I 76-jarige Dominici bekent Wereld-veteranen Federatie ook voor Duitsers? Moord op de Drummon na vijftien maanden opgehelderd Twee doden te Schoorl Vandaag Benelux-overleg te Brussel De aankomst van een vliegtuig Aanrijding te Breezand Dagblad voor Alkmaar en omgeving Onder duinzand bedolven ■DING 3 dagen verhoord Vliegtuig nog niet gevonden IN IJSELMEER Dodelijk ongeval bij T wij zei Rapport politieke eenheid gereed Tousseul te Aken gearresteerd EEN VAN „BREDA" „Geen oorlog om Triëst WIJ WAREN BIJ: EEN ZWARE BESLISSING Spaans schip op elopen mijn g, Onderscheidingen in Addis Abeba 13-jarig meisje gedood; twee andere ernstig gewond Sint Maarten I iteen een char- van sierraad en judvergulde ket- :r, gecombineerd iaar siedlesje, ge en parfum I je dat door len begeerd! en U ontvangt onder rembours vrouw zal willen It in volgorde van ntvangtU tevens: PRE van prima srlingen, Postbox 29. ESIRÉE. Tevens levert N CHYPRE. JICAXIE soefeningen lichtigen, die op 16 'soefeningen te Ede omen, lopen de vol- Haag HS v. 8.52, L3, Rotterdam CS v. Dordrecht v. 9.45, i v 10.33, Beesd v. Tiel v. 11.09, Nij- 12.14 2) Maastricht nond 'v. 9.48, Reuver .eer a. 11.02, v. 11.10, v 12.16., Ede-Wage- ichtigen met boven- ten van deze extra- aartoe op een dusda- plaatsen vertrekken, e station aansluiting dienstplichtigen, die, -an bestemming geen i de bovengenoemde un lastgeving reizen 1 na 06.59 uur. 5 et. p*r qrctt Sus derlamd, Buitenhaven nsdag 1 December '53 Cantine, Buitenhaven, aanbesteden: rAN GROENTEN aan Loninklijke Marine te ende 't le kwartaal 54 ijvingsbiljetten zullen ting ad f 1.— op post- van de Officier van dnunandant Zeemacht worden afgehaald aan ïder. iken, en daarom ben S voor loten van adel- l zwaar en moeilijk 2 mee de eindjes aan is nu luisteren, wat - i jaben jij het? - i van de wegwijzer dan zal hij wel Z il mijn maatregelen - tgedoste persoon de weg te zinken in de Onkundig van dit /erholen, die zo juist de herbergier vroeg: t weer?" „Het zal ite de dikke waard. gen vooruit. Ik denk, en. I NOORDHOLLANDS Abonnementsprijs 6,20 per kwartaal, 2,07 per maand, 0,48 per week, Inclusief Incasso. Advertentie-tarief per editie 16 ct per mm, minimum 2,50; in alle edities 26 ct per mm, minimum 4, familieberichten 20 ct, resp. 30 ct per mm. Bij contract belangrijke korting. Directeur: E. J. M. Stumpel. Hoofdredacteur H. N. Smits. Bankrelatie: Ned. Credietbank. Kantoren: Hoorn, Draaf- singel 59, tel. '4243 en Grote Noord 77, tel. 4362 K 2290; Alkmaar, Ritsevoort 52, tel. 2046 K 2200; Den Helder, Keizerstraat 89, tel. 2800 K 2230; Schagen, Ged. Gracht 39. tel. 459 K 2240. Buiten God is 't nergens veilig (Vondel) Maandag 16 November 1953 - 49e Jaargang - Nummer 12935 DIGNE, 15 November. De Officier van Justitie Louis Sabatier heeft vandaag verklaard, dat Gaston Dominici bekend heeft 15 maanden geleden de Britse voedsel deskundige Sir Jack Drummond, zijn vrouw en hun 11-jarige dochter vermoord te hebben. Volgens Sabatier heeft de 76- jarige boer verklaard, dat hij de daad, die op 5 Augustus 1952 ge pleegd werd, alleen begaan had. De Britse geleerde en zijn vrouw lady Ann werden doodgeschoten en van hun dochter Elizabeth werd de schedel ingeslagen. De politie had haar onderzoek ir. de drievoudige moordzaak drie dagen geleden heropend. Sinds dien is de oude boer vrijwel on onderbroken ondervraagd. Tot Zondagmorgen had hij hardnekkig ontkend iets met de moorden uitstaande te hebben, hoewel zijn beide zoons Gus- tave en Clovis de politie reeds verteld hadden dat him vader de dader was. „Je hebt het gewonnen, m'n jongen", had de oude boer tegen Sabatier gezegd, toen deze hem de bekentenis ontwrongen had. De Officier deelde de pers ech ter mede niet geheel voldaan te zijn over Dominici's relaas van de moorden. Hij zei, dat Dominici's verklaringen niet overeenstem den met ander bewijsmateriaal, dat zich in handen van de politie bevindt. De bekentenis Op een persconferentie heeft rechercheur Georges Harzig van avond medegedeeld, dat Gaston Dpminici. het volgende heeft ver klaard. 's-GRAVENHAGE, 15 Nov. Dit weekend werden de opspo ringswerkzaamheden naar het vliegtuig, dat sinds Donderdag wordt vermist, onverminderd voortgezet. Schipper Mol uit Vo- lendam, die Vrijdag de haven van Volendam binnenliep, vertelde Donderdag tussen elf uur en half twaalf, toen hij aan het vissen was ter hoogte van Lelystad, een knal te hebben gehoord en daar na een waterzuil te hebben zien opspuiten. Naar aanleiding van deze mededeling is gisteren in de loop van de dag de plaats vast gesteld, waar het vliegtuig moge lijk zou zijn neergestort, zes kilo- nieter Oostelijk van Lelystad in het IJselmeer. Vanmorgen is ds mijnenveger „Texelstroom" uit Den Helder uitgevaren om op de aangegeven plaats, die is afgezet niet een rode vlag, te gaan dreg gen. Vanavond was nog niet be kend, of dit dreggen resultaat heeft gehad. Indien nodig gaat men hier morgen nog mee door. De rivierpolitie van Harderwijk zal dan ook uitvaren. Ook hebben twee Dakota's van de transport- afdeling van de Kon. Luchtmacht vandaag boven Nederland langs de kust van de Noordzee en boven het IJselmeer en boven de Bies- bosch gepatrouilleerd. Echter ook zonder resultaat. Ongeveer 2000 toneelcostuums zullen wegens verandering van directie der stichting Amsterdams Toneelgezel schap" Dinsdag in de hoofd stad worden geveild. Een to- neelcostuum van wijlen me vrouw Mann-Bouwmeester trok zeer de aandacht van een bezoekster, die op een der kijkdagen de collectie kwam bezichtigen. Zoals gewoonlijk was hij tegen middernacht aan het jagen ge weest. Hij kwam bij de auto van Drummond, zag een vrouw lady Ann Drummond en was toen dichterbij gekomen. De vrouw zag of hoorde hem en gaf een gil. Daarop werd Sir Jack Drummond wakker, die woedend vroeg, wat hij daar uitvoerde. Er ontstond een twist, er vielen klappen en toen had Dominici in woede Sir Jack neergeschoten en daarna Lady Ann. Hij had ook op het meisje Eli zabeth geschoten, doch haar niet geraakt. Het meisje was gillend naar de rivier gerend: hij was haar achterna gegaan. Het kind was op de knieën gevallen, had het hoofd met de handen bedekt en om genade gesmeekt. Hij had geen kogels meer gehad en had haar toen met de kolf van zijn geweer de hersens ingeslagen. Harzig deelde mede, dat het onderzoek wordt voortgezet om vast te stellen of de zonen Gus- tave en Clovis medeplichtig aan het misdrijf zijn geweest. Vólgens Harzig trachtte de vader Gustave te belasten, doch tot dusver zijn er slechts bewijzen, dat Gustave en Clovis alleen na de moord hun vader geholpen hebben de sporen ervan uit te wissen. De zoons zijn naar hun woning teruggekeerd. (Van onze correspondent) SCHOORL Zaterdagmorgen had bij de zandmennerij te Har gen onder de gemeente Schoorl een ernstig ongeluk plaats, waar bij twee mensen om het leven kwamen. Bij het laden van vrachtauto's met zand benodigd voor de kalkzandsteenfabriek te Schoorl- dam, kwam op een gegeven mo ment een gedeelte van het duin naar beneden, waarbij de 62- jarige gehuwde voorman A. Delver en de 17-jarige N. J. de Vet uit Warmenhuizen onder het zand werden bedolven. Hoewel het reddingswerk onfniddellijk ter hand werd genomen en laatst genoemde slachtoffer vrij spoe dig werd uitgegraven bleken de Ambtenaar Indonesisch H. C. verongelukt LEEUWARDEN, 15 Nov. Hedenmiddag omstreeks 13 uur is op de rijksstraatweg Groningen- Leeuwarden bij het dorpje Twij- zel een ernstig auto-ongeluk ge beurd, waarbij de 48-jarige amb tenaar bij het Hoge Commissa riaat Indonesia drs R. Oemar Said uit Den Haag het leven verloor. De auto reed in de richting Groningen, toen plotseling een band knapte. De wagen schoot over de weg en kwam in een sloot terecht. Het bleek, dat van de bestuurder de borstkas was ingedrukt door het stuurrad. De vijf kinderen van de overledene, die met hun vader waren mee gereden, zijn er wonder boven wonder goed afgekomen. levensgeesten reeds te zijn ge weken. Ook de heer Delver, die pas na veel moeite werd bevrijd, werd levenloos van onder het zand weggehaald. Een derde ar beider kon nog juist op tijd wor den gered. De 17-jarige de Vet snelde te hulp, toen hij zag hoe de 62. jarige A. Del ver onder het zand werd bedolven. Helaas moest de Vet zijn hulpvaardigheid met de dood bekopen. Hij werd door 'n tweede zandlawine eveneens be dolven en is ook onder het zand gestikt. (Van onze correspondent) Naar wij uit goede bron heb ben vernomen zou de commis sie van het Centrum voor Staat kundige Vorming, die indertijd op verzoek van de K.V.P.-leiding het vraagstuk van de politieke eenheid der katholieken in stu die heeft genomen deze studie thans hebben beëindigd. Dezer e dagen zou de commissie voor de laatste maal bijeen zijn. ge weest ter vaststelling van haar formuleringen. Men mag dus verwachten dat het rappport, waarin zij haar bevindingen heeft neergelegd, spoedig tegemoet kan worden gezien. BONN, 15 Nov. De zesde van de zeven Nederlandse oor logsmisdadigers, die indertijd uit de gevangenis te Breda ontsnap ten en naar West-Duitsland vluchtten, Antoine Tousseul, is gisterenavond door de Duitse politie te Aken gearresteerd, al dus wordt medegedeeld door de Nederlandse ambassade alhier. Nederland heeft volgens de ambassade onmiddellijk om zijn uitlevering verzocht. De Duitse politie te Aken heeft bekendgemaakt dat de 42-jarige Antoine Tousseul was herkend door een Nederlander, toen hij met andere arbeiders bezig was een vrachtauto té lossen. BRUSSEL, 15 Nov. (Telef). De ministers van Buitenlandse Zaken, Economische Zaken, Financiën en Landbouw van de drie Benelux- landen zullen Maandag in de Wetstraat bijeen komen. In bevoegde kringen is verklaard, dat het hier niet niet gaat om de algemene ministersconferentie, welke nog steeds in het stadium van voor bereiding verkeert. In de bijeenkomst van Maandag zullen echter wel enige belangrijke vraagstukken worden besproken. Een eenmotorig transportvliegtuig van de Amerikaanse marine stortte neer in een van de nauwe straten van Napels, waardoor de bovenste verdieping van een van de huizen zwaar werd beschadigd. De piloot en twee passagiers van het vliegtuig kwamen om het leven, evenals een burger in het vernielde woonhuis. Het ongeluk gebeurde in de nabijheid van het vliegveld van Napels, Capodichina. Matrozen van de Amerikaanse Marine doorzoeken de wrakstukken. VERKLARING VAN TITO BELGRADO, 15 Nov. In een alhier gehouden rede heeft presi dent Tito vandaag over Triëst het volgende gezegd: „Joego-Slavië zal om Triëst niet ten oorlog trekken. Wij zullen Triëst niet met geweld nemen en wij houden er, niet aan vast, Triëst te krijgen, omdat wij we ten dat ze het ons niet zullen geven. Maar wij zullen hardnek kig de gehele zone A van het vrije gebied van Triëst blijven opeisen, omdat die een deel van ons nationaal grondgebied is, waarop wij ten volle recht heb ben". Telefonisch gevraagd, wat de president met „Triëst" bedoelde, verklaarde de plaatsvervangende minister van buitenlandse zaken, dr Ales Bebler, later, dat Tito bedoelde „de stad Triëst zelf en niet de gehele zone A". Kind door wolf yerslonden TEHERAN, 14 Nov. In de buitenwijken van het plaatsje Harroabad in Azerbeidsjan is een 7-jarig jongetje door een wolf verslonden. De ministers zullen, op basis van de Haagse Protocollen van 24 Juli, de aspecten van de eco nomische politiek in Beneluxver- band bespreken. Deze protocollen zijn toen eenvoudig geparafeerd, maar wegens meningsverschillen over de redactie konden ze niet getekend worden. Het waren de Nederlandse ambtenaren, die hier over moeilijkheden maakten. Thans, zo is van Nederlandse zijde meegedeeld, zijn deze moei lijkheden opgelost en kan tot ondertekening worden overge gaan. Wat de binnenlandse economi sche politiek aangaat is er sprake van om de invoer van zekere Nederlandse producten te beper ken en een lijst op te stellen van Nederlandse producten, waarvoor geen transmissiebelasting meer zal worden terugbetaald, als ge volg waarvan de prijs van deze producten met een overeenkom stig bedrag zal stijgen. België op zijn beurt zou zich verplichten geen nieuwe invoer- belasting te heffen op sommige Nederlandse producten. AMSTERDAM. Sinds jaren komen en gaan dagelijks hon derden vliegtuigen naar en van de befaamde Nederlandse lucht haven Schiphol. De aankomst van een vliegtuig, zelfs al komt het helemaal uit Australië, is dus op zich niets bijzonders. Maar het is altijd aantrekkelijk, vooral voor iemand, die hier geen dagelijkse gast is, het drukke gedoe op deze luchthaven gade te slaan. Men hoort hier alle talen der wereld, het is er een internatio naal trefpunt voor de al dan niet „verenigde" naties. De luchtreu zen en luchtreusjes komen uit Indonesië of Hamburg, uit Ge neve of Parijs, uit Sydney of New York, en met deze lijst is de aardrijkskunde op Schiphol nog lang niet uitgeput! Wij kwamen er voor de Lockheed Constellation „Maastricht", die onze reporter uit Australië terugbracht. O, voorlopig blijft de sfeer van zijn aanwezigheid en zijn rondneuzen daar ten behoeve van onze lezers nog gehandhaafd. Zijn geest is er nog, en in de komende dagen zal dit uit een aantal artikelen nog blijken. Vliegtuigen-en-route zijn gezellig als vrouwen. Er bestaan schema's, plannen en dienstrege lingen, maar er bestaan ook weersomstandigheden en techni sche verrassingen. Wij zouden er om zes urn- Zaterdagavond zijn, omdat de „Maastricht" dan „vol- gens-nader-plan" zou landen. Het sou eerst Vrijdagavond 22.15 uur zijn, toen ruim 24 uur later en tenslotte Zaterdag 18 uur. Maar, op dat uur stond er op het waar schuwingsbord: het wordt 20.30 uur! En dan wachten maai-. Een prettige tijdpassering overigens, in deze warme, kleurige sfeer van allerlei volken en talen en typen. De eerste ontmoeting hebben we met een collega uit de hoofdstad (als het mag van dr Beel!) en hij zegt te wachten op het vliegtuig uit Madrid. Vanzelf vroegen wij, of Sinterklaas zijn paard vooruit stuurde, maar het bleek te gaan om een televisie-ster, die inder daad tien minuten later op de kiek stond. Toen wij maar weer wachten en kijken. Naar ge bruinde piloten en blonde ste wardessen, die tbuis-vliegen of uitfladderen. Dan komen koks en kellners in actie: het vliegtuig uit Hamburg heeft een 25-tal scheeps- machinisten „afgeleverd", alle maal jonge kerels, die voor en aleer ze him boten gaan beman nen, eerst nog even „volgens- plan" op Schiphol gevoed worden. En wij maar kijken en wachten. En, in een sombere bui, maar puzzlen, wat voor mensen het allemaal zijn, die naar verre oor den gaan of van Oost en West aankomen. Spionnen of andere misdadige elementen, die overal ter wereld hun „stiel" vinden? Bankroetiers of diplomaten (ove rigens ten onrechte in één adem genoemd), die eveneens her en der neerstrijken en opstijgen? Eerbare zakenlieden en invloed rijke kooplui? Wat al niet! Daar klinkt „de lieve stem", niet van Florence Barclay, maar van de kwieke grandstewardes: de „Maastricht" landt. En Jan On- stenk landt mee, heelhuids en fit, na, op twee dagen na, acht weken achter emigranten en emigratie- mogelijkheden en -moeilijkheden te hebben aangejaagd. Hij is er, van de acht vertrokken journalis ten, alléén nog met collega Schul van het A.N.P. De andere zes zijn her en der nog uitgestapt, ergens in Manilla of India of daar in de buurt. Die twee zijn, vooralsnog, „de enige overlevenden" van het op 21 September vertrokken dub- bel-kwartetMaar ze zijn dankbaar en voldaan en boorde vol mooie (en ook wel minder - mooie) herinneringen en stof voor belangwekkende copie. Voor de rest vertelt onze man dat alle maal wel in de komende dagen. Het leven gaat verderop Schiphol. Over een uur komt Mansholt uit New York terug, maar wij kunnen op hem, met alle respect, niet wachten. Van zes tot negen uur, begonnen met een Spaanse televisie-ster, tot aan de verwachte aankomst van een minister, en daartussen een col lega uit Australië, het is voor een doodgewone krantenman, die het als regel bij de Nederlandse pol ders houdt, voorlopig genoeg. H.N.S. 's-GRAVENHAGE, 14 Nov. In een vergadering van de „Council" van de Wereldveteranenfederatie is vandaag eenstemmig besloten de V.D.K., de anderhalf millioen leden tellende West-Duitse Bond van Oorlogsslachtoffers, voor te stellen als lid van de Wereld veteranenfederatie. De assemblee, die Maandag begint, zal uit eindelijk over de aanvraag beslissen. De reactie van Harold Russell, de Amerikaanse veteraan uit de film „De beste jaren van ons leven", was hierop: „Ik ben er vrij zeker van dat de assemblee van harte de Duitse aanmelding zal accepteren". Mevr. Malthe-Brun, secretaris generaal van de „Deense vetera nen van de strijd voor de vrij heid", is een van de 120 gedele geerden naar het wereldvetera- nencongres die beslissen moeten over de toelating van een Duitse oorlogsveteranen.groep tot de fe deratie van wereldveteranen. De ex-korporaal van een pant serkorps, Gerd Brinkmaan, zal de Duitse zaak aan de assemblee voorleggen ten behoeve van an derhalf millioen medeleden. Het besluit over deze toelating moet mevr. Malthe-Brun niet licht vallen. Bij zich draagt zij steeds de brief van haar zoon, die op BIJ TERSCHELLING TERSCHELLING, 16 Nov. Tegen middernacht heeft het Spaanse stoomschip „Alkara" ter hoogte van het lichtschip Terschellingerbank geseind dat het dringend sleepboothulp no dig had. Waarschijnlijk is de „Alkara" die 2200 brt. meet, op een mijn gelopen. De sleepboot „Holland" van rederij Doeksen is van Ter- schelling uitgevaren. ADDIS ABEBA, 15 Nov. Prins Bernhard der Nederlanden en keizer Haile Selassie hebben Zaterdagavond hoge onderschei dingen uitgereikt aan vooraan staande vertegenwoordigers van beider landen. Prins Bernhard, die eerder op de dag door Haile Selassie met de Orde van Salomon met het grootlint onderscheiden was, de coreerde de Ethiopische kroon prins met de Orde van Oranje Nassau met het grootlint. MINISTER BEYEN BIJ ADENAUER BONN, 15 November Mi nister Beyen is Zondag per auto in Bonn aangekomen voor zijn eerste officiële bezoek aan de Westduitse bondsrepubliek. Mr. Beyen, die vergezeld is van zijn echtgenote, zal gedu rende de drie dagen van zijn vetiblijg besprekingen voeren met president Heuss, bondskanselier Adenauer, het hoofd van het ministerie van buitenlandse za ken. prof. Hallstein, en met andere regeringsfunctionarissen. 17-jarige leeftijd door de Duitsers geëxecuteerd werd en die aldus begint: „Lieve moeder, vandaag werd ik door een krijgsraad ter dood veroordeeld Een Nederlandse drager van de Militaire Willemsorde, mr W. C. J. van Lanschot, zal morgen het voorstel om Duitse oorlogsvete ranen op te nemen in de Wereld veteranenfederatie steunen. Als hij zijn stem in de Ridderzaal zal uitbrengen, zal hij slechts veertig meter staan van de plaats waar hij tien jaar geleden honderd uren achtereen ondervraagd en mishandeld werd door de nazi's toen hij gevangen was genomen als lid van de Nederlandse onder grondse beweging. „Zes vragen stelden de Duit sers mij", zo zeide mr van Lan schot, „zij werden steeds maar herhaald en gedurende' 4 dagen en nachten kreeg ik eten noch drinken. 36 uur lang stond ik met mijn gezicht naar de muur, ter wijl het mij verboden was mij te bewegen. Ik probeerde niet te denken aan vrienden of familie, want dat had mij misschien zwak gemaakt, en 'dat zou de dood van vele van mijn vrienden betekend hebben". Na het verhoor, waarbij de Duitsers geen succes hadden, werd van Lanschot overgebracht naar het kamp Matzweiler. BREEZAND Zaterdagmiddag j.l. om kwart voor zes vond alhier op de Burg. Lovinkstraattussen Dorrestijn en de Graafeen zeer ernstig ongeval plaats. Drie vrien dinnetjes liepen, met één fiets, richting Ceres, naar huis, na afloop van een repetitie van het kinderkerkkoor. Van achter haar naderde de pannen-wagen van en bestuurd door C. Boerman. Vóór hen uit naderde een andere auto. Wat de oorzaak ook geweest is de Officier van Justitie heeft de zaak in onderzoek maar plot seling was 't gebeurd, en de drie meisjes lagen verspreid over en langs de weg; de 13-jarige Tiny Looyesteijn moet direct dood zijn geweest. Elly Kapitein lag gil lend met een dubbele beenbreuk aan de kant en even verder Alie Vaars met een kniewond, ogen schijnlijk de minst gekwetste. On middellijk was geneeskundige hulp aanwezig, Dr. Olree, de E.H.B.O., terwijl ook de Pastoor Verhoeff aanstonds ter plaatse was, en het H. Sacrament der stervenden toe diende. De plaatselijke politie, o. I.v. Burgemeester Mijnlieff en de Verkeerspolitie arriveerden even eens spoedig. De Z.E. Heer Pastoor verwit tigde de betrokken ouders van het droevige ongeval, hun kinde ren overkomen. Al spoedig was er een zieken auto uit Den Helder aanwezig en ook Dr. Swaters uit Juliana- dorp. 't Stoffelijk overschot van de 13-jarige T. L. werd zolang in garage De Graaf bewaard, en later naar Alkmaar vervoerd voor een gerechtelijk onderzoek. De twee andere slachtoffers werden per ziekenauto van G. Visser uit Anna Paulowna naar 't St. Liduwina Ziekenhuis in Den Helder vervoerd. Beiden hadden een zware hersenschud ding. Er heerste grote verslagenheid in het dorp en medeleven met de getroffen ouders. De begrafenis van 't stoffelijk overschot van T. Looyesteijn zal plaats vinden Dinsdagochtend, na de gezongen Engelenmis van half 9. Een les, die uit dit ongeval getrokken kan worden, is: ga in het donker steeds zoveel moge lijk links van de weg lopen. Dat is voor ieder de veiligste weg. De groepscommandant van de Rijkspolitie te Anna Paulowna verzoekt de bestuurder van de personenauto, die op Zaterdag 14 November te omstreeks 17.45 uur gereden heeft door de Burgemees ter Lovinkstraat van het dorp Breezand, gemeente Anna Pau lowna in de richting de Kooy zich met hem telefonisch in ver binding te stellen K 2230—310 voor het geven van inlichtingen over het verkeersongeval, waar bij de drie meisjes betrokken waren. 's GRAVENHAGE. 14 Nov. In het Algemeen Doopsgezind Weekblad is een artikel ge publiceerd als reactie op het gezegde van de S.G.P. afge- vardigde ds P. Zandt in de Tweede Kamer over de af beelding van Sint Maarten op het bankbiljet van 25 gul den. In het artikel wordt er o. m. op gewezen dat de Dom kerk in Utrecht aan St. Maar ten werd gewijd, evenals de kerken van Groningen, Bols- ward, Frareker Sneek, Does burg en Zaltbommel. Voorts vestigt schrijver er nog de aandacht op, dat St. Maarten op zeer vele gemeen te wapens voorkomt, zoals die van Halsteren, Dommelen, Eehen Tegelen, Houthem, Borgharen. Gronsveld Vree-' land en Maartensdijk.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 1