Alkmaar se Boys liet zich door C.S.V. verrassen Z.A.P. vergat te doelpunten en Watervogels won Doelpimtenregen Succes verpletterde Grasshoppers Verwoed duel om de zege bij Vitesse-Terrasvog Doelman Schuit had leeuwenaandeel in zege De weegschaal sloeg door naar Hollandia T Penalty besliste strijd in het voordeel van H.S.V. bij Conzelo-Westfrie Definitieve nederlaag werd pas na de rust een feit Aardige wedstrijd Oudesluis en B.K.C. kregen ieder een puntje Wieringerwaard moest de punten aan W.G.W. laten 1-0 voorsprong werd 3-1 nederlaag Vitesse was de gelukkige (5-4) Schagen-V.Z.V. 2-1 Traditie gebroken Overwinning na verwoed voetbalgevecht met Kolping Boys K.S.V. haalde 1-0 achterstand in Zaandijk verloor na spannend duel Zivaagdijk klopte H.O.S.V. royaal Het was zonder twijfel een handicap voor de Boysdat spil de Leij door een blessure verstek moest laten gaan. Ofschoon Pater als stopperspil verdienstelijk werk deed, kon hij de Leij toch niet doen vergeten. Hiermede is ech ter deze nederlaag niet verklaard, want ook de voorhoede der Boys bleef deze middag onder de maat. Er werd dikwijls aardig ge combineerd, maar het was te klein, te peuterig, waardoor het tempo gedrukt werd en de vinnig van zich afbijtende CSV-verde- diging steeds gelegenheid kreeg om in te grijpen. Er werd wel eens geschoten, doch dan van te verre afstand en zulke schoten vonden de goede CSV-doelman op zijn plaats. Na enkele aanvallen van de Boys, nam CSV weldra het initia tief over en een gevaarlijke aan val van de Castricummers kon slechts worden afgeslagen ten kosten van een hoekschop. Na een kwartier spelens kreeg CSV een vrije schop te nemen. De bal werd goed voor doel ge plaatst, waarna deze via de voet van een der spelers, met veel effect achter Kramer belandde, 01. CSV bleef nog even in de aanval en de rechtsbuiten kreeg een mooie kans, maar de bal ging juist voor langs het doel. Daarna kwamen de Boys meer opzetten en De Flier waagde het met een verre, harde schuiver. De CSV- doelman stopte echter dit schot op goede wijze. Na 25 minuten kreeg Wagemaker na een ingooi de bal te pakken en passeerde de CSV-doelman op beheerste wijze van dichtbij. Nog geen 5 minuten daarna had CSV de leiding heroverd, toen de uitstekende middenvoor Kossen de bal goed aangegeven kreeg en Kramer onhoudbaar paseerde, 12. Met deze stand werd gedraaid. Na de hervatting begonnnen de Castricummers dadelijk met enkele gevaarlijke aanvallen en na 15 minuten was het de rechts buiten, de met een schuin schot de CSV-voorsprong tot 13 ver grootte. Een mooie kans ging nog voor CSV verloren, toen een hard schot de paal trof. Daarna kwamen de Boy pas los en goed opgestuwd door de middenlinie kwam de voorhoede steeds weer voor het CSV-doel. Er onstond menig hachelijk ogenblik voor het CSV-doel, eenmaal kon een der achterspelers de bal nog juist van de doellijn trappen. Ook was de CSV-verdediging in die pe riode nogal royaal meit het weg geven van hoekschoppen. Hoe de Boys het echter ook probeerden, steeds was er weer een CSV-been dat succes in de weg stond. Spe ciaal de hoge ballen waren steeds 'n prooi voor de goed kop pende CSV-ers, terwijl de doel man een betrouwbare indruk maakte. De weinige CSV-uitvallen bo den evenmins kans op succes en zo kwam het einde van deze, ook voor de toeschouwers om te zien, aardige ontmoeting met 'n niet onverdiende overwinning voor CSV. De mannen uit Oudesluis schij nen deze competitie een abonne ment te hebben op gelijke spelen. Maar als we de puntjes eens bij elkaar gaan tellen die zij hierdoor al van verschillende „grootheden" hebben afgesnoept komen wij toch al tot een heel aardig aan tal. Ditmaal was het B.K.C. die als tegenstander fungeerde. Genoem de club nam al heel spoedig de leiding toen uit een mooie aanval de keeper der gastheren voor de overmacht moest zwichten. 0—1. Oudesluis zette zich even schrap en drong verschillende malen door de Polderse defensie heen. De ge lijkmaker was dan al spoedig daar. Het zuivere schot was voor de Polderse doelman niet te hou den. 11. Dit bleek echter nog niet genoeg te zijn, want na verschillende po gingen van de zijde der B.K.C.ers sloop O. weer eens listig door de verdediging heen en frommelde nummer twee in de touwen. 21. De haan der gastheren kraaide echter geen eeuwig victorie. Het zal zowat vijf minuten na de rust geweest zijn dat de B.K.C.ers er met veel machtsvertoon in slaag den om de stand wederom in het gelijke te brengen. 22. Zodat beide clubs ieder met één punt huiswaarts trokken. De Hoogwouders hebben van het reisje naar Wieringen weinig plezier beleefd. Misschien is de nederlaag iets geflatteerd, doch het spel van Grasshoppers was inderdaad maar heel pover, in verhouding met enkele jaren ge leden. Het wederom ontbreken van enige goede spelers was onge twijfeld mede oorzaak van het nieuwe débacle, evenals het feit, t dat Succes reeds na 15 minuten met 30 voorstond. Nadien lie pen de Wieringer voorwaartsen, vooral De Bie, die de hattrick verrichtte, herhaaldelijk in de buitenspelval. Keeper Mulder wisselde zwakke momenten af met uitstekende saves, maar de grootste fout aan de zijde van Grasshoppers was het voortdu rend prijsgeven van het midden veld. De Wieringer hadden er zin in en waren qua techniek en snelheid iets in de meerderheid. De Bie, de nieuwe aanvalsleider, paarde een goed schot aan een laaiend enthousiasme, doch liep in een slordige onbezonnenheid dikwijls in de buitenspelval. Nauwelijks vijf minuten was de wedstrijd oud of De Bie gaf Suc ces reeds de leiding. Vlak hierna vergrootte Hoogesteeger de voor sprong uit een mooie voorzet van De Bie. Nog twee minuten later maakte Cor Rotgans zelfs 20._ Grasshoppers liet het hoofd han gen, terwijl Succes rustig door speelde. Mulder stopte enkele goede schoten en wellicht ge ïnspireerd door hem, wist Gras shoppers het spel enigszins te verplaatsen. Bij een aanval, op gebouwd vanuit het middenveld, maakte Ruiter 3—1. Het spel ging gelijk op en beide doelen kwa men beurtelings in gevaar. Na de rust behield de wedstrijd enige tijd dit 'beeld, maar toen Nan Rotgans Mulder wederom van De werd passeerde, was alle tegenstand Grasshoppers meteen weg. Hoogwouder verdediging volkomen onder de voet gelopen. C. Rotgans plaatste met een hard schot de vijfde treffer. Scheids rechter Broers hield door reso luut optreden het spel besohaafd. Regelmatig liepen de Wieringers uit tot 71 door doelpunten van C. Rotgans en Van Goor. Zelfs werd het 81 door De Bie. Een aan Grasshoppers toegestane pe nalty wegens hands werd door Ursem recht op IJzer afgschoten. W.G.W. verscheen tegen Wierin gerwaard met een invaller-keeper, maar dat verhinderde niet, dat een overwicht op Wieringerwaard werd uitgeoefend. De middenlinie was ook nu weer het sterkste deel, waar vooral J. v. Wees uit blonk. Door opstelling van W. Ramler op de linksbuitenplaats en Laan op de midvoorplaats had ook de voorhoede in kracht ge wonnen. Jammer was het dat Sents de eerste minuten al ge blesseerd raakte, wat de rechter vleugel niet ten goede kwam. W.G.W. won de tos. Direct nam W.G.W. de bal over, en na een paar mislukte aanvallen lokte W. Ramler keeper Balen Blanken uit zijn doel, plaatste de bal naar midvoor Laan en deze schoot in het lege doel. 01. Dit was niet erg naar de zin van Wieringer waard. Bij een aanval over rechts, met een misser van spil van Amersfoort, schoot de linksbinnen van Wieringerwaard in, ttiaar keeper Chris Bakker wist de bal op de doellijn nog onder controle te krijgen. Nu deed W.G.W. weer een greep naar de bal, maar de meeste aanvallen strandden op buitenspel. Na enig heen en weer getrap kreeg W. Ramler de bal, zwenkte naar binnen en schoot op zeer fraaie wijze in. 02. Wieringerwaard was tot de rust in het defensief. Steeds golfde de W.G.W.-aanvallen weer op het doel en na 35 minuten was het weer W. Ramler die keeper Ba len Blanken het nakijken gaf. Na de thee scheen W.G.W. het welletjes te vinden maar Wierin gerwaard nam geen genoegen met de 30 achterstand. Nu werd het vertoonde spel precies andersom Steeds golfde de aanvallen op het W.G.W.-doel en toen er 15 min. gespeeld was, gaf middenvoor Bakker de keeper het nakijken. 13. De sporadische aanvallen van W.G.W. liepen over het alge meen steeds weer dood op de buitenspelval. Wéér heeft de Polderse katholieke club het niet tot een overwinning weten te brengen. Dit keer ivaren het de Watervogels, die met de buit blij naar Den Helder vlogen. Speelde Z.A.P. zo slecht? Neen, maar Watervogels maakte nu eenmaal meer doelpunten. Tegenover de vol treffer van Stikkelman plaatsten de Torren drie treffers. Het begin was voor de trouwe ZAP-supporters zeer hoopgevend. De weer vernieuwde voorhoede kwam in hechte eenheid, direct na de aftrap verschillende malen goed op het doel van invaller Mallie af. Daverende schoten be sloten de goed opgezette en uit gevoerde aanvallen. Wel moesten de 5 voorwaartse schutters zich nog inschieten, maar het publiek zag de richting der schoten na elke afvuring steeds precieser worden. De juist afgemeten kogel die Stikkelman dan ook onhoudbaar voor Mallie iin schoot, was, vol gens het publiek, een logisch gevolg van al het voorgaande inschieten. Tevreden volgde het ZAP- legioen langs de lijnen dan ook de verrichtingen van Loet Tim- mers batterij. Het rekende vast op meer treffers. Echt gevaar ontstond pas, toen Timmer een bal verkeerd raakte en de bal onverwachts de rech ter paal langs rolde, ver buiten Kuys' veilige keepershanden. Na de rust waren de rollen echter omgedraaid. Reeds in de derde minuut kwam de gelijk maker. een paar tellen nadat ZAP door het oog van de naald was gekropen. 't Was de jonge Slot die van dichtbij afvuurde en doel trof (1—1). Een minuut later stond keeper Kuys alleen tegenover Dirks en Addink, ook deze keer was het raak. Dirks maakte er 21 van. ZAP liet het er niet bij zitten de gang was er echter uit. Er werd veel geprobeerd, maar het ging niet meer. De vurige schut ters van voor de rust waren rich- ZAP ten onder. ting en afstand totaal kwijt. Brinkmann mocht op de lin kervleugel net zo hard zwoegen. Smiers knallen en Bloothoofd voorgeven, tot een werkelijk zui ver treffen kwam het niet. Zelfs Loet Timmer herhaalde lijk naar voren meekomend, kon met zijn hoogspringende kop ballen ook het doel niet vinden. Watervogels, de overwinning ruikend, trok zich steeds meer in de verdediging terug en de Tor ren wierpen zich moedig in elke kogelbaan. Menige bal schamperde dan af op een Torrenlichaam. Watervo gels liet het echter niet alleen op defensie aankomen, zij trokken ook nog in het offensief. En weer was het Slot die doel trof (3—1). De poging van rechtsback Ruy- ter van ZAP was wel vol vuur en goed bedoeld, maar het was slechts een uiting van de vertwij felende pogingen die ZAP uit haalde. Zoekend en proberend ging Dynamo (Moskou) won Russische bekerfinale De eindstrijd van de Russische bekercompetitie werd te Moskou in het Dynamo-stadion gespeeld. Dynamo won de finale door Kui byshev Zenith met 10 te ver slaan. Schagen heeft voor de eerste maal in deze competitie de volle buit binnengehaald. Het kreeg de punten niet cadeau. Niet dat de mannen van Leegwater zulk een prominent partijtje voetbal ten beste gaven, dat hebben we meerdere malen beter van hen gezien, Maar hun taaie vasthou dendheid en verbeten doorzet tingsvermogen plaatsten de geel zwarte tegenstanders diverse ma len in hachelijke situaties. Hun jonge keeper Schuit heeft wel het leeuwenaandeel gehad in de overwinning. De wedstrijd begon met meer sensatie dan spel. Keiharde, verre en hoge schoten werden aan beide zijden gelanceerd, waarbij enig verband ver te zoeken was. Precies vijf minuten was de wed strijd oud, toen Cor Wijnker, o.i. enkele meters in buitenspelpositie de bal kreeg toegespeeld en daar mede, door niemand gehinderd, linea recta op keeper Schuit af stormde. Deze kreeg geen sohijn van kans (01), Dit scheen het sein te zijn voor even beter be rekend voetbal. Heel aardige aan vallen werden over en weer op gebouwd en geleidelijk werden de roodbroeken in de hoek gedron gen. Een goede pass van Kater Word door Kees Wit op voor treffelijke wijze langs Smit inge- heren hield aan en even later pikte middenvoor Schoorl een hoge doorloopbal op en rende op het heiligdom van Smit af. Deze gaf echter niet thuis en kaapte de bruine knikker voor de voeten van zijn belager weg. Spoedig werden de rollen weer omge keerd en gaven de gasten weer een tijdlang de toon aan. Het spel der voorhoede was echter dikwijls egoïstisch en meestal te doorzichtig. Zodra de geelzwarten weer eens in de verdedigingslinie van hun tegenstanders doorbra ken, stichtten zij, door over en weer trekken met het leder een zodanige verwarring in de de fensie, dat zij de leiding ver overden. Kees Wit won een duel met Leegwater, wist hem te pas seren en met zijn onverwachte omhaal keeper Smit volkomen te verrassen (21). In de tweede helft werden de keepers herhaalde malen zwaar aan de tand gevoeld, maar beiden toonden hun plaats onder de lat volkomen waard te zijn. Onver saagd wierpen zij zich op kritieke momenten in de strijd en kwa men er daarbij ook niet zonder blessure's af. Eerst bleef keeper Smit na een hevige botsing lig gen, maar de natte spons deed wonderen. Drie minuten voor het eind eenzelfde oponthoud met keeper Schuit. Ofschoon hij vol doende werk had om op zijp benen te blijven staan, nam hij zijn plaats onder de lat weer in wist zelfs nog een vlijmsoherpe corner over te tikken. Schagen wierp alles in de verdediging en de onder hoogspaning vurende VZV zag geen kans door deze Vitesse en Terrasvogels, twee clubs, die aansluiting zochten op de koplopers, hebben elkaar Zon dag in Castricum ontmoet. Terwijl voor de rust voornamelijk mooi spel te zien werd gegeven, ont aardde de wedstrijd in de tweede helft in een enigszins fors sluit stuk. Te verwonderen viel het dan ook niet, dat 3 spelers van Terras vogels wegens opgelopen blessu res het veld moesten verlaten. Terrasvogels meende zich niet beter te kunnen presenteren (door reeds in de eerste minuten te sco ren). Maar Vitesse liet niet lang op zich wachten en zorgde weldra voor een ware invasie voor het Terrasvogelsdoel. Doelpunten ble ven dan ook niet uit. Twisk, zeer snel in al zijn bewegingen, deed de Terrasvogelsvoorsprong al spoe dig te niet door een voorzet van "zijn midvoor netjes af te werken. Even daarna, het spel ging zeer snel, moest de Terrasvogelskeeper al weer zwichten voor de gevaar lijke Vitesse-voorhoede. Vitesse pakte de zaken tactisch aan en Terrasvogels daarentegen speelde veel te onsamenhangend. Ook de achterhoede liet nog al eens een steek vallen en dan waren de Vitessenaren er als de kippen bij. Zo ook ongeveer na een half uur spelen, toen Twisk een voorzet naar links plaatste. De kans op scoren leek verdwenen, doch de linksbuiten, die de bal keurig op ving, had heel geen moeite om de bal opnieuw voor de voeten van Twisk neer te leggen. Deze ver hoogde de voorsprong tot 31. Evenals bij het begin der wed strijd meende Terrasvogels na de rust weer vol goede moed te be- beginnen. Uit een wirwar van spe lers verkleinde zij hun achter stand en maakten er 32 van. Fel was de reactie van de Vitesse elf, doch de midvoor Valk schoot hard over. Even later hadden zij meer succes, toen bij een snelle uitval van Vitesse, de linksbuiten de kans van zijn leven kreeg en listig de Terrasvogels achterhoede in de luren legde en alleen voor de keeper kwam te staan. Onfeil baar was zijn schot. 4—2. Hierna werd de wedstfij(j een beetje rommelig. Toen dé" Terrasvogels- rechtsbuiten de bal kreeg vaji zijn back en er alléén van door ging, bereikte hij het doel. Zijn schot was zuiver. 4—3. Vitesse wilde zich de overwinning niet la ten ontgaan en zette een offen sief in, dat de Terrasvogelsgele- deren deed beven, maar zoals het in dit soort gevallen meestal gaat, viel de beslissing van de andere kant. De linksbuiten passeerde en kele spelers- maar struikelde bij de keeper. De bal kon net nog worden weggetrapt door een Vi- tesse-back, doch deze schoot par does tegen zijn eigen keeper, waarna de bal evengoed nog in het doel belandde. 44. 'n Span nend duel om de winnende goal besloot de wedstrijd, welke door Vitesse werd gewonnen, toen zij een penalty kregen toegewezen, die A. Valk benutte. WATERPOLOTOURNOOI TE WENEN G.Z.C. op de tweede plaats Het zevental van de Goudse Zwemclub heeft het in het in ternationaal waterpolotournooi te Wenen tot de tweede plaats kunnen brengen. Op de laatste dag werd op het nippertje 40 seconden voor het eindsignaal scoorde Beyderwellen het winnende doelpunt van Union Wien gewonnen. De eindstand .luidt: Mornar Split GZC, Gouda Union, Wenen Bayern '07, Neurenberg Florentina, Florence 4 10 3 2 4 0 0 4 0 Gistermiddag is de „kuil" van Tuitjenliorn wederom het strijd perk geweest waarin een erezaak uitgevochten moest worden. De rode duivels moesten bewijzen dat zij de plaats aan de top verdiend bezetten. Kolping Boys, dat ook met één oog naar deze erepositie lonk, zal het echter voorlopig nog met de tweede plaats moeten doen. Want na een ware zwoeg- en sjouwpartij, doorspekt met aardige voetbalmomenten, is de weegschaal resoluut en zonder mankeren doorgeslagen naar de kant van de Hollandia T. mannen. Wij vrezen echter dat, als de Oudorpers nog een tikkeltje meer agressiviteit in hun voorhoede weten te brengen, de kwestie van de eerste plaats tot aan de laatste weken toe een groot vraagtegen zal blij-ven. Wielrennen Omnium te Zuerich voor Van Vliet-Maspes ZURICH. t— Bij de sluitings- wedstrijden op de Oerlikonbaan heeft het NederlandsItaliaanse koppel Van VlietMaspes een uit drie manches bestaande ploeg-omnium voor sprinters ge wonnen waaraan ook het Zwit serse paar PlattnerVon Bueren deelnam. Zij plaatsen zich eerste in het sprintnummer en in de kilometer tegen het uurwerk (1 min. 6.2 sec. tegen 1 min. 6.8 sec. voor Plattner-Von Bueren). De ploegachtervolging over 5 km was voor PlattnerVon Bueren in 5 min. 9.2 sec. tegen 5 min. 22 sec. voor Van VlietMaspes. In een individuele ooursuite over 5 km klopte de Zwitser Koblet (6 min. 39 sec.) de Aus traliër Patterson (6 min. 48 sec.). Een wedstriid achter Derny- motoren over viiftig ronden of 15 km was voor Kubler (Zwit serland) in 16 min. 16 sec. met 36 punten. Tweede werd Koblet met 19 punten; derde Plattner op één ronde met 14 punten en vier de Von Bueren op twee ronden.. •ohoten (11), De druk der gast- muur heen te breken. En won van M.O.C. met 21 Onmiddellijk na de aftrap is KSV in het offensief en er ont staan voor het Midwoud-doel hachelijke situaties. Toch weet de achterhoede met kunst en vliegwerk het doel voor doorboring te vrijwaren. Als er een 10 minuten gespeeld zijn, tikt bij een aanval over rechts de linksbuiten de bal in het doel, maar de scheidsrechter geeft handsbal. Nog is KSV niet over deze teleurstelling heen, als een hoge, voor het KSV-doel ge plaatste bal via de handen van de keeper, welke gehinderd door de zon, in het Kruizer doel wordt geknald (01). Dit is voor de Heerhugowaarders wel wat erg en vol vuur gaat het weer in het offensief. Na 20 minuten komt de gelijkmaker (11). Na een kwartier rust wordt vol animo aan de 2e helft be gonnen, maar de achterhoedes klaren het steeds. Toch wordt KSV langzamerhand sterker. Voorlopig brengen ze het niet verder dan corners'. Tot één van deze corners, magnifiek door Loos genomen, in wordt gekopt (2—1). MOC komt nu naar voren, doch de KSV-achterhoede geeft niet thuis. Zo verloopt het laatste kwartier onder hoogspanning. In een spannende en fraaie wedstrijd die tot het einde zijn aantrekkelijkheid behield, is het HSV gelukt een verdiende over winning te behalen. Aanvanke lijk zag het er niet naar uit, daar de gastheren direct een over rompelend offensief inzette en de HSV-defensie voor moeilijke pro blemen plaatste. Bbelman Apel doorn was echter in grootse vorm en schonk hierdoor de ge hele ploeg zoveel vertrouwen, dat zij na een half uur spelen de toon aangaven en tot het einde gevaarlijker bleven. Toen de sdheidsrëchter op deze zonovergoten dag het aanvangs- signaal gaf, mocht HSV aftrap pen. Het is Zaandijk die de bal overneemt en direct een serie aanvallen opzet die het beste de den verwachten, vooral van links dreigde steeds gevaar, zodat de Heilooër defensie handen vol werk kreeg. Doelman Apeldoorn moest al zijn talenten tonen om erger te voorkomen. Enkele kogels van Poel wist hij meesterlijk te stop pen. Steeds weer kwam Zaan dijk terug en elke aanval bergde een gevaar in zich als Poel de verdediging zijn hielen laat zien en zijn ruöh besluit met een formidabel sühot in de rechter hoek, juicht de gehele Zaandijk- aanhang reeds, doch Apeldoorn weet met een meesterlijke safe ook dit schot te keren. De ge hele HSV-ploeg kreeg hierdoor zoveel vertrouwen, dat zij de bakens ging verzetten. De thee bleek de gasten goed gedaan te hebben, want met fris se open aanvallen bleven zij 't doel van Zaandijk belagen, enke le malen moest het houtwerk Buigter en Sohuijt. Zaandijk trachtte het spel te verplaatsen, dat sleChts ten dele gelukte, daar HSV geen meter prijs gaf. 6 Mi- nu-ten voor tijd werd HSV's wer- j tanden. Aanval na aanval bouw- Het begin van de kamp ving aan met twee gevaarlijke aanval len aan weerskanten. De keepers werkten het leder echter kordaat weg. Langzaam maar zeker ver schoof Kolping Boys het spel naar de rood-witte helft. De zeer actieve De Gracht deponeerde een paar mooie voorzetten voor het hok die met enig spul en moeite onschadelijk konden wor den gemaakt. De thuisclub gaf een duidelijk antwoord op dit machtsvertoon door een paar snelle passes door het midden te sturen, beide keren echter buitenspel. Wederom werd het leder ge vaarlijk dicht bij Bleeker ge bracht, de stand bleef echter on gewijzigd. In deze periode /vyaarin ■de gasten enige 'werkelijk rno'oie kansen niet wisten te benutten, onderscheidde zich vooral de eeuwig en altijd trapvaste spil Buder die samen met de gehele achterhoede werkten of hun le ven er van afhing. Zo verstreken er vijf en twin tig minuten, daarna begon de thuisclub er nog iets harder aan te pezen met gevolg dat er lang zaam maar zeker een licht over wicht werd uitgeoefend op de wit-zwarten. De Oudorpers hadden een zeer gevaarlijk wapen. Met veel list en handigheid wisten zij een buiten spelval op te zetten die de voor hoede zeer veel last bezorgde. De aanhouder wint. zo ook met de gastheren die het gelukten zich zo op te stellen dat zii het Kieft geducht lastig wisten te maken. in de 30ste minuut werd uit eindelijk de score geopend. Een corner weggewerkt door Kieft belandde bij Das die de bal met een zuiver naar Blokzijl door plaatste die voor de aanstormen de keeper de bal in het net wist te koppen (10). De bezoekers diendep meteen van repliek, maar hun schoten snorden heel laag over de lat. Na de thee drukten de Hol landia T-ers de Kolping Boys in het defensief dat echter spoedig door de bezoekers verbroken werd. De Oudorpers beten fel op hun redding brengen bij schoten van boet met f 50.- ken beloond, toen bij een zeer gevaarlijke aanval de spil met de hand de bal voor het hoofd van Bugter wegslaat. De hier door toegestane strafschop werd onhoudbaar door Bugter inge schoten 01. Fel slaat Zaandijk terug, doch de verdediging wist de aanvallen die te onsamen hangend van opbouw waren af te slaan. Henk Lakeman eerste te Amsterdam Filmtoestellen snorden op de Markthallen, toen Henk Lakeman de glorieuze winnaar van de in ternationale wielerronde van de Markthallen, georganiseerd door het jubilerende (55 jaar) Olym- pia, de bloemen in ontvangst nam. De uitslag van deze wieler ronde, die zich in een grote pu blieke belangstelling mocht ver heugen luidt: 1. Lakeman, Amsterdam, 2.41.40 over 100 km.; 2. Van Breenen, Amsterdam 2.42.25; 3. Schilts, België, 2.43.55; 4, Donkers, Am sterdam; 5. Debaere, België; 6. Van As, Bergen op Zoom; 7. Koch, Utrecht; 8. De Feyter, België; 9. Gerit Voorting, Roo sendaal; 10. Smit. Amsterdam. Van Est gaf, nadat hij voor de tweede maal een lekke band kreeg, de strijd op. Wagtmans kreeg, jegens het niet verdedi gen van zijn kans f 100.boete te incasseren. Ook Hans Dek kers, die niet de bepalingen van het contract nakwam, werd be den zij op. maar telkenmale ont brak hetbeslissende tikje of sjouwde de achterhoede van Tuit- jenhorn er weer met de bal tus senuit, Stames ging het nu met scho ten proberen die meestal echter over en naast het doel terecht kwamen. Een zeker moment ging het er op lijken dat er een doel punt in de lucht hing, de wolk dreef echter over naar de andere helft alwaar na 25 min. een felle doorstoot van de gastheren J. Blokdijk in staat stelde om langs de vallende keeper nummer twee in het net te jagen (20). Toch gaf Oudorp het niet op en nog feller beukten zij in op de ro de verdediging telkens maar weer te vergeefs. Aan de andere kant moest Kieft nog een geweldige safe gebruiken om een loeier te stoppen, maar ondanks alles bleef de stand gehandhaafd. Het liet zich aanvankelijk niet aanzien, dat HOSV deze wedstrijd zou verliezen. Direct na de aftrap ontwikkelde zich een vlot spelletje, waarin voorv al de HOSV-spil Wiggers, een groot aandeel had. Onvermoeid stuwde hij de HOSV-voorhoede ten aanval. Zwaagdijk kon zich tegen dit geweld met moeite staande hou den. Keeper Smit en de onwrik bare stopper Bot, hielden ech ter het hoofd koel en het doel schoon. Wel werd het voor Zwaagdijk bepaald benauwd, toen we schoten van Schelten's Metselaar en Modder rakelings naast of over zagen flitsen. Na al dat spektakel kreeg Zwaagdijk even ruimte en toen Vijzelaars een fout maakte kreeg de Zwaagdijk linksbuiten Neef jes net zo veel tijd en gele genheid om keeper Waal met 'n strakke schuiver te passeren. 0-1 We dachten eerst aan 'n toe valstreffer, maar het bleek niet waar te zijn, want langzaam en zeker won Zwaagdijk veldover- wicht en dat niet alleen, hun spel werd steeds beter en HOSV moest alle zeilen bijzetten om onheil te voorkomen. De Zwaag- dijk-voorwaartsen kwamen gere geld terug en hoe keeper Waal ook verdedigde, linksbuiten Neefjes ging goed door, toen Vijzelaar even niet oplette en met een zeer hard schot in de uiterste benedenhoek was de stand 02. Na de thee was HOSV prac- tisch van de baan. Individueel zagen we nog wel eens wat goeds, maar het elftal in zijn geheel rammelde over alle linies Zwaagdijk was wel beter, maar ook zij konden de juiste maat niet meer vinden en hun scho ten waren te zacht of te slecht gericht. We zagen Zwaagdijk's midvoor Neefjes vijf meter voor een verlaten doel tegen de lat plaatsen, maar om aan alle on zekerheid een einde te maken, benutte J. Kaag nog even een voorzetje van Laan. (03). Vijf doelpunten binnen tien minuten in de tweede helft ge scoord was een hele sensatie voor het talrijke publiek, dat gis termiddag de big-match in 2B te Waarland bijwoonde. En dat na een puntloze eerste helft, waarin de verdedigers de aanvallers de baas waren. Enige minuten na de thee maakte één der backs van de bezoekers reso luut een einde aan de „blanco stand" door 'n voorzet van rechts buiten R. Dekker in eigen doel te plaatsen 10. Even later strafte middenvoor B. Dekker een treuzelen van een der backs af 20. Dit werd West- j krjjgen en in"de daarop volgende friezen te erg, en via de voet van doelworsteling wist van Baar er rechtsbinnen van Baarwerd werd 33 van te maken. Even later de achterstand verkleind. Even i floot de scheidsrechter, die alle later forceerden de gasten een 1 protesten had weggewoven voor corner, die via de vingertoppen het laatst. van doelman Beemsterboer in het Conzelo-net belandde. Dat was 2 2. Weer had eChter Conzelo 't antwoord klaar. Rechtsbuiten Da- nenberg zette goed voor en de naar binnen gezwenkte linksbui ten R. Dekker schoot keurig in 32. Dat was het einde van de doelp'untenregen. Wel probeerden de bezoekers van alles om op nieuw tot de gelijkmaker te ko men. doch dat zou eerst geschied den nadat de officiële speeltijd was verstreken. In de twee minu ten, die de scheidsrechter wegens enige onderbrekingen bij de an derhalf uur trok, kon Beemster boer bij een gevaarlijke aanval de bal niet goed onder controle

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 7