Pyramides levensmiddelen verrijzen in Duitsland IJzeren Gordijn nog meer neergehaald Amsterdammer verzweeg zijn effectenbezit De geschiedenis van Amerika Zorgeloos in de apotheek al U gebeuren Een leger wordt gevoed. Bij de Nederlandse troepen tussen Rheine en Lingen Menu's, om van te likkebaarden Ambtenaar liet zich omkopen Tegen massale vlucht naar de vrijheid Motor vloog tegen boom bij Breda P.T.T.-employé van fraude verdacht Een maand geëist IMP Zaterdag 19 September 1953 werirachting :ld door het K.N.M.l t, geldig van Zater- tot Zondagavond: EN EN WIND! algemeen veel be- met aanvankelijk i later enkele bui- ge tot krachtige en ie kust tijdelijk ind tussen Zuid en >t. Lagere middag- turen. kind overreden n gedood 70UD Gistermid- vierjarig zoontje van Doedens spelenderwijs vrachtauto geraakt en dood. De cabine van was het kind al ge- oen het van een erf met een autoped de d. Het kwam tegen viel met het boven- gevolg. dering K.A.B. De K.A.B. hield d een vergadering als n haar winterprogram- ■zitter de heer A. Oud- 3 deze eerste bijeen- oed bezet was en sprak van welkom tot de an de Volkskrant, die een film van het dag- iou vertonen. Onder de itukken was een dank- an pater Westerkamp rkzaam te Oudorp en er van de K.A.B. voor >r de opbouw van zijn 0 missiegebied. In het de ontwikkelingsavon- le a.s. winter zei de lat een viertal avon- dangrijke onderwerpen gesteld, waarop ver sprekers het woord ren, terwijl een avond ir de vrouwen was be- na werd door de heer ilm vertoond van het ijf. Met verschillende rd aangetoond op wel- 1 krant tot stand komt noderne apparaten en die daarvoor worden acred City Maandag om 8 uur leroemde film „Sacred strijd om de vrijheid) het gebouw St. Jan, eressante inleiding van mgene van de commu- Ihina, pater W. Wam- jaar werkzaam is ge- grote woestijn van de 'entien maanden in het er van Mao Tse vangen zat. De op- :nt om de uit China missionarissen te on- in hun levensonder- van hen zijn 54 jaar in in de missie werk- 3St. se muziek, de uitbeel- ie Chinese zeden ma- ilm bijzonder interres- vertaalde en duidelijke wri het volgen van het gemakkelijk. zelf vormt weer ra duinrand AAN ZEE In de van Februari zijn ette- Uen meters duin aan weggeslagen. De zee van in de loop van de c een gedeelte op het ug. De Zuidwesten ven dit zand op, dat door de na de storm ;e rietkering werd :n. Zo is er thans een nrug gevormd van on- meter hoogte voor de irokkelde duinenrij, en lande rietkering prac- htbaar geworden. De taat gaat nu boven op ogmaals een rietkering nog meer zand op te igen en als de zee met stormen niet te hoog nen de duinen zich ins op natuurlijke wij- n. Is „De Huistyran" De Toneelclub van afdeling Heiloo zal een opvoering geven icht in drie bedrijven ed Bomans „De Huis- zal geschieden Zon- om acht uur in het w. Dit zal de derde ;ijn in korte tijd. Zon- kan men tussen half twaalf uur plaatsbe- het N.K.J.B.-gebouw. bedraagt 0.75. :r Thorbecke f Helder overleed in de van 66 jaar dokter A. :becke, die gedurende isarts was aldaar, na s officier van gezond- jaren bij de Koninkl. hebben gediend, lorbecke. die lange tijd atholieke huisarts was nestad, had een werk- :el bij de voorbereidin- bouw van het St. Li- nhuis, dat binnenkort taat. idene was kerkemees- H.H. Petrus en Paulus- norgen om tien uur echtige Uitvaart plaats ir de begrafenis op het of te Huisduinen. Advertentie) super-bon vindt in het U Keg's koffie A )0 pakjes bevindt zich een I, voorzien van 10 punten, verpakt niet alleen in Keg's ook in Keg's thee. verpakte elen, custard. Pagina 3 Van onze speciale verslaggever Een week voordat de Nederlandse troepen naar Duits land vertrokken, was reeds een voor-detachement, ter sterkte van 3000 man en bijna 500 voertuigen, de Oost grens gepasseerd. Hun taak was: het lossen, opslaan en beheren van alle voor de oefening „Grand Repulse" be nodigde materialen. Verscheidene wapens en dienstvak ken waren in dit detachement vertegenwoordigd: genie, verbindingsdienst, technische dienst, geneeskundige dienst, A.A.T. en niet te vergeten de intendance, welk dienstvak nu eenmaal een zeer belangrijke taak heeft bij karweitjes als deze. Per trein, per schip en per vrachtauto waren tevoren reeds honderden tonnen aan goederen naar Duitsland vervoerd. Op klei ne Duitse stations stonden de treinen gereed om gelost te wor den, in een haven langs het Dortmund-Eemskanaal gaf de vaartuigendienst acte de presen ce met 4 sleepschepen, 7 motor schepen en 2 sleepboten, ten dele gehuurd, maar in hoofdzaak ei gen vaartuigen met het rood- wit-blauw aan de mast. Alleen al deze schepen brachten meer dan 3000 ton goederen aan: le vensmiddelen, benzine, olie, lege jerrycans, verbindingsmaterieel, cadi-artikelen. camouflagenetten, rekken om levensmiddelen op te slaan en wat niet al. Het was de taak van de werk- troepen der intendance om al deze goederen te lossen, over te slaan in G.M.C.'s en drietonners, die er mee naar het legerkorps verzorgingsgebied reden, waar ze dan opnieuw gelost werden. Dit legerkorps-verzorgingsgebied, dat een oppervlakte beslaat van ruw geschat 20 bij 15 km., kan men ei genlijk beschouwen als de voor raadschuur van ons legerkorps. Alles wat onze militairen gedu rende de oefening nodig mochten hebben vindt men hier opgesla gen. Het is te begrijpen dat er in de week, voorafgaande aan de komst van 1 L.K., terdege is aangepakt om alles op zijn plaats te krij gen. Een acht-urige werkdag was er niet bij. Er moest wel eens 12 of meer uren gewerkt worden en er werd dan ook wel eens een aardig nummertje gekankerd. Maar dat hoort er nu eenmaal bij. Maar aan het eind van de week was de commandant van het voor-detachement best tevre den over zijn mannen. Er waren dagen geweest, dat ze bijna 900 ton goederen gelost hadden, en doe ze dat maar eens na. Pyramiden van levens middelen In de bossen tussen Rheine en Lingen verrezen inmiddels sta pels, ja hele pyramiden van in geblikte levensmiddelen en van met benzine gevulde jerrycans. Het is fenomenaal, wat zo'n le gerkorps in een paar weken op eet en aan benzine verstookt. Wij willen daar een paar cijfers van geven: margarine 20.000 kg., kaas 16.000 kg., vet 5.000 kg., sui ker 19.000 kg., melkpoeder 18.000 kg., ontbijtkoek 5.500 kg., choco lade-hagelslag 4.300 kg., macaroni 11.000 kg., 40.000 liter blikken rijst met haché, 30.000 liter blik ken goulash. Een hoeveelheid van 15.000 kg gedroogde aard appelen vindt U misschien niet veel, voor zoveel hongerige ma gen, maar dan dient U wel te bedenken dat een ons gedroogde aardappelen gelijk staat met 1 kg. verse aardappelen. Brood wordt elke dag vers aangevoerd uit de militaire bakkerij te De venter. In totaal rekent men op WEGENWACHT PARAAT In het manoeuvregebied hadden wij een ontmoeting met de wegenwacht. Niet die van de A.N.W.B., maar van de technische dienst, welke een grote takelwagen (Break down) de weg opzendt, om te helpen waar geholpen moet worden. Voorop de radiator prijkt een groot bord met het opschrift: „Wegenwacht" en zo daveren zij over de wegen van Eemsland. Zij, dat zijn twee stoere knapen, soldaat Slot uit Bergentheim en sol daat v. d. Boogaard uit Lier, die allebei ook in het burger leven achter het stuurrad zit ten en dus wel van aanpak ken weten. Zij vinden dat ze het in dienst maar best heb ben getroffen en zijn er wat trots op, dat ze onlangs zelfs een gestrande Engelse wagen opgepikt en in veilige haven hebben geloodst. 120.000 kg. bruin brood en 40.000 kg. krentenbrood. Nu we toch over voedsel aan het praten zijn willen we ook nog wel even een paar menu's tonen, ten bewijze dat al zijn de troepen te velde er toch zeer be hoorlijk gegeten wordt. Op Za terdag 19 September was de avondmaaltijd als volgt samen gesteld: vermicelli-soep, rund vlees, aardappelen, sperciebonen, vanillepudding, fruit. En op Zondag 20 September luidde het menu: rijstsoep, macaroni, cor- nedbeef met tomatenpuree, ap pelmoes en fruit. Niet slecht, vindt U wel? En laten wij U de verzekering ge ven: het smaakt ook niet slecht. De Nederlandse soldatenmaag wordt, daar kunt U van op aan, goed en oordeelkundig gevoed. Maar wij dwalen af. Wij wil den U nog iets vertellen over andere wapens, die deel uitma ken van het voor-detachement. De genie bijvoorbeeld, die ook al heel wat werk had verzet, toen het legerkorps het manoeuvre- gebied binnenrukte. Zij had air strips aangelegd op gerooide aardappelvelden en wij zagen daar de soldaat W. van Kraay uit Maasbommel, die met zijn bulldozer als maar de grond aan het egaliseren was. Ook kleine Bailey-bruggen bouwde de genie, ze verbeterde de smalle land wegen en richtte waterputten in. waar de onverzadigbare water wagens dag en nacht gevuld kunnen worden. De technische dienst, die mo gen wij ook niet vergeten. Er gens op een in 1944 kapot ge gooid Duits vliegveld ontdekten wij de mannen, die alles herstel len wat stuk is. Twee stoere Limburgse knapen, zagen we er, de soldaten Staaks en Haemers, die al een dag en een nacht met de vastgelopen lagers van een waterwagen aan het martelen waren en niet van opgeven wil den weten. Trouwens, ze kregen het voor elkaar, al kostte het hun dan de nachtrust. De commandant van de werk plaats vertelde ons dat veel van het-rijdend materieel tijdens de watersnood heeft dienst gedaan in de overstroomde gebieden. De invloed van het zoute water in de remcylinders laat zich nu gel den, veel wagens worden bin nengebracht met vastgelopen remmen. Inmiddels is de hoofdmacht van het Nederlandse legerkorps de 4e divisie en de legerkorps troepen, Duitsland binnengerukt, dit transport hopen wij in een volgend artikel onder de loupe te nemen. De rechtbank te Amsterdam heeft de 49-jarige voormalige ambtenaar van de Crisis Controle Dienst T. Th. F. veroordeeld tot één maand onvoorwaardelijke ge vangenisstraf wegens het zich la ten omkopen als ambtenaar. De Amsterdamse vleesexpor teur L. van der S. hoorde zich tot eenzelfde straf veroordelen ter zake van deze omkoping. F. had aan Van der S. een aan tal ladinglijsten ter inzage ver strekt met gegevens over hoe veelheden aan Amerikaanse clubs in Duitsland geleverd vlees door een concurrent. Ook bevatten de lijsten adressen van klanten in hét buitenland. De ambtenaar had van de vleesexporteur enkele malen kleine geldsbedragen ontvangen. F. was hiervoor bij de C.C.D. ontslagen en daarna "als bedrijfs leider bij Van der S. in dienst getreden. Veertien dagen geleden was tegen beide verdachten een jaar gevangenisstraf geëist. WENEN, 18 September 1953 (K.N.P.) Terwijl de Sovjet unie haar inspanningen ver groot om de schijn' te wekken de grote voorstandster van vrede en wederzijds begrip te zijn, zijn twee Russische satellietstaten Hongarije en Tsjecho-Slowakije bezig hun deel van het IJzeren I Gordijn extra te versterken. De waarschijnlijkste verklaring voor deze maatregelen schijnt te zijn, dat de machthebbers van Praag en Boedapest voorzorgen nemen voor het geval, dat vluch telingen, die deze landen koste wat het kost willen verlaten, zich, nu het moeilijk wordt al leen of in kleine groepjes te ont snappen, aaneen zullen sluiten en een weg naar de vrijheid zullen forceren alleen reeds door de kracht van het grote aantal. In Tsjecho-Slowakije Gedurende enige tijd is het reeds opgevallen, dat ploegen arbeiders werken aan de ver sterking van de Tsjecho-Slo- waakse grens met Oostenrijk. Tot dusver was deze grens slechts beschermd tegen „de in filtratie van imperialistische agenten" door valkuilen, prikkel draadversperringen en landmij nen. Nu echter worden op veie plaatsen van de grens militaire versterkingen aangelegd, be staande uit (nog onbemande) loopgraven voor de infanterie, bomvrije schuilplaatsen en artil leriestellingen. De prikkeldraad versperringen zijn bovendien onder electrische stroom van hoog voltage gesteld. In Hongarije Achter de Oostenrijks-Hon gaarse grens hebben waarne mers tot dusverre geen militaire voorbereidingen kunnen vaststel len. Evenwel vlak achter de eerste linie van prikkeldraad versperringen, die zonder enige opening langs de gehele grens loopt, is een bijna onafgebroken tweede linie voltooid. Op ver scheidene plaatsen, die vermoe delijk als kritieke punten wor den i beschouwd, is een derde linie in aanleg. Het aantal wachttorens, voor zien van machinegeweren, zoek lichten en alarminstallaties is aanzienlijk toegenomen. Deze bouwwerken hebben een hoogte van tien tot vijftien meter en zijn zo geplaatst, dat de uitkijk posten ieder deel van de grens lijn en een brede strook lands daarachter direct onder toezicht hebben en zo nodig onder vuur kunnen nemen. Verscheidene Hongaarse dorpen en boerderijen dicht bij de Oostenrijkse grens zijn de laatste tijd geëvacueerd. De versperring langs de Hon gaarse grens is eveneens onder stroom gezet. Bestuurder gedood Donderdagavond omstreeks ze ven uur is bij het Liesbos te Bre da een motorfiets in volle vaart tegen een boom gevlogen. De bestuurder, de 38-jarige Breda- naar A. B. werd op slag gedood. De duo-passagier, J. Z. uit Breda, liep zware verwondingen op. De motorrijder had willen uit wijken voor een bromfietser, die uit de Dreef de Rijksweg op kwam. Hij verloor bij die ma noeuvre de macht over het stuur en schoot in volle vaart tegen een boom. De duo-passagier is in zorgwekkende toestand opgeno men in het St. Ignatiuszieken- huis te Breda. KLEUTERONDERWIJS HET KLEUTERONDERWIJS staat op het ogenblik in het centrum van de belangstelling. De directeur van het Katho liek Centraal Bureau voor On derwijs en Opvoeding heeft klachten gehad over de schrie le en lakse wijze, waarop deze zaak behandeld is (en wordt) en de minister van O.K. en W. heeft mededelingen ge daan, die enig optimisme wet tigen. Over de Omvang en de betekenis van deze tak van onderwijs, zowel uit een on- derwijsoogpunt, als uit een oogpunt van gezinsbelang, wordt, tegen de achtergrond van de actuele verhoudingen, een beschouwing gegeven in de Kroniek van Zaterdag in dit nummer. Een vrouwelijk employé van het P.T.T.-kantoor te Heumen bij Nijmegen, die al verscheidene ja ren in dienst is, werd gisteren, verdacht van fraude, gearresteerd. Het is de recherche die de zaak nog in onderzoek heeft, gebleken, dat de fraude "bij de regelmatige controle moeilijk aan het licht kon worden gebracht. De recherche is tot arrestatie overgegaan, nadat van de zijde van het publiek klachten waren binnengekomen over de manier waarop de ont vangen bedragen hen bereikten, en nadat een voorlopig onderzoek was ingesteld. Eén maand geëist tegen apothekers-assistent De 38-jarige apotheker-assis tent J. B. uit Leiden is gisteren door het Haagse gerechtshof ver oordeeld tot een gevangenisstraf van een maand. B. werd mede schuldig geacht aan een sterf geval van een kind. Hij zou zor geloos gewerkt hebben in een apotheek te Katwijk, waardoor een hoeveelheid vergif terecht gekomen is tussen poeders, die klaar gemaakt werden door de 35-jarige apothekersassistente A. M. P. en die bestemd waren voor de 20 maanden oude baby van een gezin te Katwijk. Het kind is aan de gevolgen van inneming gestorven. De procureur-generaal eiste te gen B. een gevangenisstraf van een maand. P., tegen wie een voorwaardelijke gevangenisstraf van een maand met een proef tijd van 1 jaar en 100 gulden boete, subsidiair 50 dagen hech tenis was geëist, werd wegens gebrek aan bewijs vrijgesproken. Zoals bekend nemen ongeveer 35.000 man, behorende tot de 4de divisie en de legerkorps troepen, die samen het le Nederlandse Legerkorps vormen, deel aan de oefening „Grand Repulse", welke van 18 tot 24 September in Duitsland wordt gehouden. Grondpersoneel van de lichte vliegtuiggroep bezig met het oprichten van 'n gecamoufleerde vliegtuigtent AALMOEZENIER OP HET VERKEERDE PAD LINGEN. De eerste Ne derlandse militair, die tijdens de oefening „Grand Repulse" op het verkeerde pad is ge raakt, was de divisie-aalmoe zenier Richelle. Op zijn ronde langs de tenten in het gebied, waar het eerste legercorps is gelegerd, was hij de weg kwijt geraakt. Na lang zoeken in 't donker zag hij eindelijk een verlichte tent. Hij ging er op af en kwam midden in de nacht op een Duitse kermis terecht, waaruit kan blijken, dat ook een aalmoezenier wel eens kan dwalen. Onveilig sein genegeerd Vrijdag stonden de 34-jarige stationsarbeider T. J. S. en de 53- jarige machinist P. A. J., beiden uit Rotterdam, terecht voor de Rotterdamse rechtbank. Op 14 Februari zou door hun schuld gevaar voor het mecha nisch verkeer zijn ontstaan op de spoorbaan Gouda—Alphen a. d. Rijn, doordat S. op eigen initia tief een losse locomotief door een onveilig sein loodste. Verdachte J„ had zich niet gestoord aan de opdracht, volgens welke omgere den moest worden. De machinist vertrok, maar bemerkte te laat, dat hij op een verkeerd hoofd spoor was aangeland, met het ge volg, dat een van de tegenover gestelde richting 'naderende trein met de locomotief in botsing kwam. De verdachten bekenden niet de nodige voorzichtigheid te hebben betracht, hoewel er veel verkeer was vanwege de aanvoer naar de overstroomde gebieden. Na 'n uitvoerig getuigenverhoor eiste de Officier tegen de ma chinist een boete van f 200. subsidiair 20 dagen hechtenis en een maand voorwaardelijke ge vangenisstraf. Hij was reeds disciplinair met een berisping ge straft. Tegen de stationsarbeider re- quireerde de Officier vrijspraak, waarmee de raadsman zich kon verenigen. Voor tie slachtoffers in Griekenland 's-GRAVENHAGE, 18 Sept. Op gironummer 777 van het hoofdbestuur van het Nederland se Rode Kruis is tot gisteravond voor de hulpverlening aan de slachtoffers van de Griekse aard bevingsramp een bedrag gestort van f 228.394,93. Eergisteren luid de de stand f225.036,85. Baby in kinderwagen gestikt Donderdag is de ruim drie en een halve maand oude baby van de fam. B. aan de Bartelsweg te Apeldoorn in de kinderwagen ge stikt. De moeder deed deze ont dekking, toen zij enige tijd nadat zij het kindje had verzorgd, ging controleren of het nog goed onder de dekentjes lag. De baby was met het hoofdje tussen het kus sentje en de wagenrand terecht gekomen, doordat het zich dwars in de wagen had gewerkt. MUSICUS VIEL UIT DE TOON DEVENTER. De recherche te Deventer zoekt een musicus, zekere B„ die zich gedurende ge ruime tijd te Deventer aan fles sentrekkerij van grote bedragen zou hebben schuldig gemaakt. Hij heeft volgens de politie met zijn gezin in verscheidene hotels ge woond en belangrijke inkopen gedaan in winkels te Deventer, zonder te betalen. Men vermoedt, dat de musicus thans in Amster dam is „ondergedoken". (Advertentie) AMSTERDAM. „Een ernsti ge knoeierij, waardoor een groot nadeel voor het rijk had kunnen ontstaan" noemde de Officier van Justitie bij de Amsterdamse rechtbank, mr H. J. van Nou- huijs, vanochtend het delict, waarvoor hij tegen de 32-jarige vertegenwoordiger M. J. van der N. uit Amsterdam een maand onvoorwaardelijke gevangenis straf requireerde. Deze Van der N. was ten laste gelegd, dat hij in 1945 geen bui tengewoon aangiftebiljet had aangevraagd bij de inspectie der belastingen voor het aangeven van zijn effectenbezit (groot f33.500) en voorts dat hij op de aangiftebiljetten voor de inkom stenbelasting over 1947 en 1950 een verkeerd inkomen heeft ver meld, omdat hij de inkomsten uit dit effectenbezit niet had opge geven. Verdachte voerde ter verdedi ging aan, dat hij de fondsen had gekocht tijdens de bezettingstijd toen hij was ondergedoken en derhalve niet in staat is geweest de nota's van aankoop op zijn eigen naam te laten stellen. Hij had medewerking van familiele den gevraagd. Hierdoor heeft hij het niet aangedurfd in 1945 de effecten aan te geven, omdat ze reeds waren geregistreerd op de namen van zijn familieleden. Hij was bang, dat deze niet te zijnen name gestelde stukken niet zou den worden erkend, zoals geruch ten wilden, die op de beurs de ronde deden. Als getuigen gehoorde contro leur en hoofdassistent van 's Rijks belastingen, verklaarden dat dergelijke geruchten vooruit liepen op een beslissing van de inspecteur der belastingen. De raadsman, mr J. I. Maarsen, zeide, dat het niet de bedoeling van zijn cliënt is geweest de staat te benadelen en zijn vermogen weg te werken. Hij heeft gehan deld onder de psychische dwang van het vermoeden, dat hij de stukken zou kwijtraken indien hij aangifte zou hebben gedaan. Pleiter betoogde, dat verdachte het geld reeds was kwijtgeraakt deels aan belastingen en deels aan niet florerende handel in textiel. Van der N. heeft thans een bescheiden functie bij een semi-overheidsinstelling. Hij vroeg een voorwaardelijke straf voor zijn cliënt. Uitspraak 2 October a.s. UNIVERSITEITSDAG AMSTERDAM AMSTERDAM. Het pro gramma voor de Universiteitsdag op 17 October te Amsterdam luidt: 11 uur: welkomstwoord van de voorzitter der Amsterdamse Uni versiteitsvereniging. dr M. W. Holtrop. Opening van de zevende Amsterdamse Universiteitsdag door de rector-magnificus prof. dr H. J. M. Oldewelt. Voordracht door rector-magnificus prof. dr M. W. Woerdeman. Voordracht door prof. dr H. M. J. Oldewelt. 12.30 koffiemaaltijd in de Uni versiteit verzorgd door de Men sa Academica. Tussen 2 en 5 uur bezoek aan het laboratorium voor microbio logie onder leiding van prof. dr T. Y. Kingma Boltjes, demonstra tie „electronen-microscoop" en verschillende colleges. 1. In het begin van de 16de eeuw dron gen Spaanse avonturiers, de zogenaamde Conquistadores, tot diep in het Ameri kaanse vasteland binnen, en enkelen ver overden enorme rijkdommen op de cultu reel hoogstaande Indianen. In 1539 landde de Spaanse edelman de Soto op de kust van Florida met 600 soldaten, geestelijken en handwerkers. Zij voerden paarden, bloedhonden en varkens met zich mee. 2. Gedurende 3 jaren baanden zij zich een weg door het oerwoud, niettegenstaan de bijna onoverkomelijke moeilijkheden. Zij waren aan veel gevaren blootgesteld. Zij bereikten de Mississippi en volgden die tot aan de mond van de Arkansas, voeren daarop in westelijke richting, doch werden tenslotte gedwongen om te keren. Toen zij de Mississippi weer bereikt hadden, werd de Soto ziek en stierf aan koorts. 3. Zijn tochtgenoten probeerden zijn dood geheim te houden. Zij waren bang, dat de Indianen de legerplaats zouden aanvallen, als zij hoorden dat de Soto dood was. Deze had namelijk de Indianen wijs gemaakt dat blanken onsterfelijk waren. Een boom werd omgehakt en uitgeboord om als lijkkist voor de Soto te dienen. In het holst van de nacht werd het lijk naar de rivier gedragen en de kist daarin neer gelaten. 4. Nu ging het er nog alleen om, zo vlug mogelijk naar huis terug te keren. De handwerkers kregen het nu zeer druk met het maken van houtvlotten. Daarop voeren zij naar de monding van de Mississippi, vanwaar zij, na nieuwe tegenspoed, ten slotte een Spaanse kolonie in Mexico be reikten. Meer dan de helft van de beman ning was omgekomen.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 3