Land bouwtentoonstëlli ng te Alkmaar geopend Ratten in huis Il 19 7 0( Vissen op Canadaplein Ze klimmen 's nachts hij éénjarige baby in bed Konijnenten toonstel ling en middenstand-stands Sint Pancras krijgt nieuwe brandspuit Motorrijder botste tegen personenwagen Als liet regent bijten ze best En zes woningen Ce 5500 Door wethouder Hoy tink REX THEATER TELEFOON 2429 De man op de j Eifeltoren Jubileum bij Ringers AGENDA Tegen automobilist f 25.- boete geëist v. d. Hoi Rinus Pasrina 2 Woensdag 23 September 1953 ALKMAAR Vanmorgen om kwart voor negen heeft de wethouder van het marktwezen, de heer Hoytink, namens het Gemeentebestuur van de vandaag feestende stad Alkmaar de Landbouwdag 1953 geopend. Terwijl buiten de gezellige herrie opklonk van honderden dieren en de boeren daar druk tussen bezig waren, verzamelden zich in café Beemster de vertegenwoordigers van de drie samenwerkende standsorganisaties, Holl. Mij voor Land bouw, de L.T.B. en de Christelijke Land- en Tuinbouw- bond en commissie- en juryledenvan de landbouwdag. Onder hen bevonden zich als genodigden de verschillende hoofden van takken van dienst van de gemeente Alkmaar, on- dex wie de directeur van het marktwezen, de heer W. Voort- huijsen en ir. H. Knol. directeur van Openbare Werken. Vervol gens burgemeesters van buiten gemeenten, onder wie van Ou- dorp, Ursem, Koedijk. Schermer- horn, Oterleek en Limmen, de secretaris van de Kamer van Koophandel, de heer D. Scheffel, de directeur van de Prov. Ge zondheidsdienst voor dieren, de heer D. Rempt. de voorzitter van de contactcommissie van de Middenstand de heer C. W. Keys- per, de directeur van de Coop. Veiling Alkmaar en omstreken, G. A. E. Mak, de commissaris van politie, de heer J. Dreeuws, de rijksveeteeltconsulent, de heer ir. L. de Vries, de directeur van de landbouwwinterschool, de heer I. J. Schoevers. Zij allen werden door de heer J. Borst, voorzitter van de ten toonstellingscommissie, hartelijk welkom geheten. Spr. gaf een opsomming van al hetgeen op de straten en plei nen te zien was en vervolgens dankte hij alle instanties voor de royale medewerking bij de voorbereidingen op de landbouw dag ondervonden. De heer G. Hoytink bracht in zijn openings rede behartigenswaardige dingen naar voren. „In deze tijd" aldus spreker, „waarin de roep om industriali satie zo groot is dat tal van andere belangrijke zaken op de achtergrond dreig ente geraken, is het goed dat er gebeurtenis sen zijn als deze, waarop wij ook de andere bronnen voor welvaart voor land en volk de belangstelling geven, die zü ver dienen. (Advertentie) ■jgmamemBmaaMmaamvBenKBrummamrmar Donderdag a.s. 2.30 en 8 op veler verzoek: i i g met Charles Laughton, Fran- 5 j chot Tone en vele anderen, g Toegang 18 jaar. Bespreekt tijdig uw plaatsen. J De heer De Roodt 40 jaar in dienst ALKMAAR. In de cantine van Ringers chocoladefabrieken waren de directie, het leiding gevend personeel en vele an deren verzameld, om de heer H. de Roodt te huldigen, die 22 Sep tember veertig jaar in dienst der firma was. Burgemeester Wytema was aanwezig om de jubilaris de zilveren ere-medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, op te spelden. De burgemeester sprak woorden van waardering voor de persoon van de jubilaris, die als voorbeeld voor anderen gesteld kan worden. De heer H. Ringers erkende een moeilijk directeur geweest te zijn voor de heer De Roodt, maar dat kwam juist door de zware taak die op de schouders van de jubilaris rust. Hij prees diens trouw. De jubilaris heeft altijd zijn best gedaan en de firma is daar zeer dankbaar voor. Vervolgens overhandigde de heer Ringers een enveloppe met inhoud. Namens het personeel van het Office, waarvan de heer De Roodt chef is, psrak de heer Duncker. De heer Vellinga sprak napaens het leidinggevend personeel van fabriek en kantoor en bood een ets van de Bergense kunstenaar Jan Ponstijn aan. De heer Van Opstal voerde het woord namens het gehele per soneel als voorzitter van de per soneelsvereniging. Hij bood een wandkleed en een tafelkleed aan. Voor mevrouw De Roodt wa ren er fraaie bouquetten. De heer Th. Ringers merkte op dat e.en jubilaris meestal niet alleen staat: er is aanmoediging van thuis, van de echtgenote, Daarom dient ook zij in de hulde te delen. De heer Ringers bood haar een fles likeur en een doos chocolade aan. Tenslotte dankte de heer De Roodt alle sprekers. Damclub D.D.D. ALKMAAR. In de onder linge wintercompetitie leed club kampioen M. J. Langras jr. een verrassende nederlaag tégen D. Korn. De overige uitslagen luid den: K. TuinmanP, Booy 11: L, RavenstijnN. Oud 11; J. Mek kenM. Hemel 11; J. Schuit H. de Jong afgebroken: N. Len- gersJ. Jorna 02; D. Stam M. A. Langras 20; P. de Wijn D. Bruggeman 20; T. Korn G. Sijm fr—2. Dit geldt in niet geringe mate voor de stad Alkmaar. Alkmaar is een stad met een éigen ka rakter en het bewaren van dat karakter is het belang voor de stad. Alkmaar is een handels centrum voor de omgeving en al zoeken we naar steeds meer industrie, toch zal het onvermin derd de taak van het gemeen tebestuur blijven het karakter van Alkmaar als handelscentrum en centrale marktplaats te bewa ren. Waaruit put Alkmaar zijn levenssappen? Voornamelijk uit 't agrarisch leven rondom de stad en hier richtte de heer Hoytink zich voornamelijk tot de verte genwoordigers van de agrarische sector, „uit Uw werkzaamheid". „Alkmaar kan U niet missen, maar overtuigt U zelve er van dat U Alkmaar niet missen kunt want er bestaat een wisselwer king tussen stad en platteland en deze wisselwerking is nodig voor de vruchtbare ontwikkeling van elk afzonderlijk. Ik hoop ook, dat Uw expositie aan haar doel zal beantwoorden. Dat ve len van heinde en verre mogen komen om hun belangstelling te tonen. Met deze woorden ver klaarde spr. de landbouwtentoon stelling 1953 voor geopend. Nadat nog even door de voor zitter het varkens- en schapen stamboek besproken was, stroom de het café leeg. Men schuifelde voetje voor voetje de veemark ten over en raakte verloren tus sen de honderden kijkers, die aan Alkmaar het levendige aan zien gaven van een stad, die op het toppunt van haar glorie staat. ALKMAAR - „Zakken..." klonk de stem door de luidspreker, en een zestal hengels met heuse dobbers zakten behoedzaam over de rand van het „aquarium". En even daarna kwamen de hengels op het commando „Halen...." weer even behoedzaam naar boven, en keken zes paar ogen in spanning naar de „vangst". Het verschil met een echt aqua rium was wel, dat de wanden niet doorzichtig waren, zodat je van te voren niet kon zien of je „beet" had of niet. Nu zoudt U natuurlijk kunnen zeggen, dat er nog een verschil was met een echt aquarium, na melijk dat er geen water inzat En dan heeft U voor een deel, voor een groot gedeelte wellicht gelijk, maar of er nu helemaal geen water inzat, nou. 't was an ders maar een natte boel op dat Canadaplein gisteren. Dat was voor de winkeliers, die een maand lang zegeltjes afgaven bij iedere gulden, die U als klant besteed de, nou niet zo prettig, maar het was voor de „vissers" zelf, de mensen, die de zegeltjes zorgvul dig bijeen gaarden en op de kaar ten plakten, helemaal niet ple zierig. Je wordt zo nat van al dat water, vindt U niet? Maar die regen mocht dan spelbreker zijn, een grote toeloop verhinderen kon hij toch niet. In de morgen waren er niet veel mensen, maar 's middags werd het een drukte van belang. Als je je voor hebt bereid om te vis sen, dan ga je ook niet waar.... En als echte visser moet je niet bang zijn voor een beetje regen. Trouwens, als het regent bijten ze best, hebben we wel eens ge hoord Naar men ons vertelde, is de visactie van dertig Alkmaarse winkeliers een groot succes. Er zijn ontzaggelijk veel mensen, die zegeltjes verzamelden, opplakten, en gisteren en ook vandaag nog onvervaard en gewapend met regenjas en „aas" ter vis vangst togen. Aldoor klonk het door de mi crofoon van „zakken" en „halen", en al zat er dan geen heuse haak aan het simmetje, met het kleine magneetje ging het voortreffelijk. Telkens weer kwamen er groene papiertjes „boven water", waarop de fortuinlijke hengelaar ter sluiks een blik wierp om te kij ken wat de vangst was, waarop hij of zij met vernieuwde ijver aan het vissen sloeg. Er waren mensen, die een hele stapel kaarten met zegeltjes had den, en die een heel tijdje aan het vissen bleven. En de prijzen waren er naar. Groot en klein „zwom" daar achter dat namaak glas heen en weer, en de kansen waren voor een ieder gelijk. Bo ven het aquarium zetelde de man met de microfoon als een kapitein op de brug, en hield een waak zaam oog op de vissers van al lerlei slag. Op zijn bevel gingen de hengels over de rand, om te rug te komen met het vurig ver langde groene papiertje, met een o zo prettige mededeling. Er wa ren briefjes met het woord „ver- WOENSDAG 23 SEPTEMBER (Landbouwdag) Bioscopen: CINEMA AMERICAIN: La Paloma, 18 jaar, met voor behoud. VICTORIA: De zoon van nie mand, 14 jaar. HARMONIE: De wrede zee. 14 jaar. REX: Hartenvrouw, 18 jaar met voorbehoud. Voorstellingen: 2.30 en 8 uur. Harmonie: 2.30, 7 en 9.30. Apotheken: Van hedenavond zes uur af voor spoedgevallen te berei ken Apotheek De Bever, Em- mastraat 36, Apotheker P. J. Meurs. WAPEN VAN HEEMSKERK: t.e.m. 25 Sept., 10, 1.30, 3.30, 7.30 uur knipdemon- stratie. WAPEN VAN HEEMSKERK: 20 uur: Balavond land- en tuinbouwjongeren. HET GULDEN VLIES: 8 uur: Piano-recital van Theo van der Pas. Donderdag: Hoog water 8.10 en 20.50; laag water 2.15 en 15.05 snapering", maar ook met „kraam 1, 2 of 3", in welk geval de ge lukkige hengelaar na het vissen naar de respectievelijke kramen stapte en uit de verscheidenheid van prijzen iets naar zijn gading zocht. Dat was boter bij de vis.... En dan waren er de „kanjers", brieven waarop stond dat U een autoped, een taart, een horloge, een servies enz. had gehengeld, welke prijs U ook direct mee naar huis kon nemen. De organisatoren hadden uitge rekend, dat er zo tussen de vijf tig- en de zestigduizend keer in gelegd zou worden. Het aquarium moet dus wel goed vol gezeten hebben. Later op de middag stond er 'n lange rij mensen te wachten op hun beurt, en als er iemand uit gevist was, dan stapte op het woord „invaller" een nieuwe vis- dus wel de moeite waard de Ka j otter snieuws De secretaris van de K.A.J. schrijft ons: Jongelui en ondere lui. Van avond om 8 uur is het dan zo ver dat de bekeerling van het com munisme, de heer Sieblink uit Amsterdam, uitgever van het be ruchte blaadje „Het knuppel tje", voor ons komt spreken over „God-Stalin en zijn leer" en „Over de zevende hemel van het communisme": overuren maken, waar je geen cent voor krijgt; Zondags werken, en dan even goed nog honger lijden toe. Dit is voor de kaj otters en meisjes boven de 17 jaar. Je mag al je vrienden en bekenden mee nemen K.V.P. AFD. ALKMAAR ALKMAAR. Het ligt in de bedoeling van het bestuur van de afdeling Alkmaar van de K.V.P, een ledenvergadering te houden op Maandag 12 October. Onder meer zal dan verder wor den behandeld het befaamde rapport inzake de bestuursforma- tie. hetwelk tijdens de voorbe reiding en het werk voor de gemeenteraadsverkiezingen niet verder kon worden behandeld. Nu de gemeenteraadsverkiezin gen voorbij zijn, vraagt dit rap port weer onze aandacht. Het is lustige naar voren, greep een hengel, en daar ging het. De politie hield een oogje in 't zeil, en regelde de toevloed van vislustigen. De kijklustigen .zon der visakte zullen het wel eens jammer gevonden hebben, dat zij geen zegeltjes hadden gespaard, en nu achter een omheining kon den toekijken, hoe een ander met de mooiste prijzen aan de haal ging. Maar iedereen had de kans om mee te doen. Vandaag duurt het feest ook nog door, dus kunt U uw kans ook nog waarnemen om met een lekker „bakzootje" thuis te ko men. In dat geval: goede vangst- datum voor 12 October vrij te houden voor de vergadering van de K.V.P. Geslaagd ALKMAAR. Aan de gem. Universiteit van Amsterdam is geslaagd voor het propaedeutisch examen theologie inej. I. Lang- beek te Alkmaar. Burgerlijke Stand BERGEN. - Geboren: Cornelis Willem, z. v. D. Zwakman en C. de Leeuw! j" Overleden: Alöertus Christiaan Seewald, 68 jaar; Durkje Ste- genga, echtg. van S. Visser, 76 jaar. ALKMAAR. In het veel geroemde, oude, historische stad je Alkmaar met zijn aan de bui tenkant schilderachtige krotjes, die zich zo idyllisch kunnen spie gelen in het heldere en zuivere water van de grachten, in het Alkmaar, waar wij allemaal zo van houden, is een baby van een jaar door een rat gebeten tiet plompe bruine beest was in iet bedje van het kind gekropen. Midden in de stormnacht moest de vader naar de dokter, om hulp te halen Hoe is dat mogelijk. Het ge beurde in perceel Breedstraat 20. Dat is een bouwvallig krot. dat allang onbewoonbaar is ver klaard. maar nog altijd is de heer A. Balk met zijn gezin van vijf kinderen gedwongen er in te verblijven. Het krioelt er in dat krot van de ratten. Na de verbouwing van het hotel „De Toelast" tot het grote verkoop- pand van B. en W. hebben de daar aanwezige ratten de wijk genomen naar de zijde van de Breedstraat met alle gevolgen van dien. Door allerlei gaten, die de beesten zelf overal in knagen, kruipen ze de kamers binnen, geen enkel hulpmiddel houdt hen blijkbaar op afdqende wijze tegen. Ze huizen in kasten. Jeugdwedstrijd Amsterdam tegen Rest Noordholland ALKMAAR.. Als sluitstuk op de jeugdcompetitie vond Zon dag te Amsterdam de wedstrijd plaats: Amsterdam tegen de Rest van Noord-Holland. Uit onze omgeving waren in de Noord- Hollandse ploeg opgesteld, Alb. Nol (AVA) op kogelstoten en 80 M„ Rong Konijn (Doves) op 80 M. en Verspringen, Bertus Bos man (Doves) op de 3000 M Kees Wijker (Doves) op de 600 M. Bertha Heere (Doves) 60 M. en Verspringen. De N.H.-ploeg wist met 36 punten verschil de baas over de Amsterdammer jongens te blij ven: 11074 punten. De N.H. meisjes leden echter met slechts 6 punten verschil een nederlaag: 7076 punten. De totaal uitslag was: Rest N.H 180 punten Amsterdam 150 punten. Alb. Nol werd op Kogelstoten 2e, met een prachtige worp van 13,37 M. en 3e op de 80 M.: 9,7 sec. Rong Konijn werd 2 maal 2e: 80 M. in 9,6 sec.; Verspringen 6,11 M. Bosman 3e op de 3000 M. in 10 min 0.87 sec.; Kees Wijker 2e op de 600 M. in 1 min. 35,8 sec. Bértha Heere 2 maal 4e; 60 M. ih 9 sec. en verspringen 3,96 M. Nol en Konijn hielpen mee aan de estafette-zege op de sterke Amsterdamse ploeg. De 4 x 80 M. won N.H. in 37,5 sec. ALKMAAR Een van de vele attracties van de Landbouwdag is de grote tentoonstelling in een tent op het Doelenveld. Veel midden standers en zakenlieden hebben het beste van het begte dat hun zaken bieden kunnen, waaronder vele nieuwe snufjes, in hun stands bijeengebracht en met veel gevoel voor kleur en harmonie tentoon gesteld, zodat men een uitstekend beeld krijgt van wat de Alkmaarse middenstand de inwoners te bieden heeft. Contactavond Welzijnszorg Leger ALKMAAR De Dienst Wel zijnszorg Leger organiseerde gis teravond in 't Gulden Vlies een contactavond voor het garnizoen; de zaal was nagenoeg geheel met militairen en introducé's gevuld toen het doek openging voor de opvoering van het bekende Ame rikaanse blijspel Hij, Zij en de Hottentot van William Mapples, in de vlotte bewerking van Con stant van Kerckhoven. Het Haags Toneel gaf onder de zorgvolle regie van Cees Pijpers, die zelf de volhandige rol van Sam Harrington speelde, een vlotte vertolking van dit geestige blijspel. Naast Pijper dient vooral Jan Mulder om zijn uitstekende spel als de butler Cweek geroemd te worden. Ook de overige leden van het gezelschap speelden met overgave en toewijding. Het tal rijke publiek amuseerde zich kos telijk. Na afloop sprak de garni zoenscommandant Kol. H. Onder stal een woord van dank tot het gezelschap, waarbij hij de dames bloemen aanbood. Het is een kleine jaarbeurs. De deelnemers hebben onder el kander gewedijverd in het schep pen van een aesthetisch aanzien aan hun rijke bezit. Onder de lampen fonkelt en glinstert alles de bezoekers tegen, die zonder verveling minutenlang langs de stands kunnen dwalen. Behalve de stands van de middenstand noemen wij de grote expositie van tuinbouwartikelen en fruit, alles van eerste klasse kwali teit, van de Coöperatieve Vei lingvereniging Alkmaar en Om streken G.A., die zich daarmee een eerste prijs en een wissel beker heeft verworven. Groen ten en prachtig ooft liggen er meter na meter te pronken in een orgie van frisse tinten en warme kleuren. Van allerhande artikelen heeft men met kunste naarshanden een mozaiek gelegd. Middenin een ster van blauwe druiven, opgemaakt met aller lei exotische artikelen als alber- ginus. paprika, maiskolven en Spaanse peper. Daaromheen in langgerekte banen en vlakken van allerlei vorm koolsoorten en andere groengewassen. en appels, peren, tomaten, in een tinteling van kleur. Een woord van waar dering mag voor deze stand zeker gelden. Evenals trouwens voor die van de Z.L.T.B. Allereerst trekken de aandacht de door de chef van de Zaandhandel, de heer J. C. Borst te Heiloo vervaardig de „schilderijen" van tuinzaad, bloemzaad en kruidenzaad, waar mee een apart effect kan worden bereikt. Het ene schilderij, reeds in 1949 vervaardigd, is een ydil- lisch tafereeltje van een tuinder- aan-het-werk; het andere stelt voor het complex van gebouwen van de Zaadhandel L.T.B. op het industrieterrein „Noord". Voorts exposeert de Z.L.T.B. met arti kelen die zij verhandelt* alles wat land- en tuinbouw de mens maar bieden kan. De landbouwhuishoudschool, Kennemerstraatweg, wijst de vrouwelijke plattelands)eugd op de nuttige en aangename zaken, die zij op de landbouwhuishoud school kan leren en op de stand ggbeurt dat op plastische wijze door de werkstukken te laten zien, die leerlingen reeds ver vaardigd hebben. Zo krijgt men een goede indruk van hetgeen de school biedt. De Gezondheidsdienst voor Dieren laat zich vertegenwoor digen met een stand, waar men allerlei statistieken, foto's e.d. kan vinden met raadgevingen op allerlei gebied. Vooraan in de tent prijkt de melkfabriek Mica, onder een zee van licht met haar producten: flessen melk, kazen enz., de roem van de Nederland se zuivel verkondigend. Langs de wanden van de tent staan de konijnen opgesteld, die, gezien de tijd van het jaar, in prima conditie verkeren. Van de konijnenziekte hebben ze geen last gehad. De beide keurmees ters, de heren C. de Beer uit Apeldoorn en N. Dekker uit Zaandam, waren zeer tevreden. De dieren waren van prima kwa liteit, hetgeen ook blijkt uit de bekroningen die hieronder vol gen. Het mooiste dier van de tentoonstelling was een Franse Hangoor van de S. G. Groot al hier. De bekroningen luiden als volgt: Vlaamse Reuzen (konijn grijs): Jonge rammen: A. Dekker lgg, J. van Kooten 2g; Oude rammen: J. van Kooten lgg; voedster (jong): J. van Kooten lzg. Vlaamse Reuzen (wit): ram (oud): A. Dekker lg; voedster (jong): J. Bouwens lgg: J. Bou- wens 2gg; ram (jong): A. Dek ker lg. Lotharingers (zwart): ram (oud): Jb. Smit lzg, W. H. Vink lzg, W. Hieltjes 2gg. W. Hieltjes lzg; ram (jong): W. Hieltjes lg: voedster (jong): W. Hieltjes lgg. Lotharingers (blauw): voed ster (oud): C. Kramer lg; ram (jong): Th. C. H. Wildenberg lgg, C. Kramer 2gg; voedster (jong): C. Kramer 2g, C. Kramer lg. Hangoor (konijn grijs): ram (oud): H. J. Schouten lzg; voed ster (oud): Y. Klos 2g, S. Groot lzg; ram (jong): M. Groothuizen 2zg, S. Groot lzg; voedster (jong): Y. Klos 3g, S. Groot zzg, S. Groot 2zg. Hangoor (wit): ram (oud): N. Appel lzg; ram (jong): H. J. Schouten 2g, H. J. Schouten lgg, R Bruinsma lzg. Hangoor (ijzergrauw)ram (oud): S. Groot lzg; ram (jong): B. van Riessen zgg, B. van Ries- sen lzg. Hangoor (bont): ram (jong): S. Volger lzg; voedster (oud): G. Goesinne lg; voedster (jong): Y. Klos lzg. Grote Chincilla: ram (oud): J. Schot lgg ram (jong): A. Kaan dorp 2gg, J. Schot lgg; voedster (jong): S. Volger 2gg, Jb. Schuit lgg; voedster met jongen: S. Vol ger lgg, S. Volger 2gg, H. Eek- hart lg. Vette: Grote Chincilla: J. Schot lgg;, Grote Chincilla: S. Volgers 2g; Rexen: mevr. S. J. v. d. Ak ker 2g, Rexen: mevr. S. J. v. d. Akker 2g; Rexen: mevr. S. J. v d. Akker lzg; Vlaamse Reu zen (wit): J. J. Spaans lg. Weeners Wit: ram (oud) W. Hieltjes 1 zg. Voedster (oud): W. Hieltjes lzg; R. Bruinsma 2 g. Ram (jong): C. Box 2g; J. Weit 1 g. Voedster (jong) C. Box 2 zg; J. Weit 1 zg. Angora: ram (oud): H. Kuiper 1 gg. Voedster (oud): H. Kuiper 1 gg. Ram (jong): H. Kuiper 1 gg. Voedster (jong): H. Kuiper 1 gg- Zilvervos: voedster (oud): W. C. Rentenaar 1 g. Ram (jong): W. C. Rentenaar 1 zg; J. Heddes 2 zg. Voedster (jong): W. C. Ren tenaar 1 g. Hollanders (blauw): voedster (jong): J. v. 't Veer 1 g. Gouwenaar: voedster (jong): J. v. 't Veer 1 g; (bruin): voedster (jong): J. v. 't Veer 1 zg; (geel) voedster (jong): B. van Riessen 2 g; H. v. d. Mey 1 g; (ijzer- grauw) voedster (oud): S. Volger 1 g. Voedster (jong): J. v. Gulik 1 g; (zwart) voedster (jong): C. Bose 1 g. Ram (jong): H. C. de Geus 2 g; D. Bogert 1 g. Black en Tan: ram (oud): C. Box 2 zg; D. Bogert 3 zg; D. Bo gert 1 zzg. Voedster (oud): S. Volgers 2 g. Voedster (jong(: C. Box 1 g. Rijnlanders: ram (jong): S. Volger 1 g. Russen (zwart): ram (oud): H. Kuiper 1 g. Voedster (oud): H. Kuiper 1 g. Ram (jong): H. Kui per 1 g. Blauw: ram (oud): H. Kuiper 1 gg. Voedster (oud): H. Kuiper 1 gg. Ram (jong): H. Kuiper 1 gg. Rexen (blauw): ram (oud): mevr.- J. I. C. v. d. Akker 1 g; J. de Reus 1 g; J. de Reus 1 g. Rus Reu (bruin): ram (oud): J. v. d. Gulik 1 zzg. Castor: voedster (jong): D. Bo gert 1 g. Bruin: ram (jong): E. Vonkeman 1 g. Voedster (jong): E. Vonkeman 1 gg. Alaska: ram (oud): K. Bruin 1 gg. Voedster (oud): K. Bruin 1 g. Ram (jong): de Barbanson 1 g. Voedster (jong): de Barban son 1 zg. Kleurdwerg (zwart): voedster (jong): J. v. d. Gulik 1 g; (ko nijngrijs): ram (jong): W. Slot 1 Master (bruin): ram (oud): de Barbanson 1 gg. Voedster (oud): de Barbanson 1 g. Groot Zilver (licht zwart): voedster (oud): E. Vonkeman 1 g. Ram (jong): E. Vonkeman 2 g; E. Vonkeman 1 gg. Voedster (jong): E. Vonkeman 1 g. Klein Zilver (lichtblauw) voed ster (oud): de Barbanson 1 g. Ram (jong): de Barbanson 1 gg. de hoeken en de kieren van het huis en maken de bewoners radeloos. De vorige week hebben de rat ten het twee-jarige zoontje van de heer Balk, Adri, in zijn wang gebeten en in de nacht van Maandag op Dinsdag was de baby Sonja het mikpunt van hun aanvallen. De ratten wemelden in de kamer en één ervan klom in het ledikantje van het meisje, dat in haar rechterhand werd ge beten. De toestand in dit gezin is hopeloos. Men durft de nacht nauwelijks in te gaan, uit vrees voor de ratten, die keer op keer blijven komen. Want de keuken, waar natuurlijk de lekkere hap jes liggen, waar ze op af komen, doet tegelijkertijd dienst als woonkamer enslaapkamer. Niets is veilig voor hun scherpe tanden en zij bezoedelen alles, waarmee ze in aanraking komen. De heer Balk zou wensen, dat de huiseigenaar hem zonder meer op straat zette, om daardoor een oplossing in deze uiterst precaire zaak te forceren. Alle bewoners van Alkmaar vragen zich nu af, hoelang dit „geval" nog zal duren Veel belangstelling voor het Badhuis St PANCRAS. Het aanwe zige badhuis op het Nobelhof dat momenteel over een kuipbad en 2 douchecellen beschikt, geniet zoveel belangstelling, dat het op de open gestelde uren in het weekend de drukte nauwelijks kan verwerken. Het afgelopen weekend werden voor 105 baden kaartjes afgegeven. Het bestuur van het Witte Kruis heeft dan ook aan het gemeentebestuur op uitbreiding aangedrongen. Frans bezoek aan het Nobelhof St. PANCRAS. Dinsdagmid dag om half twee arriveerde aan het Nobelhof een vijf en dertig tal leden van Franse Bond van Plattelandsvrouwen die een ex- cursiereis door Nederland maken. Zij werden door de secretaris, de heer Bruin, en de wijkverpleeg ster, in de recreatiezaal verwel- IFeersvertcachling medegedeeld door het KNMi te De Bilt, geldig van Woehs- dagavond tot Donderdagavond AANHOUDEND VRIJ KOUD Wisselend bewolkt met enkele buien. Matige tot krachtige wind, aanvankelijk krimpend naar Zuid, later draaiend naar West. Weinig verandering in temperatuur. NOORDERPERS-AUTO GEKANTELD Gistermiddag omstreeks half twee is een expeditie-auto van de .Noorderpers", die volbeladen met de Alkmaarse landbouwdag- editie op weg was naar Alkmaar, op het gladde wegdek van Rijks weg 7 nabij De Hulk geslipt en in de berm gekanteld. De bestuurder bleef ongedeerd, maar werd be dolven onder de pakken kranten. Hij werd door de bestuurder van een tegenligger uit zijn netelige positie bevrijd. De lading van de gekantelde wagen werd door een tweede ex- peditiewagen opgehaald en ver der getransporteerd. Zij kwam met enige vertraging te Alkmaar aan. De gekantelde auto werd licht beschadigd. Raad van Overleg BEEMSTER. In aansluiting op de sociale Zondag, die 6 Sep tember j.l. gehouden werd, zijn de voorzitters van de gezamen lijke standsorganisaties in West- Beemster het er over eens ge worden, dat een Raad van Over leg in het leven moet worden ge roepen. Hiertoe is de heer J. Bak- ber voorzitter van de Diocesane Middenstandsbond verzocht een avond te komen praten over het doel en het nut van een Raad van Overleg. In vele parochies bestaat reeds een raad, die altijd tot volle tevredenheid werkt. Tevens ligt het in de bedoeling om, evenals twee jaar geleden, een boekje te laten drukken, waarin het programma van de parochie vervat is. komd en enkele uren werden daar aangenaam doorgebracht. Zij werden door het nieuwe Witte Kruis-gebouw geleid en stonden verbaasd over de accommodatie van de magazijnen en de gerief lijkheden der woningen. Het ge heel was een uitstekende Neder landse reclame van volksgezond heidszorg ten plattelande. Na een frisse dronk vertrok de delegatie in Noordelijke richting voor een bezoek aan een boerderij. ST. PANCRAS In de Maan dagavond gehouden raadsvergade ring onder voorzitterschap van Burgemeester Kroonenburg, be sloot men tot aankoop van bouw terrein van P. J. v. d. Hurk, groot 65 strekkende meter voor f3400 Waarop het voorstel kwam tot het bouwen van drie dubbele woon huizen aan de Stuimellaan en opdracht te geven aan de ge meente-architect J. Rus Jr. voor het bouwen van eenvoudige wo ningen: kamer keuken en drie slaapkamers boven. B. en W. kregen nogal alarme rende berichten van de brand weercommandant. De bestaande spuit welke in 1947 is aangekocht is al met al volgens voorzitter een onding. „Wij willen hier toch een gewaarborgde brandspuit en kun nen daarmee niet wachten tot de begroting '54." Het voorstel was om van de fa. Kroonenburg een spuit te kopen met een capaciteit van 100 liter per minuut met 6 stralen welke een hoogte van 35 meter kunnen bereiken waarvan de kosten f5000 bedragen. Met al gemene stemmen werd tot aan koop besloten. Besloten werd tot opheffing van erfpacht van de grond waarop het voormalige Witte Kruis-magazijn is gebouwd. Tevens werd besloten het oude magazijn te bestemmen voor brandweergarage en het Witte Kruis alhier voor dit ge bouw te vergoeden een taxatie waarde van f3750. Het oude brandspuithuisje en het terrein werden verhuurd aan het Hoogheemraadschap te Alk maar voor f100 's jaars tot weder opzegging toe. De suppletoire begroting voor het verenigingslokaal werd ver hoogd van f4000 tot f6000. De nieuwe vloer is begroot op f2350, het timmerwerk op f1850 en een Vrolingkachel voor dit gebouw kost f580. De heer Nierop had gaarne een uitvoeriger prae-advies gezien daar hij bang was dat het lokaal binnenkort te klein was, vooral voor de O.L. school en S.S.S. als deze de populair wor dende matten in gebruik gaan nemen. Voorzitter gaf te kenrlen dat bij hem geen bezwaren waren ingediend over dit onderwerp. De begroting werd goedgekeurd. Als lid van de adviescommissie werd benoemd in de vacature de Vries, de heer H. Henning. Naar aanleiding van de notulen vroeg de heer van Kampen naar het Koedijkerpad. Voorzitter ant woordde dat hij en de heer Rus het pad nauwkeurig hebben beke ken en het een vrij hopeloze zaak vonden. Een afdoende verbetering kost enorm veel geld. De heer Duif was van mening dat het steeds toenemende verkeer in de zomer recht had op een goed rij wielpad. Een ding zouden wij moeten weten of de Prov. weg aanstaande is of dat het nog een 20-tal jaren zal duren; daarvan zijn de kosten afhankelijk. Voorzitter zal inlichtingen in winnen en ook met de gemeente Koedijk contact opnemen. KOEDIJK. Op 1 Augustus had op de Herenweg te Egmond- Binnen een verkeersongeval plaats, waarbij een motorrijder na een botsing met een personen wagen een ernstige val maakte en een hersenschudding opliep. Beide voertuigen reden in de zelfde richting. Nadat de auto, bestuurd door J. W. alhier, een tijdlang gereden had met een snelheid van 60 km per uur, ver minderde de bestuurder zün vaart tot 20 km en ging tevens meer op het midden van de weg rijden. Toen de motor genaderd was, zwenkte de wagen naar rechts, om een inrit in te rijden waarop de motorrijder niet ver dacht was. Deze verkeerde in de veronderstelling, dat de auto aan de linkerkant van de weg wilde gaan parkeren en zou de wagen daarom rechts passeren. De bot sing was onvermijdelijk. Gistermorgen moest de auto bestuurder J. W. terecht staan voor de Alkmaarse arrondisse mentsrechtbank wegens „hoogst onvoorzichtig, roekeloos, licht vaardig en onachtzaam" rijden. De officier van justitie, mr. A. W. Holsteyn, was van mening, dat niet alle schuld bij de auto bestuurder lag, doch dat ook de motorrijder beter had moeten op letten. De officier verweet W. verzuimd te hebben door in de spiegel te kijken en achterom te zien, zich te overtuigen of zün manoeuvre geen kwaad kon met het oog op achteropkomend ver keer. De motorrijder, zo zei hij, had niet rechts mogen passeren. Vanwege de schuld, die ook de motorrijder aan het ongeval had, wilde de officier de boete niet hoog stellen en eiste 25 gulden sub. 10 dagen. De verdediger van W., mr. C. Buers te Alkmaar, betoogde, dat zijn cliënt onder de gegeven om standigheden had gedaan zoals artikel 28 van de Wegenverkeers regeling dat voorschrijft. Hij had zijn richtingaanwijzer uitgestoken ten teken, dat hij naar rechts wilde gaan afwijken en terwijl hij van richting veranderde, liet hij toch de doorgang voor ach teropkomend verkeer vrü. De motorrijder had helemaal geen reden te veronderstellen, dat de auto links van de weg zou par keren en maakte dus een grote fout, door rechts te willen pas seren. Op deze gronden achtte mr. Buers vrijspraak gerecht vaardigd. De rechtbank bepaalde de uitspraak op 6 October a.s. DEN HAA 195419! oorspronk» 174.000 ii kunnen wi per jaar. E contingent* behoefterai ramingen i De kwestie oog op de lijk vast te t waarbij de i gemeenten i correctie ac bouw, ir H aansporing te treden. Volgens schema van veringen ligt geraamde mij in het voorui centraal woi 5500 woninge baar wordt gevallen kan worden gegev het oog op krachten bij triële ontwikl De provinci migratie binr zen eveneens aan te houd besturen imm gewezen con gemeenten. In zijn toe! deling van de zeide ministei Hoewel het lijke woningti beperking var vervanging v: len woningen zakelijke gev het tijdvak doel een cor woningen besi betekent een het aantal va woningen vo 1953. Van het co woningen is provincies vei de ouderdom wijl 3000 wc wezen aan dc hoogste perce woningen, mt Friesland, Dre resterende 30C reserveerd vo van sanerings De provim genten van 1 Januari 195' overleg met van Gedepute grote en kle luiden als vol Provincie (in Groningen Friesland Drente Overijsel Gelderland Utrecht Nrd-Holland Zd-Holland Zeeland Nrd-Brabant Limburg N.O. Polder Reserve v. m: en vervanginf Nederland Het versch ontstaan di In de bover tingenten zijr ningen, die ciering zullen Voor het jaa gerekend op onderstaande Het Ned Dinsdagavoi Olympisch S dam de speli lands elftal Jaap van der ste oefening landenwedstri. gen, welke Z wordt gespee Aanwezig leden van de sche commiss Terlouw heef de oefeningen verdween toe kamer. Hoew zijn rechterk kreeg hij tijc weer enigszin wonding. Op sloot de Kei louw niet te te stellen en vangen door v. d. Hoek.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 2