GRATIS FOTO- Uiting van trouw aan Christus-Koning Tunnel in Berg zal bijna 1,5 milliokosten de laatste week A Icmaria verdiende geen overwinning H.S.V. verloor met 3-2 Huiseigenaren gaan samen AGENDA Marktberichten Nieuwe pastoor in Den Helder Einde regenval in Zuid-Italië Pagina 2 Maandag 26 October 1953 ALKMAAR. De geel-witte Pauselijke wimpel waaide tel kens met trage bewegingen uit boven de hoofden van vele ka tholieken die gistermiddag in de stralende herfstzon tezamen wa ren gestroomd rondom het beeld van Christus Koning voor de kerk van de H. Jozef aan de Singel. Voor de vijfde maal kwamen de katholieke Alkmaar- ders hier bijeen om hun trouw te betuigen aan Christus-Koning. Het verkeer over de Singel, dat anders in de war zou zijn ge raakt, was omgelegd, en tot op de Kneppelbrug en in het park aan de overkant stonden velen bijeen. Het beeld van Christus Koning >verd 5 jaar geleden op deze plek geplaatst als uiting van dank, dat de oorlogsstorm voor een groot deel aan ons was voorbij getrokken. Doch ook nu was er reden voor dankbaarheid, dat wij i gespaard bleven voor de vele rampen, die de wereld om ons heen troffen. En naast dank aan Koning Christus paste ook hulde aan Hem, die Zijn vaderlijke hand beschermend boven ons ophield. Met begeleiding van het orgel zongen allen tezamen het Chris tus Vincit, dat afgewisseld werd met een vers uit het Laudate Dominum. Vervolgens sprak de kapelaan, Th. G. J. Kloeg, de feestrede uit. Uitgaande van het woord van Mattheus: „Mij is alle macht gegeven in hemel en op i aarde" duidde de eerwaarde spre ker er op, dat Christus boven alles onze Koning moet zijn, dat wij voor Hem alles moeten iaten staan. Tegenover alle onrust en spanning van deze tijd staat de Christus, Die, naar het Evangelie van deze Zondag, in alle rust tegen Pilatus kon zeggen „Gij zegt het. Ik ben Koning". En als wij deze woorden van Christus geloven, dan moeten wij ook deze zelfde gevoelens bezitten en deze zelfde vastberaden rust! Christus is onze Koning, en wan ner de regeerders van deze we reld Christus uitsluiten, dan zal al hun werken vergeefs zijn, im mers, het koningschap van Christus is totalitair en vraagt ons geheel en al. Dit moet ook zo zijn in het gezin, ook daar moet Christus de eerste en de meest venheven plaats innemen. De gewijde spreker zag in deze hulde tevens een waardig protest tegen het onrecht en het geweld, dat aan de H. Vader, de Kardi nalen, de Bisschoppen en de Priesters thans wordt aange daan. Dat zij tevens een stimu lans mocht zijn om onze trouw en aanhankelijkheid te laten blijken. Tenslotte richtte kape laan Kloeg zich nog speciaal tot de jonge mensen, die hij op het hart drukte, niet bang te zijn, en onomwonden voor hun overtui ging uit te komen in hun eigen omgéving, daar Christus Koning beloofd heeft met ons allen te zijn. Na deze predikatie, die door luidsprekers van verre te be luisteren was, zongen allen ge zamenlijk „Aan U o Koning der eeuwen", en daarmede was het einde gekomen van deze zin volle aanhankelijkheidsbetui ging, deze keer zonder omgang, maar niet minder indrukwek kend. VERHUUR GRAANBEURS ALKMAAR. Sinds Juni 1951 is de Graanbeurs tot uiterlijk 1 November 1953 verhuurd aan de Hollandse Tapijt Industrie, die haar bedrijf gaarne in een nieuw te bouwen pand zou willen on derbrengen, doch, omdat het ver plaatsen van het bedrijf thans op grote bezwaren zou stuiten, ver zoekt de Graanbeurs nog voor 2 jaar te mogen huren. De Stich ting Noodschouwburg heeft hier tegen geen bezwaar en B. en W. stellen daarom de Raad voor conform te besluiten, met bepa ling van de huurprijs op f 5000 per jaar, eventueel te verhogen overeenkomstig de wettelijke be palingen. Geslaagd voor het verpleegstersexamen ALKMAAR. Voor het exa men verpleegster, dat de 14e en 15e October werd afgenomen, slaagden van het St Elisabeth Ziekenhuis te Alkmaar de zusters Turkenburg, Beemster, van der Zee, de Boer, Kraakman, Stik- voort. Ti.jssen, Verdonk, Bleker en Koning, alsmede de Eerw. zusters Em. Manuella en Marietta (Advertentie) Dit is dat wij foto-chèques uitgeven voor onze Onze fotograaf blijft nog tot 15 November bij ons om opnamen te maken WERELDSPAARDAG VOOR DE TELEVISIE ALKMAAR 29 en 30 Octo ber wordt de Wereldspaardag ge houden. In 't televisieprogramma van Vrijdag a.s. zal daaraan de nodige aandacht worden besteed en propaganda gemaakt worden voor de spaarzaamheid. Er is al wel een algemene tendenz merk baar, dat het Nederlandse volk weer spaarzaam begint te worden, doch er kan niet genoeg op ge hamerd worden. Een belangrijk deel van de algemene volkswel vaart is er immers mee gemoeid? De leuze is dit jaar: „Spaar kleine bedragen, voor de grote uitga ven Dat is te zien op een groot spandoek, aangebracht voor het gebouw van de Nutsspaar- bank aan de Nieuwesloot. Ter gelegenheid van het tele visieprogramma van volgende week Vrijdag, dat opnamen te zien geeft uit de kaasstad Alk maar, heeft de Postharmonie een korte muzikale rondgang door de stad gemaakt. Op het Waagplein werd van de marcherende har monie een opname gemaakt en ook toen het 't gebouw der Nuts- spaarbank voorbijtrok, als om aan te geven, dat de Rijkspostspaar bank samenwerkt met de Nuts- spaarbanken. TELEFOON AMSTERDAM 020 Bij de aanvang van de dienst op 27 Oct. a.s. zal het nummer van het telefoonnet Amsterdam worden gewijzigd van 02900 in 020. Van genoemd tijdstip af zullen dus de aangeslotenen van de ge automatiseerde netten in het dis trict Alkmaar, die met aangeslo tenen op het net Amsterdam wil len spreken, 020 in plaats van 02900 moeten kiezen. 33.000 VOOR CENTRAAL ZIEKENHUIS ALKMAAR. Voor de aan schaffing van medische en huis houdelijke apparaten vragen re genten van het Centraal Zieken huis een crediet van f30.000. Voorts vragen zij f3000 voor een onderzoek naar de mogelijkheid, om door verbouwing of anders zins in de toekomst tot uitbrei ding van het aantal bedden te geraken. B. en W. stellen voor dit cre diet. waarvoor niet in de begro ting 1953 was voorzien, toe te staan. ALKMAAR. De totale kos ten van de tunnel in de Berger- weg zullen naar schatting f 1.454.000 bedragen. Dit delen B. en W. van Alkmaar mede in een toelichting op hun voorstel aan de Raad, om aan de N.V. Ned. Spoorwegen het maken van een definitief plan voor de houw van deze tunnel, alsmede om aan de N.S. de bouw van deze tun nel op te dragen. Zij vragen de Raad daarvoor een crediet tot genoemd bedrag. Voor zover de N.S. niet zelf de bouw van de tunnel verricht, zal zij deze onder haar toezicht door anderen laten uitvoeren, uiter aard in nauw contact met de directeur van Openbare Werken. De kostenraming van het direc toraat-generaal van het verkeer sluit op f 1.350.000, welk bedrag verhoogd dient te worden met f 50.000 voor aankoop van grond en gebouwen; met f44.000 voor de kosten van verlichting en het omleggen van kabels en leidin gen; met f 10.000 voor de kosten van voorzieningen aan leidingen en kabels van de provinciale be drijven en de P.T.T. B. en W. stellen in verband hiermede voor van J. Liefting aan te kopen de woningen Wog- numsebuurt 1 en Bergerweg BO SS voor f 40.000. Gerekend kan worden op een bijdrage van f 213.000 van de Ned. Spoorwegen, in welk bedrag zijn opgenomen de gekapitali seerde kosten van onderhoud en vernieuwing van de op te heffen overweg becijferd op f82.500. Voor de gemeente resteert der halve een bedrag van f1.241.000. Op bijdragen van Rijk en bui tengemeenten kan niet gerekend worden; wel op een jaarlijkse uitkering van f 42.000 uit het Onderl. wedstrijden A.K.B. geopend ALKMAAR Zondagavond zijn de onderlinge wedstrijden van de Alkmaarse kegelbond, welke een week zullen duren, geopend. De voorzitter, de heer Joh. Diepen heette allen welkom en sprak de wens uit dat dit concours zal slagen. Men memo reerde nog even het eigen orgaan, dat onder de bezielende leiding van de secretaris van de bond, de heer G. J. Nieuwveen, zulk 'n uitstekende indruk maakt. Na dat de voorzitter van de wed strijd-commissie, de heer W. Lagas, de verschillende wedstrij den had toegelicht, rolden weldra de ballen over de banen en de wedstrijden begonnen. provinciaal aandeel in de op brengst van motorrijtuigenbelas ting; hiermee kunnen 50 van de ten laste van de gemeente blijvende uitgaven ruimfechoots gedekt worden. De kosten voor de gemeente zullen gedurende 40 jaren f20.699 per jaar bedra gen. Dit bedrag wordt dan nog vermeerderd met de kosten van het jaarlijks onderhoud, verlich ting en bemaling. De Spoorwegen zullen met het bestek-maken beginnen zodra de Raad de N.S. het maken van een plan voor en het bouwen van de tunnel voor rekening en risico van de gemeente heeft opgedra gen en dit raadsbesluit door Ged. Staten is goedgekeurd. Met het gereed maken van de plannen is ongeveer een tijdsduur van ne gen maanden gemoeid. N.V. Overdekte heeft kapitaalschuld van 125.000 aan de gemeente ALKMAAR. - Bij de aankoop der aandelen van de N.V. Alk maarse Overdekte heeft de ge meente een op de N.V. rustende schuld van f 44.416.23 afgelost, tot welk bedrag op de inrichting een schuld aan de gemeente rust, waarover rente wordt vergoed, doch tot dusver geen aflossing plaats vond. Voorts is in de kapitaalsbe hoefte van de inrichting tot 31 Dec. 1953 voorzien door opne ming van gelden in rekening courant bij de gemeente tot een bedrag van f 80.590. Hiervoor willen B. en W. de inrichting èen vaste geldlening verstrekken, onder meer onder voorwaarde, dat de inrichting de kapitaal schuld van f 125.000 in 18 jaar lijkse termijnen aan de gemeente terug betaalt. Dit aflossingsplan is gebaseerd op de bedragen, die door afschrijving bij de inrich ting vrij komen. Hierbij is er van uitgegaan, dat de ongedekte exploitatietekorten, bestaande op het tijdstip van aankoop van de aandelen door de gemeente en in totaal f 27.305 bedragende, in 20 jaren zullen worden afge schreven. Op deze tekorten is tot dusver niet afgeschreven. De af schrijving zal een stijging van de jaarlijkse door de gemeente te dekken exploitatietekorten tengevolge hebben. B. en W. stellen de Raad voor een overeenkomst in deze geest met de N.V. Overdekte aan te gaan. Christus Koning Brigade ALKMAAR De Commandant houdt Maandagavond gewone tijd weer appèl. Brigadeleden, zorgt op tijd aanwezig te zijn. REX; De Woeste Hoogte, 18 jaar. CINEMA AMERICAIN: De te rugkeer van Don Camillo, alle leeft. HARMONIE: Helden zonder Roem. VICTORIA; Het Mysterie van de Gouden Adelaar, 14 jaar. Voorstellingen 8 uur. Voor stellingen Dinsdag idem als Maandag. Apotheken: Van hedenavond zes uur af voor spoedgevallen bereik baar Apotheek „De Bever", Emmastraat 36, apotheker P. J. Meurs. GULDEN VLIES: 8 uur: Ballet der Lage Landen. Dinsdag: optreden van de Nederlandse Comedie. WAPEN VAN HEEMSKERK: Dinsdag: bijeenkomst Chris telijke Middenstandsvereni ging (8 uur). VICTORIEHOTEL: 8 u. Nieuw Guinea-avond van de Stich ting Nationaal Nieuw Guinea Comité' Dinsdag: Bijeenkomst N.R.K. Midden stand (8 uur). Waterstanden Dinsdag: Hoog water: 9.40 en 21.45 uur; laag water: 3.45 en 15.50 uur. Een aardige oefenwedstrijd, waarin Alcmaria meer kreeg dan het toekwam. De wijze waarop Alcmaria een 20 voorsprong nam, schonk weinig bevrediging Keeper Apeldoorn gaf deze voor sprong royaal ten geschenke. HSV, voor de rust enigszins tam spelend, kwam na de rust vol ledig los en ware het niet, dat v.d. Maat deze middag, als aan valsleider zijn dag niet had, onge twijfeld zou Alcmaria een ge duchte nederlaag te slikken ge kregen hebben. HSV dat een gewijzigde opstel ling probeerde Schuyt stond spil, Bugter linksbuiten, Haan- raads linksbinnen toog direct ten aanval, 'n Voorzet van Bugter ging voorlangs .het doel. Uit een voorzet van Bugter schoot v.d. Maat hard langs het doel. Een vrije trap goed door Dekker voor het Alcmaria doel geplaatst, werd door de Vries gemist, doch het schot van Haanraads stuitte af op Maasen. Alcmaria trachtte het spel te verplaatsen en na enige pogingen, gelukte dit ook. Untied en de Buijzer gaven een prachtige combinatie te zien, waaruit de Buijzer rakelings over schoot. Schoten van Untied, de Buijzer en Genefaas werden gestopt. Aan de andere kant gaf de Vries door zijn slechte uittrap M. Kosters een kans. Zijn schot ging naast. Na dertien minuten gaf Untied uit een algemene Alcmaria-aanval zijn team de leiding, dank zij Apeldoorn die de bal onder zich door liet gaan. HSV antwoordde met een snelle Bugterv.d. Maat combinatie, die door de Vries on derbroken werd ten koste van een corner, die niets opleverde. Dek ker, de vrije trappen-specialist van HSV kreeg gelegenheid zijn kunnen te tonen. Gevaarlijk kwam de bal voor het doel, de Vries sloeg mis, Bugter kopte over het lege doel. HSV kwam fel op zetten, doch de juiste afwerking liet nog te wensen over. In de laatste minuut lanceerde Goo- sens een hoge voorzet, die door Apeldoorn volkomen verkeerd werd beoordeeld en Alcmaria kon met een 20 voorsprong aan de thee gaan. De tweede helft bracht ons de HSV-ploeg, zoals wij die al zo dikwijls gezien hebben. Fel spe lend zette zij de Alcmaria-defen- sie onder hoge druk. De opwin dendste situaties speelden zich voor 't heiligdom van de Vries af. 't Geluk speelde hierbij een grote rol, al dient gezegd dat v.d. Maat de mooiste kansen om zeep bracht. Alcmaria kwam slechts sporadisch in de aanval. Untied werd echter door Schuyt volko men in bedwang gehouden. Een strafschop, na 29 minuten ver oorzaakt door Kramer, werd door Bugter hard ingeschoten, 21. Er werd thans van beide zijden fel gespeeld, waarbij zich enkele incidenten voordeden, die echter geen zware gevolgen hadden. Fraai werk van Bugter stelde Haanraads in staat de stand gelijk te maken na 31 minuten spelen (2—2). Toen iedereen zich met een ge lijk spel verenigd had, was het Goosens die een missen van de HSV-defensie afstrafte, onhoud baar scoorde en hiermede Alc maria aan een onverdiende zege hielp. W erkiiemeiide middenstand ALKMAAR De Katholieke Werknemende Middenstand „Sint Stefanus" afdeling Alkmaar en Omstreken begint het seizoen met een interessante avond op Woens dag 28 Oct. des avonds om acht uur in de bovenzaal van restau rant Koekenbier, waarop de heer J. Dominicus, geschiedenisleraar aan het R.K. Lyceum, een lezing met een serie zeldzame lichtbeel den zal houden over Joego-Slavië het land van Tito. De heer Dominicus heeft Joego slavië bezocht en zal vele interes sante dingen over dit land en zijn volk kunnen vertellen en daarin zal hij de actuele kwesties te berde brengen, die thans de ge moederen bezig houden, o.a. Triest Kardinaal Stephinac, verhouding met het Westen etc. Aller op komst is gewenst. Men kan echt genote of verloofdemeenemen. Aanrijding ALKMAAR. Zondagmiddag omstreeks half vier reed een Volkswagen uit de richting van de stad over de Kennermerstraat- weg en de bestuurder wilde ter hoogte van de Tesselschadestr. linksaf slaan. Waarschijnlijk heeft een achteroprijdende mo torrijder S. dit voornemen van de autobestuurder niet opge merkt (de man kor., nog niet door de politie verhoord worden, zodat de juiste oorzaak nog niet bekend is) en het gevolg was, dat hij tegen de achterzijde van de auto reed, waarbij de motor wegslipte. Hoewel de motor bij na niet beschadigd werd, smakte de berijder .met het hoofd tegen het plaveisel waardoor hij een zware hersenschudding bekwam. S., die terugkwam van de Chris tus Koning-hulde en woonachtig is in de Boekelermeer werd naar het St. Elisabethziekenhuis over gebracht. Centraal Ned. Hengelaars- verbond, afd. Alkmaar ALKMAAR. Zondag 25 Oct. werd een viswedstrijd gehouden voor bestuursleden en controleurs van or.ze afdeling. Ditmaal was het doel de Wieringermeer. On der ideale weersomstandigheden nam de wedstrijd om 8 uur met 25 deelnemers een begin. Al heel spoedig werden de eerste baarzen uit hun element gehaald en kregen de controleurs het druk. In totaal werden er dan ook in 6 halve uren vissen 126 exemplaren gevangen, waarvan 52 stuks variërende van 22 tot 31.4 cm. De grootste baars werd gevangen door de heer Buis, terwijl de eerste tot en met de vierde prijs behaald werd door de heer R. M. Hendriks, 13 st„ A. Govers 11 stuks, B. Koeleman. 10 stuks, F. Kalksma, 9 stuks. Al met al een ideale visdag voor de sportvissers in het alge meen en voor de leden van' het C.N.H.V. in het bijzonder. 34.930 VOOR KANTOOR B.B. ALKMAAR. Overeenkom stig een eerder genomen raads besluit zal het kantoor van de Bescherming Burgerlijke Bevol king Alkmaar .en Kring Noord- Holland 4 ondergebracht worden in een gedeelte van de nood- sehool aan de Ruysdaelkade. Om dit gebouw voor deze bestem ming in te richten en te verbou wen, zal een bedrag van f 34.930 nodig zijn. Een groot gedeelte van deze inrichtingskosten zal gedekt worden door de van de kring te ontvangen huur. B. en W. stellen de Raad voor' het nodige crediet te verlenen. L.T.J.-nieuws ALKMAAR De L.T.J. afde ling Alkmaar heeft op Woensdag 28 October aanstaande een be langrijke bijeenkomst vastgesteld. Op deze avond zal namelijk de nieuwe geestelijk adviseur wor den geïnstalleerd. Na deze instal latie is er zangrépetitie o.l.v. de cultureel leider in verband met het op 5 en 6 November te hou den triduum. Zangboekje of pa rochiebundel meenemen. Daar er ook belangrijke mede delingen zullen worden gedaan i.V.m. het organiseren van een culturele avond met zang, toneel en declamatie, alsook mededelin gen over de komende lustrum viering, worden alle leden aan gespoord om 28 October aanwezig te zijn. Burgerlijke Stand HEILOO Geboren Felix H. A. zv F. H. Klardie en C. M. P. Brakenhoff; Frederikus J zv J. Kuyper en M. Veul; Gertrudis C. M. dv N. J. Mannes en M. J. Bakker. Ondertrouwd: W. Lamar en Fr. Hartog; G. Post en A. M. Reyn; H. J. Reinders en S. A. Sanders- son. Overleden: Chr. J. Rijker; J. N. Waterhott, zv K. H. Waterhott. Nieuws van „Tempo" ALKMAAR De eerste ronde van de competitie is achter de rug en is voor de dames jammer genoeg nogal teleurstellend ge weest. Gelukkig niet omdat nederlagen werden geleden! In beide gevallen kwam echter de tegenpartij niet volledig op, zódat de wedstrijden moesten worden uitgesteld. Het eerste herenteam behaalde tegen Be Fit 1 een verdienstelijk gelijk spel, 22, en kon dus het eerste winstpunt noteren, terwijl het tweede herenteam in de partij tegen V(eteranen) L(egioen) N(e- derland) niet achter wilde blijven en hetzelfde resultaat boekte. Laten we uit de ervaring in de damesafdeling deze les trekken: Allen, ook de reserves, bij iedere wedstrijd op tijd aanwezig! Een boete kunnen we niet gebruiken en met twee winstpunten in min dering op de ranglijst bereiken we evenmin iets! Voor de nieuwe week luidt het programma: Dames: le team: 26-10 tegen TOP, 7 uur in de Koornlaan; 2e team: 30-10 tegen Be Fit II, 8 uur in de Koornlaan. Heren: le team: 30-10 tegen DeNeBa, 9 uur in de Julianaschool, 2e team: 31-10 tegen Be Fit II, 2 uur in de Lindenschool. „GOED WONEN" GAAT 60 WONINGEN BOUWEN ALKMAAR. De R.K. Wo ningbouwvereniging „Goed Wo nen" heeft 21 Maart j.I. de medewerking van de gemeente gevraagd voor de bouw van 60 woningen in drie woonlagen; het plan omvat 20 beneden- en 40 bovenwoningen, te bouwen in de Overdie in de buurt van de (ver lengde) Vondelstraat. Alle woningen hebben een woonkamer, een wasgelegenheid met lanet en een bergruimte in het sousterrain. Zes beneden- en twaalf bovenwoningen bieden plaats voor 4 acht beneden en zestien bovenwoningen voor 5 en zes beneden- en twaalf bo venwoningen voor 6 bedden. De grondkosten bedragen f119.016 met f1550 aan bijko mende kosten; de bouwkosten f 636.000. De gemiddelde huur zal f 8.40 p.w. bédragen. B. en W. stellen de Raad voor de gevraagde medewerking te verlenen. Geslaagd ALKMAAR Aan de Gemeen te Universiteit te Amsterdam slaagde 24 Oct. voor het doctoraal examen geneeskunde de heer G. J. Buers. Burgerlijke Stand ALKMAAR Geboren: Gerard zv J. Thesing en T. Slooten; Ger- truida C. dv A. Mans en G. C. Kole; Pieternel;-,J. dv P. J. Buur man en C. Schoenmaker; Leonar- dus W. J. zv P. G. W. Bakkum en A. Spaans; Hendricus J. zv R. W. Ober en L. H. Mahieu; Johan nes W. zv J. den Engelsman en M. v.d. Velde. G.huwd: Jan v.d. Sluis en Maria B. Heuvel. Overleden: Agnes Joustra, 49 jr, gehuwd met K. Vermaten; Nico- laas Bleeker, 76 jr, weduwnaar van L. Tamis. „Het Vierde Prinsenkind" BERGEN De vrouwenvereni gingen van Bergen hebben ten bate van bovengenoemde stichting twee filmvoorstellingen georgani seerd op Dinsdag 27 Oct. om 2 en 8 uur in de dancing van de Rus tende Jager. De „Fluistering der gevallenen" en de prachtige kleu renfilm „Kinderen van ons volk". Het doel van de stichting be staat uit het geven van een on bezorgde vacantie aan kinderen die een of beide ouders door oor logsgeweld hebben verloren of in de oorlogsjaren zelf verminkt zijn geworden. L.T.B. BERGEN Onder voorzitter schap van de heer K. Veld, werd op de L.T.B.-vergadering in be ginsel besloten om in het voor jaar jong vee af te staan aan de bewoners van het door Bergen geadopteerde eiland Tholen. De schenking zal dan gaan in over leg met de plaatselijke maat schappij voor de landbouw. Men moet hiermede wachten tot het voorjaar omdat nu de stallen op wintersterkte zijn gebracht. Door de organisatie van Oost- priesterhulp werd in een schrij ven dank gebracht voor de door de leden bijeengebrachte gelden. Een bondsbestuurder sprak over de oudersdomsvoorziening voor zelfstandige veehouders. Eerst gaf hij een uiteenzetting van het doel en wezen van het verzekeren. Hij wees er met klem op dat juist de jonge boer nu moet beginnen een verzekering af te sluiten. Spreker meende dat een lijfrente verzekering, die tevens aftrek van de inkomstenbelasting mogelijk maakt, de beste wijze van ver zekeren was. De L.T.B. verstrekt belangloos alle inlichtingen. MINDERWAARDIGE GRAPPENMAKERIJ BERGEN Zondagmiddag om kwart voor 4 werd de sirene in werking gesteld voor een grote uitslaande brand. De brandweer rukte onmiddellijk uit naar de aangegeven plaats: de woning van de heer W. J. Busker, Kerk straat 5. Tijdens het uittrekken van de slangen verschenen hoogst verwonderde gezichten in de deuropening. De heer Busker ver klaarde aan de commandant, de heer Blauw, dat hij geen alarm 'gegeven had. Men begreep toen, dat men evenals vorig jaar met het telefonisch gegeven bericht: „Brand aan de Rondelaan" we derom vals was gealarmeerd. Door de enorme toeloop van het pu bliek werd het verkeer geheel gestremd en moest de brandweer achteruit rijden om naar de ka zerne terug te kunnen keren. Van politiezijde vernamen wij nog, dat het aan de stem te ho ren een jongeman geweest moet zijn, die heeft opgebeld, ditmaal echter niet vanuit een telefoon cel. Helaas is op de telefooncen trale niet meer na te gaan wie de dader is geweest. De wet be schouwt deze daad als misdrijf en bij het ontdekken van de dader wordt de zaak door de rechtbank berecht en zwaar gestraft. GROTE FEESTREVUE „Breng Iedereen wat Zonneschijn" HEILOO Op Zondag 8 en 15 November geven de R.K. Cultu rele verenigingen van Heiloo een groots opgezette Revue ter gele genheid van het 25-jarig bestaan der St. Willibrordusstichting. Dit is voor Heiloo een evenement. On geveer 140 medewerkers zijn reeds geruime tijd aan het stude ren. De algehele leiding berust bij Jean Robert, terwijl Piet Groot de muzikale leiding heeft. De bal letten worden ingestudeerd door mevr. Jonker-Jonker. Binnenkort zullen wij een repe titie medemaken en komen dan op dit grootse gebeuren terug. Verheugend is het dat de grote R.K. verenigingen, zoals de R.K. Gem. Zangver. „Nieuw Leven", het R.K. Gem. Toneelgezelschap ,,'t Masker" en de R.K. Fanfare St. Caecilia de handen ineen ge slagen hebben om Heiloo te tonen wat onbaatzuchtige samenwerking vermag. Wij zijn er van overtuigd dat deze Feest-revue een volledig succes zal zijn. Successen voor Doves HEILOO Thea Beekman van de gymnastiekvereniging „Doves" werd no. 1 bij de districtswedstrij den jeugdturnsters Noord- en Zuid-Holland en Utrecht van de N.K.G.V. te Den Haag. Zij be haalde 85,2 punt, gevolgd door het Amsterdamse meisje H. Bur gers, met 81,6 punt en mej. A. Stadman uit Zuilen dat 81,2 punt behaalde. Dit is dus wel een zeer fraai resultaat, ook voor de leiding van „Doves". Thea Beekman behaalde onlangs het kampioenschap dames le graad bij „Doves". Romantisch Spanje LIMMEN. Op initiatief van de Katholieke Vrouwenbeweging alhier, zal er in samenwerking met de andere standsorganisaties Dinsdagavond 27 October in St Maarten door de heer Dominicus een lezing met lichtbeelden wor den gehouden, met als onderwerp „Romantisch Spanje". Deze avond wordt georgani seerd voor alle leden van de organisaties. Aanvang 8 uur. Harmonie „Excelsior" LIMMEN. Naar wij verne men heeft de heer E. Peetoom uit St Pancras, die reeds 30 jaar dirigent is van het plaatselijk Harmoniecorps „Excelsior", we gens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd per 1 Nov. a.s. zijn ontslag als dirigent aangevraagd, dat hepi op de meest eervolle wiize zal worden verleend. Op verzoek van het bestuur zal hij echter nog tot en met de jaarlijkse winteruitvoering als dirigent aanblijven. Op deze uit voering zal dan tevens zijn 30- jarig jubileum worden gevierd. Gevonden voorwerpen GRAFT Gevonden: rood groen geblokte shawl, musketon met enige sleutels, meisjes-schou dertas, 2 huissleutels, 2 dassen- houders, 4 zilverbons a f 1,stof bril, bril in zwarte koker, zwarte glacé dameshandschoen, enkele sleuteltjes aan ring, zilveren arm band, zakmes, armband, f 1,60 (waaronder een zilverbond van fl— Verloren: 'blauwe meisjespyama snoer imitatie parels, donker bruine herenshawl. BEEMSTER, 23 Oct. Beve landers middel 12.4014; Koop- mans Blauwe, middel 14; slabo- nen z. dr. 3492; pronkbonen 16 49; komkommers 14; tomaten A en B 42—79; witlof 15—58; bloemkool 1818; rode kool 6 8; groene kool 69; spruitkool 1537; spinazie 654; sla 2.50— 9: andijvie 68; rode bieten 4 7; bospeen 820: winterpeen III 5; waspeen 820; uien, middel 26.50; prei 811; druiven, ali- cant 69118; appels: Allington Pippin 626; Bramley Seedling 414; Cox Orange Pippin 20 72: Cox Pomona 324; Ellisons's Orange 10—46; Glorie van Hol land 628; Goudreinette 1845; GrahamJubilé 414; Groninger Kroon 418; Jasques Lebel 3 12; Jonathan 841; Manks Cod- lin 1031: Notaris-appel 626. Schellinkhouter 1246; Zoete Campagner 418; Zoete winter- kroon 8—36; peren: Beurré Alexander Lucas 830; Beurré Clairgeau 1042; Bonne Louisse d'Avranches 12—41; Conférence 1037; Doyenné du Cornice 24— 74; Ferliton 1022; Gieser Wil deman 828; Legipont 837; Nouveau Poiteau 618; St Remy 4—16; Soïdat Laboureur 1033; Winter jan 6—16; Zwijndredhtse Wijnpeer 316. GROOTEBROEK, 24 Oct. 1953. Voran 8.109.30, Eersteling 9.40, 3200 kg; Uien driel. 7.00—8.10, nep 16.3016.40, 1200 kg; Bieten A 5.00, 2000 kg; Slavonen II 61.0082.00, 1300 kg; Groene kool 6.006.70, 2000 kg; Bloem kool t.s. B 8.10—16.70, stek 5.00 —5.10, z.d. B 8.00—11.70, C 11.00, totaal 350.000 stuks, waarvan doorgedraaid 194.000 stuks. AVENHORN, 24 Oct. 1953. Grove Schot 99.50, Midd. afw. 5.907.70, 8700 kg; Andijvie 6 8.800 kg; Rode kool 49.- 3400 kg; Gele kool 4—8.50, 1800 kg; Groene kool 66.70, 1800 kg; Chinese kool 1.203.60, 2000 kg; Grove Uiven 5.Gewone 4.60 —5.40, Driel. 7.40—8.20, Nep 13 19.4900 kg; Bieten I rond 5.40—6.—, II rond 4—4.30, 23.000 kg; Peen II 5.—. III 5,50—6.80, IV 5—5.30, 16.000 kg; Slabonen 30—83.—, 2600 kg. NOORDSCHARWOUDE 26 Oc tober 3300 kg uien 5.305.50; grove 3.90; 1000 kg kroten A 5; 3000 kg andijvie 66.10; 200 kg slabonen afw. 3545; 2400 kg rode kool A 5.20—6.50; B 3.60- 41.000 kg witte kool 3.50; 78.000 kg succes witte 44.20; doorge draaid 21.000 kg witte kool; 5000 kg succes witte. Veemarkt Alkmaar ALKMAAR, 26 Oct. 120 Vet te koeien 5001050; 6 graskal veren 180245; 40 nucht. kalve ren 3078; 15 vette schapen 90 110; 290 varkens 1.841.96 per kg. WEERSVERWACHTING medegedeeld door het KNMI te De Bilt, geldig van Maan dagavond tot Dinsdagavond. MORGEN MEER WIND DE BILT. 26 Oct. Aanvan kelijke opklaringen, later toe nemende bewolking, maar waarschijnlijk nog tot de avond droog weer. Vannacht zwakke tot matige wind, mor gen matige tot krachtige Zui delijke wind.' Weinig verande ring in temperatuur. Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot pastoor te Den Helder (O.L. Vr. Onbevlekt Ontvangen) de zeer- eerwaarde heer H. B. J. Schrama, die directeur was van het Dio cesaan Missiebureau in Den Haag. REGGIO, 25 Oct. (Reuter) In de door overstromingen ge teisterde gebieden in Italië is Zondag eindelijk een einde ge komen aan de zware regenval van de laatste dagen. Het peil van het grijze, modderachtige water dat ongeveer 1000 vier kante kilometer heeft over stroomd, begint langzaam te dalen. De streek biedt een troos teloze aanblik. Naar schatting zijn ongeveer hoijderd personen om het leven gekomen. Van wie er tot dusverre 55 zijn terugge vonden. NOORD-HOLLANDS PHILHARMONISCH ORKEST Telegram aan minister Cals HAARLEM. De leden van het Noordhollands Philharmonisch Orkest hebben aan de minister van onderwijs, kunsten en we tenschappen het volgende tele gram gezonden: „De orkestleden van het Noord- hollands Philharmonisch Orkest, ontrust door het uitblijven van salarisverbetering, verzoeken met verschuldigde eerbied uwe ex cellentie stappen te doen tot het bespoedigen van een beslissing." Motorbootje verbrandde op de Amstel Luttele seconden voordat de eerste skiffeurs in de lange af standrace Ouderkerk'-Amsterdam bij de Berlagebrug zichtbaar wer den, gistermiddag omstreeks 15.15 uur, heeft het publiek een mo torbootje in vlammen zien op gaan en zijn bestuurder gekleed te water zien springen. Het was de „Joy" gemeerd in het jacht- haventje „Berlage", waarop bij het starten door nog onbekende oorzaak brand was ontstaan. De 34-jarige timmerman J. Hemel rijk, aan één van wiens vrienden het bootje toebehoorde, wist zwemmende de steiger te berei ken en zich in veiligheid te brengen. Met verschroeide wenk brauwen en hoofdhaar is hij in het O. L. Vr. Gasthuis behan deld vanwaar hij naar huis is kunnen terugkeren. Inmiddels had de brandweer de brand ge blust met een schuimblusapparaat en een straal water. Het bootje ging geheel verloren. Purmerend en Hoorn in één Waarborg Mij PURMEREND Huizenver huurders hebben nog al eens moeilijkheden met hun huurders. Om zich daartegen te waarborgen hebben zij een Onderlinge Waar borg Mij. opgericht. Deze werkt reeds vele jaren te Purmerend en omgeving en doet voor haar le den veel goed werk. Zulk een vereniging bestaat ook in Hoorn. De omstandigheden wilden echter dat de Purmeren- der vereniging voor een ernstig geval in Hoorn moest optreden. Zij had daarmee een dusdanig succes, dat de Hoornse vereniging er toe kwam te overwegen om met Purmerend te gaan samen werken. Daartoe is thans beslo ten. De Hoornse vereniging be sloot, zich als zodanig bij Purme rend aan te sluiten en de Pur- merender vereniging besloot, de Hoornse vereniging en bloc op te nemen op voorwaarde dat deze vereniging voorlopig als plaatse lijke afdeling met eigen bestuur zal voortwerken, waarbij de func tionaris die thans de vereniging als directeur dient, voorlopig zijn diensten zal blijven vervullen, zij het onder even andere voorwaar den dan thans. De te Purmerend gevestigde vereniging telt thans circa 300 leden met 1100 huizen, terwijl door de samenwerking met Hoorn het ledental met 90 stijgt en het aantal verzekerde panden met rond 500. Het bestuur van Eens gezindheid te Purmerend zal worden uitgebreid met 2 leden speciaal voor de Hoornse vereni ging. pe Onderlinge Waarborg Mij. van verhuurders welke nu een nog flinker lichaam is gewor den hoopt door verdere uitbrei ding van het ledental, door ver bindingen elders op deze wijze een nog grotere steun voor de huizenverhuurders te kunnen zijn en op deze wijze te kunnen wer ken zowel in West-Friesland als in Waterland en omgeving, waar reeds vele diensten voor de ver huurders zijn verricht. Kerkmeester benoemd OUDORP Tot kerkmeester der St. Laurentiusparochie alhier, is in de vacature, ontstaan door het overlijden van de heer C. Laan, door Z. H. E. de Bisschop van Haarlem benoemd de heer G. Bos Wz.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 2