer Steef Schagen uit Alkmaar met zijn staf bediend wordt, zal elk uur een kwartier tje reserveren voor de dames-be zoekers. Die krijgen de kaas, om vier keer op één avond voor slechts een kwartje een paar ny- Ion kousen, 'n nylon blouse of 'n Yago-shawl te winnen; 'n kans die zij zich niet zullen laten ont gaan. Alle kinderen van Egmond en van de badgasten wacht Donde- dag een aardige middag. Op het speelterrein van St. Joseph u weet wel die fijne grote zandbak m die duinpan, wordt een schat- graverij voor de jeugd op touw gezet. Om 2 uur worden alle kin deren daar verwacht, om de 200 prijzen uit het zand te graven.. En wat voor prijzen! Er is zelfs een driewieler bij en een auto ped en een hele serie prachtig speelgoed. Voor een kwartje mo gen alle kinderen een uur lang m spanning naar een nummertje graven. In muziek gaan allen daarna door het dorp naar het feestterrein, waar tussen drie uur en half vier de gewonnen prijzen worden bekend gemaakt en uit gedeeld. V erkeer songe val ALKMAAR Een wielrijder, die zijn linkerarm in het gips droeg, reed gistermiddag rechts van de weg over de Kanaalkade. Een. volkswagen, die hem inhaal de, greep hem en sleurde hem mee. De automobilist stopte en de wielrijder kwam te vallen. Hij liep een ontvelde knie op en klaagde over pijn in zijn arm. De automobilist zocht zijn heil in de vlucht. Hij reed zo spoedig mo gelijk door. Zijn nummer is ech ter bekend. Burgerlijke stand ALKMAAR Geboren: Mary d. v. H. M. Kamp en I. van Ameijde; Irene d. v. W. Kegel en E. Brinkgreve; Klaziena d. v. C. Peereboom en M. Horseling; Berend J„ z. v. B. Groninger en L. Marra. Getrouwd: Arie J. Stuifbergen en Maria G. Th. Leeuwenkamp. Overleden; Gerrit v. d. Pol, 69 jaar, gehuwd met B. de Boer. KANSEN VOOR D.A.W. GESTEGEN ALKMAAR Door een ver diende 54 zege op het leidende DWR, heeft DJK de kansen van DAW, om kampioen te worden in de 2e klasse A, aanzienlijk doen stijgen. Wanneer de Alkmaarders vanavond (Dinsdag) in Leiden van De Zijl weten te winnen en dit is geenszins uitgesloten, dan heb ben zij aan een gelijk spel tegen datzelfde DJK genoeg, om auto matisch naar de eerste klasse te promoveren. Verliezen zij daaren tegen van de Amsterdammers, dan zijn dezen kampioen. De wedstrijd DJK-DAW, die Maandag 10 Augustus gespeeld wordt moet. dus de beslissing brengen. De stand is nu: DWR 8 3 3 2 34 - 30 9 DJK 7 3 2 2 17 - 16 8 DAW 6 3 1 2 19 - 19 7 DWT 8 2 3 3 31 - 29 7 De Zijl 7 1 3 3 19 - 26 5 Geslaagd OUDORP Voor het examen lingerie naaien slaagden de vol gende candidaten: Tr. de Wit, L. Berkhout, Tr. Smit, A. van Dam, R. Kunst, Cl. Molénaar, N. Lou wen, J. Dudink, M. Pronk en A. van Baar. Voor het examen costumière slaagden T. Kaandorp, N. van der Gragt, R. Smit, J. Mul, T. van Dam, A. Veldboer, Tr. Kroon en Tr. van der Waal. Allen werden opgeleid op de Modevakschool der Zusters Urse- linen te Oudorp. Nog een bloemencorso op 8 Augustus CASTRICUM - De deelnemers aan het bloemencorso georgani seerd door het VVV wordt me degedeeld dat de opstelling zal geschieden in de P. C. Hooftstr. te Bakkum. Zij dienen om uiter lijk 13.30 aanwezig te zijn. alwaar de jury onmiddellijk met de be oordeling zal beginnen. Tegen inlevering van een formulier van deelname kunnen Vrijdag 7 Aug. bloemen worden afgehaald aan het Veilingsgebouw te 20.00 uur. K.A.B. reisverenigiiig CASTRICUM De reisvereni- ging Vriendenkring heeft haar jaarlijkse tocht waaraan pl.m. 40 personen deelnamen achter de rug. Dit jaar was een autotocht georganiseerd met als stand plaats Valkenburg, van waaruit trips naar België werden ge maakt. Spa, de grooten van Re- monchomps, de stuwdam bij Eupe, de bekende waterval van Coo werden bezocht. Het spreekt dat alle deelnemers zeer opgeto gen waren over alles wat zij ge zien hadden. LIMMEN M. C. v. d. Vel den is kampioen geworden van de lange afstand duivenvlucht. Uitslag jonge duiven Startplaats Quievrain. Gelost 7.30 'uur. Afstand 250 km. No. 1, 8 J. C. Bakkum, 2, 4 en 7 Gebr Steeman, 3, 5 en 6 M. C. v. d. Velden, 9 Jac. Boersen. Aankomst no. 1, 11 uur 21 min. 15 sec. De heer Valkering uit de gemeenteraad LIMMEN In het verslag van de raadsvergadering van de ge meente Limmen waarin wij mel ding hebben gemaakt van het be sluit van de raad, om een der wegen te vernoemen naar 't over leden raadslid Valkering, is ten onrechte de indruk gewekt, als zou zijn zoon, die in September niet meer in de raad zal terug keren, uit eigener beweging voor t raadslidmaatschap bedankt heb ben. De reden is echter, dat de heer Valkering bij de groslijst- stemming geen verkiesbare plaats is aangewezen. De kermis OUDORP Zondagmiddag en -avond viel er over het ker misbezoek niet te klagen. Er heerste een gezellige drukte. De handbalclub V.B.O. 1 had Zee vogels van Egmond op bezoek en om 2 uur werd door deze sterke clubs een wedstrijd gespeeld, waarbij Zeevogels met 53 het onderspit moest delven. Om 3 uur werd een voetbalwedstrijd gespeeld tussen Kolping Boys en Con Zelo. 't Was een gezellige wedstriid, waarbij de punten broederlijk werden gedeeld, met de rust 22. Ofschoon Con Zelo in de tweede helft de handen vol had, wist het toch vlak voor het einde gelijk te maken. Voor deze wedstrijd was een lauwertak uitgeloofd. Om 7 uur werd ten aanschouwe van 'n talrijk pu bliek een bijzonder vermakelijke wedstrijd gespeeld door Brand weer en Koorzangers. De moei lijke taak van scheidsrechter werd door de heer Nuyens op voortreffelijke wijze vervuld. De brandweermannen waren in de meerderheid en bij de rust was de stand 20 voor de brandweer. De Koorzangers lieten het er ech ter niet bij zitten en pakten in de tweede helft geweldig aan. Hun grootste handicap was ech ter de goede keeper van de Brandweer. Toch wisten zij het tot drie punten te brengen, doch de brandweer won met 43. Hedenavond om 7 uur is er weer een heel bijzondere attrac tie op het Kolping Boys-terrein te zien. Er zal dan een spuitbal- spel plaats hebben, gespeeld door de Brandweerlieden. Niemand verzuime dit interessante spel wat hier nog niet eerder gespeeld werd, te gaan zien. Regisseur de Boer neemt ontslag CASTRICUM Naar men ons van de zijde van de R.K. toneel vereniging St. Pancratius heeft medegedeeld heeft de heer de Boer om gezondheidsredenen zijn functie als regisseur moeten neerleggen. Geslaagd LIMMEN Op het te Haarlem gehouden examen slaagde onze plaatsgenoot Jan Boersen voor BERGEN De agenda voor de raadsvergadering van de gemeente Bergen, gisteravond gehouden, bevatte niet veel spectaculairs. De voorzitter begon met de medede ling, dal iets spectaculairs voor Bergen, n.l. het bloemen corso, dit jaar geen doorgang zal vinden en daarom ook kon vervallen het verzoek van de V.Y.Y. om een gemeen telijk garantiebedrag van f 3.500.Overigens mocht als bet belangrijkste gelden, dat de raad het besluit nam, om niet regelend op te treden in de vaststelling voor een vacantie voor slagers, kruideniers, kappers, brood- en banketbakkers. Later in de rondvraag werd nog een kwestie te berde gebracht door de heer van Rees Vellinga n.l. over klachten inzake de wijkverdeling bij melkslij- ters. Maar daarover straks. Onder de ingekomen stukken bevond zich een schrijven van de Minister van Oorlog, waarbij de aanwijzing van het luchtvaart terrein Bergen als militair lucht vaartterrein en als noodlandings terrein voor burgerluchtvaartui gen wordt ingetrokken. Directeur G.E.B. Officieel zal de „chef" van het G.E.B. voortaan „Directeur" van het G.E.B. worden genoemd, al dus besloot de raad. De persoon lijke toelage voor de directeur, welke reeds op f 500 was vast gesteld, werd verhoogd tot f 780 per jaar. Deze toelage is van blijvende aard. Op de eerste plaats moest er een genoegzaam verschil ontstaan tussen de jaar wedde van de directeur en van zijn gistermorgen in functie ge treden technisch ambtenaar en bovendien was deze toelage ge rechtvaardigd, omdat juist in deze jaren van ombouw van het net hogere eisen aan de directeur Vakbekwaamheid Schildersbedrijf, worden gesteld dan anders het (Advertentie) Wegens enorm succes nogmaals Tot besluit van onze opruiming verkopen wij thans gedurende 4 dagen, op Woensdag Donderdag, Vrijdag en Zaterdag a.s. al onze met PROFITEER VAN DEZE UNIEKE GELEGENHEID ALKMAAR LANGESTRAAT 16—18 LIMMEN Het bestuur en raad van toezicht van de Coöp. Boeren leenbank alhier, hield ter gele genheid van het 50-jarig bestaan, Zaterdagmiddag 'n druk bezochte receptie in café Swart. De prachtige bloemstukken waaronder van de gemeente Lim men, V.V.V., oud-burgemeester Nieuwenhuijsen en van diverse besturen van Boerenleenbanken uit de omtrek enz. gaven een zeer feestelijke indruk. Onder de aanwezigen zagen wij o.a. B. en W. en enige raadsleden van Limmen, verder nastoor P. L. Bangert, notaris Cranenburgh van Castricum, besturen van Boeren leenbanken uit de omtrek, en de heer Keesom accountant van de Bank. Deze sprak in hartelijke bewoordingen zijn felicitatie uit aan het bestuur en R. v. T. Hij besprak de snelle groei van de bank, maar wijdde ook enige woorden aan de moeilijke jaren o.a. het loslaten van de Centrale Bank te Alkmaar. 1940 was ook een moeilijk jaar, terwijl 1945 met zün geldsanering vele werkzaam- Ledenvergadering V.I.O.S. W ARMENHUIZEN Dezer dagen hield Vios ledenvergade ring in het clubhuis Café Th de Groot. Voorzitter Jac. de Groot opende de vergadering op de ge bruikelijke wijze. Hij besprak al lereerst het afgelopen seizoen, dat tamelijk goed was te noe men, maar dat de deur voor het 4e klas KNVB gesloten is geble ven. Spr. hoopte nu dat de nieu we competitie weer binnenkort begint, sportief en met volle moed weer te beginnen. Hij stel- fle Volendam als voorbeeld, dat de promotiewedstrijden voor het lste klasseschap heeft verloren, met de woorden: „wij komen te rug". Hierna zou er een elftalcom missie worden gekozen waarte gen de heer Jac. Koot bezwaar maakte, gezien de geringe op komst van de senioren (50 pet.). Hij achtte het beter dit te doen per circulaire. Na enig beraad van het bestuur werd dit voorstel aangenomen. Hierna werden al len nog eens aangemaand om toch vöoral de training zoveel mogelijk te bezoeken. De rond vraag leverde geen nieuws op. heden aan de Bank bezorgde. Niettegenstaan.de dit, bleef de bank vooruitgaan zowel in soli diteit als in omvang. Een eresa luut bracht spr. aan de oud- besturen, aan wier pioniersarbeid veel te danken is. De kassier, de heer Admiraal; die met dit gouden jubileum te vens 25 jaar zijn functie vervuld, werd wel op zeer hartelijke wüze toegesproken. De heer Admiraal destijds begonnen onder toezicht van de heer Meiier, heeft zich, met veel élan voor zijn taak, op gewerkt tot een ervaren kassier. Aan hem is de Bank veel dank verschuldigd. Een gezellig strijkje verhoogde de stemming, terwijl het de bezoekers aan niets ont brak. Sociale Zondag BEEMSTER Morgen zullen de plannen voor de binnenkort te houden Sociale Zondag definitief worden vastgesteld. Het werk comité, bestaande uit alle voor zitters der standsorganisaties, zal daartoe bijeenkomen. Op de plannen zullen wij nog nader te rugkomen. Bouwvakkers een dagje uit BEEMSTER De katholieke bouwvakarbeiders van de Beem- ster hebben met hun dames weer hun jaarlijkse uitstapje gemaakt. Bij voortreffelijk weer trokken zij met de touringcar naar Schip hol, waar zoveel te zien valt dat men er nauwelijks uitgekeken komt.' Via Utrecht trok het gezel schap naar Rhenen, naar de bos sen en de hei, en vandaar naar Arnhem, dwars door Nëerlands fraaiste natuur. Het golfslagbad „Doorwerth" was een gewaar deerde pleisterplaats. Fris en monter trok men vandaar via Apeldoorn naar Amsterdam waar Heintje Davids en Lou Bandy zorgden dat de levers dooreenge- schud werden. Geen wonder dat men uiterst voldaan in de Beem- ster weerkeerde. Geslaagd WARMENHUIZEN Bij het te Haarlem gehouden examen voor costumière slaagden de da mes Nelly Biersteker en Ada Goet, beiden leerlingen van de Modevakschool van mej. T. geval geweest zou zijn. Alle raadsleden stemden voor het voorstel, doch de heer mr Sluys zeide, dat men in zijn toestem ming niet moest zien, uat hu enthousiast was over de gang van zaken bij het G.E.B. De neer Rees Vellinga zei het nog scher per' hij deelde niet het motief van B.en W. waar het gme. om het technisch beleid van de dl^ec- teur: „Ik stem voor, maar niet uit enthousiasme voor wat de directeur van het G.E.B. neen ^Df^raad stemde toe in een be schikbaar stellen van een be drag van f 183.35 voor de school voo? g.l.o. van de Berger Schooi vereniging voor de. .^5!^ et- van nieuwe leermiddelen het geen noodzakelijk is omdat de school in September met plm. 140 leerlingen zal beginnen. Geen Vacantie-regeling Het voorstel van B. en W om een vacantieregeling vast te stel len voor kruideniers, brood- en banketbakkers, slagers en kap pers werd met 6 stemmen tegen vijf vóór, verworpen. Het meesi gingen dè discussies omtrent dit nunt over het democratisch he- Itosel, dat er in opgesloten zou mVanndeS13nbakkers hadden 2 bakkers zich tegen een d®rs| Hike regeling verklaard, van a 7 kapers waren er eveneens twee tegen terwijl de kruideniers en de slagers allen voor een derge- liikp regeling waren. Er was een moeilijkheid: Wanneer men de regeling zou vaststellen, dan zou men degenen, die het zich U,k niet zouden kunnen permit teren om de zaak een week te «luiten daartoe toch dwingen, maar van de andere kant zouden rij die graag^ eens een week op vacantie zouden gaan na een iaar van hard werken, er toen 'niet over kunnen denkcn. omda nnHprc; collega s, door open te ™ndder^ev%nnz|ro=^- van.h'zijWhet6dan ook maafvan ^v^rrMTf niet h!tarich wel kunnen permitteren Miiven Dat is nog beter iemand dwingen te sluiten als zijn pca'- temonnaie dat met todaatEr werd lang en breed over geais. cussieerd totdat nagenoeg raadsleden er of tweemaa him mening over naaaen tot de stemming uitweesdat d® mefdè vakantie van bakkers- en kappers, en kruideniers en sla- eeHet herziene wederopbouw^ Plan .Bergen ^an. Z^werd mac&tfgd zelfstandig een besluit M^eTS In iedere bestemming va? de toestemming van deraad oor. 7w" Het gaat om een be- d?ag van ongeveer f 100.000.-, waarover de gemeenterentever- eoeding van het Rijk krijst- Met de Staat der Nederlanden werd een nieuwe erfpachtover- ppnkomst aangegaan voor het ge bruik van het opslagterrein 1^® het Noordhollands Kanaal ten ■ZinHpt\ van de KoediikST vioi brug Behoudens goedkeuring van het Pril zenbureau werd de canon vastgesteld op f 40 per iaar' Rondvraag Fnkele iaren geleden is de ge- meente voor de verstrekking van melk in wijken verdeeld. Vol e-ens de heer Van Rees Vellinga, dien enkele klachten beJ,e'j5 hadden scheen dit voor de klari" ten ongunstige conseq"e"tl®1s hebben opgeleverd. En die klach ten aldus de heer Van Rees vei linga zijn talrijker en ernstiger daHeteieeke,hem gewenst, wan neer b! en w. of een commis sie uit de Paa4, Z1F Jpvstaan Wellicht kan een vermaanop zijn plaats zijn. Met de belangen van de afnemers dient ook reke ning te worden gehouden. Ook andere raadsleden hadden klach- tprT pehoord De voorzitter be- loofde, binnen de Pfken van de bevoegdheid van het college B en W de voelhoorns uit te steken om in werieg met de mfssie^'te'bezten^ wrijke verbete ringen kunnen worden aan|| bmrht De heer Liiis vesuRuc te van het Smalle Rad, aai c. en W. vorig jaar al beloofd had- j' tp 7ullen verbeteren. De voorzitter beloofde nogmaals hieraan zijri aandacht te schen ken En hiermee was voor de raad, althans in het openbaar. Kauw, Dorpstr.. Warmenhuizen. het werk weer gedaan. 's GRAVENHAGE, 4 Aug. Hier volgt de oproep van de chef van de generale staf. welke he denmorgen voor de eerste maal om 7.12 via de radio is bekend gemaakt: De militairen van de konink lijke landmacht, die een wit waarschuwingsbericht „proefmo- bilsatie" hebben ontvangen, moe ten nu onmiddellijk in .werkeUi- ke dienst komen. Zij moeten handelen overeenkomstig de aan wijzingen die in hun zakboekje voorkomen op de witte lastge ving. gemerkt met de letter C. Deze oproeping geldt dus al leen voor hen, die een waar schuwingsbericht „Proefmobilisa- tie" van witte kleur hebben ont vangen. Ieder wordt verzocht aan dit bericht zoveel mogelijk bekendheid te geven. NIET VAN MARS en geen wapens WASHINGTON Het Ameri kaanse ministerie van Landsver dediging heeft in een rapport over onderzoekingen, ingesteld naar drie duizend binnengeko men meldingen over z.g. vlie gende schotels", verklaard dat er „niets is dat er op wijst, dat cleze verschijnselen verband kunnen houden met andere pla neten of met (geheime) wapens, al dan niet tegen de Verenigde Staten gericht". Voor veertien, procent der binnengekomen meldingen kon géén verklaring worden gege ven, doch ook hiervoor geldt de ir.. de vorige alinea vermelde conclusie van het rapport. Koelbloedig piloot redde 38 levens PARIJS, 3 Aug. Een snel- reagerende Franse piloot heeft vandaag zijn onklaar geraakte Constellation op een strand in het Zuidwesten van Turkije gezet, waardoor hij het leven van 38 van de 42 inzittenden wist te red den. De piloot, kapt. A. Raymond Terry, had om 03.30 uur Ned. tijd een S.O.S. uitgestuurd, dat zijn twee linkermotoren uitgevallen waren en dat zijn toestel waar schijnlijk op zee zou neerstorten bij het eilandje Castel Rosso ter hoogte van Zuid Turkije. Hij slaagde er echter in de ko los naar Fethiye aan de Golf van Makri te loodsen en landde in het water, maar dicht genoeg bij de kust, zodat het vliegtuig tot op het strand doorzeilde. Vier pas sagiers werden gedood en drie ge wond. Zij waren afkomstig uit Iran en de Libanon. Tientallen Griekse, Amerikaan se, Turkse, Israëlische én Britse vliegtuigen, evenals hefschroef- vliegtuigen van de Amerikaanse zesde vloot, hadden na het S.O.S. aan het zoeken van de Constel lation deelgenomen. 's-GRAVENHAGE, 3 Aug. De regering maakt bekend, dat tot haar leedwezen op 26 Juli op Korea zijn gesneuveld: tijd. res. luit. H. Douma, legernr. 30.01.04.009, ongehuwd, wonende te Lemsterland, afkomstig Korps Commando troepen; Sergeant J. H. Vreeswijk, leger nr. 25.08.12.127, gehuwd, wonende te Roosendaal, afkomstig Reg. Jo- han Willem Friso; Sold. Ie kl. R. Samuels, legernr. 29.07.26.207, ongehuwd, wonende te Rotterdam; Sld. M. C. Beyerink, legernr. 26.03.30,22, gehuwd, wonende te Arnhem; Sold. M. J. Hampel, legem. 33.1. 0.39, ongeh., wonende te 's-Gra- venhage. Vermist worden res. korporaal J A. Plant, legernr. 28.12.21.000, gehuwd, wonende te Dokkum, af komstig reg. Johan Willem Friso; Sold. G. van Leeuwen, legernr. 30.12.21.094, ongehuwd, wonende te Valkenburg (Z.H.). Verzending zeepost Met de volgende schepen kan. zeepost worden verzonden: Tus sen haakjes de data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd: Indonesië: m.s. „Willem Ruys (17 Aug.); Ned Nieuw-Guinea: m.s. „Pyrrhus" (11 Aug.); Ned Antillen: s.s. „Bennekom (12 Aug.'; Suriname; m.s. „Nestor (19 Aug.); Unie van Zuid-Afrika m.s. .Pretoria Castle" (8 Aug.); Canada: s.s. „Groote Beer" (17 Aug.), m.s. „Johan Willem Fri so" (11 Aug.); m.s. „Prins Wil lem 5' (12 Aug.); Zuid-Amerika: s.s. „Alcantara" (10 Aug.); Bra zilië: m.s. „Alhena" (12 Aug.); Australië: s.s. „Otraftto" (10 Aug.); Nieuw-Zeeland: via En geland (8 Aug.).

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 2