Loonsverhoging blijft 5% Zieken vervoer per Auster Collecte gezamenu militaire fondsen Nog geen huurbeleid op langere termijn LOSSE PRAATJES en LOSSE BLAADJES Buitenlandse notities ding men Minister Suurhoff: H Sociale uitkeringen worden bela ngrijh verbeterd Loongrens niet tot f 6000.- Vier Friese Waddeneilanden thans uit isolement verlost St. Lucas verheugd over motie-Romme Tekening Neerijnen bracht f 41.000 op Donderdag 29 October 1953 Pagina 3 LCHTING 't K.N.M.I. ran Donder- agavond. EER ochtend op 1 en in het nd kans op en later op vrij zonnig g in tempe- ater matige 1 en Zuid- spruitkool 15 spinazie 22 Le 610; rode bieten 812; nterpeen III 36.50; prei .10; Allington nley Seedling 'ippin 1063; 3—36; Glorie 9; Groninger .es Lebel 3— Laxton Su- ris-appel 10 geland 318; i31; Zoete Zoete winter- Alexander ■ré Clairgeau lardy 641 /ranches 14 omice 2569; L0—26; Kam- 'ipont 1344; 18; Soldat Winterlouwtje i18; Zwijn- 3—15. )UDE, 29 Oct. .80-5.60, grote 8-10, Nep 16- 6-6.40; 720 kg afw. 41-52; A 5.20-9, B le kool A 6.40 30 kg groene 39000 kg witte succes witte 8500 kg witte t. Foklam- :schapen 90 i 60—95; vette tte koeien 1.10 /lug en duur- iO—750, goed schotten 750 lveren 3065, i 30—50, stug; !50—350; zeug tonijnen 14; ichtpaard 1.40 matig. NSVLEES per pond ipen 1.35 ippen 1.75 1.85 irbonade 1.50 iade 1-60 ade 1.60 t 1.00 0.39 0.24 0.42 0.46 0.36 0.30 0.30 0.32 0.42 1.— 0.60 0.70 0.65 3.— - Alkmaar - A'dam MAAR ur JOHAN I in het niet g MOER" 50 g gelijks van p E AFSLAG ensvlees per Vs kg ippen 1.60 1.55 x 1.70 ppen 1.35 >ten0.50 1.20 IDVLEES ppen 1.45 ippen 1.70 1.75 1.50 1.50 2.00 PENVLEES rbonade 1.10 >pen, nder been 1.30 arbonade 1.45 ippen, nder been 1.70 alf om 0.98 1.25 1.00 ;t 0.50 5t 0.60 n 100 gr. 0.45 undvet 3. schapenvet 3. tra reclame deze week pekelvlees 70 ct. <ANTER ,ENENSTRAAT Achterstraat INDO-CHINA He Let debat in de Franse Natio nale Vergadering over de oorlog in Indo-öhina heeft de opmerke lijke belangstelling van het Fran se publiek getrokken. Een niet- alledaags verschijnsel, omdat de gemiddelde Fransman over het algemeen weinig interesse toont voor het regeringsbeleid. Het Indo-China-debat vormt een uit zondering op de re.gel, omdat de strijd in het Verre Oosten alles behalve populair is bij het Fran se volk en men zich maar al te goed bewust is van de enorme offers aan mensenlevens die ge bracht zijn en iedereen zich zor gen maakt over de geldelijke lasten, die in wezen veel te zwaar zijn voor de tocfh al zorg wekkende toestand waarin zich de Franse schatkist bevindt. Daar komt nog bij. dat er nu reeds zeven jaar ,lang wordt gevochten en een militaire beslissing ten gunste van Frankrijk en de Fransgezinden moeilijk in de naaste toekomst valt te voor spellen Deze gesteldheid en zienswijze liggen ten grondslag aan de wensen van sommige Franse groepen, als de socialis ten en radicalen, om een eind aan de strijd te maken en vrede te sluiten met de communistische Viefcminh-opstandelingenEen op vatting; die herhaalde malen in het huidige debat naar voren is gebracht. Er zijn zelfs stemmen opgegaan om een vijf mogend- hedencpnferentie te beleggen, o.m. bij monde van de radicalen- leider Daladier. Een dergelijke oplossing van het conflict zou veel weg hebben van een te grabbel gooien van het Franse prestige en allerminst beschouwd kunnen worden als een waarborg voor vrede en rust in Indo-Cihina. De reactie van katholieke zijde op deze radicale suggesties was niet mals. De katholieken her innerden Daladier aan München, toen eenzelfde oplossing aan de hand werd gedaan om Hitler binnen de perken te houden, wat een tegengesteld resultaat heeft gehad. X van resoluties en moties o.m. van socialistisohe zijde, wer den verworpen en uiteindelijk heeft de regering zich tevreden kunnen stellen met een r ontwerp resolutie uit de Assemblée, waar in in grote lijnen werd ge opperd om de strijdkrachten der verbonden Indo-Chinese staten uit te breiden, zodat de plaats van de Franse eenheden kon worden ingenomen. Een dergelijk besluit zou volkomen in de lijn liggen van de Amerikaanse ziens wijze. Eisenhower gaf reeds direct na zijn verkiezing te kennen voorstander te zijn van het mo biel maken van Aziatische legers tegen het opdringend communis me. Washington bleef dan ge negen om financiële en econo mische steun te verlenen en ver der zorg te dragen voor de be wapening. De resolutie houdt te vens in, om door „aanhoudende pogingen en onderhandelingen een vreedzame regeling te berei ken in Azië". En tenslotte^ wordt de wens geuit, dat de vrije lan den in die gedeelten van de wereld waar zij verantwoordelijk voor de gang van zaken ziin, een evenredig deel dragen van de opofferingen. Als uitdrukkelijke voorwaarde is vastgelegd, dat de verdediging en het bereiken van onafhankelijkheid door de ver bonden Indo-Chinese staten moet geschieden in het verhand der Franse Unie. Het laatste heeft Parijs als een bewijs willen zien, dat nooit de strijd zal worden opgegeven wanneer één van de staten hier het slachtoffer van zou worden. Duidelijk gaf Laniel hier blijk van, toen hij opmerk te. dat. wanneer Vietnam het plan mocht koesteren uit de Franse Unie te treden. Frankrijk zich dan niet langer geroepen achtte om de strijd voort te zet ten. et laatste is ook een stok ach ter de deur om Vietnam over te halen de zelfstandigheid en on afhankelijkheid te aanvaarden binnen het raam van de Franse Unie. Het zal een reden temeer zijn voor de Fransgezinde groe pen in Vietnam om nog krach tiger dan voorheen te pleiten voor de band met Frankrijk. De mening van de Fransgezinden is. dat de bevolking de deskundig heid. de raad en de bijstand van de Fransen niet kan missen. Laniel heeft uiting gegeven aan de wens om de oorlog te be ëindigen. maar voldoende ruimte gelaten in zijn argumentatie om zich te scharen achter de uit latingen van Amerikaanse. Rus sische en Chinese (Peking) zijde, een algemene regeling voor te staan voor de moeilijkheden in het Verre Oosten, als uitvloeisel van de politieke conferentie over Korea. Van onze parlementaire redacteur) Minister Suurhoff heeft in zijn rede, waarmede hij giste ren in de Tweede Kamer de sprekers beantwoordde, ver schillende mededelingen gedaan. Tot nu toe is f 100. eigen inkomsten vrijgesteld bij de uitkeringen in het kader van de ouderdomsvoorziening. Dit zal verhoogd worden tot f 200.De ouden van dagen krijgen straks in de eerste en tweede klasse f 84.(gehuwden) en f 60.(ongehuwden) per jaar meer. In de derde, vierde en vijfde klasse respectievelijk f 90. en f 66. De kinderbijslag wordt voor het eerste kind gebracht op 48 et., voor het tweede en derde op 54 et., voor het vierde en vijfde op 75 ct. en voor het zesde kind op 85 et. De kinderbijslag voor kleine zelfstandigen wordt verhoogd van 28 op 30 et., voor het vierde kind wordt de kinderbijslag in dat kader 43 et. De inkomensgrens voor deze regeling gaat f 200.omhoog. Ook in verschillende andere sociale uitkeringen zal de 5 verhoging worden verwerkt. De regering zal nog niet het adyies van de Stichting van de Arbeid volgen om de loongrens voor de verplichte verzekerig op f 6000 te brengen. Het bij de Kamer in te dienen voorstel gaat niet verder dan f 5300.De vraag of een verdergaande verhoging wenselijk is, moet bij de coör dinatie van de verzekeringswet ten worden bezien. Prof. Romme en andere spre kers hadden gevraagd waar het vertrouwen van de regering op steunt, dat ook de loontrekken- den, die niet onder een C.A.O. vallen, de verhoging van 5 zullen krijgen. In het antwoord van de minister was van dat vertrouwen weinig of niets meer te bespeuren. De regering, aldus minister Suurhoff, heeft geen enkele zekerheid, dat dit zal ge beuren. Het gaat hier om perso nen, wier lonen nergens zijn vastgelegd. Ook een verplichte 5 verhoging op een niet be kend loonbedrag zou een sprong in het duister zijn. De minister maakte wel van de gelegenheid gebruik om de betrokken werk gevers nogmaals een aansporing in de goede richting te geven. Voorts was het hem opgevallen, dat in deze zaak verschillende afgevaardigden niet consequent zouden zijn geweest. Enerzijds hadden zij om nieuwe bindingen gevraagd en anderzijds om een vrijer systeem van ioonvorming. Minister Suurhoff zei niets rechtsstreeks over de motie-Rom- me, op het stuk van de loonpo litiek. Hij stelde echter wel, dat er niet de minste kans is, dat men deze aangelegenheid kon laten liggen, nu zowel de rege ring als de Stichting van de Ar beid er zich over gaan heraden. Het was een kennelijke aanspo ring, evenals de minister-presi dent reeds had gedaan, om deze aangelegenheid niet bij dit debat toe te spitsen. Dat minister Suurhoff intus sen zelf weinig voor verandering voelt, kon blijken uit de wijze waarop hij het huidige systeem verdedigde. De jongste loonon derhandelingen hebben, aldus de minister, zeker niet bewezen, dat het huidige systeem fout is. Ook vroeger, toen er nog sprake was van een systeem, bleek overeenstemming soms niet mo gelijk. En ook toen werden er al ciifers gebruikt. Die cijfers zul len in elk nieuw systeem een rol blijven spelen en de minister waarschuwde, dat het dan ook niet verstandig is om het wer ken met ciifers belachelijk te maken. De loononderhandelingen Het hele verloop van de jong ste loononderhandelingen werd gistermiddao nog eens uitvoerig uit de doeken gedaan door de ministers Zijlstra en Suurhoff. Minister Zijlstra vertelde in een brillant betoog, hoe het C.B.S. tot het later te licht bevonden indexcijfer is gekomen. Hij kon mr. Burger (P.v.d.A.) echter niet toegeven, dat de vakcentra- len daardoor ten onrechte de schijn van ongelijk hebben ge kregen. Beide partijen werkten met het onjuist gebleken cijfer en waren wat dat betreft dus in evenwicht. Een nadere verdui delijking was. dat niet op het laatste ogenblik twijfel omtrent het indexcijfer is gerezen. Tij dens de onderhandelingen heeft de lonen- en prij zencommissie tweemaal een brief aan {ie stich ting gezonden, waarin aan deze twijfel uiting wérd gegeven. Wel is waar. dat een lid van die commissie eerst te elfder ure heeft ontdekt, dat deze twijfel inderdaad gerechtvaardigd was. Dit was voor de drie deskundi gen aanleiding om het omstre den indexcijfer te wijzigen met het bekende resultaat. De com missie van deskundigen was geen vondst van de regering, al dus d°elde minister Suurhoff mee. Het idee werd geopperd door de voorzitter van de groot ste werkgeversorganisatie, de R.E.A., en de betrokkenen heb ben er zich vervolgens mee ver enigd. De deskundigen werden ook door de partijen aangewe zen, de regering verleende slechts bemiddeling. Minister Suurhoff wees het verwijt van zijn partijgenoot Burger, dat de arbeidersorgani saties aldus een slag onder de gordel zou zijn toegebracht, re soluut van de hand. Het was een dood-eerlijke zaak en de rege ring kon niet anders handelen. De organisaties zijn wel ont vangen na het mislukken van de onderhandelingen. Toen de des kundigen hadden gesproken was het niet doenlijk om nogmaals de Raad van Vakcentralen een verweer tegen het omstreden in dexcijfer te laten leveren. De werkgeversorganisaties zouden dan ook belet hebben gevraagd. De regering kon niet langer wachten omdat de sociale uitke ringen ook nog voor 1 Januari aan het nieuwe loonpeil dien den te worden aangepast. De regering is wel bereid om achteraf nog een uiteenzetting aan de Stichting van de Arbeid te geven, maar minister Suur hoff maakte .hierbij het voorbe houd, dat een dergelijke bespre king geen wijziging meer kan brengen in de genomen beslis sing. De door de heer Reuter (com.) aangekondigde motie, die een uitspraak over de 6 zal vragen, kon de minister niet be grijpen. In zijn betoog had de heer Reuter (com.) gezegd, dat het eigenlijk 8% of misschien wel 10 zou moeten zijn. Ook in ander verband zat er in de communistische agitatie geen lijn. Eerst liepen zij storm tegen de gebonden loonpolitiek, nu werpen zij zich on als paladij nen van die politiek. De heer Reuter (com.): „En u is nu eefi paladijn van de werkgevers". Minister Suurhoff verdedigde aan het slot van zijn betoog nog eens de bereikte resultaten. De verhoging zou 4,8 moeten t worden, zij zal 5 zijn. Daar- naast is er de mogelijkheid om de classificatieverschillen te ver kleinen en de lonen van de vak lieden extra te verhogen, het geen ook nog enkele procenten verhoging kan opleveren. Het is bepaald onbillijk om te zeggen, dat de arbeiders op het peil van 1949 zijn blijven staan. (Van onze parlementaire redacteur) Het verloop van de bouwkosten blijft onzeker. Van de economi sche ontwikkeling zal afhangen in hoever verdere huurverhogin gen gecompenseerd kunnen wor den. En ook moet nog een com promis gevonden worden met be trekking tot het ai dan niet wen selijke van een huurbelasting. Met deze argumenten toonde minister Witte gisteren in de Tweede Kamer aan, dat het in dit stadium voor de regering wel zeer moeilijk is om een huur beleid op lange termijn te be palen, zoals door de heer Van Vliet (KVP) was gevraagd. Ook in een huurnota, zoals én van de zijde van de KVP én van de PydA was gevraagd, zag de be windsman van wederopbouw en volkshuisvesing onder deze om standigheden geen heil. Men zou er hoogstens de onzekerheden en verdeeldheid op het stuk van de huurbelasting in kunnen opsom men. Met betrekking tot het verloop van de bouwkosten stond de minister ongetwijfeld sterk. Met prae-adviezen, die kort na de eerste wereldoorlog werden uit gebracht, kan hij aantonen hoe zeer economen van grote naam zich toen in de verwachte ont wikkeling vergist hebben. Ook de vraag of verdere huurverho gingen gecompenseerd zullen kunnen worden is uiteraard een moeilijk en gewichtig punt. Beleid zit klem Toch zal niet op de laatste plaats het ontbreken van over- Sp - tn1.; -ran de huurbelasting de oorzaak ziin, dat een beleid op langer termijn blijft ontbreken. Het is immers in feite de hoeksteen. De socia- lisen willen, dat een verdere huurverhoging dusdanig wordt afgeroomd, dat de staat daarme de de woningbouw kan finan cieren. Anderen stellen zich voorshands op het standpunt, dat die kapitalen in de particuliere sfeer moeten worden verkregen en belegd. Zolang deze strijdvraag niet is opgelost, zit het bouwbeleid eigenlijk muurvast. Hoe benard deze situatie is, werd uit het be toog van minister Witte angstig duidelijk. De bewindsman, zelf kennelijk geen voorstander van een huurbelasting, gaf zonder meer toe, dat de strijd over het al dan niet wenselijke van een huurbelasting een hindernis is op de weg naar een goede wo- ningbouwpolitiek. Hij kon slechts verzuchten, dat men er alsnog Men verzoekt ons opname van het volgende. We zijn ze al haast weer ver geten, de ja-ren 194045, toen we onder de wel drukkende laars van de bezetter leefden, toen vrees en angst ons dagelijkse deel waren. Wij kunnen het ons bijna niet meer voorstellen, de jongste geslachten zeker niet, wat of het betekende onze vrijheid te heb ben verloren, omdat wij nu weer sedert Mei 1945 in volle vrijheid leven, dank zij de grootse hulp van onze bondgenoten, maar niet minder dank zij de inspanningen en opofferingen, welke onze ei-gen jongens in hun strijd voor de bevrijding van ons vaderland hebben gebracht. Zij gaven daar bij niet alleen het beste, doch ook het hoogste wat zij te geven had den n.l. hun leven, er op reke nende, dat wij overblijvenden en nabestaanden voor hun vrouwen en kindieren zouden zorgen. Weer anderen kwamen als oorlogsin validen naar huis en waren daar door niet meer in staat hun be roep uit te oefenen en derhalve zelf voor hun gezinnen te zorgen. Zonder uitzondering rekenden zij op ons, oo-k de jongens, die in In donesië hun plicht deden. De Staat gaf reeds hulp in de vorm van een buitengewoon staatspen sioen, doch er is nog zoveel meer -nodig. Uit deze gedachte is het irptiatief geboren o-m iets meer te doen voor de nagelaten betrek kingen van gevallen militairen en deze oorlogsinvaliden te doen. Er zijn n.l. een 6-tal militaire fondsen, te weten: Fonds 1815 voor oud-militairen; Kon. Nat. Ver. tot steun aan miliciens „Stamil"; Ereschuld en Dankbaarheid; Karei Doorman-Fonds; Prins Bernihard-stichting; Stidhting Van Weerden Poel manfonds, die allen hetzelfde doel beogen, n.l. behartiging van de zedelijke-, maatschappelijke- en stoffelijke belangen van de militairen van land-, zee- en luchtmacht en van hen. die zich vrijwillig voor de -militaire dienst hebben gemeld en van de nagelat-en betrekkingen van personen als bovenbedoeld. Het doel is derhalve duidelijk en zeer aanbevelenswaardig. Er is echter ook veel geld voor nodig. Daarom zal morgen 30 October een huis- en straatcollecte wor den gehouden. Gedenkt in dank baarheid Uw vrijheid. Weet Uw plicht en offert naar vermogen. in zal mogen slagen om een op lossing te vinden. Anders aldus de minister, zou een bijzaak de oorzaak zijn, dat de hoofdzaak om hals wordt gebracht. Meer in het algemeen somde minister Witte in zijn rede ver schillende nadelen van de tot nu toe gevoerde huurpolitiek op. Men spreekt veel over de z.g. „vergeten groepen", maar het het zijn ook deze groepen ge weest, die van de kunstmatig laag gehouden huren de dupe werden. De voorgestelde verho ging is zeker niet aan de hoge kant. De minister liet doorsche meren, dat in 19551956 een nieuwe verhoging zal moeten volgen. Doel is om stap voor stap tot een rendabel huurpeil te komen, in 19601961 zal waar schijnlijk ook het woningtekort zijn opgeheven. De grotere vrij heid met betrekking tot bedrijfs panden achtte de minister ge oorloofd. De schaarste is in die sector al belangrijk afgenomen. (Van onze redacteur) VLIELAND Door burge meester J. v. d. Bent van Vlie land werden enige mededelingen gedaan met betrekking tot de stand van zaken in het gezamen lijk ziekenvervoer naar de vaste wal per vliegtuig. Inderdaad is men op de vier Friese Waddeneilanden al zover, aldus spr., dat men een Auster- yliegtuig al practisch in eigen- Dit is sPeciaal aa"" geen onbekende is, kent dit toe geschaft voor ziekenvervoer; de 6 speciaal aan- voor ziekenvervo zitplaatsen gaan eruit en er komt een brancard voor in de plaats. De Auster is een handig toe stelletje, dat momenteel gesta- tionneerd is op het vliegveld Eelde. De havenmeester van Eelde, de heer P. Vogelzang, die voor de Nederlandse vliegwereld stellig HELMOND, 28 Oct. „Het is ons een behoefte te verklaren, j dat de verlangens, neergelegd in I de motie-Romme, geheel gaan in de richting die wij voorstaan. Bij aanneming van deze motie wordt een belangrijk deel van de taken die thans behoren tot de competentie der regering, in han den gelegd van het bedrijfsleven. Het komt ons voor, dat de huidige starre loonpolitiek met haar ni vellerende werking en gemilli- meter moet worden prijsgegeven, wil men de toekomstige PBO- organen taak en inhoud geven." Zo uitte zich de voorzitter H. de Kok op het najaarscongres van de Nederlandse Rooms-Katholieke Bond van Schilderspatroons „St. Lucas", dat in Helmond wordt gehouden. DE PATROON De Bond van Katho lieke Handels-, Kan toor- en Winkelbedien den „St. Franciscus van Assisië" heeft zijn naam veranderd. Men weet het al: al sinds enige tijd heet hij: Bond van Administratief, Verko- Romme-lig? geen verstand van, of zij zijn te bang om een kik te geven, maar het feit, dat zij hun mond houden heeft op de gastronomie een noodlottige invloed. Het is mijn mening, dat een artist en een chef- toog van de VVD-leider verschrikkelijk „oud" enz. Wat een wonder Een hartspecialist heeft verklaard, dat het aantal hartaandoeningen in Zwe. kok is een artist alles den i" de angstige jaren mag zijn, behalve onver schillig ten opzichte van het kunstwerk, dat hij tot Nog wat van de heer v. d. Heuvel. Hij vond de be. lastingvoorstellen prach tig, maar een beetje „rom melig". Als dat een „sneer" aan Romme wilde zijn, (zal wel niet) dan zou den wij nog wel een beet je kunnen doorgaan: het betoog van de heer v. d. Heuvel was een beetje pend en Verzekerings- Want het zal voorlopig uur lang voor een vrij- met het Amerikaanse Hou- het eten hebben aan te va^de^PvdA fractieleider personeel. Maar de pa- noq wel niet direct zulk wel Seheal le§e Kamer se of Representatives zijn merken. Of zij hebben er l?' burperliik" het be troonheilige is geble- een vaart loven met de SSP-w. staa? s?--ekueni alle Eur°Pese parlemente-e erg „0urgen13R net oe ver, Vtoavml fnam 7 wpen mei ae (Blijkbaar heeft hij het gebouwen armenhuizen." ven. noewei zoen salarisverbeteringen en niet gehóórd). Niemand onlangs een persbespre- ook dan blijft het voor- luisterde naar hem. Noch JJondenbaan king plaats had over 't beeld van Sint Frans fractiegenoot, de heer rarronrf hotreifondo de T Oud, die zat te schrijven, Examens afleggen en rapport, betreffende de terwille van de nodige noch zelfs „Mijnheer de afnemen! wordt wel eens positie van het Kader- versobering en onthech- Voorzitter", tot wie hij een hondenbaan genoemd. personeel in 't bedrijfs- tina ov ''n vlaats ziJn woorden zei te rich- Dat hebben wij nooit be lenen hetcippu vppr ten"- Tot zover Hofhui- ter begrepen, dan smds t net9een neer' n zen. En dan komt er nog blijkens een bericht van kwcLTïi op de wens tot De vuist wei een voorstel binnen- ons onvolprezen A.N.P., UQl X1 salarisverbetering o.a. Ons eigen lijfblad schreef kofr ,'n dezelfde Kamer, zowel in Oen Haag als in stan(j moet brengen maakte een grapjas de het verleden week: „Zij jm „salarissen van Laren „honden-examens ovmerkina of de Bond hebben geen vuist, om Kamerleden te ver- worden afgenomen. Zij up merging, oj ae tsona hand van te maken." hogen!! worden getest op gedrag Dwangbevel nu hij ten strijde trok NoUi va£nte £eernus en gehoorzaamheid In tegen de armoede, niet niet, maar die sliep ook Andere kant f™ de Sommige mensen kun- een andere patroon zou >vel eens. Zouden wij met «er,'j maar één Hebben nen maar slecht tegen ltipypn Maar ,i,;0'immers hebben moeten Ja, ja, er zit natuurlijk tien) maar een. «eDDen een aardigheidje. Mims- j schrijven: geen hand, om ook nog een andere kant de honden daar, wat ge- ter Lieftinck was be- zou dat dan, in het licht een vuist te maken? Maar aan de zaak. Er is al zo- drag betreft .teveel naar faam(j om jg manier, van het streven naar in het journalistieke vuist- veel gezegd en geschreven de mensen gekeken.. waarop hij altijd breed- meer welvaart, moeten gevecht moet er nu een- over de salariëring of lachend reageerde als men 9 p maal veel „in een hand- schadeloosstelling van Ka- eten -hem in woord, geschrift king „compensaties wa- &en Heilige omdraaien" gedaan wor- merleden e.d. Voor van- of tekening in de maling ren voorgekomen. Zo vol werkgever, als die te dendaag geven wij alleen De heer Claude Philli- nam. Natuurlijk moeten zat die man met het pro- vinden is? Is het niet zo maar even een citaat uit pe, de man, die belast is ook hier grenzen in acht bleem der compensaties, dat het voor eer, rvl Wel nodig het gezaghebbende Engel- met de voedsel- en drank- genomen worden, wat dat de Kamer thanszo ei voor een rijtc- s se blad „Economist", dat aangelegenheden van het trouwens ten opzichte van aard nog moeilijker is Herman Hofhuizen onlangs het volgende Waldorf Astoria Hotel te prof. Lieftinck wei eens in de hemel te komen, schrijft in de „Tijd" een schreef: „In de Scandina- New York is, zo meldde niet gebeurde. Nu hopen dan voor ppv kameel euk verhaal over indruk- vische landen en Neder- onlangs de New York He- wij, dat minister v. d. -fv Kameeh ken van een leek van het land bereiken de salaris- - - -- - om aoor het oog van Kamerdebat. Hij heeft sen (der volksvertegen- een naald te kruipen? v.al? de parlementaire ac- woordigers) niet de vier Dat leert ons althans de tivi.teit g^n al te hoge cijfers. Europese verte- rnuts op. Hij betoogt o.a. genwoordigers moeten icht ge- h van de tweede wereld oorlog sterk verminderd is. hetgeen ons nog niet zo vreemd zou lijken, na- demaal Zweden in die ja ren neutraal was. Moeilijk woord Onze parlementaire dienst zond het bericht over prof. Romme, die naar een ziekenhuis zal gaan. met een treffende drukfout in. Hij schreef, dat er bij zijn voetontste- j r, Ie" hun secretarissen zelf be aat de Bond het bij de luisterd wordt in de Ka- talen raid Tribune, tot de vol gende conclusie gekomen: „De belangrijkste groep mensen, verantwoordelijk voor het lage peil waar- Kieft ook deze goede eigenschap van zijn voor ganger heeft overgeno men, want de financiële woordvoerder van de Schrift. Het is wel goed dat er bijzonder slee" dat de Bond het bij de luist levensblije Apostel van rne^, de onthechting houdt ^èn van8 U" parlementsgebouw om restaurants staan, bestaat merdebat een „vlees ge- VVD, een te werken. op vrijwel overal ter we- anti-revolutioraiairen dhr en gewoonlijk is reld tegenwoordig de v. d. Heuvel noemde hem een voor hen geen plaats in maaltijden in hotels en vorige week in het Ka- uit hen, die nooit iets op worden dwangbevel". druk bezig houdt. Wat zou het hebben moeten zijn? Wat denkt u van complicaties? Naar de maan Zesduizend mensen wil len (vrijwillig) een reis naar de maan maken. Dat ziin natuurlijk allemaal lieden, die door de belas tingen zijn uitgebeend. Ze zijn er aan gewend naar de maan te gaan. stel door en door en zal in nood gevallen naar de eilanden vlie gen om hulp te verlenen waar nodig is. Een en ander zal nog nader worden geregeld, maar voorlo pig staat de heer Vogelzang, wat men in vliegerskringen pleegt te noemen „stand by" om bij de eerste oproep naar de eilanden te vliegen. De Auster werd onlangs voorzien van een moderne bran card, zodat de patiënt liggend vervoerd kan worden. Vanaf de eilanden kan dan worden bezien, waarheen de pa tiënt gevlogen moet worden, naar het ziekenhuis te Leeuwarden of te Groningen. Reeds geruime tijd zijn onder handelingen gaande geweest over de definitieve bestemming van het toestel en de financiering van de vluchten. Mogen we thans de burgemeester van Vlieland ge loven, dan zal op korte termijn deze zaak definitief zijn beslag krijgen. Ten bate Rampenfonds DEN HELDER, 28 Oct. Een door de tekenleraar C. F. van Neerlijnen te Den Helder gete kende kaart ter herinnering aan de watersnood heeft geleid tot een internationale actie ten bate van het Rampenfonds. Van deze kaart zijn 192.416 exemplaren verkocht, waarvan de netto op brengst f 41.285 bedraagt. v Kleurentelevisie in Amerika HOLLYWOOD. 28 Oct. Om streeks Kerstmis zal kleuren televisie een feit zijn in de V.S. Men is reeds begonnen met de voorbereidingen voor de kleur^p- televisie-opnamen van de rozen- optocht te Pasadena, terwijl Jack Webb deze week zal beginnen met de eerste kleurenfilm voor televisie. ..Dragnet", die jn de Kerstweek door N.B.C.-T.V Al worden uitgebracht.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 3