act Opmeerse tentoonstelling trok record bezoekers Concours-h ippicf u e werd een enorm succes ^7 j Smid je Verholen en de strijd tegen Mars MARKTBERICHTEN Knoflook Leerling- etaleur Weersgesteldheid werkte mee J. G. WEGDAM Afw. Lm. 16 Aug. MEISJE Drogisterij „LABOR 1" BEDRIJFJE Touringcars Kuips Autobedrijf Wognum R.K. bouwkundig opzichter jongste bediende WONINGEN Uitslag verloting :n in Hollandia, slist ODgetogen ;a£ onomwonden zestiendduizend gereisd en onaf- nde gebieden te irg ontroerd was •aderland aan te de onmetelijke ndia voerde hij sprekingen met r de toestand en Dlemen, die zich tot ontwikkeling enorme gebie- de de Minister, collega Minister zich persoonlijk p de hogte heeft zaken beslissin- ook in de zeer m de katholieke nog al enige dei- Ik heb intussen speuren, dat er n zending hard n veel goeds tot verblijf van onze tairen zeide de ie officieren van leger, die daar ïllen, schijnt mij relijker, dan voor chappen. Hoewel jllandia buitenge- tbreekt daar toch gewone man aan panning behoeft, steeds een gebied geschikt voor wel zeker is, zo er, dat sinds deze andnunt ten aan- Guinea definitief animo om er te ;t gebied tot ex- gen sterk is toe- s van mening dat en groot werk te GERED UIT )E SCHUUR getvond is in de schuur J. Kaltman aan in Apeldoorn doordat twee ie vijfjarige J.G. A.B.G. met luci- •speeld bij het in eslagen stro. De ende op het hulp- nnderen naar bui- er nog maar nau- kleuters, die zich •m zich heen grii- uitgang versperd schuur te redden, randwonden over- le kinderen naar ikenhuis overge- s ten achter is ge- overige internatio- 'andaag heerste er behoorlijke vraag ;nse bedrijf kwam n 168% op 170"=. Olie heerste weer doch vergeleken inoteringen stelde ir. Niettemin wist is van 329 tot nceren. Unilever, andere locale in- doorsnee onveran- ende commentaren ,e onmiddellijke be- v?n uitgelote obli- irstallige coupons 4 mg luidden onver- Zoals het echter iomt, heeft dit gun- mg niet zoveel in- 5 de ongunstige me de vorige week, tloting der lening- nader order werd stemming voor In- neenteleningen, die :n flauw lagen, was ishoudend zonder huurmarkt prolon- nkelijk de flauwe Vrijdag j.l., doch n slot te herstellen. Tabak en Deli Ba- cvaren echter enkele Ook de Cultuur- ionale Handelsbank noteringen van Vrij- epvaartafdeling viel weinig te beleven, ven hier vrijwel ge- ch Holland-Amenka aanbod te verwer- raart-Unie daaren- vraa.gd. De Staats- gaf hier en daar el verlies te zien, ortlopende leningen linigheid luier. Ame- het scheren zonder l snor had beroofd - en estafette - gereed eerste bericht ijlings 'raafkantoor te bren- ;t onmiddellijk naar n worden geseind. ine postkantoor in rd er intussen door :dige staf. hoewel het ijd was", gewacht op Het kleine kantoor et" en waarschijnlijk iliaanse posterijen tot lik nimmer dienaren pet zulk een „ver- lun taak verrichtten, orsetekens begonnen ting er een kluwen erigen ademloos over e ambtenaar, die het ïg Het duurde nau- minuut of voor de het al duidelijk, dat ïg tot nu toe een suc- klonken juichkreten lelden al naar buiten ichtende burgers mee id gereed. Zodra het s geschreven, rukte handen van de tele- loog door de straten is van Lina. heerste drukte. Dok ras aanwezig om een houden op Pietro s hij Rocco zag aan- moeite had zich door [e mensen een weg te Wordt vervolgd Dinsdag 4 Augustus 1953 Pagina 5 De optimisten die Maandagmorgen onophoudelijk ver kondigden dat het wel goed weer zou worden en... blijven, hebben gelijk gekregen. Tentoonstelling zowel als con cours hippique zijn begunstigd door het mooiste weer wat men voor een dergelijk evenement maar zou mogen wensen. Toch waren die buien vroeg in de morgen juist voldoende geweest om de boeren van het hooiland af te houden, hetgeen uiteraard prompt resulteerde in een buitengewoon talrijk bezoek. Zo ziet men dat iets wat ongunstig dreigt te werken wel eens bijzonder gunstig kan uitpakken. Burgemeester Keyzer van de j bosch, Enklhuizen; Luchs r.o. en gemeenten Opmeer en Spanbroek I v.o.; A. Smit Jr., Oosteinde Op was door al die omstandigheden perdoes; Klein Zilver lichtblauw, wel bijzonder in z'n element. Aan hem todh was de prettige taak toegedacht om telkens de wissel- bekers e.d. aan de prijswinnaars uit te reiken. Én wanneer het 't' concours hippique betrof bete tevens kampioen van de kleine rassen; G. de Barbanson, Hoorn; r.o. idem; Rex Rus wit met brandneus r.j.: J. W. Hendrikse, Schagen; v.j. idem; Polen r.o.: J. Singer, Kolhorn; J. W. Hen- Lói o ucwui otit- u. uiiigci, ixuiuui xiu. y. ixvn- kende dat om met de beker hoog 1 drikse, Sdhagen; r.j. kampioen opgeheven een ererondje over j van de d wer.grasse-nJ. Singer, •het terrein te rijden. Kolhorn: v. met j.: J. W. Hen- Tweemaal hebben we ons hart drikse; kleurdwergen v.o.: G. de vastgehouden. De ene maal be- trof het de met twee zeer vurige paarden bespannen boerenwagen v-an Veldt uit Bergen die vóór de course al een paar maal blijk gegeven had van tol- en kantel- neigingen, maar toch telkens weer netjes in het rechte spoor terug gebracht kon worden. En de tweede maal betrof het de beker uitreiking aan mej. Broer uit Wieringermeer, die in twee vol maakt foutloze ritten de titel van Barbanson, Hoorn. De gebruikte afkortingen bete kenen: v.o. voedster oud, v.j. voedster jong, r.o. ram oud en r.j. ram jong. Afdeling Paarden Buning, Worku-m; 2 Patra P. Langedijk, Hoogwoud; 3 Pauw- lientje P. Kuiper, Hoogwoud. 3-jarigen: 2 Orspilla J. de Boer, Obdam; 3 Orlanda Bulk, Nieuw Ven-nep. Geiten geb. in 1953: 1 Ja- coba 138 van D. Prinsen, Span broek; 2. Maria 137 van S. Groot, Spanbroek, Geiten geb. in 1952: 2. Hielke 383 van G. Vriend, Wognum. Geitenlammeren: 1. Betsie L 8 van D. Prinsen, Spanbroek; 2. Marie L 13, eig. G. Vriend, Wognum; 3. Tinie L 11 van J. Berkhout, Spanbroek. Afd. schapen, geregistreerd Te- xels ras. Oude rammen: 2a eig. P. Pijper, Twisk; 3a. eig. J. Stapel Sz., Sijbekarspel; 2b. eig. C. Tuin man, Hauwert; 1. eig. P. Kistema- ker, Abbekerk; 3b. eig. D. Donker, Schagen. Tweejarige rammen: e.v. eig. J. P. Schipper, Abbekerk; lb. eig. wed. Jn. Wagemaker, de Weere; la. eig. Jn. Langedijk Hmz., de Weere; 2. eig. Jn. Claij Gz., Sij bekarspel; 3. eig. A. Dekker Kz. en D. Oostwouder, Beemster. Eenjarige rammen: 3a. eig. J. Keijzer, Ursem; 2b. eig. D. Appel, Heerhugowaard; 2a. eig. J. P. Schipper, Abbekerk; 1. eig. B. v. d. Peet, de Weere; 2b. eig. wed. J. Wagemaker, de Weere. Viertallen oudere ooien, geboren voor 1952: lb. J. P. Schoner, Ab bekerk; 3. J. Stapel Sz.. Sijbe karspel; 2. D. Donker, Schagen; la en e.v. wed. J. Wagemaker, de Weere. Viertallen eenjarige ooien, geb. in 1952 van één vaderdier: 1. en kamp. Gebr. D. Donker Pzn., Schagen-Twisk; 3. P. Pijper, Twisk; 2a. wed. J. Wagemaker, de Weere; 2b. J. P. Schipper, Abbe kerk. Viertallen ooilammeren van één vaderdier: 3. D. Appel, Heerhugo waard; la. P. Kistemaker, Abbe kerk; 2a. wed. J. Wagemaker, de Weere; lb J. P. Schipper, Abbe kerk; 2b. Jn. Langedijk Hmz., de Weere. Fokzeugen die voor de fokkerij bestemd zijn, ouder dan 2 jaar: lb. Jb. Visser, Sijbekarspel; 3c. Joh. Oostwouder, Beemster; 3b. S. Bakker Johz., Aarts woud; lc. idem 3d D. Schoen, Benningbroek; la. C Klaver, Heerhugowaard; 2a. C. Borst, Heerhugowaard; 3b. P. N. Borst, Heerhugowaard; 3a. M. C. Veldt, Bergen; 2c. C. Spaan, West- Graftdijk. Fokzeugen die voor de fokkerij bestemd zijn vanaf 14 maanden t.e.m. 2 jaar: 1. C. Borst, Heerhu gowaard; 2. D. Schoen, Benning broek; 3. R. Bakker, Venhuizen. Geslaaajd WIERINGERWERF Mej. C. Adriaanse alhier slaagde te Alk maar voor het examen coupeuse. Zij ontving haar opleiding bij de Eerw. Zusters te Medemblik. Warmbloed geregistreerd. De beste merrie met daarvan afkom stig in 1953 geboren veulen Gro ninger type: 1ste prijzen Kar- spilla van mevr. wed. P. Roskam, Sijbecarspel; Nubina A. Pijper, Hensferoek; 2de prijzen Winda A. ongegrond, I Gaastra, Workum; Nemia P. Don- het spannende springconcours op haar naam -bracht. Maar hier was l Hensbroel de zorg volkomen ongegrond, I Gaastra, 1 want burgemeester Keyzer bleef ker Pzn. Hoogwoud; 3de prijs Jo- heel wijselijk met beide benen j land-a P. Kuiper Langereis, Hoog- op de grond en overhandigde met woud. Gelders type 1. Lortuna een hoofsgébaar de trophee aan c. Blankendaal, Bergen- 2de de kampioene. Vermoedelijk was prijzen Erdania P. Pijper, Twisk; het ros dat hij Zondag zelf be: I Lupohne Wed. J. Wagemaker, de 'Weere; 3e prijzen Mielema v. J. di" reed minder vurig van aard, of houdt hij er persoonlijk ook wel meer van zélf de teugels in han den te houden, ook al betrof het hier een charmante jongedame. Hier volgen de bekroningen van de expositie. Kampioen schapen, oude ram men: P. Kistemaker, Abbekerk; reserve-kampioen: Jn. Langedijk, de Weere. Drietallen ramlammeren van één vaderdier: 2 P. Kistemaker, Abbekerk; 4a J. P. Schipper, Ab bekerk; 4b idem; 1 W. Zee, Beem ster; 3 P. Pijper. Twisk. Schapen met 2 ramlammeren: 2 D. Appel, Heerhugowaard; 3 en 4 P. Pijper, Twisk; eerv. verm. Gebr. Donker, Schagen-Twisk; 1 Jn. Langedijk, de Weere. Schapen met 2 ooilammeren of met 1 ooi- en 1 ramlam: 1 J. P. Schipper, Abbekerk; 4 en E.V. D. Donker Schagen; 2 B. v. d. Peet, de Weere; 3a P. Kistema ker, Abbekerk: 3b Wed. Jn. Wa gemaker. de Weere; 3 P. Pijper, Twisk; 2 Wed. J. Wagemaker, de Weere; 1 D. Appel, Heerhu gowaard; E.V. J-n. Langedijk Hzn, de Weere. Afdeling Varkens Beren geb. voor 1 Juni 1952: la, tevens wisselbeker, C. Borst, Heerhugowaard, die deze beker ook vorig jaar reeds gewonnen heeft; lb Joh. Oostwouder, Beem ster; lc Wed. A. de Wit, t Zand; ld P. N. Laan, Opmeer; 2 J. Stuyt, Obdam; 3 C. Borst, Heer hugowaard; D. Oostwouder, Beemster (2 maal) en P. Nooij, Midwoud. Beren geboren na 31 Mei 1952 en vóór 1 Maart 1953: la Joh. Oostwouder; lb C. Kla ver, Heerhugowaard: 2de prijzen D. Donker Pzn., Schagen; C. Borst, Heerhugowaard; S. Borst, Heerhugowaard en J. C. Borst, De belangstelling voor het concours hippique, dat Maan dagmiddag begunstigd door ideale weersomstandigheden onder algemene leiding van de heer J. Houter plaats vond, is in elk opzicht een waar succes geworden. Prac- tisch alle rubrieken voldeden aan de toch vrij hoogge- stelde verwachtingen. Tot verbazing van iedereen ging de 16-jarige machtige zwarte bles Zampa in de open klasse toch weer met de eerste prijs weg en werd Janco van v. d. Touw tweede, doch bij de tweespannen moest het ver maarde koppel Zampa en Bayerd het afleggen tegen Janco en Artist. Waarmede dan gezegd kan zijn, dat de verrichtingen van deze vier koplopers uit twee fel con currerende stallen aan elkaar gewaagd zijn. Blauw, Spierdijk; Hetia C. Wa gemaker, Sijbecarspel; Mathilda K. Brak, Opmeer. Het beste eenjarige paard: Gron. type 1. Reinette J. Oomes, de Weere; 2 Reona gebr. Ros, Abbekerk; Geld. type 2 Rina v. Gebr. Kok, Wognum en Roortje v. Vriend Zomerdijk, Wognum; 3 Ronnie K. Helder, Sijbecarspel. Het beste tweejarige paard: Geld. type 2 Polly v. M. C. Veldt, Bergen; 3 Peilma C. en J. Wage naar, Oosterblokker; Gron. type le prijs Pagina N. v. Diepen, Ursem; Pildapola P. Uitentihuis, Abbe-kerk; Ragina K. Werumeus- Bij het beoordelen van de zeer levendige belangstelling die de Westfriese boerenstand voor een concours-hippique eowel als een springconcours aan de dag legt, moet men voor ogen houden, dat mechanisatie in landbouw- zowel als veehouderij 't paard toch nog altijd een onvervangbare plaats inneemt. Bovendien houdt de Westfriese boer al generaties lang veel van mooie en vooral sierlijk gaande paarden. Een liefde die tengevolge van 't gemakkelijker vervoer eer toe- dan afneemt, omdat nu telkenjare op de con coursen steeds betere en fraaier dieren aan de start verschijnen. Voor al de duizenden langs de lijnen van het Opmeerse tentoon stellingsterrein leverde het con cours met de 14 afdelingen dien tengevolge dan ook een zeer be koorlijk en boeiend schouwspel op. Men zag begeesterd naar de kittige felle stapjes van de van energie bruisende Hackney's, be wonderde de fraaie rustige gang van de glanzende tuigpaarden en waardeerde gang, gedrag en hou ding van de steviger en daardoor in de bedrijfspractijk weer beter bruikbare fokpaarden. Vooral dank zij de bemoeiingen van de vereniging ter bevordering van de paardenfokkerij is immers de bestuurde van daaruit ook twee kwaliteit van het gewone Neder landse paard aanzienlijk verbe terd, zodat het thans in concour sen ten opzichte van de luxe tuigpaarden e.d. dooreengenomen reeds een heel dragelijk figuur slaat. De jury voor dit concours be stond uit de heren L. Biesheuvel Santpoort, A. Buurman Heemste de en Dr. D. Rempt Alkmaar, terwijl de heren Steehouwer uit Dubbeldam en P. C. v.d. Touw Den Haag de Hackney's zouden keuren. C. Blanken uit Bilthoven vertegenwoordigde het N.H.S. Demonstraties Het concours werd afgewisseld door ruiterdemonstraties van de landelijke rijvereniging „De Wie- ringermeerruiters" onder leiding van de heer H. Smit. Deze demonstraties hebben er ontegenzeggelijk veel toe bijge dragen dat de belangstelling le vendig bleef. De Wieringermeer- ruiters presteerden o.a. een per fecte openingsformatie voor het Wilhelmus, uiteenlopende staal tjes van vrijheidsdressuur w.o. 'n met vier liggende, vier op een ton staande en vier zittende paarden, en diverse galopritten. De heer van Dijke had een wel verdiende ovatie in ontvangst te nemen voor 'n „Hongaarse Post" nummer met 8 paarden. Van Dijke stond op twee paarden, en koppels van elk drie paarden. Hij slaagde er in deze moeilijke op gave zonder „één hapering tot een goed einde te brengen. Over het geheel genomen heeft het op treden van de Wieringermeerrui- ters -bij het publiek een goede in druk achterlaten. Uitslagen concours Teneinde de uitslagenlijst van dit zeer uitgebreide concours niet te overbelasten volstaan we dit maal met het vermelden van de drie of vier hoogste prijzen. Concours eenspannen tuigpaar den, limietklasse f 100,— 1. Nu- tama G. W. Bulk Nw. Vennep; 2. Marijke Addink Steenderen; 3. Harro S. Offringa Ten Boer (Gr.) Het paard Herold v. M. C. Veldt Bergen haalde een E.V.. Eenspannen fokmerries, stam boek 3 en 4 j. gereden door land bouwers 1. plus wisselbeker Or landa G. W. Bulk Nw. Vennep; 2. Kunanda eig.-ber. H.. Luinen- berg Slootdorp; 3. Miranda eig.- ber. K. Werumeus Buning Wor- kum; 4. Lineke eig.-ber. P. Met selaar Twisk. E.V. Lortune C. Blankendaal Bergen. Concours eenspannen tuigpaarden, limiet klasse f 1000: 1. Petry eig.-ber. Schrauwen Zevenbergsehoek; 2. Admiraal eig.-ber. B. v.d. Touw Den Haag; 3. Lomura v. Steehou wer Dubbeldam. Eenspannen Hackney's grote maat 1. Holly weel Twy light v. R. Veldstra Marssum; 2. Seacroft Radar v. J. H. v. Heek Enschede; 3. José Swabedissen Groningen. Fofmerries, stamboek, 3 en 4 jr, gereden door landbouwers 1 plus wisselbeker van het gemeen tebestuur van Spanbroek: Korina v. Steehouwer te Dubbeldam; 2. Nutawa v. Bulk Nw. Vennep; 3. Giola van Tuinstra Lucaswolde. Kunanda v. Luinen-berg uit Sloot- dorp bereikte een E.V. Hackuey's kleine maat: 1. Ba sing Bella van J. H. Heek En schede; 2. Playboy Ph. Zendijk Deventer; 3. Springtime v. Veld stra Marsum. Het grote duel vond plaats in het concours voor eenspannen tuigpaarden open klasse, hetgeen uiteraard een zeldzaam fraai schouwspel opleverde. De oude maar nog altijd machtige en uit nemend gaande Zampa verover de toch weer de hoofdprijs en maakte daarmede zijn eigenaar Stehouwer uit Dubbeldam weer rijker. Janco van stal v.d. Touw Den Haag werd een prima twee de. Petty van Schrauwen uit Ze venbergsehoek werd 3e en Alex van stal Offringa Groningen vier. De tweespannen Hackney's open klasse gaven weinig strijd te zien 1. stal Veldstra Marsum; 2. stal Swabedissen Groningen. Tweespannen tuigpaarden, li mietklasse f 600, wederom een zeer fraai concours met verschil lende nummer§ die elkaar hoe genaamd geen graad waardering cadeau geven. 1. Petry en Pauli van stal Schrauwen Zevenbergse hoek; 2. Floris van Caprivi van Ha-mstra uit Olst; 3. Lomura en Korina van Stehouwer. Tweespannen tuigpaarden open klassel. Janco en Artist van P.C. v.d. Touw Den Haag; 2. Zampa en Bayerd v. Steehouwer Dub beldam; 3. Alex v Gr. v. Asperen van stal Offringa te Poel Gronin gen. Van dit concours had ieder een zeer hoge verwachtingen, maar tengevolge van het betrek kelijk kleine aantal deelnemers was het pleit eigenlijk te gauw beslecht. De grote favorieten zwarte blessen Zampa en Bayerd, die.al zo dikwijls ook hier te Opmeer met de titel weggingen, moesten nu toch de eer aan de vossen van v.d. Touw overlaten. Tweespannen warmbloedpaar- den gereden voor boerenwagens, als altijd een spectaculair num mer, zou bijna fout zijn gegaan toen de plotseling fel slingerende wagen van Veldt vlak voor de eretribune dreigde te kapseizen. Desniettemin ging 't koppel He rold en Harold met de eerste prijs weg. Nutama en Orlanda v. Bulk Nw. Vennep die tweede werden en Lord en Kunanda van Luinenberg en Hamstra Sloot- dorp als derde waren kennelijk minder. De tandems langspannen voor open tuigpaarden had een rom meliger verloop. Toen achtereen volgens de voorpaarden dwars geraakten, over de streng stap ten en dreigden te vallen, tuig vernielden en andere ongerech tigheden begingen, scheen er le vensgevaar voor de jury midden in de ring te ontstaan. Gelukkig kon het concours echter zonder ongelukken al zij het dan wat schielijk, worden gesloten. Petry en Pauli v. Schrauwen uit Zevenbergsehoek; 2. Zampa en Lomura van Steehouwer. De strijd tussen de langspan nen tandems Hackney's was in nauwelijks 2 minuten beslecht ten voordele van stal Veldstra te Marsum, met als tweede Playboy en Erleg Rodger van stal Zendijk Deventer. Uitslag aanbesteding WIERINGERWERF Namens het college van Kerkvoogden der Hervormde Kerk in de gemeente Wieringermeer werd onderhands de voltooiing van de Ned. Her vormde Kerk te Wieringerwerf aanbesteed. Ingeschreven werd als volgt: J. Smit. Hippolytushoef f 85927. N.V. Warrink v. Garderen, Mid- denmeer f 85880.A. Groot en Zn., Lambertschaag f 78850.—; J. Geusebroek, M'blik f 77000. Jac. Kingma, M'meer f 75830. H. Lont, Hippolytushoef f 74590.- N.V. v.h. A. Kingma en Zn. te Leeuwarden f 74370.L. Schol- te, Wieringerwerf f 73930. AMSTERDAM 3 Aug Aan- Alkmaarse Exportveiling gevoerd: 395 runderen: le soort Heerhugowaard; 3e prijzen P. N. Laan, Opmeer; C. Borst en J. Stuyt, Obdam. Fokzeugen t.m. 14 maanden: la en lb P. N. Laan, Opmeer; 2a en 2b M. C. Veldt. Bergen; P. N. Laan; 3 idem. Zeugen geboren voor 1 Oct. '51 met 6 biggen: la tevens wissel beker C Borst, Heerhugowaard; lb C. Klaver, Heerhugowaard lc J. P. Schipper; 2 Joh. Oostwou der; 3 P. Donker PZIL Hoog woud; lc G. Laan, Benning broek; 2c F. Peetoom, Span broek; 2d Th de Jong, Heerhugo waard; A. v! Leye-n, Hensbroek; 2c M. C. Veldt, Bergen; 2b J. C. Borst; 3 R. Bakker, Venhuizen; la H. Langedijk Jzn., Hoogwoud; ld idem; 2d J. P. Schipper; 3 D. v. d. Neer, Oterleek. Twee- of drietallen fokvarkens uit 1 toom (4r6 mnd): 1 en 2 C. Borst, Hee-rhugowaard; 2 P. N. Laan Opmeer; Idem 6-10 mnd.: lc en 2a C. Borst, 2c P. N. Laan; 3 D. Sdhoe-n, Benningbroek; la C. Klaver, Heerhugowaard; 3c L. D. Bruin, Zwaagdijk; 3d en 3e J. C. Borst; 2b P. N. Borst; 3a J. P. Schipper; lb P. Donker, Twisk. Konijnen Onderstaande konijnen verwier ven allen het praedicaat Zeer Goed. VI. reus haaskleur: A. Pl-an- tinga, Grosthuize-n; konijnengrijs r.o.: K. Boorsma, Wognum; R. VV Ug'liUlU, J.V. Bakker, Venhuizen; j.r.: R. Bak ker; v.j.: idem;. Lotharingers zwartbont r.o.: G. Vriend, Wog num; v.o. G. Vriend en K. Va der, Winkel; blauw v.j.: K. Boors ma. Wognum; Franse Hangoren grijs v.j.: D. Mantel, Enkhuizen; ijzer.gr. v.o.: A. Tromp, Heerhugo waard; bont v.j.: A. Amerskan, Medemblik; Cinchilla r.o., tevens titel van kampioen der grote ras- se-n A ^rr}erska5\, Medemblik; nen 3950; snijbonen 32—43; r.i. Joih. Schot, Z.N. Schermers Dr0nkbonen 21—26; kropsla 3—9 Wener wit r.o.: R. Hellenberg. - - 2.60—2.70; 2e 2.50—2.58; 3e 2.30- 2.40 per kg slachtgewicht; 204 varkens: le 2.342.35; 2e 2.30— 2.33; 24 nuchtere kalveren: 1.45 1.50 per kg; 3 vette kalveren geen notering. AMSTERDAM, 3 Aug. Binnen landse granen (Boerennoterin- gen). Zomergerst f 2324.50, wintergerst f 2223.50, haver (oude oogst) f 2425, groene erwten f 4550, koolzaad f 55 58, karwijzaad f 4855, blauw maanzaad f 110, geel mosterd zaad f 60, kanariezaad f 34. Alles per 100 kg. ZWAAG Vroege aardappelen 5.5014.50; rode eerstel. 612; sninazie 46; postelein 2023; uien' 1618: bieten 4.605.80; savoye kool 9.40; gele bew.kool 11.20; gr. kool 11.40—12.30; r. kool 4.20-9.10 slab. 28-40; snijb. 23-50; tomaten 2039; augurken 1697; waspeen 1622; bospeen 2223; andijvie 1013; sla 3.706.20; bloemkool 2463; komkommer 815; perzik 8-18; blauwe pruimen 9599; early lexton 4463; golden japan 73—1.39; frankentaler 1.41—1.71; rode bes 4050; prolefic 5090; kruisbes 1442; bramen 79—80; netmeloen 3662; yellow transpa rant 1233; kruidenier 21—54; ooms kinderen 2733; utility 40 —90. BEEMSTER, 3 Aug. Schotse Muizen, Bonken 10.5013.60; id. Middel 11.0014.60; id. Drieling 5.00—10.00; Slabonen z. dr. 38.00 50.00; Stoksnijbonen 37.0051.00 Stamsnijbonen 20.0038.00; Pro-nkbonen 24.0029.00 p. 100 kg.; Komkommers 8.0016.00 p. 10Ó st.; Tomaten A 32.00—60.00 p. 100 kg.; Bloemkool 10.0072.00 p. 100 st.; Rode Kool 6.009.00; Spi- naze 30.0046.00; Postelein 29.00 p, 100 kg.; Sla 2.50—7.00 p. 100 st.Andijvie 10.0018.00; Rabar ber 4.006.00; Rode Bieten 4.00 6.00 p. 100 kg.; Bospeen 12.00 22.00 p. 100 bos; Waspeen 10.00 —16.00; Uien 8.00—19.00; Rode Aalbessen 51.00100.00; Zwarte bessen 84.00; Klapbessen 20.00 38.00 per 100 kg.; Perziken 8.00 18.00 per 100 st.; Druiven Fran- kentihalers 120.00145.00; Suiker meloen 46.00100.00- Pruimen Early Laxton 26.0076.00; Appels Erley Victoria 7.0014.00; Yel low Transparant 12.0037.00; Pe ren Kruidenier 12.0043.00; Sui kerpeer 4.0015.00 p. 100 kg. TEXEL Aangevoerd; 220 lammeren 4455; 44 schapen 85 110; 2 koeien 800900; 46 big gen 4060; 2 nuchtere kalveren 50—65. HEILOO. 3 Aug. Sperciebo- Vener wit r.o.: R. Hellenberg, Beemster: v.o.: R. Hellenberg, P. Leeuw, Beemster; r.j. idem; de enige z.z.g. onderscheidingen wa ren beiden voor P. Leeuw, Beem ster met v.j. Nieuw-Zeelander rood r.o. Luc. Breed. Hoorn, te vens kampioen van de midden rassen; Rijnlander zwartgeel J. Homan, St. Pa-ncras; Alaska v. met j. Jn. Meissen, Hoorn; Rex wit v.j.: W. Schagen, Kolhorn; Marter blauw v.j.: S. Kriek, Win del; Angora wit, tevens kampioen van de langharigen: C. Edelen- bosch, En.khuizen- Madagascar r. Wil, Kolhonn; Ram Konijn r.o. v.j. A. Kamstra, Hoorn; Hol anders zwart r.j.. Wil, Schagen; Bruin r.o. Hellenberg; Geel r.o. komkommer 814; andijvie 9 12; rabarber 12-15; tomaten 28 42; wortelen 1419; bloem kool 2655; bramen 1.601.80; appelen 12—34. GROOTEBROEK, 3 Aug. '53 Eersteling grof 1213.20; groot 12.2013; klein 5.606; veevoer 33.90; Rode eerstel, grof 10.90; groot 10.30; doré grof 13.40; groot 13—13.60; saskia grof 13.10—13.20; groot 12.50; eigenh. grof 11.80 12.10; groot 12.4012.70; bl. eigenh. grof 11.60—12.20; groot 12.60—14; bintje grof 12.60; sirtema grof 13.20, aanvoer 92.000 kg. bloem kool A 47—62; All 31—46; B 41— 55; Bil 2142; stek 1423, aan- idem; Blauwgrijs r.o. G. Edelen- voer 2.400 stuks.' ALKMAAR, 3 Aug. Schotse Muizen 11.0013.50; Bl. Eigen heimers 15.50; Slabonen z. dr. 36.0049.00; Stoksnijbonen 20.00 38.00; Pronkbonen 26.00—29.00; Tuinbonen 6.009.00; Peulen 55.00 Tomaten A 42.00; Tomaten bon ken 20.00 p. 100 kg.; Bloemkool 20.0059.00 p. 100 st.; Rode kool 10.00; Groene kool 11.00; Spinazie 18.00—31.00; Postelein 6.00—17.00 p. 100 .kg.; Sla 2.50—9.00 p. 100 st.; Andijvie 6.0018.50 p. 100 kg.; Rabarber 6.008.00; Rode Bieten 4.00—8.50 p. 100 kg.; Bos peen 15.0021.00 p. 100 bos; Uien 9.00—17.00; Soep 14.50—18.50; Selie 3.507.00; Augurken, klein- grof 15.0020.00. basterd 81.00; Rode Aalbessen 53.0089.00 p. 100 kg.; Perziken 6.0030.00 p. 100 st.; Frambozen 42.00 per 100 dozen; Witte druiven 2.20 p. kg; Appels Yellow 19.00—33.00; Krui- deniersperen 21.0037.00 p. 100 kg. WARMENHUIZEN. Aanvoer 63.000 kg aard. Eersteling 13.00 14.30, grove 12.0013.00, driel. 6.00—6.50; eigenh. 13.60—14.50; bl. eigenh. 12.5014.30; meerlanders 12.20—12.50; bintjes 12.00—12.50, grove 12.9013.10; 3500 kg sla bonen 3844; 2100 kg zilveruien nep 12.8026.60, drielingen 4.20 6.30; 3500 kg rode kool 3.60—5.30. BLOKKER Eerstelingen 4.40 12.70; rode eerstelingen 10.10 14.10; eigenheimers 1414.50; uien 7-20; gele kool 77.60; rode kool 2.408.20; slabonen 27-43; snijbo nen 4060; peulen 48; tomaten 20 42; andijvie 10—16; sla 1220; bloemkool 4062; kruisbessen 8 12; perziken 624; Winham 15 50; frankenthaler 155160; rode bessen 3250; prolefic 3585; ealey victoria 1317; reine claude 100115; yellow 1433; kruidenier 2049. LANGEDIJK, 4 Aug. Aan gevoerd: 24000 kg aardappelen 1314; eigenheimers 14.2014.90 blauwe eigenh. 13.7Q14.60; gro ve 11.90—13; driel. 5.90—7; 30.000 kg rode kool A 6.4010.40, B 5.70—5.90; 25.000 kg gele kool A 8.50—12.30, B 5.20—6.30: 12.000 kg witte kool 34.70; 4700 kg slabonen 3244; 3000 kg zilver- nep 29.2032.40; 1300 kg toma ten 31—36, A 29, B 26—28. Poot- aardappelen: 28000 kg eigenhei mers 2835, A 29.2029.60; eer stelingen 53-50 18.90, 28-35 26.40, doré 28-35 40.90—41.20; 35-50 34. Paardenmarkt Utrecht UTRECHT, 3 Aug. Aange voerd 467 paarden. De prijzen va rieerden voor luxe paarden van 900 tot 1200, voor werkpaarden van 700925, voor oude paarden van 500-725 en voor paarden boven drie jaar van 700—900, voor paarden beneden drie jaar van 500700, voor eerstjaars veulens van 400 tot 550, voor hitten van 450 tot 650 en voor slachtpaarden van 180 tot 195 (per kg geschat) en voor jonge veulens van 225 tot 375. De handel was traag. Graanbeurs Rotterdam ROTTERDAM, 3 Aug: Bin nenlandse granen, officieuze no teringen per 100 kg franco Rot terdam. Voedergranen van de nieuwe: Zomergerst f 23.00f 25.00, met flauwe afloop; wintergerst f 23.50 —f24.50; rogge tot f23.50. SLACHTVEEMARKT ALKMAAR ALKMAAR, 3 Aug. 145 koeien p. st. van 6001125; le kwal. p. kg. 2.452.55; 2e kwal. p. kg. van 2.302.45; overige soor ten p. kg. v. 2.102.30; 15 gras kalveren p. st. van 175275; 50 nuchtere kalveren p. st. van 35 85; 12 vette schapen per st. van 80110; 264 varkens: vlees varkens en zware varkens per. kg. van 1.90—1.96; lichte varkens p. kg. van 1.70—1.80; zeugen p. kg. van 1.701.76. Het feit, dat er momenteel veel koeien voorradig zijn is duidelijk te merken aan de gestadige toe name van de aanvoeren op de veemarkten. Op onze slachtvee- markt was de animo heden be hoorlijk en vooral door de dalende noteringen is de handel bij deze ruime animo vlot geweest. Het even te geringe aanbod van varkens is oorzaak geworden, dat het handelsverloop heel vlug was met even hogere prijzen dan verleden week. Een klein aantal vleesvarkens is boven de hoogste gegeven notering, n.l. voor 1,98 per kg., van de hand gegaan. Vermeldenswaard is nog de min dere belangstelling voor de lichte dieren die tot heden regelmatig vlot werden afgenomen. De kalveren en de schapen zijn tegen hoge przen vlug verhan deld. ARTS - DE RIJP Waarnemend: Dr. Schermerhorn en Dr. Van Welsenes. Gevraagd een van 8.3016.00 uur. Nic. Beetskade 49 te Alkmaar. ONTVANGEN NIEUWE OOGST LAAT 78 naast de Kapelkerk Gevr.: fl. R.K. MEISJE v.d.dag of 4 dg. p.w., in gezin met kl. kinde ren. H-ornyak, Hout-til 52, boven Worm, Alk maar. Te koop een 2% ha. grasland. Br. 0. no. 20156. bur. van dit blad. Vraagt vrijblijvend onze billijke prijzen en con dities. Tel. K 2297-248 Gevraagd fl. zelfsL meisje ,v. d. en n„ zo spoedig mogelijk. Mevr. HOES. Stationsweg 16 Alkmaar Voor direct gevraagd een ervaren voor schooïbouw. Brieven met volledige inlichtingen ten spoedigste te richten aan Architectenbureau H. J. HERMANS te Hoorn. gevraagd, goed kunn. lakschrijven. BALDER Reclamébur. ,,Redo", O. Gracht 178, Alkmaar. Aanm. na 7 uur. GOEDKOOP is DUURKOOP! rijwiellamp f. 17.75 tot I. 18.75 Lei op hei merk VT Ze gaan jaren meel Wij zoeken voor ons kantoor een N.V. VRIESIA v.h. Jan de Vries, Luttik Oudorp 86, Alkmaar. T. overn. gevr. INMAAK KETEL met toebeh. gla zen, ringen, beugels enz. Alles moet beslist goed zijn. Br. met prijsopg. o. no. 20157, bur. van dit blad. WONINGRUIL ALKMAAR. Aangeb. vrije woning, 2 k., 3 sl.k. Gevr, kleine woning of vrije ben.- woning, Br. onder no. 20143 Bur. v. d. bl. WONINGRUIL IN ALKMAAR Nieuwbouw aangeboden; mooi uitzicht. Gevr. andere woning. Br. no. 20138 Bur. v. d. bl. aangeboden te Noord- scharwoud-e, Enkhuizen en Alkmaar in. ruil (event. driehoeksruil) voor woningen te Cas- tricum. Inl. worden ver strekt door Prov. Zie kenhuis Duinenbosch te Bakkum. tel. K2518541 Te koop: Mooie WOON ARK, bev. keuken, rui me kamer en 2 slaapk. Direct te aanv. Buiten Alkmaar. Helderse- weg G 6685, Alkmaar. Personeelsver. 't Hooge Huys ten bate der kinder-uitzending (Goedgekeurd door B. en W. van Alkmaar d.d. 29 Mei 1953, le afd. no. 1.762.1)) le pr. 4410; 2e pr. 2654 3e pr. 2383; 4e pr. 5307 5e pr. 2265 De lijst van de 145 an dere prijzen wordt op aanvraag franco toe gezonden. 39. Smidje Verholen bleef nog een hele tijd stilletjes waar hij was en hij wachtte tot de omgeving weer geheel en al tot rust was gekomen. Het was wel niet zo'n prettig plekje waar hij lag, want het was er vochtig en kil, maar toch hield hij vol. De smid was nu de oude Grurantrog dubbel dankbaar, dat deze hem van zo'n lekker warme bontjas had voorzien En terwijl de smid daar lag, bedacht hij het ene plan na het andere om de burcht binnen te komen. Veel van die plannen moest hij echter ook weer als onbruikbaar verwerpen. Doch toen schoot hem iets te binnen. „Ik heb het, ik heb het", mompelde hij blij. „Dat moet lukken, dat kan eenvoudig niet misgaan". Hij stond onmiddellijk op en begon op de grote kille burcht af te lopen, die daar in het avondlijk duister als een gruwelijke en onneembare vesting voor hem lag. In het avondlijke duister, zeiden wij, want ja.zoals op de plaatjes duidelijk te zien is, was het intussen al weer volkomen donker geworden. Voorzichting sloop de smid op de burcht af, in tussen scherp rondkijkende of er geen onraad was. En nu hoorde hij iets, waar hij al de hele tijd zo'n beetje op had gewacht, een rochelende hoest weerklonk.... Onmiddellijk trok de smid zich binnen het duister terug en nauwkeurig begon hij de omtrek te verkennen. En ja hoor, daar zag hij de man staan, die op zo aandoenlijke wijze een rochelhoest had laten horen. Dat was weer een van de schildwachten van de grote burcht en de man stond krijgshaftig op wacht bij een prikkeldraadversperring. „Sjongesjonge, da's mooi, die vent is bijna net zo groot als ik. Dat moet ik juist hebben", dacht de smid. Waarom de smid van mening was, dat hij dit juist moest hebben, zal wel gauw blijken Want nu, gespannen lezers, was het ogenblik gekomen, dat de smid zijn eerste grote zet ging doen in het aanvallende schaakspelletje, dat hij had opgezet om de burcht binnen te komen. Het was een heel vreemd plan, dat kan niet ontkend worden. De smid sloop nu namelijk door het struikgewas naar de prikkeldraad versperring toe en toen hij daar was aangekomen, wel.... toen dook hij onder een hevig misbaar van krakende takken en knappende twijgen omhoog, vlak voor de ogen van de stomverbaasde schildwacht. Dat de smid daarbij het onschul digste gezicht van de wereld zette, behoeft wel geen betoog....

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 5