I. RAD 80-jarige heer Keysper ontving zilveren ere-medaillevan de gemeente K.A.B.O. vierde het veertig-jarig bestaan Verkoop van overtollige meubelen enz. I Een servies uit I is een sieraad in Uw huis 1 Minis Kath. Hoogste eerbetoon van de stad Nieuw vaandel ingewijd Derde lustrum van L.T.J. op uitbundige wijze gevierd AGENDA Pagina 2 Dingdag 17 November 1953 „De gouden kooi" ft a 90 De verkoop vangt aan WOENSDAG 18 NOVEMBER om 9 uur Alléén aan particulieren Bilderdijkstraat 73-87 - Amsterdam Oudermiddag Don Bosco-groep Succes op honden tentoonstelling AVANTI Bijeenkomst besturen R.K. Verenigingen Sint Nicolaasfeest ouden van dagen J.G. helpt Sint Nicolaas Voortreffelijk toneelspel VICTORIA Forever Amber Klaverjassers opgelet R.K. Tennisclub „S.E.T." HARMONIE „Botsende hartstochten" H.S.V.-ers houwen nieuwe kleedlokalen Zon in de schoorsteen Tentoonstelling vrijetijdsbesteding OUDERAVOND A.F.C.-NIEUWS Succesvolle avond van D.O.V.E.S. WEERSVERWACHTING Godsdienstdiploma A Burgerlijke Stand mm Klaverjasdrive voor Bergens Harmonie Boot met liout TEMPO'S VOLLEYNIEUWS Gratis logies Klaproosdag De martelaar St< Amaieurtone in ons Tol in Lein opgehev pro gr ar ALKMAAR Wegens zijn uitnemende verdiensten aan stad en middenstand bewezengewerd de tachtigjarige heer G. W. Keysper hel hoogste eerbetoon, dat een stad hem kan brengen. Met deze woorden bood bur gemeester Mr. H. J. Wytema gis ter de nestor van de Alkmaarse middenstand de zilveren erepen ning aan van de stad Alkmaar, een onderscheiding, die voordien nog slechts aan één niet-ambte- naar werd verleend. „Alkmaar en het gemeentebestuur zijn trots op deze tachtigjarige, aldus de bur gemeester, die met zijn vier wet houders en verschillende gemeen teraadsleden op de receptie ver scheen, die de heer Keysper gis termiddag in 't Gulden Vlies hield en die zeer druk bezocht werd. Er was maar één middel, zo voegde de burgemeester er aan toe, waarmee het gemeentebestuur uitdrukking kan geven van zijn waardering voor verdienstelijke burgers, en dat is de erepenning, die overigens slechts aan ambte naren wegens bijzondere ver diensten wordt uitgereikt. De burgemeester verbond hier aan zijn hartelijke felicitaties en de wens, dat het nageslacht van de tachtigjarige deze onderschei ding zou bewaren als een herin nering aan een groot man. Door een hartelijk applaus stem den alle aanwezigen in met deze woorden van Alkmaars eerste dienaar. Daarop klonk een spon taan „Lang zal hij leven". Voordien had reeds de heer G. Grondsma in welluidende woor den de verdiensten van de heer Keysper als bevorderaar van de kaasmarkt geschetst. Hij decla meerde een toepasselijk gedicht en huldigde zijn medelid van de Stichting Behoud Kaasmarkt, on der aanbieding van een stoffelijk huldeblijk. Ook de heer F. Putman voerde het woord; hij deed dit namens de afdeling Alkmaar van de Ned, R.K. Middenstandsbond, die mede vertegenwoordigd was door de he ren P. de Moei, P. Tros, B. Goes, G. de Zeeuw en P. J. Nagengast. Hij schetste de verdiensten van de heer Keysper voor tal van or ganisaties in het bijzonder voor de katholieke middenstands-ver eniging. Hij gewaagde ei-van, hoe de herinnering aan de onverge telijke zoon van de 80-jarige, de heer Vok Keysper nog 'voortleeft onder de middenstand en wenste hem nog vele gelukkige jaren toe. Gedurende twee uren was het een va et vient van personen uit Alkmaar en omgeving, die hun ge lukwensen aan de heer Keysper en zijn vele aanwezige familie leden kwamen aanbieden. Wij noemen o.m. vertegenwoordigers van de Kon. Ned. Middenstands bond, van de Chr. Middenstands vereniging, van het Braderiebe- stuur en de Contactcommissie; voorts de H. E. Deken J. Th. Jacobs, de Z.E. Heer Pastoor L. Biesta O. P. en de W. E. Paters J. Fréhe, L. Colbé en H. Marcelis; de nestor van de Kon. Midden standsvereniging, de heer J. de Jager en de nestor van de Hoorn- se middenstand, de heer E. J. M. Stumpel; verschillende hoofden van takken van Gemeentedienst, zoals de heren P. Wesdorp, di recteur der Lichtbedrijven, J. Dreeuws, C. v. P., W. Voorthuy- sen, directeur van het Marktwe zen en J. Plas, dir. van Sociale Zaken; Notaris G. Verkade en Mr. W. van Dijk, de heer D. Scheffel, secretaris van de K.v.K., bestuursleden van Alcmaria V.V. V., de heer E. Mak directeur van de Veiling, de heren Nijhuis, Da- velaar, Broekstra, Rentenaar, Heuseveldt, Verhoeven, Cloeck, W. Spruyt, A. Bruin en Bootsma, Jb. Baart, B. Veltman, A. Buur, N. Schaap, mevr. Andriesma en vele anderen. De heer Keysper sprak na de aanbieding van de gemeentelijke onderscheiding woorden van dank, waarin hij tevens allen be trok, die van hun belangstelling hadden doen blijken. Na de re ceptie verenigde de pater familias zich met zijn kinderen en klein kinderen aan een intiem familie diner. Het zal voor hem een onver getelijke dag geweest zijn. DIN DUA bracht stuk van Hans Nesna ALKMAAR Zondagavond voerde de R.K. Gemengde To neelvereniging het stuk „De Gouden Kooi" van Hans Nesna op. Een stuk, dat speelt in de tegenwoordige tijd en een aantal figuren uit de arbeiderswereld in de weelderige omgeving van een gefortuneerd zakenman brengt. Een dochter van eenvoudige mensen wordt aangereden door deze zakenman, die haar tijdens haar ziekte dagelijks bezoekt en van haar gaat houden. Amor doet zijn werk hier zo snel, dat zodra het meisje weer op de been is, het huwelijksbootje van de twee van stapel loopt. De moeder van het meisje verandert opeens in een blufferige uit haar manieren gegroeide niksmadam met parve nu-allures en speelt tegenover haar zuster, een echt volkstype, dat in „Tante Da" de meest sug gestieve naam heeft, de gezeten burgeres. De beide ega's berus ten in het het onvermijdelijke dat bestaat uit een voortdurende ru zie tussen de desondanks onaf scheidelijke zusters. De zakenman schenkt zijn jonge vrouw alles mlkthdaaarrrinnrin Ï2FF?' r™331 bleek' Akela van Slingerland ciële moeilijkheden Bovendien C' de aaPwezig.en. walkom> begint hij op suggestie van vrien- Een aantal huiskamers, slaapkamers, bankstellen, clubjes, boeken kasten en kleinmeubelen, meestal model 1953, zullen wij straks in onze vernieuwde meubelafdelingen niet meer kunnen plaatsen. Ieder die hieruit een keuze kan doen is voor de prijs goed af. Voorts een aantal karpetten, tafelkleden en andere kleedjes, die voor aankleding van onze showrooms hebben gediend. Zij zijn zorgvuldig gereinigd en van nieuw practisch niet te onder scheiden. Alles tegen zeer sterk gereduceerde prijzen. P M H PI H C/3 O PI C/3 Adv. a ALKMAAR. De Katholieke Bond van Overheidspersoneel af deling Alkmaar heett Zondag op passende wijze het veertigjarig bestaan gevierd. In de morgen- tegenwoordiger van het Hoofdbe stuur der K.A.B., werd aan deze trouwe leden het K.A.B.-insigne, eenmaal in goud en verder in zil ver met diploma uitgereikt. Deze uren werd in de kapel der St. sedert vele jaren lid zijnde leden Augustinusstichting een plechtige werden door de heer Zegbaard H. Mis opgedragen door de gees telijk adviseur der jubilerende vereniging, de Zeereerw. heer rector Adank. Onder deze H. Mis werd het jubileumgeschenk, een prachtig nieuw vaandel, plechtig gewijd Voor de feestavond in het Wa pen van Heemskerk werd het nieuwe vaandel, voorstellende de K.A.B.O.-vuurtoren, die haar lich tende stralenbundels over de ru moerige tijden van heden werpt, en waarin de kleuren geel, oranje en paars respectievelijk de pause lijke kleuren, de verbondenheid heid met het vorstenhuis en de verbondenheid met het Episcopaat symboliseren, op plechtige wijze aan de voorzitter der jubileren de vereniging, de heer I. Vleugel, overgedragen. Tijdens de middaguren recipi eerde het K.A.B.O.-bestuur even eens in het Wapen van Heems kerk, en hier kwamen vertegen woordigers van bevriende- en zusterorganisaties, alsook de hoog eerwaarde Deken en andere ver tegenwoordigers der geestelijk heid en van de K.A.B., en tevens andere belangstellenden hem ge lukwensen met dit veertigjarig jubileum aanbieden. Vanzelfsprekend waren zeer velen des avonds bijeen gekomen om de feestavond mee te vieren. Nadat het vaandel aan de voor zitter was overgedragen volgde eerst echer de huldtiging van leden die 25, 40 of 50 jaar lid waren der vereniging, en dit wa ren er ongeveer 25. Van hen was er een, de heer Pieters, vijftig j'aar lid, en een speciaal woord van hulde werd tot hem gericht. Door de heer Zegbaard, ver- ALKMAAR Zondagmiddag heeft de Don Boscoigroep der verkenners een oudermiddag ge geven in het herstelde hoofd kwartier aan de Bernardlaan. Er waren zoveel ouders opgekomen dat de ruimte bijna te klein den te denken, dat zijn vrouw hem om het geld getrouwd heeft. Hij komt in het ziekenhuis te recht en wil er daarna vandoor gaan. Zijn vrienden slaan om en weten hem ervan te overtuigen, dat zijn wantrouwen ongegrond is. Alles komt toch goed. Het stuk is doorspekt met koddige situa ties, maar vervalt wel iets te dik wijls in een lijmkit-stemming. Vooral het laatste bedrijf heeft een sfeer, waarin velen zich niet thuis voelen. J. Netten vervulde sterk de rol van de moeder met als beste tegenspeelster J. Adrichem-Oote- man als de schreeuwerige tante. P. Kingma en J. Zoons waren rustige echtgenoten. Truus Tijm en J. Kerssens speelden soms iets te gekunsteld als de jong-ge- trouwden en J. Sneekes vertolkte aardig, maar nog niet vlot ge noeg het arbeidersmeisje. De kleinere rollen vonden in J. Ver meulen, H. Dekkinga en A. Bak ker behoorlijke acteurs. ALKMAAR De enige Alk maarse inschrijver op de Inter nationale Hondententoonstelling de Utrecht, de heer H.G. Meyer, had een groot succes met zijn in zending, een langharige dashond Butz vom Forstgarten, die beslag legde op de lauwertak en het reservekampioenschap in de open klasse. ALKMAAR Woensdagavond a.s. worden alle ieden verwacht voor de generale repetitie welke gehouden wordt in het KAJ- huis. Mede in verband met enige mededelingen wordt er op aan gedrongen deze avond geen ver- Stek te laten gaan. Aanvang 20 uur. toegesproken met zeer waarde rende woorden, waarbij de be langrijkheid van een dergelijk trouw lidmaatschap door de ver tegenwoordiger van het hoofdbe stuur werd toegelicht. Na dit officiële gedeelte volgde de eigenlijke feestavond, welke verzorgd werd door het Masker en het Showorkest „The Dio's" uit Beverwijk, dat in Alkmaar grote bekendheid verwierf daar dit ge zelschap ook de feestavonden van de K.A.B. verzorgde. Vanzelfspre kend werd deze avond een geheel nieuw programma geboden, en de aanwezigen vermaakten zich wederom uitstekend met de lot gevallen van Bobbel, de vlotte sketches, en zij genoten van de muzikale gedeelten van het pro gramma. HEILOO Zondag 20 Decem ber a.s. wordt op initiatief van de Raad van Overleg een bijeen komst belegd voor de bestuurs leden van alle R.K. Verenigingen in Heiloo. 's Morgens in de St. Willibrordusstichting H. Mis, op te dragen door Rector J. Kraak man met toespraak. Daarna ge zamenlijk ontbijt, waarbij Rector Kraakman nogmaals het woord zal voeren. HEILOO De R.K. Bond voor Bejaarden en Gepensionneerden, aftf. Heiloo viert op Dinsdag 8 December a.s. haar St. Nicolaas feest in het N.K.J.B.-gebouw aan de Stationsweg 115. Ook niet- leden zijn van harte welkom. De Sint, die in eigen persoon aan wezig zal zijn, verwacht dat allen als bijdrage in de onkosten een kleine surprise zullen meebrengen. De bijeenkomst van Donderdag 10 December zal op gewone tijd doorgaan. HEILOO Het bestuur van de J.G. heeft besloten tot het St. Nicolaasfeest haar leden in de gelegenheid te stellen Dinsdags avonds in de Naaischool aan de Mallevoortsdijk te gaan knutse len en naaien ter assistentie van St. Nicolaas. ALKMAAR. Deze dagen vier- I toch zijn standpunt te doen zege- de de LTJ afdeling Alkmaar haar vieren en trouwt met de boerin. 15-jarig bestaan. Een geweldige de jonge wolven deden het in eigen frisse stijl met een grap pig ABC. Vier Welpen werden geïnstalleerd en een horde voer de een rimboe-dans uit. Akela van Slingerland gaf vervolgens een uiteenzetting van het doel der jeugdbeweging, als een po sitieve bijdrage in de opvoeding van de jeugd naast het gezin en de school. Zij vrceg de volle medewerking der ouders. Daarna sprak Aalmoezenier Schiphorst de aanwezige ouders toe en gaf aan waarom de Kerk zich met de Verkennerij bemoeit en hoe het streven succes zal hebben. Vooral het contact der ouders met de leiding is van het allergrootste belang. Na een geïmproviseerd kamp vuur waarin de 2e horde onder leiding van Baloe M. Koopmei- ners en Raksha S. Pannekeet geestig acteerden werd de ouder middag met een daverende yell gezeten door 'n domme en hoog- opkomst bewees de groei en bloei van deze jongeren-organisatie. Dit laatste werd door de voorzitter, de heer Th. Blom, nog eens onder streept. Hij ging in het kort het ontstaan en de ontwikkeling van de LTJ na. In 1938 vond de oprichting plaats, nadat jarenlang twee ver enigingen naast elkaar bestaan hadden. De belangen van de agra rische jongeren werden daar ech ter niet voldoende behartigd. In 1938 dan kwam op initiatief van Pater Ruberg en Piet Zuurbier de huidige organisatie in katho liek verband tot stand. Dc oor logsjaren waren ook voor de LTJ somber, maar na de bevrijding herrees de LTJ. Op het ogenblik mag gezegd worden, dat het le dental groot en de geest goed is. Na de bevrijding ontstonden ach tereenvolgens een toneel- en lan delijke rijvereniging. De organi satie blijft streven naar een doel, namelijk trouw aan Christus. Men is vast besloten de strijd in de zelfde geest voort te zetten en de boerenstand sterk te maken tegen de dreigende gevaren van industrialisatie 'en landhonger. Met nadruk wees de heer Blom er op, dat de LTJ alle krachten zal aanwenden om de katholieke eenheid te bewaren. Vlaams blijspel. De toneelgroep gaf daarna een opvoering van het sappige Vlaam se blijspel „De vrome leugen rond een half millioen." Dit gemoede lijke stuk brengt de toehoorders in de Kempen, waar een blinde schrijver zijn strijd om het be staan voert en eenvoudig schaap herder tegenover een weduwe zijn standpunt „de aanhouder wint" verdedigt. Gieleke, zo heet de laatste, wordt herhaaldelijk dwars gesloten. ALKMAAR. Gedurende de tweede helft van de week, dus tot en met Donderdag draait in het Victoria theater een film naar het boek van Kathleen Winsor. De film speelt ten tijde van de godsdiensttwisten in Engeland, de tijd van Cromwell en de restau ratie van het Huis Stuart, en geeft een goed en kleurrijk beeld van het leven in die dagen. Onze lezers zij er echter op gewezen dat het boek waarnaar de film is gemaakt, op de lijst van voor Katholieken verboden lectuur staat. Dat desondanks de film door de Katholieke Film keuring toelaatbaar is verklaard voor 18-jarigen zij het onder streng voorbehoud, vindt zijn oorzaak in het feit dat de film de ontoelaatbare strekking en geest van de roman mist. Derhal ve slechts aanbevolen voor die genen, die over voldoende onder scheidingsvermogen beschikken. hartige hereboer, die met zijn droge dochter een bespottelijk fi guur slaat. De blinde houdt van het meisje, dat zeer jong door zijn moeder in huis werd opgeno men. De liefde is wederzijds, maar de blindheid geeft de jongen niet de moed haar te vragen. Zij ech ter doet hem door middel van haar geld voorkomen, alsof hij met zijn novellen eindelijk succes zal hebben. Ze laat een jongeman uit de stad voorbijgaan en ten slotte komen de twee tot elkaar. De komische schaapherder weet ALKMAAR Het bestuur van de KAJ brengt nog even de klaverjasdrive t.b.v. het Lourdes- fonds in herinnering. Deze wordt gehouden op Donderdag 19 Nov. in het Kajottershuis op de Laat. omgesprongen, maar 't spel van Aanvang 8 uur. Verschillende Barbara Stanwyck en Paul Dou- mooie prijzen zijn beschikbaar 1 glas is zeer suggestief. De film gesteld. Na afloop van de drive j is volgens de KFC toelaatbaar volgt er nog een verrassing. I voor 18-jarigen. Jan Berger wist de „aanhou der" voortreffelijk te vertolken. Rie Dekker was een zachte we duwe en had in Corry Vis een frisse pleegdochter. Een betere hereboer met dochter was niet voor het voetlicht te brengen ge weest door Jan de Dood en Alie Vis. Gert Louter had als regis seur en kalme pastoor een groot aandeel in het welslagen. Overi gens was de keuze wel buiten gewoon goed. Jammer alleen, dat de lieden op het balcon nogal storend optraden. Na afloop was er met muziek van het ensemble Sombroek een gezellig bal. Dinsdag 17 Nov. GULDEN VLIES: Turnopvoering van de Halter. Aanvang half 8. VICTORY: Vrienden van het Mu seum. Lezing 8 uur. Bioscopen: REX: Het mysterie van het leven 18 jaar. CINEMA: Happy Landing alle leeft. HARMONIE: Macao, 18 jaar. VICTORIA: Amber, 18 jaar met voorbehoud. Woensdag 18 Nov. GULDEN VLIES: 12 uur Handel en Nijverheid; 19.30 uur de Halter. VICTORY: Sint Adelbert 8 uur. WAPEN VAN HEEMSKERK: feestavond personeel lichtbe drijven 8 uur. Woensdag: Hoog water 3.25 u. en 16.25 uur. Laag water 10.05 u. en 22.20 uur. ALKMAAR. De leden van S.E.T. worden er op attent ge maakt, dat, in tegenstelling tot de mededeling in de circulaire van 12 Nov. j.l., de Algemene Ledenvergadering gehouden zal worden op Dinsdag 24 Nov. 1953 in Rest. Koekenbier, 's avonds om 8 uur. Verwacht wordt dat alle leden op deze belangrijke verga dering aanwezig zullen zijn. ALKMAAR Tot en met Donderdag draait in de Harmo nie de film „Botsende Hartstoch ten" gemaakt naar het toneel stuk van Clifford Odets. De rol prent is een aaneenschakeling van problemen, die Zich in een huwelijk waar man en vrouw elkaar niet beminnen, kunnen voordoen. Er wordt even te ge makkelijk met de huwelijkstrouw HEILOO In de avonduren hebben de leden en supporters van H.S.V. onder leiding van vakbekwame medeleden belange loos aan hun eigen kleedlokalen gebouwd. Het geheel is zeer een voudig gehouden. Het gebouwtje is opgetrokken van betonplaten. Binnen worden er enkele kleed lokalen. een bestuurskamer en een douche aangebracht. Ook heeft H.S.V de beschikking ge kregen over een overdekte rij wielstaling. De opbrengst hier van is voor de junioren van H.S.V. HEILOO Evenals de vorige jaren organiseert de landelijke Stichting „De Zonnebloem", waar van in Heiloo een parochiële af deling bestaat, een St. Nicolaas- actie onder het motto „Zon in de Schoorsteen". Iemand die voor een langdurige zieke een pakje wil verzorgen, gelieve uiterlijk 24 November zijn naam op te geven aan de Geestelijk Adviseur van de Zonnebloem, p.a. R.K. Pastorie te Heiloo. Deze zal dan zorgen, dat U tijdig in het bezit komt van het adres van een zieke ergens in Nederland. Deze pakketjes be hoeven niet kostbaar te zijn. Bij een zieke schijnt de zon reeds voor een paar gulden in de schoorsteen. HEILOO De K.A.B. orga niseert op Zaterdag 12 December en Zondag 13 December een vrije- tijdstentoonstelling in het Bruno- gebouw aan de Mallevoortsdijk. Iedereen kan hieraan meedoen. De Verkenners zijn van plan met een collectieve stand deel te ne men. Ook de Katholieke Jeugd beweging zal aan deze tentoon stelling deelnemen. Inzendingen kunnen worden opgegeven aan de heer G. Komen, Holleweg 103 en de heer J. Kaandorp, Westerweg 277. HEILOO Het onlangs opge richte Oudercomité, dat tot doel heeft meer samenwerking tot stand te brengen tussen de ouders en het onderwijs is van plan op Donderdag 10 December a.s. de eerste ouderavond te organiseren. Op deze avond zullen o.m. prac- tische vraagstukken worden be- handeld, zoals voor- en nadelen van bepaalde onderwijsstelsels, de mogelijkheden na de zesde klas, tucht in en buiten school, huis werk en kerkbezoek. Deze samenwerking is in het belang van uw kinderen. Het be stuur rekent dan ook op de me dewerking van alle ouders. Se cretaris van het Oudercomité is de heer T. W. Jonker, Zevenhui- zerlaan 108, Heiloo. ALKMAAR Opnieuw zijn de mannen van het eerste er in ge slaagd een overwinning te beha len. Schagen heeft het hen niet cadeau gegeven. Dat het ver zwakte AFC-elftal toch wist te winnen pleit in hun voordeel. Bravo mannen. Het derde verloor van koplo per Uitgeest 2 met 23 en het vierde vergaarde weer een punt, 22 tegen Berdos 4. Jun. A. zagen hun wedstrijd af gelast, i.v.m. de selectiewedstrij den, C kwam met een 33 gelijk spel uit Purmerend thuis en daar mede waren zij de enigsten die een punt konden bemachtigen, daar E en D van Volendam E en D de kous op de kop kregen, resp. met 95 en 64. Asp. A konden eveneens in Vo lendam niet winnen en verloren met 64. Ja, het valt niet mee bij de palingmensen. C. en D. zagen eveneens hun wedstrijd afgelast. De klaverjassers denken er aan hedenavond op tijd aanwezig te zijn. dat is 8 uur café de Wit, Luttik Oudorp 107. De deelname is groot. Zijn er nog meer die wensen te spelen, laat die dan wat vroeger komen. Allen U beste humeur meebrengen en U is ver zekerd van een prettige avond. Zondag gaan wij naar 't Veld. Supporters geeft U op voor Woensdag 7 uur. Gaarne ook op gave voor Woensdagavond i.v.m. vervoersverzorging, daar er den kelijk een extra bus zal worden ingelast. Opgave aan Jaap Smit, Nieuwesloot 131, tel 4813. TWEEKAMP D.A.W.—VLIEGENDE VISSEN ALKMAAR Morgen om 18 u. zullen in de overdekte selectie wedstrijden worden gehouden met een tweekamp tussen D.A.W. en V.V. voor leden van 12—16 jaar. De winnaars zullen volgende week uitkomen in een wedstrijd te Zaandam. HEILOO De Gymnastiek vereniging D.O.V.E.S. heeft Za terdagavond j.l. in de Rustende Jager te Heiloo haar eerste van de twee uitvoeringen gegeven. De voorzitter, de heer A. J. Ven- nik heette de belangstellenden welkom en bereidde hen voor op de prestaties, welke de gymna stiekvereniging D.O.V.E.S. ten beste zou geven. Dit jaar had D.O.V.E.S. bij de jaarlijkse Ko- renbeurswedstrijden de meeste eerste en tweede prijzen voor jongens en meisjes gewonnen. Het werd een avond vol afwisse ling. Onder leiding van mejuf frouw R. van Geene en de heer C. Spaans met pianobegeleiding van Tonny Willemsen werden keurige oefeningen en fraaie acrobatiek vertoond. Speciaal op vallend waren de klassikaal brugoefeningen door de dames, de hoogbrugoefeningen door da mes en heren gp de oefeningen van vier dames op de even- wichtsbalk. Deze prestaties wer den met verdiend applaus be loond. Het programma werd af gewisseld met zang door de heer W. Schuurman. Een zeemanslied gezongen door het duo Annie Huisman en W. Schuurman als inleiding tot het stukje „Ahov!" was buitengewoon aardig. Be paald charmant was „Paris", een scène uit Parijs met dans en acro batiek en „Het Poppenfeest" met de dans van de poppendokter (Mevrouw Majoleé) en de dans van de clowns. Tot slot was er een verloting ten bate van D.O.V.E.S. en een gezellig bal na. medegedeeld door het KNMI te De Bilt, geldig van Dins dagavond tot Woensdagavond AANHOUDEND RUSTIG WEER Zwaar bewolkt met plaatse lijke opklaringen en plaatse lijk nevel of mist. Overwegend droog. Dezelfde temperatu ren als vandaag of iets lage re. Matige tot zwakke wind, hoofdzakelijk uit Zuidelijke richtingen. HEILOO Voor het onlangs mondeling en schriftelijk gehou den examen voor het Godsdienst diploma A (een tweejarige cur sus) zijn geslaagd: Mej. M. Bak ker, Mej. T. Bakker, Mej. M. Boersen, Mej. M. van der Burg, Mej. C. Sprenkeling en Mej. N. van Velzen. Bij de slotavond werden de beide docenten Conrector J. van Adricliem en Kapelaan A. Groe nendijk enkele boeken aangebo den. ALKMAAR. Geboren: Ilona d. v. L. Verhagen en M. C. A. Habiecht; Bertha, d. v. P. Leistra en B. Dijkstra. Gehuwd: Willy Schmidt en Francina H. Obdam. Overleden: Gijsbert Speksnij der, 85 jaar, weduwnaar van A. Dijkdrent. Gerritje van der Burch 76 jaar, wed. van J. H. Piepen broek. (Advertentie) I BERGEN. Ten bate van het tambourcorps van Bergens Har monie. dat de aanschaffing wenst van 4 pauken, worden er 3 kla- verjasdrives gehouden, waarvan de le in café „Het wapen van Bergen" werd gespeeld. Het koppel dat over de drie avonden de meeste punten heeft verzameld krijgt buiten de ge wone prijzen een zilveren beker- tjcL De wedstrijd, waaraan 36 kop pels deelnamen, is bijzonder goed geslaagd. De le prijs behaalde het kopbel van DuinIde Min met 5S91 punten, de 2e prijs ging naar Piet Stam—Siem Min met 5650 punten en de 3e prijs was voor G de Waardde Gier. Alkmaar, met 5608 punten. ALKMAAR De kustvaarder „Antonie", geladen met gezaagd hout voor de fa. Conijn kwam van Westeras bij Stockholm aan en heeft ligplaats gekregen aan de Kan-aalkade. ALKMAAR De afgelopen week mag dan niet zo succesvol geweest zijn als de vorige, er is toch geen reden tot klagen. En dit geldt dan vooral voor de bei de damesteams. Nadat het 2e 'n punt had meegenomen uit de wedstrijd tegen The Smash 11, zegevierde het 11e vrij gemak kelijk met 30 over Catapult 3. De twee damesteams zijn nog altijd ongeslagen en behielden hun plaats in de kopgroep. Daar hadden ook de heren van het le zich een plaats kunnen verwer ven, als.... Ja, nadat de wed strijd tegen TOP met 3—0 was gewonnen, volgde een 2e partij, tegen DeNeBa en daarin bleek Tempo beslist de zwakste: 03 was het resultaat. Tempo 1 deelt nu met The Smash 2 en Be Fit 1 de 3e, 4e en 5e plaats, op twee punten achter Jong Holland 2 en DeNeBa. Het 2e was, zoals ge zegd vrij. Voor de 5e week staan de volgende wedstrijden op het prbgramma. Dames 1: 18 Nov. tegen Ber gen 1, 9 uur Koornlaan, Meisjes school; 2: 17 Nov. tegen Jong Holland 3, 7 uur Julianaschool. Heren 1: 16 Nov. tegen PCB 1 7 uur Koornlaan, Jongensschool. 2: 20 Nov. tegen SGA 3, 8 uur Julianaschool. Willen de aanvoerders(sters) er vooral aandenken, dat voor taan op de achterzijde van het wedstrijdformulier de namen van de spelers moeten worden ver meld!? De NeVoBo doet verder een beroep op u, mede te wer ken, dat de zalen netjes worden gehouden. ALKMAAR Zaterdagavond kwam op het politie-bureau een man binnenlopen en vertelde dat hij een rijwiel had gestolen en weer had verkocht. Daar de man edhter niet geheel nuchter leek, vertrouwde de politie het verhaal niet erg en uit het in gestelde onderzoek bleek, dat de man nadat hij ruzie had gehad met zijn huisgenoten, het vei liger had geacht ergens anders onderdak te zoeken. Door de po litie is hem gratis logies ver schaft in de nacht van Zaterdag op Zondag. In de joop van Zon dagmorgen is de man weer naar huis teruggekeerd. BERGEN. De collecte voor het Oorlogsgravencomité heeft do somma van f 327.opgebracht. ALKMAAR Er was eens een jongeman van zo om en nabij de achttien lentes, en zoals alle gezonde en normale jongemannen kreeg ook hij een uitnodiging van het Ministerie van Oorlog om zich eens gees telijk en lichamelijk te laten onderzoeken. Want misschien was hij wel geschikt voor de militaire dienst. Op de dag van de keuring verscheen hij ech ter niet voor de Indelingsraad, en deswege informeerde men naar de oorzaak van zijn weg blijven. De oorzaak: wegens princi piële redenen (welke precies wisthij zelf niet) wilde hij zich niet laten keuren zoals met zo vele anderen wel gebeurd. Voor de politierechter te Alkmaar verklaarde J. de G. uit Purmerend dit, maar daar mede was hij er niet af. Ieder een moet zich aan keuring on derwerpen, dus ook hij. De Officier van Justitie wilde hem nog in de gelegenheid stellen zonder verdere vervelende ge volgen zich alsnog te laten keuren, doch de jongeman bleef weigeren. Toen werd de Officier boos, en eiste meteen een boete van vijftig gulden, die te vervangen waren door een hechtenis van twintig dagen. „U stelt me dus voor de keus, antwoordde de jongeman heldhaftig, welnu, dan ga ik zitten". Waarop de ook al boze po litierechter een schampere op merking maakte van „voor martelaar spelen". En het helpt toch allemaal niets Krachtens een Ministerie van 60.000 militairen gen in December moeten blijven. D 60.000 jonge mens stek huiselijke fi Nicolaas, Kerstmi: niet thuis kunnen Nationaal Katl front acht het zi. voor de soldaten 1 van het, feestelijke ring naar de kaz< gen. Om de grote daarvoor nodig brengen. lancee Thuisfront thans actie. In de komei len de Thuisfront katholieke gezinne een steunbon. in ren van f 0,25 tot dén. Het besluit tot genomen, omdat Katholiek Thuisfro geweldige resultate ster-so'ldaatje-actie mer is als sneeuw verdwenen, daa Thuisfront grote i gefourneerd voor militaire Tehuizen van het Ministeri kwam onverwacht AMSTERDAM, Nederlandse Am- Unie en met Wer tholiek Amateurtor reeds enige jaren zig houden met de amateur-toneelspele een nieuwe fase ingeluid met de s eerste van een a toneelscholen. Deze scholen, slechts in de 4 van ons land ger zullen kunnen v steeds stijgende amateur-toneelspele) tere basis. Dezer stichting „Vormings het amateur-toneel dam tot stand gekc LEIMUIDEN 14 denimiddag is de vele vlaggen get: den, opgericht in ste tol van Nederl van de zes die nog bestaan, opgeheven WOENSDAG 18 HILVERSUM 7.00—24.00 NCRV: 7.00 Nieui 7.13 Gewijde mu woord v. d. dag; weerber.; 8.15 Gr: Uw dienst"; 8.35 G de zieken; 9.30 vrouw; 9.35 Waterst 10.30 Morgenwijding: 1-1.20 „Schuld", Gram.; 12.30 La: mededelingen; 12. Klokgelui; 13.00 „Met Pit op pad"; orkest; 13.55 Gram roeporkest en solist en piano; 16.00 17.20 Gram.; 17.30 Mil. caus.; 18.10 Gr: 18.30 „Spectrum v nisatie- en Verei caus.; 18.45 Gewijde Nieuws en weerber ■bespr.; 19.25 Gram overzicht; 19.50 V: 20.00 Radiokrant; Fhilh. Orkest en „Christelijk sociaal 21.10 Promenade koor; 21.35 Gram.; tenor en piano; 22 tal; 22.32 Gram.; overdenking; 23.00 —24.00 Gram. HILVERSUM i 7.00 VARA: 10.20 VARA 20.00—24.00 VARA: 7.00 Nieuws 7.15 Gym.; 7.30 Rep Gram.; 8.00 Nieuws tage; 8.25 Gram.; huisvrouw; 9.00 Gyr concert; 9.20 Res koor en sol.; VPRO radio; VARA: vrouw; 11.00 Gram lonmuziek; 12.07 en solist; 12.30 Lai mededelingen; 12 platteland; 12.38 Ac 13.00 Nieuws; 13.IE lingsagenda; 13.18 „De rol van Den schiedenis van de ging", caus.; 14.1 14.15 Voor de jeu weet u van uw sta de jeugd; 14.55 Kind: ..Wat weet u van uw Voor de jeugd; 16. ken; 16.30 Wat w stad? 16.35 Jeugd Gram.; 17.50 Regen Wong: „Volkshuisvt name"; 18.00 Nieuv 18.20 Praatje over- belangen; 18.35 19.00 Voor de kinde tistieke staalkaart; Varia; VPRO: 19.30 VARA: 20.00 Nieuv tiek comm.; 20.15 K 20.45 Community-sing ,,'s Gravenhage", kT"-"- Cabaret; 22.00 Gr: slag „Wat weet u 23.00 Nieuws; 23.1 in Esperanto; 23.20 23.50—24.00 Gram.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 2