Feest in Li miner Films van de week »arocIiie 2 Ton voor eeuivfeesten Pastoor P. L. Bangert veertig jaar priester Verpleegsters wachten ....op soldaatjes AGENDA Pastoor van Emmerik T entoonstelli ng Karei Colnot Vakopleiding Bouwbedrijf Papina 2 Maandag 17 Augustus 1953 21 Juli - 8 Augustus 1954 Kleuteronderwi j s Geslaagd RADIO-STERREN IN HET GULDEN VLIES Weinig belangstelling NIEUW CONSULTATIE BUREAU Failliet verklaard Burgerlijke Stand Hooibroei T entooiistelliiig Rubberstichting Organist Piet van Amstel Uitbreiding propaangps- installatie BOERDERIJ DOOR SNEL INGRIJPEN GERED HET FILMJOURNAAL Schwarzwaldmadel ACHTER GESLOTEN GORDIJNEN Begroting Burgerweeshuis 1953 Bijna verdronken Marktberichten BENOEMINGEN BISDOM HAARLEM 3e Ida grondig Laatste Goudei bek Alcmarii neder] tegen A HIT m voorgaar gen tegen eerste kl val 1S geweest. Voo vc-rr p volkomen vbV na een half u maar dit dankte zij aan een misverstar kwam verdedigim,. «wam eenmaal all, ALKMAAR In de Donderdag :i.s. te houden raadsvergadering somt aan de orde een voorstel van B. en W. om het Comité Viering 700-jarig bestaan een werkkapi taal te verschaffen van f 100.000 waarop het reeds verstrekte cre- diet van f 7.000 in mindering wordt gebracht en een garantie te geven tot een bedrag van f 200.000 van welk bedrag de helft gedekt zal worden door een recette-ver zekering waarvoor een uitgaaf van f 7000 is geraamd. Het Comité wil de festiviteiten doen plaats hebben in de periode van 21 Juli tot en met 8 Augus tus; een periode waarin men pro fijt kan trekken van vreemdelin gen, badgasten van omliggende plaatsen en vacantiegangers; Bovendien komen verlichting e.d. in deze periode beter tot uit drukking, terwijl er ook kans is op een sluitende begroting. Er vallen in deze periode drie week-ends, gedurende welke de recettes het grootst zijn. Het Co mité heeft verzocht gebruik te mogen maken van de diensten van de heer G J. Sliepen, Directeur van de V.V.V. te Breda en zijn administrateur de heer J. W. Steenbergen. De heer Sliepen heeft de festiviteiten ter gelegen heid van het 700 jarig bestaan van de stad Breda georganiseerd en is thans leider van de feestviering ter gelegenheid van het 125 jarig bestaan van de K.M.A. te Breda. De kosten van deze meewerking, waaronder begrepen salarissen, reis- en verblijfskosten en huur expeditieapparaat van de V.V.V. te Breda, op f 16.000. De begroting van de feestvie ring sluit in ontvangsten en uitga ven op f 200.000,Op een te kort wordt niet gerekend. Er is een recette van f 200,000, ALKMAAR De organisatie Jescherming Bevolking zal de thans door haar gebruikte localen boven het G.A.B. moeten verlaten. Het ligt in de bedoeling, de B.B. onder te brengen in het school gebouw aan de Ruysdaelkade, dat bij raadsbesluit van 15 Mei reeds verhuurd was aan de Alkmaarse Fröbelschool en het R.K. Kleu teronderwijs. De B.B. kan voorlopig met drie localen volstaan Voor de bouw van een nieuwe kleuterschool zal bouwvolume beschikbaar worden gesteld indien de plannen spoedig laar zullen zijn. B. en W. stellen daarom de raad voor. op het terrein naast de Jan Ligthartschool aan de Jan Steenstraat een vierklassige kleu terschool te bouwen ten behoeve van de Vereniging Alkmaarse Fröbelschool. B. en W. geven de voorkeur aan deze Fröbelschool, omdat de bouw van een school voor R. K. Kleuter onderwijs zal moeten aansluiten aan de gebouwen, welke t.z.t. op het terrein voor kerk en scholen bestemd, tot stand zullen komen. Voor de bouw van de kleuter school vragen B en W. de raad een crediet van f 116.975,De huur zal f 1000,per jaar bedra gen. B. en W. stellen voor, de Alk maarse Fröbelschool voor de in richting van het schoolgebouw aan het Zeglis een bedrag van f 8.397,en aan het bestuur der R. K. Kleuterscholen voor de in richting van de drie localen in 't schoolgebouw aan de Ruysdael kade een bedrag van f 9.980,be schikbaar te stellen. ALKMAAR Te Haarlem slaagde voor de Hogerakte B. Mej. A. Baltus, onderwijzeres aan de St. Willibrordusschool alhier. ALKMAAR. In Het Gulden Vlies traden Zaterdagavond en kele van de meest populaire ra dio- en televisiesterren op, samen gebracht door het Nederlands Theaterbureau. De zeer matig be zette zaal pleitte niet voor hun populariteit evenmin als hun op treden dit deed voor hun origina liteit. De conferencier Kees Man- ders lanceerde naast enkele „hel lende", een groot aantal overbe kende moppen. De Zingende Zusjes H-elma en Selma stonden te zingen in een „schoongemaakte" zaal, doch haar optreden maakte de indruk, dat zij 'n zaal al schoonmakende lie pen te zingen. De Notenkrakers brachten een programma, zoals men dat van hen gewend is en Olga Lowina „aan de rand van een hooggebergte" veroorzaakte met metalen stem een lawine van jodelklanken, eveneens zoals men dat van haar gewénd pleegt te zijn. Miss Laura vouwde zich met groot gemak op diverse manieren op en Eddy Schuyer vermaakte het publiek met zijn telepathische eigenschappen. ALKMAAR In de raadsver gadering van Donderdag a.s. komt aan de orde een voorstel van B. en W„ om aan de Noord Holland se Vereniging tot Bestrijding der Tuberculose medewerking te ver lenen, voor de bouw van 'n nieuw consultatiebureau aan de Schetel- doekshaven, waarvan de kosten worden geraamd (zonder meubi lering) op f 144.400. Het Rijk is bereid, jaarlijks een subsidie van f 5.766.03 te geven voor rente en aflossing gedurende veertig jaar. Het ligt in de bedoeling, de be nodigde grond in erfpacht uit te geven voor 75 jaar tegen een ca non van f 250 per jaar. B. en W. stellen de raad voor, de benodig de grond van het Rijk aan te ko pen tot een bedrag van f 4061.50, de grond in erfpacht uit te geven, de op het terrein staande keet eet. te verplaatsen, waarvoor een cre diet van f 18.040 wordt gevraagd en te garanderen de betaling van de rente en aflossing van de door de vereniging op te nemen geld lening van f 120.000. geraamd voor de helft waarvan een verzekering wordt gesloten waarvoor een premie van f 7.000 verschuldigd is. Het risico van tegenvallers wordt aldus op waar schijnlijk nihil geschat. B. en W. stellen de raad voor, de feestvie ring te doen plaats vinden in ge noemde periode, ermede accoord te gaan. dat gebruik wordt ge maakt van de diensten van de he ren Sliepen en Steenbergen en tenslotte de gevraagde garanties te verlenen De commanditaire Handelsmaat schappij de Welvaart te Heiloo en Hermanus Holtrust Jr. wonende te Castricum met benoeming tot rcchter-commissaris Mr. P. J. M. Nolet en curator Mr. C. D. Thijs. ALKMAAR. Geboren: A. B. z. v. H. J. B. Hoek en H. P. Vis ser; Johanna H., d. v. E. Timmer en E. F. G. Snijkers; Anna H. E., d. v. J. L. Miche en A. G.Kaan dorp; Peter, z. b. G. Hobbelink en J. M. Berfelo; Albertus J. P., z. v. A. Dekker en J. W. Kaan dorp. Ondertrouwd: Arie Korver en Theodora M. v. d. Meer; Hendri- kus Nijkafnp en Johanna .H. Eikelaan; Anthonie J. Mulder en IJfke Jorritsma; Jacob ter Horst een Aagje Baas; Leonardus van Buel en Helena A. Overkamp; Willem F. H. van Zwanenburg en Trijntje Kaay. Overleden: Geertruida J. Bou- ma, 2 d. oud. MAANDAG 17 AUGUSTUS Bioscopen: CINEMA AMERICAIN: Robin son Crusoë Co., alle leeft. HARMONIE: Schwarzwaldma- del (alle 1.). REX: Achter gesloten gordij nen (18 jaar). Voorstellin- nen (18 jaar). Voorstelliln- Apotheken: Van hedenavond zes uur af voor spoedgevallen bereik baar Apotheek „De Bever", Emmastraat 36; apotheker: P. J. Meurs. Tentoonstellingen: PIET STENNEBERG, Voor- dam 6, Alkmaar: Moderne kunst. CHANTE MERLE: Kerkepad i Bergen: 10—12.30, 15—17.30 2022 uur. Tot 31 Augustus HUIS MET DE PILAREN: Mevr. Koeman-Meertens. 14.3017.30, gedurende zo merseizoen. K.C.B. BERGEN: t.m. 23 Aug. Karei Colnot. 10.3012.30 u„ 14.30—17.00 u. en 19.30— 22.30 u. GROTE KERK: Wiener San- gerknaben. Aanvang 8 uur. Waterstanden: Dinsdag: Hoog water 12.10 u.; laag water 6.10 en 18.45 u. ALKMAAR. In de nacht van Zaterdag op Zondag werd de Alkmaarse brandweer omstreeks half drie gealarmeerd voor een brand ontstaan door hooibroei in een hooiklamp van de varkens fokker Hoedjes aan de Hoever- weg. Het bleek dat een hooi klamp, die ongeveer 15.000 kg hooi bevatte in brand was ge raakt. Met 2 stralen werd het vuur door de brandweer geblust, waarbij de gehele klamp uit el kaar werd gehaald. In de loop van de Zondag ontstond nog en kele" malen brand in het ver spreid liggende hooi. ALKMAAR De gecombi-Heeft men Zondag j.l. dus om neerde actie van de R.K. E.H.B.O. en Nationaal Katholiek Thuis front is ingezet. Ook in Alkmaar. Bij alle drie de parochiekerken stonden gisteren tientallen col lecteurs en collectrices, met dozen vol verpleegstertjes, die letterlijk en figuurlijk aan de man moesten worden gebracht. De Katholieke Alkmaarse bevolking presteerde het, niet minder dan 8.700 ver pleegstertjes te „adopteren", die volgende week Zondag aan een soldaat moeten worden geholpen. Dat betekent een bedrag van f 1.134,40. Verdeeld over de 3 kerken als volgt: Verdronken- oord f 314.06. De Laat f 456.44. Singel f 363.—. In Bakkum f 200.55. Voor Bergen f 401.63. Aan alle milde gevers hartelijk dank Het is gebleken, dat nog niet iedereen precies weet, hoe de actie in elkaar zit. Kort en goed luidt het als volgt: om een goede kans te maken voor een prijs, moet men zorgen evenveel ver pleegstertjes als soldaatjes te heb ben. Heeft men gisteren tien ver pleegstertjes gekocht, dan volgen de week Zondag tien soldaatjes kopen, die eveneens door een le gertje collecteurs en collectrices bij de drie parochiekerken ver kocht worden. Over de radio hoort men dan, op welke wijze men te weten kan komen, of men voor een prijs in aanmerking komt. Tenslotte is er nog een maar.... Men kan het Nationaal Katho liek Thuisfront ook steunen met de bedoeling, deze te helpen met de bouw van Militaire Tehuizen. ALKMAAR In de loop van Vrijdag heeft de tentoonstellings- wagen van de Rubberstichting Delft veel bezoekers getrokken, waaronder vooral huisvrouwen. Zoals men weet hebben de ver enigde rubberplanters over de ge hele wereld, om hun omzet te vergroten, researchwerk te kunnen verrichten en meer propaganda te maken voor hun product, een or ganisatie van grote omvang ge sticht. De Rubberstichting, die thans, gedurende een half jaar een speciale campagne in Neder land organiseert, om de huisvrou wen „schuimrubber-minded" te maken. In deze wagen kon men zien, hoe rubber wordt gewonnen, hoe schuimrubber wordt gefabriceerd en op welke wijze het product kan worden toegepast. Het publiek reageert er enthousiast op. Hoe wel schuimrubber niets nieuws is, blijkt, dat nü pas de Nederlandse huisvrouwen gaan inzien hoe ze een nuttig en effectief gebruik hiervan kunnen maken. Schuim rubber wordt vooral aangewend voor stoelzittingen of matrassen, Het schuimrubber heeft slechts één vijand: het licht. Overigens bezit schuimrubber slechts goede eigenschappen. Schuimrubber kan niet broeien en verspreidt, ook bij veelvuldig en langdurig gebruik geen onaangename geur. Artikelen van schuimrubber kunnen nooit stofnesten worden en laten evenmin bacteriën toe. Schuimrubber wordt o.a. in zie kenhuizen steeds meer en meer toegepast. Ook andere rubber artikelen kon men in de wagen aantreffen, zoals ze in het huis houdelijk gebruik worden aange wend. Wat kan men uit rubber al niet maken? Men neeft uitgemaakt, dat 1% pCt. van de Nederlandse huisvrouwen op schuimrubber slaapt. Als het half jaar om is, zo hoopt de Rubberstichting, dan slaapt heel Nederland op schuim rubber welke reden dan ook geen ver pleegstertjes gekocht, dan kan men toch, om hogere motieven dan louter het winnen van een prijs, soldaatjes kopen. En dege nen die om zo te zeggen, hun ver pleegstertjes en soldaatjes hebben gekocht om een prijs te winnen, zouden volmaakter zijn, wanneer zij er nu en dan even aan den ken, dat zij door middel van hun gave de R.K. E.H.B.O. en Natio naal Katholiek Thuisfront hebben gesteund bij het voortzetten van hun goede werk. (In Bakkum werden 1200 pleis ters verkocht; in Bergen 3000). V besloot reeks zomerconcerten ALKMAAR De reeks zomer concerten van dit seizoen in de Grote Kerk, werd Vrijdagochtend besloten door Piet van Amstel, organist van de Oude Kerk te Delft. Zijn programma, dat werken bevatte van J. S. Bach en van enkele componisten uit de 15de en 16de eeuw, zou men eenzijdig kunnen noemen, doch deze éne zijde van de orgellitteratuur be vat zoveel schoons, bovendien niet of slechts ten dele bekend, dat een keuze, alleen hieruit, vol komen verantwoord is. Piet van Amstel begon zijn re cital op het koororgel met „Ein frölich Wesen" v. Jacob Obrecht. Dit werkje, innig van thema tiek, werd door de vertolker mooi bescheiden van kleur gehouden. Haast ongemerkt ging het over in Ricercar van Adriaan Wil- laert. 'Het 3-stemmig-polyphone van deze eenvoudige voorvorm van de fuga werd door de fluitach tige registratie duidelijk gete kend. Het laatste werk dat dit sei zoen uit het koororgel klonk was Canzona v. Philippe de Monte. hetgeen door de kracht van de compositie en het vitale spel van de organist een boeiende finale vormde. Op het Grote Orgel vervolgde Piet v. Amstel dit concert met Fantasia in de 8ste toon van Pie- ter Cornet. Het „nomen est omen" paste de organist klaarblijkelijk toe op de registratie. Het geheel klonk nogal schel en massief, waardoor de stem men niet duidelijk te onderschei den waren. Zeer goed was dit in Tierce en taille van Du Mage, wal boven dien qua melodie en samenklank een nobel trio vormde. Geen beter werk had Piet v. Amstel kunnen kiezen om zijn recital en daarmee tevens de zo merconcerten te besluiten, dan dit Praelidium en Fuga in Es dur v. Joh. Seb. Bach. De machtige Tripelfuga bete kende a.h.w. de conclusie van al het schoons waarmee de weinige uitverkorenen zich in dit afge lopen seizoen hebben kunnen verrijken. C.v.d.I. ALKMAAR B. en W. stellen de raad voor, over te gaan tot uitbreiding van de propaangas- installatie in de gemeentelijke gas fabriek, onder voorwaarde, dat de N.V. Gasvoorziening Kop Noord holland van de kosten, geraamd op f 88.000 elk jaar 7 pet aan de gemeente terugbetaalt en een ren te vergoedt, gelijk aan die, welke het gemeente-gasbedrijf aan het gemeente-financieringsfonds ver schuldigd is. LIMMEN Op de schone dag van Maria ten Hemelopneming heeft de Zeer Eerw. Heer Pastoor P. L. Bangert en met hem de ge hele parochie het feest van zijn 40-jarig priesterschap gevierd. Vrijdagavond reeds werden met een plechtig lof de feestelijk heden geopend en het moet de jubilaris zeer zeker goed gedaan hebben, toen hij met zijn familie leden langs een rii van gidsen, verkenners en bruidjes, en on der het massaal zingen van het welkomslied zijn intrede in de rijkelijk met bloemen versierde kerk deed, waarna hij door de Wel Eerw. Heer kapelaan v. d. Stap op hartelijke wijze namens de parochianen werd toegespro ken. Het hoogtepunt van de feestdag was de wel zeef plechtige Hoog mis uit dankbaarheid door de ju bilaris zelf opgedragen, met als presbyter-assistent de Zeer Eerw. Heer Emeritus-pastoor v. d. Meer uit Haarlem, als diaken de Zeer Eerw. Heer Rector R. van Ginkel van „Heliomare". en als subdia ken de Wel Eerw. Heer kapelaan v. d. Stap. Onder de zeer vele geestelij ken in het priesterkoor waren de Zeer Eerw. Heren Deken B. Hos- man uit Beverwijk en Pastoor H. J. Bangert van Westwoud. De feestpredikatie werd gehou den door de Zeer Eerw. Heer rector R. van Ginkel met als on derwerp „Hij die machtig is heeft grote dingen aan mij gedaan,,. Dit Priesterfeest op deze Maria- dag maakte de dag wel dubbel feestelijk. De twee feesten ver dringen elkander echter niet, even als de feestelingen zelf. De priester is voor alles kind van Maria, want hij deelt in het priesterschap van Jezus, die zoon van Maria was. Na Jezus en Ma ria is ook door God het priester schap aan de mensen gegeven, en die gave Gods moet met lief de ontvangen worden. Limen doet dat, en eert zijn priesters. Moge Limmen ook vele priesters eren die uit eigen ge zinnen voortkomen. Daarvoor zijn noodzakelijk veel gebed en heilige moeders die de priester roepingen afbidden en bescher men. Zowel in de Vroegmis als in deze Hoogmis ontvingen prac tised alle parochianen tot inten tie van hun beminde pastoor de H. Communie. Het parociale zangkoor o.l.v. de heer Bob. Bruschke zong de 4- stemmigg Missa Festiva van J. Ndeland en na de H. Mis zong het koor het door Eduard Brom ge dichte, en door Hubert Cuypers getoonzette 4-stemmige Priester cantate. Na de Hoogmis werd in het parochiehuis door de jubilaris een feestelijk ontbijt aangeboden waarbij ook alle besturen der verschillende verenigingen en de parochie vertegenwoordigend aanwezig waren. Als Voorzit ter van het feestcomité was bur gemeester Bosma de eerste spre ker die in hartelijke bewoordin gen zijn gelukwensen aanbood. Spreker memoreerde hoe twee jaar geleden reeds een hele or ganisatie was opgezet. Om tot inzameling te komen van een bepaald bedrag, in verband met het 40-jarig priesterschap van Pastoor W. W. van Leeuwen Z.G. „De mens wikt, maar God be schikt." Helaas mocht Pastoor v. Leeuwen zijn feest niet meer be leven. Wel is hem bii zijn ver trek naar de Maria-stichting te Haarlem, nog een gedeelte van het bedrag ter hand gesteld. Uw komst als nieuwepastoor", aldus spreker, „bracht echter geen ver andering in de werkzaamheden van het Comité". Namens de pa rochie werd de jubilaris het bij eengebrachte bedrag als stoffelijk blijk van waardering aangebo den. De heer Commandeur sprak namens de gezamenlijke stand organisaties, de heer Admiraal namens het Kerkbestuur, en de heer Groot namens het Armbe stuur. Ter afwisseling brachten de Verkenners, Gidsen, Congregatie. N.K.J.B. en de Handbal nog een kort maar mooi programma. Tot slot was het woord aan de iubi- vierde 40-jarig priesterfeest ALKMAAR In Huize „Au- gustinus" te Alkmaar vierde op de feestdag van O.L. Vrouw ter Hemelopneming de Eraeritus Pas toor G. D. van Emmerik zijn veertig jarig Priesterjubileum. De dag werd op intieme wijze gevierd. Des middags op de re ceptie mocht de jubilaris, al heeft hij zich dan ook uit het openbare leven teruggetrokken, ervaren dat hii. dank zij zijn grote verdiensten nóg lang niet vergeten is, vooral niet bij zijn oude parochianen van Hoogkarspel, die een afvaar diging naar Alkmaar hadden ge zonden, om de oude parochieher der geluk te wensen. Het voltallig kerkbestuur van de parochie van de H. Laurentius te Hoogkarspel bood de jubilaris bij monde van de huidige Pastoor de Zeereerw. Heer Leesberg, een enveloppe aan, waarin gestoken was de opbrengst van de collecte, die des morgens onder de H.H. Missen was gehouden. GROTE KETEN. In de nacht van Zaterdag op Zondag te plm. 1 uur sloeg de bliksem in de boer derij van de heer N. Klaver te Grote Keten. Wegens de hevig heid van de bui waren de bewo ners uit bed gekomen, zodat ze de inslag in de nok van hun met riet gedekte boerderij onmiddel lijk constateerden. Onmiddellijk werden brandweer en buren ge alarmeerd. Met behulp van laatst genoemden wisten de bewoners een ladder op het dak te brengen en daarlangs emmers water naar boven te voeren om het brandende dak te doven. Mede dank zij de hevige regenval slaagde men daarin wonderwel. Juist toen de brandweer ter plaatse verscheen was het gevaar bezworen. De spuitgasten behoefden dus niet in actie te komen. De schade aan de boerderij is wegens het zeer snelle ingrijpen tot een minimum be perkt gebleven. ALKMAAR Het Buitenlands Nieuws begint met enkele korte politieke flitsen. Men ziet De Gasperi op vacantie gaan en in Baden-Baden de minsters van de Kolen- en Staal-gemeenschap in drukke vergadering bijeen. De Kanaal-zwemmerij viert thans hoogtij en de enthousiaste zwem mers en zwemsters komen ook allemaal aan de overkant.... na het laatste kortere of langere stuk per boot te hebben afgelegd.De zeepkistenrace's in Amerika om de nationale kampioenschappen trek ken evenveel bezoekers als een T.T. race te Assen Voorts ziet men athletiekwedstrijden in Lon den. Duikdemonstraties in New York, de uitwisseling van krijgs gevangenen op Korea en de eerste nrimitieve pogingen om de steden weer puinvrij te maken en op te bouwen. Het Nederlands nieuws begint met de athletiekwedstrijden Ne derlandDuitsland te Treebeek. Dan volgen de drukke werkzaam heden bij het dichten van de dijk te Schelphoek en het bezoek dat H.M. de Koningin per helicopter aan Schouwen-Duiveland, Rilland- Bath en Kruiningen heeft ge bracht. Voorts enkele aardige op namen van hoogtepunten van het bezoek van Prins Bernhard aan de Nederlandse Antillen. Tenslotte volgen de toeschouwers Minister Kernkamp op zijn reis door het land van de Papoea's, Nieuw Gui nea. Cinema Americain: ROBINSON CRUSOE EN CO. Het van jaren terug bekende filmduo Stan Laurel en Oliver Hardy kan mén nog eens bezig zien in de film „Robinson Crusoë". welke deze week in Cinema Ame ricain wordt vertoond. Zij hebben van een oom veel geld en een jacht geërfd; van het geld blijft niet veel over, maar het jacht wordt hun eigendom. En het is met deze boot, dat zij hun avon turen beleven. De meeste bios coopbezoekers kennen de avontu ren van dit tweetal wel en ook in deze film zijn ze volgens het bekende recept. Niettemin is er om hun zotte capriolen weer braaf gelachen en zonder twijfel zullen de liefhebbers van dit genre films zich uitstekend amuseren. Harmonie Theater: In deze Duitse film ontmoeten we Paul Hörbiger als kapelmees ter Romer, Gretl Schorg als Mal- wine, Sonja Ziemann als Barbele, evenals Walter Muller en Hans Richter. Het verhaal speelt zich af in het 'beroemde Schwarzwald met prachtige omgeving, een ver filming van de operette van August Neidhart. Dat hier de liefde ook een zeer grote rol speelt is natuurlijk vanzelfspre kend. En zonder happy end is zoiets bijna ondenkbaar. De op namen in technicolor zijn buiten gewoon goed te noemen, evenals de muziek en de zang. Het geheel is dan ook als operettefilm wel geslaagd. Bijzonder mooi zijn b.v. de kleuren van het ijsballet aan het begin van deze film. In het voorprogramma een hu moristisch gevalletje van Stan Laurel en Oliver Hardy: Zo de vaders, zo de zoons. Rex: Deze film van Italiaanse origine die uitsluitend voor volwassenen toegankelijk is beschrijft de mo derne handel in blanke salvinnen in de onderwereld van een grote stad. De toeschouwer komt daar mee in aanraking door het moedi ge optreden van een jong meisje, dat in die onderwereld afdaalt om naar haar zuster te zoeken, die van het rechte pad is afge weken. Na veel moeilijkheden ge lukt het haar, die zuster te vinden en haar te bewegen, naar het ouderlijk tehuis terug te keren, waar zij met vreugde wordt ont vangen. Hoewel hier en daar de film momenten van hevige spanning bezit en gevoelig spel van diep menselijke tragedie geleverd wordt lijkt de rolprent ons toch niet een van de beste producten van de Italiaanse filmindustrie. Met som mige problemen wordt al te opper vlakkig en luchthartig omgespron gen en hun oplossing is niet sterk overtuigend. Het spel doet soms werkelijk naïef aan. Maar al met al geeft de film toch wel een goede indruk van de duistere machten, die ondergronds werken In het voorprogramma een ouderwetse gooi- en smijtfilm voor de liefhebbers van de gulle lach. laris zelf. „Hetzelfde willen, en hetzelfde niet willen, dat is de echte vriendschap", zo zei de ju bilaris, die zijn parochie harte lijk dankte en de hoop uitsprak dat door dit priesterfeest de band tussen pastoor en parochi anen zullen worden verstevigd, tot heil van God en de parochie. Een speciaal woord van dank bracht de jubilaris aan het aan wezige kerkbestuur van de paro chie Heerhugowaard, een paro chie waar de jubilaris voor hij in Limimen kwam 1jaar heeft ge staan, een parochie die men zo maar niet vergeten kan. Om 1.30 uur was er gelegen heid voor alle parochianen om de jubilaris te feliciteren. In het plechtige middaglof sprak de ju bilaris nogmaals aan de paro chianen zijn hartelijke dank uit voor het schone feest hem bereid, terwijl na het lof het harmonie corps „Excelsior" de jubilaris een serenade bracht. Rest ons nog te vermelden dat dat de kerk buitengewoon mooi en feestelijk versierd was. De verzorging hiervan berustte bij de fa. P. J. van Kessel uit Alk- ALKMAAR. De begroting 1953 van het Burgerweeshuis sluit met een voor onvoorziene uitgaven beschikbaar bedrag van f 984.en een batig saldo van f 3000.—. Er komt o.a. een post op voor voor de van M.H. overgenomen kosten van verpleging van vier minderjarige weeskinderen in ge zinsverband. De aanwending van het batige saldo van 1953 zal vol gend jaar kunnen plaats hebben. In ontvangst en uitgaaf sluit de begroting op een bedrag van f 22.767.B. en W. stellen de raad voor, deze cijfers goed te keuren. BERGEN. Tot Zaterdag is in de kunstzaal van De Rustende Jager te Bergen een kleine ten toonstelling te bezichtigen van schilderijen van Karei Colnot. Na de „experimentelen" bete kenen tentoonstellingen als deze weer een verademing. De werken van Karei Colnot, althans die, waarmee hij thans exposeert, boeien door een zelfde element: als we het zo noemen mogen: een kleurenwellust. Met zijn geheel eigen schilderstaal ver telt Colnot middels zijn oliever ven het publiek dat hem interesse schenkt van de waarheid en schoonheid van vele dingen om ons heen: van een landschap, zo goed als van een vergeten oude kruik op een stoffige plank, ofwel, hoe schoon het zou kunnen zijn, als we het maar door 'n zon met licht willen overgieten, het doet er niet toe of het de ster is aan het firmament of de zon in ons eigen hart. Met onberedeneerde verrukking heeft hij zijn droom beelden op doek gebracht, niet warm, maar gevoelig van kleur, soms met iets van hardheid en koudheid in zijn krachtige, forse penseelstreken. Karei Colnot heeft het op deze schilderijen vooral in het verhevigde coloriet gezocht, waarmee hij de details sterk heeft willen accentueren. Dit geldt zo wel voor zijn landschappen als voor zijn stillevens, waarbij dus de kleurenkeuze een sterkere binding tot stand brengt tussen de details der compositie, waar door de algemene indruk leven diger wordt. Men mag dit werk van Colnot bestempelen als werk van karakter en forse virtuositeit. Dat Colnot daarbij een zeer goede tekenaar is. bewijzen de enkele exemplaren, die bij de expositie zijn gevoegd. Tot Zaterdag kan men deze expositie bezichtigen. Het is de moeite waard. Voor de uren der openstelling zie men de agenda van Alkmaar. CALLANTSOOG. Vrijdag middag waagde de 9-jarige Maar- tentje Bakker uit de Grote Keten zich aldaar te ver in zee, met het gevolg dat hij het strand niet meer kon bereiken. Een badgaste uit Grote Keten, die het gevaar zag, 'begaf zich onmiddellijk te water en wist de jongen, hoewel ze zelf niet kon zwemmen, op het laatste moment nog uit 't water te halen. De drenkeling had ta melijk veel water binnen gekre gen. Dr Verheul uit 't Zand ver leende spoedig geneeskundige hulp. AVENHORN, 15 Aug. 1953. Augurken: grof 10.10—17.60, bas terd 22.80, stek 6.90, bommen door. 50500 kg. ALKMAAR, 17 Aug. Drie paarden 725—1000; 140 vette koeien 7001025; 12 graskalve ren 150250; 30 nuchtere kalve ren 4090; 20 vette schapen 85 110; 350 varkens 1,902 p. kg. PURMEREND, 14 Aug. - Schot se muizen 11—14,80; drieling 5 9; bl. eigenh. middel 12— 13,40; slabonen z. dr. 2637; stoksnijbönen 22—34; stamsnij- bonen 2030; pronkbonen 14— 27; komkommers 815; tomaten A 3248; bloemkool 832; rode kool 48; spinazie 618; pos telein 816; sl'a 618; andijvie 616: rode bieten 46; bospeen 1218; waspeen 816: uien 5 —9; perziken 8—18; frankentha- lers 95135; meloen 50102; ontario 827; blauwe 3—16; codlin ceswick 414; erley vic toria 516; perzikrode zomer- appel 1234; yellow transparant 1039; kruidenier 541; suiker peer 37; précose de trévoux 6—28. LANGEDIJK 5300 kg aardr appelen 11,70—13,50; Meerlanr ders 11,50; eig*h. 12,60; bl. eigh. 13; grof 9,20; drieling 5,906,20; 1000 kg slabonen 3238; 400 kg kg witte kools hrdl etaoi shrdlm tomaten A 4045; B 3234; C 31; 3000 kg witte kool 3; 3000 kg gele kool 4; 5000 st. bloemkool A 12—28: A2 8—10. N.-SCHARWOUDE Eenling 11,60—12,70; eigh. 12,80—13,20; W eersverwachting medegedeeld door het KNMI te De Bilt, geldig van Maan dagavond tot Dinsdagavond. PLAATSELIJK ENIGE REGEN DE BILT, 17 Aug. Half tot zwaar bewolkt met plaatselijk enige regen. Matige, in de Noordelijke provincies tot vrii krachtige wind, aanvankelijk Zuidelijk, later ruimend naar Zuidwest. Iets lagere tempe raturen dan vandaag. Z.H Excellentie de Bisschop van Haarlem heeft de volgende Eerw. Heren benoemd: Tot Leraar aan het Seminarie „Hageveld" te Heemstede, C. J. Kuik, die Kapelaan was te Die- men; en J. W. van der Burg, die Kapelaan was te Den Hoorn bij Delft. Tot Kapelaan te Diemen: J. P. J. Kraakman (Neom); te Den Hoorn, J. C. Niewenhuis (Neom). Tot Moderator en Godsdienstle raar van de R.K. Techn. School „Don-Bosco" te Leiden, G. A. Beek. Tot Kapelaan te: Gouda (O.L. Vr. Hemelv.), G. A. van Leeuwen; te Heer-Hugowaard (H. Hart), M. A. L. Kroeders (Neom); te Delft (H. Hippolytus), J H. M. van Ingen; te Haarlem (H.H. Elis. en Barbara), R. A. Renckens; te Monster, P. T. M. Langedijk; te Haarlemmerliede, J. A. A. Schoenmakers (Neom): te Alphen a. d. Rijn, J. van der Stap; te Limmen, J. Breedveld; te 's-Gravenhage (H. Agnes), E. van Diepen; te Badhoevedorp, W. F. M. van der Kooij; ten Den Burg (Texel), H. A. Stam (Neom); te 's-Gravenhage (O. L. Vr. v. Goeden Raad), P. J. N. M. Riep; te Heemstede (H. Bavo), C. Visser; te Dordrecht (H. Antonius), J. Rood; te Kethel, B. W. Alkemade (Neom); te Bloemendaal, Chr. de Waard; te 't Veld, G. M. den Hol lander (Neom); te Rotterdam (H. Petrus), C. Nieuwenhuizen; te Zoe- terwoude (H. Joan Onth.), G. W. J. Feliks (Neom); te Den Haag (H. Will.) C. J. Schut; te Zoeter- meer, J, C. M. Hamers; te Ymui- den (H. Gregorius), J. A. Kerst- holt; te Voorhout, G. M. J. A. Schlatmann; te Hoogkarpesl, J. W. Schrama (Neom); te Amster dam (O.L. Vr. Roz.), Th. P. v. d. Heijden; te Scheveningen (H. Ant. Abt.), Th. G. P. te Mey; te Boven- karspel, H. van 't Hart; te 't Zand, L. M. Thomas (Neom); te Cas tricum, J. J. Tuyp. Tot Conrector van het Ziekenhuis Joan, de Deo te Den Haag, C. J. Vink; tot Gods dienstleraar van de St. Jozef- Stichting te Bergen, J. Blom; Kapelaan te Zandvoort, J.. F. Steenman; te de Kwakel, J. J. Laan (Neom); te Amsterdam (H. Vine.), G. A. v. Ettinger; te Rot terdam (Overschie), M. A. Hek- ker; tp Duivendrecht, H. M. v. Wel (Neom). Tot Moderator en Godsdienstleraar van de R.K. Am- b.scbool te Den Haag, A. C. Raad- schelders; tot Kapelaan te Den Haag (H. Jeroen), G. P. M. Geu- kers; te Ursem N. J. M. van Kan (Neom); te Dordrecht (O.L. Vr.) Th. P. G. Kloosterman; te Buiten- veïdert, M. J. J. van Buüren (Neom); te Vlaardingen (H. Willi- brordus), J. C. Loerakker; te Ben- nebroek, A. W. Voorbij (Neom). Di ploma-uitreiking ALKMAAR. Zaterdagmorgen heeft op de Ambachtsschool te Alkmaar de diploma-uitreiking plaats gevonden aan de geslaagde jonge timmerlieden en metselaars, die in de loop van de vorige week aldaar een examen hebben afge legd onder auspiciën van de Stichting Vakopleiding Bouwbe drijf, waarover wij reeds schre ven. De jongens werden van harte gelukgewenst. Zij kunnen zich thans voor 65 pet vakbekwaam noemen. Met dit diploma zijn ze er echter nog niet helemaal. In liun dagelijkse werk moeten zij trachten, steeds meer theoretische en practische kennis te vergaren. Na dergelijke vaderlijke raadge vingen werd het begeerde diploma uitgereikt aan: Timmerlieden L. de Zeeuw, Castricum, werk zaam bij de fa J. Houtebos, Cas tricum; L. v. d. Wal, Den Helder, fa K. de Klerk, Den Helder: H. Visser, prijs, Koedijk, fa Klaver Molenaar, Koedijk; J. Valkonet. Oudkarspel, J. Th. Valkonet, Oud karspel; C. Terra, Schermer, G. J. Groot, Akersloot: J. Rol, Alkmaar, fa C. Smit, Alkmaar: A. Noord- over, Castricum, fa P. de Nijs, Castricum: C. Molenaar. Alkmaar, fa R. Min. Limmen; P. Leering, Heiloo, fa P. C. Kaandorp, Heiloo; J. Levering, Egmond Binnen, Gebr. Schuit. Eg.mond a. d. Hoef: L. Kroon, Heerhugowaard, J. J. Henselmans, Noord-Scharwoude: P. Kerssens, Akersloot, fa J. van Duin. Akersloot: G. Jol, Broek oo Langendi.jk, fa W. Gilties Zn, Broek on Langendiik; H. Groene- woud. Bergen, fa D. Duin. Ber gen; H. Eradust. Oudkarspel, N.V. Albam. Den Haae: C. Gieline. prijs, Bergen, fa A. J. Kroon. Bergen: P. Bogtman, prijs, Ber gen. fa A. J. Kroon, Bergen; W. Groot. Warmenhuizen, fa M. J. de Niis Zn. Warmenhuizen; A. v. d. Berg. Warmenhuizen, fa M. J, de Nijs Zn, Warmenhuizen; J. Assendelft, Den Helder, P. A. Vermeulen. Den Helder. Metselaars M. de Nijs, prijs, Castricum, fa J. de Nijs Zn, Castricum; J. Raven, Schagerbrug, K. H. Bilder, 't Zand: P. Put, Beverwijk, J. M. Tromp. Beverwijk; W. de Jong. Oude Niedorp. fa J. de Jong, Oude Niedorp- P. Hes, St Pancras, fa F. Hes. St Pancras; Th. Geel, Be verwijk, fa A. Geel, Beverwijk; P. van Langen, Heerhugowaard, fa G. de Groot, Oudorp: J. Blank, Alkmaar, fa G. de Groot, Oudorp; P. Bakker. Oude Niedorp, D. v. d. Gulik Zn, Harenkarspel. bl. eigh. 11,7013,60; bintje 11,40 Koopmans bl. 12,60; bonken 11— 12,30; drieling 6,50; 900 kg kroten A5 405,50; 5000 kg slabonen 32 —38; 2500 kg gele kool B 4,50; 3000 kg witte kool 3; 3600 stuks bloemkool A2 2224; afw. 810 In de afd* Wat we al i He indeling i van de afd. N veel „Texelse gehad, zoveel Pen, dat het 1 deling een heeft genomen elkaar heeft ii Wat men ir niet bereiken en degelijk ove beurd door de clubs, die bij elftallen waren zen naar Tex weten we. En kunnen een b< in de financië vereniging, voc spelers de re betalen. (We zu maar niet een nog veel grote de Texelse clu geisoleerd zitte terende clubs bij de nieuwe i twijfelen en de terland zullen mond opendoen extra-dure reize toebedeeld. Hoe is en blijft de in de afdeling, tieel zwakke cl vooral de Texeli gen brengen ei dat niet vergete gens zelf zich fers moeten get afd. N.H. te k En een beetje tegemoet komen landclubs toch Hier zijn dan lingen: 3B: de Cock A.G.S.V., D.W.O. Schell.'hout, Dirkshorn, V.E.S 3C: Oosterend Wiron. A.L.C., W„ Witrood, Sp Zeven wedstrijd den Kruis hebbe bekend gemaal was al zover ge vrije ronde en zich daar nog zi Verrassingen In Castricum l over Zaanlandia werd wel uitgesc geest, maar niet i-n de verlenging cadeau gegeven Hollandia T, E deden wat ze evenals trouwen; RKEDO. Blokki Helder veel moei gels 2, JVC kon ten maar ternau-v bieden aan de v len van de thuis dia T kwam na; daar het derde v katoen te geven slotte liet zich verrassen door c Blokkers, die het vol ten onder gii Er is nu een ai ven, dat nog voor slat kan zorgdrs week de kwartfin CSV 2Zaanland Kolping B. 1Uil Alkm. B. 3—Holl Watervogels 2B Petten 1JVC 1 Wieringerw. 2Z Blokkers 2RKEI Kaagvagels 1 vrij Watervogels 2 De bezoekende moeite om de har tervogels een kb toe te brengen, i overwinning kwan een keurig doelp binnen Mak. Doe die in een geweli moest ook al zijn om deze stand zo Blokkers 2 De zwarthemder kregen een verb Blokkers team veel moeite hadde: de thuisclub van i] den. Na de rustst; volkomen bij het werd het na de 41, voordat Blok terend tweede doe (4—2) ALKMAAR n rie nederlaag-weds AIcmaria tegen eei tallen speelde, is s overwinning twee invallers t( Kuil, die onder de geroepen. De toeschouwer, aardige strijd gezie verscfiil .in kracht tL' iTla?r mistte, er hervatting or m nog twee de AWT-6 toe ,e vo Alcmaria-aan val k maar schot vaardighi ^ste zijde van wordt dikwijls aar neerd, doch de af dfg"inalIen is onvold, e midden: Smc voldaan en Sol was prima.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 2