Democratie in Indonesië is nos niet volmaakt Tweede klasse-indelingen thans eindelijk bekend Verkeerstunnels in Soordholland zijn een landsbelang KINDERTEKENINGEN Adverteert in dit blad Y-tunnelcomité doet beroep op Rijkscommissie van advies Beeld vernield WONDERDAG 1 ïeurs Soekarno herdenkt vrijheidsproclamatie Aanspraken op Nieuw-Guinea blijven krachtig gehandhaafd Revolutie gaat voort ISaar ivij vernemen: Drie personen door £as ges tik l Wachten kost tijd en geld Met Rhenmatische Pijnen moet U niet door blijven lopen. VACANTIE Salon Paul jeka meubelmagazijn Lourens Poorter Prijsverlaging TENTOONSTELLING lldMSStUd WOENSDAG PRACHTIGE DDDDD THEEDOEK CADEAU!!! VHOOII&DREESMAM 1.38 520ste STAATSLOTERIJ 4e klasse le lijst Dinsdag 18 Augustus 1953 Pagina 5 am niddel 1: lid iddel de dag (Fr.) aat gging >redikant (afk.) Europa geheim voorraden d Utrecht het oor een trap dier ;fje ïw. ister 1 KRUISWOORD- 5EL NO. 228 aal: 1. kaper; 3. 9. ober; 13. takel; 5; 19. als; 20. il; 21. 25. term; 27. tra- stoom. 12. elk; 3. vlo; diet; 7. lat; 8. or al; 11. rollade; 12. 16. ei; 18. Ee; 22. 26. mok; 27. tu; 28. ii de oogst '53 moest beroep gedaan wor- akier. Deze heeft de eperkt tot een aan- 'an 700 ha, dit is 40 procent van het en winstrekening i saldo winst van 108.325). Voorgesteld idend van 4 procent neerde markt LM, 17 Aug. De sgreep in Perzië, de staking in Frankrijk ;he nota, die geen htspunten oplevert, /oornaamste berich- ijdens dit weekeinde [een verwondering te deze voor de beurs liging vormden. In- markt was ongeani- meeste hoeken bo- verlaten aanblik. :h af of zelfs de zeer n Vrijdag 1,5 mil- il in aandelen), van gehaald zal worden, obligaties is Vrijdag gevallen Er is n.l. nllioen verhandeld, 1,2 millioen in de itslening bleef van- ïringscertificaten met De koers van de slening bleef van- derd op 101, de ove- ;en nagenoeg op peil, onversielening 1947 n kleinigheid, ïoek viel weinig te n de belangstelling land, waar licht aan- rste noteerde het uim drie punten la- lever en A.K.U. za- enoeg drie punten ips was amper prijs- 74. Naar verluidt zou oncern een grote or- tinië te wachten zijn. de zwakke houding >nale soorten ging 't idonesische afdeling maartse richting in. irca drie punten la- am weer beneden erdam Rubber zag ontgaan. De scheep- was fractioneel la- n Dawes reageerden iruitgang van resp. 2 Engelse berichten en vertraging in de er overeenkomst van rikanen stil. rd was die overwicht begon in was dit helemaal p te dringen om hun en de kapitein. Hij le geen ogenblik om noesten verwijderen, zij hieraan geen ge- iroerder keek hen zó fdeinsden en moppe- nes scheidde de twee te zinspelen wat de est. Zijn scherpe blik reding zijn stuurman (Wordt vervolgd DJAKARTA - President Soekarno heeft Maandagochtend ter gelegenheid van de achtste herdenking der proclama tie van de vrijheid op de trappen van het paleis een rede, die anderhalf uur duurde, tot het Indonesische volk ge richt, die hij besloot met de woorden: „Wij wensen een land, dat niet slechts 8 jaar, maar duizend maal acht jaar, dat eeuwig zal bestaan. En men moet de prijs betalen om gelukkig en welvarend te worden". Soekarno, omringd door leden van de nieuwe regering, van het parlement en van het diplomatie ke corps, richtte zich tot het In donesische volk „van Sabang tot Merauke". In een uitvoerig overzicht van de voorgaande pe riode, zeide hij, dat Indonesië in zijn leven als natie in de eerste 8 jaren van zijn onafhankelijk heid getuige is geweest van de dans van goed en kwaad, van winst en verlies, van inspannin gen voor de opbouw maar ook van destructieve krachten. „La ten wij onze goede krachten sa menbundelen, want wij zoeken gewis niet de destructie." Soe karno noemde de mijlpalen van de jonge historie van Indonesië, waarbij hij speciale aandacht wijdde aan de Madioen-affaire van 1948, die hij hartbrekend noemde. „Maar", zo zei de president, .de periode van Jogja was over het geheel een brillante periode, tengevolge van de negatieve krachten van buiten af, namelijk de economische, politieke en mi litaire agressie van de Nederlan ders en van de positieve krach ten van binnenuit, namelijk ons vermogen tot eenheidSoekarno besprak daarna de „Djakarta- periode", waarbij hij herinnerde aan de totstandkoming van de eenheidsstaat, het overwinnen van het „bandietisme van Wes terling", de staatsgreep van Sul: tan Hamid, de opstand van Andi Azis en de poging tot contra revolutie van Soumokil: De kwestie van de veiligheid Vervolgens besprak Soekarno het bendewezen, zeggende: „God in zijn oneindige wijsheid schijnt te hebben bepaald, dat wij rust en orde zullen moeten bekopen met ons eigen bloed en lijden." Hij deed nogmaals een beroep op het leger, de politie en de be volking om tot het uiterste samen te werken, teneinde een einde te maken aan de toenemende on veiligheid. „Als woorden niet helpen, la ten het dan onze geweren ziin, die vreesaanjagend tot hen zul len spreken." Soekarno noemde het probleem van de veiligheid geen eenvou dige zaak. Hij wees in dit ver band op het gebrek aan rege- ringsgezag. De president wijdde langdurig aandacht aan de kabinetscrisis „Wij willen toegeven", zo zeide hij, „dat de democratie in Indo nesië nog niet volmaakt is, maar wij zoeken dan ook nog naar een vorm voor de democratie, die past bij de Indonesische ziel." Ten aanzien van de buitenland se betrekkingen zeide Soekarno „Wij dienen niet te vergeten, de hulp, die wij van de Verenigde Naties hebben ontvangen. Wij be groeten enthousiast de wapen stilstand in Korea." Vervolgens zeide hij: „Een der oorzaken van de wrijving tussen de volkeren, waaraan zo spoedig mogelijk een einde moet worden gemaakt, is het kolonialisme. Soekarno zeide, dat de volkeren van Azië de blanken niet haten, maar dat zij na een kunstmatige slaap van eeuwen de eerste rechten van alle mensen, van alle volkeren weer opeisen. In het belang van de wereld vrede en van de welvaart in de wereld noemde Soekarno drie zaken: ten eerste: „Kwel ons niet, maar help ons bij het opbouwen van ons land en de maatschappij. Ten tweede: wij verlangen goede broederlijke relaties aan te kno pen en te handhaven met alle zal de 24 jarige Belg die in Am sterdam drie jongelieden op het slechte pad bracht door hen in staat te stellen met Belgische muntjes goed-Nederlandse auto maten te plunderen, van een koude kermis thuis komen. Toen een der automaten bij zo'n Bel gisch geldstuk weigerde, liepen de heren in de gaten en de poli tie wist ze vrij spoedig te ach terhalen ontvangt H.M. de Koningin van morgen een deputatie van de kinderen uit Duitse vluchtelin genkampen, die op het ogenblik met vacantie in het gastvrije Westland verblijven eiste de Rijksstraatweg tussen Amsterdam en Muiden, onder Diemen, gisteren weer twee zwaargewonden, toen de be stuurder van een met grote snel heid rijdende wagen bij het pas seren van een andere auto de macht over het stuur verloor volkeren. Ten derde: wij vervol gen de strijd voor de vrijheid, van de delen van het moeder land ,die nog niet vrij zijn en wij zullen steun verlenen aan alle andere landen, die voor hun vrij heid vechten." Als men deze drie zaken overbrengt op de arbeid van Indonesië zelf, dan beteke nen zij, aldus Soekarno, het vol gende. „re-organisatie en een zo spoedig mogelijk herstel van de strijdkrachten tot hun eigenlijke taak, verhoging van de levens standaard, het meer intensief werken aan de opbouw, een spoedige uitvoering van de alge mene verkiezingen, het gezond maken van de financiën, het ver vangen van de verhoudingen tus sen Indonesië en Nederland door normale diplomatieke verhoudin gen, het meer aandacht besteden aan de zaak van West-Irian, het doen verdwijnen van de clausules in de R.T.C.-overeenkomsten, die tegen onze nationale belangen zijn." „Dit betekent hard wer ken, maar wij dienen ook hard te werken", aldus Soekarno, die voorts nog zeide: „Wij kunnen de historie niet ontlopen. Als de Nederlanders zich te gen de historie willen verzetten, bijvoorbeeld door te weigeren hun koloniaal gezag over Nieuw- Guinea te beëindigen, dan zal de dag komen niemand weet wanneer dat zij door de wa genwielen van de historie zullen worden overreden. Maar anderzijds, indien wij ons tegen de historie verzetten, zal ons hetzelfde lot treffen. Onze revolutie is nog niet geëindigd, de revolutie om een einde te maken aan het kolonialisme nog niet en de revolutie voor de opbouw nog niet. Laten de 80 millioen Indo nesiërs van Sabang tot Merauke voorwaarts gaan", aldus Soekar no. In een rede gehouden in een speciale zitting van het parle ment had de president daags te voren verklaard dat de laatste tijd de woelingen in Indonesië in kracht en felheid zijn toegeno men. De president keerde zich scherp tegen de Darul Islam en andere terroristische organisaties en verklaarde, dat de tijd rijp is om aan alle regeringsinstellin gen bevel te geven een zuive ringsactie op grote schaal tegen deze ondermijnende, gewapende benden te ondernemen. „Hollandse prijzen. Belgische kwaliteit" BRUSSEL, 17 Aug. Brug ge heeft dit jaar niet te klagen over gebrek aan belangstelling van buitenlandse bezoekers. Toch klaagt Brugge, want de bezoekers, voor een zeer groot gedeelte Nederlanders, geven te weinig geld uit. De Belgische prijzen zijn te hoog voor menige Nederlandse beurs en dus moet men het zuinig-aan-doen. Een Brugse winkelier meent nu de oplossing te hebben gevonden. Hij tracht de flanerende Ne derlanders te verleiden met de volgende bekendmaking in zijn etalage: „Hollandse prijzen. Belgische kwaliteit". Motorschip „Bornrif" had machineschade Het Nederlandse motorschip „Bornrif", eig. mevrouw R. de Winter-Brouwer te Groningen, heeft in de Baltische Zee lichte motorschade gehad. Het scheepje, dat 300 ton meet en met een la ding hout op weg was van Ham- mina in Finland naar Alkmaar, is door een sleepboot de haven van Visby binnengebracht. Daar zal 't worden gerepareerd. Kapitein is de heer J. Werkman uit Alkmaar. IN ZEE VERDRONKEN 's-GRAVENHAGE, 17 Aug. Hedenmiddag te omstreeks 15 uur geraakte de negenjarige Wilhelmi- na L. A. I., wonende Deimanstraat te Den Haag, bij het baden in zee in een mui. Zij werd door de stroom meegesleurd. Een politie agent en een burger trachtten haar nog te redden, evenwel zonder resultaat. Het lijkje is een kwar tier later ongeveer op dezelfde plaats aangespoeld. Kunstmatige ademhaling mocht niet meer ba ten. De moeder van het meisje was bij het ongeval aanwezig. De KNVB heeft dan eindelijk de tweede klassers onthuld, tegen welke clubs ze in het komend seizoen mogen uitkomen. Er zijn inderdaad aardige verrassingen uit de bus gekomen. De Streek heeft zijn nabuur- derby tussen Hollandia en West- Frisia terug. Zaandam zal ZVV en ZFC tegen elkaar in 't strijd perk zien treden, alleen Den Hel der zal andermaal verstoken zijn van de derby Helder-Racing. Zoals verwacht zijn de beide kampioenen ZFC en Volendam niet bij elkaar ingedeeld, terwijl Volendam ditmaal de zware con currentie van de Kennemers krijgt te verduren. Hier volgen dan de beide afde lingen. 2A: DWV, HFC, Holland, Hol landia, HRC, Rapiditas, WA, West-Frisia, Zeeburgia. ZFC ea ZVV. 2B: AFC, Helder, HVC, de Ken- nemers, KFC, Schoten, Spartaan, UVV, Volendam en Watergraafs meer. Tegelijk werden ook de eerste programma's bekend gegeven. Hieronder -laten we een uit treksel voor de eerste Zondag, nl. 13 September, volgen. (Zoals be kend, begint de afdeling Noord- Holland reeds op 6 September te draaien). 13 September: 2A: HRCZeeburgia, Holland ZVV, RapiditasW.-Frisia, ZFC Hollandia. WA—HFC. 2B: KFCde Kennemers, UVV Watergraafsmeer, HVCVolen dam, AFCSchoten. 3A: CSVZaandijk, EHSADO '20, Alw. ForwardWSV, Pur- mersteiinAlkm. Bovs, HSV KW, Beverwijk—DEM. 4A: Limmen—ZAP, BKC-VZV, 3B: o.a. Alcmaria V.ZSGO, TOGVitesse. DTSSchagen, Grasshoppers Texel, WatervogelsOudesluis, Succes—RKAFC. 4B: Assendelft—MFC. EVC— USVU, WW—De Rijp, Zouaven— Purmerend, AndijkMeervogels '31, MonnikendamSVA. MAN TE WIJK AAN ZEE VERDRONKEN Zondagmiddag is aan het vrije strand te Wijk aan Zee de 45-jarige M. de Groot uit Bever wijk bij het baden in zee ver dronken. Hoewel de heer De G. zich in tamelij kondiep water bevond, schijnt hij door de stroom te zijn meegesleurd. Zijn zwager, die hem plotseling in de diepte zag verdwijnen, trachtte hem nog te redden. Diens pogingen mis lukten echter. Enige tijd later kwam de heer De G. weer boven drijven. De levensgeesten waren toen evenwel reeds'geweken. Het slachtoffer was gehuwd, doch had geen kinderen. DE VAN SPEYK NAAR SURINAME Hr. Ms. fregat „Van Speyk", sedert kort gestationeerd in de Nederlandse Antillen, zal op 20 Augustus naar Suriname vertrek ken. De oorlogsbodem zal op 2 September weer in de Antilliaan se wateren terugkeren. Het doel van de reis is, behal ve het houden van oefeningen in volle zee, het ophalen van eigen dommen van de Koninklijke Ma rine, die in Suriname achterge bleven zijn toen de onderdelen van het korps mariniers, die al daar gelegerd waren, vervangen vervangen werden door de land macht. De Amsterdamse recherche heeft Zondag zonder zekerheid te kunnen krijgen een uitgebreid onderzoek ingesteld naar de wH- ze, waarop de nacht tevoren een slang is losgeraakt van een gas- comfoor in de keuken van per ceel le Helmerstraat 222 te Am sterdam. Als gevolg kwamen de 32-jarige kleermaker en zijn 40- jarige echtgenote, die in dit huis woonden, door gasverstikking om het leven. Ook de in de woning aanwezige hond werd de volgende morgen dood aangetroffen. Het echtpaar was Zaterdagavond uit geweest en te middernacht teruggekeerd. In de ouderlijke woning aan de Groenendiik te Rotterdam is Zaterdagnacht de 17-jarige Lijn tje Ketting door gasverstikking om het leven selcnmen. Zii "Ho op een zolderkamertje dat door middel van een trapgat in open verbinding stond met de keuken. Daar stond een pan op het gas stel, maar het gas stroomde uit een barst in de gasslang. Doordat het venster vanwege het onweer gesloten was heeft de zolderka mer zich met gas gevuld, met het gemelde noodlottige gevolg. Big met aan elkaar gegroeide achterpoten DELFT. 17 Aug. Een zeug van de heer Jac. van Balen aan de Rotterdamseweg te Delft beeft het leven geschonken aan een big. waarvan de twee achter noten aan elkaar zijn gegroeid. Als de broertjes en zusjes over enige weken buiten de moeder lijke zorg zullen kunnen, zal deze big een zorgenkind blijven. Moeder zeug schijnt dat in te zien en protesteert luid knorrend tegen al te veel belangstelling voor de ..driepoter". (Van een speciale verslaggever) De industriële ontwikkeling van Noordholland Noord vordert, dat niet langer wordt gedraald met tunnelbouw en wel gelijktijdig over het Y en aan de Hembrug. Dit is in grote lijn het standpunt van het Y-tunnelcomité, dat de Nederlandse pers tijdens een tweedaagse rondtocht heeft laten zien, welke belangrijke groot-industrieën in Amsterdam benoorden het Y zijn gevestigd. Daar werken rond 25.000 arbeiders en hier beweegt zich 53 procent van het interlocaal verkeer. Om deze redenen durft het Comité te spreken van een landsbelang, waarvan of schoon de hoofdstedelijke vroedschap eindelijk, na een halve eeuw besloot tot tunnelaanleg over het Y alsnog de Rijkscommissie van advies moet worden overtuigd. Van haar advies zal namelijk afhangen, of het Rijk bereid is deze Y-tunnel mede te financieren. nen worden overgezet; en bij de Hollandse Draad- en Kabelfa- briek moet dagelijks 70 procent van het personeel overvaren, het geen enorm tijdverlies betekent en bedrijfsschade. De eigenaar van de Machinefabriek Kiekens wist te vertellen, en andere in dustriëlen vielen hem bij, dat het aannemen van nieuw personeel dikwijls wordt belemmerd; men werkt liever „in de stad". Goed personeel voor Over het IJ kost daarom vaak meer dan elders binnen de gemeente Amsterdam. Algemeen is men het er over eens, dat aanleg van de de IJ- tunnel enorme tijdsbesparing Vertragingen zijn er tot dus verre genoeg geweest, zeide de heer Versteegh als woordvoerder van het Comité ons; nu eindelijk moet met de tunnelbouw worden begonnen. Dat is ook de mening van de vele groot-industriëlen die we op deze excursie hebben ontmoet en van wie alleen maar de directie van de Machinefa briek Ducroo en Brauns zich heeft verklaard tegen aanleg van de thans ontworpen tunnel om dat daarmee haar vitaal bedrijf wordt doorgesneden. Negentic autos wachten in file Toen wij on het spitsuur van vijven van de IJ-pont gebruik maakten, werd de noodzakelijk heid van tunnelaanleg voor de zoveelste maal duidelijk: er stond een file van ruim negentig auto's en trailers te wachten, en de rij van fietsers was niet te meten. En dan nog te weten, dat ponten op meer plaatsen het IJ oversteken en dat wij even tevo ren een soortgelijke drukte had den meegemaakt aan de pont V>ij de Hembrug. met de nabii gele gen Fordfabrieken aan de ene kant en de Artilleripbedrijven aan de andere kant. Nabij Velsen met zijn Europees aandoend Hoogovenbedrijf in de nabijheid is het niet veel anders: maar hier wijzen althans de enorme bouw putten op een spoedig gereedko men van de lang begeerde ver- keerstunnel. Overigens is Amsterdams oud burgemeester De Boer van me ning. dat de beide spoorbruggen over het Noordzeekanaal een handicap zijn voor de grote scheepvaart. Daarmee wilde hij zeggen, dat stellig niet een brug over het I.T wordt begeerd. An dere woordvoerders met hem hebben ons er bovendien on ge wezen, dat de stadsoverheid zelf de moeilijkheden rond het IJ heeft veroorzaakt, door hier in dustrie-terreinen uit te geven die even goed in nlan West konden zijn verstrekt. Terwijl men helaas anders deed, werd verzuimd de vervoersgelegenheid aan te pas sen. En dat vervoer is op be paalde tijden hopeloos! Wachten kost tijd en geld De firma Goedkoop heeft dezer dagen ge-enquèteerd omtrent het gebruik dat haar 700 wagens van de IJ-pont maken; de wachttij den varieren van een kwartier tot ruim een uur. De directie van de Kon. Zwavelzuurfabrie- ken v.h. Ketjen heeft vastge steld, dat zij jaarlijks een verlies lijdt van f 23.000 op grond van het feit, dat haar zware tank wagens niet steeds op tijd kun- voor personeel zal brengen en sneller transport. Nu is het vaak zo, dat cliënten opzien tegen de tocht over het water en de in dustriëlen dan maar opbellen om naar de stad te willen komen. In dit verband noemd de direc teur van de Fordfabriek ons het recente geval van een koper die uit Noord-Holland Noord kwam en vanwege de drukte aan de pont zijn auto aan de kant liet staan en zelf te voet via de pont de Fordfabriek opzocht. Eén auto on 36 inwoners In diezelfde Fordfabriek heeft men ons een inzicht gegeven om trent het drukke gebruik van auto's ip, ons land. Tot verleden maand liepen er 190.000 perso nenwagens. dat is één wagen ner 55 inwoners, terwi.id er 100.000 trucks zijn, dat is één op de 104 inwoners. Totaliseren wi.i deze cijfers, dan betekent dat voor een bevolking van 10.467.000 inwo ners één wagen voor 36 inwo ners. En het zal in de toekomst zeker niet anders worden als men weet, dat de automarkt in Ne derland per jaar bedraagt: onge veer 20.000 personenwagens en 8.000 trucks. Tenslotte heeft men ons mee gedeeld, dat spoedig een uitvoe rig rapport zal verschijnen over de vraagstukken die verbonden zijn aan een afdoende oplossing der oeververbindingen van IJ en Noordzeekanaal. Dit rapport wordt aangeboden zowel aan de Rijkscommissie van advies als aan de Commissaris der Konin gin in Noord-Holland. Onder het parool „Wegen brengen wel vaart" wil het IJ-tunnelcomité zijn actie kracht bijzetten en aan tonen, dat hier van een natio naal belang moet worden ge sproken. Men benijdt terecht Rotterdam en Antwerpen. BALDADIGHEID OF WIISDSTOOT HILVERSUM, 17 Aug. In 't plantsoen van een der binnen plaatsen van het Hilversumse raadhuis is een der beeldhouw werken, dat behoort tot de expo sitie van Vlaamse kunstenaars, welke hier wordt gehouden, van ochtend vernield aangetroffen. Het betreft, hier het beeld van een Vlaamse boerin, vervaardigd door de beeldhouwer Geo Vinde- cogel uit Gent. dat in het plant soen naast de expositiezalen een plaats had gekregen. Het was ge maakt uit gips. ongeveer 2 meter groot en werd gevonden met ge broken voeten en hals en gebar sten armen. Hoewel de politie als vermoe delijke oorzaak van de vernieling een windvlaag aangeeft, zijn de organisatoren van mening, dat 't hier het werk van vandalen be treft, die het beeld hebben om gestoten. Men koppelt dit aan 't feit, dat verscheidene bordjes, die in de omgeving van het ge meentehuis naar de expositie verwijzen in omgekeerde richting werden aangetroffen, terwijl een enkel bord afgerukt in een plant soen werd aangetroffen. Een on derzoek is nog gaande. Het betrokken beeld is in Bel gië verzekerd. Het maakt deel uit van de ruim 50 werken van mo derne Vlaamse kunstenaars, die thans in Hilversum worden ge- exposeerd. Brits oorlogsschip ontzet Britse koopvaarder HONGKONG, 17 Aug. -Het Britse fregat „Saint Brides Bay" heeft een nationalistisch-Chinees oorlogsvaartuig op de vlucht ge jaagd, dat het Britse vrachtschip „Nigelock" opbracht naar de Pes- cadores-eilanden. De „Nigelock" was op weg naar Sjanghai. MOEDIGE REDDING MIDDENMEER Dezer dagen zaïg de heer Dingerdis uit Cas- tricum die even buiten de brug over het kanaal te Middenmeer aan het vissen was een kinder armpje boven het diepe water uitsteken, juist aan de andere zijde van de brug. Het gelukte hem met veel moeite het kind dat reeds zin kende was op het droge te bren gen. Men vertelde, dat het 7-jarig meisje, Léa van Dijk uit Mid denmeer. door speelkameraadjes vanaf de hoge wal in het water was geduwd, waarna de kinderen angstig de vlucht hadden geno men. De heer Dingerdis heeft bii de redding vrij ernstig letsel beko men. Zijn rechterarm is vermoe delijk uit de kom geschoten en aan een der knieën werd hij ge wond. Overigens betekende de kordate redding een belangrijke schadepost voor hem. want zijn dure regenjas werd onherstelbaar beschadigd. (Advertentie) Roei ze uit, met wortel eu tak. Neem Kruschen. Jaar-in, jaar-uit en al tientallen jaren lang, vonden tienduizenden baat en verlichting bij Kruschen Salts. De kleine dagelijkse dosis Kruschen doet het. Juist omdat Kruschen regelmatig gebruikt wordt, stimuleert het de bloed zuiverende organen en geeft ze de regelmaat van een klok. Kru. schen is geen wondermiddel. De zes minerale zouten hebben ieder hun eigen functie en gezamenlijk brengen ze uw ledematen die bevrijding van stramheid en pijn. volgende week. Schoutenstraat 26 Alkmaar - Tel. 4255 HET GROOTSTE boven het IJ In SLAAPKAMERS EETKAMERS CLUBSTELLEN Alléén MIENT 6-8, ALKMAAR Te koop: zg.a.n. TAN DEM met Victoria-mo tor. Weinig gelopen. C. A. Koning, Jisperweg 15, Beemster. Schoenreparatie van 't beste zoolleer en vak lieden met diploma's waarborgen U 't beste. Herenzolen 2.90, dames zolen 2.40. Van het bes. te zooirubber: heren zolen 1.90, dameszolen 1.50. Keurige en water dichte afwerking. Op kleine karweitjes kan gewacht worden. Chattillon, de echte su perlargo. alléén Hoog straat 15 en 20. Telefoon 4145. Schoenen vergroten en vormen naar de voet en anti-slip. Wonderlijk voordelig!!!" en steeds beter en billijker Waardebon geldig op 19, 20 en 21 Aug. 1953 ter waarde van f 1.50 bij aankoop van |g qq aan goederen REGENMANTELS, pracht dubbele poplin, geheel gevoerd met dezelfde beste stof, echt 'n jas, die er tegen kan nn nn van 42.50 nu Z5J.3U Vanaf heden brengen wij op onze 2e etage een interessante expositie van kindertekeningen over de gehele wereld verzameld, waaronder ook vele van Nederlandse kinderen. Bezoekt deze unieke internationale expositie, welke overal duizenden bezoekers trok. Gratis entree. ALKMAAR Lange damespanta_ lons, extra solide wollen stof 14 nn nu vanaf 1Z.UU Blouses in nylon, broderie, everglaze, poplin extra, extra VOORDELIG! CONFETTI kindercamisoles, directoires en slips, leuk sterk ondergoed, met kleine »in prijsstijging per maat, vanaf Pracht luiers 78 Heren zakdoeken 29 Dames zakdoeken 12 Badstof blokdoek 79 Plastic broekjes 55 Jasschorten 4.95 Beste graslinnen lakens 135 br. 3.87 Grootste maat jongens interlock cami- soles met mouwtje, nu dagelijks „'N ZEE VAN KOOPJES" en 's Woensdags zeer in het bijzonder!! Alkmaar Langestr. 22-23, Den Helder, Koningstr. 63 HOGE PRIJZEN: 2000 21755 f 1500 6205 1000 2104 400 4107 4724 5373 8451 8924 11420 11676 13144 16329 17167 18694 2 200 1628 1724 4095 4608 4769 5627 6053 6185 6380 7125 7396 7784 8813 9093 9828 10141 11967 11415 12159 12304 12926 13517 13745 13870 13943 15365 15819 16038 16693 16980 17189 18491 18742 18872 19948 20032 20896 21014 21854 21916 Pry zen van 80: 1246 257 411 441 484 498 721 2016 182 216 273 309 529 717 972 3216 268 508 605 779 794 960 962 4297 300 359 390 487 533 637 731 766 789 822 905 945 5023 284 293 729 882 898 6235 243 337 360 363 374 495 552 561 565 645 659 668 700 775 814 867 903 956 980 7008 023 107 260 377 499 513 537 682 757 813 909 960 981 8013 107 149 223 485 487 502 575 694 825 829 856 935 9375 388 475 668 824 871'965 10030 036 250 277 284 366 522 565 599 652 737 745 890 951 965 11054 071 206 228 283 401 493 604 637 726 899 911 944 978 12029 145 290 473 513 778 811 940 13127 133 168 230 286 496 616 680 818 14375 427 454 456 608 653 813 834 862 15005 103 114 158 362 370 478 483 486 573 585 724 733 989 16072 117 166 188 305 462 503 506 624 680 760 793 956 984 17273 312 429 587 681 739 745 750 923 961 18032 061 145 154 279 398 400 489 593 613 859 974 19042 123 247 338 447 483 895 20006 081 139 169 197 211 397 425 484 632 774 823 834 926 949 21056 126 146 219 233 249 259 460 621 661 719 777 811 840 847 888 890 933 999 1031 118 126 127 146 149 170 178 179 186 194 210 219 296 297 335 355 364 370 377 405 412 423 432 450 465 482 518 556 568 620 662 663 668 673 731 735 782 845 846 876 931 941 945 963 2035 038 111 119 217 231 264 281 295 304 312 338 339 340 345 418 420 449 462 493 497 527 565 640 666 693 694 703 716 746 780 799 804 836 851 895 941 975 993 3081 107 226 254 283 315 351 378 394 411 412 436 491 499 512 520 542 574 601 621 644 662 704 720 816 896 963 4009 052 084 103 106 108 113 124 166 177 189 206 235 275 291 302 303 322 331 332 437 440 468 472 479 492 494 496 531 534 718 729 747 751 758 761 803 816 819 827 858 907 931 950 956 980 981 995 5009 011 014 017 104 110 132 171 194 208 238 247 285 304 313 352 362 375 407 413 423 466 485 526 532 585 598 631 647 681 684 702 721 840 886 891 919 933 «OU 019 066 070 093 097 133 137 158 203 237 255 285 355 369 411 415 457 484 493 496 499 523 531 534 553 582 606 657 731 565 894 909 936 949 951 988 998 7013 067 089 129 146 189 200 202 265 303 337 348 364 398 435 443 539 615 632 633 645 702 786 804 806 824 841 847 939 969 8009 014 015 033 040 148 159 176 302 325 326 340 342 385 417 443 472 479 499 561 584 586 640 659 683 697 705 772 773 789 832 844 854 861 913 981 999 9005 037 081 088 118 131 143 201 206 223 227 236 264 269 292 320 328 344 405 415 427 435 445 449 465 498 508 527 584 597 603 634 661 662 706 712 745 753 760 794 857 862 883 940 989 998 10024 025 042 097 104 129 143 174 246 296 344 347 446 464 469 487 496 535 541 612 655 701 723 754 757 760 787 817 839 869 923 933 11042 083 089 097 191 192 238 245 282 326 333 385 404 409 433 454 474 516 519 546 566 592 613 660 682 688 706 709 713 719 RECTIFICATIE: Op no. 2102 Nieten 722 755 777 778 785 805 815 819 823 838 861 904 924 926 942 987 12008 022 048 056 083 095 119 136 140 161 224 324 377 378 382 390 397 428 431 454 458 469 520 530 617 647 658 694 711 729 733 791 799 802 821 836 847 861 865 873 893 902 911 934 980 990 992 13016 061 071 086 102 177 178 204 205 270 314 321 324 326 383 412 421 453 585 631 650 687 708 739 743 771 773 777 791 802 817 853 894 947 967 968 14015 058 072 113 149 161 178 187 209 213 251 278 370 393 440 529 551 597 615 631 656 726 727 735 736 742 765 782 794 899 906 911 916 947 995 999 15015 021 084 085 090 104 157 174 185 211 243 244 308 410 438 485 509 513 549 622 649 652 742 774 811 834 835 863 875 960 965 16001 036 111 115 167 177 211 236 243 247 250 282 314 326 333 395 429 491 499 519 598 611 620 644 668 690 720 727 736 751 773 827 837 888 940 965 971 17009 064 085 141 198 212 215 228 280 353 380 443 445 483 601 650 752 781 787 791 802 803 806 840 844 896 916 918 928 957 960 967 969 974 985 993 18006 008 025 089 231 238 244 306 309 337 362 405 465 471 485 503 505 514 541 597 615 652 679 688 693 719 799 810 819 841 849 870 875 889 892 918 925 19016 036 046 089 099 133 145 164 184 262 288 300 317 336 385 399 422 452 518 539 561 574 583 643 652 662 663 664 675 707 729 808 832 841 863 879 884 886 935 20017 047 116 168 173 182 186 218 220 230 234 306 324 400 416 417 447 475 502 595 649 702 764 769 799 838 847 871 943 944 945 948 961 968 981 984 21017 036 040 045 047 064 090 128 137 162 163 224 252 260 288 315 322 324 343 378 390 405 406 477 484 542 562 594 603 611 648 670 739 776 798 807 871 879 909 9<j2 978 984 prijs van f80gevallen

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 5