Sovjet-antwoord op voorstel Westelijke mogendheden Zomer-Sensaties r I L J ALBERT HEIJN Toeristen naar Rusland 10 korting EGMOND AAN ZEE Originele attracties in 30 fraaie stands I I I I I I I I I I I Sardines... 2 grote blikken 99 Pepermunt2 rollen 25 Abrikozen200 gram 49 processie inkel Conferentie ministers Grote Vier Bereidheid te spreken over vraagstuk inzake Duitsland Montgomery in ons land Nota over vliegtuigincident Liquidatie H.O.V. Sociale Studieweek Gilmore verwacht volgend jaar: in Rolduc Pensioenen der wij kver pleegster s zijn onvoldoende De beste thee voor halve prijs 100 gram JOCO TURNER GOMO s HADEE Aankomend verkoopster j gevraagd e HADEE I I I I I I I I I I I Iedere avond DANSEN vanaf 9 uur (Musical Lovers) Gezellige consumptie-tent! Elke dag gratis loterij! BOELHUIS Singermachines P. Vogtschmidt, autorijschool MIDDELBEEK Bij elke fles Limonadesiroop Zomerdrups150 gram 25 Appelstroopper beker 39 Carabiesjes....250 gram 59 Bessensapper (les 30 Woensdag 5 Augustus 1953 Pagina 5 de Heer J. Veld- te Overdinkel, ustus begint dit ne van de negen rafgaan aan het erardus. k nodig dat er wordt? les voor de no- jaar worden in- in de loop van veertiendaagse brieven om orspraak en bo- nties „uit dank- illes en zoveel k een groot ver jaar vele mensen Gerardus. Daar- d ook niet meer ngeven van het jte novene. Elk die zich gaarne en bij deze grote ls ze de dag van hadden geweten. dus hoeft dit nering te worden iet ook goed dat ir elke veertien wordt gehouden apskerk te Over- intenties welke en. Het gehele nen intenties in- dan de eerstvol- jrdt gehouden. Augustus begint van de negen Zondag wordt ir het Novenelof intenties voor- )ctober begint de lke onmiddellijk de dag van de welke dit jaar op Zondag 18 de voorspraak dus dit jaar al rhoren, de wereld ;en op de goede ichtig geluk en mensen de ware om hun leven te n wil, opdat we s gelukkig mo- Groningen Aug. Binnen- van de nieuwe 100 kg voor boe- Groningen, incl. jrst f23.25—f24; zomergerst 24 47.50—51; (v.w. lad 50.35—57.60 (v. fonds zette de van gisteren on- ort. Vooral van. was de beland de koers steeg 171 tot 173% een hoogste no- Gisteren is bij :t van f2,4 mil- voor ruim f 250 lips verhandeld, ze was het een ining. Kon. Olie kwam ruim 1 buitenland liet het is juist de zijde, die hier wat leven in de ïgt. De handel in had vandaag wei- jf. Unilever en gemakkelijk te de laatste dagen kant waren, ga- van een iets blijk. De voor- i bleven goed fondsen, zoals 3atavia Maatschap- Nationale Handels- ien iets grotere rsehillen. Ook nu de betaalbaar- pet. lening Ban- kring bekend is Indonesische Ge in. het geheel ning bleef prijs- Scheepvaartafdelm dag tot dag een enelmatig verloon. rste er enig a Amerika Lijn, zo- tering kon worden daag daarentegen se vraag. Was gisteren iets be- moesten deze pa- kleinigheid prijsr rsnee was de stem- udend. De Beleg- ';oont sinds enke- ïg variatie. Over ontstonden frae- m, doch ve 1 te len deze niet. De iwes-len.ing moes-, -unt prijsgeven. ht kwam. Ondub- er tot uitdruk- verrukt was over in de rijen van componisten, bewe- "pvoering van „Ca- na." slaakte Pietro een :hting, toen 't doek bleef. Indien hij nu een einde was de hulde, vergiste deerlijk. De direc- heater kwam naar zei opgewonden: ;agni, komt u direct De koningin wenst laar wordt voorge- rwijl hij Pietro bij begon hij zich al te banen door de angers en zangeres om de jonge man om hem op hun en. „De koningin stamelde hij staan. Tussen hij een oude man. rukte zich los en Een poos bleven aanzien zij wis- joord, hielden slechts iden vast. De diree- zich intussen weer ïeester te maken en pnieuw bij de arm: sprak hij gejaagd: alstublieft mee! De et wachten!" LONDEN, 5 Aug. (Reuter-A.F.P.) De Sovjet-regering heeft aan de regeringen van Engeland, Frankrijk en de V.S. een nota overhandigd, betrekking hebbend op de bijeenroeping van een conferentie van ministers van buitenlandse zaken, aldus meldt het Sovjet-persbureau Tass. De Sovjet-regering ging aeeoord met het voorstel der Westelijke mogendheden om de Duitse kwes tie op een bijeenkomst van de vier ministers van buitenlandse zaken te bespreken. De Sovjet-nota is Dinsdag op de ambassades der drie Weste lijke landen te Moskou overhan digd, in antwoord op de Weste lijke nota's van 15 Juli. De Sovjet-regering stelt een agenda van twee punten voor: 1. Bespreking van maatregelen ter vermindering van de span ning in de internationale betrek kingen. 2. Bespreking van de Duitse kwestie het vraagstuk van de hereniging en het sluiten van een vredesverdrag. In het antwoord werd geopperd, dat succes bij de bespreking van het Duitse vraagstuk ook invloed zou hebben op een besluit aan gaande een vredesverdrag voer Oostenrijk. Herinnerd wordt aan de Sovjet-nota over Oostenrijk van 30 Juli. Eveneens wordt voorgesteld, dat Veldmaarschalk Montgomery is gistermorgen geheel onverwacht voor eep kort bezoek aan Neder land op het vliegveld Valkenburg aangekomen. Hij werd verweL komd door de Britse ambassadeur in Nederland, Sir Neville M. Butler, de Britse marineattache, de kapitein ter zee W. E .J. Eames en enige Nederlandse officieren. Na inspectie van de erewacht verliet Montgomery het vliegveld. Hij zou de minister van Oorlog en de chefs van staven ontmoeten. Vandaag vertrekt hij weer naar Parijs. onder de maatregelen, die moeten bijdragen tot een algemene ver mindering van de spanning in de internationale betrekkingen, on der meer zullen worden bespro ken de kwestie van vermindering der bewapening en het verbod om oorlogsbases op grondgebied van andere staten te bezetten. Niet alleen de toestand in Europa, maar ook die in Azië maakt een bespreking van kwes ties ter vermindering van de internationale spanning noodzake lijk, aldus de Sovjet-regering, die vervolgens de deelneming van continentaal China voorstelt. NATIONALE BEDEVAART NAAR LOURDES VERTROKKEN 500 Pelgrims onder leiding van Bisschop van Haarlem Dinsdagmiddag om half drie is de 54ste Nationale Bedevaart van Roosendaal naar Lourdes vertrok ken. Aan de tocht nemen 100 zie ken deel en 400 gewone pelgrims. Aan het hoofd staat de Bisschop van Haarlem, Mgr. J. P. Huibers. De pelgrims verdrongen zich langs de ramen, toen Mgr. vlak voor het vertrek alle coupé's langs wandelde en allen zijn bisschop pelijke zegen gaf. Het perron was gevuld met wuivende familie leden, Brancardiers en verpleeg sters repten zich om de zieken fe verzorgen voor de lange reis. De geestelijke leiding van de bede vaart berust bij deken Dr. Th. J. J. A. A. M. van der Brom uit Etten. De pelgrims komen Woensdag middag in Lourdes aan, waar zij waarschijnlijk nog aan de Sacra mentsprocessie en ziekenzegening zullen kunnen deelnemen. Des avonds is de eerste officiële be groeting aan de grot, waar Mgr, Huibers zijn pelgrims zal toe spreken. Van regering der Sovjet-Unie MOSKOU, 5 Aug. (Reuter). De Sovjet-regering heeft aan de V.S. een nieuwe nota gezonden, waarin de Amerikaanse nota van 1 Augustus over het vliegtuig incident bij Siberië van de hand wordt gewezen. In de nota wordt het protest van 30 Juli herhaald, dat de Amerikaanse bommenwerper, die door een Sovjet-jager boven de Japanse Zee werd neergeschoten, de Sovjet-grens bij Wladiwostok had geschonden en het vuur had geopend op Sovjet-Russische on derscheppingsvliegtuigen. Het toe stel werd door het vuur van de Sovjet-jagers verdreven, aldus de nota. In een Maandagavond gehou den ledenvergadering van de Haarlemse Orkest Vereniging is besloten tot liquidatie. Het orkest van de H.O.V, wordt binnenkort het Noordhollands Nieuw Harmo nisch Orkest. De voorzitter, mr A Beets, zeide in zijn openingswoord, dat het voor het bestuur altijd moeilijk is geweest het orkest in stand te houden, omdat de financiën ont braken. Geen orkest kan bestaan zonder overheidssteun. Het be stuur is verheugd over het plan van de overheid ook de H.O.V. in een stichting om te zetten, waarin de overheid grote zeggen schap krijgt, De vergadering besloot het be stuur te machtigen tot medewer king aan de oprichting der stich ting. Hierna gaf de voorzitter een historisch overzicht van de bijna 140-jarige H.O.V., hij bracht hulde aan de vroegere en de tegen woordige dirigenten en orkest leden, Baby in ledikant je gestikt In de Sumatrastraat te Amster dam is Dinsdag een negen maan den oude baby in zijn ledikantje gestikt doordat een koordje van een rammelaar om zijn halsje te recht kwam. Te Rolduc vond weer de jaar lijkse sociale Limburgse Studie week plaats. Ruim 400 bezoekers waren er dit jaar, uit alle delen van het land. Dit jaar vond een merkwaardig feit bij de opening plaats, er werd een brochure uitgereikt van de hoofdaalmoezenier van de arbeid K. Roncken en pater dr. A. Ge- rats, waarin deze volgelingen van dr. Poels hun standpunt weerga ven over de verhouding tussen de stand- en vakorganisaties. De aalmoezenier betoogde dat de kwestie aan welke van beide organisaties de voorrang toekomt, geen zaak van doelmatigheid is, maar een principiële kwestie. Im mers: de vakorganisatie is krach tens haar wezen meer gericht op een deel-doel: de economische be langen, en dat is slechts 'n deel- doel, daar wij immers een véél meer omvattend ideaal hebben in onze christelijke maatschappijleer. Juist onze tegenstanders, kapita listen en socialisten, stelden dit deel-doel, het economische, als absoluut, als volledig doel. Onze standsorganisaties hebben tot doel het menselijke en chris telijke ideaal voor een gehele groep volledig te stellen en dus niet enkel het economische doel, hoe voornaam dit ook op zich is. Dr. Poels zag dat zeer goed in, velen rondom en na hem echter niet. Prof. J. A. J. Peters C.s.s.R. te Nijmegen gaf hierna de openings- les: ..De mens in de wereld". „Wereld" is een veel gebruikt, maar vaag begrip. In deze wereld ongevat in de zin van: de ons om ringende natuur, veranderd en verbeterd voor de mens, bewoond door mensen, door God verlost, maar nog steeds van God afwij kend, heeft de christen zijn taak. Er is een strijd in wisselwerking: de boze wereld tracht de Christus neer te halen tot haar niveau, en de Christen heeft zijn roeping en verplichting jegens deze' wereld. Hij dient het Godsbesef te wek kend op elk gebied, vooral, door te streven naar betere sociale verhoudingen. Er behoeft geen te genstelling te bestaan tussen het religieuze en het profane. De Christen dient zich juist als Cris- ten te bezinnen op de grote waar de der profane elementen des le vens: sport, spel, techniek. Het Christendom is krachtig genoeg, mits krachtig beleefd, om het pro fane te adelen. En zo kan ook in onze tijd het wereldbeeld tenslot te een verheerlijking worden. West-Duitse tafeltennis ploeg tegen Nederland Voor de landenwedstrijd tafel tennis tussen Nederland en W. Duitsland, op Zondag 30 Augus tus a.s. te Deventer te houden, zijn de Westduitse ploegen als volgt samengesteld: Dames: Mej. Donath, mej. Imlau en mej. Mit- telbach. Heren: Seifert, Mallon en Vos- sebein. NEW-YORK, 4 Aug. Eddy Gilmore, die -edurende 11 jaar chef de bureau van Associated Press in Moskou is geweest, heeft vandaag bij zijn terugkeer in de V.S. verklaard, dat er aanwijzin gen zijn. dat Rusland, waarschijn lijk het volgend jaar zomer, weer toeristen binnen zijn grenzen zal toelaten. Bij het vraaggesprek aan boord van de ,.Ile de France" vertelde hij o.a. niet te verwachten, dat er in Rusland een grote revolutie zal uitbreken. Hij zei de indruk te hebben, dat Malenkof de toe stand goed meester is. Over het aan de kant zetten van Beria zei Gilmore: „Malen kof heeft zich öf wanhopig, öf sterk genoeg gevoeld om het 'e doen. Welk aandeel het leger er in, gehad heeft, heb ik niet kun nen achterhalen, maar gezien de kracht van de veiligheidspolitie van Beria verbaast het mij nog steeds hoe hij het gedaan heeft." Gilmore wees er op, dat Ma lenkof één van de beste sprekers in de Sowjet-Unie is. „Hij spreekt zonder aantekeningen. Dit is een man, die wel degelijk de baas is ofschoon ik het natuurlijk helemaal aan het verkeerde -ir.d kan hebben." Gevraagd of er een kans be stond dat een militair „een rode Napoleon" de macht in Rusland zou grijpen, antwoordde Gilmore: „De mogelijkheid be staat inderdaad, in het bijzonder indien Malenkof niet in staat is door te zetten en indien hij on derweg struikelt...." Hij was van, mening dat Stalin een natuurlijke dood gestorven was en in antwoord op een vraag. EERSTE LUSTRUM STEUN WETTIG GEZAG Het Nationaal Instituut „Steun wettig gezag" zal dit jaar zijn eerste lustrum vieren met het houden van landdagen in alle provincies. Op Zaterdagmiddag 29 Augustus wordt in de hoofdstad de provinciale landdag van Nrd.- Holland gehouden. Om half zes die middag zullen vrijwilligers van de Nationale Re serve, Reserve Grensbewaking, Reserve Rijkspolitie en Gemeente politie uit Noord-Holland in de Paulus Potterstraat bij het Stede lijk Museum defileren voor de autoriteiten. Naar wordt verwacht zal ook een vertegenwoordiger van de Landsoverheid hierbij aan wezig zijn. Na het défilé volgt een mars door de stad, in de Apollohal wordt 's avonds een feestelijke bijeenkomst gehouden. Mr. Dr. P. J. Witteman, oud minister van Binnenlandse Zaken, onder wiens bewind in 1948 het Nationaal Instituut S.W.G. tot stand kwam, zal dan een rede uitspreken. wanneer hij voor het eerst wij zigingen in de Sowjet-politiek opgemerkt had zei hij: „Stalin was nog maar juist gestorven, toen zij begonnen de politiek te veranderen." Hij wees er op, dat de Sowj et- regering voor het eerst rekening met de openbare mening schijnt te houden, en noemde verder de prijsverlagingen en de amnestie voor politieke gevangenen. De Russen schijnen niet meer die macht over de landen achter het IJzeren Gordijn te hebben, welke zij vóór de dood van Stalin had den, zo verklaarde hij, waaraan hij toevoegde dat hiervoor een „algemene ongedurigheid", welke na de dood van Stalin tot ont wikkeling kwam, ten dele ver antwoordelijk is. Gilmore was vergezeld van zijn Russische vrouw en hun twee kinderen. E. G. Kaiser schaakkampioen van Noordholland ALKMAAR Door remise te spelen tegen Schuurman uit Haar lem heeft de heer Kaiser het schaakkampioenschap van Noord holland weten te bemachtigen. G. Boon won van v. d. Struijs en behaalde daarmee het kampioen schap van Alkmaar en Omstreken der Eerste klasse. De tweede ronde voor de Zil veren Dame en Zilveren Toren werd gisteren voortgezet. Daarvan zien de uitslagen er als volgt uit; 1—0 1—0 1—0 1—0 0—1 1—0 1—0 1—0 afgebr. ZILVEREN DAME: P, Seewald-J. C. de Ruiter G. Boon-P. v. d. Struijs A. Schaaps-F. Hol A. Schaaps-J. Maats ZILVEREN TOREN: J. v. Ekeren-C. Rus C. Schaaps-J. de Wolf P. Groenenberg-I. Wortel N. Breebaart-J. Wessemius J Schuurman-L. Nijman F. Faber-J. Moedt 10 j. Sostman-G. Groenewoud 0—1 P. Groeneberg-N. Breebaart 1—0 Kramer en Segura krijgen geen visa voor Zuid-Afrika De Amerikaanse tennis profs Jack Kramer en Franciseo Segura zullen geen visa krijgen voor Zd. Afrika, waarzij in de maand Sep tember enkele wedstrijden zouden spelen. De minister van binnenlandse zaken vap Zuid Afrika, de heer T. E, Donges, heeft de voorzitter van de tennisbond van de Ooste lijke provincie laten weten, dat de regering niet wenst dat profs deviezen mee naar. het buitenland nemen. UTRECHT. Hoewel de posi tie van de wijkverpleegster de laatste jaren in belanrijke mate verbeterd is, blijft haar pensioen regeling nog onbevredigend. Een wijkverpleegster met 30 dienst jaren kan onder de huidige om standigheden in het gunstigste geval slechts f 1200 per jaar halen. Velen van hen verkeren nu in uiterst moeilijke omstandigheden. Dit verklaarde de heer Th. Jan sen, vice-voorzitter van de Katho lieke Bond van Verplegenden naar aanleiding van de klachten, die op het onlangs te Nijmegen gehouden congres naar voren zijn gekomen. Het pensioen van de wijkverpleegster bedraagt f 40. voor ieder dienstjaar, zodat heel veel wijkverpleegsters, die min der dan het maximum aantal dienstjaren maken, ook het hoogst bereikbare bedrag niet halen. De pensioenverzekering voor de wijkverpleegster moet krachtens de Rijkssubsidievoorwaarden wor den ondergebracht bij het Pen sioenfonds P.V.M. te Amsterdam. Ook voor verpleegsters, die niet onder deze subsidievoorwaarden vallen, moet krachtens een be schikking van de Minister van Sociale Zaken bij dit fonds een verzekering worden gesloten en wel voor een premie van f 428. voor welke premie uiteraard voor oudere zusters slechts een beschei den pensioen te verkrijgen is. Nu zijn er echter tal van wijk verpleegsters, die in een nog veel ongunstiger situatie verkeren, om dat zij haar diensttijd geheel of voor een groot deel gehad hebben vóór de huidige regelingen gol den. Vele van deze wijkverpleeg sters verkeren in uiterst moeilijke amstandigheden. De heer Jansen geeft in over weging de pensioengerechtigde leeftijd van 55 tot 60 jaar op te voeren om aldus het aantal dienstjaren te vergroten en tot een betere pensioengrondslag te komen. Bevredigend zal de situa tie eerst dan worden, wanneer van het begin van de opleiding af, alle verpleegsters verzekerd worden. Marktbericht N.-SCHARWOUDE 51.000 kg aardappelen, eersteling 12,10 13,10; rode eersteling 12; doré 14.30—14,60; eigh. 12,80—13,80; bl. eigh. 13,50—14,30; Êintje 12,20 Alpha 11,90; IJselster 10,90—11,20 bonken 1213; drieling 5,406,10 kriel 3,80; 220Ö kg kroten A 5,30 —6,10; B 4,10—4,30; 4700 kg il- veruiep 4; drieling 913; nep 21 27; 30.000 kg slabonen 3945; 1400 kg rode kool A 4,30; 50.000 kg witte kool 3; 700 stuks bloem kool A 4453; afw. 815; door gedraaid 15.000 kg witte kool. F amilieberichten De heer en mevrouw MUNK—v. d. WEERD, geven met dankbaarheid' en grote blijdschap ken nis van de "geboorte van hun zoon ELBERTUS TOBIAS HENDRIKUS Bergen, 4 Aug. 1953 Komlaan 10. Advertentiën Bij de N.V. Alkmaarse Exportveiling kan met spoedige indiensttreding geplaatst worden een JONGSTE BEDIENDE (manr.,.) Soil, met opg. van laatste rapportcijfers te richten tot de Direc teur der Veiling, Af- gesn. Kanaalvak, Alk maar Voor spoedig gevraagd prima chauffeur voor binnen- en buiten land. Aanm. tussen 6 en 7 uur Fa. E. ROMAR, Stuartstr. 87. Alkmaar. Gevraagd: R.K. MEISJE in gez. met kinderen voor d. of d. en n„ liefst enige kennis van naaien bij P. Gróót, Hogeweg 72 Heiloo bij Kapel. Telef. K 2205282. Flink zelfstandig g meisje i gevraagd voor dag S 5 en nacht, Van Hulst, g Payglop 27, tel. 3762 <V\\\\\\\\\\\W\\\V\Y\\*\\\\\W\\? Terstond gevraagd net dagmeisje pl.m. 18 jaar. Westerweg 278, Heiloo. Weg. huwelijk van mijn meisje gevr. per 1 Sept. of eerder R.K. MEISJE voor d. en n., leeft. 20- 30 jaar, klein, gezin, 2 schoolg. kinderen, mod. flat bew. Werkster aan wezig. Grote mooie ka mer met centr. verw. ter beschikking. Mevr. Kraaijenoord, Courbet- straat 10II, A'dam Zd. Tel. 725234. B. z. a. R.K. MEISJE voor halve dagen of 4 dagen per week. Kapel- weg 13, Limmen. Wij hebben GOEDKOPE VIS Stoofpaling vanaf 85 ct. p. pd. Dikke bakschol. Wijting. Verse makreel en bakharing, 4 pd. 1. Blanke filé vanaf 60 ct. per pond. Iedere dag le klas Hollandse gerookte paling. v. d. STOK's Paling- en Zeevishandel Hekelstr. 33 Telef 3195 Eigen palingvisserij. Te koop van particulier i. g. st. z. MINOR STA TIONCAR 'PJoO met ver warming, pl.m. 40.000 km. gelopen. Te bevr. bij C. J. Wijsman, Hem nó. 15, telef. K 2284-327 Donderdag, Vrijdag en Zaterdag op alle goederen EXTRA KOOPJES PARTIJ WOL, bollen van, 50 gram, waarde 2.00 (in wit, bleu, d.bl., maisgeel) nu JONGENS BLOUSES, geruit, leeftijd 4-6 jaar nu WOLLEN MEISJES SPORT KOUSEN, wit, Iff, 10 jaar. nu DAMES ONDERJURKEN, alle maten nu LINKSGEW. DAMESKOUSEN, geminderd, le keus nu 98ct 198ct 98ct 249et 169ct Sunder's Manufacturenhandel FNIDSEN 89 ALKMAAR IS uw S zoon of dochter g 5 2 I geslaagd? Verras hen met een k prima sportrijwiel diverse j Ngderlands mooi. g ste sportrijwiel S een merk met 50 jaar ervaring! k stoer, sterk betrouwbaar! S merken r n n voor de afdeling MEISJES-CONFECTIE Sollicitaties aan: N.V. Kleedingmagazijnen v.h. Gebrs. Bervoets, Laat 118 te Alkmaar. Van 6 t/m 12 Augustus en het meest corv- currerend! Gevraagd zo spoedig mogelijk NETTE R.K. DIENSTBODE boven 20 jaar. Wegens huwelijk. P. MOL, Le- vensmiddelenbedr. On- derdijk B 12. telef. K 2288-—265. ZEE-FESTIVAL WOENSDAG 5 t.e.m. ZONDAG 9 AUG. van 3 tot 6 en van 7 tot 11 uur iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiimiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiimiimiiiiiiiiiiiiiiiii Ondergrondse kolenmijn - Sweepstake Expositie Rad van Avontuur Waardevolle prijzen DONDERDAG 2 UUR SCHATGRAVERIJ voor de jeugd 200 prijzen 7 UUR: HARMONIE St. Caecilia, Heiloo Te koop gevraagd LUXE AUTO Chevrolet of Ford Br. met prijsopg. en bouwjaar o. no. 20170A bur. van dit blad. Heerhugow. (Nd.) Mr. H. DE BOER, not. tt Hoogwoud, zal op Donderdag 6 Aug. 1953 des avonds half aeht precies in het Café P. Bleeker aan de Midden weg te Heerhugowaard- Nrd-, boelhuis houden van diverse mooie inboedelgoederen als ameublementen, cra- peauds. fauteuils, café stoelen, keukenstoelen, tafels, schrijfbureaux, kantoormeubelen, ledi kanten met toebehorp^ dames, en herenrijwie, len, bromfiets, gereed schappen enz. enz. Kijkdag op de dag der veiling van 106 uur. ZIJN BETER in diverse uitvoeringen Vraagt demonstraties aan huis Gemakkelijke bet.voorw. DIJK 32 ALKMAAR Telef. 5571 Bezoekt onze stand op Zeefestival Egm. a. Zee. J PIET SCHOT J S Mient 33 - Alkmaar S Sbij de Vismarkt S Telefoon 5409 Te kp. aangeb. beste PLATTE WAGEN, Col- iings patentassen; ook gen. te ruilen voor oude sloopwagen. Ingelandstr, 10, Alkmaar. Die Frieseweg 7, Alkmaar TELEFOON 4287 Ook voor VERHUUR van luxe auto's zonder chauffeur is dit U W ADRES DOELTREFFERS Verl. ribfluweel d.rood damesjasje, tuss. Bergen -Schoorl. Ter. bez. bii B. Caarls, Spierdijk, Te kp.: Hand-wasma chine en twee wringers, samen f 25.—. Br. Bur. v. d. blad no. 20163. Te kp.: prima Duitse Piano. Burgem. Mooy- straat 21, Castricum. Te kp.: Kachel m. plaat. Prijs f 22.50. Bevr.: Wes terweg 264 Heiloo. Te kp, weg. plts.gebr. beste wasmachine. De Boer, Achterdam no. 19. (vanaf f 1.10) Deze fraaie bekers zijn verkrijgbaar in de kleuren rood wit blauw of geel naar keuze 1e soort Huishoudjam nieuwe oogst Aardbeien, Kersen, Frambozen/Bessen, p. pot 72 B0FFIE KOFFIE - de koffie die iedereen zo lekker vindt, alléén verkrijgbaar bij Albert Heijn. MAAKT U HET LEVEN GOEDKOPER! Geeft Uw bestelling aan de bode op Zendingen boven f 8.FRANCO thuis

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 5