Eis: versnelde uitvoering tunnel werken Velsen Plan tot m eikmonopolie in het Westen van het land Wisselvallig Dito 2 won van Treffers in 3B Besehuldigingen van Duits meisje blijken ongegrond en Mars 1 In Kufstein regent het stenen en zand Vragen sociale hijstand IJ seinteer vissers K. v. K. Alkmaar j> Adres aan minister nog 23 millioen Regering zal waarschijnlijk goedkeuring weigeren Douane opslagplaats Yentje verdronken Tafeltennis in Noordhollands Noorderkwartier Verdienstelijk succes van WGW op Tempo Be Quick in 4C sterk favoriet Het auto-ongeluk in Duitsland Geen fles jenever gedronken met chauffeur De Baat Donderdag 29 October 1953 Pagina 7 it is heerlijk schoon l zuiver door échte. BRO! at glanst, dat flon- ert! Dat is veel hy- iënischer door échte .BRO! X 4 M ifbl - Cchte A BRO maakt jw woi weer zacht troezig en... zuiver! is moet glimmen ;n ook nog door- /rij moet worden, liet zomaar een iddel. Let erop, ;hte vertrouwde Met de naam grote fles! échte Abro ga- Abro-zui verheid d wordt onderdrukt en wordt opgevoed in de het katholieke geloof." Rijckevorsel haalde 'n /an de brief van Z.H. an Kardinaal Wyczynski •in wordt gezegd: „Op een onheilsnacht over rgedaald. Hoevelen heb- len goed en leven geof- het katholieke geloof te n te bewaren. Hoevelen e boeien geslagen, ge- gesmaad en belasterd? auselijke brief zagen de tische machthebbers in i „aanleiding" om Kar- yczynski op 26 Septem- dit jaar te arresteren, lolitieke activiteiten, ge in de regering." :eren Gordijn heeft on- estig millioen katholie- :esde deel van de katho- •eldbevolking, afgesne- le Westerse wereld. Maar ïunisme, dat het orgaan Staat boven de macht probeert te stellen, is opgeschreven. communistische landen e macht van de duister- schuilt het mysterie van •echtigheid," aldus Pas- J. Drost, de tweede en ireker van de avond, vij door ons gebed de iten tot de overtuiging nen dat zij het bij het eind hebben." it hij maar vinden kon. gesprek in het voor ons wij echter wel kunnen 5 ter twee soldaten langs waren een Engelsman Z k bevonden zij zich aan 'e, Laimie zie je dat?" verdikkeme een grote ?n nieuwe stunt zijn?" 1 gelsman kalm". „Nou t propagandarede moeten t ie zullen er als van ouds j noet luisteren, of je wilt j ellen hoe Arsenal heeft ■nan doodbedaard. „An- t ALKMAAR De stagnatie bij de ponten te Velsen en Zaandam, die zich voorheen beperkte tot bepaalde uren is nu vrijwel constant geworden, hetgeen van groot na deel is voor bet bedrijfsleven, vooral in de kop van Noord-Holland, dat zich door de onvoldoende voorzie ning in de oeververbinding over het Noordzeekanaal ten achter gesteld ziet bij de rest van Nederland. Ook is alge meen bekend, dat ondernemingen, die geschikt terrein zoeken, om zich te vestigen, er voor terugschrikken zich te vestigen boven het Noordzeekanaal, zolang in deze oeververbinding geen verbetering is ingetreden. Deze kwestie maakte een punt van bespreking uit in de gister middag te Alkmaar gehouden ver gadering van de Kamer van Koophandel, die reeds aan de Min. van Waterstaat een adres gericht had, om naast de straks in werking te stellen Donaupont en eventuele schipbrug nog een reservepont in de vaart te bren gen. Uit de discussie bleek, dat vele zakenlieden, die afspraken hebben beneden het Kanaal, de reis per auto niet riskeren en per trein reizen; in dit verband uitte men echter de wenselijkheid van het inleggen van enkele sneltreinen, vooral in gevallen, dat er ponten uit de vaart genomen moeten worden wegens reparatie en de stagnatie nog groter is dan ge woonlijk. Enkele leden vonden een re- serveoont en een schipbrug maar lapmiddelen en zagen bij de be voegde instanties liever drang uit geoefend om tot versnelde af bouw van de tunnel te geraken, 7odot deze niet in 1968, doch b.v. in 'ëfi gereed komt. H'er schijnen poMof weerstanden t.a.v. de finan ciering overwonnen te moeten worden, terwijl ook de vakbonden bezwaar schiinen te maken tegen idtbreiding van het aantal werk- ptpogen. omdat men de werkgele genheid liever over meerdere ja ren wil uitsmeren. De hogere kosten van een versnelde uitvoe ring wegen niet op, zo dacht men, tegen de grote schade die door de stagnatie aan het bedrijfsleven wordt toegebracht. Men besloot zich tenslotte tot de nieuwe Commissie Oeverver binding te richten, waarvan de Commissaris der Koningin in Noord-Holland voorzitter is, met een schrijven waarin op versnel de afbouw van de tunnel wordt aangedrongen. Voorjaarsopruiming De Kamer voelde voorts niets voor een verschuiving van de voorjaarsopruiming naar 16 Ja nuari; dit punt kwam ter sprake naar aanleiding van een vraag van de K.v.K. te Zwolle, die hier wel iets voor voelde, o.m. op grond van de volgende overwegin gen: na de drukte, die Kerstmis en Nieuwjaar met zich brengen, is een rustpauze gewenst; de kin derbijslag wordt door de meesten ongeveer half Januari ontvangen; de confectie-branche heeft betere verkoopkansen, als de opruiming later valt; na de feestdagen heb ben de meeste kopers hun geld al uitgegeven en tenslotte neemt het winkelpersoneel begin Januari graag enkele snipperdagen. van hei grootwinkelbedrijf even eens afwijzend adviseerde. De Kamer besloot derhalve aan de K.v.K. te Zwolle in negatieve zin te antwoorden. Aan een schrijven van de K.v.K. te Veendam, gericht aan de Mi nister van Economische Zaken, inzake de eisen voor de vakdiplo ma's, besloot de Kamer adhaesie te betuigen. Algemeen was men van oordeel, dat men voor het platteland niet dezelfde eisen kon stellen als voor de steden, waar meer gespecialiseerde bedrijven een bestaanskans hebben, hetgeen op het platteland niet het geval is. De bedoeling van de vestigings wet is beunhazerij tegen te gaan, doch niet om de eisen zo hoog mogelijk op te voeren. Naar aanleiding van een schrij ven van de Directeur van het Te lefoondistrict Haarlem, die geen aanleiding aanwezig achtte, om te Bergen aan Zee een publieke tele fooncel te plaatsen, besloot de Kamer zich terzake nog tot het gemeentebestuur van Bergen te richten, teneinde te onderzoeken of een telefooncel aldaar wel ge wenst is. De heer Grondsma acht te een telefooncel in de steeds groeiende badplaats, als service aan de gasten zeker op zijn plaats. Aan het adres van de K.v.K. te Eindhoven inzake de postbe stelling op de week-einden werd adhaesie betuigd; ook in het dis trict der Kamer had men de er varing, dat Zaterdagmiddag ge poste stukken, Maandagmorgen niet in de bestelling worden op genomen en eerst Maandagmiddag besteld worden, zodat zij eerst Dinsdag in behandeling kunnen worden genomen. Men vond, dat hier de belangen van het bedrijfs leven ten achter gesteld worden bij die van het personeel, dat zijn rusttijd op Zaterdagmiddag ver langt. De heer K. Kroeze vroeg de aandacht der Kamer voor de on houdbare toestand aan de haven te Middenmeer, die onvoldoende los- en laadgelegenheid biedt, vooral in de seizoentijd.. Hierdoor ontstaan moeilijkheden en ruzies tussen schippers en bevrachters. Er is aldaar voldoende gelegen heid tot verlenging van de kade, die thans 75 m. lang is, tot 175 m. Men besloot aan een adres dat vanuit de Wieringermeer, ge dacht werd aan de Beurscommis- sie aan het gemeentebestuur van Wieringermeer gericht zou worden, adhaesie te betuigen. De heer Kroeze bepleitte voorts een soepeler regeling bij het schutten door de sluis te Kolhorn, die 46 m. lang is, doch waar slechts sche pen van 39 m. lang worden door gelaten; eenzelfde euvel doet zich voor te Medemblik. Met de be trokken instantie zal terzake overleg gepleegd worden. In zijn openingswoord had de voorzitter, de heer le Blansch het op 30 September j.l. overleden oud-lid der Kamer, de heer C. Schmalz Sr., herdacht, die gedu rende de jaren 1924'42 als voor zitter van de afd. Kleinbedrijf met vuur en energie de economi sche belangen van zijn woonplaats Schagen en van het gehele district had bevorderd en verdedigd. Hij heeft, aldus de voorzitter, een be langrijk aandeel gehad in de op bouw van de Kamers van Koop handel na haar reorganisatie en van het Handelsregister. Voor dit werk, dat de overle dene met zoveel enthousiasme op gedegen wijze belangeloos heeft willen verrichten, zal het bedrijfs leven hem ten zeerste erkentelijk blijven. TWEËDE KAMER Nieuwe verlichting: (Van onze parlementaire redacteur) De nieuwe belastingverlichtin gen, die de staatssecretaris van Financiën Dinsdagavond in de Tweede Kamer aankondigde en die inmiddels zijn ingediend, zul len de schatkist 23 millioen kos ten. Dit kon dr. v. d. Berge gis teren mededelen in antwoord op een vraag, die prof. Romme (K.V.P.) de zelfde avond al had gesteld. De verruiming van de investe ringsaftrek vraagt 6 millioen. De vrijstelling van z.g. stille reser ves 5 millioen. De commissaris- senbelasting zal bij een hoger bedrag beginnen, kosten hiervan 2 millioen. De N.V.'s mogen het commissarisloon van de winst af trekken, hetgeen voor de schat kist een nadeel zal opleveren van 10 millioen. Zo bezien betekenen de aanvullingen dus nog wel iets. Niet duidelijk is hoe de minister van Financiën dan enkele uren tevoren, in zijn rede, kon verkla ren dat de grens al was bereikt. Maar hoe dat verder zij, het be langrijkste is, dat alsnog aan en kele wensen van de Kamer is te gemoet gekomen. Wel valt het nu dubbel te betreuren, dat de regering deze millioenen niet heeft willen besteden voor een gedeeltelijke vrijstelling van de vereveningsheffing. Een derge lijke maatregel zou veel beter te gemoet zijn gekomen aan de be hoeften van de kleine midden stand. ADVERTEREN DOET VERKOPEN Texel besteedde dit jaar aan advertentie-reclame 12 a 1300 gulden, zo deelde de directeui van de Texelse V.V.V., de heer G. W. Oskamp, tijdens de Waddenconferentie op Vlie land mede. Daar is, naar men ongeveer heeft uitgerekend, 38.000 gulden voor teruggeko men. Geen wonder dat Texel advertentie-minded is. Op de vijf Wadden-eilanden zijn in totaal in 1953 twee honderd duizend bezoekers weest, wat een inkomstenpost betekende van 5 millioen gul den (bruto). (Van een onzer verslaggevers Een plan van de Coöperatieve melkcentrale in Den Haag om in het Westen des lands een melkmonopolie te schep pen is op het ogenblik aanleiding geworden tot een stille, verbeten strijd in de zuivelwereld. Zijn wij wel ingelicht dan heeft de Coöperatieve melkindustrie grote bezwaren tegen dit plan en zou ook de overheid er afwijzend tegen over staan. Ook al, omdat dit plan, dat de concurrentie positie in West-Nederland wil verbeteren, tot gevolg zou kunnen hebben, dat het publiek in dit consumptiegebied per liter twee a drie centen meer voor de melk zal moe- De voorzitter der Kamer, de ten betalen. heer Le Blansche, deelde mede, dat de middenstand in het district der Kamer geen heil ziet in een verschoven opruiming en bezwaar hiertegen heeft. De verschillende vertegenwoor digers van de middenstand in de Kamer gaven ook van deze me ning blijk, terwijl een schrijven te Alkmaar en Den Helder Ten behoeve van de douane- stukgoedzendingen, door de Ne derlandse Spoorwegen vervoerd, bestemd ter vrijmaking in Alk maar, is na de actie der Kamer van Koophandel door de zorgen van de directie der Nederlandse Spoorwegen thans een tijdelijke doch ook behoorlijke opslagplaats gemaakt in 2 grote goederenwa gens, gezamenlijk geplaatst op het emplacement van het station Alk maar. Hierdoor is het nu mogelijk, dat zowel zendingen stukgoed als wagonladingen, afkomstig uit het buitenland en bestemd voor vrij making in Alkmaar, hier ook in derdaad in douane-behandeling kunnen worden genomen, hetgeen bijzonder voor de geadresseerden van stukgoedzendingen vlottere behandeling van en snellere beschikking over de goederen be tékent. Ten opzichte van de stukgoed- zendingen, welke in Den Helder vrijgemaakt moeten worden, is in de goederenloods op het empla cement van dit station een spe ciaal besloten ruimte aangebracht, waarin ter vrijmaking ontvangen stutegoedzendingen kunnen wor den opgeslagen. Evenals voor Alkmaar zal óók voor Den Hel der deze snellere behandeling der douane-stulkgoedzen dingen een zeer gewenste verbetering zijn en ongetwijfeld een gunstig effect kunnen sorteren. Het Westelijk melkconsumptie- febied, dat de provincies Zuid- en ioordholland en een groot deel van Utrecht omvat, heeft een melktekort, doordat de behoefte aan melk voor de bevolking, de zuivelindustrieën en de boeren groter is dan de productie van het melkvee. In 1952 werd hier 920 millioen liter geproduceerd: Hiervan ging 863 millioen liter naar het publiek, zodat er voor de zuivelindustrie slechts 57 mil lioen liter overbleef. Deze hoe veelheid was veel te weinig. Uit andere melkgebieden in ons land werd daarom 5000 millioen liter ingevoerd. Deze „import" met de daaraan verbonden kosten van transport e.d. heeft tot gevolg, dat de melk in het Westelijk consumptiegebied duurder kost dan elders in ons land, evenals de zuivelproducten, hetgeen weer inhoud, dat Westelijk Nederland een moeilijke consumptiepositie op de zuivelmarkit inneemt. Het plan van de coöperatieve melkcentrale, een organisatie van 12.000 melkveehouders, wil deze concurrentiepositie verbeteren door alle belangengroepen in een melkpool te verenigen. Deze melkpool, die aan deze groepen een monopoliepositie geeft zou dan het Westelijk consumptie- WOLFHEZE, 28 Oct. Gister middag is te Wolfheze een twee jarig zoontje van de fam. Hoef- akker spelenderwijs terecht ge komen in een brandvijver op het terrein van de stichting „Wolf heze" en verdronken. Het ongeluk werd door nie mand opgemerkt, maar door een karretje dat aan de kant van de vijver stond rees het vermoeden dat het kind, dat door de moe der reeds werd vermist, te water was geraakt. Na enig zoeken werd dit vermoeden bevestigd en het ontzielde lichaampje op gehaald. Pogingen om de levens geesten op te wekken bleven zon der resultaat. gebied voor concurrentie kunnen afsluiten door alle in te voeren melk centraal op te kopen, ter wijl het op deze wijze tevens mo gelijk wordt aan het publiek in het afgesloten gebied een bepaald centraal vastgestelde prijs op te leggen. Wat deze prijsregeling betreft zou het in de bedoeling liggen de prijs van alle melk, die in het Westen gewonnen wordt, op te trekken aan de prijs van de in winst, die hierdoor wordt ver kregen, kan dan een fonds wor den gevormd, waaruit aan de zuivelindustrieën zodanige subsi dies gegeven kunnen worden, dat zij ondanks de duurdere melk toch met haar zuivelproducten kunnen concurreren tegen fabrieken, die in Brabant, Friesland en elders over goedkopere melk beschik ken. Voor deze regeling hoopt men de medewerking van standaardi- satiebedrijven en melkslijters te verkrijgen door hun een aan trekkelijke winstmarge op de consumptiemelk te garanderen. Deze winstmarges en de sub sidies aan de zuivelfabrikanten zouden door het publiek betaald moeten worden en dat kan, naar veler overtuiging, alleen, wan neer de consumptiemelk in prijs wordt verhoogd. De schattingen over deze prijsstijgingen lopen uiteen van twee tot drie cent Eer liter, wat op bet melkver- ruik in West-Nederland omge rekend een winst van 17 a 25 millioen gulden per jaar voor de in de melkpool verenigde groepen zou betekenen. Zeer waarschijn lijk echter zal dit plan in zijn huidige vorm geen kans van sla gen hebben, want de regering zal, hoezeer zij sanering in de zuivelwereld toejuicht, geen ge noegen kunnen nemen met een sanering die ten koste gaat van de rond vier millioen melkver- Onder het genot van een zomers zonnetje togen de ver schillende teams van de diverse verenigingen uit ons gewest het afgelopen weekeinde ten strijde. Deels om zich te rehabiliteren van de minder goede start van de eerste competitiedag, anderzijds om de reeds behaalde successen te bestendigen. Het Helderse W.G.W. voor het eerst weer in de arena, speelde lang niet onverdienstelijk tegen het bezoekende Tempo. Het gelijke spel dat Laan c.s. bevochten, houdt zeker een belofte in voor de toe komst. Treffers in 3 B stelde enigszins teleur tegen het wisselvallig Dito 2 en zag zich de volle winst ontgaan. te voeren melk. Uit de extra- bruikers in het Westen des lands. Het overgangsklasse-team van Disnie, ongetwijfeld nog gedepri meerd van de nederlaag tegen Sparta 3, tapte nu uit een ander vaatje en stuurde het Haarlemse T.O.G. met lege handen naar huis terug. Verrassend was dat 't Disnie-dubbel Visser-Beukman de eer aan de Spaarnestadbewoners moest laten. In de eerste klasse toog Disnie 2 met gemengde ge voelens naar Bergen. Gezien het uitstekende resultaat dat de Mer letten tegen I.V.A. had geboekt was hier zeker alle reden voor. Maar tegen een op volle toeren draaiend Disnie-team bleken de Bergenaren niet opgewassen. De cijfers 91 tonen dit duidelijk aan. D.S.S. had weinig moeite met het moreel zwakke Disnie 3, dat wij dit jaar voor het l'aatst in de 'eerste klas zien spelen. Stand: Disnie 2 2 2 0 0 4 D.S.S. 2 110 3 I.V.A. 110 0 2 I.V.A. 2 10 10 1 Dito 10 0 10 Disnie 3 10 0 10 De Merletten 2 0 0 2 0 Tempo stuitte in de tweede klasse in Den Helder op hevige tegenstand. Zowel in de wedstrijd tegen W.G.W. als tegen I.V.A. 3 moesten de Blokkersen met een gelijk spel genoegen nemen. Aan spanning en verrassingen zal men dit seizoen geen gebrek hebben, daar de teams in kracht niet veel voor elkander onder doen. Ver dere uitslagen: I.V.A. 4-1.V.A. 5 6—4; H.C.S.C.-D.S.S. 2 4—6. Stand: D.S.S. 2 2 2 0 0 4 Tempo 3 12 0 4 I.V.A. 3 2 110 3 I.V.A. 4 2 10 12 W.G.W. 10 10 1 I.V.A. 5 2 0 0 2 0 H.C.S.C. 2 0. 0 2 0 In 3A heeft L.T.T.V.-combinatie Effeot-T.O.S. grote plannen, nu werd I.V.A. 8 aan de zegekar gebonden en aangezien de Mer letten 2 zo vriendelijk was om met 64 van I.V.A. 6 te verliezen zien we de L.T.T.V.-ers alleen aan de leiding. Verdere uitslagen: D.S.S. 3-I.V.A. 7 1—9, H.C.S.C. 2- H.C.S.C. 3 8—2. Stand: L.T.T.V. 2 2 0 0 4 I.V.A. 7 2 110 3 H.C.S.C. 2 2 110 3 I.V.A. 8 2 10 12 De Merletten 2 2 10 12 I.V.A. 6 2 10 12 D.S.S. 3 2 0 0 2 0 H.C.S.C. 3 2 0 0 2 0 Zoals wij reeds in de aanhef memoreerden kon Treffers het in 3 B tegen Dito 2 niet klaren. De uitslag 64 toont aan dat beide teams elkaar niet veel ontlopen en het eigen terrein kan hier wel eens de doorslag gegeven heb ben. Komeet en Disnie 4 gaan ongestoord verder met punten vergaren, nu waren het resp. Dis nie 5 en D.T.S. die in het zand moesten bijten. L.T.T.V. 2 zorgde voor een verrassing door St. Vic tor met lege handen naar Obdam terug te sturen. Stand: Komeet 2 2 0 0 4 Disnie 4 2 2 0 0 4 Treffers 2 10 12 St. Victor 2 10 12 Dito 2 2 10 12 L.T.T.V. 2 2 10 12 Disnie 5 2 0 0 2 0 D.T.S. 2 0 0 2 0 BONN, 28 Oct. De Duitse politie wenst nog geen nadere mede delingen te doen over de resultaten van het onderzoek naar de oor zaak van het ernstige ongeluk, dat Zaterdag bij de Wiedbachtaibrug in de autobaan tussen Keulen en Frankfort is gebeurd. De chauffeur van de Nederlandse vrachtauto, die op de helling naar de brug de macht over zijn voertuig verloor en de voor hem rijdende autocolonne in elkaar drukte, bevindt zich nog steeds in hechtenis. Naar de politie verklaarde, is inmiddels echter bewezen, dat alle beschuldigingen, die door een 25-jarig Duits meisje tegen de chauffeur zijn geuit, volkomen uit de lucht zijn gegrepen. Het meisje had verklaard, dat zij naast de chauffeur In de vrachtwagen had gezeten en met deze een fles genever zou hebben gedronken. Nadat de politie tot de overtuiging gekomen was, on der meer door andere getuigen verklaringen, dat het meisje on mogelijk in de Nederlandse auto gezeten kon hebben, gaf het meis je een viertal andere verklarin gen voor haar aanwezigheid op de plaats van het ongeluk. Ten slotte kreeg zij een zenuwinstor ting. Zij is door de politie over geleverd aan het openbaar minis terie te Koblenz. Over het resultaat van de bloed proef, die op de Nederlandse chauffeur is toegepast om te on derzoeken of hij sterke drank genoten had, wenste de politie zich niet uit te laten. Evenmin over de aanwijzingen, die bij het onderzoek van de vrachtauto ver kregen zijn. Het schijnt niet juist te zijn, dat de remmen van de vrachtwagen niet in orde waren. Zij zijn evenwel niet in staat geweest om de vaart van de zware wagen te remmen toen deze de zeer steile helling afreed. Chauffeur de Baat heeft ver klaard, dat hij bij het begin der afdaling in de vijfde versnelling reed en toen de wagen een gro tere snelheid kreeg, geen kans meer zag. om terug te schakelen. Langs de weg zijn vele waar schuwingen voor deze gevaarlijke helling aangebracht. Van de Nederlander van Dam, die ook in de Nederlandse wagen heeft gezeten, neemt de politie aan, dat hij inmiddels naar Ne derland is gegaan. De Baat is Woensdag naar het huis van bewaring Karthause bij Kóblenz overgebracht. Uit de stukken van het open baar ministerie blijkt, dat Hilde- gard Motz, de vrouw die getuige nis tegen De Baat heeft afgelegd, wegens meineed zal worden ver volgd. In 4 A blijkt Schagen voor Be Fair telkenmale opnieuw een on overkomelijk struikelblok. Het is zeker zaak voor de spelers uit Breezand - tenminste wil men uit deze impasse geraken - zich aan een intensieve training te on derwerpen. D.S.S. 4 boekte op nieuw een 100 overwinning en ditmaal was W.G.W. 2 het kind van de rekening. Verdere uitsla gen: I.V.A. 9-Schagen 2 64, De Merletten 3-L.T.T.V. 4 6—4. D.S.S. 4 Schagen De Merletten Be Fair I.V.A. 9 Schagen 2 L.T.T.V. 4 4 4 2 2 2 0 0 0 en 0 0 0 1 1 1 2 W.G.W. 2 2 0 0 2 De outsiders in 4 B Dito 3 Treffers 3 kennen geen pardon en de benjamins Donato en Ko meet moeten dit maar voor lief nemen. Dito 3 won vrij gemak kelijk met 82 van Donato, ter wijl Treffers 3 met dezelfde cij fers over D.T.O. 2 zegevierde. Verdere uitslagen. Donato 2- Komeet 3 19; Komeet 2-Donato 3 10—0. Treffers 3 2 Dito 3 2 Komeet 3 '2 Donato 2 2 Komeet 2 2 D.T.S. 2 2 Donato 3 2 Donato 2 In 4 C is de opmars van Quick ontegenzeggelijk brillant. Het lang niet zwakke Treffers 2 ondervond dit geweld en boog deemoedig het hoofd voor de aanval die de Nieuwe Niedorpers lanceerden. Alleen O.D.I. houdt nog gelijke tred met van Moor- selaar c.s. middels een 8—2-zege op L.T.T.V. 3, O.D.I. 2-D.S.S. 5 werd 2—8. Stand: Be Quick O.D.I. L.T.T.V. 3 D.S.S. 5 Be Quick 2 Treffers 2 O.D.I. 2 Door het niet meespelen in 4 D en 4 E van E.T.V. zijn het voor namelijk de teams van de beide Purmerender verenigingen, die hier beide klassen bevolken. In 4 D was Tempo 2 erop geïnspi reerd om Vice Versa de voet dwars te zetten en na een ener verende wedstrijd zegevierden de Blokkersen met 64. Disnie 6, moedig van wal gestoken, kreeg tegen Purmerend 3 een fikse ne derlaag te incasseren, maar niet temin de eer werd gered. In 4 E waren de uitslagen: Purmerend 4-Vice Versa 3 73, Vice Versa 2-W.T.T.V. 2 8—2. Stand: Tempo 110 0 2 Vice Versa 2 10 12 Disnie 6 2 10 12 Purmerend 3 2 10 12 W.T.T.V. 10 0 10 Purmerend 0 0 0 0 0 Bij de dames in de derde klasse maakte Disnie korte metten met D.S.S. 2. Met dubbele cijfers wonnen de dames uit de Coen- veste en samen met Treffers, dat L.T.T.V. een 73 nederlaag be zorgde gaan zij ongeslagen aan de kop van de ranglijst. Het eer site team van de Alkmaarse ver eniging D.S.S. behaalde de eer ste punten, middels een 64-zege op Dito. Stand: Treffers 2 2 0 0 4 Disnie 2 2 0 0 4 D.S.S. 2 10 12 D.S.S. 2 2 0 1 1 1 L.T.T.V. 2 0 111 Dito 2 0 0 2 0 In 4 A ging St. Victor op de ingeslagen weg verder en kraak te H.C.S.C. 2 met 100. Evenals verleden jaar begint het in 4 B er zo zoetjesaan alweer op te gelijken dat Treffers 2 en Dito 2 hier de boventoon zullen voeren. Beide teams zegevierden resp. over Donato 2 en Donato 1. Ver dere uitslagen: O.D.I.-Disnie 2 7—3, O.D.I. 2-Disnie 2 5—5. Stand: Treffers 2 3 3 0 0 6 Dito 2 2 2 0 0 4 Donato 2 10 12 O.D.I. 2 10 12 O.D.I. 2 2 0 1 1 1 Disnie 2 3 0 0 1 0 Treffers 3 10 0 10 Donato 2 10 0 10 Uitslagen Junioren-klasse West Friesland: Komeet A-St. Victor A 19. Komeet A-St. Victor B 4—6; Dito B-D.T.O. A 0—10, Dito B-D.T.O. B 2—8; Treffers C-Dito A 19; Treffers B-Treffers A 1-9. de grens avond WENEN, 28 Oct. In het huis van de messen maker Anton Fleischacker in Kufstein-Zell bij Duits-Oostenrijkse regent het iedere stenen en zand. Men is er nog niet achter, wat de oor zaak kan zijn. Het begon een week gele den in de slaapkamer van Fleischacker's vijf kinderen. De gendarmes, die er bij ge roepen werden, vermoedden een grapje. Zü hielden de han den van de kinderen vast. Zo dra het licht uitging, begon het gekletter. Als het licht aanging, hield de geheimzin nigheid op. De volgende avond werden de kinderen bij een buurman te slapen gelegd. Daar gebeur de precies hetzelfde. Maandag stuurde men een speciaal benoemde commissie van onderzoek naar Flei schacker's huis, Zellerstrasse 26. Zolang de commissie bleef, gebeurde er niets, maar nau welijks had zij haar hielen gelicht, of de stenen regen be gon weer. Vele bewoners van Kufstein geloven, dat er geesten in het spel zijn. De politie echter ver denkt de oudste dochter, een 20-jarig meisje. „Wij zijn er zeker van, dat zij het doet. Ze wordt nooit geraakt, maar hoe ze het klaarspeelt is een raadsel, dat we nog niet hebben opgelost." Het Tweede Kamerlid de heer Egas heeft aan de ministers van Sociale Zaken en Volksgezondheid en van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening schriftelijk de volgende vragen gesteld: 1. Is het de ministers bekend, dat de uitkomsten van de visserij op het IJselmeer dit jaar zodanig slecht zijn, dat zeer vele schepen niet meer uitvaren, als gevolg waarvan tientallen vissers ge dwongen zijn in de D.U.W. of elders te gaan werken, zodat zij uit nood hun schip en beroep heb ben moeten verlaten? 2. Indien vraag 1 bevestigend moet worden beantwoord, zijn de Amsterdammers op roof in de Zaanstreek Het afgelopen weekeinde wer den twee jeugdige Amsterdam mers door de Zaandamse politie op heterdaad betrapt toen zij trachtten in te breken in een kantoor aldaar. Een der aangehoudenen heeft thans bekend ook schuldig te zijn aan een inbraak, enige tijd ge leden gepleegd bij de firma Ter wee in Zaandam, waar het hem overigens niet gelukte de brand kast te forceren en hij zich te vreden moest stellen met de post- zegelvoorraad. De Amsterdammers zijn over gegeven aan de politie te Koog aan de Zaan, die rekening houdt met de mogelijkheid, dat zij ook debet zijn aan de vele inbraken, die de laatste tijd in Koog aan de Zaan zijn gepleegd. ministers dan niet van mening, dat deze ontwikkeling ernstig moet worden betreurd? 3. Zijn de ministers dan tevens niet van mening, dat met het ver strekken van sociale bijstand aan de vissers niet moet worden ge wacht, maar dat deze uitkeringen direct behoren te worden gedaan, en zijn de ministers alsdan bereid te bevorderen, dat degenen, die in de D.U.W. werken als gevolg van het feit, dat de sociale bij standsuitkeringen nog niet wor den gedaan, alsnog kunnen terug keren? 4. Indien de ministers met het gestelde in de vorige vraag kun nen instemmen, is het dan tevens niet gewenst, dat overwogen wordt bepaalde gemeenten met meer dan 50 pet. in de kosten te gemoet te komen, opdat bepaalde vissers niet de dupe worden van een gebrek aan middelen in ge noemde gemeenten? Nationale briefkaartenactie ROTTERDAM, 28 Oct. Het Jeugd Rode Kruis heeft ook dit jaar een nationale briefkaarten actie uitgeschreven. Reeds zijn circa 6500 jongens en meisjes bezig kaarten van een tekening te voorzien, welke als kerstgroet zullen worden verzon den naar de patiënten in de ver schillende ziekenhuizen en sana toria, naar de tehuizen van ouden van dagen en naar de patiënten in het Nederlands Sanatorium in Davos. Kinderen van alle gezindten hebben zich groepsgewijze bij deze actie aangesloten.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 7