Groter enthousiasme brengt Racing verdiend gelijk spel Doelwachter Kuis bevocht gelijk spel voor Z.A.P. Helder-aanval had ernstig gebrek aan productiviteit Verdi Ondanks prima „goalie" kreeg Texel geen kans Gloeiende revanche van geladen Grasshoppers Arsenal krijgt pak slaag van bestspelend Burnley H.R.C.-H.F.C. 2-2 H.F.C. liep twee-nul achterstand op vlotte wijze in Zeemacht - Geel-Zwart Schagen-Z.A.P. 1-1 Voorzichtige Jan van Oosten werd afdoende bewaakt Schagen na rust sterker Petten herstelde zich na de rust Y.Z.V. hield punten thuis Watergraafsmeer ivas de gelukkige Gehavende withemden-ploeg verscheen aan de start S.V.W. behaalde gemakkelijke zege Watervogels met 6-1 verslagen Eerste overwinning voor Texelse Boys Voetbal in Engeland Zeeburgia Conzelo door overmeeste Paid na 4 Maandag 19 October 1953 Een met ttvee invallers spelend H.R.C., voor stopperspil Van Trierum en rechtsbinnen Van Knijff, waarvoor De Jong en De Werker meespeelden, heeft kans gezien de Haarlemmers een punt af te snoepen en dit punt is vol komen verdiend, al waren de bezoekers technisch onbe twist de meerderen. Door het grotere enthousiasme kon H.R.C. de weegschaal in evenwicht houden. Ze hebben zelfs veel meer doelrijpe kansen gehad dan de in het wit spelende Haarlemmers, die vooral voor de rust het spel veel te kort hielden. Voor de rust waren het de be zoekers die door hun doortastend spel een kleine veldmeerderheid kregen. Vooral Hans Winter, op de rechtsbuitenplaats, speelde dikwijls voortreffelijk samen met middenvoor Molenaar, die door de Jong zeer goed werd ge houden. Een van de vele hoekschoppen die de Haarlemmers mochten ne men had bijna een doelpunt tot gevolg. P. de Vries legde de bal stil voor middenvoor Molenaar in de veronderstelling dat het stad die met een magnifieke kop bal juist tegen de lat kopte. Toch kwamen de Racers nog voor de rust met 20 voor te staan. Het was weer Nieuwstad, die als bin- nenspeler nuttiger werk verricht dan op de halfplaats, die er een groot aandeel in had. Na zich eerst van een tegenstander te hebben ontdaan gaf hij Den Osch een kans die deze op beheerste wijze in een doelpunt omzette (2—0). Deze stand bleef tot 5 minuten x voor het einde der eerste helft een roodjak was. Deze stond ech-gehandhaafd, toen was het mid- ter zo perplex dat hij ook de bal denvoor Molenaar die met een schitterend schot de achterstand voor zijn club reduceerde (21). De resterende minuten waren ge heel voor de Haarlemmers. Steeds bevond de bal zich voor de Racing veste, doch de HRC- achterhoede was niet te passe ren. Kramer kreeg steeds meer vat op het geraffineerde spel van Hans Winter en ook Bot liet zijn tegenstander weinig bewegings vrijheid. De tweede helft begon met een vergat te spelen. Aan de andere kant schoot P. de Vries aggressiever dan ooit juist naast, evenals Den Osch. Doordat HRC in deze periode veel op buitenspel werkte liepen veel aanvallen der Haarlemmers dood. Dat deze tactiek gevaarlijk is kwam ook dit keer tot uiting. Toen middenvoor Molenaar de bal kreeg toegespeeld bleef de gehele defensie staan, doch scheidsrechter De Roo liet te recht door spelen. Gelukkig voor de Roodjakken maakte Lingbeek door snel uitlopen zijn doel klei ner, waardoor de HFC-midden- voor naast schoot. Nadat er ruim een kwartier was gespeeld opende de Racers de score. Den Osch, die in deze wedstrijd beter speelde dan in de voorafgaande, gaf de bal keu rig door naar Rijkers die het le der direct naar de naar binnen gelopen Kramer dirigeerde. Deze echter schoot over de bal. Nieuw stad deed het echter beter, al schoot hij ook eerst tegen een der HFC-verdedigers op (10). Kort daarop voorkwam de lat dat de Haarlemmers een 20 achter stand kregen. P. de Vries schoot de bal vanaf de lijn naar Nieuw- Sportieve strijd met onsmakelijke incidenten De op het Ankerpark tussen Zeemacht en Geel-Zwart gespeel de wedstrijd had bepaald een sensationaal verloop. De Zante- mers legden de Sailors hun wil op en hadden zich met de rust verzekerd van een 30 voor sprong. Na de thee begonnen de sensaties, die tot gevolg hadden, dat de Geel-Zwarten een 53 nederlaag moesten incasseren. Na afloop tekende de aan voerder van Geel-Zwart enkele protesten aan voor het niet toe kennen van 2 doelpunten, die voor de rust zouden zijn afge keurd in werkelijkheid had scheidsrechter Brouwer één doel punt niet toegekend en tegen twee door Zeemacht in h.i. bui tenspel-positie gemaakte goals. Het is niet aan ons te beoor delen of het protest al dan niet toegekend dient te worden. Het is echter1 wel een feit dat de om streden doelpunten de aanleiding zijn geweest tot de grote omme keer in de wedstrijd. De bezoe kers konden zich niet geheel met de beslissingen verenigen en o.i., zonder het zelf te willen verloren zij het vertrouwen in de leiding en tenslotte ook in zich zelf. Dat linksbuiten G. Baltus later naar de kleedkamer werd verwezen had hier betrekkelijk weinig mee te maken. Hij had zich al eerder met de leiding be moeid. Het optreden van de grensrech ter van G.Z. moeten wij echter laken. Als z.i. te weinig aandacht door de scheidsrechter aan hem wordt geschonken, is het niet aan hem door bepaalde uitlatingen min of meer eigen rechter te gaan spelen. Dit was dan het einde van een in sportieve sfeer gespeelde wed strijd. Voor de rust gaf Geel- Zwart de toon aan en drukte dit uit in drie goede doelpunten, waarvan er twee werden ge scoord door midvoor P. Broersen en de laatste door G. Baltus. Na de rust ging Zeemacht sterk aanvallend spelen, iets wat zij voor de rust hadden nagelaten omdat hun geblesseerde linksbui ten niet vervangen mocht wor den. Het betrof hier n.l. een bles sure, die deze speler in een van de voorgaande wedstrijden had opgelopen. De gasten speelden voorts teveel met het accent op de defensie. Na 20 min. werd een ongeluk kige handsbal van Jb. Huiberts met een penalty bestraft. De goedkeepende Luyckx was mach teloos tegenover het schot van Kloosterman (13). Een vrije schop leverde hetzelfde resultaat op en voordat Geel-Zwart zich kon oprichten was middels Klein de gelijkmaker tot stand geko men. Dit alles speelde zich bin nen 10 min. af! Een heftig pogen van Geel-Zwart om de balans weer in eigen voordeel te doen omslaan mislukte. De marine mannen slaagden er zelfs in nog tweemaal te doelpunten, even eens door de schietgrage voeten van Klein (35). offensief van de Roodjakken, die dan ook in deze periode vele schitterende kansen kregen. De beste kreeg ongetwijfeld Rijkers, toen Kramer geheel naar binnen gezwenkt de bal in zijn richting speelde. De Racing iinksbuiten het het leder echter langs zich heenlopen waar de HFC-r.back hem de bal afhandig maakte. Toch bleven de HFC'ers aanval len, hoewel minder talrijk, zeer gevaarlijk. Op het middenveld deed Hein Winter veel prima werk. Iedere pass van deze Haar lemmer sneed door de Racing- achterhoede heen. Het aanvals- quintet van de bezoekers was echter niet bij machte de balans in evenwicht te brengen. Dat de Haarlem-aanvallen gevaarlijker waren bewijst wel de corner verhouding, die met 104 in hun voordeel was. Bij deze hoekschop Een begingen zij de fout om de al hoog en haarscherp voor Lingbeek's heiligdom te plaatsen waardoor de Racing-keeper steeds afdoende kon ingrijpen. Opvallend was dat geen der be zoekers het de geblesseerde Ra- cing-doelman moeilijk maakte noch bij een scrimmage, noch bij zijn uitgooien. Nadat de Racing-voorhoede nog verschillende kansen onbe- nu had gelaten, deden de Haarlemmers het zes minuten voor het einde beter. Keurig speelde linksbuiten Oud de bal. na eerst Bot te hebben misleid naar de naar voren gelopen stop per Molijn, die Lingbeek met een diagonaal schot geen schijn van kans gaf. Hoewel beide elftallen in de resterende minuten hard vochten voor de overwinning konden zij dit geen van beide bewerken zo dat deze derde thuiswedstrijd van Racing het eerste winstpuntje in eigen omgeving opleverde.' Dit 2—2 gelijke spel geeft de ver houding in het veld zeer goed weer. DOELPUNTEN EN PROTESTEN Een doelpuntenregen in een voetbalwedstrijd is 'n bekend verschijnsel, maar een regen van reglementair ingediende protesten komt toch minder voor. Dit was Zondag wel het geval in Den Helder bij de wedstrijd ZeemachtGeel Zw. in de 2e klasse van de afdeling Noord-Holland. Voor de rust scoorde Geel Zwart 4 doelpun ten, waarvan er één geen ge nade kon vinden in de ogen van de scheidsrechter. Zee macht fabriekte er gedurende de tweede helft liefst 6. Na afloop heeft Geel Zwart het tekort aan doelpunten aange vuld met protesten. Twee van de door Zeemacht gemaakte doelpunten zouden in buitensp'elpositie zijn ge scoord. Het doelpunt dat de scheidsrechter afkeurde was glashelder, aldus Geel Zwart, evenals dat andere door Geel Zwart gebrouwde goaltje. Noch de scheidsrechter noch uw verslaggever hebben op gemerkt, dat Geel Zwart nog een vijfde doelpunt had ge maakt! Bij zoveel protesten kijkt men overigens niet op één. Joego.Slavië klopt Frankrijk De interland-wedstrijd Joego- Slavië-Frankrijk te Zagreb is door Joego-Slavië met 3-1 gewon nen. Bij de rust was de stand 10 voor Frankrijk. Er waren 45.000 toeschouwers. Janus van der Zande verbeterde uurrecord Tijdens de uurwedstrijden van „Pro Patria" te Rotterdam is Janus van der Zande van Olym- pia '47 uit Halsteren er in ge slaagd het Nederlands uurrecord te verbeteren. Hij legde in een uur een af stand af van 18.492.14 meter. Het oude record stond sedert 12 October 1952 op naam van Wim Slijkhuis, toen eveneens tij dens de uurwedstrijden van Pro Patria een afstand van 18.156.98 meter aflegde. Een vooral in de tweede helft overwegend sterker Scha- gen moest in een mooiespannende strijd tegen Z.A.P. met een gelijke stand genoegen nemen. We zagen in deze competitie weer voor de eerste maal Jan van Oosten bin nen de lijnen teruggekeerd. Maar al zijn capaciteiten en strijdlust ten spijt, was hij deze middag niet tot verras" sende dingen in staat. Daarvoor besteedde de verdedi ging der gastheren te veel aandacht aan hem. In de aanvang werd het spel vrij kort gehouden, wat al spoe dig zeer onproductief bleek. Men zag dat blijkbaar aan beide kan ten tegelijk in en probeerde het toen maar met „lange halen". Het plaatsen was daarbij nog al onzuiver, met als resultaat een voortdurend over en weer trek ken van het leder. Van krachts verschil was nog weinig te be speuren. Wel waren de gastheren over het algemeen gevaarlijker in de aanval, maar ZAP beschik te over een prima defensie, waar vooral Loet Timmer van oprui men wist. Ook keeper Kuis werd zwaar aan de tand gevoeld, voor al toen Cor Winkel een keihard schot midden in de roos plaatste. Met een geweldige stomp van Kuis vloog het leder hoog over. Zo verstreek een half uur met Maar Hollandia T hield de zege vast De positie aan de kop wordt voor de mannen uit Tuitjenhorn steeds rooskleuriger. Deze reis was het Petten, dat aan de zege kar werd vastgebonden met drie tegen één. Het was trouwens het eerste tijdje na de rust eventjes een beetje angstig, want in die periode trok Petten de stoute schoenen aan en ondernam een serieuze poging te baat om Hol landia van zijn troon te stoten. Het gevaar dreef echter spoedig weer over. De wedstrijd was nog niet zo lang oud of de bezoekers boekten meteen succes. Met een mooi schot gaf Blokdijk ziin club de leiding (01). Petten liet het er echter niet bij zitten en gaf goed partij. Hun pogingen om de stand weer gelijk te krijgen, bleven onbeloond. Even later wederom een zeer goede aanval van de bezoekers en De Das mocht het genoegen smaken om nummer twee in bet net te jagen (02). Na de thee schoot ineens Pet ten geweldig uit zijn slof en de linksbinnen wist met een mooi schot de achterstand te verklei nen (12). Hollandia werd even tegen de muur gezet en wist zich slechts met de grootste moeite uit de druk te ontworste len. Bij een massale aanval van de gasten wist Tesselaar ook nog eenmaal te doelpunten (13). dubbelblanke stand, toen bij een schijnbaar ongevaarlijke aanval van de thuisclub de bal prac- tisch eenzaam in de rechter-cor- nerhoek belandde. Kuis verliet zijn doel om het leder op te ha len, maar de waterviugge Kater was hem voor. Een pass naar Wmkei en voor de keeper tijd had om zich goed op te stellen lag de bal reeds achter hem. (i—0). Even voor de rust kropen de gastheren door het bekende oog, toen het leder, stuitend van voet naar voet, practisch niet weg te krijgen was en hij tenslotte met een boogje over keeper Schuit dreigde te gaan. Deze kon het „projectiel" dat hem reeds ge passeerd was, nog met kunst en vliegwerk wegwerken. Vijf minuten na de hervatting benutte ZAP een goede kans. Rechtsbuiten Bloothoofd, die in de eerste helft nogal eens teke nen van vrees aan de dag legde voor back Molenaar (het verschil in lichaamslengte was ook zo groot) zat na de thee als een terrier op de bal en diende zijn grote tegenstander goed van re pliek. Een trekbal van Bloothoofd belandde via Stikkelman bij Stam die de gelijkmaker in de touwen deponeerde (11). Nu werd het vechten wie de sterkste was en in deze strijd do mineerde Schagen volkomen. De defensie der Poldersen werkte regelmatig op volle toeren en verder dan het forceren van een aantal niets opleverende corners kon de thuisclub het daarom niet brengen. En het lag er ook niet aan dat er niet op de critieke mo menten geschoten werd. Een vliegende kogel van Kees Wit bijv. ontmoette de paal op zijn weg. En wat door de defensie niet weggewerkt werd, vond bij Kuis een dankbaar onthaal. Even scheen de ZAP-ster te stijgen toen een goed voor geplaatste corner tot viermaal toe werd in geschoten en even zoveel malen werd weggekopt. De geel-zwar- ten bleken over de langste adem te beschikken. Hun druk hield aan terwijl de tegenstand der gasten zichtbaar afnam. Het Pol- derse doel bleef echter, trots de zware beschieting, hermetisch gesloten. Wederom is het de eilandbe woners niet mogen gelukken om met een zege in de tas weer de plas over te steken naar huis. Zij kunnen zelfs nog wel tevre den zijn dat er in plaats van die drie geen 6 of 7 stond. En dat is in eerste instantie te danken aan hun keeper, die van de ene hoek aar de andere springend, de bal maar drie maal langs zich heen liet gaan. De wedstrijd was nog maar weinig minuten oud of Heer schap kon zijn talenten al ten toon spreiden. Nadat de bezoekers eerst eens in de buurt van Smit waren geweest retourneerden de wit-roden de 'bal vlug door het midden naar de midvoor. Deze draaide met de bal om zijn as en schoot tussen twee spelers door op doel. Maar de bal werd goed gestopt. Een heel mooie wit-rode com binatie stelde midvoor Wijnker in staat om zijn club aan een voorsprong te helpen. En met een heel mooi schot ook (10). De bezoekers vonden dit niet zo aangenaam, en probeerden het ook eens. Maar Heerschap be landde met de bal in de rech terhoek van het veld en liep daar vast. Meteen daarop volgde er weer zo'n gladde combinatie van Groen-Wijnker naar S. Wijnker. De arbiter constateerde eechter buitenspel. Nu begon het tempo een stuk te zakken en werd er aan weerskanten maar een beetje geprutst. Na de thee werd dit even an ders want zo hard als ze maar konden trokken de Texelaars er tussen uit. De rechtsbuiten trac- teerde Smit op een schot, dat deze met veel moeite tot corner wist te werken. Maar dat was dan ook het enige zware werk voor de keeper van de thuisclub. De rest was voor Heerschap die z'n handen keer op keer kon warmen aan de harde kogels uit het arsenaal van de gebroe ders Wijnker. Na 18 minuten kreeg de gastheer-midvoor een „snoepballetje" van rechts, een schot volgde en andermaal rit selden de touwen achter de wan hopig springende keeper (2—0). Dit was het begin van een serie aanvallen die als een vloed golf op het defensieblok van de gasten aanrolden. De keeper in zijn helgroene trui rees in die ogenblikken tot een doelman van formaat. Bij iedere corner, links of rechts stak zijn lange groene arm boven de hoofden der VZV- ers uit. Het derde doelpunt was ook alweer van de midvoor die na een uitstekende combinatie met zijn broer heit leder goed mee nam en de keeper resttte niets anders dan de bal uit het net te vissen (3—0). In een niet onaardige wedstrijd is het Helder ook tegen Watergraafsmeer niet gelukt om ook maar één puntje mee naar huis te nemen. Wel namen de whitesspoe dig de leiding, maar al heel gauiv hadden de blauw-witte Amsterdammers de stand in evenwicht gebracht, ivaarna zij nog voor de rust de leiding namen. Na de hervatting werd het 31, waarna de Meerbeivoners het kalm aan gingen doen. Helder kon toen een groot veldoverwicht uitoefenen, wat echter, dank zij een schromelijk tekort aan productiviteit, slechts één doelpunt opleverde. Kort voor het einde beslisten de Amsterdammers de strijd met een dubieus doelpunt in hun voordeel. Helder had nog niet de be- sdhikking over Jullens en Cree- mers, terwijl Zeeman op de zie kenlijst stond. Ter elfder ure moesten ook v. d. Neut en La- moree ook nog wegens verwon dingen vervangen worden waar door de withemden nogal geha vend aan de start kwamen. Puhl schoof op naar de mid-half plaats terwjjl Noordzy, verdienstelijk debuut, vooral in de tweede helft Puhl op de rechtshalfplaats ver ving. Leibbrand, (waarvoor toch niet eens Slaa geprobeerd E.C.?) kwam op de opengevallen plaats van Lamoree. Reeds na 4 min. 01 Nadat Boekei al. kort na het begin een paar zeer lastige si tuaties kundig had opgelost was de eerste Helaer-aanval al direct de inleiding tot een openings treffer. V. d. Meulen had met een keurige pass v. d. Blom aan het werk gezet en deze maakte zich klaar voor een voorzet. Deze werd door rechtshalf Smalmeijer onderschept en weer in de rich ting van v. d. Blom geplaatst. De Helder-rechtsbuiten zette op nieuw voor, maar nu viel rechts achter van Haren met beide handen in de baan van de voor zet. Een en ander vond plaats binnen de 16 m-Hjn, wat schr. v. d. Burg honoreerde met een elf meterschop. Karei Puhl vol trok dit vonnis feilloos (0—1). Onmiddellijk kon Boekei zich weer onderscheiden bij een uiterst lastig boogschot van de aalvlugge linksbuiten Maassen. Deze laatste, speler hield een doorlopend gevaar in zich voor de Helder-verdediging, temeer omdat van Beekhoven het scha duwen van deze speler van de afstand deed. Een uiterst gevaar lijke W'meer aanval kon Himpers slechts ternauwernood van de doellijn wegwerken. Helder kreeg eveneens in deze periode enkele beauty's om de voorsprong te vergroten, maar Leibbrand ver zuimde voortdurend tijdig bij de tweede doelpaal aanwezig te zijn om met uitstekende voorgiften van v. d. Blom te proberen om doelman van Veen in ongelegen heid te brengen. In de 31ste minuut ontving de ex HVC-er Bartens op de mid denvoorplaats een scherpe pass van zijn linkshalf Doorneveld, hij gaf het leer onmiddellijk door naar de vrijgeïopen rechtsbinnen Hezik die vliegend hard langs Boekei schoot (11). Nogmaals kreeg Helder weer de gelegen heid om opnieuw de leiding te heroveren toen v. d. Meulen een verloren gegane bal over zijn hoofd voor het W.-doel trok, iedereen en niemand was echter voor de veste van van Veen aan wezig om dit staaltje met een doelpunt af te ronden. Beter deed de Amsterdamse voorhoede het enkele minuten later. Achter eenvolgens schudde Maassen van Beekhoven, Schouwenaars en Noordzy van zich af; zijn voorzet bereikte Hezik, die volkomen Op Callantsoog SVW heeft zich op duidelijke wijze de meerdere getoond. De eerste aanvallen waren voor SVW, maar daarna ging Cal lantsoog al direct in het offen sief. De rechtsbuiten kanjerde naast en de linksbuiten schoot tegen de paal. Het was echter uitstel van executie, want kort daarna maakte de linksbinnen er 01 van. Het spel golfde nu over en weer. De SVW-rechtsbinnen kreeg de bal en via de paal werd het ge lijk (1—1). De kustbewoners werden nu zeer gevaarlijk. Eenmaal lag de bal in het SVW-doel, maar scheidsrechter Wester floot voor buitenspel. Op een gegeven moment be machtigde de SVW-rechtsbuiten de bal, schoot, en het was 21. Na de hervatting dachten we een oppermachtig Callantsoog te zien, maar SVW nam het heft in handen. Bij een corner miste de C.-keeper en de SVW-rechtsbin nen maakte er 31 van. SVW bleef aanvallen. De linksbuiten gaf voor en de rechtsbinnen scoorde no; 4. Na een scrimmage voor het C.-doel constateerde de scheidsrechter dat de bal over de doellijn was geweest (5-1). Toen maakte een der achterspelers van SVW hands: penalty. De straf schop werd in de handen van de SVW-keeper geschoten. Callantsoog kwam in de aan val en het harde werken werd toch beloond met een doelpunt (52). Men probeerde het nog aan beide kanten, maar er kwam geen verandering meer in de stand. vrijstaande, de bal als een gra naatkartets in de Helder-touwen liet slaan (21). Een voorzet van v. d. Blom bracht Veenen- daal en v. d. Meulen alleen voor van Veen, maar men liet de eer van het wegwerken van de bal aan de Amsterdamse achterhoede over. Onmiddellijk na de hervatting 31 Er was ca anderhalve minuut in de tweede helft gespeeld toen een verdwaalde bal de vrijstaan- deHezik weer eens bereikte. Van ongeveer dertig meter schoot hij ongegeneerd hard in de uiterste hoek van het Helder-doel, hier mee de hattrick verrichtend (31). Helder begreep dat er iets anders moet gebeuren en dat gebeurde dan ook. Onder leiding van de zeer verdienstelijk spe lende Schouwenaar en debutant Noordzy werden talrijke aanval len goed opgezet maar aan de afwerking mankèerde voor het doel van van Veen alles. Water graafsmeer bleef vechten met de rug tegen de muur en eenmaal moest van Veen een bal uit het strafschopgebied wegkoppen om Veenendaal, het scoren te belet ten. Helder bleef het gebied om en nabij van Veen bedreigen en ein delijk kwam dan het al lang ver wachte tweede doelpunt. Noordzy plaatste een uitstekende cross pass op de voeten van v. d. Meu len, die reeds een goede schiet kans had, v. d. Blom stond echter nog gunstiger, zodat deze de ge legenheid geboden werd om met een goed schot van Veen kansloos te maken (3—2). Wij hadden stel lig verwacht dat de gelijkmaker niet lang op zich zou laten wach ten, maar net lot besliste anders. Enkele minuten voor het einde slipte linksbinnen Ploegmakers door de Helder-verdediging en hij had geen moeite om Boekei van dichtbij het nakijken te geven (42). Dit betekende tevens het einde van alle Helder-illusies op een gelijk spel. Met een angstig hart en bitter weinig zelfvertrouwen na de de bacle van Zondag j.l., kwam Grasshoppers vandaag in 't veld tegen de bij geruchten sterke Watervogels uit Den Helder. Bij een weifelend begin zien we echter al spoedig dat Grass hoppers het bij nederlagen alleen niet laat zitten. Het tempo wordt meteen hoog ingezet en we zien een vlot spelletje van beide par tijen. Keeper Mulder van Grass hoppers grijpt echter al spoedig naar zijn schaarse haren inplaats van naar de bal, als hij een hoge bal onderschat. W.-midvoor krijgt hierdoor een vrij doel voor zich, doch zijn harde schot weet D. Ursem uit het doel te keren. Dan is het de beurt van Grasshoppers en de W.-verdediging heeft het zwaar te verduren en bij een al gemene Gr.-aanval doelpunt C. de Boer uit een warboel van be nen, 10. Direct na de aftrap is het de W-midvoor, die het eens met een ver schot probeert en van ongeveer 30 meter afstand vindt hij Mulder niet op zijn plaats en het is 1—1. Gr. komt er echter steeds beter in en him snelle voorhoede sticht herhaal delijk grote verwarring in de W.-defensie. Deze moet tenslotte capituleren bij een kopbal van Gr.-linksbuiten P. Schilder, die door W.-rechtsachter langs zijn uitgelopen keeper in zijn eigen doel wordt geplaatst, 21. Steeds komt Grasshoppers te rug en nadat de doellat de W.- keeper te hulp was gekomen bij een kopbal van P. Ursem is het C. de Boer, die na goed doorzet ten doelpunt, 3—1. W. zit ech ter ook niet stil, maar hun voor hoede kan tegen de haast alom tegenwoordige Gr.-spil Kreuk niet op. Het is de W.-rechtsach ter die tenslotte de moeilijkhe den met de hand tracht op te lossen. Penalty. P. Schilder von nist feilloos 4—1. Na de thee is het eigenlijk maar een elftal dat werkelijk voetbalt. Wel laat Watervogels het er nog niet bij zitten, maar het is voor hun onbegonnen werk tegen de sterk spelende Grass hoppers- verdediging. Ze moeten dan ook lijdelijk toezien, dat P. Ursem van Gr. er 51 van maakt. C. de Boer maakt dan 't halve dozijn vol. Eindstand 61. Schoorl met 6—4 geklopt In een goed gespeelde wedstrijd heeft Texelse Boys haar eerste overwinning in deze competitie bewerkstelligd. Hiervoor hebben zij echter hevige tegenstand van het bezoekende Schoorl moeten overwinnen. Vooral gedurende het eerste kwartier was Schoorl bijzonder agressief en reeds na enkele minuten doelpuntte de links binnen op fraaie wijze (0—1). Het duurde zelfs niet lang of het binnentrio van Schoorl fabri ceerde in eendrachtig samenwer ken het tweede doelpunt. Dit was evenwel voor de Boys het sein om de zaken serieuzer aan te pakken en de bakens te verzet ten. Een prachtig schot van de Texelse midvoor en een penalty waren voldoende om nog voor het verstrijken van de eerste helft de balans in evenwicht te brengen. Na de rust domineerden de Boys en nu zij het meer in de breedte zochten, werd de defen sie van Schoorl herhaaldelijk uit elkaar gerukt. Het werd al spoe dig 52, waarna een kleine op leving van de gasten tot een te- genpunt leidde (5—3) maar de thuisclub betaalde met gelijke munt terug (6—3). In de eind strijd had Schoorl tenslotte toch nog het laatste woord, al was het niet krachtig genoeg om de ne derlaag te ontlopen (64). Scheidsrechter Melis, voor wie alleen de laatste tien minuten, toen de wedstrijd wat forser werd, gewichtig 'werk opleverde, leidde voortreffelijk. Terwijl Aston Villa en Everton resp. door een nederlaag en een gelijk spel een eind zagen komen aan hun z.g. 100 procent thuis- record, won West Bromwich Al bion, tot nu toe de ploeg van het jaar, zijn uitwedstrijd tegen Shef field United. In dit seizoen is West Brom wich nog geen puntje kwijt ge raakt in uitwedstrijden. Het team was niet in zo'n schitterende vorm als in vorige wedstrijden, doch het deed genoeg om de zesde wedstrijd in successie te winnen, al kwam het beslissende doelpunt pas vijf minuten voor het einde ter wereld. De grootste verrassing in de eerste divisie was de grote neder laag van Arsenal. Na 9 punten in de laatste vijf wedstrijden te hebben veroverd bleken de Gun ners niet opgewassen tegen de vinnige voorhoede van Burnley. Na het eerste doelpunt van Arse nal, dat hen in het minst niet ontmoedigde, waren de gasten heer en meester op het veld met Holden als uitblinker, nog afge zien van de hattrick die hij ver richtte. Blackpool ging voor de eerste maal op eigen terrein ten onder en wel tegen Sheffield Wednes day, dat nog geen uitwedstrijd had kunnen winnen. De uitslagen Eerste divisie: Arsenal-Burnley 25 Aston Villa-Newcastle 12 Blackpool-Sheffield W. 12 Cardiff-Tottenham 10 Chelsea-Middlesbrough 11 Huddersfield-Liverpool 20 Manchester C.-Preston 14 Portsmouth-Charlton 3—1 Sheffield U.-West Bromwich 12 Sunderland-Bolton W. 12 Wolverhampton-Manchester U. 3—1 Tweede divisie: Blackburn-Fulham 51 Brentford-Leeds U. 21 Bristol-Birmingham 11 Bury-Leicester 25 Derby-Westham 21 Doncaster-Stoke 10 Everton-Swansea 22 Hull-Plymouth 20 Lincoln-Notts F. 22 Notts C.-Luton 12 Oldham-Rotherham 23 Ruim zevenduizend Meergenoten van voetbalwedstrijd tui ste plaats, Zeeburgit en daarmee mogen zijn, gezien het feil technisch beter voet doelman Hbels na geen stap meer kon heeft zijn best geda dat Zeeburgia hem Zoals gezegd is het wedstrijd geworden, w spelpeil dat van eerste bal somtijds bereikte. W.F. startte aanvanke hoog tempo hetgeen Zee het geheel niet overdone tegendeel zij gaven ger zelfs nog het tempo aar het uitstekende werk beide vleugelspelers D Elzinga. Bij West-Fris: het meer komen van he trio want zowel Visser man waren zeer zwak. Pas na 18 minuten, na reeds vervangen was. wij bij W.F. het eerste doelman Altena's vestii germond loste het hari maar de doelman stopte minder dan geen tijd wa een Zeeburgia-aanval Dickhoff hard naast kn Aan de andere ka: Ooteman een mooie scoi maar alleen voor de doe landde ziin schot nergen Een mistrap van Lans enigste overigens, brach alleen op doel af, maar de Vries reageerde zeer wist door uitlopen es doelpunt te voorkome later verrichtte de V maal goed werk, toen sen de lat knalde en terugspringende bal hs maar de vuist van de "Vri op het nippertje redding Zes minuten voor de Zeeburgia verdiend sue een schot van Former gestopt, maar door Str na via de onderkant der inpeschoten. 10. Zo weinig stootkrac eerst bleek te bezitten bluffend verliepen laatste minuten voor de C. Visser schoot, uit aanval, tegen een bacl wijl Ooteman de terug* bal half raakte. Weer toen C. Visser die zijn ter de bal zette en dim De goede start van die vast en zeker van om ongeslagen kampioei den is door ZVV in bracht. Gistermiddag lijk de Zwaagdijkse van de Waarlanders met 21. Dit is vooral te danke formidabele spel van hoede van de thuisclul nadat de scheidsrechter striid had laten beginn ZVV 'n prima aanval doel. Hoewel de voor behoorlijke kansen kwamen er toch pril De beide keepers we uitstekende conditie zich niet passeren. V werd de wedstrijd gi helft van Conzelo ge enkele keer kwam e: doorbraak maar deze betekenen. Vlak voor stond er evenwel vo van de Waarlanders war. waar tenslotte Neefjes een goal uit teren. (10). ZVV k smaak te pakken en afgebroken op het gasten maar wist voor meer te scoren. In de tweede helft in de meerderheid. Z' te kalm op met het achterhoede het zw: ren kreeg. Opeens naar de andere speeuit jerd en wist de linksit Zwaagdijk de achterhoe gasten te overdonderen onhoudbaar in. 20. Conzelo al te bar. werd het tempo dat speeld werd. ZW li meer aan te pas koi volg bleef dan ook een corner die door ten werd genomen w: buiten ziin club een zorgen. (21). Met kwam echter het eii Zwaagdijkers opgelui verlieten. WIT-ROOD SI ST BOYS VAN D Hoewel de bezoel sterker waren dan standers konden zij het doel maar niet hadden zij toen een in te halen van 1 de bakens na de rus zijn verzet dat geeft wel te zien. Bij een massale aar thuisclub volgde er schot waar de keeper geen grijpen naar Rood zette alles op wat zij ook probeerc rust gaf de Sins geen krimp. Na de thee moest toch van komen, even meer geschoten vermeldde gevolg dat uiteindelijk dan tocl trek kwamen en me gingen strijken.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 4