Felle Geertje Wielema zwom zich naar drie titels Dames Oosting en v. Ersen succesvolle amatrices Frans Baudoin glorieus winnaar in Eenrum RAI Sr??™"'»»?, Courses Duindigt Courses Zwolle taih :S 8SR Nederlandse zivemkampioenschappen Verrassende Wiïlemse greep zege op de 100 m. vrije slag Achtste dravers-Zondag te Groningen Trainer Nottelman tiveemaal eerste Voetbaltou rn ooien alom in den lande Motorwedstrijden Eenrum Maar Rietman won de titel Nederl progra Pagina 4 Maandag 17 Augustus 1953 (Van onze speciale verslaggever NIJMEGEN Door op indrukwekkende wijze drie nationale titels te veroverenis Geertje Wielema de cen trale figuur geworden bij de zwemkampioenschappen in het schitterende Goffertbad te Nijmegen. Eerst versloeg zij met beslistheid Els v. d. Ploeg en Ria Vonk op de 100 m. vrije slag. Een goed half uur later bezorgde Geertje op de 400 m. Tine van Brink en Florence Peters een verpletterende nederlaag en met de vermoeienissen van dit uiterst zware nummer nog in de benen, kon het Hilversumse meisje nog geen tien minuten later op 100 m. rugslag nog zo'n machtige eindspurt produceren, dat het leek of haar rivalen eenvoudigweg stil stondenDrie maal mocht Geertje Wielema het hoogste trapje van het erepodium beklimmen en drie maal werd zij uitbundig toegejuicht. Met nog dertig meter te zwem men had Wim de Vreng op de 100 meter1 vrije slag ruim een meter voorsprong op Herman Willemse, die toen met een in drukwekkende spurt zijn achter stand nog goed maakte en op de laatste meters de totaal leeg ge zwommen De Vreng nog royaal passeerde. Bij de dames had Geertje Wie lema weinig moeite met haar te genstandsters. Tot 't eerste keer punt konden Ria Vonk en Netty Leenen haar nog volgen, maar nadat deze drie meisjes gelijk tijdig het keerpunt hadden geno men, maakte Geertje zich on weerstaanbaar van de andere meisjes los en tikte onbedreigd als eerste aan. Netty Leenen had op de eerste vijftig meter zoveel van haar krachten gevergd, dat zij nog werd gepasseerd door Els v. d. Ploeg, die in de laatste meters ook nog Ria Vonk klopte en zodoende tweede werd. Piet ten Thije, die reeds te Utrecht de titel op de 1500 meter had veroverd, won ook op de 400 meter vrije slag zonder noemens waardige tegenstand de titel. Hij had ruim zes seconden voor sprong op Herman Willemse, die tweede werd. En de Jonge ver geefs als derde liet aantikken voor Arnd. Kaiser, want de Jonge had een keerpunt gemist en werd dus gediskwalificeerd. Nog overtuigender dan Piet ten Thije, veroverde Geertje Wielema op dit nummer bij de dames. Direct na de start nam zij een voorsprong en vergrootte die op elke baan met bijna een lengte. Enerverend was de strijd om de tweede en derde plaats, tussen Tine van Brink en Florence Pe ters, welke laatste aanvankelijk een kleine voorsprong had op Tine, maar toch met handslag voor de tweede plaats werd ver slagen. Machtig en adembene mend was de strijd die Geertje Wielema moest voeren voor haar derde titel. Dat was op de 100 meter rugslag. Toen Joke de Kor te zij aan zij met het Hilversumse zwemwonder door het water gleed en er zelfs in slaagde een kleine voorsprong te nemen. Met nog twintig meter te zwemmen richtte Geertje Wielema zich wat uit het water op en overzag de situatie. Toen perste zij er zo'n fantastische eindspurt uit, dat het leek of Joke de Korte plotseling stil lag. En zo won Geertje haar derde nationale titel. Bij de heren had Jitse v. d. Veen aan Kees Kieviet de groot ste rivaal. Maar de Eindhovenaar zette zijn eindspurt te laat in om v. d. Veen de titel nog te kunnen ontnemen. Op de 200 meter schoolslag heren werd het een dubbele zege voor de zwemclub Sleutelstad uit Leiden. Want twee van haar le den, nl. Piet Bekkering en Wim van Zijl veroverden resp. de eer ste en tweede plaats. Bij de I dames ging de strijd voorname- lijk tussen Rika Bruins Nel Gar- ntsen en Nel v. Opstal. Reeds op de eerste vijftig meter nam Rika Bruins een kleine voor sprong, die zij ondanks verwoede tegenaanvallen van Nel Garritsen kon behouden. Nel Garritsen werd op de laatste meters nog voor de tweede plaats bedreigd door Nel v. Opstal, maar het Bredase meisje kwam juist een beetie aan snelheid te kort om de Rotter damse nog te kunnen kloppen. Voor de eerste maal werd het nummer vlinderslag verzwom- men. Bij de heren werd Daan Buyze op de 200 meter op over tuigende wijze kampioen en bij de dames zegevierde Nel Gar ritsen op de 100 meter in de ma tige tijd van 1 min. 25,2 sec. De resultaten luiden: 100 meter vrije slag heren: 1. en kampioen van Nederland Wil lemse (Vechtstreek) 1.01.3; 2. De Vreng (A.Z. 1870); 3. Pieters (D.W.R.); 4. Thyssen (De Zijl). 100 meter vrije slag dames: 1. en kampioene van Nederland Geertje Wielema (H.Z.C.) 1.07.7; 2. Els van der Ploeg (A.D.Z.); 3. Ria Vonk (H.D.Z.); 4. Nettie Leene (H.Z. en P.C.). 400 meter vrije slag heren: 1. en kamnioen van Nederland Ten Thye (L.Z.O.) 4.58.1; 2. Willemse (Vechtstreek); 3. Kayser (Rob ben); 4. Ingenluyff (H.Z. en P.C.). 400 meter vrije slag dames: 1. en kamnioene van Nederland Geetje Wielema (H.Z.C.) 5.22.1; 2. Tine van Brenk (Robben); 3. Florence Peters (Neptunus, Arn hem); 4. Ria Vonk (H.D.Z.). 100 meter rugslag heren: 1. en kampioen van Nederland Van dei 100 meter rugslag dames: 1. en kampioene van Nederland Geertje Wielema (H.Z.C.) 1.14.4; 2. Joke de Korte (O.D.Z.); 3. Janny Ru- bingh (D.Z.N.); 4. Dicky van Ekris (Robben). 200 meter schoolslag heren: 1. en kampioen van Nederland Bek kering (Sleutelstad) 2.49; 2. Van Zijl (Sleutelstad); 3. Jaspers (N.Z.C.); 4. Arnold (Neptunus, Arnhem). 200 meter schoolslag dames: 1. en kampioene van Nederland Rika Bruins (G.Z. en P.C.) 3.00.2. 2'. Nel Garritsen (R.D.Z.); 3. Nel van Opstal (Surae); 4. Jenny Welling (H.Z.C.). 200 meter vlinderslag heren: 1 en kampioen van Nederland Buyze <H.Z. en P.C.) 2.44.8; 2 Van Rooy (Aegir); 3. De Vries (H.P.C); 4. Wiering ('t IJ). 100 meter vlinderslag dames: 1 en kampioene van Nederland Nel Garritsen (R.D.Z.) 1.25.2; 2. Corry Plak (D.Z.V.); 3. Emmy de Graaf (Robben); 4. Bep Apon (O.D.Z.). 4 x 200 meter vrije slag esta fette heren: 1. en kampioen van Nederland H.P.C. (Bouwman Prins, Geurtsen, Tjebbes) 9.42.6; 2. H.Z. en P.C.; 3. L.Z.O.4. Rob ben 4 x 100 meter vrije slag esta fette dames: 1. en kampioene van Nederland H.Z.C. (Geertje Wiele ma, Emmy Wielema, Annie Meins- ma, Henny Schuitema) 5.00.6; 2. Z.A.R.; 3. A.D.Z. Schoonspringen heren: 1. en kampioen van Nederland Van Moll (Aegir) 138.85 pnt.; 2. (Icarus); 3. Cuytert (Simaika); 4. De Goede (Simaika). Schoonspringen dames: 1. en kampioene van Nederland Els van der Horn ('t IJ) 128.49 pnt.; 2. Tine Tenkink (Simaika); 3. Jo DolsWolter (Icarus); 4. Truus 't Hart (Zian). Het eindklassement van de „Limburg"-wisselbeker, toegekend aan de vereniging welke het hoog ste aantal punten behaalt volgens de telling 13, 8, 4, 3 .2, 1, met uit zondering van de 1500 meter vrije slag, de adspirantennummers en de 4 x 100 meter wiselslag esta fette, luidt: 1. H.Z.C. (dames) 55 pnt.; 2. L.Z.O. (heren) 31 pnt.; 3./4. Aegir Veen (L.Z.O.) 1.10.9: 2. Kievit l (heren) en Vechtstreek (heren) (Aegir); 3. Schenk (Robben); 4.121 pnt; 5./6. G.Z. en P.C. (dames) Scheffer (D.J.K.). en Robben (dames) 15 pnt. De hoofdschotel van de achtste Draverszondag in het Stadspark te Groningen tvas ditmaal het damesnummer. Zoals gewoonlijk bij amateurs, die altijd een zeer vinnige strijd te zien geven, hebben ook deze amatrices zich van haar beste zijde getoond. Zij hebben laten zien dat zij voor haar mannelijke collega's, wat strijdltist en kunde betreft, in het geheel niet behoeven onder te doen' Door de grote aangifte -16 ingeschreven paarden - werd dit nummer in twee afdelingen gelopen. Petronella en O.Mac Gregor waren de winnaars, beide in de goede km-tijd van ruim 1.28. Over Again, die in het eerste klasse num mer de strijd had op te nemen tegen een Nora Spencer en Niekie BH, genoot nogal enig vertrouwen, doch heeft zijn aanhang ditmaal teleurgesteld, daar een handicap van 60 m. teveel bleek. In het opening-nummer kreeg door een fout van laatstgenoem- men reeds direct een knap staal- de kon worden afgeslagen. Doch Nauwelijks heeft de klok twaalf cslagen op de vijftiende Augus- us, of alom in den lande werd iet bruine monster weer tevoor schijn gehaald en werden kreten ran verlichting geslaakt. Er mocht weer officieel gevoet bald worden en alles wat min naar van die sport was, toog naar de groene velden, die nog lagen te blakeren in de felle zomerzon, die ons in Augustus zo heeft ver wend. Gisteren, de zestiende, was het weer de voetbalenthousiasten genadiger gestemd. Er is dus weer achter de bal aangehold, er zijn vriendschappe lijke wedstrijden gespeeld, tour- nooien werden georganiseerd en enkele van de belangrijkste uit slagen geven we U hieronder. Allereerst dan de twee wed strijden. die Saarbrücken in ons land heeft gespeeld. Zaterdag heeft Amsterdam van het spel der Saarlanders kunnen genieten en Zondag Eindhoven. Ajax be reikte een eervol gelijk spel (44) en PSV moest de eer aan de gasten laten (12). EDO won in Amsterdam het Zilveren Ponttournooi na eerst met strafschoppen, Volendam on der de knie gekregen te hebben. In de finale moest DWS met 32 de eer aan EDO laten. Het Zilveren Baltournooi is in Rotterdam ingezet. Xerxes klopte Emma. Elinkwijk elimineerde Feijenoord (na strafschoppen), Stormvogels bleef royaal baas over WV (41), Heracles won van Enschede, Sparta kon slechts door het beter benutten van de strafschoppen Wageningen van verder doorbekeren uitschakelen en Eindhoven deed het op dezelf de manier met 't Gooi. Het Frankendaeltournooi in Amsterdam werd gewonnen door de Zuidelijke gast Helmond, dat i« de finale Zeeburgia klopte. ZAC speelde in Zwolle gelijk tegen AFC, BW behaalde een monsterzege op Racing Club Mechelen en in de interland wedstrijd Zweden-Finland brak Zweden de tegenstand van Fin land reeds in de eerste helft (4—0). tje rijkunst te zien van de jonge Wagenaar, met Ria Kitty. Van de elf paarden stond Roulette Han nover nogal gunstig in de course weshalve Wagenaar Jr. dit paard zelf wenste te besturen. Direct na de start nam Rose Axworthy een flinke voorsprong, die zij geleide lijk tot een veertig meter kon uit breiden. Roulette Hannover volg de op enige afstand, maar was niet in staat het noodzakelijke tempo op te brengen zonder fou ten te maken. Toen dit paard vrijwel kansloos was en de jeug dige Wagenaar dit merkte, liet hij de kittige Ria even de vrije teugel, en het was een lust te zien, hoe de goedklassige merrie in een rush van achteraf komend allen passeerde en direct door ging om de leiding van de ver uitgelopen Rose Axworthy over te nemen. Rose Axworthy kon nog voor Regina de tweede plaats be houden. De Joop van der Berg-pr:4s werd een overwinning_ voor Not telman met Our Bonni. Een vier tal paarden ging in dit nummer san de kop, waaronder de favorite Qui Saint, Olivia Haviland en Queronica, aaneengesloten trok dit viertal de baan rond, om beur ten even de kop nemend. Bij het ingaan der laatste bocht was nie mand echter in staat Our Bonni de zege te onthouden. Queronica werd tweede en Olivia Haviland door disqualificatie van Qui Saint derde. De Luut Ensing-prijs, een course waar slechts vijf paarden aan deelnamen, werd gemakkelijk ge wonnen door T. A. van der Veen met Peter Hannover. Quitewell S bezette hierin de tweede plaats. In de eerste afdeling van de damescourse nam mej. Oosting met Petronella bij de start direct een voorsprong en ging in het verloop der course zo prachtig, dat het voor geen der deelnemen de dames mogelijk was haar ook maar even te bedreigen. De strijd om de plaatsen was des te hevi ger, Marum S Gregor, Nestkuiken S en Meerkol S streden wat zij konden om een zo eervol moge lijke uitslag. Marum Gregor bleek een even snellere eindsprint te hebben en werd goede tweede. Nestkuiken S derde. De tweede afdeling gaf meer strijd. Octiavia, kortebaanspecia- list nam meteen dê kop en wist zich daar tot 1500 meter te hand haven. Doch schoot toen te kort aan vermogen. Eerst volgde een felle aanval van Meintje V die tegen het aanstormende geweld van Mac Gregor op de weg naar de eindstreep, bleek zij niet op gewassen en moest zelfs nog ver schillende paarden laten passeren. Nike van Hollo met mej. Oosting kwam met de eindspurt iets te laat, doch bracht het tot een prachtige tweede prijs. Oeke zorgde voor een overwinning. De Arie de Vlieg-prijs, die men algemeen had toegedacht aan B. U. D. de Jong met Otto H., heeft in zoverre een verrassing ge bracht, dat het deze Otto in de eindstrijd aan kracht heeft ont broken om de felle aanval van Oeke en Nelly Majoor, die steeds in het kielzog van de leidende Otto had gelegen, af te slaan. Tot een dertig a veertig meter voor de finish had Bonne de lei ding en aan 't rijden te zien dacht hij ai dat de prijs reeds de zijne was. Doch hij werd" kennelijk ver rast door de felle eindrush van Oeke, die Nellie Majoor in zijn aanval meetrok. Wat B ook pro beerde geen van beiden was meer door hem te houden en de derde plaats was zijn deel. Voor de 1000-prijs verscheen 'n tiental deelnemers aan de start, doch slechts een viertal heeft een serieuze kans gehad om deze prijs te veroveren, n.l. Nico Meire, O Lapize K, Phenomenal en Nerva. O Lanize K ging na het vallen der vlag aan het hoofd, gevolgd door Nico Maire en Phenomenal. Bellie Thamme vocht ook nog even mee, doch fouten waren de oorzaak dat hij terugviel. Hetzelf de was het geval met Maaike C van Ymuiden. Nerva, twintig me ter achter de leiders vertrokken, had na een halve baan-ronde, aansluiting en bleef rustig in een goede positie liggen. Na het uit komen van de laatste bocht kreeg Nerva het hoofd vrij en de ne gende achtereenvolgende over winning was een feit. Nico Maire kon nog voor Phenomenal de tweede plaats bereiken. Het slotnummer, het nummer der eerste klassers, werd met veel belangstelling tegemoet gezien. Hoe zou Niekie B H het nu doen? Zou Over Again 60 m. kunnen geven aan de koppaarden? Het geheel is wat tegengevallen. Nie kie maakte bij de start veel fou ten en was onhandelbaar, zodat uitschakeling volgde. Over Again had geen al te beste start. Ook Nellie Gregor had geen benen, en werd ingehouden. Nora Spencer 8 pnt.; 15. Schulte (Ned.) 0 pnt. en Little Monty kregen de kop en buitten hun 60 m. handicap piachtig uit. Als een tweespan ging het over de baan. Met steeds Nora in de beste positie. Tot aan de laatste bocht kon zij dit hand haven, doch moest toen wijken voor de grotere stayerscapacitei ten van Little Monty, die gemak kelijk Nora naar de tweede plaats verwees. Over Again liep in dit nummer weinig van zijn achter stand in, en bracht het niet ver der dan de derde plaats. Ver ach ter de beide koppaarden. Was in dit nummer van een op windende strijd geen sprake, de overwinning van Little Monty, die een prachtige course liep, is er niet minder om. En het is een prachtige beloning voor trainer Elema, die ook reeds vele desil lusies met dit paard heeft gehad. De uitslagen Jan van Leeuwen sr.-prijs: 1. Ria Kitty (J. Wagenaar ir.) 3.03, 1.32.4; 2. Rose Axworthy G (K. Neef); 3. Regina N O (J. Nie- wold). Tot.: w. ƒ4.30. pi. ƒ1.80. ƒ2.10, gek. 10.80. cov. 4.70. Joop M. v. d. Berg-priis: 1. Our Bonni (A. R. Nottelman) 3.22.4, 1.30.4; 2. Queronica (R. L. Bloemsaat); 3. Olivia Havilland (R. L. Elema). Tot.: w. ƒ2.20, pl. ƒ1.60, ƒ2.70, 5.00, gek. 7.30, cov. 5.50. Luut Ensing-priis: 1. Peter Hanover (T. A. v. d. Veen), 3.35, 1.34.3; 2. Quitewell's (B. U. de Jong): 3. Perle d'Amour (K. Hooisma). Tot.: w. ƒ2.90, pl. ƒ1.10. ƒ1.10, gek. 1.70. cov. ƒ2.30. Mej. E. C. Kuys-prijs: voor amatrices, eerste afdeling: 1. Petronella (mej. H. Oosting) 2.51.4 1.28.4; 2. Marum's Gregor (me.i. G. V. Essen): 3. Nestkui ken S (mei. J. Peenstra). Tot.: w. 4.00, pl. ƒ2,00, ƒ4.10, ƒ2.00, gek. ƒ17.90, cov. ƒ10.60. Tweede afdeling: 1. O Mc. Gre gor (mej. G. van Essen) 2.52.7, 1.28.2; 2. Nike van Hollo (mej. H. Oosting); 3. Meintje V (mei. P. Neef). Tot.: w. ƒ10.20. pl. ƒ2.60, ƒ1.90, ƒ3.90, gek. ƒ29.70, cov. ƒ5.20. Arie de Vlieger-prijs: 1. Oeke (K. Hooisma) 3.25.5. 1.29.4: 2. Nelly Major (T. Groen); 3. Otto H (B. U de Jong). Tot.: w. ƒ4.10, pl. ƒ1.40, ƒ1.30, ƒ1.10, gek. ƒ19.20, cov. 4.70. Jan P. Hulsbosch-prijs: 1. Ner va (A. R Nottelman) 3.28.4, I.26.1; 2. Nico Maire (N. J. Bloemsaat); 3. O Lapize K (A. Siderius). Tot.: w. ƒ1.60, pl. ƒ1.40, ƒ3.10, ƒ1.90, gek. 3.10. cov. ƒ21.10. Andries T. v. d. Veen-prijs: 1. Little Monty (R. L. Elema) 3.17.6. 1.26.7; 2. Nora Spencer (A. S'^rius); 3. Over Again (M. Rozen i Tot.: w. ƒ19.80. pl. ƒ2.90, ƒ2.70. 1.50, gek. ƒ18.90, cov. ƒ10.00. Totalisator-omzet f 61.020.50. NEDERLANDSE - DAMES WINNEN OPNIEUW DE ZILVEREN MOLEN Door een overwinning van de vier met stuur- vrouw en de acht tij dens de internationale iamesroeiwedstrijden welke Donderdag op het Bagavaerd Meer te Kopenhagen werden gehouden, legden de Nederlandse dames op nieuw beslag op de zilveren molen. Op de bovenste foto ziet men de Nederlandse dames acht na het behalen van de overwinning. Scholtema, Ockeleer, v. d. Hoop, Teupen, Tersteen, De Boer en v. d. Steur. De onderste foto toont de vier met stuurvrouw, terwijl prinses Caro line Mathilde de prijs uitreikt. Men ziet de dames v. Ochteloo, van Lith, Mey, Lafaver en Boerê. EENRUM Iets meer gas gevend, maar toch beheerst rijdend, kwam Frans Baudoin met zijn Matchless op de finish afstuiven. Als eerste had hij de 14 ronden afgelegd en hij kon zich daardoor kampioen van Groningen noe men. Het kampioenschap van Nederland moest hij echter aan H. Rietman laten, die direct na de start de tweede positie innam en ook geen moeite deed vóór Baudoin te komen. Voorzichtig rijdend, wist hij desondanks gemak kelijk voor Appie Koning te blijven en zo het kampioen schap voor de derde maal op zijn naam te brengen. Ook in de 125 cc klasse voor senioren is de kampioen bekend geworden. De 21-jarige Frits Selling op Eysink won in deze klasse en behaalde hiermede eveneens het kam pioenschap van Nederland. Kuebler wint criterium van Biel Het criterium van Biel, een wedstrijd voor profs over 100 kilometer met klassementen na elke ronde, is gewonnen door de Zwitser Kuebler vóór de Italiaan Fausto Coppi. Gerrit Schulte werd 15e met een ronde achterstand. Eindklassement: 1. Kuemer (Zwits.) 100 km in 2 uur( 36 min. 7 sec., 43 pnt.; 2. Coppi (It.) 27 pnt.; op 1 ronde: 3. Kamber (Zwits.) 33 pnt.; 4. Bu- cher (Zwits.) 12 pnt.; 4. Brun (Zwits.) 12 pnt.; 6. Born (Zwits.) Het elk jaar groeiende aantal bezoekers heeft ook deze keer weer genoten van de motor wed- strijden, welke door de Motor club Eenrum en Omstreken wer den georganiseerd in samenwer king met V.V.V. Eenrum. De motorcross telde in de senioren- klasse mede voor het kampioen schap van Nederland en dat deed de strijd- ongetwijfeld feller zijn. Toen de 15 renners in de zware klasse voor senioren van start gingen, was de zon doorgebro ken en het weer ideaal te noe men. Reeds dadelijk nam Bau doin de leiding, met vlak daar achter Rietman en Clijnck, bei den op B.S.A. Geleidelijk liep Baudoin echter weg en toen Clijnck door onvoorzichtig rijden een val maakte was de zaak voor Baudoin zowel als voor Rietman bekeken, want Koning op Match less lag reeds te ver achter. Steeds meer liep Baudoin uit en finishte tenslotte in 46,24.4 min. Meer spanning Meer spanning was er in de 125 cc klasse voor senioren. On middellijk na de start ontstond er een duel tussen de Amster dammer Frits Selling op Eysink, Schram op Maico en de Assenaar R. Koops op K. Speciaal. In de derde ronde raakte Schram achter door machine defect en de strijd ging toen tus sen de kanshebbers op het Ne derlands kampioenschap. Frits Selling lag in eerste positie, maar steeds meer liep de felle Koops in, alles uit zijn machine halend. Helaas waagde hij te veel. Toen hij in de vijfde ronde over de springbak ging, kreeg hij een deuk in zijn velg met het gevolg, dat er vijf spaken uit zijn voor wiel sprongen en het wiel ge vaarlijk slingerde. Hij moest toen de jacht op Sel ling opgeven en zorgen dat Schram hem niet meer kon in- Wolfs zegeviert in Ronde van Raamsdonkveer Er was in de ronde van Raams donkveer slechts één van de elf buitenlanders die op de voorgrond stond. Dat was de Duitser Thies- sen, die de zesde plaats bezette. Tinus Wolfs, één van de uitver korenen voor Lugano, verkeerde in blakende vorm. Meer dan tien ronden van de 36 ronden reed hij alleen op kop. De uitslag was: 1. Wolfs, Vlijmen, 120 km in 2 uur, 55 min., 56 sec.; 2, Keipers, Roosendaal- 3. Vos, Den Haag; 4. Sonnemans, Geldrop: 5. Verstrae- ten, Breda; 6. Thiessen (Duits land). lopen. Dit is hem gelukt, zij het met vele zweetdruppeltjes. Juniores De zware klasse voor juniores werd een overwinning voor C. Slootweg op B.S.A. Gemakkelijk heeft hij deze zege echter niet behaald. Zeven ronden lang moest hij een zwaar gevecht le veren met de Amsterdammer Kroonenberg op Matchless tot deze door een val terugviel. De tweede plaats werd toen bezet door Ph. Wierenga op Matchless, met daarachter de zich herstel lende. Kroonenberg, die echter geen kans meer zag de tweede plaats opnieuw in te nemen. Woessink had in de 125 cc minder moeite om de zege in de wacht te slepen. Hier ging de strijd voornamelijk om de tweede plaats, welke uiteindelijk werd bezet door Portengen op Eysink. G. Rietman op Francis Barnett kwam te vallen en dat kostte hem de tweede plaats. Toen kamprechter, de heer Majoor, voor de laatste maal een renner afvlagde, mochten de or ganisatoren, en daarvan noemen we vooral de heer Prenger, te rugzien op een geslaagde middag met mooie sport. Uitslagen: Juniores 125 cc: 1. E. H. Woes sink, Harfsen, D.K.W., 40.07 2 min.; 2. P. J. Portengen, A'dam, Eysink, 40.59 min.; 3. G. Rietman, Doetinchem, Francis Barnett, 41.00.8 min.; 4. Stal, A'dam, D.K.W. 41.21.5 min. Snelste ron de: (2.5 km): G. Rietman, 3.53.3 min. Juniores boven 125 cc: 1. C. Slootweg, Pijnacker, B.S.A. 45.34.3 min.; 2. Ph. Wierenga, Den Hoorn, Matchless, 46.03 min.; 3. T. Kroonenberg, A'dam, Matchless 46.58.8 min.; 4. G. H. Kerkhof, A'dam, A.J.S. 49.43.6 min. Snelste ronde: C. Slootweg, 3.36 min. Senioren 125 cc: 1. en kamp. van Nederland: Frits Selling, A'dam, Eysink, 44.25.2 min.; 2. W. Koops, Assen, K. Speciaal 45.27.8 min.; 3. S. Schram, Am sterdam, Maico, 45.52.4 min.; 4. R. Koops, Assen, K. Speciaal 46.46 min. Snelste ronde: W. Koops 3.37,7 min. Senioren boven 125 cc: 1. Frans Baudoin, Leende, Matchless 46.24.4 min.; 2. Tevens kampioen van Nederland: H. Rietman, Doe tinchem, B.S.A., 47.27; 3. A. Ko ning, Oosterwolde. Matchless, 48.07.2 min.; 4. J .Clijnck, Hel mond, B.S.A., 48.21.9 min. Snel ste ronde: F. Baudoin, 3.16.1 min. De uitslagen van de gehouden draverijen te Duindigt luiden: Bouvardia-prijs: 1. Quant a moi (H. A. Hylkema) 3.20.8, 1.32.1; 2. Rudolf G (J. N. Brouwer); 3. Ro bert Taylor (J. M. v. d. Berg). Tot: w. 2,70; pl. 1,60, 1,90; gek. 4,70; cov. 4,10. Convallaria-prijs: 1. Quite Heny W. B. van Overeem) 3.05.3, 1.28.3- 2. Quadrupes (Th. H. Kooyman), 3. Quatrieme Poulain (J M. v. d. Berg). Tot.; W. 1,60; pl. 1,20, 1,30- cov. 2,gek. 2,30. Euphorbia-prijs: 1, Martini Spencer ;W. B. van Overeern) 3.04.3, 1.27.5; 2. Quick Star (P. Heynen); 3. Petronel Spencer (J. Roodenburg). Tot.: w. 1,90: d1. 1,10 en 1,20- cov. 2,gek. 3,90. Godetia-nrijs: 1. Our Bonni B (Th. H. Kooyman) 2.58.6. 1.25; 2. Stuerman (H. A. Hylkema); 3. P Louis 2 (J. Zuiderduin). Tot. w. 1,90; pl. 1,10 en 1,60; cov. 3,20' gek. 3,90. Fresia-prijs: 1. Moquette de la Maire B (L. J. van Harlingen) 3.06, 1.27.3- 2. Oiseau (A. Brou wer); 3. Guy Hanover (M. J. Klu- vers). Tot.: w. 2,40; pl. 1,40 en 1,70; cov. 5,40; gek. 9,70, Wagtmans won Ronde van Hoensbroek De onder grote belangstelling gehouden ronde van Hoensbroek voor professionals, waaraan o.m. door de volledige Nederlandse Tour de France-ploeg werd deel genomen, is gewonnen door Wout Wagtmans. In 4 uur, 27 min. 40 sec. over de 140 kilometer ging hij als eerste over de eindstreep, Roks en Van Breenen in de eindsprint klop pend. De uitslagen van de gehouden draverijen te Zwolle luiden: IJsel-prijs: eerste afdeling: 1. Pirette (B. U. de Jong) tijd 2.30, km-tijd 1.23.2; 2. Nellie Gregor (T. A. v. d. Veen): 3. Odditty (K. Kramer). Tot.: w. ƒ2.90. nl. ƒ1.70. ƒ1.80. Zwartewater-priis: tweede af deling: 1. Oehoe S (B. U. de Jong) tijd 2.31.4, km-tijd 1.29.1; 2. Myrtilus (G. Woudstra): 3. O Brewer (J, D. Gorter). Tot.: w. ƒ2.60, pl. ƒ3.20. ƒ8.40. Zwolse feestweek-oriis: 1. Oe hoe S (K. Woudstra) tijd 3.11.6, km-tijd 1.31.2; 2. Nellie Gregor (T. A. v. d. Veen): 3. O Brewer (J. D. Goter). Tot.: w. ƒ7.10. pl. ƒ2.20. ƒ1.40, ƒ2.50. De uitslagen van de rennen luiden: Vecht-priis (eerste deel ge splitste handicap): 1. Prince Al- bert (H. Piie) tiid 2.08.4; 2. Pro posal (H. J. v. d. Kraats). Tot.: w. ƒ1.70. Wetering-priis (tweede deel gesplitste handicap): 1. Admiral's girl (A. W. van Dijk) tiid 2.09; 2. Windora (H. Piie): 3. Thalia (H. J. v. d. Kraats). Tot.: w. ƒ6.60. pl. ƒ1.10. ƒ1.30. Totalisatoromzet: 3767.50. Hawthorn-Maglioli wonnen 12-uursrit Na spannende strijd op het niet gemakkelijke circuit van Pescara heeft de Brits-Italiaanse combina tie Mike Hawthorn en Umbert Maglioli de 12-uursrit gewonnen met hun 4% liter Ferrari. Zij legden in 12 uur 1542,614 km af. hetgeen een gemiddelde ven 128,551 km/h betekende. argostoli tionale vloedgolf op dit ogenblik geteisterde Grii de Ionische zee, bevingen eindel kracht zijn afgei dariteit die ster wat de wereld tt watersnoodramp gegeven, doet ui mensen en mate kenland stromen Koning Paul h zoek met koning kroonprins Cons geteisterde gebie „onbeschrijfelijk" varende en moo thans in puin; o dakloos, lijken li Puin en gewondi hun tenten", aid Volgens admira; die de leiding he dmgsoperaties, is gehele wereld noc stel van de eilanc is begonnen te k Aan het reddi door 63 Britse e oorlogsschepen de dmgsploegen vai buitenlanders wegend Engelse Amerikaanse mar ken onafgebroken do smeulende *pui zij de kans lopei te worden. Alle i Amerikaanse stri Europa zijn af gel vertrokken zes „Flying Boxcars" kens naar Athen kruiser „Montcaln tal Franse hefscl zijn naar de get. onderweg. Italië gons levensmiddel nen via Tarente, c se brandweerliede voor hulp. Het Kruis zond 500 tenten. Finland mark aan het Kruis over, het Kruis heeft uit T ten met kleren New York z(jn al heden levensmidr nen en kleding biji Koningin Julia Bernhard hebben de koningin van legrafisch hun i tuigd en een aans geschonken voor Griekenland" van se Rode Kruis (G Nederlandse reger leniging van de n 1" schikbaar gesteld door minister Luns se gezant te Den J digd. Zaterdagochtend van de Koninklijk! -jf DINSDAG 18 A HILVERSUM „-K/s. 7.0024 KRO: 7.00 Nws. t-15 Gym.; 7.30 Gr; gengebed en lit k en weerber.; 8.15 T lV?"isYr°uw; 9.35 'k io, t caus kleuters; 10.15 1 Gram., evt. v. d. ct. vrouw 11 fngelus; 12.03 G°r 12'fs 7Land- en I iz.ö5 Zonnewijzer; •n-ath. nws.;13.20 1 Amus.ork. en solist Gram' 1435 Si m„ evt., v. d ifen je zestig?"- if ietie'd Ziekenlo •jeugd; 17.45 Regeri Nirpboranvlakte in Guinea door Ir F "en; 18.00 Lichte ?8 52 AaVe: 18'30 |°eicen; 'Ulo fewone man; 20 30 ha)- 21 21.2t '*-21.5Q. Gram 9 fèoOITt'= rn V00t k°c lit S1,a:„ 22.45 Av Gram3 2300 Nws. HILVERSUM AvVPRO;C/S8007^ 8V0P0P|v.5000Dag^Se r3nwii^'g;8i515Gfor térst 'V'q in Huisvrou h nïaft", tuinb.med ODera ii 15 00 -W 16 4a (ie. acte); 1 18 00 m Jeugd: 17.1 n„° Nws.; 18.15 Pi Sine" e zuil in TqnV caus.; 18.40 F 1950 ^?P": A920 Ba I'S iui'«"l'övïr'i:

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 4