vocht zich naar 1-0 zege Nederland brak met traditie een Rode stormlinie strandde op hecht verdedigingsblok RICHMOND Hoofdsteden deelden de punten na vlotte strijd jenaren samen pastoor Helder egenval I-Italië ollands monisch ;est Gloeiend enthousiasme tras zelfs Rode Duivels te bar DIK VERDIENDE ZEGEPRAAL Amsterdam-Brussel Jloe t ook hoort er by'^ Dolzinnige vreugde maakte zich van de massa meester WACHTING oor het KNMI dig van Maan- Jinsdagavond. [EER WIND let. Aanvan gen, later toe- rolking, maar nog tot de veer. Vannacht tige wind, mor- krachtige Zui- ifeinig verande- ituur. ,e Bisschop van benoemd tot Helder (O.L. Vr. mgen) de zeer- -1. B. J. Schrama, as van het Dio- eau in Den Haag. Dct. (Reuter) ^stromingen ge en in Italië is t een einde ge- zware regenval dagen. Het peil modderachtige •veer 1000 vier- heeft over- langzaam te biedt een troos- Naar schatting orjderd personen ikomen. Van wie 55 zijn terugge- minister Cals - De leden van s Philharmonisch aan de minister kunsten en we- t, volgende tele- :n van het Noord- rmonisch Orkest, ?t uitblijven van g, verzoeken met eerbied uwe ex- te doen tot het een beslissing." verbrandde Amstel iden voordat de in de lange af- rkerkt Amsterdam ug zichtbaar wer- ig omstreeks 15.15 oubliek een mo- ammen zien op- :stuurder gekleed prir,.gen. Het was erd in het jacht ige", waarop bij r nog onbekende was ontstaan. De ïrman J. Hemel- n wiens vrienden >ebehoorde, wist steiger te berei- in veiligheid te ;rschroeide wenk- ofdhaar is hij in Gasthuis behan- hij naar huis is eren. Inmiddels eer de brand ge- •huimblusapparaat .vater. Het bootje •loren. en Hoorn in irborg Mij Huizenver- len nog al eens net hun huurders, gen te waarborgen Onderlinge Waar- richt. Deze werkt i te Purmerend en oet voor haar le- werk. iniging bestaat ook omstandigheden dat de Purmeren- voor een ernstig moest optreden, ree een dusdanig Hoornse vereniging te overwegen om l te gaan samen- e is thans beslo- se vereniging be- :odanig bij Purme- .uiten en de Pur- ïiging besloot, de ging en bloc op te rwaarde dat deze •lopig als plaatse met eigen bestuur t, waarbij de func- ans de vereniging ent, voorlopig zijn ijven vervullen, zij andere voorwaar- ierend gevestigde thans circa 300 10 huizen, terwijl verking met Hoorn >t 90 stijgt en het rde panden met bestuur van Eens- Purmerend zal reid met 2 leden le Hoornse vereni- derlinge Waarborg uurders welke nu lichaam is gewor- >r verdere uitbrei- ledental, door ver- irs op deze wijze re steun voor de ers te kunnen zijn ze te kunnen wer- West-Friesland als ïn omgeving, waar rsten voor de ver- verricht. ter benoemd Tot kerkmeester tiusparochie alhier, ure, ontstaan door van de heer C. H. E. de Bisschop benoemd de heer Maandag 26 October 1953 Pagina 3 Een herboren Oranjeteam (Van onze sportredacteur) V had het moeten zien, waarde lezers, al die dansende, juichende en springende Oran jehemden. V had de vreugde moeten zien van trainer v. d. Leek, van Keuzecommissielid Hoolboom, die daar allemaal op de groene mat van Feijenoord een rondedans maakten van vreugde om de 1O zege op de Belgen. En dan die acht en zestigduizend. Ach reken de kleine 10.000 zuiderburen eraf, maar de rest Parijs met die 21 zege van onze profs op Frankrijk, was er niets bij. Het is dus toch heus geschied. Nederland heeft eindelijk na een serie nederlagen en een enkel gelijk spel, thans een overwinning be haald op een land, dat nog kort geleden roem vergaarde in de voorronde van het tournooi om het wereldkampioenschap. In een wed strijd ook, waarin de zege dubbel kostbaar is, in de derby der Lage Landen. Er zijn weinig doelpunten gevallen in deze ontmoeting. Slechts één. Eén doelpunt gescoord door een glanzende van Beurden in de achtste minuut van de wedstrijd. Die ene vol treffer, verdiend door werkelijk beter spel in de beginperiode, besliste de match. Dat wist niemand en dat had ook niemand gedacht. Scheidsrechter Ling, die correct leidde, niet, de juichende Nederlanders niet en de Rode Duivels niet. speeld, eer België tot de eerste gevaarlijke tegenstoot kwam. Een naar de vleugel afgdwaalde Cop- pens vond een opening, doch Thijs schoot te zacht om doelman Stei ger te verontrusten. En juist op het moment, dat de zo sterke Bel gische achterhoede vrijer dacht adem te kunnen halen, slipte van Melis langs Carré heen, tikte de bal met de buitenkant van zijn voet naar Bennaars, die in een gedroomde scoringspositie, even aarzelde en daardoor nog door de voor hem glijdende Diricx van de bal werd gezet. Weer golf den de Nederlandse aanvallen op het Belgische doel af. Van Melis greep naar zijn hoofd, toen zijn voorzet in de 23e minuut juist iets te hoog was voor de toestor mende Bennaars. Overbeeke ko gelde naast en Gruyzen bracht heel Sittard in wanhoop bij de vrije bal, die hij achter doel schoot, inplaats van een vrijstaan de vari Beurden met. een trekbal- letje te bedienen. Een schot van Anoul uit een wirwar van spelers bracht de Belgen op de tribune in bewe ging. Nu zou het toch eindelijk Want deze hadden wel even 't hoofd geschud om de heftigheid, waarmee Oranje van wal was ge stoken, doch ze hadden vertrouwd op hun uithoudingsvermogen, op hun technische meerderheid en op hun Rik Coppens, die Terlouw en daarmee de hele Nederlandse defensie wel mores zou leren.... Ja, die eerste acht minuten. Die waren een openbaring voor het Nederlandse publiek. Twee aanvallen op een rijtje deed de Belgische defensie wankelen, twee corners in de eerste 4 minuten maakte het begin veelbelovend. De Belgen waren er beduusd van. Ze konden het enthousiasme van Oranje maar moeilijk baas. Bies- brouck en Klaassens opereerden op het middenveld, dat het een lieve lust was en van Beurden bewees zijn aanwezigheid door vanaf het middenveld al koppend en sprintend door te dringen in de vijandelijke doelmond. Zijn schot, Uit doel gekopt. Daar was Diricx debet aan. Want van Melis kon het heus niet helpen, dat zijn gewonnen kop duel na een corner van Bennaars niet in een doelpunt resulteerde. Machteloos en met ontzetting in zijn ogen keek Gernaey de bal na, om even later verheugd zijn makker Diricx op de schouder te kloppen. Op de doellijn had de beste Belgische verdediger de bal nog weggekopt. Twee minuten voor de rust verdiende hij zelf alle lof van zijn kameraden, want tegen de felle, lage kogel, onverwachts door Overbeeke afgevuurd, leek geen kruid gewassen. Met één sprong in de hoek redde de Belgische new-comer echter de 10 ach terstand. Een moment uit de gespeelde interland wedstrijd Nederland België. Aanval op het Belgische doel: v.l.n.r. Diricx; de scheidsrechter Ling; doelman Gernaey; Gruizen; v. Brandt; Overbeeke, achter deze Bennaers; ver volgens \laertens; Carré en Mees. Belgen in het offensief. Het duurde nog geruimte tijd in de tweede helft, eer het ver wachte Belgische offensief los barstte. Elf hard zwoegende vol gelingen van Hoolboom c.s. be gonnen met zoveel élan aan de tweede vijf en veertig minuten, dat er geen sprake van was, dat de Rode Duivels de Nederlandse Leeuw in de positie zouden krij gen, waarin ze hem konden prik ken, waar ze wilden. Het leek er zelfs op. dat men zich voor de tweede maal van de zetels mocht verheffen om een Nederlands doelpunt toe te jui chen. Velen deden dat ook, doch ten onrechte. De kopbal van Tebak, werd wel door van Melis over de uitlopende Gernaey heen- gekopt, doch zeilde juist aan de verkeerde kant van de paal in het zijnet. De eerste free-kick, die Ter louw zich tegen de weinig sym pathiek spelende Coppens ver oorloofde, werd het sein voor de Belgen om de bakens te verzetten. Het scheen te lukken. Biesbrouck en Klaassens concentreerden hun aandacht steeds meer op de ver dediging en de teruggetrokken v. Beurden en Bennaars zag men ook herhaaldelijk in de Neder landse doelmond. Maar het was en bleef een hopeloos geval voor de Belgen. Geen moment kregen ze vrij spel. Als terriers zaten de Nederlanders op de bal en toen eenmaal Lemberechts schuin voor doel een pass van Coppens toe geschoven kreeg, zorgde Bies brouck er met een lange „sliding" voor, dat Torke de gelijkmaker niet langs Steiger kon knallen. Een ogenblik later maakten mijn heer Coppens en Anoul boze ge baren naar de arme Piedfort, die in dit voor hem allerongelukkig ste debuut van wel 30 meter op doel schoot. Kansloos natuurlijk bij Steiger, die in de daaropvol gende periode tot grote hoogte steeg. Tegen de paal Daarbij had hij eenmaal de hulp van de paal nodig. Dat was bij een vrije schop van Coppens, die Anoul keihard tegen dit houtwerk kopte, waarop Piedfort in de han den van Steiger schoot!! Even later herhaalde deze jon geling dit „kunststuk," toen Stei ger met de vuisten een vrije trap van Lemberechts over de aan stormende Coppens wegstompte. De trekbal, die de Belgische ve teraan afgaf, werd door de PSV- doelman voor de voeten van Anoul weggegrabbeld. Toch flitste er nog wel een Oranje aanval tussendoor. Gruyzen bijv. zorgde eenmaal voor een ga ve pass naar van Melis, die door- koppend Bennaars een mooie schietkans gaf. Gernaey was ech ter als een wervelwind uit zijn doel gestormd en viel precies in de richting van het schot, dat de Dosko-man afvuurde. En de vrije schop van Klaassens priemde in de 29e minuut venijnig in de uiterste hoek, doch ook hiervoor had de Belgische doelman een antwoord klaar. Belegering. Zo verstreek de tijd en daarmee vervloog voor de Belgen de hoop op een beter rfesultaat. Elf reeds blijde Nederlanders sloegen een muur op voor hun doel, 'n muur waarop de Rode Duivels in die laatste, oh zo lange minuten, te vergeefs beukten. Coppens wist niet meer, hoe hij het had, Anoul zocht en zocht, maar vond de opening niet, Lem berechts dwaalde van rechts naar links. Naar links, waar een arm zalige vleugel Thijs-Piedfort al lang de moed op heldendaden had opgegeven. Klaassens gewond aan zijn been, zorgde nog voor twee minuten verlenging van de werkelijke speeltijd, en daarna.... wel dat hebben we U in de aanhef al be schreven. AMSTERDAM De 28ste ont moeting tussen het Amsterdamse voetbalelftal en Brussel, in het Ajaxstadion gespeeld, eindigde in een gelijk spel 2—2. Nadat publiek in. (0—1). Onder luide protesten van het publiek werd een doelpunt van de Ajaxspeler van de Wel vlak na rust afgekeurd Met een lage schui- en spelers een minuut stilte had- ver bracht de Belgische midvoor den betracht ter nagedachtenis van de heer H. Putter, de over leden voorzitter van de afdeling Amsterdam van de K.N.V.B., ont wikkelde zich een levendige strijd, waarin de Amsterdamse ploeg een grote technische vaar digheid demonstreerde. Goed voorbereidend werk van de kleine Vontooff die een groot doorzetter is, stelde van der Wel in staat het 'eerste harde schot te lossen, dat eohter naast ging. Door een prachtige drieihoekscombinatie tussen Michels, Oldenihof en Feit man kreeg Vonthoff hierna een mooie kans. maar ook nu ging de bal langs de verkeerde kant van de paal. De Belgische linksbinnen Testaert benutte een pass van de linksbuiten Coel beter, buiten be reik van doelman Hagenaars schoot hij, na 30 minuten, zuiver van Hoyweghen daarna de voor sprong van zijn ploeg op 20. Toch zou Amsterdam nog aan bod komen. Een prachtig door Vonhoff genomen' corner beland de na 25 minuten op het hoofd van Michels, die toen alleen maar „ja" behoefde te knikken: 12. Was het doelpunt van de Ajacied van der Wel volkomen terecht afgekeurd, waarom scheidsrechter Nijs vier minuten voor het einde een doelpunt van Feitman niet toekende zal wel altijd een raad sel blijven. Amsterdam eindigde met een hevig offensief. Vlak voor tijd scoorde van der Wel van dichtbij, na een combinatie met Michels de verdiende gelijkmaker (22). Bij Amsterdam blonk het backstel van der OoretMesman uit. De meest opvallende speler aan Brusselse zijde was de links buiten Coel. (Advertentie) „Dachten jullie dat zeeslangen niet bestonden?" vroeg Stuurman Steven „Nou en of! Ik vergeet nooit mijn ontmoeting met een knaap van zon 4 meter. Aan de kust van India was ik op het luxe jacht van een Indisch vorst, een machtig liefhebber van vissen. Er was o.a. een groot kruisnet, waar mee hij zeldzame soorten zeebewoners probeerde te verschalken. Juist stond ik van een lekkere Sterling te genieten, toen het sein gegeven werd, het net op te halen. En wat zagen wij? Een enorme zeeslang, een afschuwelijke, kronkelende duivel van een beest! Het duurde niet lang, of het monster spartelde volkomen machteloos op het dek, woedend zwiepend met zijn platte staart en bijtend naar alle kanten. De vorst wenkte me om het giftige reptiel nader te bekijken. Hij deed een paar stappen naar voren en struikelde over een lijn van het net! Juist nog vóór hij op het ongedierte zou neer ploffen, kon ik toeschieten en rolden we tegen de verschansing! „Ik dank u duizendmaal", zei de vorst, nadat hij van de schrik bekomen was en me zo ongeveer zijn halve vermogen scheen te willen schenken, „hoe komt u aan zo'n tegenwoordigheid van geest!" „Dat is het kenmerk van alle Sterling-rokers, hoogheid," antwoordde ik, „die weten wat ze te doen staat. Ze roken de lekkerste, gèurigste Virginia-shag ter wereld. Stuk voor stuk is hun devies: Sté op STERLING! (Advertentie) in volle ren afgevuurd, toen nog naast. ging 1—0. De eerste aanval van de Bel gen bracht in de achtste minuut Steiger in actie. Zjjn verre uit trap bracht de bal bij van Melis, die hoog opspringend voor ver dere expeditie zorgde, van Beur den liep al voor van Melis kopte. In volle vaart stoof hij langs de onthutste Carré en plaatste het leder beheerst langs de uitlopen de Gernaey. Onverbiddelijk wees scheidsrechter Ling naar het mid den. Het was alsof 't Feijenoord-Sta- dion werd afgebroken. Eén dei nende mensenmassa begroette het ...wonder. Wie had dat gedacht! En wat nog mooier was, de voor sprong was dik verdiend. Want Nederland beukte door. Overbee ke, ietwat aarzelend begonnen, zette alle schroom opzij. Hij had letterlijk lak aan zijn Belgische tegenspeler en kogelde tweemaal hard op doel na fraai werk van resp. Biesbrouck en Klaassens, dit tot nu toe ieder duel om het' bezit van het middenveld won nen en de tegenpartij geen mo ment liet spelen. Zestien minuten waren er ge komen. 't Leek erop dat de nog steeds optimistische Belgen gelijk zouden krijgen. Want Rik Cop pens, die tegen Terlouw geen schijn van kans kreeg, slipte in samenwerking met Lemberechts op de vleugel wel langs Tebak. Weer volgde een ideale pass naar de naar binnengekomen Thijs, doch weer zag deze van stal ge haalde veteraan geen kans de uit lopende Steiger te passeren. „Dat nooit," zal Biesbrouck ge dacht hebben, „geen Belgen in de aanval." Vol élan wierpen hij en Klaassens zich in de strijd. De bal kwam weer, waar de Feije- noord-kuip" hem hebben wilde: bij de Nederlandse voorhoede. Driemaal mocht Gernaey zich in de handen wrijven om het feit, dat de vloeiende passes van het tweetal in de Nederlandse mid denlinie slordig werden afgewerkt Overbeeke, ongelukkig met zijn schot, van Melis onzuiver met een kopstoot, die in de tribune te recht kwam. Maar Oranje bleef terugkomen. Een fel juichend Stadion hield de sfeer, waarin een doelpunt gebo ren kon worden levend. Het re gende corners op de Belgische veste, doch de bevrijdende twee de goalkwam niet. (Van onze speciale verslaggever Eindelijk is het dan zover gekomen, de Nederlandse leeuw, die nauwelijks meer bij machte leek, om grom mend zijn poten op te heffen, heeft in de Feyenoordkuip zo nijdig van zich afgebeten, dat de tienduizenden, die ondanks alles dan toch maar weer naar Rotterdam waren opgestoomd, zich de handen rauw hebben geklapt van puur enthousiasme. Een dolzinnig van vreugde zijnde Jaap van der Leek deed tenslotte datgene wat vrijwel een ieder dolgraag had gedaan. Na het fluitsignaal, waar mede de Engelse ref. Ling het doek voor de zoveelste derby der lage landen liet vallen, stormde hij het veld op om de elf dapperen te omhelzen. Niet als een nuch tere Nederlander, maar als een warmbloedige Italiaan in zijn beste vorm. De eerste zege sinds 15 April 1951 was een feit. Een verdiende zege bovendien, want hier in Rotterdam hebben de oranjehemden een strijd gele verd om elke vierkante centime ter grond. Zo vol overgave, dat de Belgen er beduusd van wer den. Die strijd was er van de eerste minuut af en wat mis schien meer zegt, er werden bij tijden combinaties op de grasmat gelegd, waarvoor de grootste nurks zijn apatische houding liet varen. Daarmede willen we na tuurlijk geenszins beweren, dat we nu al weer de borst vooruit kunnen steken met het bravour van „wie doet ons nog wat." Ook wensen we geen enkele vergelij king te maken met het voetbal, waarmede sommige duur betaal de profs de kenners aan het lik kebaarden brengen. In de verste verte niet. Waar wij naar kijken is alleen maar naar de prestaties van ons Nederlands team, zoals die in de laatste jaren haast spot tend zijn beschreven en naar dat wat thans voor begerige ogen werd opgevoerd. En dan durven we volmondig te zeggen, er is een belangrijke stap vooruit gedaan. Het is mo gelijk dat de Belgen ons in de kaart hebben gespeeld, door wat al te zelfbewust van start te gaan maar zelfs als dit het geval is, dan mag het toch zeker nog wel de grootste verdienste van dit Nederlands elftal worden ge noemd, dat het zonder schromen tegenzetten heeft geplaatst, waar voor onze tegenstanders geen wa pens meer konden opdiepen. Het doelpunt waarmee van Beurden ons reeds na 8 minuten de leiding gaf, (wat een waarde hebben de verre uittrappen van Steiger) heeft ongetwijfeld sterk stimulerend gewerkt. Vanaf dat moment is er iets gaan leven in de harten van onze spelers. Iets van nu zal het gebeuren. Vanaf dat moment ook kwam elke Belg op zijn weg tweemaal dezelfde speler tegen. Vanaf dat moment ook waren we een team gewor den, dat in grootste kameraad schap wilde strijden voor dat ene grote doel „we met die gehate en kleinerende nederlagen. Het is toen een genoegen ge weest de ijverige Klaassens over al 'te zien opduiken, waar maar gevaar kon ontstaan. Het heeft ons bovenal goed gedaan, dat in de tweede helft, toen de Belgen sterk naar een eervoller resul taat gingen verlangen, zelfs de razendsnelle en pittige van Over beeke en Gruyzen gingen helpen t\jj de strijd, die dirigent Terlouw op hoog niveau uitvocht met 't lastige manneke Rik Coppens. Een strijd, die dit keer royaal in het voordeel van Terlouw eindig de. In de eerste helft was die hulp nog niet van node, want tegen de verwachtingen in, wa ren het de Nederlanders, die het tempo en daarmede het spel- beeld beheersten. Van Overbeeke kwam daarbij met een serie schijnbewegingen voor de dag, die hem direct al tot l'enfent cherie van het pu bliek maakten. Verdiende beloning. De snelheid waarmede de Dos ko-man zijn directe acties uit voerde, lag te hoog voor de Bel gische linksback van Brandt. Me de daardoor bleef hij gedurende de gehele wedstrijd de zwakste Belgische verdediger. Diricx op de andere kant en stopper Carré groeiden hem royaal boven het hoofd. Het gevaar kwam voor de Belgen dan ook voornamelijk van onze rechtervleugel. Van Beurden toonde zich een knap opbouwer en kon het met van Overbeeke opperbest vinden. Zon der bepaald ernstig teleur te stel len, was onze linkervleugel toch belangrijk minder sterk. Dit geldt voor Gruyzen nog in iets sterkere mate dan voor Bennaars, al was hij toch nog een waardevolle pion in onze stormlinie dan we de laatste tijd hebben bezeten. De aanvallen werden ook met vaart en Zuidelijk temperament (een geheel Zuidelijke voorhoede) uitgevoerd, al liepen de combina ties ook nog vaak vast door te weinig variaties. We misten voor al de dieptepasses, die de veel vuldig van Carré wegzwermende van Melis van node had. Opval lend was ook nu weer het spe ciaal in de eerste helft tamelijk zwake plaatsen van Jan Klaas sens. Ontzettend jammer toch, dat de VVV-er daar steeds weer moeite mee blijkt te hebben. Dat neemt overigens niet weg, dat zijn overige verdiensten zo groot waren, dat we deze Limburger een van onze grootste steunpila ren willen noemen. Al was het alleen maar om de enorme hoe veelheid werk dit hij verdedi gend heeft verzet. Ook Bies brouck had een belangrijk aan deel in de strijd, die geregeld om de bezetting van het middenveld ontbrandde. Onze halfs en bin- nenspelers hadden daarbij de strijd aan te binden met de uit gekookte Mees, de technisch knappe Maertens en de gerouti neerde Anoul. Minder last hadden ze daarbij van linksbinnen Piedfort, wiens verrichtingen de Belgische keu zecommissie waarschijnlijk met rimpels in het voorhoofd heeft gevolgd. Ook Guy Thijs bleek niet de linksbuiten waarvan men in België droomt, zeer tot genoe gen natuurlijk van Odenthal, die opmerkelijk rustig en vast verde digde. Ook over Tebak, die in Noorwegen zwak was, kunnen we thans prettiger geluiden laten ho ren. Torelle Lemberechts, bedui dend minder snel en gevaarlijk dan in zijn beste jaren, kon dan ook niet tot een totaalprestatie komen om enthousiaste brieven over naar huis te schrijven. Daarmede hebben we wat de Belgen betreft meteen de vinger op de wonde gelegd. Het is geen publiek geheim, dat de Belgen sedert enkele maanden geen sla peloze nachten meer doormaken over de kracht van de defensie, ook al vonden we, zoals gezegd, van Brandt geen openbaring. Falende stormlinie Die nafhten waren er nog wel, zo gauw de stormlinie ter sprake kwam. Rik Coppens, het gesle pen maar arrogante Beerschot- idiool zou in kracht zijn terug gelopen en voor de rest had men terug moeten grijpen op oude beproefde krachten en een onze kere linkervleugel. Welnu, de Belgische keuze-commissie zal weer naarstig aan het speuren moeten gaan, want dit was toch ook niet de linie, waarnaar men het glanzende ogen pleegt te kij ken. Och ja, men behoefde geen dozijnen boeken in de voetbal wetenschap verslonden te hebben om te constateren, dat vriend Rik behalve een wat geniepig manne ke ook nog wat anders is. Want gewillige voetbalbenen heeft deze Antwerpenaar wel, zo gewillig zelfs, dat het geen toe val was dat behalve Terlouw ook Jan Klaassens en Biesbrouck bij tijden bijzonder veel interesse voor zijn charges toonden. Ter louw nam thans een voor zijn ar rogante tegenstrever zeer pijnlijke revanche. De robuste Spartaan gunde Rik zo weinig ruimte, dat de Belg er kriebelig van werd. Het mag dan zijn, dat Rinus zijn borstkas wel eens wat al te ro bust naar voren bracht, grof werd hij toch bijna nimmer. Ook niet in de ogen van de Engelse Ref Ling, die zich niet stoorde aan moedwillige valpartijen, maar de zaak voortreffelijk bleef beheersen. Terlouw was de grote man in ons verdedigingsblok. Hij legde een grote feeling voor spelsitua ties aan de dag en won practisch elk kopduel met Coppens. Voor treffelijk werk deed ook doelman Steiger. Het mag dan zijn, dat- hij behalve enkele schoten van Anoul weinig schoten van hoge klasse kreeg te verwerken (Cop pens kwam daar helemaal niet toe), zijn optreden wekte toch bij zonder veel vertrouwen. We heb ben hem geen enkele fout zien maken. Zowel op hoge als lage ballen bleek hij zeer klemvast en bovendien werkte hij door zijn verre uittrappen mee aan de op bouw van onze aanvallen. Een typisch voorbeeld daarvan is het doelpunt, waarmede van Beurden het stadion in vreugde stemming bracht. Zjjn uittrap werd doorgekopt door van Melis, waarna van Beurden een vrije schietkans kreeg. Er was geen Belg aan te pas gekomen. Resumerend kunnen we dus vaststellen, dat we er nog lang niet zijn, maar dat deze zege ge zien de lichtpunten, die er on miskenbaar waren te bespeuren toch ook weer geen eendagsvlie gen behoeven te zijn. Er zullen nu nog wel teleurstellingen vol gen, maar als we deze teamgeest weten te bewaren en nog wat meer variatie in de attaques we ten te leggen, staat de K.C. ons inziens toch niet meer voor een onmogelijke taak. De lichaams conditie stak nu reeds gunstig af bij die in Noorwegen gedemon streerd, wat zijn oorzaak wel zal vinden in het nu verder gevor derde voetbalseizoen. Daardoor en door het aangeboren Zuidelijk temperament kwam ook de speél- snelheid wat hoger te liggen. We staken in dit onderdeel van het spel beslist niet ongunstig bij de Belgen af, die veel minder agres sief waren en vele persoonlijke duels verloren.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 3