Films van de week Landbouwscholenvraagstuk in raad Wieringermeer Bergen verlaagt tarieven van GemElectrBedrijf DE DOOFPOT VERLATEN Geen overdracht aan de P.E.N. Compromis Giessen aangenomen; het woord is aan de minister Nicolaas Kroese, Max Tailleur en Piet Worm naar Amerika Opnieuw regen Markt en Beurs SPORTKADERCURSUS N.K.S. ALKMAAR Het bestuur van het district Alkmaar van de Ned. Katih. Sportbond is voornemens, om op zeven achtereenvolgende Zaterdagen, te beginnen 26 Sep tember een kadercursus te orga niseren, waarvoor de belangstel ling gevraagd wordt, zowel van sportleidsters als sportleiders als van bestuursleden van diverse sportverenigingen. Er zullen ver schillende onderwerpen worden behandeld, zoals de verantwoor delijkheid van de bestuursleden en de besturen, de taak van de In de gisteravond gehouden vergadering van de gemeenteraad van Bergen (de heer dr Hemel- technisch leider, de psychologie I rijk was met kennisgeving af- van de beweging: en tenslotte wezig) heeft de voorzitter, burge de vraag: waarom sport in katih o- meesjer Huygens, een belangrijke liek verband. Het wordt dus een I cursus zowel over de. vormende mededeling gedaanover het Ge en opvoedende waarde van de sport als over de praktijk van de sportorganisatie. In tal van andere plaatsen, waar reeds een dergelijke cursus werd gegeven, bleek deze in een behoefte te delen, dat B. en W. na overleg voorzien en groot succes te heb- i met; de commissie van bijstand, ben opgeleverd. De lessen wor- Raacj een uitgewerkt voorstel meentelijk Electriciteitsbedrijf. De burgemeester zeide met grote voldoening te kunnen mede den gegeven door bevoegde leer krachten. De kosten bedragen slechts f 4.— per persoon; waar mee niet gezegd wil zijn, dat hiermee de kosten gedekt zijn. Het bestuur van de N.K.S. zal echter de overige kosten voor zijn rekening nemen Alle sportclubs uit het deke naat Alkmaar kunnen zich voor deze cursus opgeven. De plaats, waar de cursus wordt gehouden, wordt nader bekend gemaakt. Men kan zich reeds opgeven dij de secretaris van de N.K.S., district Alkmaar, de Eerw. Br. Alexius, Nassaulaan 30. R.K. Tafeltennisvereniging „Reactie" ALKMAAR. Nu de vacan- ties voorhij zijn vangen wij onze training weer aan. Wij ziin er in geslaagd een ruimere speel- gelegenheid te vinden en wel in de gymzaal van de Sint Lidwina School aan de dr. Schaepman- kade, die aan alle eisen voldoet. Ook het aantal tafels is uitge breid: we spelen nu op vier prachtige tafels. De trainingsmogelijkheid is ook vergroot, n.l. met ingang van 1 September a.s. spelen we iedere Dinsdag- en Vrijdagavond van zeven tot tien uur. Wij verwachten u allen op Dinsdagavond, 1 September, om zeven uur aan de gymzaal op de dr. Schaepmankade. Belangstellenden zijn van har te welkom: nieuwe leden kunnen zich opgeven op de tradnings- avonden. Wij herinneren u nog aan de Heilige Mis voor alle R.K. sport verenigingen op Zondag 6 Sep tember in de muziektuin. Het bestuur Ontwikkelingscursus KAB WARMENHUIZEN Het be stuur vanl de K.A.B. heeft beslo ten deze winter, te beginnen m October, een ontwikkelingscursus te houden. Gezien het grote be lang van de te behandelen stof, raaat het bestuur elkeen aan, deze cursus te volgen. Hij wordt gegeven door de landbouwonder- wijzer, de heer B. Madhielse. Nadere bijzonderheden zal het bestuur per circulaire bekend ma ken. zullen voorleggen, waarbij de ver kooptarieven van het Gemeente lijk Electriciteitsbedrijf zullen worden verlaagd met 1 cent per Khw en 't kooktarief met ander halve cent, waartegenover voor het kooktarief enige verhoging van het vastrecht moet worden ingevoerd. Bovendien zal de alge mene spertijd gedurende winter maanden, behoudens een hoge uitzondering, komen te vervallen. Door deze verlaging, waardoor onze Khw-prijs op 11 ct wordt gesteld en voor koken op 8 ct, komt Bergen gelijk te liggen met het grote stroomdistributienet van Alkmaar en Egmond, waar ge zamenlijk 54000 mensen wonen. Ons huishoudtarief is dan slechts 1 ct hoger dan dat van het PEN, terwijl wij met het krachttarief en Khw-prijs van het kooktarief gelijk komen te liggen met het PEN. Helaas kunnen wij met ons nachtstroomtarief niet omlaag gaan, maar moeten dit op de oude voet van VI* ct handhaven (even als Alkmaar). Wij menen, aldus de burge meester, ,dat deze tarieven alles zins aanvaardbaar zijn, temeer, omdat wij dan niet boven de 10 maal grotere afnemer Alkmaar komen te liggen. Wat ons vastrecht betreft: hier mee zullen we na de wijziging die ik u thans aankondig, geheel gelijk met PEN en Alkmaar ko men te liggen. Deze drie vast rechten zullen practisch op gelijk niveau komen. Ten aanzien van de herziening van de vastrechten voor de Ho- reca-bedrijven zei de burgemees ter, dat de directie een sy steem van berekening heeft voor gelegd, waarbij nauwkeuriger de resultaten van het PEN-vastrecht kunnen worden berekend. Zij is nu niet meer een willekeurige berekening voor enkele bedrijven. Zij wordt toegepast op alle be drijven en voor de meeste houdt zij een verlaging van het vast recht in, voor sommigen wordt zij iets verhoogd, dat gezien moet worden als een rechtvaardige correctie. Het herstellingsfonds is uit de gekweekte winsten reeds ontstaan, hetgeen te danken is aan het goede beleid van de directie. De Harmonie Theater: SPIJKERS MET KOPPEN ALKMAAR. Ook deze week draait er een prima kermispro- gramma in De Harmonie. Het is na een goed voorprogramma de komiek George Formby die de zaal versteld doet staan van zijn staaltjes. In deze rol is hij bij de politie beland en weet door zijn domme fratsen bij zijH supe rieuren in ongenade te vallen, geheel ongewild natuurlijk. Het zou George niet ziin, als hii niet ter elfder ure de sabotage-daad van een stel bandieten weet te verijdelen. De grote beloning is dan ook dat hii weer geheel ge rehabiliteerd bii ziin politiegroep terugkomt. Inderdaad is hii weer prima in deze rol en men amu seert zich terdege in deze film. Victoria Theater: BLEKE BET ALKMAAR. Deze week staat op het nrogramma de oude bekende Hollandse film „Bleke Bet". Bekende actrices en ac teurs, die men zo kent uit andere Jordaan-films ziet men ook hier in actie, zoals Jothan Elsensohn, Aaf Bouber. Fientje de la Mar. Sylvain Poons, Johan Heesters en anderen. Het is een eclht volksstuk met tal van bekende liedjes van Louis Davids. Met het goed verzorgde voor programma een uitstekend ge heel, bijzonder geschikt voor de laatste kermisdagen. Cinema Americain: ABBOTT EN COSTELLO GAAN NAAR MARS ALKMAAR. Een film van louter leuke kermis-kolder draait de ganse week in Cinema. Zet de kolder-koningen Abbott en Costello in een ruimteschip, dat zij niet bedienen kunnen en Iaat hen naar de maan vliegen of nog verder naar Mars en Venus, dan is de pret volmaakt. En zeker, als ze op Venus belanden, waar alleen maar beeldschone vrou wen leven, die nog nooit een man hebben gezien en zeker geen mannen van het allure van deze twee, die rustig met het ruimteschip onder de bruggen en tussen de wolkenkrabbers van New York doorvliegen, voor ze het heelal bespringen. Heerlijke onzin, waar men, al is de ker mis ook bijna voorbii. een avond vol vrolijkheid en plezier mee kan doorbrengen. In het voorprogramma een aar dige tekenfilm en een show- orkestfilm met danssterren en acrobaten. Rex: IM WEISZEN RöSSL ALKMAAR. De directie van het Rex Theater heeft er goed aan gedaan de gezellige Oosten rijkse film „lm Weissen Rössl" nog een week te prolongeren. Het is een film. die zich bijzon der leent voor een kermispro- eramma en men kan er zijn kin deren gerust heensturen. Maar ook voor volwassenen is het een film. die om de muziek, de kleuren en het aardige spel. een genoeglijk uurtje verschaft. Het is een van de aardigste Willy Forst-films die wij zagen. Voor al voor liefhebbers van operette films een attractie. Nienwsreportap^s ALKMAAR Polygoon Wereldnieuws: De camera ridht zich allereerst op de span nende gebeurtenis in Marokko, de bevestiging van de nieuwe Sul tan. Op het vliegveld Croy don keerde de Engelse zakenman Sanders uit Hongaarse balling schap weer. In de nabijheid van het eiland Capri trekken de verrichtingen van de diepzee duiker prof Piccard aller-, aan dacht. Engelands nieuwste bommenwerper de snelste ter we reld heeft de luchtdoop onder gaan. In Zürioh verwierf Arie van Vliet het wereldkampioen schap sprint op de baan en in Woerden, zijn woonplaats viel ihem een feestelijke ontvangst ten deel. Terwijl het kapotgescho ten huis van ex-premier Mossa- deq wordt bewaakt, wordt in Per- zië allerwege feest gevierd om de terugkeer van de Sjah. En ten slotte stroomt van alle kanten hulp toe voor de getroffen gebie den in Griekenland. Nederlands Nieuws: Waalwijk heeft op grootse wijze het 650-jarig bestaan gevierd, o.a. met een uitgebreide tentoonstel ling van schoenen en leder, welke door H.M. de Koningin met een bezoek werd vereerd. In Mid delburg werd om het kampioen schap van Walcheren een ring- rijderij gehouden voor Zeeuwse trekpaarden. In Leiden wor den legerkoiks opgeleid in de mi litaire koksdhool. die pas een uit breiding heeft ondergaan. Ten slotte ziet men flitsen van de wa- terpolowedstrijden 'te Nijmegen om de Tropheo d'Italia, door Yougoslavië gewonnen. voorgestelde verlaagde afschrij vingen voor 1953 behoeven niet te worden doorgevoerd, doch bo vendien is een herstellingsfonds gevormd dat extra investerings- lasten kan opvangen en niet be hoeft te worden uitgebreid. De winsten komen thans aan de be volking ten goede, in de vorm van tariefsverlaging. Het nieuwe tarief zal in de begroting voor 1954 worden op genomen, die begin December zal worden ingediend en het zal in gaan met de eerste periode van meteropname van 1954: Dec. '53 Jan. '54. Hierop vroeg de voorzitter of de Raad in deze mededeling aan leiding kon vinden te erkennen, dat het gewenst is ons G.E.B. in stand te houden. In Hilversum is de vraag gesteld op het congres of wij de zaak van 124 stroom- distributiegemeenten al of niet trouw zullen blijven, daïr de overgang naar het PEN de alge mene zaak zeer zou schaden. Het bedrijf is kerngezond en het is gewenst het GEB in stand te houden en niet over te gaan naar het PEN. De heer Ellis merkte op dat dit rapport in Juni reeds gereed zou zijn. nu is het al Augustus. Wij zien geen cijfers over de ge maakte winst, zijn zij juist? Voor zitter gaf de zekerheid dat de cijfers juist waren, doch dat hij deze mededeling deed nog in de oude raad. De heer Ellis wilde echter niet alles klakkeloos aannemen en stelde voor eerst dan te besluiten in de nieuwe raad als de cijfers officieel bekend zijn. Hiertoe werd besloten. Het voorstel om het GEB te handhaven werd met algemene stemmen aangenomen, alleen de communist Hupkes, die van me ning was dat aansluiting bij het PEN gewenst is, stemde tegen. Voorzitter was van mening dat de minister bij goed beheer niet zonder meer 124 distributiebe drijven opheft. Bij het afscheid nemen van de oude raad zeide de voorzitter terug te zien op een prettige en goed bestede zittingsperiode. De raad is een interessant gezelschap, vermaard om zijn scherpe tongen, die geen goed hebben gedaan aan het gezag van de raad. Ieder vogeltje zingt zoals het gebekt is. De lieden van de scherpe tongen meenden dat het goed was. B. en W. laten zich echter niet uit het i veld slaan. Vele boze woorden hadden kunnen worden voorko- men bij een goed onderzoek. Het brandende verkeersvraagstuk is echter nog steeds niet opgelost, ook niet dat van de tram. Dit krijgt de nieuwe raad het eerst voorgezet; over de tram heeft hij reeds een nota toegezonden ge kregen. Niettegenstaande de toe zegging van de Ned. Spoorwegen is het nog altijd niet zeker dat de railverbinding gehandhaafd blijft. De burgemeester gaf een over zicht van hetgeen onder het be wind van de oude raad tot stand was gebracht. Onder andere me moreerde hij de aankoop van het Oude Hof, de activiteit bij d'e bouw van woningen en 't weder- opbouwplan van Bergen aan Zee. De volledige bebouwing van Ber gen aan Zee was nog niet gelukt. Het strand is nu goed verzorgd, doch de badcabines moeten drin gend vernieuwd worden. De fi nanciële toestand van de gemeente was gezond. Met hartelijke woorden nam de voorzitter tenslotte afscheid van de niet-terugkerende raadsleden, de heren Driessen, van Hattum, Brak en Zwaag. De heer Zwaag, die 25 jaar raadslid is geweest, ontving van de VVD een ge schenk. De heer Ellis betreurde het ver trek van de heer Driessen, die hij een bezadigd en deskundig man noemde. Men zal hem in de KVP- fractie node missen en de heer Ellis hoopte hem spoedig weer terug te zien in de raad. HET FOTOBOEK ALKMAAR. Door Uitgeverij Arti te Alkmaar is het volgende schrijven verzonden aan Burge meester en Wethouders van Alk maar. „In het Nieuw Noordhollands Dagblad dd. 27 Augustus i.l. lazen wij onder „Raadnapraat II", betreffende het fotoboek Alk maar 700 iaar. de volgende zin: ..De raad voteerde de hiervoor vereiste 16.000 gulden en het is alleen maar jammer, dat deze uitgave niet door een Alkmaarse firma verzorgd kon worden: dit is namelijk gebleken uit deskun dige rapporten die voor de raad ter inzage waren." Dit ziin na- eenoeg de letterlijke bewoordin gen van de voorzitter van de K.V.P.-fractie, nadat de raad zich achter gesloten deuren had terug getrokken onder meer ter bespre king van dit agendapunt. Wij achten onze goede naam door deze openbare verklaring van ondeskundigheid aangetast en verzoeken u ons mede te delen op welke gronden en door welke persoon of personen of instantie aan ons gebrek aan deskundig heid wordt verweten. Wij zijn door de Vereniging ter bevorde ring der Belangen des Boekhan dels erkend, aan welke erken ning een onderzoek naar deskun digheid voorafgaat. Sindsdien zijn wij 23 iaar zelfstandig als uit gever werkzaam. Wij geven nie mand. wie dan ook, het recht thans nog een nieuw onderzoek naar onze deskundigheid in te stellen. Wij zien een nadere ver klaring van U, Burgemeester en Wethouders, dan ook gaarne te gemoet. Hoogachtend. UITGEVERIJ ARTI te Alkmaar" INGEKOMEN EN VERTROKKEN PERSONEN ALKMAAR Vertrokken: H. L. Bosker, van Wilhelminalaan 11 naar Drachten; J. Brinkman, van Spoorstraat 13 naar Hilversum; H C. de Buyzer, van Korte Land- straat 14 naar Nieuw-Zee land; M. van Esseveld van Friese- weg 147 naar Nieuw-Zeeland; C. Groot, van Ramen 6 naar Bor- eulo; F. J. Groot van Ramen 6 naar Ootmarsum; F. C. Groot van Ramen 6 naar Denekamp; G. Th. Groot van Ramen 6 naar Dene kamp; Th. Groot van Ramen 6 naar Ootmarsum; L. Jimmink v. Nic. Beetskade 35 naar Nieuw- Zeeland; A. C. Koekenbier van Kennemerstraatweg 93 naar Be verwijk; A. F. M. C. Koopman, echtg. en kind van Oudegracht 281 naar Breda; G. Plomp a/b „De Vrouwe Marie",Kennemer- singel 20 naar Nieuw-Zeeland; J v. d. Pol, van Nieuwpoortsiaan 146 naar Bergen; Sj. Praamsma, echtg. en kinderen, van Korte- naerkade 11 naar Zaandam; W. J. Pureveen van Zeglis 31 naar Haarlem; M. H. J. Kok van Oude gracht 218 naar Utrecht; N. M. Martherus van Wilhelminalaan 11 naar Velsen; M .C Pronk, van Kennemerstraatweg 93 naar Lim- men; G. C. HuisScheltinga, van Stationsstraat 6 naar Den Helder; H. D. Stukart van Nassaulaan 30 naar Roosendaal; W. G. Stuyt, v. Everdingenstraat 18 naar Ouden- bosch; G. F. M Vogelpoel, van Zeglis 9 naar Zwolle; C. N. Zeek, echtg en k., van Lindenlaan 11 naar Amsterdam; C. C. H. Evers, van Langestraat 67 naar Bergen; A. H. van Ravensteyn, echtg en kind van Wilhelminalaan 28 naar Bergen; R. de Vries, van Oude gracht 200 naar Franekeradeel; E. J. M. de Kort, van Costerstr. 17 naar Amsterdam; G. Schut, echtg. en k. van Dahliastraat 13 naar Loosdrecht; L A. Boots, van Popelmanslaan 35 naar Hoens- broek. Ingekomen: H. Reimers m. gezin, van A'dam n. Coornhert- kade 50; D. J. Zaal m. gezin, van Hoorn n. Spieghelstraat 61; A. M. Braakman van Heel n. Omwal 52; M. Jansen m. gezin, van Bergen n. Spieghelstraat 55; J. Goedvolk, van Hilversum n. Steijnstraat 43; A. Magyar, van Bergen n. Rozen straat 37; S. P. Groot, van Den Helder n. Kwakelpad 9; G Lug- tig, wed. v. d. Linden, van Lim- men n. Pr. Julianalaan 14- F. v. d. Vlis, van Groningen n. Steijn straat 6; Ch. van Aalst, van Vught n. Gasthuisstraat 1; N. Burgering met gezin van Bergen n. Druivenlaan 38: U, de Jong, van Hoorn n. Koningstraat 5; E. P. de Lange, van Arnhem naar Nassauolein 7; G. M. de Jong, v. H.H. Waard n. St. Annastraat 12; J. de Jong, van Texel n Aster straat 2. Openluchteoncert LUTJEWINKEI, De Harmo nie van Winkel zal Zaterdagavond om half zeven een openlucht- concert geven op het schoolplein der O.L.S. school te Lutjewinkel. WIERINGERWERF Tijdens een zeer langdurige vergadering met felle discussie's heeft de raad van Wieringermeer zijn Salomons- oordeel gegeven over het hangen de probleem der lagere land bouwscholen, waarover wij korte lings het een en ander schreven. Deze debatten resulteerden in aanneming van het meerderheids- voorstel. Doch daarmede was de kous allerminst af, want staande de vergadering diende de heer Ad- dens daarop een voorstel in tot stichting van een gemeentelijke Lagere Landbouwschool met als 'bestuur een Raad van Toezicht waarin zitting dienden te nemen afgevaardigden van de 3 land bouw- en de 3 arbeidersorganisa ties. Principieel kon weth. Giessen daar niet mee accoord gaan, omdat hij van mening bleef, dat men de beslissing van het Departement niet in de wielen mocht rijden. Hij wijzigde het voorstel van de heer Addens in dien zin, dat een schrij ven zou worden gericht aan het Departement van Landbouw met de volgende inhoud: Indien de Mi nister van Landbouw naar het oordeel van de raad van Wierin germeer niet tijdig beslist op de ingekomen verzoeken tot het stichten van lagere landbouw scholen in de Wieringermeer, en dientengevolge het voortzetten van het landbouwonderwijs al daar in gevaar wordt gebracht, machtigt de gemeenteraad Burge meester en Wethouders tot het stichten van een gemeentelijke lagere landbouwschool per 1 Sept. 1954. Deze oplossing kreeg de stem men van de heren Slabbekoord Hofmeyer, Giessen, Addens en Breebaart en was dus met 54 aangenomen. Tevoren was nog komen vast te staan, dat alleen de CBTB de sa menwerking op landbouwonder- wi.jsgebied had opgezegd en een verzoek bij de Minister om toe wijzing van een organisatieschool had ingediend. Als dat verzoek zou worden ingewilligd, zou de thans bestaande school over blij ven voor leerlingen van twee or ganisaties. Hierop heeft de LTB rechtstreeks bij de Minister het verzoek ingediend, haar de thans bestaande school toe te wijzen. Doch de Holl. Mij. van Landbouw de derde partij, zag meer heil in een andere manoeuvre en richtte de genoemde en nu afgehandelde voorstellen aan de raad. Aan gezien alleen de Holl. Mij, immers met de gemeente zou samenwer ken, had aanneming automatisch betekend, dat de school aan deze organisatie zou toevallen. Inmid dels is dus echter een andere op lossing gekozen en wordt eerst afgewacht hoe het departement zal handelen. Subsidie militaire tehuizen Bij de aanvang van de vergade ring had Burgemeester Loggers medegedeeld, dat de heer Stoel, wiens moeder juist te zijnen huize was overleden, zelf voor het on dergaan van een ernstige operatie in het ziekenhuis was opgenomen. AMSTERDAM, 28 Aug. Er zijn tijdelijk nieuwe borden ge komen achter de ramen van het cabaret' „De Doofpot" aan het Rembrandtplein te Amsterdam met caricaturen van moppentap per Max Tailleur zoals hij ver trekt en zoals hij verameri- kaanst in October a.s. denkt terug te komen. „Ik hen even neuzen in New York" staat er onder. Binnen weerklonk vanochtend (een ongebruikelijk uur) de mu ziek van Nicolaas Kroese's speel dozen. Tientallen vrienden en be kenden, onder wie veel artisten en eigenaars van eethuisjes namen er afscheid van Kroese, Tailleur en de tekenaar-architect Piet Worm. die om half twaalf begon nen met het inladen van koffers, souvenirs en andere bagage in drie auto's. Kroese torste o.a. een speciaal vervaardigde vogelkooi, waarin zijn „trade mark" te be wonderen viel: vijf reuzen-vlie gen. Af en toe zette hij een sleutel in de bodem van de kooi en wond die op. Dan tingel-tangelde lustig de muziek onder de vliegen van daan. Kroese stapte in zijn originele Rolls Royce en toen iemand vroeg van wie die was, repliceerde Max meteen met: „Als je nou vraagt hoe hij loopt dan zegt hij: over de bank." Tegen het middaguur zette de stoet van drie wagens zich onder veel vrolijke afscheidskreten van de achterbliivenden in beweging op wes naar Rotterdam. Daar zal het drietal zich inschepen op de „Nieuw Amsterdam" en de reis naar New York beginnen. Naar bekend is het initiatief van Kroese uitgegaan, die in zijn etablissementen vele Amerikaanse gasten telt, met wie hij vriend schap heeft gesloten. „Wat we er precies gaan doen, weten we nog niet", zegt Max, „maar zeker is dat we voor de tel-avivie zullen komen." Intussen zal „De Doofpot" tot 7 October a.s. gesloten zijn. Rijwielpad tussen Heiloo en Uitgeest wordt hersteld De Toeristenbond A.N.W.B. be richt, dat de Rijkswaterstaat het in slechte staat verkerende rij wielpad tussen Heiloo en Uitgeest zal herstellen. Voor een algehele vernieuwing ontbraken de gelden. GASBEDRIJF RENDEERT LANGEDIJK In de Donder dagmiddag gehouden vergadering van de Commissie van Beheer van Ihet gemeenschappelijk gasbedrijf van Langedijk en Sint Pancras werd o.m. medegedeeld, dat de uitkomsten van het bedrijf in het afgelopen jaar zodanig zijn ge weest, dat er een klein overschot zou zijn op de exploitatiereke ning. Wanneer deze gang van za ken ook in het tweede halfjaar gecontinueerd zal worden, zal de gasfabriek niet meer zoals de •laatste jaren, een uitkering van de gemeenten behoeven te ont vangen. De gaslevering was iets toege nomen. Gewoon gas en muntgas liepen iets terug, kaohelgas is iets gestegen. Van belang was ecfhter, dat het gasverlies aanzien lijk minder is geweest dan in het vorige jaar. Men besloot, de gebouwen en terreinen van de gasfabriek aan de gemeente Langedijk aan te bieden voor een bedrag van f 27.000.Wanneer B. en W. van Langedjj'k de plannen voor de bestemming van deze gebou wen gereed hebben zal dit voor stel in de Langedijker raad aan hangig worden gemaakt. T af eltennistournooi te Bergen BERGEN. Op Zondag 6 Sep tember a.s. zal door de Berger Tafeltennisvereniging „De Mer- letten" een C-tournooi voor ta feltennis worden gehouden in de zalen van „Duinvermaak", Bree- laan te Bergen. Evenals vorige jaren staat de inschrijving open zowel voor Bondsleden als voor individuelen in alle Dames- en Herenklassen. Het belooft weder om een groot tournooi te wor den, dhar reeds uit geheel Noord- Hollands Noorderkwartier in schrijvingen binnen zijn geko men. Voor inschrijvingen wen de men zich tot de heer E. de Hond, Boslaan 5 te Bergen. Amerikanen komen in Bergen BERGEN. Amerikanen, leden van de U.S. Educational Foundation, een culturele vereni ging in Amerika, komen van 31 Augustus tot 14 September in Bergen. Zij zullen logeren in hotel Kreb en het Oraniehotel. Van hieruit gaan zij dagelijks ons land door. Indien het hun in Bergen goed bevalt, zullen zij deze bezoeken herhalen en er uitbreiding aan geven. Dit be zoek aan Bergen, dat voor de toekomst van zeer groot belang kan ziin. wordt dan ook hoog aangeslagen. Naar aanleiding van de notulen merkte hij op, dat aan architect Ir. Klarenbeek opdracht ver strekt is tot het maken van een ontwerp burgemeestersarnbtswo- ning. Hoewel de heer Zoodsma be toogde dat de militaire tehuizen de gemeentelijke belangen niet dienen, en hij bovendien vond dat de reeds in Januari ingediende aanvragen veel eerder behandeld hadden moeten worden, besloot de raad f25.subsidie te geven aan de Centrale voor Kath. Mili taire Tehuizen en aan de Militaire Bond Pro Rege. De heer^kddens, die zich on gerust toonde over de 6 maanden verdaging van het uitbreidings plan, kreeg de geruststelling, dat het wel wat mee zou vallen. Er is slechts een onderhoek op on dergeschikte punten gaande Met het voteren van f 70.000,voor het herbouwen van een nieuw gymnastieklokaal en verenigings gebouw te Wieringerwerf stemde de raad in, hoewel de heren Breebaart en Klop omstandig hadden betoogd dat Slootdorp urgenter was. Te Slootdorp zijn minstens evenvéél leerlingen en daar heeft men niet de beschik king over een zaal als te Wie ringerwerf „De Maaier". Even eens werd goedgevonden dat f 84.200,wordt uitgetrokken voor het bouwrijp maken van terreinen te Wieringerwerf, met inbegrip van de aanleg van wegen en pleinen bij en rond het nieuw te bouwen raadhuis. De heer Klop wenste wei dat een deel der kosten bij die van het raadhuis werden geboekt en niet op de kapitaalsdie nst, maar de raad deelde overwegend het inzicht van B. en W. dat deze wegen en pleinen er zijn ten algemenen nutte voor de gehele gemeente. Ook het bouwrijp maken van de gronden aan Langeweg en Kruisweg te Slootdorp, wat f10.770 moet kosten werd aanvaard. De heer Breebaart mocht hierbij ver nemen dat de huidige 'brandweer- D.I.O. BERGEN. De R.K. gymnas tiekvereniging D.I.O. deelt haar leden mede, dat zij Dinsdag- en Donderdagavond weer haar oefena/vonden houdt. Paard op hol BERGEN. Het paard van de heer Roozendaal. dat aan een boom aan de Lijtweg was vast gebonden, schrok zo van een auto-claxon, dat hij het touw verbrak en met wagen op hol sloeg. Hij rende de Geestweg door en bleef in een steeg, be kneld tussen een auto en de muur, stilstaan, doch niet al vorens een personenwagen be hoorlijk beschadigd en een hek en een ruit vernield te hebben. Een gelukkige omstandigheid was dat de kinderen juist in school waren. Aankoop BERGEN. Het grote pen sion „Ingeborg". Breelaan nr. 14. is aangekocht door de heer G. Diesfeldt. Naco-bus moest loodje leggen BERGEN. Een bus van de lijndienst EgmondBergen is in de kronkelbocht op de Heeren- weg (Het Woud), waar het uit zicht nihil is, in botsing gekomen met een boom. De N.A.C.O.- chauffeur, die een vrachtwagen plotseling zag opdoemen, week te veel uit en botste daardoor tegen de boom. De talrijke passagiers kwamen met de schrik vrij. doch de bus moest worden wegge sleept met een kraanwagen, om dat de stuurinrichting geheel was vernield. L.T.B. De Rijp-Graft In het gisteren geplaatste ver slag van de L.T.B.-vergadering zijn enkele onjuistheden geslopen. Door de leden wordt 1/4 pet. van de geveilde producten niet afge staan voor de kas van „Helpt El kander", maar voor de kas van de afdeling. Enkele tuinders wei geren nu 1/4 pet. van de op brengst van de aardappelen, die niet- over de veiling worden ver kocht, af te staan, en het is daar over dat ter vergadering is ge discussieerd Dierenartsendienst Noordh. Noorderkwartier N. J. Bouman, Slootdorp K 2278234; E. Hakkenstiegt, Shha- gen K 2240—437; F. Vogel, Ju- lianadorp K 2235384. Doktersdienst Noordh. Noorderkwartier J. Kok, Hippolytushoef K 2279 —334; A. J. Roskam. Winkel K 2244—335; A. P. Hoogkamer, Middenmeer K 2270—456; A. J. Koning Schagen K 2240435; Th. Nauta, Wieringerwaard K 2242262; N. Veenis, Breezand K 2232250; J. Schreuder, Oude Niedorp K 2262—212; J. F. W. G. Verheul, 't Zand, K 2249—223; Langedijk en St. Pancras A. Destree, K 2267482; Heerhugo- waard M. B. Loman, K 2265-231. Burgerlijke Stand DE RIJP 28 Aug.' Geboren: Aleidis Maria dv D. Th. Nibbering en A. A. Roet; Aaltien zv A. van Dalen en A. de Vries; Martinus zv M. Noë en J. W. Klooster; Re- gina Maria, dv C. P. Groot en H. Th. Kroon. Overleden: Bouter Pieter, echt genoot van Tr. Ruiter, oud 74 jr. Ondertrouwd: Gerardus Paulus de Lange, oud 32 jaar en Maria Josephina de Boer, oud 28 jaar; Jacobus Cornelis de Wit, oud 29 jaar en Eva Vredevoort, oud 23 jr. Getrouwd: Gerardus Paulus de Lange, oud 32 jaar en Maria Jo sephine de Boer oud 28 jaar. garage aldaar zal verdwijnen. Er wordt te Slootdorp n.l. zodra mo gelijk een verenigingsgebouw annex brandweergarage gezet. Ook werd na uitgebreide dis cussies goedgevonden dat de wo ningbouwverenigingen van Wie ringerwerf en Slootdorp resp. bouwvoorsc-hotten kregen van f510.000 en f165.000 voor de bouw van onderscheidelijk 42 en 14 wo ningen. Vooral de heer Klop vond dat er veel te veel woningen in het Oostelijk deel van de ge meente, waar het minste werk is. dreigen te komen, en dat het bij deze voortgang nog wel een punt van overweging dient uit te ma ken of men hier in het oosten „dorp 4" nog wel moet gaan bou wen. Hierop, en op enkele andere belangrijke onderwerpen uit deze vergadering komen we Maandag nader terug. DE BILT, 29 Aug. 1953 Het K.N.M.I. deelt mede: Na een geleidelijke weersver- betering omstreeks het midden van de week kwam ons land vandaag opnieuw onder invloed van een Oceaandepressie. Deze depressie gaat vergezeld van een uitgebreid regengebied, dat van. morgen vroeg het Noorden en Westen van ons land reeds .be reikt had en zich geleidelijk ver der naar het Oost en Zuiden uitbreidde. In Den Helder werd vanmorgen om 7 uur reeds 7 mm regen afgetapt terwijl in. Ier land hoeveelheden tot 20 mm werden gemeld. Het depressie centrum, dat nog in diepte toe- 4 neemt bevond zich vanmorgen op ongeveer 600 km ten Westen van Ierland en bewoog zich in Noord-Oostelijke richting, langs de Zuidzijde van de depressie voeren krachtige Zuid-Westelijke winden vochtige en vrij warme lucht naar West-Europa. Deze luchtmassa's zullen ons land waarschijnlijk in de loop van de avond bereiken waarna de regen tijdelijk ophoudt. Verder in het Westen bevindt zich echter een volgend storingsfront, dat ge volgd wordt door koelere Oce- aanlucht en dat mogelijk reeds morgenmiddag ons land zal pas seren .waarbij opnieuw regen kan vallen. Men moet dus reke nen op een vrij somber weekeinr- de met af en toe regen. Vermiste heer Zweerink bij Raamsdonkveer aangehouden De heer E. J. Zweerink, ver- warmings-ingenieur uit Hengelo, tlie sinds enkele weken spoorloos was en wiens auto op 10 Aug. j.I. onbeheerd nabij het Belgische park te Den Haag was aange troffen is in een buurtschap bij Raamsdonkveer aangehouden. De heer Nieuwenburg, een oud- studievriend van de heer Zwee rink had de vermissing en de op roep in de krant gelezen. Hij ont moette de heer Zweerink te Hank, een buurtschap bij Raamsdonk veer. De heer Zweerink verkeer de in een zwaar overspannen toestand. Ogenblikkelijk stelde de heer Nieuwenburg de politie van een en ander in kennis en deze waarschuwde onmiddellijk de po litie te Hengelo. De echtgenote van de heer Zweerink en enkele andere familieleden zijn toen di rect naar Hamk afgereisd om de vermiste af te halen. De heer Zweerink is totaal overstuur en werd bij aankomst in Hengelo dadelijk naar het R.K. ziekenhuis overgebracht, alwaar hij onder behandeling van een zenuwspe cialist werd gesteld. Veemarkt Leeuwarden LEEUWARDEN, 28 Aug. 210 stieren 2,502,59 per kg slacht- gew.; 180 vette koeien le soort 2,60—2,78; 2e soort 2,50—2,59; 3e soort 2,30—2,49 per kg sl. gew.; 1072 melk- en kalfkoeien 700 1010: 45 pinken 350—475; 432 graskalveren 190—350: 159 nuch tere kalveren 4060; 863 vette weide schapen 60105 en- lam meren 3062; 554 vette varkens (oude) 1,701,80; (vette biggen) 1,801,86; (zouters) 1,741,78 p. kg levend gew.; 331 biggen 30 50 en lopers 51100; 51 bokken en geiten: 129 paarden 450985. Samen 4026. Overzicht: stieren: aanvoer ruimer, stemming kalmer, prijzen lager; melk- en kalfkoeien: aan voer ruimer, stemming lui, prij zen als vorige week; pinken: aan voer klein, stemming rustig, prij zen als vorige week; graskalve ren: aanvoer iets ruimer, stem ming rustig, prijzen als vorige week; nuchtere kalveren: aan voer klein, stemming kalmer, prijzen lager: varkens: aanvoer matig, stemming rustig, zouters iets lager, andere soorten gelijk in prijs: biggen en lopers: aan voer matig, stemming kalm, prij zen niet hoger; schapen: aanvoer ruim, stemming iets beter, prijs houdend: lammeren: aanvoer ruim, stemming iets beter, prij zen prijshoudend; paarden: aan voer ruim, slachtpaarden stem ming zeer slecht, prijzen niet hoger Kaasmarkt Utrecht UTRECHT, 28 Aug. Aange voerd 660 stuks in 15 partijen we gende 5068 kg. Prijzen voor extra zware kwaliteit2.27 per kg, voor le kwaliteit 2.062.11 per kg. prijzen voor 2e kwaliteit 2 00— 2.10 per kg. Handel was vlug. Kaasmarkt Leiden LEIDEN, 28 Aug. Aange voerd 69 partijen Goudse en 6 partijen Leidse kaas. Notering: Goudse extra tot 2.46, Goudse 1p soort 2.172.24, Goudse 2e soort 2.102.16, Leidse le soort 2 06 Handel in beide soorten kalm.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 4