Alkmaarse Landbouwdag trok enorme belangstelling Beide clubs nemen de zaak hoog op Courses Duindigt 31 18 49 69 49 2.99 Zelfs buitenlandse fokkers op de expositie Handbaheam verloor van Oostenrijk Rond Enschede-EDO Verklaringen staan tegenover elkaar Nationale clubtitel voor „De Kampioen" SM HM Donderdag 24 September 1953 Paarina 5 BESTRAAT 57j le stad genie t. en W. V biedt ne Ham ?ram 55 dees ;ram 59 ischotel tie 'ram g9 Zult 'ram 37 -kaas ik m volvette gram 9 mer kaas 'ram 39 Edam, kaas gram 139 vaas gram t cacao gram 59 r Choc, ing kje g >n ensaus 1 blik 49 papier illen 29 ïti cacao) gram 39 ►lade Pasta >tten gg ikoeken kken 75 potten ananas 159 e bonen re oogst) gram 59 Fr ou gram 49 Biscuits gram 29 noot es gram daas gram ie Wafels gram 49 Repen rten) slade tongen gram 59 itenhartjes gram 39 grote ss oor 25 nen -brood gram 45 augurken pot 79 Haring uks 47 emelk suiker ikken 85 en ananas chijven 89 aanbieding j ootste fles prima 1V0CAAT ALKMAAR De Landbouivdag 1953 mag in alle opzichten geslaagd heten! De verschillende rubrieken waren zoivel wat de kwantiteit als ivat de kwaliteit betreft, uitstekend verzorgd. Hoewel er af en toe een regenbuitje viel, hield het weer zich vrij goed, zodat de talrijke be zoekers aan het tentoonstellingsterrein, de Korenbeurs- tentoonstelling en de Lappenmarkt ongestoord hun gang konden gaan. Van de zijde van de handel was er een vrij goede belcmgstelling. Vooral in de rubrieken „vetvee" en „handelspaarden" was er een levendige handel, terwijl er voor het fokvee veel belangstelling iverd getoond zo wel van de zijde van de fokkers uit deze provincie als van ver daarbuiten, tot zelfs uit buitenlandse fokkerskringen. De ringrijderij op de Dijk bleek een attractief onderdeel van het programma. Het Vorige jaar had men deze attractie achterwege gelaten, doch de ervaring van de ze Landbouwdag deed de com missie nu reeds besluiten, ook het volgend jaar de ringrijderij weer op het programma te zet ten; de Dijk bleek hiervoor een bijzonder geschikte plaats, zodat ook het volgend jaar de ringrij derij hier wederom zal worden gehouden. Er namen ruim twintig dames en heren aan deze aardige attrac tie deel en er was veel belang stelling voor. De wisselbeker ver huisde naar mej. Laan uit Ber gen, die het hoogst aantal ringen behaalde. De overige prijswin naars waren: 2. J. P. Seheurder, Alkmaar; 3. J. P. Rotteveel, Hei- loo; 4. J. Zoon, Heiloo; 5. mevr. Kieft-Kostelijk; 6. J. Terra, Scher- meer; 7. mej. Zwakman, Bergen; 8. J. de Wit, Heiloo; 9. mej. Schip per, Alkmaar. De prijzen beston den uit kunstvoorwerpen. Tot laat in de namiddag was 't vooral op de Laat, waar de Lap penmarkt werd gehouden en in de stand op het Doelenveld, die ook des avonds nog vele bezoe kers trok, zeer druk. Bekroningen Schapen (geregistreerd Texels ras): De kampioensprijs met de gouden medaille van de gemeen te Alkmaar werd gewonnen door Jacob Edelman Gzn. en Zn. te Oosterend (Texel), in de rubriek viertallen ooien van een vader- dier geboren in 1951. Reserve kampioen werd de in 1952 gebo ren ram F. 6670 van H. J. E. van Hoorn te Heerhugowaard; fok ker N. Ruyter, Beemster. Bij het vermelden der bekro ningen is de eerste naam die van de eigenaar, eventueel eigenaar fokker; de tweede naam die van de fokker. De bekroningen waren voorts .nis volgt: Rammen geboren in 1950 of vroeger: 1. C. J. Hoedjes, Scha- gen - J. P. Schipper, Abbekerk; 2. W. J. Stoop, N. Niedorp - A. Groot, O.-Blokker; 3. P. Kiste- maker, Abbekerk - N. J. de Vries Spanbroek. Eerv. vermelden: G. Oortwijn, Purmer - N. J. de Vries, Spanbroek. Rammen geb. in 1951: 1. P. Kistemaker, Beemster - Gebr. Ho- getoorn, Beemster; 2. Wed. D. Ruyter, Nibbixwoud - J. de Jon ge, Beemster; 3. Wed. J. Wage- maker, Weere - P. Kistemaker, Abbekerk. E.v. J. Langedijk Hzn., De Weere (Jac. Eelman Gzn., Oosterend); D. Oostwouder, Beem ster (N. Kikket, Texel); W. No bel, Beemster (J. Lap Kzn., Te xel). Rammen geb. in 1952: 1. H. J. E. van Hoorn, Wieringerwaard - M. Ruyter, Beemster (res. kamp.); 1 P. Waal, Beemster - M. G. Bakker, Texel; 2. A. Smit en W. Zee, Beemster - C. Laan Dzn., Berkhout; 2. Gebr. Hogetoorn, Beemster; 3. Gebr. Donker, Scha gen-Twisk; 3. B. v. d. Peet, De Weere - J. Wagemaker, De Weere; e.v.: D. Appel, Heerhugowaard (wed. J. Wagemaker, Weere); Wed. J. Wagemaker, De Weere. Ramlammeren (drietallen) van een vaderdier, geb. in 1953. In deze rubriek werden uitsluitend ervolle vermeldingen toegekend. En wel aan. G. Appel, Burger- brug; F. Blaauw, Beemster; A. Brak Jr., Schagerbrug; A. Groot, Oosterblokker; K. Bruins, Ven huizen; J. Fijnheer, Winkel; J. de Goede, Purmer; C. J. Hoedjes, Schagen; Gebr. Hogetoorn en J. Stam, Beemster (tweemaal); Gebr. Hogetoorn, Beemster; J. J. Kalverboer, Oterleek; G. C. Kik kert, Den Burg; P. Kistemaker, Beemster; N. A. Koning, Beem ster; D. Koopmans, Barsinger- horn; C. Laan Dzn., Berkhout; D. Oly, Beemster; W. v. d. Oort, Barsingerhorn; Gebr. Ruiter, Oos terblokker; J. J. Ruiter te Bo- beldijk; J. P. Schipper, Abbekerk; A. Smit, Beemster; N. G. A. Stuyt, Nibbixwoud; P. C. Vis, Venhui zen; W. Zee Wz., Beemster. Schapen met haar in 1953 ge boren lammeren, waaronder ten minste twee ramlammeren: 1. A. Brak Jr., Schagerbrug (tevens winnaar van de beker); lb. P. Waal, Beemster; 2a. Idem; 2b. D. Appel, Heerhugowaard; 3a. N. Ruyter, Beemster; 3b. A. Brak, Schagerbrug; e.v. Gebr. Hoge toorn, Beemster; J. J. Ruiter, Bobeldijk. Ooien met haar in 1951 geboren lammeren, waaronder minstens een ooilam en een ramlam: A. Met lammeren geb. voor 12 Maart: 1. Wed. J. Wagemaker, Weere; 2. D. Haremaker, Beemster; 3a. B. v. d. Peet, Weere; 3b. P. Waal, Beemster. B. Met lammeren geb. na 12 Maart: 1. N. Ruyter, Beem ster; 2. Gebr. Donker, Schagen- Twisk; 3a. F. van Breugel, Heer hugowaard; 3b. B. S. de Jong, Starnmeer. Ooien met haar in 1953 geb. lammeren, ooien met een ramlam, geb. voor 15 Maart: 1. Gebr. Don ker, Schagen-Twisk; 2. P. Kiste maker, Abbekerk; 3a. D. Olie, Beemster; 3b. Idem; e.v. J. J. Ruyter, Bobeldijk; N. Ruyter, Beemster. Zelfde rubriek met lammeren geb. na 14 Maart: 1. G. C. Kik kert, Den Burg; 2. N. Ruyter, Beemster; 3. A. Brak Jr., Scha gerbrug; e.v. F. van Breugel, Heerhugowaard. Ooien (viertallen) geboren in 1951 of vroeger: la. tevens reser ve kampioen Wed. J. Wagemaker De Weere; lb. Gebr. Donker Pz., Schagen-Twisk; 2a. W. v. d. Oort Czn., Barsingerhorn; 2b. J. P. Schipper, Abbekerk; e.v.: J. Lan gedijk Hzn., De Weere. Ooien (viertallen) van een va derdier geb. in 1952: la. tevens kampioen winnaar gouden me daille gemeente Alkmaar J. Eel man Gzn. en Zn., Oosterend, Te xel; lb. Wed. J. Wagemaker, De Weere; 2a. F. J. Stolp, Beemster; 2b. F. van Breugel, Heerhugo waard; 3a. J. P. Schipper, Abbe kerk; 3b. Gebr. Donker Pzn., Schagen-Twisk. Ooilammeren (viertallen van een vaderdier geb. in 1953: la. Wed. J. Wagemaker, De Weere; lb. Idem; 2a. N. A. Koning, Beemster; 2b. Gebr. Ruiter, Oos terblokker; 2b. J. P. Schipper, Abbekerk; 3a. P. Waal, Beemster. Varkens (geregistreerd Groot Yorkshire): Kampioen in de ru briek fokzeugen, ouder dan twee jaar (sterzeugen): de inzending van C. Klaver, Heerhugowaard. Reserve kampioen in dezelfde ru briek de inzending van J. Visser, Sijbekarspel. De verdere bekro ningen in deze rubriek waren als volgt: lc. C. Borst, Heerhugo waard; ld. C. Klaver, Heerhugo waard; 2a. C. Borst, Heerhugo waard; 2b. M. C. Veldt, Bergen; 2c. J. Kramer, Koedijk; 3a. J. de Jonge, Beemster; 3b. W. J. Kees- om, N. Niedorp; 3c. N. J. Blauw, Heerhugowaard. Beren geb. in 1951 of eerder: la. C. Borst, Heerhugowaard; lb. J. Oostwouder, Beemster; lc. P. N. Laan, Opmeer; ld. Gebr. Buis, Westzaan; 2. C. Knijn, Monniken dam, L. v. d. Velden, Egmond a. d. Hoef; P. Rol, Starnmeer en J. Schipper. Graft; 3. S. Bakker, Aartswoud; C. Frikkee, Purmer. Beren geb. na 31 Dec. 1951 en voor 1 Oct. 1952: J. Stuyt, Obdam lb. J. Bakker Szn., Warder; lc. S. Moeijes, Berkhout; 2. J. Sche- ringa, Nrd.-Beemster en C. Borst, Heerhugowaard; 3. P. Bakker Szn. H.H. Waard; J. Veldt, Bergen (tweemaal). Beren geb. na 30 Sept. 1952, doch niet jonger dan zes maan den: 2. J. Oostwouder, Beemster; 3. C. Borst, Heerhugowaard. Fokzeugen ouder dan twee jaar (geen sterzeugen): 1. S. Borst, Heerhugowaard; A. Brak, Scha gerbrug; 2. M. C. Veldt, Bergen; 3. J. C. Borst, Heerhugowaard; 4. D. Donker Pzn., Schagen. Fokzeugen vanaf 14 maanden tot en met 2 jaar: la. C. Borst, Heerhugowaard; lb. C. Klaver, Heerhugowaard; lc. D. Harema ker, Beemster; 2a. K. Kant, Win kel; 2b. R. Bakker, Venhuizen; 3a. P. Laijen, N. Niedorp; 3b. S. Borst, Heerhugowaard; 3c. R. Bakker, Venhuizen; 3b. J. C. Borst, H.H. Waard. Fokzeugen tot en met 14 maan den: 1. M. C. Veldt, Bergen; 2a. P. N. Laan, Opmeer; 2b. Idem; 3a. P. Donker Pzn., Twisk; 3b. N. C. Veldt, Bergen. Zeugen geb. voor 1 Oct. 1951 met minstens 6 biggen niet ouder dan 85 dagen: la. G. Stapel, Beemster (winnaar van de be ker); lb. P. Donker Pzn., Twisk; 2a. C. Spaan, West-Graftdijk; 2b. D. Koning Czn., Spanbroek; 3. J. Beets, Beemster. Zeugen geb. na 30 Sept. 1951 met 6 biggen niet ouder dan 85 dagen: 2. J. Houter, Wognum. Twee- of drietallen fokvarkens uit een toom van 4 tot en met 6 maanden: la. S. Borst, Heerhu gowaard; lb. J. Veldt, Bergen; 2a. C. Borst, Heerhugowaard; 2b. J. C. Borst, Heerhugowaard; 3a. M. C. Veldt, Bergen; 3b. C. Borst, Heerhugowaard. Twee- of drietallen fokvarkens uit een toom van 6 tot en met 10 maanden: la. J. C. Borst, H.H. Waard; lb. P. Rol Czn., Starnmeer I lc. P. Donker Pzn., Twisk; 2a. J. C. Borst, Heerhugowaard; 2b. R. Klugt, Beemster; 2c. P. N. Borst, Heerhugowaard; 3. P. N. Laan, Opmeer. In deze rubriek werden de fok kers niet afzonderlijk vermeld. In de meeste gevallen was de fok ker tevens eigenaar. Paarden. In deze rubriek ging de kampioensprijs met de gouden medaille naar de fokker-eigenaar van de driejarige merrie (Gro nings type) Oleny, de heer J. Nieuwhof, Middenmeer. De twee de prijs in deze rubriek was voor ide fokker-eigenaar van Oberona, 'de heer J. Bos, Wieringerwerf; 3. G. Kramer, Stompetoren met Or- pa; e.v. Pareltje van C. A. Rotte veel, Oterleek, fokker S. K. Wier- sema, Niehoven. Oldina van N. J. Baluw, Heerhugowaard, fokker T. Plender, Kamperveen. Reserve-kampioen werd Roze- linneke in de rubriek eenjarige merriën (Gelders type) van de fokker-eigenaar G. Franzen te Bergen, die tevens de wisselbe ker verwierf. In deze rubriek was: 2. Rumanda van de fokker- eigenaar J. Bierens, West-Graft dijk; 2. Roluna van C. Kos, Ber gen, fokker C. Blankendaal, Ber gen; e.v.: Rewa van de fokker eigenaar J. Bierens, West-Graft dijk. In deze rubriek voor het Gro nings type: 1. Rileny, fokker-eige naar J. Nieuwhof, Middenmeer; 2. Rabecca, Gebr. Olie, Purmer- end; 3. Reina, fokker-eig. H. J. Veenman, Wieringerwerf; e.v.: Rennie, fokker-eig. N. Slooten, Stompetoren en Roscula, fokker- eig. C. van Stralen, H.H. Waard. Merrieveulens (Gelders type): 1. Senda, G. Franzen, Bergen; 2. Sira, Jac. Bierens, West-Graftdijk; 3. Surprise, J. Veldt, Bergen; e.v.: Suzettha, G. Franzen, Bergen. Idem Gronings type: 1. Rosita, P. Donker Pzn., Hoogwoud; 2. Seleene, P. Zwakman. Bergen; 3. Veulen, J. Nieuwhof, Middenmeer e.v.: Veulen, C. van Stralen, H.H. waard. In deze rubriek waren de eigenaars tevens fokker. Tweejarige merriën Gelders type: 1. Paula, fokker-eig. J. Veldt Bergen; 2. Pamora, fokker-eig. H. Mulder, Groet; 3. Paula, eig. J. Schrooder, fokker J. Jomgert, Westwoud. Idem Gronings type: 1. Pagina, N. van Diepen, Ursem; 2. Panora, Tj. Dorenbos, Middenmeer; 3. Prinses Gretha, C. A. Rotteveel, Oterleek, fokker J. Appelman, Hensbroek. Driejarige merriën Gelders type 1. Opaulina, J. J. de Koning, Oter leek, fokkers Gebr. Kok, Wog num: 2 Odina, H. P. Kramer, Koedijk, J. Kramer Koedijk (fok ker). Vierjarige en oudere stamboek- merriën. Gelders type: 1. Nonda, G. Franzen, Bergen, fokker J. de Jong Jzn., Hei en Boeicop; 2. Morina, mej. E. Witte, Den Burg, Texel, fokker A. J. Borst, Wierin gerwaard; 3. Loesje, J. Veldt, Bergen, fokker G. Veldt, Castri- cum. Idem, Gronings type: 1. Ibera, M. Kapteyn, Egmond a. d. Hoef, fokker K. Lantink, Gasselte; 2. Meta, M. Kapteyn, Egmond a. d. Hoef; 3. Hoesti, G. Kramer, Stom petoren, fokker K. Ch. Bischof, Wieringerwerf; e.v.: Cerafia, J. Kalverboer Szn., Oudorp, fokker F. Benneman, Uithuizen. Vierjarige en oudere ster- en kroonmerriën. Gronings type: 1. Kileny, J. Nieuwhof, Midden meer, fokker Wed. R. de Boer, Grootegast; 2. Nemia, P. Donker Pzn., Hoogwoud; 3. Idelene, P. Zwakman, Bergen; e.v. Nilma, F. van Breugel, H.H. Waard, fokker H. G. Eggink, Laren (Geld.). Handelspaarden. Hengstveulens: I. De heer Salentijn, Heiloo; 2. M. Kaptein, Egmond a. d. Hoef. Vetvee. Vette koeien afgewis seld. In deze rubriek ging de col- lectieprijs voor de drie beste koeien van een eigenaar plus de wisselbeker naar de heer C. Smit te Alkmaar, die zes eerste prijzen behaalde benevens de kampioens prijs. Eerste prijzen behaalden voorts: Mevr. Laan-De Koning, Oudorp (tweemaal) en J. Kieft, Noordervaart. Vette koeien niet afgewisseld: Eerste prijzen behaalden G. de Jong, Ursem (tweemaal), S. Blee- ker, Beemster en D. Kramer Glij- nis, Stompetoren. Vette koeien met ten hoogste twee brede tanden: 1. Blom, Wie- ringen. Kalfkoeien afgewisseld: Eerste prijs met extra medaille: L. Vet- haak, Oudorp en C. Smit, Alk maar (tweemaal). Kalfkoeien niet afgewisseld: 1. C. Smit, Alkmaar; 2. L. Vethaak, Oudorp; 3. D. Sleutel, Schagen. Kalfschotten: 1. Van Dokkum, Alkmaar; 2. De Dood, Alkmaar; 3. Vis, Alkmaar. Vette schapen: 1. J. C. Kooij, N. Niedorp; 2. A. Booy, Alkmaar; 3. C. Batlus, Oterleek. Geiten en bokken. Geiten geb. in 1950 of vroeger: 1. Alie, W. Valstar, Assendelft; 2. Eva, R Klijn, Assendelft; 3. Tonie, S. Groentjes, Castricum; 4. Trudie, P. Zonneveld, Krommenie; 5. Thea, D. Heine, Assendelft; 6. Anna, J. Groentjes, Castricum; 7. Anne Marie, M. Kamphuis, Wormerveer; 8. Reintje, L. Kort, Wormerveer; 9. Nora, J. Nieuwen- huizen, Castricum. Geiten, geb. in 1951: 1. Marie, P. Zonneveld, Krommenie; 2. Loes, M. Kamphuis, Wormerveer; 3. Catrien, P. Kok, Castricum; 4. Truus, W. Stuyfbergen, Castri cum; 5. Alie III, W. Boet, Assen delft; 6. Miesje, A. Bootsman, Wormerveer. Geiten, geb. in 1952: 1. Tiny, P. Kok, Castricum; 2. Greta, P. Zonneveld, Krommenie; 3. Eva II, W. Valstar, Assendelft; 4. Coba, 5. A. Groentjes, Castricum; 5. Corrie, B. Groentjes, Castricum; 6. Johanna, P. Zonneveld, Krom menie; 7. Nellie, B. Groentjes, Castricum. Geitlammeren: 1. Alie IV, W. Valstar, Assendelft; 2. Johanna, P. Zonneveld, Krommenie; 3. Ga- tha, J. Groentjes, Castricum; 4. Eva (H. I.) G. Bos, Assendelft; 5. Carla, M. Kamphuis, Wormer veer; 6. onbekend; 7. Eva H2, G. De militaire zwemkampioenschappen CAIRO, 23 Sept. Op de eer ste dag van de internationale mi litaire zwemkampioenschappen in Cairo heeft Egypte een overwin ning geboekt door de eerste prijs te behalen in de 4 maal 200 meter vrije slag estafette. De Egyptena- ren noteerden een tijd van 9 mi nuten en 21 seconden. De Nederlandse estafetteploeg bezette de tweede plaats, Ameri ka de derde en India de vierde. De Nederlandse ploeg, bestaan de uit Pieters, Zijlstra, Schultz en Rademakers, noteerde een tijd van 9.32.5. Amerika maakte eén rijd van 9.43.6 en India 10.28.8. Hos, Assendelft; 8. Cora, L. Kort, Wormerveer. Bokken geb. in 1951 of vroeger: la. Modderman, afd. Castricum, fokker G. Franzen, Bergen; lb. Knul, afd. Westzaan, fokker K. de Boer, Zaandam; 3. Machien, afd. 't Veld, fokker G. Lanser, Zaandam. Bokken geb. in 1952: 1. Neva, afd. Assendelft, fokker R. Klein, Assendelft; 2. Murmie, afdeling Krommenie, fokker F. Boonakker, Hilversum. Boklammeren: 2a. Opposant, G. Dekker, Westzaan; 2b. Overall, R. Klijn, Assendelft; 3. Odeur, afd. Westzaan; 4. Odeon, R. Klijn, As sendelft. De beste productiegeit: 1. Eva, R. Klijn, Assendelft; 2. L. Kort, Wormerveer; 3. W. Valstar, As sendelft. Mooiste groep (vijf stuks) uit een afdeling: 1. afd. Castricum; 2. afd. Assendelft; 3. afd. Krom menie. De beste melkgeit: Alie, Valstar Assendelft. De beste bok: Modderman, afd. Castricum. LINZ, 23 Sept. Het Neder lands handbalelftal heeft de offi ciële ontmoeten met Oostenrijk 1912 verloren. Met rust hadden de Oostenrijkers met 96 de lei ding. Hoewel doelman Slaats het Ne derlands doel op fantastische wij ze heeft verdedigd hij kreeg dan ook menig open doekje van de ruim 5000 toeschouwers-— heeft hij niet kunnen verhinderen dat zijn ploeg met flinke cijfers ge slagen werd Telkens' opnieuw gleed de Oostenrijkse aanval met vloeiende fantasierijke combina ties door de Oranje-verdediging, tegenover welk spel onze landge noten, bij wie naast Slaats. Wal ker en van Duursen het meest op de voorgrond traden, niet in snelheid, maar wel in techniek en in tactiek duidelijk tekort schoten. Bovendien werden van Duursen en Jongetjes, de twee gevaarlijkste spelers uit de Ne derlandse voorhoede, zwaar be waakt en werden hun weinig kansen gelaten. Niettemin wist van Duursen toch nog vijf maal en Jongetjes drie keer het net te vinden. Walker (2 x). van Blitterswijk en Zuidema maakten de overige Nederlandse doelpun ten. Aan Oostenrijkse zijde wa ren Untersberger en Klancnik met ieder vijf treffers het meest succesvol. Hofman (3 x), Land- zettel (3 x). Weinhappel (2 x) en Hackl maakten voorts de Oosten rijkse zege tot een feit. Zondag had de Nederlandse ploeg in een officieuze wedstrijd te Salzburg met 1712 in de Oostenrijkers ziin meerdere moe ten erkennen. NEDERLANDSE DAMES NAMEN REVANCHE LINZ, 23 September Het Nederlands dames handbalteam heeft te Linz op fraaie wijze re vanche genomen voor de 43- nederlaag, welke het Zondag te Salzburg in de officiële wedstrijd tegen Oostenrijk heeft geleden. In de officieuze ontmoeting met de Oostenrijksen behaalden de Nederlandse dames een verdien de 74-overwinning. Vooral in de Nederlandse aan val klopte het veel beter dan Zondag het geval is geweest. In. hoog tempo ging het telkenmale op de Oostenrijkse veste af, waar de verdediging voor moeilijke problemen werd gesteld. Frieda Vos, Tine Handgraaf, Henny de Jong-Assink en Nel van Gennep bezorgden Neder land met rust een 42-voor- sprong, welke na de rust door Fabie Snel-Muller (met Nel van Gennep en doelvrouwe Annie v. d. Veen-Huisman tot de uitblink sters behorend), die twee maal doel trof en Tine Handgraaf tot 74 werd vergroot. Voor Oosten rijk scoorden de dames Fenseizen (3 x) en Zaworka. West Bromwich Albion komt niet Het bestur van de Engelse eer ste divisieclub West Bromwich Albion heeft besloten de uitnodi ging van de K.N.V.B. om op 7 October in een oefenwedstrijd voor het voorlopig Nederlands elftal voor de wedstrijd Neder landBelgië uit te komen, niet te accepteren. De secretaris van Albion deelde mede, dat het bestuur de invitatie gaarne had aangenomen wanneer deze op een gelegener tijdstip was gekomen. „Het programma, dat wij voor de boeg hebben, is te zwaar om er nog éen extra wedstrijd aan toe te kunnen voe gen. Wij hebben enkele spelers op de ziekenlijst staan en ons reservemateriaal is niet bijzonder sterk" aldus de secretaris van West Bromwich Albion. Naar aanleiding van de voetbal wedstrijd EnschedeEDO, waar over we reeds schreven in ons Maandagnummer, hebben beide clubs fel gereageerd op de pers commentaren, die na afloop in de kranten verschenen over de onge regeldheden na afloop en tijdens de wedstrijd. De heer van Dalen, voorzitter van Enschede betreurt het optre den van het Enschedese publiek ten zeerste. Het heeft ons als Sportclub-bestuur in ernstige moeilijkheden gebracht en de goe de naam, die club en publiek in Enschede hadden, grovelijk in dis- crediet gebracht. Moge vooral het publiek lering trekken en voor herhaling waken. De heer van Dalen kwam ook nog even terug op de wedstrijd zelve. Hij ver klaarde, dat het spelsysteem, dat EDO toepast, alle attractie van voetbal als kijkspel wegneemt en er slechts op is gericht ten koste van alles het vege lijf te redden. Zolang dat systeem echter op sportieve manier wordt uitgevoerd kan men daar geen bezwaren te gen hebben en' dat geschiedde voor de rust dan ook volkomen correct. Na de hervatting begon EDO echter meer en meer lukraak de steeds menigvuldige Ensche- de-aanvallen af te slaan, waarbij geen tegenstander werd ontzien. Met als gevolg, dat het spel in ruwheid ontaardde, waarbij twee doelverdedigers van ons 't slacht offer werden. Voorzitter van Dalen wilde daarmee niet beweren, dat de EDO-spelers willens en wetens hun tegenstanders buiten gevecht hebben gesteld. Dat hun spel ruw en zeker te hard was, wilde de Enschede-voorzitter toch beslist opmerken. „Niet onsportief" zegt EDO Het EDO-bestuur heeft over deze wedstrijd een geheel andere mening. Het noemde het spel van EDO positief niet ruw en in ieder geval niet ongeoorloofd. Dan had de scheidsrechter zeker zijn maat regelen getroffen. Er zijn ver schillende voorbeelden van spor tiviteit buiten de lijnen als voor beeld aan het publiek. Het was inderdaad geen mooie wedstrijd, maar van een voetbalschandaal is geen sprake geweest. Wij zou den nl. zulks niet durven bewe ren van onze tegenpartij. Dat onze midvoor Roodselaar twee maal genoemd wordt bij de wel zeer toevallige ongelukkige sa menloop van omstandigheden ten aanzien van beide keepers, is ook onjuist. Bij de scrimmage was naast verscheidene Enschedespe- lers Roodselaar betrokken, ter wijl bij de andere doelworsteling onze linksbuiten Klein zich tus sen de Enschede-verdedigers be vond. Zij hebben niet ongeoor loofd uitgevallen en verdienen niet, evenals de negen anderen zo onsportief bejegend te worden, als nu is gebeurd. Wel zo liggen dus de zaken bij de beide clubs. Er is natuurlijk een rapport naar de KNVB ge zonden en ongetwijfeld zal het bestuur van onze voetbalbond een serieus en onpartijdig onder zoek instellen, naar hetgeen daar in Enschede is gebeurd. Strenge straffen voorkomen wellicht her halingen, vooral omdat het eerste klessers zijn, die toch in velerlei opzicht een voorbeeld moeten zijn voor de kleinere clubs. WASSENAAR, 23 September De uitslagen van de te Duindigt gehouden draverijen lulden: Resp. tijd en km-tijd. Australië-prijs: 1. Sunshine Hollandia (W. H. Geersen) 2.13.8, 1.35.6; 2. Spencer Gay's zoon; 3. Sunshine. Tot. w.: 2,20; pl. 1,40, 1,50, 1,40; gekopp. 4,70; covec. 3,50. Bourbon-prijs: 1. Rosa B (F. A. Bosveld) tijd 3.17.7, 1.43.2; 2. Rita du Maire; 3. Rina V. Tot. w.: 5,10; pl. 2,10, 2,50, 2,80; gekopp. 17,70; coverc. 6,80. Trump-prijs: 1. Rentinus (J. de Vlieger) 3.08.4, 1.30.6; 2. Prins Bernhard D; 3. Quena BH. Tot. w.: 3,70; pl. 1,70, 3,90, 1,70; ge kopp. 10,90; coverv. 13,40. Aiglon-prijs: 1. Quintus Har vester (A R. Nottelman) 3.39, 1.25.5; 2. Quicksilver-S; 3. Pepsi Cola. Tot. w.: 2,40; pl. 1,40, 2,30: gekopp. 7,50; coverc. 3,10. Spear-Chief-prijs: 1. Norbert M (W. Leeuwenkamp) 3.05.7, 1.26.8; 2. Persimmon; 3. Junoschka. Tot. w.: 8,70; pl. 2,30, 2,30, 3,80: ge kopp. 13,40; coverc. 6,30. De resultaten van de te Duin digt gehouden rennen waren: Caulfield-prijs: 1. Cape d'Or (A. W. van Dijk) tijd 1.31.2; 2. Hidalgo; 3. Samson. Tot. w.: 13,40; pl. 2,40, 1,40; gekopp. 9,70; co verc. 3.90. Marauder-prijs (begrensde han dicap A): 1. Solenzara (F. Del- brassinne) tijd 2.14; 2. Riphales; 3. Flying Gal. Tot. w.: 5,90; pl. 2,?0, 4,gekopp. 21,50; coverc. 6,30. Ajax-prijs: 1. Karioka (C. Th. Sterk) tijd 1.50.8; 2. Bonheur Perdu; 3. Capriola du Einrath. Tot. w.: 9,70; pl. 8,50, 6,40, 5,60; gekopp. 19,20; coverc. 11,40. Totale omzet totalisator f 47.849,50. ENGELSE LEAGUE LONDEN, 23 Sept. De uit slagen van de heden in Engeland gespeelde voetbalwedstrijden lui den: Eerste divisie: Sheffield Wed nesday 3, Newcastle United 0. Tweede divisie: Everton 3, Notts Gounty 2. EINDHOVEN, 23 Sept. „De Kampioen", de wielerclub uit Haarlem, die verleden jaar voor het eerst beslag wist te leggen op de nationale clubtitel van de K.N.W.U., heeft, met nog meer overtuiging en met een nog gro ter verschil dan vorig jaar het geval was, op het parcours van de Kempen" deze prestatie her haald. Opnieuw werden de rood-wit- ten eerste. Zij legden de 108 kilo meter in storm en stortregen af in de tijd van 2 uur 45 min. 31 sec. Het waren Gerrit Peters, Gerrit Voorting, Adri Voorting en Wim Rusman, die de strijd tot het einde konden volbrengen. Piet van Roon en Arend van 't Hof hadden onderweg wegens pech moeten opgeven. De eindstand luidde: 1. D( Kampioen, Haarlem 2 uur 45 min 31 sec.; 2. Wilhelmina, Eindhovei 2.52.3. Het Zuiden, Eindhovet 2.52.42; 4. Maastricht 2.53.5 D.T.S., Zaandam 2.54.4; 6. Pedaal- ridders, Rotterdam 2.55.35; 7. De Bataaf, Halfweg 2.55.37; 8. De Germaan, Amsterdam 2.55.57; 9. Ulysses, Amsterdam 2.56.17; 10. Feijenoord, Rotterdam 2.56.54. Dammen De tientallen voor BelgiëNederland Op 4 October wordt te Ant werpen de damwedstrijd België- Nederland gespeeld, waarvoor de tientallen als volgt ziin samen gesteld. België: Verpoest, Vaessen, De- mesmaecker, Verleene, Slabby, Havaert, Croteux, Govaarts. Da- moiseau en Jongen. Nederland: Piet Roozenburg, Keller, Bom, W. Roozenburg, Beers, Bergsma, Laros. Bizot, v. d. Sluis en v. Aalten. (Advertentie) Meer dan veertig ploegen namen deel aan de wedstrijd om het clubkampioenschap van Ne derland, die Woensdag voor de eerste maal op het bekende parcours van de „Omloop der Kempen" werd gehouden met vertrek en aankomst in Eindhoven. Eerste werd de Haar lemse club „De Kampioen" in de tijd van 2 uur 45 min. 31 sec. Hier zien we de Haarlemse ploeg bij het vertrek. V.l.n.r. A. van 't Hof, A. Voorting, W. Rusman, G. Voorting, P. van Roon en G. Peters. Tijdens de rit zijn Van Roon en Var\ 't Hof uitgevallen.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 5