"Poedeatasdedeatiuit! Strijd om de stembus is ontbrand in verbouwereerd West-Duitsland Verpli en f i Bekerwedstrijden Winkel Eerst e met o Show-avond „Familie Kok" Sijbekarspel overwinnaar 520ste STAATSLOTERIJ 4e klasse 5e Grootmoeder wéét het Spaanse fiësta voor gasten van het Wapen van Heemskerk Om de buitenlandse politiek Markt en Beurs Bei Pagina 6 Dinsdag 25 Augustus 1953 Doordewasf.i VXVXVWWSX-sk.WKWVWX'XVW tws<SS5®?S¥S¥i:SSi: Als U alles vek^nt, is het beter en voordeliger dan thuiswassen ALKMAAR langzamerhand traditie te wor den, dat telkenjare tijdens de kermis de directie van „Het Wa pen van Heemskerk" een amu sante avond aanbiedt aan de be sturen der verenigingen en ver schillende bedrijven, die geduren de het jaar hun avonden en bij eenkomsten in „Het Wapen van Heemskerk" plegen te houden. Gisteravond werd wederom iets dergelijks georganiseerd voor ruim 80 verenigingen en 14 be drijven. Wat kan men eigenlijk beter doen dan zo'n avond laten ver zorgen door de befaamde Familie Kok, Dans- en Showorkest uit Amsterdam, dat eveneens ontel bare malen op de planken van Het Wapen verschijnt. Men heeft er een Spaanse fiësta van gemaakt, met welhaast de warmbloedigheid van de mensen uit het zonnige Zuiden werd een levendige show op de planken gezet, die onafgebroken voort duurde van 8 uur tot bij mid dernacht. De hoofdschotel, gevormd door de muziek, samba, rumba, tango en quarascha's, waarvan de klan ken in alle vrolijkheid de zaal in buitelden, en a.h.w. in de spieren van de mensen zich gingen nes telen, zodat ze meewiegden en trommelden en voetentrappelden op de strakke cadans van de mu ziek liet zich dankbaar „op maken" met enkele andere aan trekkelijke programmapunten, waarvan het hoogtepunt werd ge vormd door het optreden van de 23-jarige tenor Anton de Ridder, een uitstekende tenor, die zich door zijn talent een studiebeurs heeft verworven, om zijn studies in ons land, maar ook, na verloop van enige tijd, in enkele andere Europese landen voort te zetten. Van deze veelbelovende jonge man zal Nederland nog veel te horen krijgen. Hij oogstte dank baar en spontaan handgeklap met zijn Italiaanse liederen, o.a. „Mamma" en „Catharina". Als gaste van de Familie Kok trad voorts op het Majocco-trio, dat een Spaans tintje aan het fiësta gaf, door de dansmuziek met hun eigen instrumenten en stemgeluid nog wat kracht bij te zetten en speciaal door de vrou welijke partner de buiteling van klanken om te zetten in beweging, dat geloven wij, door ons nuch tere Hollanders niet bijzonder op prijs wordt gesteld. Het trio gaf hiermee de laatste voorstelling in Nederland, voor zijn grote tour nee „om de wereld" begint. Met hun wonderlijk snelle en originele acrobatische toeren oogstten de Wichle brothers een daverend succes. Ze stonden meer op hun hoofd en handen en.... elkaar, dan normaal op hun voe ten en ze smeten met elkaar met een bewonderenswaardig gemak, alsof de zwaartekracht niet be- Het begint zo i stond. Hetzelfde geldt voor het Kalma-trio, dat ook acrobatiek te zien gaf, alleen wat sensationeler door het gebruik van een instru mentarium messen o.a., waar men zich zou hebben ingeworpen, als de sprongen niet feilloos uit gevoerd werden. De leden van het Dansorkest lie ten eveneens hun speciale kun nen zien: Mary Kok zong met hartveroverende eenvoud en in nemendheid haar liedjes, Joop Kok bespeelde virtuoos het Ham mond-orgel en Eyf Blokker be toonde zich een meesterlijke drummer. Met dit al heeft de volle zaal zich uitstekend vermaakt, getuige de golven klaterend handgeklap, die telkens het optreden van de artisten beloonden. Heropening van café NW. NIEDORP De heer Hees zal Zondag a.s. met Schutkermis zijn café de Eenhoorn heropenen na de verbouwing die er in heeft plaats gehad. Deze verbouwing heeft wel erg ingrijpende veranderingen meege bracht. Was de café-zaal vroeger aan de dorpsstraat gelegen, deze ruimte is nu met een verbouwing ingericht als vergaderlokaal, ter wijl het café nu is aangebracht naast de danszaal in een ruimte die vroeger koetshuis was. Hier is nu een intiem café ontstaan dat modern is ingericht en dat de bezoeker een gezellig zitje biedt. S j alotten veiling CASTRICUM Het ligt in de bedoeling van het veilingbestuur „Ons Belang" om t.z.t. een spe ciale sjalottenveiling te houden. Op initiatief van de heer Schut, directeur der veiling heeft men reeds besprekingen dienaangaan de gevoerd. Hoewel de uitvoer naar Duitsland voor sjalotten is gesloten, zal oip 3 Sept. bij wijze van proef een speciale veiling worden gehouden. Enige kwekers hebben reeds toegezegd voor de nodige aanvoer te zullen zorgen. De heer C. de Bruin van de Keu ringsdienst gaf tijdens de 'bespre king een uiteenzetting betreffen de de voorwaarden en kosten om het praedicaat A of dubbel A te verkrijgen. Het veilingbestuur verwacht dat de tuinders de sja lotten ter veiling zullen aanbren gen om de meest gunstige prijs voor hun product te verkrijgen. Laatste roeireddingboot van K.N.Z.R.M. naar museum te Egmond EGMOND De laatste roei reddingboot van de Kon. Noord en Zuid-Holl Redding Mij. heeft 'haar taak volbracht. Het redding- 'station Noordwijk aan Zee heeft de roeiriemen verwisseld voor motorlkraoht. Op dat reddingsta tion ligt nu de nieuwe strand- motorreddingboot „Curt Carl- sen". De roeireddingboot van Noordwij'k aan Zee is Maandag van dat station weggehaald en zal worden geplaatst in het te stich ten museum te Egmond aan Zee. Voordat Egmond in 1939 werd verrijkt met de motorstrandred- dingboot „Pres. Steijn". heeft de roeireddingboot aldaar 40 jaren dienst gedaan. Schippers van deze boot in Egmond waren: Jacob Glas (Japie-Japie), Filippus Stam en Jan van der Plas. BONN Twee weken voor de Westduitse verkiezingen lijkt Bonn een door de politici verlaten hoofdstad. Er is een drukke toeristen beweging rond het witte „Bondshuis" aan de Rijn, dat zich in de laatste jaren heeft ontwikkeld tot een van de vaste pleisterplaatsen van dagjesmensen en bus-toeristen. Daarbinnen wordt reeds de apparatuur opgetrokken, waarmee de rekenkundigen van het Fede rale Bureau voor Statistiek straks de uitslag zullen berekenen. Bovendien wordt druk gewerkt aan een uitbreiding van het huis, omdat de nieuwe Bondsdag tachtig leden meer zal tellen dan de oude. GOED MATERIAAL BIJ FOKKERS IN LUTJEWINKEL LUTJEWINKEL Het jaarver slag van de fokvereniging Lutje winkel kan een optimistische klank laten horen. Zij staat met een vetpercentage van 3.81 op de 19e plaats van alle 63 bij de Provinciale Bond aangesloten ver enigingen en dit met een ledental van 135 tegenover 111 in 1946. Ook een groei van het perso neel. Thans een hoofdcontroleur, een controleur en 10 monsterne mers. In 1946 nog een schuld die moest worden afgelost, nu een te goed, zodat men wat de financiële zijde betreft niet meer in de zorg zit. In het afgelopen jaar werden er 26.137 monsters onderzocht. Er zijn veel prima resultaten in het verslag te vinden, b.v. Een bedrijf, waar de gemiddelde op brengst per koe in één periode 6411 kg. was. Een koe die in één periode 1377.aan melkgeld opbracht. 56 dieren van aangeslo ten eigenaars die een gemiddelde opbrengst per koe in één periode 6.411 kg. leverden. Gelukkig wordt er in het jaar verslag niet alleen gewezen op pracht resultaten. Ook op de min der goede punten werd gewezen, en aan eigenaars van 12 dieren werd geadviseerd om die dieren zonder pardon op te ruimen, daar zij een jaarproductie hadden aan bótervet van nog geen 100 kg. Gevecht tussen aardappelplanten DE RIJP Op het aardappel veld van de heer Roelofsen heeft op 9 Juli j.l. een vechtpartij plaats gehad tussen twee Amster dammers en de werkbaas van de Ned. Heidemij. te Ilpendam, H.S. Deze had een van de hoofdstede lingen meermalen op fouten ge wezen bij het aardappelrooien, totdat deze zo nijdig werd. dat hij de werkbaas een kopstoot in de maagstreek gaf. Toen beide mannen slaags raakten, kwam de andere Amsterdammer erbij, die S.' keel bijna dichtkneep, om zijn kameraad te ontzetten. De eerste Amsterdammer wie ten laste was gelegd, dat hii de werkbaas een klap had gegeven, werd vrijgesproken, omdat de tenlastelegging niet klopte met de verklaringen van H„ maar de andere. J.K. werd veroordeeld tot een boete van f 40,subs. 20 dagen. WINKEL De tweede Zondag der bekerwedstrijden in Winkel bracht uiteindelijk de beker in het bezit van Sijbekarspel dat de laatste wedstrijd tegen H.O.S.V. wist te winnen, nadat H.O.S.V. eerst bekerhouder Kaagvogels had uitgeschakeld. WinkelSijbecarspel 25 In een vrij vlot gespeelde wed strijd waarin Sijbecarspel het beste spel had, wist Winkel voor de rust de stand op 12 te hou den. Na de rust kwamen de gasten meer opzetten en toonde de ver dediging van Winkel dat zij niet tegen de voorhoede van Sijbe karspel was opgewassen; de gas ten wisten de wedstrijd met 25 te winnen. KaagvogelsH.O.S.V. 02 Deze wedstrijd waarin H.O.S.V. bekerhouder Kaagvogels alle illu sies om de beker definitief mee naar Barsingerhorn te nemen, ont futselde, is de beste wedstrijd van deze middag geworden. Direct na de aftrap zaten beide ploegen er al flink op; in een hoog tempo golfde het spel een tijdlang op en neer voordat H. Ö.S.V. bij een goed opgezette aan val van een fout in de achter hoede van Kaagvogels kon profi teren 01. Hierna een fel aanvallend Kaag vogel-elftal, doch de achterhoede van H. O.S.V. verstond zijn taak en wist steeds zijn voorhoede weer aan het werk te zetten. Na een 20 minuten spelen weer een snelle aanval van H.O.S.V. die de achterhoede van Kaagvogels uiteenrukte 02. Na de rust twee fel aanvallende elftallen, doch de wederzijdse ver dedigingen konden steeds op tijd ingrijpen en doelpunten voorko men. Met een overwegend sterker H.O.S.V. kwam het einde. WinkelKaagvogels 10 In de verliezersronde wist Win kel met een felle uitval 2 minuten na de aanvang te scoren: 10. Het spel golfde hierna een tijd lang op en neer doch geen der beide ploegen wist te doelpunten. Na de rust pakte Kaagvogels wat beter aan maar had kennelijk de voorgaande wedstrijd, die in hoog tempo was gespeeld, nog in de benen. Tegen het einde zette Kaagvogels nog alles op alles, De een het jasje.... de ander het meisje WARMENHUIZEN Het is een hard gelag, om, na de halve avond het gelag betaald te hebben, je meisje er met een ander te zien vandoor gaan. Dat overkwam de los arbeider A. O. die op 28 Juli met een meisje uit Warmen- huizen uit was geweest, met haar een kermis had bezocht en ten slotte met haar in een café be landde, waar zij dansen ging. Hij zelf kon niet dansen en dat was zijn pech, want het meisje ont moette een andere jongeman, R. waarmee ze wel dansen kon en door wie zij zich 's avonds thuis liet brengen. Toen ze beiden nog een tijdje voor de woning van het meisje stonden na te kaarten kwam O. aanfietsen, met de op merking, dat „hij het gemeen vondBeide jongemannen raakten toen slaags, waarbij O. de ander een klap op het gezicht en tegen de borst toediende, die R. op een paar gekneusde ribben kwam te staan. Het jasje van R. liep enkele bloedspatten op, waar voor deze zich een geheel nieuw jasje liet betalen. O. kreeg een boete van 15.en de rechter gelastte, dat het vroegere jasje van R. aan hem in eigendom zou overgaan. Broederlijk gingen beide heren weer heen, voor een vriend schappelijk wandelingetje door Allemaars straten. maar kon geen verandering meer in de stand brengen, zodat het met de 4e plaats genoegen moest ne men. SijbekarspelH.O.S.V. 20 De laatste wedstrijd bracht de beide winnaars tegen elkaar, om uit te maken welke ploeg de beker mee naar huis mocht ne men. Het waren twee elftallen die elkander in sterkte weinig toegaven. H.O.S.V. miste echter zijn snelle combinaties die in de wedstrijd tegen de Kaagvogels zoveel ver warring stichtte. Sijbekarspel wist door een schotvaardiger voorhoede na de rust, die met 0—0 was ingegaan, zijn kansen uit te buiten. In de löe minuut na de hervatting werd het 10, waarna het 2e doelpunt nog vrij onverwachts 10 minuten voor het einde kwam, wederom door een fout in de verdediging van H.O.S.V.: 20. Met deze stand kwam het einde. Maar de politieke bedrijvigheid in het gebouw is nu tot het ab solute nulpunt gezonken. Bonn is geen hoofdstad zoals anderen en zo speelt zich hier geen hete ver kiezingsstrijd af. De stad is het onbetwiste domein van dr Ade nauer, die hier rechtstreeks ge kozen zal worden. De politici, die als levende gramofoonplaten het land afreizen om zoveel redevoe ringen per dag te houden, zijn in de hoofdstad niet meer te vin den. Vooraan in bewegelijkheid staan bondskanselier dr Ade nauer en de leider van de oppo- j sitie Ollenhauer, die men van daag in Beieren, morgen in Kiel en overmorgen in het Roergebied kan horen. Een respectabele pres tatie vooral voor de 77-jarige kanselier, die bij dit alles mon ter en fris schijnt als nooit tevo ren. Het duel De campagne heeft zich tot dus verre vrijwel afgespeeld als een duel tussen de christelijke partij en de socialisten. De overige par tijen fungeren min of meer als satellieten, outsiders of extremis tische vergaarbakken, ofschoon er natuurlijk enkele, zijn die, mis schien niet helemaal zonder hoop, erop speculeren door de gunst van het lot op het midden van de politieke wip te worden gezet. Dit geldt wel voornamelijk voor de in zichzelf verdeeld geraakte Liberale Partij van de heer Wal- demar. Maar ieder weet, dat het gezicht van de nieuwe regering wel in hoofdzaak bepaald zal worden door de wijze, waarop de twee grote partijen uit de strijd zullen komen. In 1949 had den zij ieder een derde deel der bevolking achter zich, waarbij de ohristelijken twee procent voor bleven. Dat betekent, dat ook kleine onderlinge verschuivingen van grote invloed kunnen zijn. Links en rechts werpen de voor standers van een samengaan der beide grote partijen in de nu be gonnen strijd ai wel eens een balletje over een „rooms-rode" coalitie op. waaruit men zou kunnen afleiden, dat de verwoe de strijd, die tussen de beide grote partijen gestreden wordt ook door een verkiezingsbril be keken moet worden. Wie de dagelijkse stroom van redevoeringen, beloften en ver guizingen te verwerken heeft, constateert al onmiddellijk, dat de strijd tussen de beide grote groe peringen zich voornamelijk af speelt om de buitenlandse poli tiek, waarvan hier zo vaak be weerd is, dat zij buiten de par- tijenstrijd zou moeten worden geplaatst. Het voor en tegen der „Verdragspolitiek" van de heer Adenauer is het ja en amen van de propaganda. De argumenten der politici zijn daarbij sedert lang vrijwel afgezaagd, ook al heeft dr. Adenauer zich' in de laatste weken ingespannen om nieuwe argumenten voor de Europese Verdragen in het veld te brengen. De socialisten blij ven stokstijf op hun standpunt staan, dat erop neer komt, dat eerst met de Russen dient te wor den gepraat vooraleer enig Euro pees plan kan worden voltooid. Eerst Duitsland verenigen om daarna Oost-Duitsland te her winnen, dat is het plan van dr Adenauer. Van de kiezers wordt verlangd, dat zij zich op 6 Sept. voor éen van deze twee richtin gen zullen uitspreken. Economisch wapen Maar het is er natuurlijk verre van verwijderd, dat dit voor de grote massa zo moeilijk vatbare probleem het enige zou zijn, dat de politici aan de kiezers voor leggen. Geleidelijk aan komen nu ook de controversen op econo misch en sociaal terrein scherp naar voren. De vrije marktecono mie, die door minister Erhard in de afgelopen vier jaren in prac- tijk is gebracht, wordt door de regeringspartijen als de grootste trekpleister gebruikt. Zij lijken daarmede een scherp wapen in de hand te hebben, want het gros der bevolking heeft op enige wij ze zijn aandeel gekregen in de ge volgen van het grote economische herstel, dat zich voltrokken heeft. De socialisten trachten dit wapen bot te maken door te beweren, dat alle economische vooruitgang alleen maar te danken is aan de geordende verhoudingen, die door de geldsanering werden gescha pen. nog voordat de Bondsrepu bliek een eigen economische po litiek kon voeren. Nu heeft de polemiek over de ze vraag tot een hoogst onver kwikkelijk schouwspel gevoerd. In deze polemiek mengen zich n.l. niet alleen de politieke partijen maar vooral ook de verschillende belangengroeperingen. Het ge vaar ligt daarbij voor de hand, dat bij de kiezers de indruk gaat ont staan, dat de partijen op sleep touw zijn genomen door deze be langengroepen. De einigen, die daar wel bij varen, zijn de Duitse kranten en tijdschriften, die met grote advertenties worden ver rijkt, waarin zegen en vloek der vrije economie aan de man wordt gebracht. Sedert lange tijd reeds zingen enkele door industrie en handel gevestigde organisaties de lof van de vrije economie in an nonces, die hele pagina's beslaan, bezweren zij de kiezers er toch voor te zorgen, dat de door prof. Erhard gegeven politieke vrijhe den niet teloor zullen gaan. De socialisten hebben daarin aanlei ding gevonden voor bittere klach ten als zouden aan de regerings partijen propaganda-bedragen ter beschikking staan, die het hon derdvoudige zouden uitmaken van die, waarmede de socialistische campagne gevoerd moet worden. Moet men de socialistische woord voerders geloven dan zouden in dustriële organisaties aan de re geringspartijen meer dan honderd millioen Mark ter beschikking hhebben gesteld. Daartegenover zouden de socialisten zelf hun hele campagne moeten bekostigen met een slordig millioen, dat uit verkoop van zegels verkregen zou zijn. De tegenpartij gelooft daar natuurlijk weer niets van, vooral omdat de socialisten tot dusverre in hun propaganda niet ver ach ter gebleven zijn. Zij verwijst Westduitse Vakverbond (D.G.B.) en van de verbruikscoöperaties. Inderdaad is het Vakverbond midden in de verkiezingstijd ge sprongen met de verklaring, dat de huidige regering geen van haar grote sociale beloften zou hebben waar gemaakt. Ook de D.G.B. is een advertentiecampag ne begonnen, waarin zeer duide lijk voor de socialisten geworven wordt, ook al wordt dat natuur lijk niet in zoveel woorden gezegd. In elk geval heeft dr Adenauer persoonlijk het sein gegeven tot een tegenaanval en hij heeft van het Vakverbond geëist, dat het zijn belofte van een neutraliteit tegenover de politieke partijen waar zal maken. Een felle strijd is daarover ontbrand. Maar intussen gaat de propa ganda verder. Naar men voorspelt binnen weinige dagen niet meer alleen op de aanplakzuilen en in de kranten, maar ook nog met de massa's papierwerk, die uit vliegtuigen zullen worden neer gegooid. Alle grote partijen zou den zulke grootscheepse plannen hebben. In Hamburg echter heeft het gemeentebestuur al gedreigd de vliegtuig-propagandisten te zullen verbaliseren wegens verontreini ging der straten en wegens het scheppen van verkeersgevaren. In vroegere stadia heb'ben de par- tijen onderling er elkander ook al van verdacht, dat zij stemmen I zouden willen vangen door po pulaire filmhhelden, voetballers en boksers op hun lijsten te plaatsen. Maar dat is tot nu toe allemaal fabel gebleken. Hoger in koers liggen op dit ogenblik generaals, admiraals en dragers van Ridderkruizen, die in aan zienlijk getal op de lijsten zullen figureren. Sommige waarnemers geloven, dat het de partijen meer te doen is om de zwevende stem men van de frontgeneratie te vangen, dan wel om militaire ex perts in de fracties te krijgen. Dat sommige partijen zich er ook op toeleggen op soortgelijke wij ze te werven onder de zich nog altijd verongelijkt voelende vroe gere partijgenoten der Nazi-partij, is ook een van de duidelijke ver schijnselen in de nu snel naar 'n climax gaande partijenstrijd. S.s. „Virgo" naar Amsterdam gesleept Het Zweedse s.s. „Virgo", dat sinds 1 Februari op de Vliehors bij Vlieland op het strand heeft gezeten en j.l. Zaterdag is vlot- gesleept, is Maandagmorgen, ge trokken door de sleepboot „Hol land" van rederij Doeksen, in IJmuiden aangekomen. In de mid daguren werd het Zweedse schip in Amsterdam verwacht, waar het voor eventuele reparatiewerk zaamheden ligplaats zal nemen bij de Amsterdamse Droogdok Maat schappij. DE ENGELSE LEAGUE LONDEN, 24 Aug. De uitsla gen van de Maandag in de Engel se League gespeelde wedstrijden luiden: Eerste divisie: Aston VillaManchester City 30 Sheffield UnitedArsenal 10 Tweede divisie: Bristol R.Doncaster R. 01 Hull CityEverton 13 Leicester CityFulham 22 Plymouth Argyle Birmingham City 22 Rotherham U.West Ham U. 50 Stoke CityDerby County 22 F 50.000 op nr. 9679 In de vierde klasse van de 520ste Staatsloterij is Dinsdag ochtend een prijs uitgeloot van f 50.000. Deze prijs komt in het bezit van de houder(s) van lot nr. 9679. Marktbericht AMSTERDAM, 24 Aug. 414 runderen aangevoerd. 1ste soort 2,60—2,70;2e soort 2,50—2,58: 3e soort 2,402,45 p. kg gesl. gew. 140 varkens, le soort 2,382,40: 2,352,36 p. kg gesl. gew. 22 nuchtere kalveren 1,401,50 p. kg lev. gew. 2 schapen geen notering; 2 vette kalveren, geen notering. Alkm. Exportveiling BI. Eigenh. 1113; Bevelan ders 1113,50; Slabonen z. dr. 2036; Stoksnijbonen 3047; Stamsnijbonen 2026; Pronkbo- nen 1822; Komkommers 813; Tomaten A 20—29; Bloemkool 12—33; Rode kool 8—12; Groe ne Kool 15—17,50; Spinazie 18 49; Postelein 510; Sla 2,50 16; Andijvie 615; Radijs 56; Rode bieten 6,50—12; Bospeen 8—23; Uien 13,50; Prei 16—18; Selie 79,50; Soep 5,50—11; Pruimen 3850; Augurken: Bas terd 601,10; perziken 326; Frankenthalers 96126; West- Frisia 83; Suikermeloenen 19 63; Peren 9—15; Appels 13—30. SLACHTVEEMARKT ALKMAAR ALKMAAR, 24 Aug. 3 paar den per st. van .1 850950; 130 vette koeien 6001075; le kwal. per kg. 2.50—2.60; 2de kwal. p. kg. 2.30—2.50; overige soorten p. stuk 2.10—2.30; 8 graskalveren p stuk 170—240; 29 nuchtere kal veren p. st. 38—86; 23 vette scha pen p. st. 80—115; 278 varkens, vleesvarkens p. kg. 1.982.00; zware varkens p. kg. 1.941.98; lichte varkens p. kg. 1.90—1.94; zeugen p. kg. 1.681.80. De aanvoer van runderen was iets korter dan op de markten in de afgelopen weken. Ofschoon ook de animo minder was, waren de prijzen, bij een stugge handel, toch even stijver. Klein aanbod van nuchtere kal veren. Vlugge handel met hoge prijzen. Het kwantum varkens minder dan vorige week was juist voldoende om aan de vraag te kunnen voldoen. Het handels verloop was kalm met vrijwel ongewijzigde noteringen. AMSTERDAM, 24 Augustus Binnenlandse granen (Boerennote- ringen), Witte tarwe 25—25.50; rode tarwe 25—25.25; rogge 20— 21.50; zomergerst 23—23.50; win- tergerst 22—28; haver 22—23; groene erwten 45—48; capucijners 5564; koolzaad 56—57; karwij- zaad 5558; blauw maanzaad 105 114; geel mosterdzaad 5560; kanariezaad 3334. Alles per 100 kg. HEILOO, 24 Aug. Spercie- bonen 20.0025.00; Stokbonen 32.0040.00; Snijbonen 22.00 30.00; Pronkbonen 12.0018.00; Komkommer 8.0011.00; Krop sla 3.0010.Tomaten 19.00 30.00; Wortelen 9.0012.00; Am diivie 12.0016.00; Bramen 1.40— 2.20 per mandje. WARMENHUIZEN 22000 kg. aardappelen, eerstelingen 1313.90 bintjes 11.60—11.70; grove 12.80 13.30; eigenh. 14.1015.60; blauwe eigenheimers 14.4015.20; beve landers 11.30; 10.300 kg. slabonen 20—33. GROOTEBROEK, 24 Aug. 5000 kg aardappelen: eersteling grof 13.30, eigenheimers groot 12.2013.10, blauwe eigenhei mers grof 10.90, groot 12.70, 87.000 stuks bloemkool a 12.00 22.00, a2 8.00—11.00, b 10.00 16.00, b2 8.00—9.00. O'BDAM, 24 Aug. 6500 kg slabonen 21.00—33.00, 4500 kg grote aardappelen 11.8012.10, 1500 kg bonken 12.10. NRD. SCHARWOUDE, 25 Aug. 21.000 kg. aardappelen, eerste lingen 12.5013.10; eigenheimers 12.90; bl. eigenheimers 13.7013.90 IJselster 12.30; bintjes 11.30; meerlanders 12.1012.80; bonken 12.4013; drielingen 7.307.70; 400 kg. uien 910.10; 3200 kg. kroten A 7.508; idem B 4.10 4.30; 34.000 kg. slabonen A 26 40; idem B 2022; 7500 kg. rode kool A 6.909.30; idem B 3.00; 3000 kg. gele kool A 8.3010.80; idem B 4.305.70; 4000 kg. witte kool 33.50; 2000 kg. groene kool 8.309.70; 400 st. bloemkool All 1219; afwijkende 8. PURMEREND, 24 Aug. '53 schotse muizen, middel 11.4014; idem, drieling 68.40; bl. eigen heimers, middel 1213.80; koop- mans blauwe, middel 1214; sla bonen z. dr. 2042; stoksnijbonen 3444; stamsnijbonen 2031; pronkbonen 1323; komkommers 812; tomaten A 3143; bloem kool 824; rode kool 711; spina zie 1126; postelein 817; sla 3 12; andijvie 918; rode bieten 4 9 bospeen 1834; waspeen 25; uien 811; perziken 617; drui- m??I'ven> frankenthalers 901.20; me loenen, suiker 3184; pruimen, Ontario 1346; reine victoria 16 56; gele 1223; Appels, charle- mowsky 1034; godlin ceswick 7 16; erley victoria 918; james grieve 31—54; manks codlin 12 34; perzikrode zomer-appel 19 38; rode tulp 621; zigeunerin 15 44; zoete campagner 1020; pe ren, clapp's favorite 1231; jutte- peer 1639; suikerpeer 414; pré- cose de trévoux 822; trosjes-peer 6—14. LANGEDIJK. 6000 kg aard appelen. Bl. Eigenh. 13,80; Bint jes 11,50; 29000 kg rode kool A 4—11,70; B 3—4,10; 28000 kg gele kool A 5,90—10,30; B 3,89—4,10; 21000 kg witte kool 3—3,20; 2500 kg groene kool 6,309,60; 1200 kg tomaten A 24—28; B 2225; 15000 kg slabonen 2038,70; I 15000 st. bloemkool A I 12,50 I 19,60; A II 8—9. Onze geliefde ouders en grootouders Antoon Stadegaard en Margaretha StadegaardSchaap vieren op 30 Aug. a.s. hun 45-jarig huwelijks feest. De H. Mis uit dank baarheid te 9.30 in de St. Dominicuskerk. Receptie van 15 uur tot 16.3ÏÏ in Restaurant „Du Passage", ingang Scharloo no. 1. Namens kinderen en kleinkinderen: F. STADEGAARD Alkmaar, Aug. 1953 Spoorstraat 88. Op 2 Sept. a.s. hopen onze geliefde ouders, behuwd- en grootouders J. KAPTEIN M. KAPTEIN- VAN DIEPEN de dag te herdenken, dat zij voor 50 jaar in het huwelijk zijn getre. den. Dat God hen nog lang moge sparen is de wens van hun dankbare kinderen en kleinkin deren. Akersloot. Aug. 1953 Kerklaan 272. JOHAN KLEPPER en RIE PRONK geven U hiermede ken nis van hun voorgeno men Huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats hebben op Dinsdag 22 September a.s. te 9.30 uur. in de Parochie kerk van de H. Corne lius te Limmen, waarna tot hun intentie de ge zongen H. Mis zal wor den opgedragen. Alkmaar, Westerweg 96 Limmen, Rijksweg 150 24 Augustus 1953 Receptie: van 34.30 u„ in café Kaandorp, Kapel 17, Heiloo Toekomstig adres: Dorpsstr. 34 Castricum U VERSLIJT 2 goedkops lampen tegen één rijwiellamp 75 tot 8.75 Let op het merk VT Ze gaan jaren meel rijwie Te koop: 'n SORTEER- MACHINE met aard appel- en bollenplaten (schokmodel). Bij E. Blank, A 198, Avenhorn Te kp. aangeb.: BROM FIETS (Fuchs), i.z.g.st. f 185.tevens solide handwagen f 40. Varnebroek 6. Alkmaar. Te koop: FORD '39 Sedan,, desk. onderzoek toegestaan. W. Bakker, Rustenburg, tel. 268, Ursem. ADVERTEERT IN DIT BLAD lijst HOGE PRIJZEN 1 2000 12080 1 1500 16941 18447 1000 4198 6138 9766 17546 17734 19027 20287 21201 1 400 5430 8055 11205 12843 13103 13148 14226 15924 16274 17325 17732 17789 19630 20830 21250 21852 200 4935 5159 5311 5516 5997 6702 7672 8310 8704 8716 8750 8907 8916 9664 9834 10579 10715 12441 12664 13162 13648 13990 14147 15118 15695 16038 16657 16970 17209 17521 18739 20463 20594 Frezen van 80. 645 670 1070 168 265 352 392 479 483 791 887 892 918 970 2240 356 394 433 447 478 511 517 590 690 808 841 860 8080 224 355 368 381 423 515 540 589 654 692 764 4252 276 327 421 456 563 656 845 914 930 937 954 982 6065 072 176 215 267 381 616 633 851 875 902 6168 270 310 326 474 547 551 603 630 646 748 791 811 874 7016 052 094 319 334 360 468 491 648 656 792 799 856 884 899 8016 125 268 274 280 307 410 581 679 708 746 784 823 846 867 973 9053 075 198 241 283 297 570 669 678 724 795 863 924 950 968 995 10014 112 183 194 461 529 590 603 763 11004 144 203 208 211 266 435 557 588 664 725 802 813 889 892 960 12060 103 109 199 207 217 281 412 803 904 953 13028 034 067 095 173 242 266 494 538 552 629 798 891 929 971 974 14017 031 261 373 400 406 482 484 486 702 956 15011 109 183 202 269 273 297 316 393 403 416 563 687 751 776 831 861 892 937 952 977 16118 238 291 403 515 531 545 744 766 851 17003 086 157 185 300 462 467 527 610 648 765 767 854 933 965 18081 165 223 280 286 552 632 969 992 19204 285 332 371 405 479 536 638 734 756 796 20127 438 534 654 656 677 958 21027 072 221 228 332 543 577 617 949 Nieten 1035 058 063 066 094 100 142 167 216 238 261 299 315 421 499 547 574 607 611 625 630 633 649 652 661 758 776 817 861 871 872 900 927 961 2005 040 077 133 208 220 235 256 268 277 290 303 329 388 391 506 515 528 534 542 546 564 596 602 637 649 651 652 761 785 788 912 927 948 954 979 3011 016 039 040 060 155 199 202 231 266 299 335 398 420 426 438 475 482 500 519 546 566 631 632 674 693 708 777 789 837 852 948 4051 061 096 246 262 266 277 315 345 352 377 385 410 420 444 458 464 482 491 502 507 509 646 673 690 695 732 759 763 790 799 840 842 879 882 896 960 986 989 6064 098 123 181 185 211 271 310 340 346 347 351 367 400 437 470 483 487 535 550 599 642 650 705 730 736 763 771 775 788 798 837 862 868 878 909 922 940 941 954 978 6003 060 061 078 103 108 180 257 283 296 320 322 362 465 527 543 575 617 635 669 678 740 743 745 801 823 858 873 924 979 981 7019 041 151 155 162 166 322 338 347 40^ 427 482 486 534 562 607 619 654 675 685 69U 705 709 718 725 796 892 929 938 964 970 980 986 994 8066 092 109 112 161 194 210 211 224 228 236 284 373 498 500 519 530 555 573 579 626 649 689 693 740 762 843 845 905 939 968 9006 017 057 063 103 104 142 145 207 266 295 332 334 349 387 389 396 421 461 470 536 585 750 768 812 822 835 837 848 858 923 957 971 988 990 10081 133 140 144 186 196 211 231 235 238 247 272 318 342 401 417 437 453 521 531 556 601 635 636 651 670 689 700 717 728 769 782 831 846 847 852 860 882 901 919 935 944 948 962 11039 107 146 175 187 223 226 230 240 296 319 321 346 434 446 453 483 507 611 620 656 658 678 684 696 733 769 774 849 879 886 966 977 12069 075 076 135 169 171 196 198 209 210 215 279 283 333 367 440 463 470 489 496 556 560 570 603 607 670 689 739 746 815 842 889 970 991 13022 025 152 221 237 273 297 304 328 344 388 392 438 450 468 534 549 590 642 716 723 737 751 752 772 792 816 819 834 364 881 892 928 14005 022 028 057 065 066 078 080 098 115 145 146 201 210 242 246 282 324 332 352 366 378 405 433 491 511 535 557 559 605 607 651 686 696 729 741 756 761 774 780 797 807 819 821 828 844 858 897 944 966 15026 089 117 122 146 153 155 170 223 249 252 258 259 406 433 441 452 568 598 632 651 666 676 803 809 815 816 841 859 928 968 983 16024 116 137 150 201 245 249 278 287 288 354 374 393 428 447 456 501 537 542 543 558 562 596 640 665 688 692 710 737 765 787 808 839 842 843 860 949 982 17025 063 073 095 099 .147 156 184 232 236 246 258 270 348 358 376 383 411 414 426 437 456 513 538 549 605 726 810 812 815 828 835 850 862 874 886 889 8001 009 016 038 050 070 088 092 101 112 152 156 172 192 260 274 326 335 351 366 375 384 399 466 480 510 513 536 538 554 565 582.588 623 633 638 664 668 683 734 785 903 908 913 916 950 19001 024 063 127 136 223 283 348 354 401 473 496 514 523 543 629 666 688 705 732 748 784 803 823 855 862 889 906 934 936 945 982 998 '20021 035 043 048 080 167 176 205 223 233 242 245 300 366 411 454 575 613 616 676 715 722 734 752 804 821 828 893 905 934 942 952 31013 054 076 115 135 148 158 161 189 217 247 254 258 276 347 351 361 386 449 473 481 564 578 599 602 65 662 681 698 729 809 816 819 853 92S 938 953 969 5? Van or Wij hebben Zondagav land gelukgewenst. Dat zijn 27-jarige vrouw G Groenlo, waar Grady J Haar man is de toekoi Beltrum. We moesten ec van de f 5.000,van de Ze zaten daar in de oui een verfhandel drijft. D< de jongelui. U kunt zich Ben Leferink zat veer gen geleden voor de rac hii de bekendmaking v attractieve radio-actie 1 „Daar doe ik aan m( Ben. „deze keer wil ik hebben, want ik weet hoeveel van die dingen moet". Zijn vrouw lachte m beetje om deze boute b maar haar man kreeg g was trouwens de hele lang vergeten, tot hii e week aan de kerk weer innerd werd. Zijn n( Korthuis stond daar ple verkopen. „Geef me er maar de „Waarom 13?" vroeger „Dat zal ik u vertel zijn op 13 April getrou de wet en op 4 Mei kerk. Maar juist die 1 gekke maand zouden n brengen. Toen we met ters thuis kwamen hel ze wel even bekeken, ervan zagen we bij het een zwarte stip staan". Hij liet ons het papiei Inderdaad stond er eei stip. die de andere niet hadden. Het leek e papiertje op de een c manier een kenteken n gen had. maar dat kon toeval zijn. In ieder ge Grady Jongerius een w met f 5000 in haar tasje zonder dat ze er weet Anders werd dat gis Het jonge stel was nac in Lichtenvoorde gega zat daar in spanning ro: dio. Ben Leferink was verzekerd. Hij had het rende Groenlo in de st ten en des morgens te nissen nog gekscherend dat hij die f 5.000,a had. Maar zo zeker was baar toch niet van zijn Aan de kerk was ge soldaatje meer te krijig uitverkocht. Hii heeft sterdam, Hilversum e gebeld om adressen waar nog soldaatjes zouden zijn. Men kon niet zeggen. Toevallig toen iemand waarschuw achter de kerk nog en kocht werden. Gisterm vijf uur kocht Ben toer dertien soldaatjes. Ze waren waardeloo dat wist hii pas, toen h radio het foefje hoorde zich blind gekeken c lamp op de soldaatjes Zijn vrouw had de ver onder handen genomen gineel, n.l. op een dub wen wit tafellaken or hete strijkbout. En waa daar kwam een soldaat cijfer 81. Het kon ook zijn, want het was niet zichtbaar en omdat m opwinding van 't mome structies van het tel( mer vergeten had, is goed geluk aan het gaan. 8281, 8182, 3282 Vader Leferink was die zijn kalmte bewa belde een kennis en vr precies wist, wat moest. De kennis wist was het bericht ook gan versum. Al moest mo zoon wel af en toe brengen met een „Lelijke jongen, wees Maar wat doe je. maar f 5.000,in je worpen krijgt. Verzending zet Met de volgende sdl zeepost worden verzon sen haakjes de data, i correspondentie uiterlij moet zijn bezorgd. Indonesië: s.s. Sept.). Ned. Nw. Guinea: leus" (11 Sept.), Ned. Antillen: stad" (1 Sept.). Suriname: m.s. m. „Bc Aanvulling nieten: 4979, 5028 15685 1547 en 8727 Correctie: 6527 moet zijn 6587; 6981 moet zijn 6991. Sept.). Unie van Z.-Afrika Afrika: m.s. „Edinburj (5 Sept.); Canada; m dam" (3 Sept.). Zuid-Amerika: s.s. (5 Sept.). Australië: land (5 Sept.)' Niei via Engeland (29 Auf Graanbeurs Rol ROTTERDAM, 24 nenlandse granen ofJ ringen per 100 kg fi dam. Voedergranen we oogst: tarwe prim tot f26.25 tarwe, op tot f26.10: zomerger; doorsneekwaliteit tot f2 iets daarboven: rogge ring ontvangen: haver tot f22.75. Peulvruchts erwten tot f49; schokke ter tot f61.00. Paardenmarkt UTRECHT, 24 Aug voerd 495 stuks. De prijzen variee luxe paarden van werkpaarden van 800 paarden van 500 boven drie jaar vai paarden 2 jaar van 601 den 1 jaar 350450, 225350, hitten va slachtpaarden 1.65 slachtgewicht. De hand

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 6