„Aves" in het goud I AGENDA IND De grote kinderoptoch t op de achtste October MEER HOOFSE OMGANG 'N PRETTIGER SFEER I i I I 1 Ontzetdag 1 geopend van 8 tot 13 u. B koopjesdag i f LANGESTRAAT 63 Grote tentoonstelling in November Bontjassen Hoeden Shawls Handschoenen Parapluie's De jeugd op de voorgrond N a j aarswedstrij d C.N.V. De Waaier Patience E. H. Hofstede g Alkmaar onze magazijnen GESLOTEN Pagina 2 Dinsdag 6 October 1953 ALKMAAR Er zijn in Alkmaar vele mensen, die er een liefhebberij op na houden, en die dat uitleven in een of andere sport. Maar een sport, waar U niet zo gauw aan denkt als U dit leest, heeft ook in onze stad vele be oefenaars, wat wel een bewijs is, dat het een goede en gezonde sport is. Die sport heet: fokken. De mensen, die aan deze sport doen heten sportfokkers, ze doen het dus voor bun plezier. En die mensen hebben een ver eniging. namelijk de Alkmaarse vereniging van Fokkers van Pluimvee en Konijnen. Het is een mooie liefhebbe rij, dat fokken van deze dieren en hiervan getuigt wel bet feit, dat deze vereniging, die de naam „Aves" draagt, dit jaar het 50-jarig bestaan herdenkt. Vijftig jaar geleden werd de vereniging opgericht door de eige naar van het inmiddels verdwe nen hoenderpark „de Kraaikop" in de Metiusstraat, dat oudere Alkmaarders zich nog wel zullen herinneren. Dit hoenderpark be hoorde toe aan de heer v. d. Hilst, en hij was eigenlijk de oprichter van het tegenwoordige Aves. De eerste voorzitter was de heer Nuijens. Oorspronkelijk had de vereniging een andere naam, n.l. Alcmaria, doch deze naam werd van hoger hand niet goed bevon den, en toen kwam op voordracht van Dr. Ruijs de naam Aves naar voren. Dat was dus in het aller eerste begin. Verdere gegevens uit dat allereerste begin zijn niet zo makkelijk te vinden, want in de laatste oorlog raakten de notulen boeken zoek, waar vele gegevens uit te halen zouden zijn geweest. Er was toen een vergadering be legd bii van Oefelt op het Luttik Oudorp', en de secretaris raakte door de duisternis misleid in de gracht. De secretaris was weer gauw boven water, maar de notu len bleven zoek tot op de huidige dag De vereniging heeft in de loop der jaren ook haar ups and downs gekend, want het oudste lid, de heer S. G. Groot, thans penning meester en ruim veertig jaar lid, weet zich nog wel te herinneren, dat er nog maar.... drie leden waren! Maar Aves is toch geble ven, en momenteel is de vereni ging kerngezond, en telt 73 leden fokkers, die alle een doel nastre ven: het fokken van een zo mooi mogelijk dier. Dit is hun lust en hun leven. Nu kan dat natuurlijk ook individueel gebeuren, maar in verenigingsverband hoor je nog eens wat van je collega's, er zijn lezingen, vergaderingen waar di verse dingen besproken worden enz. En daar kan je als fokker wat van opsteken. Bovendien kan je in een vereniging ideeën en, zoals hier, dieren uitwisselen, aan elkaar verkopen, eieren ruilen en al die dingen meer, en dat gaat altijd goedkoper dan wanneer je dat allemaal op je eigen houtje gaat doen. Want er kan een hoop geld in gaan zitten. De meeste leden van Aves heb ben voor hun sport heus geen dikke boeken bestudeerd om de moeilijkheden van het fokken want fokken is moeilijk nu eens volgens de regelen van de kunst te gaan beoefenen. Het zijn allemaal gewone, niet-geleerde mensen, en bij hen is fokker: kijk op de zaak hebben, en als ie vraagt waarom ze het nu doen, dan zeggen ze: uit liefhebberij, anders niet. Oorspronkelijk opgericht op 19 Juli 1903 stelde men als oprich tingsdatum het begin van deze maand, zodat 1 Juli 1903 de offi ciële datum is, waarop Aves werd opgericht. Om het gouden jubi leum te vieren, heeft de vereni ging een grote tentoonstelling op touw gezet, en die zal op 13, 14 en 15 November worden gehou den in de garage van de NACO op de Dijk. Dit was de enige plaats, waar het houden van een dergelijke tentoonstelling moge lijk was, behalve dan de Koren beurs. Maar deze laatste, waar Aves voor een vijf jaar geleden de laatste tentoonstelling hield, was niet beschikbaar. Er is na melijk nogal wat ruimte nodig om een kleine duizend dieren te ex poseren. Al ruim een half jaar is men met de voorbereidingen voor deze tentoonstelling doende, want er komt heel wat kijken eer alles in kannen en kruiken is. Er zijn talrijke prijzen, ereprijzen enz. reeds ter beschikking gesteld, o.a. een kleine gouden medaille van de stad Alkmaar. De 13e 's avonds zal de tentoonstelling geopend worden, voor welke opening men de burgemeester, die bescherm heer van de vereniging is, zal verzoeken. Er is ook een loterij uitgeschre ven met 3000 loten, hoofdprijs een Gazellefiets, en de loten zijn voor het grootste deel al verkocht. Aves zal op de tentoonstelling met konijnen, hoenders en duiven pronken, en om het geheel nog aantrekkelijker te maken, heeft men ook de medewerking van de vogelvereniging „Kleur en Zang" verkregen, die dus met zo'n 200 sier- en zangvogels zal deelnemen. Men had er ook nog graag vissen bij willen hebben, maar voor de aquariumhouders leverde dit te grote moeilijkheden op. Maar de tentoonstelling zal evengoed bui tengewoon attractief zijn, wanneer de Vlaamse Reuzen, de Hangoren, de Lotharingers, de Weners, de Angora's, de Chincella's enz. wat de konijnen, en de Leghorns, de Reds, de Ancona's, Wyandottes, de Brakels, de Krielen en nog an dere soorten wat de hoenders aan gaat ten toon zullen zijn gesteld. En vergeet dan niet de vele dui- venrassen. Met het oog op de vogelpest moeten alle hoenders ingeënt zijn, en ook wat de konijnenziekte be treft is het het doel van het be stuur om de konijnen zo veel mo gelijk geënt te krijgen. Dit laatste is echter van Rijkswege niet ver plichtend. Alles bijeen belooft het een fraaie en interessante expositie te worden, en Aves verwacht dan ook een groot bezoek. DINSDAG 6 OCTOBER Bioscopen: CINEMA AMERICAIN: Het verraad ontmaskerd. 14 jr. VICTORIA: „Foei toch, Bri gitte" 14 jaar. HARMONIE: „Het eiland van begeerte" 14 jaar. REX: „Alraune", 18 jaar met voorbehoud. Voorstellingen 8 uur. APOTHEKEN: Van hedenavond 6 uur af voor spoedgevallen bereik baar Apotheek Wanna, Rit sevoort 5, Apotheker mej. C. Kamphuys. HOTEL VICTORY: 7.30 uur: Feestvergadering „Vliegende Vissers". Waterstanden: WOENSDAG: hoog water 5.50 uur en 18.30 uur; laag wa ter 0.05 en 12.40 uur. (Advertentie) VOOR: NAAR: OP DE MIENT ALTIJD IETS APARTS ALKMAAR. Wij hebben in Doolittle, vanaf Dik Trom en de SCHAKEN ALKMAAR De competitie van de Kon. Ned. Schaakbond is Zondag alweer begonnen. V.V.V. die als enige schaakclub in Noordholland boven het IJ. daar aan kan deelnemen, heeft de eer ste overwinning behaald door van Watergraafsmeer te winnen met 3l/l*6'". V.V.V. dat dit sei zoen wel wat verzwakt moet spe len in de competitie, zag zijn reservespelers geen van allen verliezen, terwijl de beide top- spelers Seewald en Appel jr. ver- ioren. De competitie voor de Noordhollandse Bond begint de laatste week van October. De uitslagen luiden: WatergraafsmeerV.V.V. 1 M. WaardenburgE. Kaiser 0- 1 P. GeertsP. Seewald 1- 0 W. de JongD. Appel jr. 1- 0 P. RoelemontF. Hildama 0- 1 J. StaalW. Kwak 0- 1 J. KennediiR. Piizing 0- 1 Z. ZwagelaarP. Hoekstra P. DaameW. Beemsterboer 0- 1 H StollkeertB. v. d. Tak G. BezemerJ. de Ruiter onze editie van Zaterdag bij de opsomming van de feestelijkheden die op 8 October zullen plaatsvin den niet precies verteld, hoe dat nu in elkaar zit met die kinder optocht, waarom die kinderoptocht zo iets bijzonders zal zijn dit jaar. En daarom willen we onze lezers niet onthouden, wat de gemeente archivaris, de heer Th. Wortel in het programmaboekje over dit on derwerp heeft geschreven; hier volgt het: Deze kinderoptocht nam de laatste jaren steeds toe in om vang en fleurigheid en u kunt er op rekenen, dat hij ook deze keer ten volle aller belangstelling en bewondering waard zal zijn. Want dit is de zeer aparte be koring van een kinder-optocht, dat hij van kop tot staart wordt uitgevoerd en gedragen door de jeugd zelf, die zich geeft zoals ze is: fris en spontaan. De executan- tjes treden op zonder pose en zonder pathos, de een wat verle gen, de ander met wat bravour, maar toch ieder naar zijn eigen aardje. Het aantrekkelijke van een kin der-optocht zit zeker niet in een kostbare aankleding, maar juist in het verrassende element, dat door heel eenvoudige en simpele middelen soms bereikt wordt. Met doodgewone dingen, met wat eigen-gemaakte spullen kunnen vaak de meest-grappige en ontroe rende effecten worden teweeg ge bracht. Een kinder-optocht is niet ge bonden aan een bepaalde idee, zoals de „historische" of „allego rische" optochten, maar iedere deelnemende enkeling of groep is vrij en kan de fantasie lustig bot vieren. En we weten dat die kin- der-fantasie ver kan gaan uit zich zelf en bovendien rijkelijk kan putten uit velerlei bronnen. Daar zijn de oude en vertrouwde sprookjes van Duizend-en-één Nacht, van de Gebroeders Grimm, van Andersen en nog zovele an dere. tot en met de moderne sprookjes (of zijn dat verkapte grote-mensen-verhalen?), van Mickey Mouse, van Monkey en van Tom Poes. Daar zijn onze jon gens- en meisjesboeken, vanaf de Woudloper en Winnetou tot Arendsoog en consorten, vanaf Prikkebeen en Piet de Smeer poets tot Harlekijntje en Doctor Kleine Lord tot Ketelbinkie en Lijsje Lorresnor. En waarom zou de jeugd ook niet mogen putten uit de geschie denis? Uit de bijbel, uit de legen den en uit de levens van allerlei helden en heiligen? Laat ze maar hun gang gaan, laat ze vooral veel zelf doen! Laat ze zich inleven in hun rol van één uur, zoals ze ook kunnen opgaan in hun spel. Ook deze optocht moet voor de kinderen een spel zijn, een groot, mooi, vrolijk en kleurig spel, waar ze allemaal ook zelf geweldig veel plezier in heb ben, en waar wij ouderen, of we pas achttien zijn of al over de tachtig, met een waarlijk kinder lijk genoegen naar zullen staan kijken. ALKMAAR Onder zeer gro te belangstelling van de deelne mers, vond in café „Tom" de uit reiking plaats van een 50-tal prij zen behaald in de najaarswed strijd van het Centraal Neder- landsche Hengelaars Verbond afd. Alkmaar, waaraan door 175 man was deelgenomen. Voor dit doel waren ook de dames medegeko- men, aangezien er onder de prij zen een groot aantal huishoudelij ke voorwerpen waren, als lampe- kanpen, lakens, slopen enz Door de voorzitter werden allen die hadden deelgenomen en zij die hadden medegewerkt om deze wedstrijden zo goed te doen sla gen, hartelijk dank gebracht. Ook het weer had bijzonder meege werkt om alles vlot te doen ver lopen. De uitslag was als volgt: De vangst van Zaterdag was 80 baarsen, boven de 16 cm. De vangst van Zondag was 302 baarsen boven de 16 cm. In totaal 52 baarsen boven de 22 cm. Grootste baars Zaterdag 24% cm. Grootste baars Zondag 29.4 cm. Ie Prijs Zatèrdag J. Dokter, te vens grootste baars (totaal 7 st). 2e Prijs Zaterdag L. Jager 7 st. 3e Prijs Zaterdag ,T. Kooy 6 stuks. Totaal 12 prijzen. Ie Prijs Zondag P. R. Rusch 11 stuks, tevens grootste baars: 2e Priis Zondag H. Scholten 8 st. 3e Priis Zondag H Leyen 7 stuks. Totaal 38 prijzen. In totaal werden 73 poedels ge vangen. waarvoor een bedrag van 3.65 in de jeugdkas werd gestort. Door de voorzitter werd nog mededeling gedaan van een te houden wedstrijd ten bate van de Stichting Alkmaarse Bejaarden zorg. waarover nog nader bericht zou volgen en welke onder lei ding van het C.N.H.V. zal plaats vinden. Gratis bloemen voor de 8 October-kinderoptocht ALKMAAR Ten behoeve van de Kinderoptocht, welke 8 Get. in de middaguren gehouden zal worden .zullen, voor zover voor radig, gratis bloemen ter beschik king worden gesteld. Deze bloe men kunnen afgehaald worden Woensdagmiddag 7 Oct., tussen 3 en 5 uur, aan de Stadskwekerij, Westerhout te Alkmaar. Nadrukkelijk wordt erop gewe zen .dat aan ieder kind slechts 'n beperkt aantal bloemen afgege ven kan worden Men wil de voorradige bloemen over zoveel mogelijk deelnemers verdelen, zo dat men niet teleurgesteld moet zijn, als men met deze bloemen geen complete versiering kan ver zorgen. Dierenbescherming ALKMAAR Zwervend is op de Munnikenweg (Oudorp) aan getroffen een mooie donkere typ. poes. Op de Oudegracht zwerft sinds een paar weken een zwart poesje jlm 4 maanden oud, in v.d. Meerstraat dwaalt een zwarte poes. Ontvangen voor het Dierenasyl van mevr, W. 2.—; mevr. Z. d. H. 1.mevr. v.d. K 2 mevr. N. ƒ1.50; mevr. W 2.50: mevr. A. N. ƒ2.50; mej. de R. 2.50; mevr. V. 2.50; van Tom mie de Kater f 2.—. Adres inspecteur: C. Verwer Zaagmolenstraat 36, telef. 2515. Penningmeesteresse mej. Hage- doorn. Graaf Jankade no. 3 Giro 4S-3727. ALKMAAR Het zou hele maal geen kwaad kunnen, wan neer de vriendelijkheid en gezel ligheid en enigszins hoofse wijze van omgang, waarmee de mensen eikander binnenskamers tegemoet treden, eens wat meer in het openbare leven zouden worden gebracht. Door de snelheid, waar mee wij leven, kan het gemakke lijk gebeuren, dat de omgang tus sen de mensen zo streng zakelijk wordt, waarbij het leven zelf ver kilt en verstart. De mens is dikwijls een slaaf van zijn werk. Hij gaat er zó vol komen in op, dat zijn manier van doen gaat lijden van de starre regelmaat, de automatiek van da gelijks terugkerende bezigheden; dan wordt het moeilijk, zich daar aan toch blijvend te onttrekken, de grauwe alledaagsheid te door breken, volledig mens te blijven en geen machine te zijn. Haastig en gejaagd begeeft men zich naar zijn arbeidsmilieu, om niet te laat te komen; op dezelfde manier komt men er vandaan, om maar gauw thuis te zijn. Thuisgekomen vallen de zake lijkheden gemakkelijk weg en men wordt opgenomen in de ge zellige sfeer, die daar heerst, een geheel ander mens. De huidige tijd laat geen plaats meer voor romantiek; in de drukke bezig heden vergeet men al die kleine dingen, die het leven wat vrolij ker kunnen maken, een vriende lijk gezicht, een keurige verschij ning, een wat meer hoofse wijze van omvang, houding van het li chaam, wijze van gaan etc. Er zou heel veel veranderd kunnen worden, als men zich maar eens bewust ging maken van de din gen, die men zonder gedachten, zonder wilsact doen kan. Men moet het zich gaan aanwennen, welbewust en met volharding, om zich die subtiele levensrijkdom eigen te maken, die gelegen is in een voor ieder sympathieke toe gankelijkheid. Men moet dat leren, voorzover men dat al niet van huis uit heeft meegekregen. Men kan dat o.m. leren door een redelijke beoefe ning van goede danskunst. Anders gezegd: o.a. door een juiste be oefening van de danskunst voedt men zichzelf op tot natuurlijke gedistingeerdheid, waaraan elke stonde van de dag wordt uiting gegeven. Met als gevolg, dat wan neer iedereen dat doet, geheel 't leven doortrokken wordt van een prettiger sfeer, de hoofsheid die in voorbije eeuwen in ons land zo vanzelfsprekend was, toen ons volk welbewust de drager was van de cultuur, die het zich in de loop der tijden verworven had. Wij geloven dat daartoe ook kunnen medewerken de cursussen van de volksdansgroepen in Nederland. En dit moge dan de aanbeveling zijn, die wij gaarne geven van de contactavond op 11 October 20 u. in de St. Josephschool aan de Laat, bedoeld voor jongens en meisjes van 17 jaar en ouder, waarop door dames en heren van de Volksdansgroep voor Katho lieken in Alkmaar onder leiding van Wim Lammers uit Amster dam, demonstraties gegeven zul len worden, met de bedoeling ve le nieuwe vrienden van de volks danskunst te maken. CINEMA AMERICAIN: Het verraad ontmaskerd ALKMAAR. De liefhebbers van spanning komen ook in het tweede deel van de spionnage-film van de Gealli eerden tegen de Duitsers in Noord-Afrika bijzonder aan hun trek. De held van het verhaal, de agent Rex Bennet krijgt met zijn Franse kameraad allerlei opdrachten uit te voeren, die de positie van de Duitsers in Noord- Afrika ondermijnen. Dat is geen gemakkelijke taak, want de Ae heeft overal zijn handlangers onder de Oosterlingen, die met griezelige sluwheid te werk gaan Telkens echter, na een reeks van spannende avonturen, weten Rex Bennet en de zijnen de dreigende gevaren af te keren. Met verhe vigde spanning, die nog meer ge accentueerd wordt dan in het eerste deel van de film, ontrol len zich in snelle vaart de ge beurtenissen op het witte doek, waarbij de .avond voorbij flitst zonder dat nien er erg in heeft. De climax in het grote eindge- vecht, waarbij een einde wordt gemaakt aan de activiteiten van de leidende Duitse figuren en dat op volkomen onverwachte wijze. Een film, die door de liefheb bers van spanning en detective verhalen bijzonder op prijs ge steld zal worden. In het voor-programma (nieuw) een geestig tekenfilmpje en een muziekfilm als reportage van het leven onder zigeuners. Harmonie „St Caecilia" ALKMAAR De leden wordt het volgende bekend gemaakt: Woensdagavond 7 October is er geen repetitie Donderdag 8 October worden de leden verwacht om 14 uur bij de heer Beentjes aan de Paarden markt, vanwaar we om precies kwart over twee vertrekken naar het Doelenveld voor medewerking aan de grote kinderoptocht die om half drie vanaf het Doelenveld vertrekt. Deze optocht duurt on geveer één uur. Om 18 uur komen we wederom bij de heer Beentjes aan de Paardenmarkt bij elkander voor een rondgang door de stad. Deze rondgang duurt ook 1 uur. Dus vanaf 19 uur zijn wij vrijaf. Het bestuur rekent er op. dat zoveel mogelijk alle leden aanwe zig zijn. De serie goedkope toneelvoor stellingen, welke het Comité voor goede toneelkunst jaarlijks or ganiseert, is gisteren in 't Gul den Vlies begonnen met de op voering van De Waaier Patience, het interessante stuk van de Rus- sisch-Franse schrijver Henri Troyat, dat het Rotterdams To neel op zijn repertoire heeft ge houden. Het stuk werd reeds eerder in Alkmaar opgevoerd en als wij ons niet vergissen, zal het nog wel eens hier op de planken ko men. Het is een stuk, waarin de schrijver drie geheel verschil lende karakters op meesterlijke wijze heeft getekend. Twee oude vrouwen en een jonge man brengt hij samen in een huis in de pro vincie, waar een bejaarde we duwe haar tijd doodt met spel letjes patience. De heerszuchtige madame Chasseglin laat zich ge zelschap houden door een arme, slaafse, verzuurde en sluwe vrouw van haar leeftijd, die zich veilig geborgen weet in dit huis van haar meesteres. Totdat haar neefje Philippe er binnenkomt een onwaardige nietsnut en een werkschuw jongmens, die zich al heel gemakkelijk door de vrou wen laat bemoederen. Als de juffrouw van gezelschap in de gaten krijgt dat haar lieve neefje haar plaats in het hart van haar mevrouw dreigt in te nemen, in trigeert ze om hem weg te krij gen, doch het slot van het liedje is, dat zij zelf de laan uit wordt gestuurd. Het bezoek van de vader van Philippe opent de oude dame echter de ogen en zij komt tot de ontdekking dat het de jonge man alleen maar om haar geld te doen is. Op zijn beurt verdwijnt de nietsnut uit het huis en de juf frouw van gezelschap keert er weer in terug. En madame Chas seglin gaat weer voort met pa tience en juffrouw Pastif met haar gevlei. De drie hoofdfiguren worden door Magda Janssens als madame Chasseglin. Charlotte Kohier als juffrouw Pastif en Ben Aerden als Philippe op meesterlijke wijze ten tonele gebracht, waardoor de vijf taferelen, waarin het stuk onderverdeeld, tot het laatst blijven boeien. Frits van Dijk gaf van de va der een echt Franse typering, terwijl Elisabeth Versluijs het bijrolletje van de slome dienst bode ook goed verzorgde. Het geheel was een uitstekende op voering, die wij bij een eventuele reprise van harte kunnen aanbe velen. (Advertentie) 0\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\W\^V\W,\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\V;j Voor een goed CORSET naar: Midden in de Langestraat i DE GEBOORTE VAN HET HEELAL ALKMAAR.. De Geboorte van het Heelal was het onder werp, waarover Dr. J. J Rai- mond Jr. Vrijdagavond in Valks lunchroom voor de leden van de vereniging voor weer- en ster renkunde sprak. Verschillende elementen in de ontwikkeling van de hemelli chamen werden technisch deskun dig behandeld. Spr. had het on dermeer over de spiraal- en andromenanevels en sneed de voor sterrenkundigen zeer belang rijke kwestie van de zogenaamde astronomische speculatiën aan. Over de uitdijing van de atomen, de werking van de neutronen en protronen probeerde spr. in zijn betoog zo duidelijk en uitvoerig mogelijk te zijn, hoewel dit moei lijk is, omdat de ontwikkeling over vele millioenen jaren heeft plaats gevonden en weinig hou vast biedt ten opzichte van het begin. Hoewel de woorden Schepping en Schepper vrijwel niet op deze avond gehoord werden, kwamen wij onwillekeurig onder de in druk van het ontzagwekkende, opgesloten in de astronomische pracht, waarvan door Dr Rai- mond eeji tipje van de sluier werd opgelicht. HARDDRAVERIJ SCHERMERHORN. Onder grote belangstelling o.a. van zus terverenigingen uit Edam, Stom- petoren en Heerhugowaard vierde Zaterdag 1.1. de harddraverij ver eniging „Schermerhorn" haar eer ste lustrum. De goedgeslaagde draverij voor boerenpaarden, ge houden in de dorpsstraat leverde spannende races op met in de voorlaatste omloop de paarden: 1. Ko, van Jan van Saase te Scher merhorn; 2. Kwiek, van J. Dela- marre te Grosthuizen; 3. Nelly, van Brons; 44. Julia, van C. Stam, 5. Black, van G. Bakker; 6. Feknia van C. Stam. De eerste vier wer den de winnaars in de genoemde volgorde. De berijder van het de le prijs winnend paard, de heer J. de Koning, ontving een beker. In de zaal van café ,,'s Lands Welvaren" reikte burgemeester Driessen de prijzen uit. In ver band met de luf rumviering wer den vervolgens door voorzitters van diverse zusterverenigingen felicitaties overgebracht. Met 'n gezellig bal werden de feestelijk heden gesloten. Advertentie 1 geopend van 8 tot 18 u. Donderdag 8 October LANGESTRAAT 57 Woensdag 7 October D.O.V.E.S. successen Bosman wint te Velsen HEILOO. Doves nam Zon dag deel aan de Pim Muiier- veldloop te Velsen. Van de 60 deelnemers bij de heren werd Siem Hopman 13e, Klaas Blokker 20e, Jan Hoogschagen 25e en Pim Kroon 30e. Bij de verenigingswedstrijd werd Doves derde. Bertus Bosman komt langza. merhand weer in vorm. Wan.t van de 36 junioren kwam hij als eerste binnen. Naast de eerste prijs mocht hij tevens de prach tige grote wisselbeker voor een jaar mee naar huis nemen! Nieuws uit Heiloo HEILOO Bij het examen voor bloemist zijn geslaagd Cees Bruin en Herman Dresscher. An de veiling te St. Willi- brordus zijn door Antoon Buis nog 2 mandjes met aardbeien aangevoerd, elk van 5 pond. Ko- perd J. v.d. Pol te Alkmaar voor f 2.70 per mandje. Burgerlijke Stand HEERHUGOWAARD. Ge boren: Marianna M.. d. v. H. A. Wolfsen en A. Kaag; Catharina M., d. v. Th. A. Beers en J. M Insing; Wilhelmina J., d. v. N. Groot en C. M. Bos; Catharina M. G., d. v. L. Brink en E. Roet; Bregitta M. J., d. v. G. J. Schou ten en E. Duin; Cornelia C. A„ d. v. A. Moras en C. Pater; Gerardus J., z. v. C. P. Jak en C. Beers; Cornelis A. P„ z. v. J. Luken en A. C. Kok; Cornelis J., z. v. A. S. Weel en A. M. Smit; Petrus C„ z. v. P. A. Sin- nige en J. M. Stuyt; Jan R.. z. v. G. Rempt en N. Man: Alphons P. H„ z. v. G. J. Günther en C. M. de Goede. Ondertrouwd: Aris Jan Palen- stijn, 24 jaar, te Schellinkhout, en Aafje Cornelia Kuiper. 24 jaar; Johannes Petrus Nicolaas Schouten, 24 jaar, te Zwaag, en Cornelia Maria Tromp, 22 jaar. Gehuwd: Franciscus Petrus Maria VaSen, 22 jaar, te Haar lem, en Maria Agatha Bleeker. 25 jaar. Overleden: Petronella Berk hout, 33 jaar, geh. met N. A. Beers; Dieuwertje Vis, 63 jaar. wed. van P. Smit. Daders van molestatie opgespoord BROEK OP LANGENDIJK De jongelui, die in een min of meer beschonken toestand vorige week te Broek op Langendiik een echtpaar uit Heerhugowaard mo lesteerden, waarbij de man ern stig in het gelaat gewond werd. zijn door de Rijkspolitie achter haald. Ze komen uit Koedijk- Zuid. De rechtbank te Alkmaar zal hier het laatste woord, hebben, daar er proces-verbaal is opge maakt. Ongeval BROEK OP LANGENDIJK Bij de werkzaamheden aan het koelhuis van Gebr. Kloosterboer, viel de timmerman C. K. van een hoogte van 3 m. Dr. Manjoero was spoedig ter plaatse en con stateerde kneuzing aan de arm en een gebroken rib. De heer K. zal enige tijd rust moeten houden. Burgerlijke Stand W ARMENHUIZEN. Geboren: Wilhelmus, z. v. W. Hoogeboom en M. Bos; Jacoba Maria, d. v. J. Th. Groot en B. Tiebie: Catha rina Maria. d. v. N. M. Ligthart en A. C. Tesselaar; Mattheus, z. v. P. A. Pronk en C. A. Stoop: Cornelis. z. v. J. W. de Nijs en G. M. Nannes; Cornelis Petrus, z. v. J. Smit en C. E. Vader: Joke, d. v J. Dekker en A. Jon- Gehuwd: Fieter Koorn. 27 jaar, en Antonia Cecilia Quant, 33 jaar; Gerardus Jacobus Groot. 31 jaar. te Akersloot, en Alida Theresia Kraakman: Cornelis Gerardus Stoop, 27 jaar- te Harenkarspel, en Maria Catha rina Berkhout, 24 jaar. W eersverwachting WEERSVERWACHTING mede gedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Dinsdag avond tot Woensdagavond OVERDAG VERSPREIDE OPKLARINGEN Vannacht overwegend zwaar bewolkt met plaatselijk lichte regen. Morgen overdag ver spreide opklaringen. Matige tot krachtige wind tussen West en Noord. Weinig verandering in temperatuur. (Advertentie) Op OCTOBER zijn na 13 uur A L K M A A fi Burgerlijke Stand GRAFT. Geboren: Marga. retha Maria, d.v. N. Stoop en A. Roet; Maria Gertrudis Jacoba, d.v. P. J. Konijn en M. M. Kramer. Overleden: Neeltje Scheepbou wer, 84 jaar, wed. van P. Ban. kersen. Prof. dr P. A. Diepenhorst. oud-A.R.-lid van de Eerste K: mer, en oud-hoogleraar aan tl Vrije Universiteit van Amster dam, econoom en rechtsgeleerd van naam, is hedenmorgen in di leeftijd van 74 jaar overleden. Te Hengelo is vannacht een meubelfabriek, annex woonhui? winkel en wijkgebouw van het Groene Kruis, in vlammen opge gaan. Schade ruim f 150.000. De K.L.M. Super-constellation met o.a. Dr Drees en minister Algera aan boord, is hedenmor gen in Johannesburg aangeko men. Vermoedelijk zullen de linkse partijen bii de verkiezingen in Finland een kleine winst behalen op de niet-socialistische partiien. Onderhandse verkoop DE RIJP. Naar wij ver nemen is hét pand in de Rechte- straat, thans bewoond door de eigenaar, de heer P. Middelkoop, verkocht aan de heer J. Helder te Graft. De heer Helder is van plan om in dit perceel zijn zaak in electrische artikelen en appa raten te vestigen. Ingekomen en vertrokken personen ALKMAAR Ingekomen: J. G. van Rooy met gezin, van Arn- Iheni naar J. van Scorelkade 19; N. Zuijdam, van Oudorp naar Zeglis 95; N. Kaandorp, van Am sterdam naar Lyceumstraat 10; J. A. Luijmes, van Delfzijl naar C. Buijsstr. 2; J. A. Soumokil, met gezin, van Hilversum naar Hooftstraat 49; M Koeman van Egmond aan Zee naar Wilhelmi- nalaan 11; N. P. Komdeur van Söhoorl naar Kennemerstraatweg 2; H. A. Middelkoop van de Rijp naar Wilhelminalaan 11; W. E. Naessens, met gezin, van Haar lem naar Kennemerstraatweg 4; E. L. Melgers, met gezin, v. Am sterdam naar Hofstraat 8; A. A. Prins van Bennebroek naar Wil helminalaan 11; W. Timmerman, van Hilversum naar Tuinstraat 60.. J. W. Smit, met gezin, van Norg naar Corn. Buijsstr. 14; C. Veerman, van Schoorl n. Veer- straat 1; T. Visser met kind van Warmenlhuizen naar Westerweg 173; G. J. Zoll, met gezin, van de Rijp naar Eikelenbergstraat 66; M. H. de Bast van Koog a d. Zaan naar Nw.sloot 14; C. Boo gaard met gezin van Den Helder naar C. Buijsstr. 10; M. Kroon, wed Stam, van Langedijk naar Pr. Julianalaan 14; G. E. Neuvel van Wervershoof naar Langestr. 22; M. P. Buisman van Heiloo n. Nic. Beetskade 90, J. van Doorn met gezin, van Haarlem naar Trompstraat 6; N. G. E. de Geus van Ursem naar Pr. Julianastr. 57; M. J. Tjong van IJsselstein naar Itennemerpark 18; H. Kop pelaar met gezin, van A'dam n. Hooftstraat 55; A. C. Overgoor en eohtgen. van IJsselstein naar Kennemerpark 18; D. Jager geb. Rooker en kinderen, van Heiloo n. Hooftstraat 89; P. M. Amers foort van Barneveld naar Pr. Ju lianalaan 14; L. C. Breet van Er- melo naar Kennemerstraatweg 2; K. Dekker van Wijdenes naar Dijkgraafstraat 21; J. G. Hen driks en eohtgen. van Beverwijk naar Huijgenstraat 30; L. M. van Melis, van Einshoven naar Ken nemerstraatweg 2; M. C. Beem- ster van Bovenkarspel naar Zeg lis 51; I. C. Kieftenborg van Ber gen naar Kennemerstraatweg 2; G. C. Dekker van Amsterdam n. Vermeerstraat 6; E. E. M. Koll- mer van Bergen naar van Ever- din,genstraat 18; E. Montanus m. gezin van Zandvoort naar Hooft straat 77. Vertrokken: H. A. van Bors- sum Waalkes, van Spoorstraat 13 naar Den Ham; P. J. Logger, v. Luttik Oudorp 98 naar St. Pan- cras; J. M. Dirkmaat, van Julia- nastraat 10 naar Vereeniging (Zd.-Afr.); M. M. van Haaster, van v. Everdingenstraat 18 naar Haarlem; L. ten Hove, van Pr. Julianalaan 14 naar Medemblik; J. F. C. T. Houtepen, van Rem- brandtstraat 38 naar Amsterdam; J. J. Impink, van Koningsweg 24 naar Soest; C. E. Hoogkamer geb. Lanson, van Bergerweg 85 naar Bloemendaal; D. Schanstra en echts, van Landstraat 57 naar Amsterdam; D. Sougé van van Houtenkade 34 naar Breukelen; M. C. Stoel, van Kennemerpark 28 naar Breukelen; C. H. Adema van Kennemerstraatweg 183 naar Nijmegen; D. Agricola, van Ken- nemersingel 28 naar Schagen; J. van Hooff, van Dr. Schaepman- kade 7 naar Utrecht; W. J. P. Quast, van Waterschapstraat 12 naar Venlo; A. J. Jansen geb. Wiedenhoff, van K. van 't Veer- straat 96 naar Amsterdam; M. v. Ammers, van Langestraat 107 n. Wageningen; A. E. N. de Haas, van Kennemerstraatweg 59 naar Haarlem; V. Kaptein, van Friese-- weg 49 naar Harlingen; A. Lan- geveld, van Pinksterbloemstraat 16 naar Heiloo; T. A. Schoen van Frieseweg 105 naar Australië; S. de Vlugt, van Wilhelminalaan II naar Amsterdam; G. Wolfert met gezin, van Sehermerweg 16 naar Oudorp; F. Baas, van Eikelen bergstraat 52 naar Amsterdam; K. Bakker met gezin, van Friese weg 2 n. Langedijk; W. Bruins- ma van Kennemerstraatweg 27 naar Zeist; L. Buisman, van Wil helminalaan 24 nar Amsterdam; C. J. M. Burger, van v.d. Meij- straat 13 naar Boxtel.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 2