Jeugdelftal gaf Hollandia de handen vol werk Capaciteiten van gelukkigen liepen sterk uiteen R.K. en Ondanks veldoverivicht verlies voor Alcmaria Aantrekkelijke strijd in Alkmaarse Sportpark Hattrick van Laan velde Hugo Boys tlECOVPl Duinranders zette S.V.W. de voet dwars in Heerliugowaard Draverijen Hilversum Op de keper beschouwd Boksring eist nieuw slachtoffer Gelijk spel in Hoorn Knap technisch spel deed Hoorns publiek genieten Terrasvogels scoorde in 2e helft Selectiewedstrijden Junioren W.G.W. won verdiend Selectiewedstrijden in Egmond aan Zee Nederlands elftal tegen Italiaanse selectieploeg Fikse DREO-zege °P Purmerland Duinra Waard i bkc Pagina 4 Maandag 16 November 1953 Het is gisteren een drukke dag geweest voor de Techni sche Commissie van de afde ling Noordholland. Overal werden selectiewedstrijden gespeeld en als we de compe titieleider van de afdeling, de heer Jan van Ketel, moeten geloven, dan denkt men er heftig aan voor zulke hoogtij dagen een helicoptere te hu ren, waarin dan de hele Technische Commissie plaats kan nemen en overal een kijk je kan nemen, waar ze maar wil. Nu moest ze zich letter lijk in mootjes snijden om in Wormerveer, Alkmaar, Eg- mond en Hoorn acte de pre- cense te geven. Het neusje van de zalm kon men kenne lijk in Hoorn verwachten, want terwijl een altijd glim lachende heer Westenberg bij het station in Alkmaar zijn pupillen in ontvangst nam, ze in een bus loodste en ze veilig en wel in Egmond afleverde, spoedden andere heren zich naar de Jan Pieter Zn. Coen veste. Voorzitter Sougé, vice- voorzitter Muhren, competi tieleider Jan van Ketel, dr Wilmink, Piet Mars, Bartels, het was één verzameling van mannen, die op voetbalgebied in Noordholland bekendheid genieten. Ze gingen allemaal kijken naar de jeugd van Noordholland. De jeugd, waar het toch van moet gaan ko men in de toekomst. Welnu, ze hebben geen ongelijk ge had om daar naar toe te gaan. De jeugd speelde fris van de lever, toonde behoorlijke tech niek en het zo goed als volle dige Hollandia had er de han den vol aan. Aan zo maar elf jongens, die nog nooit met elkaar samen hadden gespeeld en nu een soort voetbalexa men moesten afleggen voor de kritische hoge heren. We willen ze allemaal een pluim op de hoed geven. De Volen- dammerachterhoede was zeer hecht, de beide halfspelertjes toonde weinig respect voor hun oudere tegenstanders en in de voorhoede speelde de in valler rechtsbuiten van Z.F.C- een partijtje „om te zoenen". Het meeste respect hebben we feitelijk gehad voor de D.T.S.-er Feller, die dapper meehielp aan het 22 gelijke spel en geen moment in de knoei kwam met het veel hogere tempo, dat hij in D.T.S. niet gewend zal zijn. We waren het er allemaal over eens, dat alleen Lamoree iets uit de toon viel. Maar deze jongeman toonde toch wel capaciteiten, hij had een zeer sterke back tegen zich en liep de halve wedstrijd op een kapotte voetbalschoen. De wel zeer jeugdige Alkmaarse Boys speler Wagemaker en de Racing midvoor completeer den de voorhoede op uitste kende wijze. „Zo'n elftal een paar maanden bij elkaar en ze worden op hun sloffies kampioen van de tweede klas", hoorden we Willem Goudswaard, ex-keeper van H.R.C., mompelen. Willem had gelijk, met deze jeugd be hoeven we in Noordholland niet bang te zijn voor het spel peil. Als er nu eens een lid van de „Grote Technische Commissie" was geweest. U weet wel van dat winnende Nederlandse elftal, misschien hadden ze dan wel gezegd: „We hadden dat aanbod van de afdeling Noordholland om inplaats van het Noordelijk elftal tegen het Oosten te spelen, toch maar moeten aan nemen" Nu was er slechts een aanbod van 'n Oostelijke B- ploeg tegenover gesteld. Waar voor de overwinnaars van het Amsterdams elftal (Zaandam 1—0), hartelijk bedankten. Enfin, eens zullen we in Noordholland boven het IJ toch wel gewaardeerd worden, hopen we, de heer Gerrit Kruyver komt toch uit Zaan dam en die kan een hoop voor ons rayon doen, nietwaar? Of moeten eerst clubs als Z.F.C. Volendam of Westfrisia eerste klasser worden? G. T. De bokssport heeft opnieuw een slachtoffer geëist. Boy Chapman, een 22-jarige lichtgewicht uit Queensland overleed in het ziekenhuis te Brisbane nadat hij in een gevecht in de 12e ronde in elkaar was gezakt. (Van onze sportredacteur) De ontmoeting tussen het K.IS.V.B.-jeugdelftal en Hol landia is in een gelijk spel geëindigd. Alleen al aan die uitslag is het te ziendat de tweede klassers een hele „hijs" aan de jeugdige knapen hebben gehad. Het feit, dat Hollandia met enkele invallers binnen de krijtlijnen verscheen, mag daar niets aan afdoen. Want ook volle dig zouden de roodwitten van het technisch knap spelend jeugdelftal de handen vol hebben gekregen. Er huisden verschillende goede spelers in het jeugdelftal en de keuze-commissie is zeker niet on tevreden van het terrein gegaan. Er was een achterhoede, die uit louter Volendammers bestond en die bij de heer Muhren, Volen- dams voorzitter, ongetwijfeld ge noeglijke gedachten zal hebben opgeleverd, er was een doelman, de OSV-er Schouten, die wel wat ballen losliet en daardoor een niet geheel betrouwbare indruk maakte, maar die toch door zijn bravour en uitstekend opstellen, volkomen zijn plaats waard was. De beide halfspelers, klein doch zeer nuttig stamden uit WFC (Smit) en HRC (ten Braak). Zij stuwden de voorhoede uitstekend op. Een voorhoede, dit uit voet ballertjes bestond om van te „likkebaarden". We weten het wel, deze kna pen moeten nog heel veel leren. Ze moeten leren het tempo, waar mee ze een wedstrijd beginnen, te blijven onderhouden, ze moe ten leren door te bijten, kortom, ze moeten de routine nog opdoen, die ze nodig hebben, om straks tot de klasse der uitblinkers te behoren. Maar voetballen konden ze. Die invaller-rechtsbuiten Cor- nelisse van ZFC zou iedere elub zo over willen nemen, al was dan de tegenstand van de Hollandia- back op die kant heel wat minder dan over links, waar de Helder- linksbuiten het heel slecht trof. Toch was deze Lamoree o.i. de minste van het vijftal, den Os (HRC) toonde zich een goede spel verdeler, die de moed heeft, om een voorzet ineens in te schieten. Kalender van de „Grote Prijzen" voor de wereld kampioenschappen 1954 Het congres van de internatio nale motor federatie (F.I.M.) heeft de data voor de grote prijzen, tellende voor het wereld kampioenschap 1954 vastgesteld. 1. Grote prijs van Frankrijk, 30 Mei; 2. Engelse T.T. races 1418 Juni; 3. Grote prijs van Ulster 24 en 26 Juni; 4. Grote prijs van België 4 Juli; 5. Grote prijs van Nederland 11 Juli. Dat ziet men tegenwoordig niet veel meer. De beide binnenspelers waren een klasse apart. Petten af voor de vierde klasser Feller (D TS), die uitstekend meekwam en ook voor de kleine Boys speler Wagemaker. Dit elftal dan dwong Hollandia een gelijk spel af. Een gelijk spel, dat tot stand kwam in de laatste phase van de wedstrijd. Eerst had Hollandia voor de windspelend de leiding genomen. Linksbuiten Oerlemans had de bal uit een corner vlijm scherp voorgezet en Koen scoor de met een lichte kopbeweging, die de bal via de lat achter Schouten deed belanden. Het werd een-een, even voor de rust. Daar was Swinkels debet aan, want hij kopte op zijn doel- verdediger terug, toen deze juist het doel uitwandelde om de bal te onderscheppen. Na de rust kregen de fraaie aanvallen van de „jeugdigen" eindelijk een welverdiende belo ning. Een combinatie ten Braak- Feller-Cornelissen-den Os deed de bal in de uiterste hoek verzeild raken. Dat was twee-een voor de jeugdploeg, die de overwinning roken. De Volendamse achterhoe de kwam lelijk onder druk te staan, toen Hollandia uit alle macht de gelijkmaker wilde for ceren. Daarbij stond vooral Karre- gat als een rots in de branding te verdedigen. Toch werd het nog gelijk. Want vier minuten voor het einde kon Schouten met een mistroostig gezicht een kopbal van de Flart uit het net halen. Een ju weel van een doelpunt overigens (2—2). Ne,(Ierland na Zweden tegen Finland? PARIJS Vertegenwoordigers van de Finse voetbalbond hebben aan de K.N.V.B.-officials op het F.I.F.A.-congres te Parijs het voorstel gedaan om in Mei a.s. een landenwedstrijd tussen Fin land en Nederland te Helsinki te spelen. Het Nederlands elftal komt n.l. 19 Mei te Stockholm tegen Zweden uit en het is de bedoeling van de Finnen, dat de Nederlandse ploeg na de ontmoe ting in de Zweedse hoofdstad, doorreist naar Helsinki, een combinatie van twee ontmoetin gen op één reis maakt, welke ook enkele jaren geleden is uit gevoerd. Het bestuur van de K.N.V.B. zal in zijn vergadering van Za terdag a.s. zich over het Finse voorstel nader beraden. (Advertentie) WONDEN GENEZEN SNELLER MET In de ontmoeting tegen Ter rasvogels was Alcmaria in het veld zonder twijfel veel sterker. Het moge dan waar zijn, dat Alc maria niet bepaald gelukkig was met schieten, aan de andere kant pleit het toch niet voor de kracht der aanvalslinie, wanneer men geen der talrijke kansen weet te benutten. De Alkmaarse withemden be gonnen uitstekend en reeds bin nen 5 minuten werden twee doel punten gescoord, welke echter beiden wegens buitenspel werden afgekeurd. De gehele eerste helft was Alcmaria veel sterker, maar handgeklap te kennen. Niek Dek ker stelde keper v. Wonderen op de proef, maar deze redde keurig. Nogmaals een fraaie kopbal, maar weer redde de D.-doelman. Een corner op het SVW-doel werd de thuisclub noodlottig. Een scrim mage en het was 13 door mid denvoor Hameteman. Kort hier op met nog een 7 min. te spelen, maakte de nu rechtsbuiten spe lende J. Leek er met een laag schot 14 van. Molenaar pro beerde het nog eenmaal met een schot, maar het ging naast en toen de scheidsrechter voor het einde floot, had Duinranders verdiend gewonnen. met veel geluk en dikwijls met kunst, en vliegwerk wisten de Terrasvogels doelpunten te voor komen en een 00 ruststand te bereiken. Na de hervatting speelde Alc maria tegen de wind, maar was desondanks toch meer in de aan val. Alle goede bedoelingen ten spijt kon de AIcmaria-voorhoede er niet in slagen dit overwicht ook maar met 1 doelpunt tot uit drukking te brengen. Een kwar tier na de rust werd een uitval van Terrasvogels Alcmaria nood lottig; de rechtsbuiten van Ter rasvogels wilde een voorzet ge ven, maar de bal kwam voor het Alcmaria-doel. De Vries zou de bal wegstompen, maar miste, waardoor de bal in het doel te recht kwam. 10. Daarna kwam Alcmaria nog meer opzetten, doch hoe de voor hoede het ook probeerde, zij was machteloos en het Terrasvogels- doel bleef gesloten. Ongeveer 7 minuten voor het einde weer een uitval van de Terrasvogelsvoorhoede en 't was 20, welk kunststukje zij een 5 minuten daarna herhaalde. 30. BOCA JUNIOR NAAR EUROPA Ook te Nederland? PARIJS De zeer bekende Argentijnse voetbalclub Boca Junior gaat in December a.s. een tournée door Europa maken. Er worden enkele wedstrijden in Frankrijk, België en Duitsland gespeeld. De K.N.V.B. heeft een aan bieding gekregen om ook in Ne derland een ontmoeting te orga niseren. Het bestuur van de K.N.V.B. zal deze aanbieding nader onder het oog zien. In het elftal van Boca Junior spelen 5 Argentijnse internationals mee. Op het vliegveld „Welschap" te Eindhoven heeft de Ne derlandse Autorensportvereniging in samenwerking met de K.N.A.C. bij wijze van proef Zaterdag sportwagenraces alle over 1 uur) gehouden. Een aantal wagens in de bocht tijdens de wedstrijden in klasse D (1300 tot en met 1500 cc) en klasse F (boven 2400 cc). De Jaguar XK 120 van mej. Joke Maasland (Nr. 65) slipte hier, maar de berijdster wist de wagen weer in het juiste spoor te krijgen. In het Alkmaarse Sportpark nam het C-elftal het op tegen D. De vrij talrijke toeschouwers za gen een aardige wedstrijd, waar in zij talrijke fraaie momenten te zien kregen. Vooral de voor hoede van C combineerde fraai. Het verschil middenlinies en Die van D liet nog el eens een steek vallen, deze linie gaf juist bij C gaaf werk te zien. Linksbuiten Hoogmoed (Jisp) was snel, doch niet technisch, de linksbinnen Krijgsman speelde, vooral na de rust uitstekend. Middenvoor Smit had niet ge noeg doorzettingsvermogen, ter wijl de linkervleugel Kasten (DTS) en Nielen (GVO) zwak was. Tijdens de wedstrijd bleek zat vooral in de dadelijk dat de C-voorhoede ge- achterhoedes. I vaarlijk was. Prachtige aanval- len wist deze linie, goed gesteund door de middenlinie, op te bou wen. D probeerde het ook wei, doch het juiste verband ontbrak. Toch opende D de score, wan neer een halve mistrap van een van de verdedigers, de bal voor de voeten van Smit (DREO) brengt en deze rustig en onhoud baar inschiet. De vreugde is ech ter van korte duur, daar Hobert (CSV) spoedig de stand gelijk maakt. Nog voor de rust brengt dezelfde speler de stand op 21, hetgeen C een verdiende voor sprong geeft. Louwen (Kolp. B.) vindt dit niet genoeg en scoort onhoudbaar, na bekeken spel van v.d. Meulen (Alkm. Boys). De tweede helft brengt een fel aanvallend D-team. Zij vinden Van de spelers vielen onmid dellijk op van Blok (Egmondia) die een fraaie backpartij speelde en linkshalf -van Zijl (RKAFC), die de gehele wedstrijd, zowel verdedigend als aanvallend, pri ma spel liet zien. Spil Hargraeves (Egmondia) viel op door zijn aanvallend spel, terwijl zijn se condant op de reohtshalfplaats de Waard (Alom. Boys) technisch uitstekend werk deed. Linksback van Duin (Egmondia) had te lang plankenkoorts om tot op vallende dingen te komen. Kee per Meyer (CSV) liet met enige cuii nif fraaie reddingen zien dat hij uitechter in de C-verdediging een het ware keepershout gesneden j onoVerkoombaar struikelblok. Er was vrij veel publiek op het SVW-terrein. Duinranders won de toss en SVW trapte af. De eei'ste aanval was voor SVW, maar rechtsbuiten Schouten schoot ver naast. De volgende aanval was voor Duinranders, maar aanvoerder Groenveld red de, wat hij trouwens meerdere malen deze middag deed. De aan vallen gingen over en weer, maar Duinranders beheerste het mid denveld. Het SVW-spel was erg peuterig, terwijl Duinranders het met verre trappen naar midden voor en vleugelspelers probeer de. De wedstrijd was 20 minuten oud, toen de spil van SVW miste. Hametenman, de midvoor van Duinranders, was er als kippen bij (0—1). De S.V.W.-ers trokken nu ge regeld ten aanval, maar door te peuterig spel der voorwaartsen wist de D.-verdediging stand te houden. Van weerskanten kwa men de doelen in gevaar, maar beide kepers brachten steeds red ding. Het SVW-doel ontkwam aan een doorboring toen de rechts back Kobus Berkhout miste. SVW bleef steeds in de aanval, maar niets lukte. We zagen 3 voorhoe- despeiers van SVW missen voor "P het in de dennenbossen en duinen gelegen tgmondia- cheUjk °moment^oor het D.-doef. terrein traden Zondagmiddag twee en twintig van N. H. De bal kwam in het doel, maar V. B.'s beste voetballers tegen elkaar in het veld. De voor ^en D.-overtreding1 gefloten keuze-commissie zal waarlijk stof tot praten genoeg heb ben. Want ongetwijfeld liepen de capaciteiten van de diverse candidatennogal uiteen. Gezien het vertoonde spel zal Noord-Holland uit deze spelers een elftal kunnen samenstellen, dat waarlijk een zware tegenstander zal kunnen zijn voor andere vertegenwoordigende elftallen. was. De voorhoede bleek een ge heel te vormen, met de linker vleugel. Hobert (CSV) en Kaan dorp (Duinranders) als de minst besten. De rechtervleugel v.d. Meulen (Alkm. Boys en Nieuw- veen (Alcmaria) liet, vooral voor de rust goed werk zien. Na rust viel dit duo niet zo op, dank zij vooral het uitstekende werk van de toen prachtig op dreef zijn de van Diepen (St. George). Midvoor Louwen (Kolp. Boys) schoot zowel links als rechts en gaf blijk van goed spelinzicht. Bij het D-elftal vielen op Ary (RKAFC) die als rechtsback vooral voor de rust goed werk leverde. Zijn partner van Die pen kon voor rust niet tegen 't fraaie spel van de C-rechtervleu- gel op, doch na rust revancheerde hij zich prachtig. Keeper de Lange (RKAFC) bleek betrouw baar te zijn. Opvallend waren zijn verre uittrappen. De mid denlinie van dit elftal kon ons niet geheel bekoren. De beste man was Dekker (RKAFC) ech ter zonder op te vallen. Spil de In laatste instantie is het keeper Meyer, die geen thuis geeft. De C-aanval heeft het thans moei lijker dan voor de rust, daar de D-verdediging er thans goed in is. Toch weet Louwen nog een maal te scoren, wederom na goed werk van v.d. Meulen. In deze stand komt geen verandering, ondanks felle pogingen van D. De uitslagen van de te Hil versum gehouden draverijen luidden: Winterstartprijs: 1. Reve de Sophia (N. J. Bloemsaat) 3.02,3, 1.33,1; 2. Rosamunde (A. Haar- selhorst); 3. Querida Detvile (J. v. Leeuwen Jr.). Tot.: w. 3,30; pl. 1,30. 1.50, 1,90: gek. 4,70; cov. 3,80. Polonaiseprijs: 1. Quickness (W. Leeuwenkamp) 3.38,2, 1.31,6; 2. (buiten med.) Monsieur Hollo (E. Kruithof); 3. Quitewell S. (B. U. de Jong): 4. Qui est-ce qui (J. Verkade). Tot.: w. 5,20; pl. 1,40, 1.30. 1.20: cov. 3,—: gek- 4,20. Sambaprijs, le serie: 1. Pepsi Cola (P. M. Smit) 2.43,6, 1.27; 2. Oeke (K. Hooisma); 3. Peter hof (W. H. Geersen); Tot.: w. 3,50; pl. 1,40, 2.—. 1.70: gek. 3,50; cov. 5,80. Samibapriis, 2e serie: 1. Qui- chotte (J. v. Leeuwen Jr.) 2.43,4, 1.26; 2. Oosting's oogappel (F. J. Eerentoerg); 3. Nestkuiken S (B. U. de Jong). Tot.: w. 2,80: pl. 1,50. 3,90, 3.—; gek. 10,80: cov. 16,—. Sambaprijs, finale: 1. Quichotte (S. J. van Leeuwen) 2.43,8. 1.26,2; 2. Pepsi Cola (J. van Leeuwen Jr.); 3. Dead Heat Pe- tenhof (W. H. Geersen). Tot.: w. 2,90; pl. 1,40, 1,30, 1,40; gek 2,90 en 6,20; cov. 2,70 en 4,80. Tangoprijs: 1. Rose Maria (P. A. Strooper) 3.34,8, 1.31,8; 2. Perle d'Amour (K. Hooisma)3. Olyphia S (S. J. van Leeuwen) Tot.: w. 9,10; pl. 3,30. 9,50. 3,80: gek. 8,30: cov. 18,10. Boleroprijs, le afdeling: 1. Querie (F. J. Arzbach) 3.33,4. 1.31,2; 2. Parel Holland C (Jos. Leeuwenkamp); 3. Prince Maire (P. Heynen). Tot.: w. 5,50: pl. 1.70, 1,50. 1,40; gek. 19,10: cov. 3.60. Boleroprijs, 2e afdeling: 1. Odysseus (J. v. Leeuwen Jr.) 3.33, 1.31; 2. Quite Heny (W. B. V. Overeem); 3. Padua (T. A. v. d. Veen). Tot.: w. 7,90; pl. 1,60, 1,30, 2,10; gek. 12,50; cov. 5,80. Walsprijs: 1. Qui Hollandia (W. H. Geersen) 3.25,1, 1.27,7: 2. Nemetor B (B. U. de Jong): 3. Nonnie M (P. A. Strooper). Tot.: w. 1,70; pl. 1,20, 1.20. 2,—: gek. 2,70; cov. 2,50. Hoefslag: 1. Norton Williams (P. A. Strooper) 4.06, 1.26; 2. Oscar Major (J. Wagenaar): 3. Orient Express G (P. M. Smit). Tot.: w. 1,80: pl. 1,10, 1,20, 1,50; gek. 3,60; cov. 3,50. Totale omzet f115.651. 98:1,4(. De open tafeltennis- kampioenschappen van Engeland In de finales van de open tafel- tenniskampioenschappen van En geland sloeg Bergmann (Eng.) in het heren enkelspel Harangozo (Zuid-Slavië) met 2018 (tijd), 21—14, 13—12 (tijd). Het dames enkelspel werd ge wonnen door mej. Linda Wertl (Oostenrijk), die mej. .Rosalind Rome (Eng.) versloeg met 218, 21—13, 15—21 en 22—20. Hugo BoysWGW was 'n aan trekkelijke wedstrijd, maar niet Wit (Kolp. Boys) en rechtshalf een van groot formaat. Voor de T.Z" 1_ _i T Tl X 1 viief n-nt l R rl n f nnn ooit Til tl Q V Kabel (Uitgeest) kwamen niet boven de middelmaat uit. De voorhoede deed het niet .gek, doch zoals reeds gezegd, vond zij in de C-verdediging een vrijwel ondoordringbare veste. Na de rust een fel aanvallend SVW. „Nu zal het dan gaan ge beuren". Tot tweemaal een cor ner op het D.-doel. Het kepers- werk van S. v. Wonderen van Duinranders viel wel bijzonder op. Rustig en zeker stopte hij de vele schoten,. Plotseling werd de bal over linksback Groenveld gespeeld. De SVW-keeper Jaap Buurman kwam uit zijn doel, maar de D.-middenvoor was er I eerder bij en maakte de tweede i goal. (0—2). De middenvoor van SVW Niek Molenaar was te langzaam en steeds wisten de D.-backs in te grijpen. De ex-SVW-er Jaap Smit speelde nog een behoorlijke back partij bij Duinranders. Weer en kele SVW-aanvallen. Rechtsbuiten Bertus Schouten zette fraai voor en Piet Jak maakte een tegen- punt (12). Het publiek was het niet eens met de beslissingen van de scheidsrechter en gaf dit door Nauwelijks had scheidsrechter Sannes „baan-vrij" gegeven voor de aftrap of het in 't zwart ge stoken elftal trok naar voren, waar Hoogendijk (Alkmaar) met een zuiver geplaatst rollertje de Vries (ODIZ) geen kans gaf 01. De oranjehemden voelden zich hierdoor in het geheel niet geïn timideerd, zij lanceerden enkele aanvallen en bij een hiervan kon Haverhoek al direct iets van zijn capaciteiten tonen door met een keurige safe te redden. In deze periode van de strijd onderscheid den zich de beide zwarten-backs Koot (VIOS) en Heddes (SRC), die beiden over een hard en zui ver schot beschikken, terwijl hun kopwerk ook zeker zo goed is. Vos (Berkhout) toonde zich een goede half, door èn in de verde diging èn achter de voorhoede 'n goede steun te tonen, wist hij zich zeer verdienstelijk te maken. Bij een goede aanval der oran jemannen komt Leek (LSVV) vrij voor de keeper te staan, die hij met een zuiver schot passeer de. Het was van een kant jammer dat de oranjehemden steeds .maar weer de buitenspelval hanteerden, waardoor vele mooie combinaties van de zwarten-voorwaartsen een ontijdig einde namen. Langzaam maar zeker wist oranje zijn tegenstander op eigen helft terug te dringen. Verschil lende malen bracht een combina tie van van der Bijl (ODIZ) en Leek (LSVV) de bal zeer gevaar lijk bij Haverhoek (Helder 2), die echter de schoten en kopballen wist te keren. Genoemde doel- verdediger heeft absoluut een zeer goedé indruk gemaakt. De hardwerkende Groot (Flevo) had moeite om zich bij het gezel schap aan te sluiten. Het was jammer echter, dat zijn twee mooie doorbraken geen succes opleverden. Spil de Maar (Meerv. 2) had ook zijn handen vol, maar het ging hem over het algemeen goed af. Hij betekende een waar struikelblok voor de zwarten- voorwaartsen. Een combinatie weer over rechts stelde de midvoor in de gelegenheid zijn elftal aan een voorsprong te hel pen 21. Na de rust was de buitenspel tactiek van oranje helemaal ver dwenen, waardoor de zwarten tot een paar zeer productieve aanval len kwamen. Boon (Helder 2) toonde zich een goede spelverde ler, terwijl Dekker (Flevo) uit blonk door zijn zuivere passes en snelle rushes. Oranje werd weer iets sterker en wist met doelpun ten van de 1-binnen en l.buiten een 41 voorsprong te krijgen. Zwart zette alles op alles en door het doorzetten van Dekker (Fle vo) wist Schoutsen (W.-Friezen) de achterstand te verkleinen tot 42. Even later kreeg Dekker weer een bal die hij zuiver door gaf aan Groot (Flevo). Deze scoorde, maar het was buitenspel. Weinige minuten later wist de doorgebroken Hoogendijk (Alk maar) via de paal te scoren 43. rust gaf H.B. de toon aan, maar juist op het beslissende moment was de schutter zoek. Enige te genaanvallen leverden voor WGW voor de rust twee doel punten op. WGW nam na de aftrap direct het initiatief. Een aanval op de WGW-veste leverde een corner op, maar de bal werd keurig weggewerkt. Onmiddellijk hier na ging het op het H.B.-doel af, en Laan schoot fraai in. Door het te ver opdringen van de H.B.-backs ontstond het 2de doelpunt. Na een uittrap van doelman Polman werd de' bal opgevangen door Ramler die de bal over de backs heen plaatste. Laan was er als de kippen bij Borst kreeg geen DEN HAAG Dr Ir Ottorino Barassi heeft namens de Italiaan se voetbalbond aan de K.N.V.B. het voorstel gedaan om in Januari van het volgend jaar een wed strijd in Nederland te organiseren tussen het Nederlands elftal en een Italiaanse selectieploeg. Dr Barassi zal tevens gaarne zien, dat Nederland een return wedstrijd in Italië zal spelen. Hoewel de onderhandelingen tussen de K.N.V.B. en Italië nog moeten beginnen zal men in de kringen van de Nederlandse bond niet bij voorbaat afwijzend staan tegenover het voorstel van Dr Barassi. In Maart zal Nederland tegen de officiële Engele amateur- ploeg uitkomen, waarin de spelers van de Nederlandse elftalclub niet in actie komen in een oefenwed strijd, Daarom zal het van groot nut kunnen zijn, dat zij in Januari deze ontmoeting tegen een Ita liaanse ploeg spelen, aangenomen althans, dat de competitie in ver band met een eventuele vorst periode geen stagnatie zal onder vinden. en keeper kans, 20. De aanvallen golfden op en neer en in de 15e minuut na de thee maakte een van de backs van H.B. hands in het beruchte gebied. De toegestane penalty werd door Deken in een doel punt omgezet. Door een mooi opgezette aan val wist Laan de bal in een mooie ren op zijn schoen te krij gen en zo nummer 3 in de tou wen te jagen. Beide voorhoedes werden aan ihet werk gezet maar wisten niet meer te doelpunten. De wedstrijd bleef aantrekkelijk. Wat Hugo Boys ook probeerde, zij kon geen verandering in de stand brengen. Een overgelukkig WGW kon het terrein verlaten. Na de aftrap is DREO ge steund door de wind steeds in de aanval. De achterhoede van Purmerland wordt danig op de proef gesteld. De voorhoede van DREO weet voor de rust dit voordeel slechts eenmaal door Zomerdijk in een doelpunt om te zetten (10). Wanneer Purmerland door breekt weet spil van Straaten 'n zeker doelpunt met de hand te keren. De toegekende penalty wordt echter recht op keeper Oudejans afgevuurd, die hier wel raad mee wist. Na de thee was het Jan Verdonk die er 2-0 van maakte. Purmerland pro beerde steeds in de achterhoede van DREO door te dringen. De rechtsbuiten in buitenspelpo- s'itie scoorde de enige tegen- goal (21). Al spoedig maakte Jan Pronk er 31 van. Nogmaals kreeg Purmerland door 'n hands bal een penalty. Ook deze wist keeper Oudejans te keren. Aan de andere kant demonstreerde de spil hetzelfde. De doelschop werd door Jan v.d. Graggt wel benut (41). Met deze stand kwam het einde. Scliagen wint van Sladky DORTMUND Een wedstrijd over zes ronden tussen de voor malige kampioen van Nederland, licht-zwaargewioht. Willy Scha- sen, en de Duitser Guenther Sladky. is vandaag door de Ne derlander op punten gewonnen. Natuurlijk zijn e petitie slechts sc, gen uit de bus ge van Zuid-Nederla en dat met zo'n s voorts de zege va op de onderste p, Schoten in 2B bi Helder, op de rat In 2A dus een veri van Holland op Raj Utrechtse club moet i zijn thuiswedstrijden vechten, die hen va plaats moet houden zijn ze in die opzet HRC prijkt daar nu het ons eerlijk vraagt niet, dat Racing, vechtlust en zijn behc dige spelers (we zage en den Os heel v werk doen in Hoon plaats zal blijven. M. er uit een heel ande: tapt moeten worden o tijdig te verzetten. H terde ZVV, dat wee West-Frisia nog zo k had gegeven. 2e klasse A: West-Frisia Zeeburgia WA ZFC Hollandia HFC Rapiditas Holland DWV ZVV HRC 6 5 5 5 6 7 6 7 5 6 6 In 2B verspeelde meer een punt tegen aan bengelende Schotc ben in de Amsterdan ernstige kampioenscan zien, en dit gelijke spe in die richting. KFC met winnen. De Kog de onderste helft van door de 21 zege op c nu vaarwel gezegd. 2 e klasse B: HVC KFC Watergraafsmeer De Kennemers UW Volendam De Spartaan HFC Helder Schoten 6 Weer v j AIcmari In de derde klasse voor Alcmaria Victrdx densgeschiedenis. Kans ze tegen JOS verled kansloos waren ze oc tegen het zwakkere Te De cijfers 3—0 zijn al teloos. In deze afdeling Amsterdamse JOS nu genomen, dank zij een °PT haar rivaal „Rival< 3A won Purmer, ADO en bevestigde da: kracht op eigen terrer 3e klasse A: DEM CSV Alkm. Boys Beverwijk KW Zaandijk ADO '20 Purmersteyn WSV '30 HSV Alw. Forward EHS 3e klasse B: JOS ZSGO Rivalen Vitesse '22 TOG Terr as vogels Velsen Ripperda Wilskracht Alcm. Victrix DEC Kinheim 6 6 6 6 6 6 7 7 6 6 7 6 7 6 6 7 6 6 6 7 6 0 6 0 T RKAFC In 4A heeft RKAFC Piaa?s weer ingenom* speelde niet en daarvai de Alkmaarders dankbaa «emaakt. Het was inden zo gemakkelijk om van is winnen. Tenslotte w toch een 3-2 zege, ochagen op de voorlaati terecht kwam. Want ZA uit zÜn slof. Met 6—2 werd Oudesluis omgeving geklopt. In stegen de Poldersen i Plaatsen. Grasshoppers niet veel op eigen terre gisteren stoofden BKC wouders toch een lelij) Met een 5-3 nederla grasshoppers weer inru' Wordt daar toch wel zee r? gespeeld dit seizo Grasshoppers. RKeAFGaSSe A: DTS Li mm en Succes vzv Watervogels Lra&shoppers Oudesluis behagen Texel 7 6 7 6 6 6 6 7 7 7 7 6 1 sJaktl8 ei]ldigde de des fdstriJd tussen l ^endelft m een gelijk

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 4