Verdienstelijk gelijk spel van West-Frisia Hollandia moest geducht werken voor gelijk spel Monter spelend Beverwijk .verraste Always Forward Ondanks gemiste kansen toch nog doelpunten Zeeburgia was technisch beter Conzelo door ZVY overmeesterd Schotloos Y.I.O.S. ging ten onder D.W.V.-Hollandia 3-3 niet zo zwak als positie op ranglijst doet vermoeden Yerdiende DWOW- zege op Yada Hugo Boys gaf Vrone geen kans Oudesluis streek vlag voor Limmen Verrassende zege van Duinranders Alweer een nederlaag Twee-twee stand met rust bereikt Zouaven en Andijk deelden de punten Berdos nam revanche op R.C.Z. Maandag 19 October 1953 Pagina 5 Ruim zevenduizend toeschouwers hebben gisteren in „De Meergenoten van een zeer spannende en hoogstaande voetbalwedstrijd tussen de beide rivalen voor de boven ste plaats, Zeeburgia en West-Frisia. De uitslag ivas 22 en daarmee mogen de Enkhuizers nog het meest tevreden zijn, gezien het feit, dat Zeeburgia, vooral na de rust, technisch beter voetbal liet zien en ook door het feit, dat doelman Vbels na n kwartier een spiertje verrekte en geen stap meer kon geven. Invaller doelman F. de Vries heeft zijn best gedaan, maar hij kon niet verhinderen, dat Zeeburgia hem Uvee maal passeerde. Zoals gezegd is het een prima wedstrijd geworden, waarbij het spelpeil dat van eerste klas voet bal somtijds bereikte. W.F. startte aanvankelijk in 'n hoog tempo hetgeen Zeeburgia in het geheel niet overdonderde, in tegendeel zij gaven geruime tijd zelfs nog het tempo aan, dank zij het uitstekende werk van hun beide vleugelspelers Dickhoff en Elzinga. Bij West-Frisia moest het meer komen van het binnen- trio want zowel Visser als Oote- man waren zeer zwak. Pas na 18 minuten, nadat Ubels reeds vervangen was, noteerden wij bij W.F. het eerste sohot op doelman Altena's vesting, Dan- germond loste het harde schot maar de doelman stopte fraai. In minder dan geen tijd was er weer een Zeeburgia-aanval waaruit Dickhoff hard naast knalde. Aan de andere kant kreeg Ooteman een mooie scoringskans, maar alleen voor de doelman be landde ziin schot nergens. Een mistrap van Langedijk, de enigste overigens, bracht Former alleen op doel af, maar doelman de Vries reageerde zeer snel, en wist door uitlopen een zeker doelpunt te voorkomen. Even later verrichtte de Vries ander maal goed werk, toen Strieker te gen de lat knalde en Dickhoff de terugspringende bal hard in kopte maar de vuist van de Vries bracht op het nippertje redding. Zes minuten voor de rust had Zeeburgia verdiend succes, toen een schot van Former eerst werd gestopt, maar door Strieker daar na via de onderkant der lat werd ingeschoten. 10. Zo weinig stootkracht W.F. eerst bleek te bezitten, zo ver bluffend verliepen hierna de laatste minuten voor de rust. C. Visser schoot, uit een snelle aanval, tegen een back op, ter wijl Ooteman de terugspringende bal half raakte. Weer was het toen C. Visser die zijn been ach ter de bal zette en ditmaal ging De goede start van Con Zelo, die vast en zeker van plan was om ongeslagen kampioen te wor den is door ZVV in de war ge bracht. Gistermiddag heeft name lijk de Zwaagdijkse voetbalclub van de Waarlanders gewonnen met 21. Dit is vooral te danken aan het formidabele spel van de voor hoede van de thuisclub. Direct nadat de scheidsrechter de wed striid had laten beginnen, begon ZW 'n prima aanval op 't ConZ- doel. Hoewel de voorhoede enige behoorlijke kansen verknoeide kwamen er toch prima schoten. De beide keepers waren in een uitstekende conditie en lieten zich niet passeren. Voor de rust werd de wedstrijd geheel op de helft van Conzelo gespeeld. Een enkele keer kwam er wel een doorbraak maar deze had niets te betekenen. Vlak voor de rust ont stond er evenwel voor het doel van de Waarlanders een gewir war. waar tenslotte middenvoor Neefjes een goal uit wist te peu teren. (10). ZVV kreeg nu de smaak te pakken en hamerde on afgebroken op het doel van de gasten maar wist voor de rust niet meer te scoren. In de tweede helft was Conzelo in de meerderheid. ZVV nam het te kalm op met het gevolg dat de achterhoede het zwaar te verdu ren kreeg. Opeens werd de bal naar de andere speelhelft gekan- jerd en wist de linksbuiten van Zwaagdijk de achterhoede van de gasten te overdonderen en schoot onhoudbaar in. 20. Dit werd Conzelo al te bar. Nog hoger werd het tempo dat door hen ge speeld werd. ZW kon er niet meer aan te pas komen. Het ge volg bleef dan ook niet uit. Uit een corner die door de rechtsbui ten werd genomen wist de links buiten -ziin club een goal te be zorgen. (21). Het dit tegenpunt kwam echter het einde zodat de Zwaagdijkers opgelucht het veld verlieten. WIT-ROOD SPEELDE ST BOYS VAN DE KAART Hoewel de bezoekers stukken sterker waren dan hun tegen standers konden zij voor de rust het doel maar niet vinden. Zelfs hadden zij toen een achterstand in te halen van 10. Maar dat de bakens na de rust definitief zijn verzet dat geeft de uitslag wel te zien. Bij een massale aanval van de thuisclub volgde er opeens een schot waar de keeper der gasten geen grijpen naar had 10. Wit- Rood zette alles op alles maar wat zij ook probeerde voor de rust gaf de Sins Boys-doelman geen krimp. Na de thee moest het er dan toch van komen. Er werd nu oven meer geschoten met het al vermeldde gevolg dat de witroden uiteindelijk dan toch aan hun trek kwamen en met de winst gingen strijken. het leder via een back in de tou wen. 11. Direct hierop plaatste Simons, uit een corner van Vis ser, zeer scherp voor, maar nog sneller was de reactie van Dan- germond die van dichtbij een weifeling in de Z.-defensie af strafte. 12. De tweede helft was acht mi nuten oud toen de Zeeburgia 1.- binnen Ham van grote afstand een lage schuiver inzond waar doelman de Vries finaal over heen dook. 22. Even kwam W.F. nog gevaar lijk opzetten en stelde het Z.- doel onder zware druk, maar zij verdedigden zeer goed en wisten met de driemans W.F.-voorhoede wel raad. Toen W.F. niet bij machte bleek de strijd in hun voordeel te doen beslissen, kwam Zeeburgia weer ten aanval met een bewonderenswaardig uithou dingsvermogen. Het was voor de Enkhuizers maar goed dat spil Langedijk in topvorm verkeerde en overal opdook waar het rood witte gevaar kwam aanrollen. Een doelpunt van Scharef werd wegens buitenspel afgekeurd om dat twee Zeeburglanen in het doel lagen. Onder hoogspanning verliepen de laatste minuten, maar toen geheel W.F. uitge speeld begon te raken hield Lan gedijk zijn hoofd koel en bezorg de W.F. in ieder geval een gelijk spel. Als Zeeburgia niet zo dom was geweest om het samenspel te ver door te voeren, en niet te schieten, dan had het er geheel anders uit gezien. Nu miste Si mons dicht tegen het einde nog het beslissende doelpunt, dat ove rigens een verkeerde indruk van de wedstrijd zou hebben gegeven. De 22 stand was nog het meest aannemelijk. Tegen stug Kaagvogels In een wat te harde wedstrijd heeft Kaagvogels het klaar ge speeld een schotloos VIOS een nederlaag toe te brengen. In de achterhoede van de thuisclub moest Jac. Koot bergen werk ver zetten, daar Pronk er totaal uit was. VIOS pakte van meet af aan de zaken goed aan. De hardwerken de Kaagvogels defensie met Ku- gel aan het hoofd, gaf echter geen krimp. Kort na het begin kreeg Emmelkamp de bal te pak ken, gaf zuiver door naar zijn rechtsbuiten en voordat Mosch naar de bal keek, had midvoor van de Laan ingeschoten (10). Naderhand bleek dit het enige doelpunt te zijn. VIOS gooide alles op de aan val. Bij een van de aanvallen maakte Bas hands en de Wermen- huizers kregen een penalty toe gewezen. Iedereen verwachtte de gelijkmaker. Buiter schoot ech ter slecht en Kugel stopte de bal. In de tweede helft was VIOS veel sterker, maar er werd slecht geschoten en zodoende bleef de verdiende gelijkmaker uit. De mooiste kansen werden om zeep gebracht. Vooral Jan Roozendaal werkte ontzettend hard, doch zag dit niet beloond, omdat zijn spel te doorzichtig was. Tegen het einde ging Koot naar voren, maar ook dit baatte niet. D.W.V., dat maar een zeer bescheiden plaats op de rang lijst inneemt, bleek niet zo zwak als haar positie zou doen vermoeden. Hollandia heeft dan ook geducht moeten werken om dit gelijke spel te bevechten. Er zijn zelfs perioden geweest, waarin de rood-witten als het ware met de rug tegen de muur hebben gespeeld, doch er waren ook perioden, waarin Hollandia sterk domineerde, zodat het gelijke spel toch wel verdiend genoemd mag worden. Zo noemen we de 'eerste helft van de strijd voor rust. In deze periode was alles Hollandia wat de klok sloeg en mag DWV zich gelukkig prijzen dat ze deze pe riode zonder kleerscheuren over leefde. Het begon direct al veelbelo vend voor de rood-witten, toen n.l. bij de eerste aanvallen Bos keihard inschoot. Jammer voor hem stuitte de bal met dezelfde vaart van de staander weer het veld in. Regelmatig rolden de aanval len op het DWV-doel aan en wanneer de Flart keihard in schoot hield de DWV-doelman de bal er even keurig uit. En zo ging de strijd voort. Ieder moment verwachtte men een doelpunt van de roodwitten. Inderdaad er zou een doelpunt komen doch niet voor Hollandia, want toen DWV zich even los werkte was het de uitstekende rechtsbuiten van de gastheren die door de Rooy niet voldoende ge dekt, de bal snel opbracht en hoog voorzette. De midvoor was de man die van deze bal wist te profiteren en met een mooi doel punt zijn club de leiding gaf. 10. Lang plezier heeft DWV van deze voorsprong niet gehad want het offensief van Hollandia be gon opnieuw en wanneer Bos uitstekend naar Oerlemans, die de rechtsbinnenplaats bezette, af gaf, kreeg de DWV-doelman geen kans (11). Bij een vrije trap zou Hollandia de verdiende voorsprong verkrij gen. Groot zette mooi voor bij de 2e paal. Bos, keurig opgesteld, kopte hard in tussen de handen van de DWV-doelman door (12). Uit 'n hoekschop werd In een mooi gespeelde wed strijd heeft DWOW een 30 overwinning behaald. Mede door het feit dat Vada twee spelers wegens blessures moest vervan gen van ruw spel was echter geen sprake was er vooral na de rust een DWOW overwicht merkbaar. Na de aanvang van de wedstrijd gingen de partijen gelijk op. Afwisselend waren beide ploegen in de aanval en aan beide zijden zag men mooie spelmomenten met goede kansen voor doelpunten. Toch wist men voor de rust het net niet te vinden. Na de rust kwam DWOW in de aanval en het was Elfrink die daaruit het eerste doelpunt weet te maken ((10). Dit vormt voor DWOW blijkbaar aanleiding tot hernieuwde aanvallen. Verschil lende malen moet de keeper van Vada die zijn doel prachtig verdedigde handelend optre den. Dan is het de beurt aan v. Oers die uit een schermutseling voor het doel onhoudbaar in schiet (20). Enkele schoten van v. Stolwijk en Wegdam worden door de keeper van Vada prach tig gestopt. Als even lateT de keeper uit een onverwacht schot op het doel de bal laat glippen, weet v. Stolwijk het derde doel punt te maken. Tegen het einde trachtte Vada nog enkele malen het DWOW doel te doorboren, doch zonder succes, waardoor met een 30 overwinning voor DWOW het einde kwam. het bijna 13, doch ook nu weer bracht de paal redding voor DWV. Hiermede werd practisch het offensief van Hollandia afgeslo ten en kwam DWV sterk opzet ten. De Vries in de Hollandia- defensie weerde zich geducht en voorkwam menige kans voor DWV. De Rooy echter, alsmede De Jager, die weer meespeelde, waren minder op dreef en wan neer de rechtsbuiten aan De Rooy weer eens ziin hielen liet zien en opnieuw hoog voorzette was het de DWV-linksbuiten die een minuut voor de rust de hal on houdbaar langs Van der Kooy kopte. (22). De tweede helft begon vrij sen sationeel want de gastheren be gonnen met een overrompelend offensief. Bij de eerste aanval de heste werd de bal tegen de hand van De Vries aangeschoten. On- De wedstrijd VroneHugo-Boys is op verdiende wijze door de be zoekers gewonnen. Meer aanvals lust en een veel betere schot vaardigheid legde de basis voor de overwinning van Hugo-Boys, dat reeds spoedig een 10 voor sprong had. Toep spil Koning een haird naar voren gespeelde bal over zich heen liet gaan; was midvoor Commandeur er bij om het leer in het net te schieten. Een fraaie combinatie tussen D. Deken en Kager, stelde de midvoor nog maals in de gelegenheid, doch dit doelpunt werd door buiten spel afgekeurd. Met verre trap pen over de vleugels verdeelde de aanvallende spil de Wit het spel prima en de Vrone-achter hoede moest al zijp kracht in spannen om de stand zo te hou den. Een voorzet van de Goede wist doelman Schuit juist voor de aanstormende midvoor weg te slaan. Kager ving de bal op en plaatste hard in het verlaten doel. 20. Na de rust eerst hetzelfde spel- beeld. Maar toen Commandeur, uit een voorzet van Kager er 3—0 van had gemaakt, kwam er even actie bij Vrone en had den schoten van Bobeldijk tegen de paal en een effectvol schot van Vos, dat op de schouder van doelman Borst corner draaide, beter lot verdiend. Een penalty bradht Vrone de eer om een tegenpunt te maken, toen Deken aan een duel tussen Vos en Borst een ontijdig einde maakte. Vos benutte de strafschop onberispe lijk. (31). Commandeur had blijkbaar met deze stand genoe gen genomen en schoot 'n penal ty recht in doelman Schuit zijn handen. Het tempo daalde aan merkelijk en in de stand kwam geen verandering meer. Anquetil won grote prijs Vanini In de omgeving van Lugano werd de grote prijs Vanini, een tijdrit over een afstand van to taal 75.5 km gehouden. De wed- trijd werd gewonnen door de jeugdige Fransman Anquetil, die in net eindklassement de eerste plaats innam voor de Italiaan Nara en de Zwitser Kubler, Van Est werd fraaie zesde. der hevig protest van Hollandia wees de scheidsrechter naar de witte stip. De penalty werd on feilbaar benut (32). DWV bleef het beste van het spel behouden ondanks omzetting van Oerlemans en Koopmans. Tot doelpunten kon men echter niet komen. Al wat Hollandia was had zich dan ook al zo half en half met de kleine nederlaag verzoend tot op een gegeven moment De Flart via een DWV-been de bal in 'buitenspel positie kreeg. Fou- tievelijk dachten de DWV-ers aan buitenspel. De Flart liep inmid dels snel door en scoorde onhoud baar (33). Nu ontspon zich weer een le vendige strijd om de leiding doch geen van de partijen slaagde er in de. winnende goal te scoren. Oudesluis was blijkbaar voor bereid op een zware wedstrijd, wat hen inspireerde om de zaak energiek aan te pakken. Van begin af werd er dan ook flink gevoetbald, en zoals men dat in voetbaltermen pleegt te noemen: er werd fel op de bal gezeten. Limmen gaf echter geen duimbreed toe, en nam almeer door beter voetbal het spel in handen. De eerste behoorlijke schietkans was dan ook voor de thuisclub, doch van Wonderen schoot rakelings over de lat. Wat later had deze speler meer ge luk, want toen Bakker een cor ner uitstekend voorzette, wist hij met een mooie kopbal via de paal, keeper Aarsen te verschal ken (10). Oudesluis beet fel door, maar hun aanvallen, waar in het verrassende element ont brak, strandden allen op de hechte Limmen-verdediging. Na de thee werd er weer energiek aangepakt, maar Lim men hield het beste van het spel. De gasten probeerden door op te dringen Limmen in te sluiten doch dat werd hun noodlottig, want van Wonderen kon na goed aangeven van spil Deijers door breken, en met een strak schot er 20 van maken. Drie minuten later was het Bakker, die met een keihard schot, dat keeper Aarsen volko men verraste, er 3-0 van maakte. Een sterk gewijzigd Duinran- ders-team dat door een betere techniek en samenwerking voor de toekomst veel belooft, heeft zijn supporters getuige doen zijn van een mooie strijd. Na ongeveer een half uur spe len, weet de rechtsbuiten, na goed werk van de veelbelovende linksbuiten, voor de eerste maal Bloothoofd te passeren. Heit spel begmt nu forser te worden, maar Duinranders blijft overwegend in de aanval. Zeer mooie aanvallen van de rechtervleugel leveren echter niets op en de rust gaat dan ook in met een 10 voorsprong voor de thuisclub. Bijna direct na de rust weet de D.-middenvoor uit een mooie boogbal van de linksbinnen de tweede goal te scoren. De gevaarlijke linksbinnen van Koedijk weet aan de overigens goed sluitende verdediging te ontsnappen en met een meester lijk schot van Wonderen te pas seren. Wie verwachtte, dat Koedijk alles zou geven om de gelijkma ker te forceren, kwam spoedig tot de conclusie dat met dit of fensief het kruit verschoten was. Duinranders nam in de reste rende tijd weer het helft in han den, doch wist door schitterend werk van keeper Bloothoofd de score niet verder op te voeren. Duinranders heeft deze forse, doch overigens sportieve strijd, tot een verdiende overwinning weten te brengen. Stuurman Steven vertelt weer „Naar de rennen 1" riepen we tegen de koetsier, toen we op het laatste ogenblik voor de Derby in Epsom waren aangekomen en er zowat geen vehikel meer te krijgen was. „Vlug!!" De kapitein en de purser sprongen in het rijtuig, en ik zat in één tel naast de koetsier op de bok, M'n onafscheide lijke pakje Sterling shag in mijn zak. In een vaart ging het er van door. Plotseling - we hadden het terrein bijna bereikt - een klap! Aangereden door een auto! Met een buiteling kwam ik pardoes op het paard terecht, dat er zonder wagen vandoor ging en juist op het moment van de start de baan opstoof. „Nu of nooit!" dacht ik. „m'n grootste avontuur aan de wal!" Meteen zaten we al in de kopgroep. Overal klonk gejuich. Wanhopige gezichten van de jockeys naast me. „Hurry-up horsie!" riep ik, „sta op Sterling!" En bij het woord „Sterling" schoot het beest met verdubbelde kracht vooruit, en laat ik nou op de laatste 100 yards het paard van de Aga Khan met een volle lengte kloppenDonderende ovaties, iedereen kwam ons feliciteren. Maar weten jullie nou. wat de koetsier ver telde toen hij me dolgelukkig om de hals viel? Zijn paard heette Sterling! „Bravo!!" riep ik, „dat is de triomf van de kwaliteit! Je bent onherroepelijk winnaar als je zegt: ik Sta op STERLING! Waarom de zwartivitten eerst na de 20 achterstand be gonnen te spelen voor wat ze ivaard waren, zal voor menigeen wel een raadsel blijven, maar een feit is, dat zo spelend de overwinning hun was geweest. Nu iverd het een o.i. verdiende nederlaag. Neen, er zat geen vaart in de Forward-ploeg en er werd met zo weinig zelfver trouwen gespeeld en tevens met zo weinig élan, behalve dan het laatste kwartier, dat een zege haast onmogelijk was, althans tegen een ploeg als Beverwijk, die onder de bezielende leiding van haar crack Groenenveld een fris en ook technisch aardig partijtje voetbal weggaf. wijk dan ook een veldoverwicht wist te veroveren, stond De Vries voor heel wat moeilijker problemen dan zijn buurman aan de overkant tot nu'toe had ge- 't Was zeer jammer, dat voor al Pieterse enkele goede perio den daargelaten, een geduchte lusteloosheid demonstreerde waaronder de gehele ploeg te lijden had of zou dit te wijten 1 zien. Zij het ten koste van hoëk- zijn aan de tegenslag van voor de rust, toen lat en paal de Be verwij kers een handje hielpen om geen achterstand op te lopen? Want toen Forward met de wind in de rug aftrapte en aldra het initiatief nam, kwam er al spoe dig een pracht kans toen Biezen de bal hoog voor doel plaatste, via het hoofd van Hart kwam de bal over de uitlopende doelman heen precies op de deklat Na een kort Beverwijk offen sief is het weer een hoge bal van Biezen die op de lat terecht komt. Inmiddels blijft het spel vrij laks, te traag van opzet, te door zichtig althans voor een doorge winterde speler als Groenenveld en daar de bal veel door 't mid den ging kwamen er hoegenaamd geen schietkansen. Toen Bever- ZeevogelsBergen 22 Beide clubs kunnen tevreden zijn met het behaalde resultaat in deze wedstrijd. De Bergenaren deden hun uiterste best om hun eerste winstpunten uit dit tref fen binnen te slepen en al lukte dit dan niet ten volle, één kost baar punt ging toch mee naar Bergen. Bepaald hinderlijk was het vlaggen va,n de Berger linesman die te pas en te onpas voor buitenspel wuifde. Nu zou dit niet zo erg gewenst zijn, als de soheidsredhter dit genegeerd had, maar het tegendeel was het ge val. De Bergenaren namen de leiding via een prachtig schot van middenvoor Paping en in die periode was dat ook ver diend. Lang duurde dit echter niet, want Kleybroek en J. de Waard goochelden samen door de blauwe defensie en laatstge noemde passeerde Mooy kans loos. Een voorzet van Baltus kopte Urbanus voor de voeten van middenvoor Kleybroek en diens lage schuiver betekende 21. Nog voor de rust was het weer gelijk, toen Twisk dook naar een tam schot in de rech terhoek, maar via het lichaam van Groot zeilde de bal in de andere hoek en dat was dus 22 Na de rust konden beide par tijen het doel niet meer vinden ondanks uitstekende kansen aan beide zijden. De buitenspelval van Bergen maakte het spel vol komen kapot en iedereen was blij, toen de heer Engel zijn in strument voor het laatst be speelde.. Nieuw Zeelandse dames versloegen Ned. Bondsteam Op Klein-Zwitserland verloor het Nederlands dames hockey- elftal na een aantrekkelijke wed strijd van de Nieuw-Zeelandse ploeg, welke aan de westrijden te Folkestone heeft deelgenomen. Het vrij talrijke publiek zag een Nederlands dameselftal aan het werk, dat weinig zwakke plek ken vertoonde, doch de gasten h'adden vrouwe Fortuna mee. schoppen wist de Forward goal- lie zijn doel schoon te houden. Na deze periode kregen we weer een Forward overwicht. Uiterst spannende momenten spelen zich voor het Beverwijk doel af. Een hoog schot van Bos vliegt buiten het bereik van de Beverwijk doelman, in de doel- mond. Een ieder telde al, doch laat de bal nu van de binnen kant van de paal weer in het veld terugkomen. Het Forward offensief hield aan Bos krijgt een moeilijke kans zijn schot gaat over. Direct daarop weer een hoog schot van Bos, dat de doelman nog net weet te keren. Dan komt er weer een zekere laksheid over het Forwardteam en komt na enige tijd de rust met blanco stand. De tweede helft dreigde een trouwe copie te worden van de eerste, doch zoals spoedig zou blijken met enige fouten in de Forward defensie welke tot haar nederlaag zou leiden. Het eerste Beverwijk doelpunt ontstond uit te traag wegwerken, waarbij de midvoor van de gasten tenslotte de bal te pakken kreeg en deze langs de uitlopende De Vries plaatste (01). Beverwijk heeft nu het beste van het spel en wanneer Zand bergen, inplaats van ten koste van een hoekschop te redden, zich de bal voor zijn voeten laat wegpikken, ligt het leder voor een tweetal Beverwijkers en het is (02). Eindelijk ontwaakt Forward, de bal wordt snel en goed afge geven en er ontstaan mede door dat nu de buitenspelers regel matig in de strijd worden be trokken herhaaldelijk scrimmages voor het Beverwijk doel. Uit een vrije schop goed door Bos ge nomen, schuift Schaap de bal in doel (1—2). Beverwijk wordt nu geheel in de verdediging gedrongen. Tel kens weer wordt ten koste van een hoekschop gered. Wel drin gen de Forwardaanvallers- vaak tot ver in de Beverwijk defen sie doch het beslissende schot, dat de gelijkmaker zou brengen, liet ondanks diverse scrimmages voor het doel van de gasten op zich wachten en zo boekte For ward haar eerste nederlaag in eigen home. Tussen vele mistrappen kwam toch voor elk een doelpunt. Doel man Hilverda liep 'n lichte her senschudding op. 'n Uitslag waar beide partijen tevreden mee kun nen zijn, maar Andijk wel het meest, want toen na de rust, de Andijkers met 10 achterston den, en Hilverda en linksachter Blom wegens een botsing moesten uitvallen zag het er voor de gas ten niet rooskleurig uit. Maar juist deze tegenslag gaf de Andij kers moed. Het samenspel en plaatsen van de roodbroeken was goed, maar de voorhoede was niet agressief genoeg. Na de aftrap kon Hilver da al direct zijn handen warmen aan een gloeiende kogel van Pan nekeet. Een zeer snelle aanval van Andijk werd besloten met een schot van Doef, maar de bal vloog voorlangs. Aan de andere kant ging een goede kans voor F. Vriend door buitenspel verloren. Na goed werk van Pannekeet gaf deze keurig door aan Smit, die een keihard schot loste, maar Hilverda stond op zijn plaats. Zouaven nam de leiding toen Stap een corner mocht nemen, waaruit K. Vriend schitterend inkopte Hilverda sloeg de bal tegen de binnenkant van de paal en het was 10. Een goed opgebrachte bal van K. Kok, stelde Pannekeet weer in staat een schot te lossen wat ook prompt gebeurde, maar de staander stond in de weg. Na de thee moest het spel al spoedig worden onderbroken Drobny in overtreding De Engelse Lawntennisbond heeft een schrijven gericht aan de Egyptische Tennis Bond naar aanleiding van een artikel dat Drobny voor een Engels blad heeft geschreven, nadat hij uit geschakeld was in het Wimble- dontournooi. De Engelse bond is van mening dat Drobny in strijd heeft ge handeld met de internationale be paling volgens welke een amateur niet over een tournooi mag schrij ven waaraan hij zelf deelneemt. Sovjet-Unie laat Denen en Noren vrij MOSKOU, 18 Oct De Deen se en Noorse ambassades te Mos kou hebben medegedeeld, dat vier Denen, door het Sovjet-mi nisterie van buitenlandse zaken aangeduid als „gevangenen, die straffen hebben uitgezeten", en twee Noorse burgers, die eveneens gevangenisstraffen hebben onder gaan, alsmede vijf Noorse krijgs gevangenen zullen worden vrij gelaten. voor een botsing tussen doelman Hilverda en de Andijker linksach ter Blom. K. Vriend plaatste de bal hoog voor doel, beide spelers sprongen gelijktijdig naar de bal en moesten het veld verlaten. Een fantastische kopbal van Pannekeet veroorzaakte rumoer op de tribune, maar invaller doel man Dol redde op schitterende wijze. Plotseling kreeg K. Vriend het op zijn heupen, handig om speelde hij Doef, en schoot hard in. maar weer bewees Dol zijn plaats als invaller doelman waard te zijn. Het doelpunt kwam aan de andere kant, toen Prikkel de bal voorzette, en Brinkman maar voor het inschieten had. Hierna moesten v. Diepen zowel als Dol nog verschillende malen in actie komen, maar in de stand kwam geen verandering meer. BERDOS—RCZ 2—0 Berdos begon met een sterke wil te overwinnen en de bit tere nederlaag van vorig jaar toen zij met 71 van RCZ ver loor, te niet te doen. Na 4 minuten werd reeds het eerste doelpunt gescoord. Groe- neveld trof de lat, de bal ketste af voor de voeten van Jb. van Diepen (linksback en deze wist met een fikse schop het net te doen bollen. Toch was RCZ voor de rust sneller en had daardoor even meer overwicht. Niettegenstaan de dit voordeel was hun schot vaardigheid buitengewoon slecht en steeds ging de bal of naast of over en kon keeper Meijer, die evengoed lang niet werkloos was, de andere ballen op vak kundige wijze keren. Toch liet Berdos zich ook niet onbetuigd en liet uitmuntende samenspel zien. Door dit mooie spel waren er steeds weer op nieuw prachtige spelmomenten te zien. Kort na het eerste kwar tier had Schotten de bal, gaf hem over aan Jb. van Diepen die hem keurig overkopte aan Jb. Lijen, die op zijn beurt in het doel schoot 20. Bijna was een derde doelpunt gemaakt, doch de bal ketste af teeen een RCZspeler. Na de rust kwam Berdos ge heel in het offensief en liet dit niet meer los. Ondanks het wat onsportieve gedoe in dp tweede helft is het een prachtige wed strijd geweest. Wnrkum selienkl oude pomp aan Egmond aan Zee BOLSWARD, 17 Oct. Het ge meentebestuur van Workum heeft een antieke stadspomp, die niet meer werd gebruikt, geschonken aan de gemeente Egmond aan Zee.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 5