Het kaasdragers-uniform Hotel ISassau Bergen in gebruik genomen Rigoletto MODE-FLITSEN I Kapitale boerderij afgebrand in Middenmeer Cinema AMERICASN Jazz-festival AGENDA 1 V1ft OOJI D R EESJI A H i\ Drogisterij BAKKER Margriet-breishow bij V. en D. Markt en Beurs Pasina 2 Dinsdag 15 September 1953 Geachte Redactie, Het is wonderlijk als men des avonds zijn lijfblad leest, hoe sommige artikelen op een mens kunnen inwerken en 's nachts tot leven kunnen komen. Hoelang ik geslapen heb weet ik niet. Het overgaan van mijn huisbel doet mij de buitendeur ontsluiten. Tot mijn verbazing staat er een klein dwergachtig figuurtje op het trottoir voor mijn deur. Ik knip het ganglicht aan, om mijn nachtelijke bezoeker goed op te nemen. „Zou ik U even kunnen spre ken," vraagt de vreemde gestalte, die houterige bewegingen maakt met zijn ene arm. Onder de andere arm ontdek ik een soort muziekinstrument. Mijn eerste impuls is de deur voor zijn neus dicht te gooien. Nieuwsgie righeid belet mij dit doen. Op mijn uitnodiging komt hij binnen. Medelijden krijg ik met de man, als ik zie hoe moeilijk hij zijn knieën kan buigen als hij op een stoel plaats neemt. Alles is houterig aan de man. „Dit is voor het eerst van mijn leven dat ik zit," zegt de man. „Als stadgenoot moet U mij ken nen." Dan steekt hij zijn muziekin strument en in het holst van de nacht vult muziek mijn huiska mer. „Ik ken U," roep ik uit. „De Klaroenblazer!" „Dat zal U veel verklaren. Ook mijn late komst." Met een ruk komt de klaroen in ruststand. Wat stond mij anders te doen dan te zeggen: „Wat verschaft mij de eer?" „Juist, de eer, daar gaat het om. Daarom daalde ik in de nacht van mijn voetstuk en de toren af. Iedere stadgenoot weet wat ik voor de stad beteken. Welk een vermaardheid ik bezit Als het ware omvat mijn faam de gehele wereld." Bij deze woorden spreidt de kleine man zijn armen breed uit. Zijn klaroen gaat mee en het lijkt dan of de ene arm langer is dan de andere. „Is er een concertzaal, die het auditorium kan bevatten, dat op marktdag naar mij luistert?" Nog weet ik niet wat de kla roenblazer najaagt om mij uit mijn nachtrust te halen. „Ik zou deze vermaardheid niet bezitten, als er geen Kaasmarkt was. En dat deze markt een even grote roem bezit als ik, mag ik niet ontkennen. Wat zou die markt zijn zonder het product bij uitstek: de Kaas! Niets mijnheer. En nu komt het waar het om gaat. Wat is dat alles zonder kaasdra gers. En wat maakt de, drager en de markt zo fleurig en interes sant? Het uniform: smetloos wit. Dit is een erezaak, mijnheer. Om dit te handhaven. Dit is hun mo nopolie." Ik geef het volmondig toe. Dan vervolgt het mannetje zijn vurig pleidooi. „Geruchten van plagiaat stegen op tot de torentrans Stel U eens voor plagiaat. Een Alkmaars mu ziekgezelschap oppert het plan zijn muzikanten te vermommen als kaasdragers Dit is je reinste onzin, mijnheer. Ik zie het al de tamboer-maitre als kaasdrager zijn stok balanceren. Daar moet iets aan gedaan worden. Daar moet U iets aan doen," zei de klaroenblazer. Met beide handen roffelde hij op zijn houten knie- en. Verbaasd keek ik toe, hoe hii dit klaarspeelde zonder zijn kla roen te beschadigen. „Moet ik dat doen? Ik zie niet in op wat voor een manier ik dat zou kunnen," antwoordde ik hier op. „Ja mijnheer, dat kunt U." „Waarom juist ik," vraag ik hem. „Ja. waarom juist U, ieder an der zou het ook kunnen doen Nu ik toch hier ben, moet U het maar doen," zegt de klaroenbla zer resoluut. „Waarom doet U het niet zelf," vraag ik aan de kleine man. „Ziet U niet, dat ik van hout ben. Schrijven kan ik niet." „Hier zit iets in," zeg ik. „Wist Ingezonden (Advertentie) TEL. 2609 - ALKMAAR DONDERDAG a.s. 8 uur: de volledige opera van GUISEPPE VERDI 14 jaar Bespr. tijdig uw plaatsen Kadercursus R.K. Sportbeweging ALKMAAR. Zaterdag 26 dezer begint de bekende sportkadercur- sus, georganiseerd door het be stuur van het district Alkmaar van de N.K.S. Reeds gaven zich enkele bestuursleden van katho lieke sportverenigingen hiervoor op. doch voor het welslagen van de cursus is nodig, dat dit aantai wordt uitgebreid. De cursus geeft een uiteenzetting van de vormen de en opvoedende waarde van de sport en tevens een practische op leiding voor de uitvoering van de taak der bestuursleden. De lessen worden door bevoegde leerkrach ten gegeven. De N.K.S. hoopt dat vooral be stuursleden en voorts junioren leidsters en -leiders zich hun ver antwoordelijkheid bewust zullen tonen door in groten getale déze cursus te volgen. De cursus wordt op zeven achtereenvolgende Za terdagen van 4 tot 6 uur op een nader te bepalen plaats gegeven, terwijl de kosten, dank zij een bijdrage van de NKS, voor de deelnemers slechts f 4.— in totaal bedragen. Wellicht, dat de bestu ren van de diverse verenigingen voor degenen voor wie de kosten een bezwaar zijn, deze geheel of gedeeltelijk willen betalen. Enige verenigingen hebben zich hiertoe reeds bereid verklaard. Men kan zich voor deelname opgeven bij de secretaris van de N.K.S., Br. Alexius. Nassaulaan 30. ik maar op wat voor een manier ik helpen kan." De klaroenblazer staat van zijn stoel op, Met een knik strekken zijn knieën. Een ondeugend lachje krult zijn lippen. „Voor ik wegga, zal ik U een tip geven Schrijf naar uw krant hoe kranig het zou staan de mu zikanten in het uniform van brandweerman te steken. De tamboer-maitre zou geen slecht figuur slaan in het uniform van wethouder of raadslid, zo als zij een bepaald uniform dragen. Het zal beter gaan als ondercomman dant van de brandweer (uniform disponibel). En last but not least. Dan komt er ook weer muziek in de brandweer(kwestie)." De hand voelt kil, die mij ter afscheid gegeven wordt. Evenzo de nachtwind die tochtend door de open huisdeur de gang in blaast. Op de zelfde nachtwind komen de klaroenstoten door het open zolderraar-i zweven van de klaroenblazer, die nooit van zijn plaats is geweest. H. B HUIJBERS v.h. Singel 7, Alkmaar Diefstallen bij V D ALKMAAR V. enD. en de Alkmaarse Politie hebben de laat ste tijd nogal eens met elkander te maken gehad wegens diefstal len, welke er werden gepleegd. Gistermiddag moest een jonge man van 20 jaar, zekere A. B., voor de Alkmaarse Politierechter terechtstaan wegens diefstal van twee zakmessen, die op een toon bank lagen uitgestald. Op de vraag van de Politierechter wat hij bij V. en D. moest doen, ant woordde de jongen, dat hij zo maar wat wilde rondkijken. De Politierechter Wilde, gezien de persoonlijkheid van de jongeman, iets naders omtrent hem verne men en verwees de zaak naar de Rechter-Commissaris voor het in winnen van een voorliohtingsr rapport. Kla verj as-tweekamp ALKMAAR. In Café „De Hertenkamp" werd Zaterdag een tweekamp gehouden tussen de klaverjasclubs DVA en Troefja- gers. DVA verzamelde 26.506 pnt„ Troefjagers 26448; hoogste koppel mevr. BeiderChapel met 5336 p. ALKMAAR. Zaterdagavond vond er in het Gulden Vlies we derom een Jazz-Festival plaats, georganiseerd door de Jazz-Soc. „Alkmaar". Het lijkt ons niet bevorderlijk voor de belangstelling en boven dien hoogst onbeleefd tegenover publiek en organisatoren om zo lang op zich te laten wachten. Eerst om een uur of negen verscheen het Dixiland-huisorkest van de Capitol-Jazz Club, de New Orleans Stompers" genaamd, op het podium. Met hun spel maakten zij ech ter veel, goed. Zij benaderden vrii aardig de originele Jazz, hétgëèn lang niet eenvoudig is. Het hierna optredende quintet bracht enkele voorbeelden van z.g.n. „modern Jazz". Dit mist alles wat muziek boeiend maakt, hetgeen de pianist met zijn grimassen tevergeefs trachtte te verbloemen. Het bleek op den duur zelfs enkele execu tanten te vervelen, we zagen hen nl. kort na elkander met hun instrument onder de arm en han den in de broekzakken, slaperig van het podium verdwijnen, hun collega's aan hun lot (modern Jazz!) overlatend. Het ensemble uit Amstelveen kwam in dit soort iets meer los, doch bereikte lang niet het dyna mische van de New-Orleans. Niets met Jazz uitstaande had het ,„ge-toe-doe-de-doe" van 2 dames en 3 heren, zich noemende de „Moonliners". Zulke grote mensen! Ze moesten zich schamen. Dit gesmoes scheen, volgens de voorzitter, de uiterste concentratie te vergen. De .enge lenbak", die dit niet inzag, doch luidruchtig liet merken, dat ze meer dan genoeg had van dat ge- lispel, kreeg een afstraffing van de voorzitter en een applausje van de zaal. Het optreden van „De Micro solisten uit Koog a. d. Zaan bete kende een verademing. Zij brach ten goede Jazz. vol inventie en dynamiek. Vooral in de rustige Blues kon men zeer duidelijk de geschooldheid en muzikaliteit van de blazerssectie opmerken. Het bal, dat zij na afloop ver zorgden, werd hoogst onveilig ge maakt door enkele wild-steigeren- de „Swing-paarden". C. v. d. I. CLUBBLAD ALKMAARSE KEGELBOND ALKMAAR. Het eerste num mer van de tweede jaargang van het officieel orgaan van de Alk maarse Kegelbond is in een nieuw, wat ruimer formaat verschenen. Zowel het bestuur als de ver schillende clubs spuien er hun nieuws met het oog op het ko mende seizoen. Wij lezen er o.a. dat de kegelbanen vóór 1 October in de vereiste conditie zullen wor den gebracht en dat zij gevlakt zullen worden volgens een mai, welke 0.5 mm bol is, zulks over eenkomstig de voorschriften van de N.K.B. Een ander bericht spreekt van een sportieve ontmoeting tussen biljarters en kegelaars. Óp initia tief van de voorzitter van het district Alkmaar van de Kon. Ned. Biljartbond zullen tien biljarters een avond gaan kegelen tegen kegelaars en tien kegelaars een avond gaan biljarten tegen biljar ters. Het is nog wel niet helemaal voor elkaar, maar wij zien het er toch van komen. Voor de invitatie wedstrijd ter gelegenheid yan het 25-jarig be staan van „Alles Om" te Santpoort hebben verschillende clubs. w.o. 14 uit Alkmaar, ingeschreven. Op 1 October begint de 270- ballenwedstrijd van de A.K.B. en van 25 October tot en met 1 Nov. wordt er een Onderling Concours gehouden. In Dén Helder werd een nieuwe club E.V.A. (Een Avond Vrij) op gericht, die zich bij de A.K.B. aansloot. DINSDAG 15 SEPTEMBER Bioscopen: VICTORIA: De onzichtbare tegenstander (14). HARMONIE: Spel met de dui vel (18). REX: Het Manderson-mysterie (14). CINEMA AMERICAIN: Caro line Cherie (18). Voorstellingen 7 en 9.30 uur. Apotheken: Van hedenavond zes uur af voor spoedgevallen bereik baar apotheek Kruisinga, Koorstraat 59, Apotheker G. Kruisinga WAPEN VAN HEEMSKEK: 8 uur: Vergadering Selskip Friso. Dierenmishandeling ALKMAAR De los arbeider C. S. moest gistermiddag wegens dierenmishandeling terecht staan voor de Alkmaarse Politierechter. Op 12 Juni j.l. was zijn hondje •gewond geraakt door een maai- mac'hine en het bleek raadzaam ihet dier uit zijn lijden te ver lossen. In plaats van de normale weg te bewandelen bond S. het beest een steen om de nek en gooide het in een sloot. De sloot was echter ondiep en de hond kwam weer boven zwemmen. Het dier is door een ander op het droge gebracht en later op deskundige wijze gedood. S. ver klaarde, dat hij niet van het gaskastje gebruik kon maken, omdat hij geen kwartje bij zich •had. De Officier van Justitie eiste een boete van f 100 subs. 30 da gen. Hij noemde het een ernstige vorm van dierenmishandeling. De Politierechter wilde in aan merking nemen, dat S. wel inzag dat hij fout is geweest, en ver oordeelde hem tot f 50 subs 25 dagen. (Advertentie) In onze gezellige Lunchroom (le etage) zullen wij U op Donderdag 17 SEPTEMBER a.s. te 2.30, 3.45, 8 en 9.15 uur n.m. de nieuwste najaarsmodellen tonen in Mantels, Tailleurs, Japonnen, Blouses, Sportieve Kleding, Hoedjes, Accessoires, enz., in creaties, zoals de toon aangevende mode-centra deze voor het nieuwe seizoen voorschrijven. TOEGANGSKAARTEN zijn GRATIS verkrijg baar aan onze centraal-cassa, parterre. Kaarten voor de avond-flitsen beslist op Don derdag vóór uur n.m. af te halen. Des avonds alleen toegang via de Lunchroom-ingang Laatzijde. m J 1 ALKMAAR ^IIIUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIillllfflllHIIIIIIIIIIBIN"WillIIIIIIIJIIIIIIIIIIlllF (Advertentie) BERGEN AAN ZEE Hotel Nassau Bergen is op de ranglijst van de moderne hotels, die in de laatste 2 jaar in Nederland zijn gebouwd, een van de best geou tilleerde, aldus de secretaris van de bond van Horeca-bedrijven. Aan de architecten Roggeveen en i Honing komt alle eer toe. Doordat het nieuwe hotel bij de aanvang van het seizoen nog niet geheel voltooid was, moest de officiële opening achterwege worden gelaten. De niet-officiële opening vond nu Zaterdagmiddag onder grote belangstelling plaats. De bouw is dank zij de grote activiteit van de aannemer de heer J. Kroon zeer snel verlo pen, als men bedenkt dat vorig jaar September met de bouw werd begonnen en dat het hotel reeds een seizoen in bedrijf is geweest. Het heeft reeds bewezen dat het in alle opzichten aan de verwachtingen heeft beantwoord. Deze is goed als Bakker het doet! Kennennerstraatweg HEILOO Afd. Optiek 109 Va amm Succesvolle experimenten van Indra ALKMAAR Zo ooit, dan heb ben de experimenten van de hyp notiseur Indra en vooral die van zijn assistent gisteravond in het Gulden Vlies grote indruk ge maakt. Om met het laatste te be ginnen heeft deze assistent, die in Nederland nog geen algemene bekendheid geniet, enkele staal tjes van helderziendheid gegeven die verbluffend waren. Aan de hand van foto's en andere ge bruiksvoorwerpen, die dagelijks plegen te worden gedragen of aangewend, gaf hij beschrijvin gen van personen en gaf weer onder welke omstandigheden deze leefden. In zeer vele gevallen waren de mededelingen van in tieme aard en door de betrok kenen werd de juistheid ervan bevestigd. Met discretie gaf hij waardevolle adviezen die onmis kenbaar op de betrokkenen diepe indruk vermochten te maken en dankbaar werden aanvaard. Indra zelf deed enkele frappante hypno tische experimenten, die volko men slaagden, waarbij hij de gehyp- notiseerden, die zich daartoe vrij willig beschikbaar hadden ge steld, geheel onder ,zijn wilsin- vloed had, waardoor zij alle op drachten stipt uitvoerden, die zij zijn stem hoorden uitspreken. Wij zijn genoodzaakt hierbij aan te te kenen, dat volgens de Katholieke moraaltheologie tot de geoorloofd heid van hypnose vereist is, dat er een gewichtige reden aanwezig is. Wij menen, dat dit hier niet het geval is geweest, omdat de tijdelijke beroving van de vrije wil bij de betrokkenen hoofdza kelijk tot vermaak van het pu bliek heeft gediend, al zijn de grenzen van het betamelijke in genen dele overschreden. De Ka tholieken onder de bezoekers die nen dezj» experimenten dan ook aldus te' beschouwen en de nodi ge reserve in acht te nemen. Voorts deed Indra nog enkele an dere experimenten, waarbij hij geblinddoekt persoonbeschrijvin gen van bepaalde personen gaf, die zich daartoe naar het toneel begaven. Met bovengenoemde restrictie mag echter gezegd wor den, dat de avond grote ontroe ring wekte en de bewondering gerechtvaardigd was voor de bij zondere gaven van de beide expe- rimentators. 4 October geven zij in het Gulden Vlies wederom een zelfde avond. Trahiingsnieuws voor AOG ALKMAAR Hedenavond begint de training weer. Van 7 tot kwart over 8 de junioren A en van kwart over 8 tot half 10 het le en 2e elftal in de zaal van de St. Bavoschool in de Nieuwstraat, het oude trainings lokaal. Woensdagavond trainen van half 7 tot 8 uur de junioren B en C. Dit gebeurt ook in de zaal aan de Nieuwstraat. Nieuwe leden vanaf twaalf jaar kunnen zich opgeven en komen kijken. Het verplicht tot niets. Heren trainen van 8 tot 9.30 uur. Het is weer tijd voor schoorsteenvegen ALKMAAR Burgemeester en wethouders van Alkmaar brengen ter algemene kennis, dat, voordat met stoken van ka chels mag worden begonnen, de schoorstenen van de desbetref fende percelen moeten worden geveegd. Het is verboden plaat ijzeren kachelpijpen zonder enige Met groot geduld, interessante resultaten ALKMAAR Inderdaad, er kan heel wat bereikt worden met geduld, een geschikt pa troon en een goede leidraad. Wat de Margriet-modeshow van breiwerken ons toonde op de 2e qtage van de fa. Vroom en Dreesman was werkelijk de moeite waard om gezien te wor den Dames hebben de naam dat zij enorm veel geduld kunnen op brengen om die tijdrovende breiwerken te kunnen vervaar digen Laten wij U het eerste num mer op de show tonen: een ge breide peignoir, maar nu eens niet gewrocht door het enorme W eersverwaehtins medegedeeld door het KNMI te De Bilt, geldig van Dins- dagavond tot Woensdagavond. I ENKELE BUIEN Overwegend zwaar bewolkt met op de meeste plaatsen i enkele regenbuien, hier en daar wellicht vergezeld van onweer. Langs de Waddenkust j krachtige tot matige Zuidoos telijke wind, elders matige tot zwakke wind ruimend van Zuidoost naar Zuid of Zuid west. Vrij warm voor de tijd van het jaar. Terug uit Korea AKERSLOOT Met het Ms. „Viet Nam" zal vermoedelijk op 17 September a.s. in Marseille aankomen onze plaatsgenoot de heer G. Leijen wonende alhier Buurtweg 50. Na een jaar vrij- brhnel'tonngvMP°ren °aaen "toen3 Omgeven en Treden met hun en houten vloeren aan ts bren- pprivnnrlisjp Hnrh harmonische Het is door 60 gasten tot 1 Sep tember bewoond geweest. Talrijke bloemstukken en feli citaties mocht de familie Zeiler in ontvangst nemen van autori teiten en bewoners van Bergen aan Zee. Aanwezig waren de beide wethouders P. J. Borst en L. den Das, de raadsleden en de heer J. A. Haakman namens de V.V.V.: de burgemeester was met vacantie. Het hotel is gebouwd op een hoge duintop en biedt niet alleen uitzicht op de zee maar ook op de steeds groeiende badplaats met zijn hypermoderne villabouw. De bouw van het hotel is aangepast aan de schuin aflopende duintop. Het sousterrain bevat het ter ras, met daarachter de speelka mer, keuken met spijzenlift, de centrale verwarming met vol automatische oliestookinrichting. Het hotel is zo ingedeeld dat in de winter een gedeelte steeds kan worden gebruikt en daar voor zijn reeds voor de week einden aanvragen binnengeko men. Bovendien is bij de bouw rekening gehouden met eventu ele uitbreiding en kan er nog een verdieping worden opgeplaatst. Aangezien dan een personenlift van belang is, heeft men de hier voor benodigde ruimte tijdens de bouw gereserveerd. Via een lange gang, met aan weerszijden de kamers van de gasten die aan de zeezijde van een balcon en een eigen uitgang naar buiten zijn voorzien, bereikt men de eet- én conversatiezalen. Beide zalen zijn geheel door glas I portemonnaie; parapluie; regenjas willig dienst te hebben genomen net gewiajliii/ uuui iicl cinjimc r° i van dp vrnnw maar van in leSer van de verenigde 1 van a-S vrouw, maar van NaUes Qp lg Aug 19SÏ uit Yokohama vertrokken. Wij wensen hem een behouden thuis komst. Motorrijder geslipt OUDORP Een vrachtauto, die Zaterdagavond over de nieu we Sohermerweg bij de Kanaal dijk reed, verminderde plotse ling zijn vaart. Een achterop komende automobilist wist door in de grasberm te rijden een aan rijding te voorkomen. Een daar- de manDe heer in kwestie uit Amsterdam verdiende een extra applaus. De tassen, rokjes etc, die bij deze show gedragen werden, waren door V. en D. beschikbaar gesteld en als explicatrice fun geerde Emmy Huf. 'Vier manne quins toonden ons blouses, ves ten, truitjes, twin-sets, japonnen, deux-pieces en zelfs mantelpak jes, zowel in het sportieve als geklede genre en dat alles uit sluitend gebreid. Naast de vele mooie witte santblouses, verdienen bijzon dere vermelding de grotere stuk ken, zoals b.v. de groengele japon met ingebreide banen in kantpatroon, de rose japon ge heel in kantmotief, gedragen met bijpassende stola. En wat dacht U van een keu rig passend gebreid mantel pakje in een heel fijn streepdessin? De tinten waren bordeaux-zwart, iedere toer ver springend, dus met 4 bollen wol gebreid. Voorts een blauwe japon, geheel uit raffia „gehaakt". De finale bestond uit de tra ditionele bruidsjapon, gebreid, en als eerste bekroond, ofschoon ik liever de stralende bruid in een glansrijke japon zie verschijnen dan in een dunne witte wolllen. Deze japon leverde echter wel een bewijs van een enorme energie en geduld. Vermelden we nog dat er twee stukken werden getoond uit onze omgeving, afkomstig n.l. van Mw. Druif uit Blokker, en Mw. Geurts uit Hoorn. A. S. achter rijdende motorrijder kon de auto langs de andere kant pas seren. Een volgende motorrijder, de heer O. uit Alkmaar slipte bij het remmen en viel evenals de duo-rijdster met de motor over de weg. De man had een wonde boven het oog en een schaafwond in het gelaat. De duo-rijdster had 'n verwonde hand, terwijl de mo tor werd beschadigd. De Post- commandant van de Rijkspolitie te Oudorp verzoekt de motorrij der, die achter de heeT O. reed, alsmede de motorrijder die de vrachtauto heeft gepasseerd, zich met hem in verbinding te stel len per telefoon K 2200-3675. NOORD- SCHARWOUDE 15 Sept. 10.000 kg Aardappelen Eerstelingen 10.50; eigenheimers 11.7011.90; blauwe eigenheimers 12.40; bevelanders 9.9010.50; koopmans blauwe 10.70; peentjes 11; souvenir 8.90; ijselster 9; meerladers 10.20; bonken 9.40 11.40; drielingen 4.605; kriel gen of balklagen in de schoor steenkanalen te' hebben. 14 Dagen voor dronken >- fietsers ALKMAAR De koopman B. eenvoudige, doch harmonische stoffering en meubilering een prettige sfeer. De eerste etage wordt bereikt 3.50- 37.000 kg uien 4.406; grote Gevonden voorwerpen 4—5.70; drielingen 7—10; nep 18 ALKMAAR Gevonden over —23; 1800 kg kroten A 6.30—6.60; het tijdvak van 3 t/m 9 Septem- 7000 kg slabonen IA 5863; 1 45 ber 1953 en te bevragen aan het —58; 2 37—48; afwijkende 25— bureau van Politie te Alkmaar 38; 600 kg rode kool A 10.90; op kamer 14 le étage, iedere 6000 kg gele kool A 8.40—10.60; Maandag, Woensdag en Vrijdag B 3—4; 4000 kg groene kool A van 16.30 tot 17.30 uur. 9.10—11; B 7.20; 144.000 kg witte Halsketting; hengelstandaard; kool 3.503.70. „jrtemonnaie; parapluie; regenjas •handschoen; armband; ballpoint; LANGEDIJK 15 Sept. 11.000 sleutel; armband; passer vulpen; kg Aardappelen: IJselster 10.10; reservewiel; portemonnaie; gas- i bevelanders 9.80; 31.000 kg rode cape; jongensjasje; horlogeglas; kool A 7.2013.70; B 3.206.20; kerkboekje; kinderbril; sleutel; 16.000^ kg gele kool A 6.60—10.70; <#P: een trappenhuis met. smeed- handschoenen; vulpen m. inscrip- i B 4.60; 10.500 kg groene kool A ijzeren trapleuningen. Hier heeft Bergense schilderes, mevr. tie; étui inih. sCheerapparaat; oor- 1 9.10—10.70; 125.000 kg witte kooi Bel;'rbzenkrahs;* kinderpoftemöh- 2.50^4f 64.000 kg' uien '4.UU - - A11 Pot-van Regteren-Altena afbeel- naehandschoen- portemonnaie; 6.40; nep 17.10—18.80; 2000 kg C. V. uit Uitgeest is door de Alk- j dingen aangebracht van het meu-i,motörihandseh0eneh; geldsbedrag; peen 5.20—6.10; 5000 kg bieten A ■maarse Politierechter veroordeeld we en het vroegere Nassau ^dat sleut.el; schakelriem; hondenriem 5.10—7.60- modjo 4—4.50; 1000 Kg met penning; portemonnaie; kin- andijvie 9.4011.20 4.500 kg sla- dersokjes; sleutel; nylons porte- bonen 3359; 5.100 stuks bloem- monnaie; étui met inhoud; shawl; kool BI 19.5027.10; B2 810.60; j J'11 Tlrxrvroiii4 1 Q DOfl Lrrr nrif+« tot 14 dagen gevangenisstraf we- I door de Duitsers werd afgebrp- gens fietsen onder invloed van j5?n- vïï1 sterke drank. Dat was gebeurd hiervan duidelijk vanuit de log- op 18 Juni j.l. Hij had al jje slaapkamers zijn voorzien reeds tweemaal een veroordeling van een hadkamer en ingebouw- gekregen voor eenzelfde feit. De de nachtkasties en hebben „ge- uitspraak was conform de eis. luiddempende sluismuren" waar- Een inwoner van Alkmaar werd in alle leidingen zijn opgeborgen, eveneens voor veertien dagen De gangen zijn voorzien van een naar de gevangenis verwezen verende Vermisol onderlaag met voor eenzelfde feit. Het was de ingekit linoleum. De 2e etage scheepsbouwer A. R. die op 4 heeft nog een achttal kamers en Juli door de politie in de Gast- ruimten voor het personeel. De huisstraat in beschonken toestand uitzichttoren biedt met een ver was aangetroffen, eveneens op filter een pracht uitzicht op een rijwiel. Ook deze had reeds Ef^opd en Camperduin, een veroordeling voor een derge- Verheugend mag genoemd wor- l«k feit achter de rug en liep den_ dat Je^bouw^buM J^el in een proeftijd wegens een ander delict. Floraliatentoonstelling in Aula Gymnasium ALKMAAR. Donderdag a.s. des middags om twee uur. zullen de schoolkinderen in de aula van het Murmelliusgymnasium weder om hun jaarlijkse Floraliatentoon- stelling houden. De ouders van de kinderen worden vriendelijk ver zocht, er eens een kijkje te gaan nemen. Dat betekent voor de kin deren een goede prikkel, om met alle ijver en enthousiasme door te gaan met het zelf kweken van planten, hetgeen hen de liefde voor de natuur bijbrengt, 's Mor gens zullen de inzendingen door een jury worden beoordeeld: de prijswinnaars worden 's middags bekend gemaakt. Burgerlijke Stand ALKMAAR Geboren: Wou ter, zv W. Voskuijl en H. A. Mulder; Paulus A.,* zv J. van Dijk en A. M. Rondeel; Geer- truida, dv W. de Jongh en G. van Kireken. Gehuwd: Wilhelmus Brouwer en Trijntje C. Bloothoofd. Overleden: Maria C. A. Keuss, 28 jaar; Michiel Ringers, 82 jaar, geh. m. A. van der Molen. Uit liet politierapport ALKMAAR Zaterdagmiddag om 2 uur reed een 22-jarige kantoorbediende per rijwiel van de Gasthuisstraat in de richting van de Grote kerk. Gekomen bij de kruising Kerkplein-Koor straat kon hij niet tijdig stoppen, omdat zijn pedalen daarvoor op dat moment niet in de juiste stand stonden. Hij botste tegen een van rechts komende vracht wagen en bleef op het wegdek liggen. Met eën ziekenauto is hij naar het St. Elisabethziekenhuis denken was. vervoerd. Hij had enkele ver wondingen opgelopen en een lichte -hersenschudding. Zijn rij wiel werd licht beschadigd. Zaterdagmiddag om half één reed een 3-wielig motorvoertuig over de Oudegracht. Op een ge door Bergense aannemers is ver zorgd. De heer J. Kroon was de aannemer, de heer P. Kooy ver- 7i-"rl" het, schilderwerk, de cen trale verwarming J. Smit, het sa- nnaire gedeelte de heer Homma, stucadoorwerk P. van Diepen, electr. geleidingen J. M. Witte brood, smeedwerk H. Mulder, metselwerk N. Admiraal en stof fering J. Bakker. Aanrijding ALKMAAR Om 8.40 uur werd gisteren op de hoek van de Bergerweg-Oostzanerkade een 54-jarige dame, die op de fiets reed, aangereden door een 12- jarige wielrijdster. De oude dame bekwam een wonde aan het hoofd en werd naar het Centraal Zie kenhuis vervoerd ter verdere be handeling. Opbrengst collecte AIKMAAR De Zaterdag ge houden collecte voor de rheu- matiekbestrijding, de eerste col lecte welke voor dit doel in Alk maar werd gehouden, heeft f 776,41 opgebracht. dameShandsdhoen; sleutel; duim stok; portemonnaie- tas inh. lap jes; vaarboom; geldsbedrag; zelf- binder; shawl; doosje inh. post zegels; muziekboekje; passer; d-amesihandschoenen; foto-negatie ven; cape; kinder,portemonnaie; riem; armband; collier; geldsbe drag ceintuur; handschoenen; ca puchon; stopmes; horiogeglas; kindersohoentje; schets; lipssleu- tel; passer portemonnaie. Doorlichting bevolking EGMOND-BINNEN. De door- lichtingsdata zijn thans definitief bekend-: Voor EGMOND a. d. HOEF op Maandag, Dinsdag en Woensdag 21 22 en 23 Sept. a.s., in de grote zaal van Jac. den Houdijker. Voor EGMOND-BINNEN op Donderdag, Vrijdag en Zaterdag 24. 25 en 26 October a.s., in de zaal van Th. Swart. Voor beide dorpskommen is één avond opengesteld, nl. voor Eg- mond a. d. Hoef Maandag 21 Sept. van 79 uur en voor Egmond- Binnen op Donderdag 24 Sept. eveneens van 79 uur. Indien ieder zich houdt aan de voorgeschreven kleding is de doorlichting op zich slechts een kwestie van een paar tellen: ge middeld 25 pers. per kwartier. Het zich houden aan de voorge schreven kleding kan ook anders zins vele narigheden voorkomen. Medailles, knopen e.d. vertonen vlekken op het fotobeeld. Dit heeft weer tengevolge, dat een tweede onderzoek zal moeten plaats vinden, met alle angsten en vrees voor het ergste daaraan verbonden. Dc schoolkinderen ook van de bewaarscholen, zullen in school verband worden doorgelicht onder leiding van het personeel. MIDDENMEER Maandagmid- kunnen redden al is er nog al dag circa 2 uur ontstond brand in de schuur van de heer P.S. aan de Tussenweg. In de schuur was de oogst opgetast van 30 h.a. kool en daardoor tot de nok ge- wjild. Het vuur greep zo snel om zich heen, dat aan blussen niet te De brandweer uit Middenmeer was spoedig ter plaatse. Maar in middels had het vuur, aangewak kerd door de felle Zuid-Oosten wind, al een groot deel van de schuur verwoest. De wagenber geven moment brak de ketting ging en de stallen bleven nog een van de stuurinrichting, zodat het J voertuig niet meer bestuurbaar was en tegen de gevel reed van perceel 129, waarvan een raam tijdlang gespaard en daardoor kon de inventaris grotendeels in veiligheid gebracht worden. Ook een auto werd gered. De brand- uit de sponning gedrongen en weer concentreerde alle aandacht i vernield werd. De bestuurder op het woonhuis en de bergplaats I bood spontaan aan, de schade voor de machinerieën en deze te doen herstellen. heeft men na veel moeite dan ook wat waterschade aangericht. De pachter zelf lag ziek te bed maar de omwonenden die van alle kan ten kwamen toesnellen, hebben nog veel weten te redden. Over de oorzaak van de brand tast men volkomen in het duister. De ver zekering dekt de schade. Burgerlijke Stand ALKMAAR Geboren: Simon zv P. Jongkind en G. Bierman; B. N. G. zv N. C. Tamis en M. Kops Peter zv J. Pronk en M H. C Doorgedraaid 13.000 kg witte kool. AMSTERDAM, 14 Sept. Bin nenlandse granen. (Boerennoterin- gen.) Witte tarwe 2525.50, rode tarwe 2525.25, rogge f 2021, zomergerst 23—23.50, winter- gerst 22—23, haver 20—22, groene erwten 4548.50, capu- cijners 7585, duivebonen f 50 —55, koolzaad f 5657, karwij- zaad 5665, blauw maanzaad 105117.50, geel mosterdzaad f 55—62. HOOGKARSPEL, 14 Septem ber 80.000 st. bloemkool B 19.50—28.50; B II 8.80—14.50; stek 5—6.90; kroten A 5.90—6.10; B 44.20; aardappelen grof 9.10 11.60; uien drieling 8.609.90; groot 4.20—4.50; nep 18.30-18.60. Waarschuwing tegen ,,Verlossingsleger" Onlangs werd door de Hoofd commissaris van Politie te Am sterdam een waarschuwing ge lanceerd tegen de organisaties „Het Stormersleger" .en de „Evangelisatie Immanuel", in verband met het mala-fide ka rakter van die organisaties. Dezer dagen is gebleken van het bestaan van een dergelijke organisatie, die zich aandient als „Het Verlossingsleger". Als or gaan wordt uitgegeven „De Grote Trooster". Ook hier wordt het publiek gevraagd om een bijdrage voor sociaal werk, hoe wel hiervan vrijwel geen sprake is. De „Commandant", een 26- jarige jongeman, die geen ander beroep uitoefent, bestrijdt zijn levensonderhoud en dat van enkele medewerkers ook hier weer uit de opbrengst van de colportage met „De Grote Trooster". Van enige controle op de geldmiddelen is geen sprake. De Commandant tooit zich met een uniform van eigen ont werp, waarop vele gouden ster ren en fel rode uitmonstering. De man, die tot voor kort als waarnemend commandant optrad, komt voort Immanuel". komt voort uit de „Evangelisatie Ten onrechte doet de leiding van het „Verlossingsleger" het voorkomen, alsof deze organisatie een voortzetting is van het vóór de jongste oorlog te Rotter dam bestaande „Verlossingsleger". Het huidige „Verlossingsleger" is een geheel nieuwe organisatie, die met de vooroorlogse slechts de naam gemeen heeft. Geadviseerd wordt om aan het „Verlossingsleger" alle steun te onthouden. Over het algemeen is voor- zichtigheid geboden ten aanzien van Hoek; Maria J. dv F. M- van het verlenen van steun of Landzaat en A^ B. Dekker; Lil- het kopen van lectuur van perso- bertus zv L. Peereboom en H. A. Hoogvorst. Overleden: N. Slinger 89 j. wed. van P. Arzbach; R. Scheppers 27 j.; C, Witziers 60 j, geh. met M nen of organisaties als hiervoren vermeld. Zij doen het dikwijls voorkomen, alsof zij behoren tot het bona-fide Internationale Le ger des Heils, waarvan ook in A. Verwer; B. Kraakman, 3 mnd;Den Helder een afdeling ge- F. van Putten. vestigd is.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 2