Succes zorgde voor grote 8-1 zege op Grasshoppers Amsterdams enthousiasme liet West-Frisia wankelen Dekkingsfouten oorzaak van Forwards nederlaag HET DOEN EN LATEN VAN DE EERSTE KLASSERS Hollandia en H.R.C. staakten bij 0-0 stand Sterker AIcmaria moest puntjes in Amsterdam laten Maandag 12 October 1953 2e, 3e en 4e klassers H,S,V.9 Zouaven^ Limmen en Vitesse verrassen aangenaam WEST-FRISIA BOVENAAN °l Joop de Mos naar Wembley Geflatteerde overwinning op D.W.V. Holland-België reeds driemaal UITVERKOCHT Limmen zegevierde na matige strijd D.E.Mivas technisch sterker CANDID ATEN-TOURNOOI Reserve-doelman liep beenbreuk op E.V.C. behaalde zege op Meervogels Duitsland sterker dan Saarland ;»ia 4 De beenbreuk, die doelman de Haan van H.R.C. opliep na ongeveer een balf uur spelen tijdens de wedstrijd Hollandia H.R.C. noopte beide clubs tot staken. Westfrisia was wel de grote winnaar in 2A, terwijl in 3A D.E.M. met een glunder gezicht de uitslagenlijst kon gaan bekijken. Hoe men in Alcmaria-kringen verder ook de zaak wil draaien, een feit is, dat de witheinden er na de nieuwe nederlaag heel slecht voor staan. Laten we dit vooroverzicht eindigen met een uitslag, die rimpels zal trekken in de voorhoofden van alle voorspellers. Want zoudt U SuccesGrasshoppers 81 goed geraden hebben In die tweede klasse A heeft dus West Frisia met 31 gewon nen van D.W.V. Dat was op zich zelf niet onverwacht, maar wel onverwacht was het gelijke spel van Zceburgia tegen Z.V.V., al blijft het drommels lastig winnen in Zaandam. H.F.C. stevende te gen Holland rechtstreeks op de zege af (32) en Rapiditas stuur de V.V.A. linea recta omlaag op de ranglijst door een wel verras sende 4—2 zege in Amsterdam nog wel. West Frisia staat hier door stevig bovenaan en D.W.V. even stevig onderaan. 2A: West Frisia Zeeburgia Hollandia HFC Rapiditas WA ZFC ZVV HRC Holland DWV H.V.C. stijgt. We hebben het U al voorspeld: H.V.C. komt dit jaar zich aandie nen als concurrent van Volendam. De Amersfoorters wonnen nu met 42 van A.F.C., dat toch ook illusies had omtrent de verstoring van Volendams plannen. Schoten kreeg weer een nederlaag te slik ken. U.V.V. kwam in Haarlem tot een 10 zege. 2B: De Kennemers Volendam UW HVC De Spartaan AFC W'graafsmeer Helder KFC Schoten A.F.C.D.T.S., die 00 was, als zodanig beschouwd kunnen wor den. Schagen brak ook al met een traditie en klopte een matig spe lend V.Z.V. met 21. De eerste overwinning van de geelzwarten. Z.A.P. tenslotte maakte de maat van de verrassingen vol en liet aan de jeugdige Watervogelsploeg. die toch wel wat in zijn mars schijnt te hebben, de hele buit (3—1). Kansen? Wel, alle clubs staan als een kluitje op elkaar. Nog leidt B.K.C., maar volgende week kan dat Limmen zijn, of D.T.S., of R.K.A.F.C. of Watervogels of, laten we ophouden. De toekomst zal uitmaken, wie hier voor het eerst een geslaagde uitlooppoging wenst te maken. 4A: BKC 4 3 10 7 Limmen 4 2 2 0 6 DTS 4 2 2 0 6 Watervogels 4 3 0 1 6 RKAFC 4 2 115 Succes 4 2 115 Grasshoppers 4 112 3 Oudesluis 4 0 3 1 3 VZV 4 112 3 Schagen 4 112 3 ZAP 4 0 13 1 Texel 4 0 0 4 0 U.S.V.U. aan de kop. De vierde klasse B begint al de allures te krijgen van 4A. Legio clubs, die kansen maken op de eerste plaats en slechts twee clubs die voor de rode lantaarn in aan merking wensen te komen. Dat zyn dan de Rijp en M.F.C. Andijk distancieerde zich van dit tweetal door een zege op nabuur M.F.C. Bovenaan verloor Meervogels van E.V.C. Hadden we ook wel ver wacht, want de Edammers zjjn niet voor de poes. E.V.C. kwam echter niet bovenaan. U.S.V.U. en Assendelft gaan de mannen van Engel nog voor. U.S.V.U. handelt in grote cijfers. Thans moest de Rijp er met 82 aan geloven. V.V.W. kwam ook weer in de lift. Het leverde de verdienstelijke prestatie S.V.A. de eerste neder laag te bezorgen. Nog fraaier werk verrichtte Zouaven. Na een aarzelend begin werd thans de eerste zege behaald en wel op het sterke Monnikendam, dat ver leden jaar nog kampioen was. In Purmerend tenslotte kwam Assen delft met de hakken ovfer de sloot (10). 4B: USVU Assendelft VVW EVC Meervogels '31 De Zouaven Monnikendam SVA Andijk Purmerend MFC De Rijp 6 6 6 6 5 4 4 4 3 I 2 0 In' Veisen is de voetbalwed strijd gespeeld tussen VSV en Vitesse, welke strijd door de gastheren met 30 werd ge wonnen. Kopduel tussen Heyn (Vitesse, midden), Spaans (links) en Verswijveren (rts), terwijl van der Kuil (VSV- links) en van Voorst Vitesse toezien hoe dit afloopt. De Nederlandse tennisleraar Joop de Mos heeft een uitnodi ging gekregen om deel te ne men aan het tournooi om de wereldkampioenschappen voor profs dat op 16 November te Wembley begint., Wereldkampioenschap driebanden NAVARRA BEHAALDE DE TITEL In de beslissende partij om het wereldkampioenschap driebanden tussen Navarra en Vingerhoedt heeft de Argentijn Navarra de zege behaald en daarmede het wereldkampioenschap. De Argentijn leidde na 20 beur ten met 2512, na 40 beurten met 3831 en na 50 beurten met 4436. Toen kwam de Europese kampioen eindelijk op dreef en bij de 56e beurt had hij zijn ach terstand teruggebracht tot 4845. Beide spelers poedelden toen twee maal, waarna Navarra de 50 vol maakte Onder geweldige span ning scoorde Vingerhoedt daarna 4 caramboles van acquit, om de vijfde tot ieders teleurstelling op een haar te missen. Sensatie in 3A. In 3A deed D.E.M. wat van hen verwacht werd. Het stuurde Al ways Forward met lege handen Hoorn-waarts. De Beverwijkers zullen daarbij met genoegen ver nomen hebben dat de Boys zich een 31 nederlaag lieten aanme ten doorC.S.V. Hetzelfde C.S.V., dat kort daarvoor zo'n pak slaag had gekregen van W.S.V. De Wormers waren over deze gro te zege van enkele weken geleden blijkbaar zo tevreden, dat ze nu op haar beurt A.D.O. lieten profi teren. Maar in hoge mate verras send blijft de 61 overwinning der Heemskerkers in de Wormer wel. Nog mooier resultaat en nog meer sensatie verwekte H.S.V. Zonder punten onderaan en dan juist bij Zaandijk de bakens ver zetten. We nemen diep onze hoed voor de 1—0 overwinning af. Dat bracht E.H.S. op de laatste plaats. Deze Haarlemmers verloren nu weer van K.V.V. (4—1). Bever wijk liet tenslotte duidelijk aan Pumersteijn merken, dat het niets voelt voor een plaats in de staart van de ranglijst (40). 3A- DEM' 4 4 0 0 8 CSV 4 3 0 1 6 Alkm. Boys 4 3 0 1 6 WSV '30 4 2 1 1 5 KW 4 2 115 Beverwijk 4 2 0 2 4 Zaandijk 4 2 0 2 4 Alw. Forward 4 112 3 ADO '20 4 1 1 2 3 HSV 4 10 3 2 Purmersteijn 4 10 3 2 EHS 4 0 0 4 0 AIcmaria weer verloren. Z.S.G.O. bleef in 3B aan de leiding, maar Vitesse volgt de Am sterdammers op de voet door een 54 zege op Terrasvogels. Onder aan kan AIcmaria zich na de nieu we nederlaag, thans tegen T.O.G. (21) alleen nog vasthouden aan D.E.C., dat ook verloor. 3B: ZSGO 4 3 10 7 Vitesse '22 4 3 0 1 6 JOS 4 2 2 0 6 TOG 4 2 2 0 6 Rivalen 4 2 115 Ripperda 4 12 14 Terrasvogels 4 2 0 2 4 Velsen 4 2 0 2 4 Wilskracht 4 112 3 Kinheim 4 0 13 1 DEC 4 0 13 1 Alcm. Victrix 4 0 13 1 Geen touw aan vast te knopen. In 4A is er geen touw meer aan vast te knopen. Wie had nu ver wacht dat B.K.C. zich een punt zou laten afsnoepen door het zo zwak geachte Oudesluis, al is dat al vanouds een fel betwiste derby. Wie had voorts kunnen dromen op Wieringen van een81 zege van Succes op Grasshoppers. Ach ja laten we de zege van Limmen op Texel op het eiland maar als nor maal beschouwen. War\t anders zou alleen de uitslag van R.K. zich laten zien, maar dit was ook de schuld van de overige W.F.- spelers die het spel te veel door het midden lieten gaan. Wie meende dat D.W.V. een gemakkelijk te overwinnen ploeg zou zijnheeft zich lelijk vergist. Met een buiten gewoon enthousiast en snel partijtje voetbal hebben de Amsterdammers het vooral voor de rust het sterke West- *jen snel!- pass van Blok gaf Ooteman een fraaie kans, maar de Frisia lastig gemaakt en tot ver in de tweede helft bleef i bal verdween over de lat. Even het onzekerwie de wedstrijd zou winnen. Een onbenul- „^bestS dèTu- stekend leidende arbiter Schipper met een penalty, die door S. Stel ling onhoudbaar in een doelpunt werd omgezet. 21. lig handsgeval bracht de grote ommekeer. De penalty, door Stelling benut, bracht weer hoop in de roodgele ge lederen en toen Dangermond de stand op 31 bracht, ging D.W.V. eindelijk op de knieën, zij het zeer eervol en voor West-Frisia geflatteerd. Een ver schot van W.F.-spil Langedijk bracht doelman Meijer voor het eerst in actie, en de vol gende aanval van D.W.V. bracht middenvoor Homan in vrije po sitie voor het W.F.-doel, maar zijn schot werd door Ubels goed gestopt. Amper drie minuten wa ren er gespeeld toen Dangermond de bal vrij speelde de verwachte passes naar zijn rechtsbuiten bleef uit maar wel volgde er een trough-passes naar Simons die plotseling door de W.F.-verdedi- ging heen brak en van dichtbij onhoudbaar doelpuntte. 10. Dit doelpunt inspireerde D.W.V. tot grote daden. Belier veroor zaakte een vrije trap die echter door het W.F.-muurtje werd op gevangen. Maar D.W.V. kwam weer terug, en over alle linies ge raakte de W.F.-defensie aan het wankelen. Langedijk en Posthu- mius waren de enigen die over eind bleven staan, maar zij kon den het ook niet verhinderen dat Homan na twintig minuten scoor de uit een pass van Verhoeven 1—1. Simons had direct daarop een kans zijn ploeg weer de leiding te geven maar het zachte schot van W.F.-aanvalsleider was kin derwerk voor Meijer. D.W.V. be merkte dat het „ging", en goed gesteund door hun halflinie kwam zii herhaaldelijk door de onzekere W.F.-achterhoede heen. Onbegrij pelijk bleef het beslissende schot uit en zo kwam zeer tegen de verhouding in de ruststand met 1—1. In de tweede helft had W.F. aanvankelijk een overwicht. Dan germond plaatste een vrije trap hard naast en Simons schoot lig gend in de handen van doelman. Voor het overige grepen de D.W.V. backs Donkersloot en Roele goed in. Het tempo was nu aanzienlijk gezakt, en dat bracht voor W.F. de beste kansen met zich mee. Beide buitenspelers Blok en Oote man hadden nog niet veel van Viif minuten later was het 31 door Dangermond die een grove fout van doelman Meijer en spil Braspenning afstrafte. Dit was voor het hardwerkende D.W.V. de genadeslag, zij geraak ten uitgespeeld en W.F. kwam weer aan bod met snelle aanval len en enkele fraaie schoten van Simons. Gedoelpunt werd er ech ter niet meer hoewel D.W.V. in de laatste phase van de strijd daar nog gelegenheid voor kreeg. „Indien de kaarten voor Hol landBelgië vrij zouden kunnen worden aangevraagd, zowel door de clubs als door particulieren, dan zouden wij aan 200.000 plaatsbewijzen nog niet voldoen de hebben", zo luidde het ant woord van de heer L. Brunt, se cretaris-penningmeester van de KNVB, toen wij hem vroegen hoe het met de belangstelling voor deze wedstrijd, welke op 25 October in het Feyenoordstadion te Rotterdam wordt gespeeld, stond. Maar het publiek weet, dat het de laatste jaren geen kaarten op aanvraag meer kan krijgen. Men heeft ervaren, dat het geen zin heeft een briefje naar de KNVB te sturen en vele tienduizenden liefhebbers, die geen lid van een voetbalvereniging zijn, hebben zich bij deze gang van zaken neergelegd. En ondanks deze harde maatregel, welke wijzelf ook niet prettig vonden, maar waartoe wij destijds waren ge dwongen, worden er toch nog te veel kaarten aangevraagd, veel meer dan wij beschikbaar heb ben". zo ging de heer Brunt ver der. „Ik zal dit met enkele cij fers verduidelijken. Wij hebben 1150 KNVB-clubs. Zij krijgen 3 kaarten per elftal en de meeste clubs zijn om dit nare woord te gebruiken, zo gedresseerd, dat zii inderdaad niet meer dan een der gelijk aantal vragen. Ik zou dus beter kunnen spreken van een gelimiteerd aantal, dat de voet balverenigingen krijgen. Neem de Koninklijke Belgische Voet balbond Onze Zuiderburen ont vangen 8500 toegangskaarten, 'n aantal, dat contractueel is vast gelegd. Hadden wij dit niet ge daan, dan zouden de Belgen ten minste 20.000 plaatsbewijzen wil len ontvangen. Het aantal kaart jes, beschikbaar voor scheids rechters en consuls is eveneens gelimiteerd en hetzelfde geldt voor de officials van de KNVB en verder voor de oud-internatio nals, de nationale sportbonden, de medische sportkeuring enz. In een matige wedstrijd, waar bij beide partijen verschillende zwakke plekken vertoonden, heeft Limmen met een 21 over winning Texel beroofd. Deze cijferverhouding is iets te geflatteerd; een gelijk spel had de verhouding beter weer weer gegeven. Invaller Du Porto, die back Langeveld moest vervangen, had het bij Texel niet gemakkelijk, maar ondanks zijn jarenverschil met de overige spelers deed hij het toch uitstekend. Voor de rust was het een ge lijk opgaande strijd, waarbij Limmen zich steeds weer in de buitenspelval van de Texelaars liet lokken. Toen spil Boon op een gegeven ogenblik was ge passeerd, wist Heerschap uitste kend te redden. Even later vloog de bal juist over. Desondanks wist Texel, door een doelpunt van Huizinga. met een voorsprong de rust in te gaan. Na rust werd het een lauwe en meermalen slappe vertoning. Na 20 minuten geraakte de Texel-back Wilner geblesseerd, waarna hij door de adspirant v. d. Slikke werd vervangen. Vlak daarop wist Limmen uit een schermutseling de stand op 11 te brengen. Het laatste kwartier bood de wedstrijd een aantrekke lijker aanzien. De kans voor de overwinning viel Limmen vlak voor het einde ten deel, toen linksbinnen Bakker de 'bal achter keeper Heerschap wist te werken. In IA verspeelde Haarlem het eerste winstpuntje door in Zuilen tegen Elinkwijk niet verder te komen dan een 11 gelijk spel. Dit betekende tevens dat doelman Snijders voor de eerste maal in deze competitie werd gepasseerd. Dit gebeurde na een ^kwartier, toen de Jongh Elinkwijk een 10 voorsprong gaf. Uit een vrije trap maakte Jacob vrij spoedig gelijk. Na de rust werd er niet meer gescoord. Kort voor het einde werd Boeree door scheidsrechter Schipper van het veld gezonden. NEC en Enschedese Boys speelden eveneens gelijk. In Nijmegen werd het 22. Door Roos namen de Nijmegenaren in de eerste helft een 20 voorsprong. Het duurde tot een kwartier voor het einde eer G. Selderhuis kon tegenscoren, daarna zorgde Weelink ook nog voor de gelijkmaker. Stormvogels klopte in Amsterdam Ajax met 21. De eerste helft werd met een 10 voorsprong voor Stormvogels afgesloten door een doelpunt van Luppens. Dezelfde speler vergrootte na de her vatting de voorsprong, waarna Michels voor Ajax tegen scoorde. In deze klasse valt de grote 51 nederlaag van Leeuwarden in Wageningen op. Ook Oosterparkers leed een gevoelige nederlaag. Heracles won met 40. Be Quick sleepte in de laatste vijf minuten een gelijk spel uit de strijd tegen RCH, terwijl Zwolse Boys op nieuw verloor. Nu bleek DWS met 21 te sterk. In 1B kwam Heerenveen op eigen terrein niet verder dan een moeizaam bevochten 3—3 gelijk spel tegen Sneek, waardoor Abe en zijn mannen op de laatste plaats bleven. VSV herstelde zich door een 30 zege op Vitesse. Voor de rust scoorden van der Kuil en Verzwijveren. In de tweede helft drong Vitesse sterk op, maar het werd de Arnhemmers noodlottig. Bij een uitval scoorde van der Kuil nogmaals. Het Gooi deed uitstekend werk door AGOVV met 31 te kloppen. In de eerste helft gaven Mur en van Oosterom (2 maal) de Hilversummers een 30 voorsprong. AGOVV kwam na de rust sterk in het offensief. Dit blijkt wel uit het feit, dat links back van Asselt tenslotte een tegenpunt scoorde (31). Ook Go Ahead kwam verrassend voor de dag door in Enschede een 3—1 zege te bevechten. Wel nam Enschede door Kelder de leiding, maar Koopman zorgde voor een 11 ruststand. In de tweede helft brachten Doornebos en Kolkman de winst bij de Deventenaren. Volewijckers klopte DOS met 21. Lammers gaf de Utrechtenaren een 10 voorsprong, maar een sterker Volewijckers maakte nog voor de rust door van Alphen gelijk. In de tweede helft zorgde van der Ruit er voor dat de Amsterdammers verdiend wonnen. GVAV liep wederom vergeefs te pletter op de EDO-muur, wat resulteerde in een 12 nederlaag. Rigtersbleek had weer veel. aan Bleijenberg te danken. Hij scoorde voor de rust twee doelpunten tegen Blauw Wit, wat voldoende bleek voor de zege, omdat de Amsterdammers alleen door Tolmeijer konden tegen scoren. De eindstand was hier al bij de rust bereikt. EERSTE KLASSE A EERSTE KLASSE C Haarlem 5 4 1 0 9 v.v.v. 5 4 1 0 9 Ensch. Boys 5 3 1 1 7 Emma 5 4 0 1 8 D.W.S. 5 3 1 1 7 P.S.V. 5 3 1 1 7 Leeuwarden 5 3 0 2 6 S.V.V. 5 3 0 2 6 Stormvogels 5 3 0 2 6 V.V.H. '16 5 3 0 2 6 N.E.C. 5 2 2 1 6 Xerxes 5 3 0 2 6 Elinkwijk 5 2 1 2 5 Longa 5 2 1 2 5 Ajax 5 2 1 2 5 Sparta 5 2 0 3 4 Be Quick 5 2 1 2 5 B.V.V. 5 2 0 3 4 Wageningen 5 2 1 2 5 N.A.C. 5 2 0 3 4 Heracles 4 2 0 3 4 Brabantia 5 1 2 2 4 Oosterparkers 4 1 1 2 3 Bleijerheide 5 2 0 3 4 R.CH. 5 0 1 4 1 Sittardia 5 1 0 4 2 Zwolse Boys 5 0 1 4 1 H.B.S. 5 0 1 4 1 EERSTE KLASSE B EERSTE KLASSE D E.D.O. 5 4 1 0 9 E.B.O.H. 5 4 1 0 9 v.s.v. 5 4 0 1 8 Willem II 5 4 0 1 8 D.O.S 5 3 0 2 6 Excelsior 4 3 1 0 7 Go Ahead 5 3 0 2 6 A.D.O. 5 3 1 1 7 Vitesse 5 1 3 1 5 Eindhoven 5 3 1 1 7 Blauw Wit 5 2 1 2 5 Hermes D.V.S. 5 3 1 1 7 't Gooi 5 2 1 2 5 Feyenoord 4 2 1 1 5 Rigtersbleek 5 2 1 2 5 M.V.V. 5 2 1 2 5 Volewijckers 5 1 3 1 5 N.O.A.D. 5 1 1 2 3 A.G.O.V.V. 5 2 0 3 4 Limburgia 5 1 1 2 3 Sneek 5 1 2 2 4 R.B.C. 5 1 1 3 3 G.V.A.V. 5 1 1 3 3 D.H.C. 5 0 2 3 2 Enschede 5 1 1 3 3 Juliana 5 0 1 4 1 Heerenveen 5 0 2 3 2 Mauri ts 5 0 1 4 3 ZUERICH, 10 Oct. De uitsla gen van de partijen, gespeeld in de 22e ronde van het candidaten- schaaktournooi te Zuerich, lui den: Najdorf-Averbach afgebr.; Tai- manov-Szabo afgebr.; Gligoric- Euwe afgebr.; Bronstein-Stahl- berg afgebr.; Reshevsky-Bole- slavsky 10; Keres-Kotov afgebr. Smyslov-Geller afgebr.; Petrosian was vrij. De uitslagen van de partijen gespeeld voor de 23e ronde lui den: Euwe-Taimanov 'l!Aver- bach-Petrosian H—V,i; Geller- Keres 0—1; Kotov-Reshevsky af gebr. Boleslavsky-Bronstein afge br.; Stahlberg-Gligoric 01; Sza- bo-Najdorf afgebr.; Reshevsky heeft de leiding met 13% punt plus 1 afgebroken partij uit 22 partijen. Het is ditmaal werkelijk niet de eerste keer, dat we moes ten constateren, dat doelpunten tegen Forward gescoord, hun oorzaak vonden in dekkingsfouten van de defensie. Temeer daar men weet, dat de tegenpartij de beschikking heeft over razend snelle buitenspelers, dan hadden de beide backs toch zeker meer dan hun volle aandacht aan deze spelers moeten besteden. Inderdaad, DEM heeft een ploeg voor het DEM doel, die een zeer behoorlijke kans op de ere-titel maakt en wanneer daar een gelijk spel zou zijn be vochten dan was dit onze ver wachting te boven gegaan, doch wat te denken van het feit dat Zandbergen reeds binnen vijf mi nuten zijn tegenspeler laat glip pen en deze zodoende de Vries kansloos liet vissen. Forward versaagde geenszins en reeds 5 minuten daarna gaf Bos een goede pass aan de vrijstaan de Pieterse die zijn kans niet voorbij liet gaan (11). Forward weet hierna enige hoekschoppen te forceren, doch zonder enig resultaat. Beter ging het DEM dat door zijn midvoor met een vliegend söhot van be- een schepje op. Weldra was het toen met de zwart-witten gedaan, telkens en telkens weer rolden de aanvallen op het Forward doei aan. De DEM voorhoede toonde hierbij dat ze zeer schotvaardig was, doch de Vries was in top vorm en wist alles te keren, tot- 1 dat op 'n gegeven moment Eeken weer eens verzuimde zijn buiten- man te 'houden en deze nu geen moeite had de stand op 41 te brengen. Forward werkte zich hierna wat meer Ids en wanneer spil doch men Groot ver was opgedrongen en wist geen openingen te maken een vliegend schot loste was de i om de DEM-doelman te versohal-stand (4—2). Verder kwam men j ken. Dit duurde zo een kwar- echter niet, Forward niet noch tiertje en toen gooide DEM er 1 DEM. Reeds na 5 minuten spelen liet TOG de Alkmaarders tegen een onverwachte 10 achterstand aan zien. Het was de Amster dammer Borgman die de bal achter doelman de Vries depo neerde. Toch was AIcmaria in hoorlijke afstand de leiding wist i deze periode zeker niet zwakker te veroveren (2—1). Er werd dan TOG maar een foutje van snel en vrij stevig gespeeld ter- i Brouwer was voldoende om de wijl de strijd vrijwel gelijk op- snelle Amsterdammer te laten ging ondanks de technische meer- scoren. Fel ging Roodwit ten derheid van de gastheren. aanval maar het. zat niel mee, Kort voor de rust bezondigde want toen doelman Hoeben ge- Eeken zich aan dezelfde fout als passeerd was, stond back Kars- Zandbergen, vlak na de start liet semeyer op de doellijn om te red- hij ook zijn tegenspeler ongedekt dien. Uit zijn harde trap naar na prachtig werk van Untied, en nu was het de snelle rechts- voren kwam de bal bij Vos die: Na de hervatting was AIcmaria buiten die de Vries geen schijn op de vleugel snel langs Maas- sterker en de Alkmaarse defensie van kans gaf (31). man rende en hef leder aan Borg- paste met succes de zgn. buiten- Na de thee zat Forward er ge- man afgaf. Opnieuw schoot de spelval toe. TOG werd geheel ducht op, herhaaldelijk zat men Amsterdammer raak 20. I gedwongen op eigen helft terug Even was AIcmaria ontmoedigd want dit was een stand die ge- j heel tegen de verhouding ii> druisde. TOG vergat geluk kig voor de Alkmaarders in deze periode door te drukken. Het ging nonchalanter spelen en daar-1 door kregen Untied en zijn man- j nen gelegenheid om zich te her- stellen. Dit gebeurde ook en 't laatste kwartier der eerste helft i was dan ook geheel voor de Alk- 1 maarders. In de 40e minuut van deze eerste helft had de roodwit te aanval succes. Het was Go- sens die de stand op 21 bracht 't Is opvallend maar sinds de terugkeer van Hollandia in de 2e klasse valt er steeds iets ernstigs voor wanneer beide par tijen m het strijdperk komen. In Den Helder overkwam Swinkels een jaar terug een beenblessure, terwijl gisteren in het Hollandia- vportpark de reserve-doelman de Haan een beenbreuk opliep. Bei de keren, dus ook gisteren, was het ongeval geenszins te wijten aan ruw of zelfs maar fors spel van een der partijen. Het ongeval van gisteren ont stond toen de Haan vrij ver uit lopend springend de bal weg werkte, terwijl de Hollandia- rechtsbuiten Heins snel toeliep. Beide spelers kwamen met el kaar in botsing en kwamen te vallen. Hoewel ook Heins bleef liggen bleek de Haan er erger aan toe en moest tenslotte na con sult van een dokter per brancard van het veld gedragen worden. Een en ander gebeurde na on geveer twintig minuten spelens. De stand was toen nog gelijk, n.l. 00. Zeer teleurstellend ook voor t talrijk opgekomen publiek dat in het zonovergoten Hollandia-sport- park genoot van een snelle vrij wel gelijk opgaande strijd, waar in Hollandia weliswaar een klein veldoverwicht had, doch waarin de kansen gelijk waren, want nauwelijks had Nieuwstad een bal over de lat doen suizen of direct daarop kwam een goede kopbal van Bos van de deklat weer het veld in. Hommerson die de plaats van Jager innam knalde even later een uitstekende kans over. De HRC achterhoede kwam even onder hoogdruk en tot tweemaal toe werd maar ternauwernood en ten koste van 'hoekschoppen ge red. Juist was HRC, dat met twee invallers uitkwam o.m. voor doel man Lingtoeek, bezig zich te her stellen toen het reeds gememo reerde ongeval geschiedde. Wel had HRC een reserve-doelman meegenomen, n.l. een speler uit het 6e elftal, doch men bleek zo- te trekken. Na 20 minuten spelen dachten wij de gelijkmaker te kunnen begroeten. Maar neen de prachige kopbal verdween via de lat achter de goal. Jammer voor Untied, jammer voor AIcmaria. Met nog 10 minuten te spelen kreeg Gosens de kans van de dag doCh hij faalde op het juiste ogen blik. TOG zag het gevaar nu in en versterkte zijn verdediging, waardoor AIcmaria tevergeefs storm liep op deze veste. danig onder de indruk van het voorgevallene, dat van verder spe len werd afgezien Vanaf deze plaats wensen wij de onfortuinlijke HRC-doelman het allerbeste en spoedige beter schap. Wat Heins betreft, aanvankelijk zag het er naar uit dat de botsing met de H.R.C.-doelman voor hem geen nadelige gevolgen met zich had gebracht. Later echter gevoel de hij zich onwel zodat de dokter het gewenst oordeelde Heins per auto naar zijn huis te doen ver voeren wegens vermoedelijke her senschudding. Op het Meervogelsveld heeft 't publiek genoten van een span nende en enerverende wedstrijd. EVC heeft deze wedstrijd ver diend gewonnen al had er voor Meervogels zeker een gelijkspel ingezeten. Met het schieten was Meer- j vogels niet gelukkig en EVC I kwam nogal goedkoop aan 2 doelpunten. EVC trapte af. Al dadelijk golfde het spel snel op I neer en EVC forceerde een paar corners die niets op leverden; ook de Meervogels voorhoede on- j dernam enige mooie aanvallen, maar oOk die leverden niets op. Toen er een 30 minuten waren gespeeld maakte de Meervogels rechtshalf hands binnen de be ruchte lijnen en Nijhuis van EVC passeerde Zijp met een listig tik- J je. Niet ontmoedigd speelde Meer vogels verder, maar zij waren niet gelukkig. Een pracht schot van Krom belandde tegen de paal en toen de rust aanbrak stond EVC nog steeds met 10 voor. Na de thee zetten de partijen de strijd onverminderd voort. Snel golfde het spel van doel tot doei. j EVC was weer de gelukkige en I met een pracht schot wederom van .Njjihuis werd het 20 voor 1 EVC. Meervogels kwam geweldig opzetten en de verdediging van EVC werd zo in het nauw gedre ven dat de linksback zijn eigen keeper passeerde. Meervogels ro ken een gelijk spel. Een hard schot van Krom belandde in het zijnet. Wanneer de Boer mooi voorzet en Stikkelman de bal in het doel schiet is Meervogels een geslagen ploeg. In een wedstrijd van de voor ronde voor het wereldkampioen schap heeft Duitsland Zondag middag met 30 van Saarland gewonnen.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 4