W.A.G. zal verbeteringen brengen Jetty Piersma verbetert kringrecord Record-inschrijving voor Herfsttentoonstelling AGENDA GEBR. LUST Maandag 28 September 1953 Bond van beroepsgoederen- vervoerders „St. Franc^iscus" TERRIëRSgNIEUWS A'dam VITerriërs I DAMES D.E.M. II—TERRIëRS I A.F.C.-nieuws Aankoop 8 woningen Raaks je en Zandersbuurt ALCMARIA VICTRIX STORM OVER STAVENISSE SCHAGEN 1-OCTOBER VOLLEYBAL „Tempo" in de NeVoBo Aanrijding De heer Bakker stelt vragen Uit het politierapport Zaak-overdracht „STORM OVER STAVENISSE" (Zeeland) BRIDGEN F eestvergadering van de K.A.B. Clandestiene handel in gedistilleerd Postcommandant gehuldigd GRAFTERKERMIS Kerkhof uitgebreid Ambts j ubileum SERENADE Markt en Beurs EERSTE HYPOTHEEK uitzetting in eerste hypotheken Nutsspaarbank Alkmaar De betere permanent f6.- compl. |oh. Kalksma Alkmaar NAAISTERS en leerling-naai sters H. ECKMANN, Confectie-atelier N.V. TESSELSCHADESTRAAT 1 ALKMAAR Dubbel Divanledikanten Binnenveringsma trassen Stalen Slaapkamer, Pagim 2 -V-V ALKMAAR. Zaterdagavond hield de afdeling Alkmaar van de Nederlandse Katholieke Bond van Beroepsgoederenvervoerders een ledenvergadering in café Haring op de Oudegracht. Als spreker was aanwezig mr G. K. M. Gee- Ien, algemeen secretaris van de Bond, die de mogelijkheden, die door de per 1 Januari 1954 in werking tredende Wet Autover voer Goederen worden geopend, besprak en tevens diep inging op diverse sociale en economische problemen, die zich ook in de kringen van het beroepsvervoer voordoen. De voorzitter, van de afdeling Alkmaar, de heer A. de Wit, heette alle aanwezigen van harte welkom. Van de Alkmaarse af deling, die eerst kort geleden werd opgericht, zijn nog niet alle katholieke beroepsvervoerders uit Alkmaar en omgeving lid, doch men heeft het voornemen, ko mende winter door huisbezoek bij de kleine honderd katholieke ver voerders deze aan te werven als lid, daar het van belang is, dat allen katholiek georganiseerd zijn. Verder spoorde hij de leden aan. om indien mogelijk deel te nemen aan 'het congres van de Katho lieke Middenstandsbond, daar de vervoerders zeker ook midden- Standers zijn, en dit in hun belang is. Dit congres wordt op 7 en 8 October aanstaande te Arnhem gehouden. Daarna kwam mr Geelen aan het woord, die, sprekend over de W.A.G., die zo aanstonds van kracht zal worden, de voorge schiedenis hieraan verbonden na ging, te beginnen met de crisis jaren van voor de oorlog, waarbij in 1.938 een niet gezonde toestand heerste. Van toen af aan is men van katholieke en christelijke zijde bezig geweest om deze si tuatie te verbeteren. De overgang naar het distributiestelsel in 1940 vormt nu nog voor een deel de basis, waarop de W.A.G. is ge vestigd. Vroeger was de situatie zo, dat er in 1939 100.000 ton op de weg was, en na de oorlog hield men vast aan die honderd duizend ton, waarbij men de eco nomische en sociale veranderin gen, die in Nederland plaats von den, uit het oog verloor, wat tot gevolg had dat de bedrijven zich niet konden uitbreiden, tenzij een ander bedrijf werd overgenomen. Men meende dat er voldoende vervoerscapaciteit was en rekende er op, dat de tonnage zou ver schuiven naar gebieden, waar zij nodig was. Aankopen van bedrij ven was echter te duur. Van de zijde van Verkeer en Waterstaat gaf men vergunningen af, die voor tien jaar geldig waren en diq niet konden worden verlengd. Dit was een onhoudbare toestand, doch ondanks èen voortdurende gedachtenwisseling met Water staat wilde men niet afstappen van deze tonnageregeling. Eerst toen minister Algera aan het be wind kwam trad er verbetering in, en deze verbeteringen, waar wij van deze zijde niet over uit ■mogen wijden, zullen per 1 Jan. van kracht worden. Er zal een mogelijkheid tot uitbreiding ko men op redelijke grondslag, en ook een strengere scheiding tus sen geregeld en ongeregeld ver voer. Een speciale commissie zal zich met de vergunningen bezig houden. Ook de verhouding tus sen overheids- en particulier ver voer, die voorheen in het voor deel van het overheidsvervoer uitviel, zal verbeterd worden ten gunste van het particulier ver voer. Mr Geelen zette ook het De Terriers hebben de tweede competitiewedstrijd tegen A'dam VI gewonnen met 43, voorwaar een mooi succes. De Terriers na men direct al het heft in handen en legden A'dam het tempo op. Er werd de eerste helft door de Terriers aardig gecombineerd en mooiè aanvallen werden opge bouwd, welke werden bekroond door twee doelpunten der Ter- rier-middenvoor. Met deze stand van 02 ging de rust in. Na de rust bleken de Terriers de terug- klap te krijgen van hetgeen zij voor de rust gepresteerd hadden. De Amsterdammers trokken steeds ten aanval en wisten tot drie maal toe te scoren. De Terriers lieten het hierbij niet zitten en zette alle zeilen bij om de voor sprong te behouden. Er werden door de Terrier-middenvoor nog twee doelpunten gemaakt, waar bij de overwinning door het fluit- sein werkelijkheid werd. Een bij zondere vermelding voor de Ter riers-keeper, die in uitstekende vorm was en een zeker doelpunt voorkwam om de bal over zijn doel te trekken. Zo eindigde deze sportieve wedstrijd met 4—3 in 't voro deel van de Terriers. De tweede competitiewedstrijd van de Dames Terriers heeft niet zo'n gunstig verloop gehad als de eerste. Alhoewel onze Dames steeds in de aanval waren, kon het hun niet gelukken een doel punt te maken daar de achter hoede van DEM in goede vorm was. De twee aanvallen die DEM voor de rust ondernam liepen al lebei op een doelpunt uit. Dus ging de rust in met een twee nul achterstand. Na de rust is er van beide zijden nog flink gewerkt, maar het mocht geen van beiden gelukken een doelpunt te maken. Zo eindigde deze sportieve wed strijd in een twee-nul overwin ning voor de DEM-Dames. belang uiteen van een P.B.O., want alleen een gezonde samen werking in plaats van de vroe gere ongelimiteerde concurrentie van allen tegen allen kan verbe tering brengen in onze maat schappij. Vooral op onderlinge samenwerking en ook op begrip en eerbied tegenover elkaar komt het aan. De kwestie van de vakopleiding werd door mr Geelen ook aange sneden, mede in verband met de toekomstige P.B.O., die in deze ook een zaak van de wil tot samenwerking in de gemeenschap van het goederenvervoer vereist. De aantekening vakbekwaamheid en vakbekwaamheid is o zo belangrijk voor de beroepsgoede- renvervoerder zal ook in de nieuwe wet geregeld zijn. De diverse mogelijkheden in deze richting, zoals o.a. de te volgen cursussen door de jeugd, mondeling en schriftelijk, werden uit en te na onder ogen gezien en men zou ze onderzoeken op korte termijn. Het is voor de katholieke ver voerders zaak hun belangen in katholieke geest te behartigen. Daarom moeten zij zich op deze taak terdege bezinnen in alle op zichten. Daarom is het van het allergrootste belang, de krachten samen te bundelen in een katho lieke bond. Want eerst dan zullen de beste resultaten in onderlinge samenwerking bereikt kunnen worden. ALKMAAR. De rustende seniorenelftallen hebben met ver bazing staan of zitten toe te kij ken bij de verrichtingen van de junioren en adspiranten. Vooral de junioren hebben prachtig werk geleverd. Jun. B speelden gelijk met Duinranders A 44, terwijl C met een 94 overwin ning op GVO B thuis kwam. Jun. D en E hadden Volendam E en D op hezoek en stuurden de wijd- broeken met resp. 64 en 42 nederlagen naar huis. Prima, jon gens. Adspiranten A waren top scorer en versloegen GVO A in eigen home met 140. De B-tjes verloren van Meervogels A met 1—4 en ook C verloor met de zelfde cijfers van LSVV A. De jongens van E kwamen thuis met een 51 zege op USVU B en F tenslotte won van Limmen C met 41. Voortreffelijke resultaten. De supporters, die a.s. Zondag mee willen naar Grasshoppers, dienen zich voor Woensdagavond op te geven aan Jaap Smit. Kos ten f 1.niet-leden f 1.50. Haast u, de belangstelling schijnt groot te zijn. Supporter. ALKMAAR De heer C. Schip per alhier heeft de gemeente te koop aangeboden de woningen Raaksje no's 3, 5, 6, 10, 11 en 12 en aan de Zandersbuurt no's 21 en 23 ter gezamenlijke grootte van 439 m2 voor de prijs van tezamen f 9.700. De woningen verkeren niet in een goede staat van onderhoud. B. en W. achten het bezit van deze woningen voor de gemeente echter van belang. Daarom stelt het college de raad voor, tot de aankoop van deze woningen over te gaan voor het bovengenoemde bedrag. Bij de nationale zwemwedstrij den van de HDZ, die Zaterdag avond te Amsterdam werden ge houden is het nog eens duide lijk gebleken, hoe noodzakelijk 't is de inschrijfmogelijkheid te be perken. Deze dameszwemvereni ging wilde ook de mindere go den eens een kansje geven en had een ongelimiteerde inschrij ving mogeljjk gemaakt. Het re sultaat was een overladen pro gramma, dat van half acht tot elf uur duurde. Toch was er veel goede sport te zien en werden er zeer goede prestaties geleverd. Hiervan wil len wij allereerst noemen de 3.03.2 die de DAW-ster Jetty Piersma op de 200 m. schoolslag voor zich liet afdrukken, waarmee zij haar eigen, bijna anderhalf jaar oude kringrecord met 2.3 sec. verbe terde. Zij bezette in dit uitgelezen gezelschap de eervolle 6e plaats Nel Garritsen wist in 2.58.9 te ze gevieren over Nel van Opstal, die op de laatste meters terugviel. Ad Boxem deed het ook ver rassend goed. Met 2.17.7 werd hij 2e op de 200 m. vrije slag heren achter Wim de Vreng van AZ '70, die 2.15 maakte. Tot op 150 m. lagen de zwemmers gelijk, doch toen wist de Amsterdammer iets uit te lopen. Tine Tenkink deelde met Hetty van Balkenende van ZAR de 2e en 3e plaats op de 50 m. vrije slag meisjes in 32. Emmy Wiele- ma won m 31.7. Op de 400 m. vrije slag dames had de Alkmaar- se pech, toen zij na 100 m. moest stoppen, omdat haar badpak on- Wielrennen ALKMAAR Zondag heeft Alcm. Victrix haar rit om het lange afstand-kampioenschap ge houden. Dat hiervoor van de zijde der renners grote belangstelling bestaat is te begrijpen. Niet min der dan een veertigtal renners kwam aan de start. De A. en B.- klasse moesten 105 km. afleggen en de C-klasse 74 km. Het is een faire wedstrijd ge worden. Direct werd er een hoog tempo ingezet en werden hier en daar al eens de krachten geme ten. Vooral in de eerste ronde's waren het Nieuvliet, Slot en Ede- lenbosch die zich danig roerden. Zij wisten zelfs een kleine voor sprong te nemen. Doch dit ging .weer verloren. Maar toen was toch de strijd ontbrand. Er ont stond weer een kopgroepje van vier man, te weten: K. Slot, Ede- lenbosch, Rol en Ottenbros. Een ieder begreep, dat dit eigenlijk de slag was en dat dit de eerste vier zouden zijn. Jammer was het dan ook voor K. Slot dat hij het tem po niet meer kon volgen, hij moest lossen, en staakte daarna de strijd. De rest van de deelnemers lagen toen over het gehele parcours verspreid. De drie koplopers be waakten elkander geducht. En zo kwam het einde in zicht. In een prachtige eindsprint eiste Otten bros ook dit jaar de kampioens titel voor zich op. Edelenbosch werd tweede en Jn. Rol derde. Kees Zandbergen kwam als eer ste B-klasser en tevens als eerste nieuweling over de streep. Deze renner kan ook op een zeer goede wedstrijd terugzien. Pancras werd tweede en C. Hoogmoed 3e. Dan de C-klassers. Deze heren heren deden het in het begin van de wedstrijd nogal rustig aan, en ondanks dat werden er toch wel slagen uitgedeeld. Ook hier werd de wedstrijd in de sprint beslist. Snip bleek hier de sterkste te zijn voor Klanker en Noorman. Hiervolgen de uitslagen: 1 en kampioen: Jn. Ottenbros; 2. D. Edelenbosch; 3. Jn. Rol; 4. K. de Groot; 5. J. Bloedjes. B-klasse; 1 en kamplioen K. Zandbergen; 2. J. Pancras; 3. C. Hoogmoed; 4. K. Kaler; 5. C. Prins. C-klas: 1 en kampioen H. Snip; 2. N. Klanker; 3. R. Noorman; 4. H. Brammer; 5. W. Lichthart. Gaarne wil ik nog eens de aandacht van de ingezetenen vragen voor de vertoning van De film geeft een duidelijk nisse", door de Burgemeester van die gemeente op Dinsdag 30 September a.s. des avonds om 8 uur in het Gulden Vlies. De film ge,eft een duidelijk beeld over de catastrophale gevolgen welke de stormramp voor deze Zeeuwse gemeente heeft gehad. Hij zal bovendien nader worden verklaard door middel van een bijbehorende geluidsopname. Het is verder de bedoeling van de Burge meester van Stavenisse, enke le reportages te geven, ver tolkende de dank van de be volking van zijn gemeente je gens de adopterende gemeen ten. Tevens verleent zijn me dewerking, het mannenkoor „Orpheus". Het zal een vijf tal nummers uitvoeren, waar onder het prachtige „Ecce quo modo moritur," van Jac. Gallus. De baten van deze avond, voor het welslagen waarvan van vele zijden grote en belangeloze medewerking werd ondervonden, zijn geheel bestemd voor de herbouw van Stavenisse. Ik zou me er bijzonder op verheugen indien de Alkmaarse ingezetenen, die reeds in Februari j.l. zulk een voortreffelijk bewijs van medeleving hebben gegeven, door het in grote getale bij wonen van deze interessante avond nog een extra steen tje zouden willen bijdragen voor de leniging van de nood in deze zo zwaar getroffen gemeente. Alkmaar, 28 September, 1953 De Burgemeester, WYTEMA. SCHAGEN De Donderdag te houden Herfsttentoonstelling be looft een evenement van eerste orde te worden, want het aantal inschrijvingen hiervoor overtreft de stoutste verwachtingen. Om een voorbeeld te noemen: wanneer alle inschrijvers hun woord gestand doen, zal de afde ling Vetvee uit niet minder dan 104 exemplaren bestaan. Dat is meer dan enige vetvee-inzending welke Schagen ooit binnen zijn muren heeft geherbergd. De rubriek handelsvee is wel iswaar niet zo geweldig omvang rijk maar toch altijd nog ruim schoots de moeite waard. Verder zal er na ten naastenbij 'n soort paardeninvasie plaats vinden wan neer alle 48 ingeschreven rossi nanten van de afdeling geregi streerde warmbloeds en alle 35 slachtpaarden naar ^het tentoon stellingsterrein zullen worden ge leid. Behalve de ruim 80 schapen van geregistreerd Texels ras ko men er ook nog 39 drietallen ram- lammeren, 11 viertallen ooilam meren, 7 viertallen fokschapen etc. zodat er totaal minstens 300 schapen kunnen worden bewon derd. De dekberenkeuring zal naar verluidt ongeveer twintig dieren omvatten. Ter gelegenheid van deze Herfst tentoonstelling organiseert de Schager Middenstand een zgn. klaar raakte. Zodoende ontging haar zo goed als zeker de 4e plaats, desondanks werd ze zeven de. Geertje Wielema won nu in de fraaie tijd van 5.17.8 na een felle strijd met de jeugdige H. van Balkenende van ZAR, die 5.18.6 maakte. Antoinet Haeck plaatste zich op de 50 m. vlinderslag meisjes 4e in 40 sec. precies. E. Steehouwer van de RDZ won dit nummer in 39.6, terwijl H. van Balenende ook hier 2e werd in dezelfde tijd. Voor de kring N. Holland bene den het IJ werden verder goede tijden gemaakt door Han Teut hof van Nereus op de 100 m. rug dames. Zij zwom 1.26. Gerda de Waard van DAW had hier 1.27.2 nodig, terwijl deze zwemster de 100 m. vrije slag aflegde in 1.15.6. ALKMAAR. Sinds 2 weken neemt Tempo binnen het verband van de NeVoBo deel aan de trai ningswedstrijden als voorberei ding voor de volleybalcompetitie. De eerste nederlagen zijn ge- incasseerd, maar overwinningen werden eveneens geboekt. Het le damesteam startte met een 12 nederlaag tegen Octopus 1, maar wist een week later met 21 te winnen van Catapult 3. Het 2e damesteam speelde nog slechts 1 wedstrijd, tegen Be Fit 2, en ging met een 30 zege naar huis. Na een 12 nederlaag tegen SGA 1 won het le team van de heren met 21 van SGA 2. Het is tot nu toe jammer genoeg financieel nog niet verantwoord om ook een 2e herenteam aan de competitie te laten deelnemen. Het nieuwe programma luidt: 29 Sept., Dames: Jan Holland 3- Tempo 2, Ridderstraat, 8 uur. 1 Oct., Dames: The Smash 1- Tempo 1, Lindenschool, 9 uur. 2 Oct., Heren: Tempo 1-Rijks- politie 2, Julianaschool, 9 uur. Nieuwe leden kunnen zich des gewenst op deze avonden opge ven, of anders, in de gymzaal van de St. Aloysiusschool aan de Koornlaan, iedere Dinsdagavond voor de herenafdeling en iedere Donderdagavond voor de dames- afdeling. ALKMAAR. Vrijdagmiddag reed een bestelauto over de Ken- nemersingel in de richting van de Helderseweg. Ter hoogte van de Nassaulaan had de bestuurder het voornemen om linksaf die laan in te slaan. Bij het nemen van de bocht naar links stopte de be stuurder voor een hem tegemoet komende wielrijder, aan wie hij voorrang verleende. Toen hij daarna zijn wagen weer in be weging had gezet bemerkte hij ook nog een motorrijder, die hem uit de richting Bergerhout tege moet kwam, en hoewel de auto reeds weer tot stilstand was ge komen, botste de motorrijder er toch tegenop, met het gevolg, dat zijn motor ernstig werd bescha digd, terwijl de auto lichte be schadigingen aan de voorzijde op liep. Persoonlijke ongelukken de den zich niet voor. Door de poli tie werd proces-verbaal opge maakt. ALKMAAR De heer R. Bak ker verzoekt in de eerstvolgende vergadering de volgende vragen te mogen stellen: Welke zijn de redenen die hebben geleid tot de verdeling van werkzaamheden, zoals deze bij besluit dd. 1 Sept. 1953, door burgemeester en wet houders voor het door hen ge vormde college is vastgesteld? Heeft vorenbedoelde verdeling, van werkzaamheden tot gevolg of tot gevolg gehad, dat de bur gemeester of de wethouder G. H. Hoijtink niet langer deel uit maakt van het college van Re genten van het Centraal Zieken huis? ALKMAAR. Zondagavond om half zeven verliet een agent van politie in burger de kerk aan het Kweerenpad en zag toen op enige afstand een oploop. De agent bemoeide zich er mee en zag, dat de oploop veroorzaakt was door eén dronken man, een zekere H S. in de Wildeman straat, waar hij de boel op stel ten zette. De agent in burger kreeg later assistentie van een collega. Na hevig verzet namen zij de man mee in de richting van het politiebureau, doch bij de hoek Ridderstraat-Oude Gracht ontmoette het drietal, de arres tant en de twee agenten, 'n zwa ger van de dronken man, die zich met het geval inliet, en die als bevrijder wou optreden. Hij probeerde de arrestant aan de agent te ontrukken, waarop een van de agenten de man een klap gaf, waarop die languit op de straatstenen terecht kwam. Hij werd later door een wagen van de C.C.D. opgehaald. Beide man nen zijn in het politiebureau op gesloten. Bioscopen: VICTORIA: Verboden Jungle, 18 jaar. HARMONIE: Because You Are Mine, alle leeftijden. CINEMA AMERICAIN: Spoor- wegsabotage (14 jaar). Voorstellingen: 8 uur. Rex des middags ook om 2.30 uur. APOTHEKEN: Van hedenavond 6 uur af voor spoedgeval len bereikbaar Apotheek Hartong van Ark, Langestraat 1, Apotheker J. v.d. Mark. GULDEN VLIES: le Abonne mentsvoorstelling Serie A. De Haagse Comedie, (8 uur). WAPEN VAN HEEMSKERK: 8 uur: Bijeenkomst scheids- rechters-Commissie. DINSDAG: hoog water 11.45 u. laag water 5.50 en 18.05 uur. ALKMAAR. Per 1 October a.s. zal de heer J. Palenstijn, Rembrandtstraat 46, zijn sigaren zaak en wijnhandel overdoen aan de heer D. IJ. Visser. BERGEN. Vrijdag 2 October a.s. zal in de dancing van De Rustende Jager door de burge meester van de gemeente Stave nisse een film worden vertoond en een causerie worden gehouden over de stormramp van 1 Februari 1.1., alsmede de herstelwerkzaam heden. Stavenisse is, evenals door en kele andere gemeenten, ook door de gemeente Bergen geadopteerd. Thans doet zich de unieke ge legenheid voor om te zien, wat door verleende hulp tot stand is gebracht. De film, een geluidsfilm, is samengesteld door de burgemees ter van de gemeente Stavenisse, hetgeen wegens diens plaatselijke bekendheid, de film des te inte ressanter maakt. Ter bestrijding van de kosten wordt een entree geheven van f 0.50. Het Brandweermannenkoor zal in een aantrekkelijk program-' ma het muzikale gedeelte verzon gen, onder leiding van zijn diri gent, de heer Bram Keereweer. Ik wek de Bergenaren bij deze op deze bijeenkomst te bezoeken en daarmee blijk te geven van hun medeleven met de noodlottige ramp, die de Zeeuwen heeft ge troffen. DE BURGEMEESTER VAN BERGEN. ST.-MAARTENSBRUG De onderlinge bridgedrive had het navolgende resultaat: 1. Mevr. BakkerJ. Schouten 44 pnt.; 2. gebr. Dalenberg 36 pnt.; 3. mevr. HomanG. Bakker 34 pnt.; 4. fam. Ooyevaar 33 pnt.; 5. mevr. MolenaarJ. Hanse 29 pnt.; 6. mevr. de Haan-A. Witte 25 pnt.; 7. J. BakkerK. Borst 25 pnt.; 8. mej. R. VollenhoveA. v. d. Sluis 24 pnt. URSEM Voorzitter G. de Jong opende de K.A.B.-feestver- gadering en verwelkomde de aanwezigen, waaronder Pastoor en Kapelaan. Pater Engelbertus O. Cap., de burgemeester en de heren Blok en Bes. Spr. dankte de vervaardigers van het mooie vaandel en vooral de vertrokken kapelaan Geukers, voor ziin ad viezen. De Zeereerw. heer pastoor ver richtte de vaandel wij ding.^ Na de latijnse text werd het gebed in het Nederlands gebeden. Zijn Eerw. feliciteerde de K.A. B. met het vaandel, dat een zin- nebeeldÉ is van geestdrift, goede wil en ijver. De leden móeten op de bereikte hoogte blijven staan. De burgemeester belichtte de materiële zijde en zag in het vaandel het teken tegen de klassestrijd. Alles moet leiden tot samenbinding in één gemeen schap. De heer C, Schaap bood met een geestig speechje een medail le aan namens de L.T.B. Hierna sprak Pater Engelber tus over het tegenwoordige hu manisme. In kernachtige bewoor dingen zette hij het humanisti sche streven uiteen, dat bliift staan bij de mens en dat God totaal uitsluit. Het tegenwoordige humanisme beschouwt de Gods dienst als aftands, iets dat uit de tiid is. De norm in het leven is niet de wet van God, maar de mens zelf. De Christelijke be schaving is verdrongen. Wii. le ken. hebben de taak het Chris tendom in de wereld te brengen, in het profane leven. We moeten niet alleen bidden, we moeten doen. durven en handelen. De leken hebben een priesterlijke taak. De humanisten doen het zonder God. Wij moeten de we reld opbouwen mét God. Spr. eindigde met de conclusie, dat de rechtvaardigheid en de liefde moet heersen in het so ciale en economische leven. De culturele club vulde de avond verder met muziek, zang en declamatie. GRAFT. Bij een inwoner dezer gemeente is op grond van het vermoeden, dat door hem handel werd gedreven in gedis tilleerd, een huiszoeking verricht, waarbij inderdaad enkele flessen met geestrijk vocht in beslag wer den genomen. De man werd een bon rijker en wat handel armer. lappenmarkt. welke ongetwijfeld de onverdeelde belangstelling van alle dames zal genieten omdat ge rekend mag worden op de aan wezigheid van ongeveer 150 open lucht-stands in de Molenstraat, Laan en op de Ged. Gracht, waar van dan een deel bezet wordt door plaatselijke middenstandsbedrijven doch de rest door kooplieden van buiten. Wanneer de weersomstan digheden meewerken is er derhal ve een grote kans dat het weer ei-vol wordt in onze marktplaats. te Warmenhuizen WARMENHUIZEN Vrijdag j.l. vond ten Raad-huize de huldi ging plaats van de heer D. Pen ninkhof, postcommandant War menhuizen van de Rijkspolitie. Hier waren aanwezig burgemees ter Nolet van Warmenhuizen, burgemeester Jodhens van Schoorl,' de districtscommandant, de heer Hoogkamer, de groeps commandant va,n Schoorl, leden van het politiecorps, alsmede de heer de Jong, voorzitter van de Ned. Politiebond, afd. Alkmaar. Wachtmeester Voorthuijzen, die de bijeenkomst opende, memo reerde de voortreffelijke samen werking met de jubilaris, die zich heeft doen kennen als een bij uitstek actief en bezadigd politie man. Spr. kon namens de groep Warmenhuizen als stoffelijk blijk van waardering de jubilaris een mooie vulpen aanbieden en diens echtgenote verrassen met een fraai bloemstuk. Districtscommandant Hoogka mer huldigde de heer Penn'ink- hof als een man die voortreffe lijk in het politiecorps thuishoort. Burgemeester Nolet deed dat ins gelijks en sprak tevens woorden van waardering jegens de echt genote van de jubilaris, die me de de zwaarte van het ambt heeft heeft gedragen. Burgemeester Jochems van Schoorl, die de heer Penninkhof nogal eens in zijn gemeente mag zien, bood een kist sigaren aan. De groepscommandant van Schoorl wist heel goed, dat de 25 dienstjaren van de heer Pen ninkhof niet steeds over rozen zijn gegaan; er zitten n.l. vijf oorlogs jaren in en in die tijd was het moeilijk werken voor de politie. Een enveloppe met inhoud werd de jubilaris aangeboden door de heer de Jong van de Ned. Poli tiebond. De heer Penninkhof besloot het officiële gedeelte van deze re ceptie met een hartelijk dank- .woord. GRAFT. Op Graft zullen Dinsdag en' Woensdag „The Moon light Players" zorgen voor gezel lige muziek in café van de Gragt, waar op deze dagen volop ge legenheid is om te dansen, op Woensdag zal zelfs 's morgens om tien uur het traditionele eerste deuntje worden gespeeld. Boven dien is er op Dinsdagavond nog gelegenheid voor prijsbiljarten. Maandagavond komt het Zaans Kleinkunst Ensemble; dit belooft een mooie avond te worden; ver schillende bekenden zullen hierbij hun medewerking verlenen, o.a. Corry Molenaar, Mr Tims, Dick Sierkman en Wim Theewis. Ver volgens zullen er gedurende de kermisdagen kinder- en volksspe len worden gehouden. Op West-Graftdijk komen de „Optimisten" in café Schoon. Hier is voor de dansliefhebbers Woens dag alle gelegenheid. De Maan dag is gereserveerd voor de to neelliefhebbers. De Graftdijker Toneelclub zal hier met „De tante van Charles" op de planken komen. De Dinsdag zal geheel beschikbaar zijn voor hen die van een mooie film houden. Voor de kinderen speelt 's middags de kinderfilm „Door dik en dun", een film waar de jongelui van kunnen genieten, 's Avonds zal „Bente van de Zonnehoeve" (De W eer sverwachtinu medegedeeld door het KNMI te De Bilt, geldig van Maan dagavond tot Dinsdagavond. WESTELIJKE WIND. Wisselende bewolking met van avond voornamelijk in de kust streken nog enkele buien, maar morgen bijna overal droog weer. Krachtige - tot matige wind aanvankelijk tussen Noord-West en en West, later krimpend naar Zuid-West. Koudere nacht, morgen over dag ongeveer dezelfde tempe. raturen als vandaag. rode paarden) worden vertoond, een film welke zeer zeker is aan te bevelen en waar ongetwijfeld velen van zullen genieten. In café Haan te Oostgraftdijk spelen „Les Cigales". Ook hier zal een avond worden besteed voor hen die van een rustige avond houden. De toneelvereni ging „Harmonie" zal hier „Trou wen of .betalen" opvoeren. Voor de kinderen uit Oost- en West-Graftdijk zullen diverse spe len worden georganiseerd, terwijl ook voor de groteren gelegenheid zal worden gegeven om elkaar te bestrijden. GRAFT. - Vrijdagmiddag werd door de aannemer, de fa. C. Nieu- wehuis te Heiloo, het geheel uit gebreide en opgehoogde kerkhof te Graft opgeleverd. Het geheel ziet er keurig uit en betekent een mooie aanwinst voor het dorp Graft. WEST-GRAFTDIJK. Naar wij vernemen, hoopt de heer J. M. Slootmaker, hoofd der O.L. School alhier, op 1 October a.s. zijn 25-jarig ambtsjubileum te vieren. Het zal meester Slootma ker, die een geziene figuur in het dorpsleven is, zeer zeker op deze dag niet aan belangstelling en medeleven ontbreken. SCHAGEN Zondagmiddag heeft Schagens Harmonie een serenade gebracht aan het echt paar P. NeefkesN. Neefkes— Visser, hetwelk in café „De Roode Leeuw' feestelijk het feit herdacht, dat het vijftig jaren geleden in de echt werd verbon den. De heer Neefkes was tot voor kort besteller bij de pos terijen te Schagen en geniet nu uit dien hoofde pensioen. LANGEDIJK. 1000 Stuks bloemkool B I 812; 6000 kg rode kool B 55.30; 6000 kg gele kool A 44.20; 11.500 kg groene kool A 66.30; 2200 kg slabonen 29—49; 116000 kg uien: nep 7.80 7.60; drielingen 4.308.30; 5000 kg bieten A 5.305.90; Doorgedraaid 45000 kg gele kool; 4000 kg groe ne kool; 3200 kg bloemkool B 2; 50.000 kg witte kool. WARMENHUIZEN 135 kg. slabonen 29; 41.Q00 kg. witte kool 3.50; doorgedr. 40.000 kg. witte 'kool. NOORjD-ISCHARWOUDE: 4600 kg. aardappelen; eerstelingen 10, eigenheimers 12.10, bl. eigenh. 12.20—12.50, bonken 9.10—9.20, drielingen 4.60; 600 kg. uien 3 3.70; groten 2.803.20, drielingen 8, nep 1014; 1800 kg. kroten: A 6.306.50; 6700 kg. slabonen I 52, IA 34—42, II 24—32, afwij kend 20; 2200 kg. gele kool A 45.70, 1000 kg. groene koo! A 6, 110.000 kg! witte kool 3.80;. doorgedr. 90.000 kg. witte kool. GROOTEBROEK, 26 Sept. 7.500 kg. aardappelen: Koopm. blauwe 10,50, blauwe Eigenhei mers 11.90, veevoer 3.30—3.40; 9.000 kg Uien: grof 33.40; mid del 3.204.20; driel. 5.60—7.10, nep 16.10—17.10; 12.000 kg. Bie ten: A 5—5.90, B 4—4.20; 10.000 kg. Rode kool 3.10—10.10; 1700 kg. Gele kool 36.50; 78.000 st. Bloemkool: t.s.B. 15.5020.50, stek 5.60—10, z.d.B. 8—13.30, B II 8; stek 5; doorgedr. 8.500 stuks VEEMARKT ALKMAAR ALKMAAR 28 Sept. 4 Paar den 500750; 105 vette koeien 601200; 7 graskalveren 140210; 25 nuchtere kalveren 38—76; 18 vette schapen 90110; 310 var kens 1.851.96 per kg. Met inachtneming overigens van de eisen, die bij belegging van de door de spaarders aan de Spaarbank toevertrouwde gelden gesteld worden, beschouwt men van oudsher ook als een voor spaarbanken aantrekkelijke belegging. Zo stonden op 1 Januari j.l. voor onze instelling uit 56 hyp. leningen tot een bedrag van ben. f 2500. 89 hyp. leningen tot een bedrag van f 250010.000 38 hyp. leningen tot een bedrag hoger dan f 10.000 totaal tot een som van f 1.212.943. Deze leningen worden verstrekt op courante onderdelen (voornamelijk woonhuizen en lande rijen) gelegen te Alkmaar of in de gemeenten in de nabijheid. Ook thans zijn gelden tegen billijke voorwaarden beschikbaar. Men vrage eens inlich tingen. NIEUWESLOOT 59 TELEF. K 2200—3392 voor dames met zwak haar of gevoelig hoofd: SPECIALE BEHANDELING Hoogstr. 6, bij de Nieuwesloot. Telefoon 4453 Op onze ateliers kunnen wij plaatsen Aanmelden dagelijks van 912 uur en van 26 uur bij de portier 2x80—190 cm, 10 jaar garantie 57.50 met prima damast overtrokken, 80—190 cm 48-50 1 pers., bestaande uit 1 ledikant met voetbord, tafel, nachtkast en stoel, prima werk 95-00 Blank eiken Slaapkamer, bestaande uit 1 grote Garderobekast, 1 twee-pers. ledikant, 1 tafel, 1 nachtkast en 2 gestoffeerde stoelen 285-00 Nergens koopt U goedkoper en beter dan bij ST. ANNASTRAAT 15, hoek Fnidsen

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 2