Stadsbevolking en De graficus M. C. Escher over zijn werk Vitaal donateursconcert van de Postharmonie Achthonderd man zijn nodig; AGENDA tweehonderd hebben zich gemeld „Ik ben onschuldig" zegt Dominici £50.000 op 16.666 Pagina 2 ALKMAAR Van iedere duizend inwoners van Alkmaar zijn er twintig nodig, wil de organisatie van de B.B. in de stad goed kunnen verlopen. Maar de stadsbevolking is over het algemeen niet erg B.B.-erig. Hoe dat komt is een andere vraag. Er zijn verschillende antwoorden op te geven, maar een van de duidelijkste is wel, dat de stadsbevolking nog steeds niet het belang van een goed georgani seerde B.B. geheel inziet. En dat belang is toch wel de gelijk hun eigen belang. De jong ste oorlog heeft het overduidelijk geleerd. En daar zijn mensen voor nodig. Mensen voor reddingsploe gen, voor brandweerploegen, voor E.H.B.O. en voor nog andere functies. Door de B.B. is de stad ver deeld in 3 wijken, en deze zijn tezamen weer verdeeld in 39 blokken. De „blokploegen" moe ten bestaan uit een blokhoofd, 'n plaatsvervangend blokhoofd, 6 mensen voor de reddingsploeg, 6 voor de brandweer, 4 vopr EHBO en 2 voor meldingsdiensten. In Alkmaar heeft men derhalve zo'n 800 man nodig. 800 man op een bevolking van meer dan 45.000. Maar er zijn er nog maar twee honderd Alkmaar behoort tot de kring Noordholland 4, die gevormd wordt door 19 gemeenten uit de omtrek mede. In deze kleinere gemeenten op het platteland heeft men niet te klagen over het algemeen. Daar verloopt de aan werving van mensen voor de B.B. wel naar wens. Het verschil tussen de werk zaamheden van de stadsmens en van hem die op het platteland woont, zal hierbij ook wel een woordje meespreken. Een stede ling is meestal ergens in betrek king, en kan zo maar niet weg lopen als dat nodig is. Maar het kan in de stad toch gerust wel beter. En mocht de organisatie van de B.B. in het begin wel eens aan leiding hebben gegeven tot af wachten, thans staat het hele zaakje goed op poten. Men be schikt reeds over prima mate riaal, dat de vergelijking met an der materiaal gerust kan door staan. Begrotingsposten Van een en ander hebben wij ons kunnen overtuigen voordat de eerste openbare vergadering gehouden werd van de kringraad N.H. 4. Deze vergaderingen wa ren voorheen niet openbaar, maar sinds er eind Januari een ge meenschappelijke regeling werd vastgesteld, kwam er ook een nieuwe regeling van de admini stratie tot stand. Tijdens deze vergadering werd, met enkele andere zaken van ondergeschikt belang, de begroting voor het jaar 1954 vastgesteld. Bij de uitgaven vinden we en kele bedragen, die verband hou den met de inrichting van de school aan de Nic. Beetskade tot centrale post voor de B.B. en tot commandopost voor de kring. Voor de noodzakelijke werk zaamheden aan dit schoolgebouw werd tijdens de laatste raadsver gadering eén bedrag van f 34.000 gevoteerd. Allereerst worden hier een kantoorruimte, een instruc tieruimte en een opslagruimte in gericht. Het gebouw zal dagelijks geheel worden benut, en het is van belang dat 't nu reeds wordt klaargemaakt, al is te hopen, dat het nooit werkelijk dienst zal be hoeven te doen. De radio- en telefooncentrale zal ondergebracht worden in de bunker, en voor verwarming van deze centrale moet i.v.m. de kost baarheid van de apparatuur, bij vochtig weer extra gestookt wor den. Hiervoor is een bedrag van f 60.uitgetrokken op de begro ting. In totaal bedragen de uit gaven voor het onderhoud van de commandopost f 360.maar daarbij komen dan nog een twee tal posten, waarvan de grootte nu nog niet kan worden vastgesteld. In de loop van 1954 zal de be hoefte aan een commandowagen zich doen gevoelen, daar de ver binding tijdens oefeningen wel eens te wensen overlaat. De wa gen zal worden voorzien van luidspreker en een mobilofoonin stallatie. Een stationcar-comman dowagen kan bovendien gebruikt worden als cantinewagen. De aanschaffing van een der gelijk voertuig is vooral met het oog op de verbindingsdienst nood zakelijk, en derhalve is voor deze aanschaf en de installatie van de uitrusting een bedrag van ruim 9000 gulden uitgetrokken. De oefenende onderdelen zullen in de toekomst worden uitgerust met walkie-talkies. De begroting ver meldt ook aansehaffingskosten van een aantal ziekenhuisbedden, ten behoeve van de geneeskun dige dienst. Men wil in geval van werkelijke moeilijkheden ook hierin zijn gedekt, en over de or ganisatie van de ziekenhuizen in een dergelijk geval is nog niets met voldoende zékerheid bekend. Het plan bestaat om deze bedden t" plaatsen in noodziekenhuizen, len, Lyceumstraat 28. Alkmaarder geëerd ALKMAAR In de nieuwe wijk Slotermeer te Amsterdam, waar straten zijn genoemd naar verschillende figuren van de Am sterdamse Verzetsbeweging, zal ook een straat worden genoemd naar Frits Conijn. Om tien uur morgen, zal het straatnaambordje worden ont huld. Men verzoekt ons mede te delen, dat zij die hierbij tegen woordig willen zijn, de plaats kunnen bereiken met lijn 13. Damclub D.D.D. ALKMAAR In de onderlinge competitie werden de volgende partijen gespeeld: J. BleekerJ. Mekken 02 N. OudM. Langras - 20 P. de Wijn—T. Korn 2—0 H. de Jong—J. Schuit 2—0 D. Stam—J. Jorna 0—2 L. RavenstijnM. Hemels 11 N. Lengers—D. Bruggeman 0—2 R.K. Vrouwenbond ALKMAAR De afd. Alkmaar van het Katholieke Vrouwengilde houdt morgen (Donderdag-)avond in Victory een bijeenkomst, waar de heer j. Dominicus zal spreken over de Vrijmetselarij. Hij zal zijn voordracht met lichtbeelden illustreren. Aanvang 8 uur. Tevens zullen deze avond de kaarten voor de districtsdag, wel ke zijn besteld, in ontvangst ge nomen worden; voorzover dat niet geschiedt, kunne de kaarten wor den afgehaald bij mevr. Vermeu- WOENSDAG 18 NOVEMBER GULDEN VLIES: Handel en Nijverheid 12 uur; De Hal ter half acht. VICTORY: St. Adelfoert Prof. Dr. K. Steur pr. over „Het Priesterschap van de Leek" 8 uur. WAPEN VAN HEEMSKERK; Feestavond Personeel Lic-ht- bedrijven 8 uur. OVERDEKTE: Selectiewed strijd en tweekamp DAW Vliegende Vissen 6 uur. Bioscopen: REX: Het mysterie van het leven, 18 j. CINEMA: Happy landing, a.l. HARMONIE: Botsende harts tochten, 18 j. VICTORIA: Amiber, 18 j. met voonbeh. Tentoonstellingen: STED. MUSEUM: „de Grafi sche" 912; 25; 79 uur. DONDERDAG 18 NOVEMBER GULDEN VLIES: Alkm. Ka- mermuziekver. met Clara Haskil 8 uur. VICTORY: R.K. Vrouwengilde Lezing over Vrijmetselarij, 8 uur. WAPEN VAN HEEMSKERK;: Feestavond SOVA: Werkne- mende Middenstand: Lezing over China. Bioscopen: Rex, Victoria en Harmonie als Woensdag. CINEMA: Salzburg, de Fest- spielstadt. Tentoonstel lingen STED. MUSEUM: „de Grafi sche". Donderdag Hoog water 4.10 u. en 17.20 u. Laag water 11.10 u. en 11.25 u. ALKMAAR Voor de Vrien den van het Stedelijk Museum hield gisteravond in Victoria een der grafici, die momenteel in het Stedelijk Museum hun expositie hebben, de heer M. C. Escher, 'n voordracht over zijn werk. Hij is er daarbij zeker in ge slaagd zijn persoonlijke impulsen, die hem tot zijn werk brachten, voor anderen waarneembaar te maken, zoals hij zich het doel van een graficus voor ogen stel de. Na enkele algemene opmer kingen ten aanzien van het be grip Kunst en de verhouding Kunstenaar-Publiek kwam hij tot het onderscheid van gevoelsmen sen, waartoe meestal de kunste naars behoren en begripsmensen, welke laatste meer opgaan in het object en contemplatiever zijn in gesteld dan de eerste. Deze twee groepen contrasteren sterk, doch er beweegt zich nog een tussen groep tussen deze twee in. Ge heel daarbuiten staat de grote groep der onverschilligen, de amorphe massa, die zich nergens voor interesseert. Hoewel de meeste kunstenaars gevoelsmensen zijn, kan van de heer Escher, die ongetwijfeld een kunstenaar is, niet gezegd wor den, dat hij louter gevoelsmens is; zijn werk, waarvan hij ons tal van voorbeelden via de lan taarnplaatjes liet zien, getuigt ook van een grote belangstelling voor zijn object, waardoor zich de begripsmens kenmerkt. Escher heeft verschillende hob by's, zoals uit zijn werk blijkt; een van die 'hobby's is de „bol"- hobby, die hij in verschillende vormen uitleeft, zoals in de gla zen bol, waarin zijn atelier zich weerspiegelde en in de regen druppel op een vetplantblaadje. Een andere hobby van hem is het perspectief, dat hij van ver schillende gezichtspunten uit com bineert, om tot een frappante combinatie van natuur en tech niek te geraken. Van deze hobby stapte hij over op die van de re gelmatige vlakverdeling, vanaf de eenvoudigste vierhoek tot de meest-ingewikkelde combinatie van 36 verschillende figuren, die uiteindelijk een onregelmatige vlakverdeling vormen. Ook hier heeft de heer Escher de natuur weer nauwkeurig geobserveerd en weet hij door het rhythme tot een herhaling van vormen te ko men, die het vlak volkomen vul len. Door verschuiving, draaien om een as en een glijspiegeling weet hij met deze verschillende vormen, in de kleuren van grijs naar zwart en wit en omgekeerd, de meest-fantastische effecten te bereiken. Hoewel zijn werk wat koel aandoet, is het toch ongeloof lijk knap en niet van humor ont bloot. En als men hem zijn werk hoort uitleggen iets, waartoe de abstracte kunstenaar niet komt, omdat hij er niet toe in staat is, dan begint men steeds meer waardering voor zijn werk te krijgen en gaat men het be treuren, dat het lantaarnplaatje, dat zo'n interessant werkstuk van hem laat zien, zo gauw is ver dwenen. Drs Vlas, die als voorzitter van de Vriendenkring de kunstenaar had ingeleid, bracht hem harte lijk dank voor zijn interessant betoog en hoopte, dat deze avond mocht bijdragen tot een nog tal rijk bezoek aan de tentoonstel ling, welke tot en met Zondag a.s. in het Stedelijk Museum wordt gehouden. St. Elisabeth vereniging ALKMAAR Op 19 November a.s. herdenkt de St. Elisabeth- Vereniging het feit dal ze 90 jaar geleden werd opgericht. Al mag dit nu wel geen jubileum zijn, dat speciaal herdacht wordt, één van de dames echter maakt hier op een uitzondering. Mei. L. Wienker zal dan 40 jaar lid van dc vereniging zijn. Veertig jaar in dienst van de Charitas. Hulde voor zo'n trouw lid. dat vooral 't naaien voor e baby afdeling verzorgt. Dit jubileum zal 's middags om 3 uur in de feestvergadering her dacht worden. De St. Elisabeth-Vereniging, die als onderafdeling van dc St. Vin- centius is opgericht, maar nu zelf standig is, heeft de zorg voor 't naaien van ondergoed voor schoolgaande kinderen. Ze geeft als 't nodig is een aanvulling van de baby-uitzet. Zondag 22 Nov. a.s. zal in de St. Laurentius- en St. Jozef-kerk (St. Dominicus volgt nog) de jaar lijkse collecte gehouden worden om dit mooie werk te steunen. Geef deze keer bijzonder mild bij het 90-jarig bestaan. Klaverjasdrive Supporters vereniging „Hup A.F.C." ALKMAAR. De met grote spanning tegemoet geziene kla verjasdrive is dan j.l. Maan dagavond gehouden. Met trots kan het bestuur van de Suppor ters vereniging, die deze avond organiseerde, zeggen, dat het succes groot was. De stampvolle zaal van café de Wit getuigde herhaaldelijk van haar tevreden heid. Een tevredenheid, die ook geuit werd door de talrijke AFC autoriteiten, zoals de G. A. Rec tor v. d. Zalm, Br. Amandus, de voorzitter de heer Peeraer en vele anderen. Dé toch al pret tige stemming,die reeds onmid dellijk na de aanvang heerste werd nog verhoogd door de gul rondgedeelde tractaties. Het was dan ook geen wonder, dat men op het einde van de avond drin gend verzocht om een spoedige herhaling, hetgeen ook de heer Peeraer ,bij de prijsuitreiking verzocht. Wie uiteindelijk met de prij zen naar huis gingen, doet min der ter zake; hoofdzaak was, dat gezegd kan worden, dat het suc ces volledig was en het doel van deze avond, n.l. de clubgeest in AFC steeds volmaakter te doen worden, een goede duw in de juiste richting heeft gekregen. Supporter Gisterenmiddag waren de heren F. Hoedeman en W. Adels, vertegenwoordigers van de Fa. Stokvis naar de zaak van de Fa. Buisman in de Hekelstraat gekomen om het radiotoestel, dat in het kader van de ERRES-prijsvraag door een Alkmaar der gewonnen werd, te overhandigen. De gelukkige winnaar was de heer Kranenburg, ook uit de Hekelstraat. Enkele jaren reeds was hij aan het sparen voor een radio en de tijding, waarin hem werd meegedeeld, dat hij prijswinnaar was, betekende dan ook een grote verrassing. Het bijeengespaarde geld gebruikte hij nu voor de aanschaffing van een pick-up. Als kleine tegenprestatie bood de heer Kranenburg de heren van Stokvis een vier-kleuren-druk-potlood aan en mevrouw Kranenburg mocht van de Fa. Buisman een bouquet in ont vangst nemen. Ook voor de heer en mevr. Buisman hadden de heren een aardige herinnering meegenomen. Op de foto ziet men, dat de winnaar met zijn vrouw de radio ontvangt. Schaakclub V.V.V. ALKMAAR. Voor de N.H. S.B. speelde het vijfde tiental een wedstrijd in Den Helder tegen M.S.C. 3. Hoewel V.V.V. in een sterke opstelling uitkwam, werd de wedstrijd verloren met 73. Voor de wintercompetitie werden de wedstrijden voortge zet. Opmerkelijk was. dat C. Woutersen in een prachtig op gezette partij de kampioen van Alkmaar, E. G. Kaiser, wist te verslaan. Hoofdklasse: Appel jr.Beemsterboer afgetor. DeugdKwak afgeibr. Seewaldv. d. Tak afgebr. Woutersen.Kaiser 10 HoekstraTegel afgebr. de RuiterHildama 0—1 Eerste klasse: Appelvan Brenk 10 MaatsGroenewoud Vi Vismej. Bouwman afgebr. v. d. Struysde Waal 1—0 BoonDagelet 01 SchaapsHaksteen 10 Tweede klasse: GroenenibercHol VzMi NijmanBosch Vz Zananvan Vliet 01 Fa'berSchuurman 01 Derde klasse: Bakker—de Wolf van Eekerende Vriés 01 Vierde klasse: DijkmaWassemius 10 SchaapsWassemius 10 ALKMAAR. Door de Alk- maarse Postharmonie werd Za terdagavond een donateurscon cert gegeven in „Het Wapen van Heemskerk", waarvan de reprise a.s. Zaterdag zal plaats vinden. Na het openingswoord van de voorzitter, de heer U. J. Fakkert en een kleine speech v&n een vain beide beschermheren, n.l. ir J. M. de Vos, werd het concert begonnen met de mars „Sabre et Lance" van H. Starke. Door de enthousiaste en kun dige directie van de heer A. Kaag, kwam het tot een vitale uitvoering, waarin prima klank- sterkte en -kleur werd genuan ceerd. Vooral door de hoornisten werd in het zangthema loffelijk gemusiceerd. Hierna volgde de breedsprakerige Lüneburger Suite van Fr. Jakma. Het begin was weifelend eh onzuiver. In het majestueuse middendeel vloeide de klank der verschil lende instrumenten prachtig in elkaar over. Bij de inzet van het laatste deel wilden de executan ten een gejaagd tempo nemen, doch de onontkoombare leiding van deze dirigent bracht het ensemble dadelijk in 't gareel. Van dit nummer werd alles ge maakt wat er van te maken was. In de Ouverture Romantique van Kéler-Béla viel het beheer ste spel op van de klarinettisten. De verschillende technische moei lijkheden, zoals loopjes en vlug ge staccato-noten, werden vlek keloos vertolkt. De stemming in dit werk was constant in orde. Hierna volgde een zeer galan te reproductie van Estudiantina, bewerkt door de musicus G. An derson, die ook van dit corps de dirigent is geweest. Hiertoe werd na afloop van dit werk niet geapplaudiseerd. doch een minuut stilte in acht genomen. Wat de uitvoering van het vriendelijke werk „Grande Fan tasie", een polka voor 2 clari- netten van E. Marsal, betreft, moeten wij een woord van lof besteden aan het sublieme spel van de beide solisten. Dit was prima op toon, zo goed als feil loos en bovendien muzikaal. De begeleidende stemmen werden door de dirigent mooi op de achtergrond gehouden. Bii de ouverture Nabucco v. Verdi was het spelen van het thema met gedempte trompetten BILJARTEN Kader 38/2 tournooi ALKMAAR. Ter gelegenheid van het 160-jarig bestaan van de Rijnbende-fabrieken, heeft de heer C. Brouwer, van „Het wa pen van Haarlem" een biljart- tournooi kader 38/2, zonder vrij middenvak uitgeschreven.Er wordt met handicap gespeeld door zes heren, t.m. G. Wessels, 350 car. b.v. „De Optimisten"; A. v. Lin gen, 250 car., b.v. „De Optimis ten"; P. Schouten, 200 car., b.v. „Volharden"; J. Bus, 200 car., b.v. „Excelsior"; L. Heynis, 200 car., b.v. „De Oude Herberg", Heiloo: P. Timmerman, 200 car., b.v. „De Vriendschap", Schoorl. Heden, Woensdagavond zullen de partijen een aanvang nemen. De heer N. v. d. Schilden heeft de leiding in dit tournooi. geen succes te noemen. De her haling hiervan zonder dempers was veel gaver en pvertuigender. Het begin van dit werk werd onzeker en niet vlekkeloos ge speeld, het werd allengs beter, zodat dit over het geheel geno men toch nog een verdienstelij ke vertolking werd. In de Slavische Rhapsodie no. 1 van Carl Friedeman trad we derom het uitstekende spel van de klarinettisten op de voor- gi ond. Het stuk werd vooral boeiend gemaakt door de frisse nuanceringen in tempo en ge luidsterkte. Ook de toegift, be staande uit de Belgische Para- chutisteirmars, werd muzikaal en enthousiast gespeeld. De tweede helft van deze goed ingezette avond werd gevuld met Drumband, verloting, toneel, waarin vooral de dames uitste kende comedianten bleken te zijn, en een beschaafd bal, ver zorgd door de Crescendo Boys. G.v.d.I. POLITIEVOETBAL Alkmaar R.P. wint van Rijkspolitie Amsterdam ALKMAAR. Hoewel met in vallers spelend, Ter-maat en J. i L., gen waren niet aanwezig, Li00, het team van de Alkmaarse Rijkspolitie in de gisteren te Heiloo gespeelde competitiewed strijd met dubbele cijfers (12—1) gezegevierd over de „elf" van Rijkspolitie Amsterdam (R.S.D.A.). In het Alkmaarse doel stond voor deze strijd opgesteld S. Tellegen, die, hoewel hij geen drukke middag had, verdienste lijk werk liet zien en over kee perstalenten bleek te beschikken. Over de wedstrijd zelve kun nen wij kort zijn, omdat het Amsterdamse team te zwak was en het voornamelijk Alkmaar was dat het heft in handen had. Reeds na vijf minuten spelen stond het 20 door een goed schot van Jager, die- na een af wezigheid van twee maanden als midvoor stond opgesteld en door een doelpunt van rechts buiten Dingier die een goede pass van spil Bos op de juiste wijze afwerkte. Amsterdam probeerde er wel doorheen te komen, maar strandde steeds op het Alk maarse verdedigingsblok. Door doelpunten van Jager brak de rust aan met 50 in het voordeel van Alkmaar R.P. Na de thee leek het er even op dat R.S.D.A. de bakens zou verzetten, want er werd even vinniger gespeeld en de eer werd zelfs gered door de rechtsbuiten (51), doch Alkmaar trok daar na weer aan de touwtjes en door doelpunten van Jager en van Lint werd de stand opgevoerd tot 121. Adspirantenuitvoering „De Halter" ALKMAAR. Gisteravond vond voor de eerste maal in het Gul den Vlies de adspiranten uitvoe ring plaats van de gymnastiek vereniging „De Halter". Over gebrek aan belangstelling had de Halterjeugd niet te kla gen. De diverse oefeningen aan verscheidene turnwerktuigen stonden op redelijk peil, en gaven een goede indruk van hetgeen de Halterjeugd op het ogenblik in haar mars heeft. Oudermiddag ALKMAAR Zondagmiddag 'herhaalden de leerkrachten der St.-Willitorordussohool het reeds geruime tijd geleden genomen initiatief, om de ouders van de hen toevertrouwde leerlingen in de gelegenheid te stellen weer eens overleg te plegen en infor maties in te winnen. Het stemde tot tevredenheid, dat vele ouders van deze gele genheid gebruik maakten, daar het van zeer groot belang is voor de vorderingen, de ontwikkeling en de opvoeding van de kinde ren. dat er een goede verstand houding bestaat tussen de ouders die de eigenlijke opvoeders moe ten zijn, en de leerkrachten, dte zoveel bijdragen tot de vorming van de kinderen. Tevens bestond er gelegenheid het schoolgebouw te bezichtigen en kennis te nemen van de mo derne leermiddelen. Een expo sitie van jeugdboeken der fa. J. Kuhne trok eveneens veel be langstelling. SCHAKEN ALKMAAR „Het Westen" (Amsterdam)VVV 1 (Alkmaar) 46. Zondagochtend behaalde VVV 1, ondanks drie invallers, haar tweede overwinning op „Het Westen" .in de KNSB-com- petitie. De gedetailleerde uitslag luidt: Het Westen—VVV: 1. J. op het Eynde—E. Kayser 01; 2. H. Kingh de VriesW. Kwak 01; 3. C. PostumaF. Hildama 01; 4. H. van Herrikfhuyzen B. v.d. Tak y,5. J. Drost Ir. G. Cool 0—1;"6. G. Tuil—P. Hoekstra 10; 7. C. HoningJ. de Ruiter 10; 8. A. Henkelman A. Schaaps K>Vz\ 9- B- Bril" leman—P. v.d. Struis 01; 10. H. Post—Mej. C. Bouwman 10 Uitslag 46. Ka j otter snieuws ALKMAAR Kajotters opge let, want het is weer een klein beetje pech, dat ons parten speelt deze week. De muziekavond, die op heden avond was gepland, kan geen doorgang vinden wegens ziekte van de heer v. Engelen. Door omstandigheden, die niet zo gauw tussen neus en lippen verteld zijn, verplaatsen wij daar om onze wekelijkse contactavond naar Vrijdagavond. Dit is dus alleen voor deze week zo. Ondanks de ziekte en verdere moeilijkheden, zullen we ons best doen op Vrijdagavond toch een programma in elkaar te zetten dat er wezen mag. Een jubileum ALKMAAR Dezer dagen herdenkt de heer J. Dalenberg zijn 25-jarig jubileum, als voor zitter van de Nederlands Her vormde Oratoriumvereniging. Deze Oratoriumvereniging zonder de heer Dalenberg is niet denkbaar en wat onder zijn bekwame or ganisatorische talenten en zijn grote steunkracht door de Orato riumvereniging is gepresteerd, mag wel bekend worden geacht. Daar zijn de talrijke uitvoeringen van de Mattheus Passion, de Vier Jahren Zeithen, het Requiem van Verdi en andere, terwijl voor het volgend jaar ter gelegenheid van de viering van het 700-jarig stadsfeest, in studie is genomen de 9e Symphonie van Beethoven. Het ligt in de bedoeling van de bestuursleden, de heer Dalenberg een passende en welverdiende huldiging te brengen. Meisje hing aan de spoorbomen HEILOO Zaterdagmiddag raakte het manteltje van de achtjarige P. S. vast aan de spoorbomen, terwijl deze omhoog gingen. Omdat zij vast zat kon het meisje zich niet bijtijds la ten vallen. Door de spoorbomen naar beneden te laten kon zij uit haar benarde positie worden be vrijd. Behalve dat het handje bekneld raakte overkwam het kind geen letsel. Daax het reeds meerdere malen is gebeurd, dat kinderen aan de spoorbomen zijn blijven hangen wordt de ouders met de meeste klem aangeraden hun kinderen te waarschuwen niet te dicht bij de spoorbomen te gaan staan. Uitslagen Volleybal Heren Eerste klasse: Jong Holland 1 —Catapult 2 31: Povay 1— S.O.V.A. 1 1—3; S.V.N. 1—Octo pus 1 uitgesteld: The Smash 1— Rijkspolitie 1 30; S.G.A 1 Hooge Huys 0—3: Catapult 1— The Smash 1 31. Tweede klasse: T.O.P.Tempo 1 0—3; S.V.N. 2—T.O.P. uitge steld; P.C.B. 1Tempo 1 uit gesteld; Jong Holland 2—Be Fit 1 2—2; Rijkspolitie 2—Catapult 3 0—3; P.C.B. 2—DeNeBa 0—3. Derde klasse: Slinger Boys Be Fit 3 3—0; A.P.S.V.—Ócto- nus 2 1—3; S.G.A. 3—B Fit 2 03; S.G.A. 2Povay 2 30: S.G.A. 3Tempo 2 uitgesteld; H.V.B.—V.L.N. 2—2; S.GA. 3— Be Fit 3 2—2. Dames Eerste klasse: P.C.B, 1Jong Holland 1 03; Catapult 2S.O. V.A. 13; The Smash 1Cata pult 1 uitgesteld; P.C.B. 1—The Smash 1 2—2; Jong Holland 1— The Smash 1 31. Tweede klasse: Jong Holland 2 T.O.P. 30; RijkspolitieBer gen 1—3; Tempo 1—Catapult 3 OU. Derde klasse: The Smash 2 Be Fit 2 3—0; S.V.N.—Jong Hol land 3 3—1; Tempo 2—The Smash 2 22; Be Fit 3Cotopus uitgesteld. Publieke verkoping van huizen en pakhuizen ALKMAAR. Door notaris H. G. Westen te Schoorldam werd gisteravond in het Gulden Vlies te Alkmaar een veertiental per celen, gelegen aan de Schermer- weg, Zocherstraat, Liefdelaan en Geest te Alkmaar bij afslag publiek verkocht. Een week ge leden had de verkoop bij opbod plaatsgevonden. Een huis en erf aan de Scher- merweg 6 te Alkmaar werd na de opbod van vorige week inge zet op f 2540, er werd f 3000 boven gevraagd, en na afslag werd het gemijnd op f 3020 door de heer A. Dam, te Bergen. Huis, erf en tuin aan de Zocherstraat 45, inzet f 1500, bo ven gevraagd f 200, na afslag op f 1700 door de heer K. Rui ter te Alkmaar. Huis en erf aan de Liefdelaan 25, inzet f 310, boven gevraagd f 500, na afslag op f 311 door de heer C. Schipper te Alkmaar. Vier woonhuizen en vijf pak huizen aan de Geest werden eerst afzonderlijk en vervolgens in diverse combinaties ingezet. Tenslotte werden alle percelen te weten huis en erf no. 25, huis en erf no. 23, huis en erf no. 13 en huis en erf no. 9, waarbij de pakhuizen aan de Geest no.'s 15, 17 en 15a, 18 en het pakhuisje naast no. 9 in combinatie inge zet op f 20112. boven gevraagd f 7000, na afslag voor f 21.712 gekocht door de heer N. Bijl te Bergen. Zeldzaam BERGEN. Door de heer Jb. van der Steen, Oude Herenweg 32, werden gister, dus na half No vember, nog frambozen-aardbeien uit ziin tuin geplukt. Burgerlijke Stand ALKMAAR Geboren: Els- betih d-v J. Bulthuis en M.C. Bol der; Nicolaas A. zv A. Snel en M. A. Beentjes; Yolanda F. dv D. de Jong en R. Merk; Maria A. B. dv H. M. v.d. Idsert en C. M. v.d. Peet. Overleden; Cornelis Vader, 70 jaar, wedn. van T. Peetoom. Gehuwd: Wilhelmus Kuiper en Cornelia M. Bilars: Johannes P. Dekker en Catharina C. M. Mo lenkamp; Johannes D. A. Sik en Paulina M. R. Verdoes; Jan de Veer en Elisabeth C. Koster. Clubcompetitie dammen ALKMAAR In het tournooi om het clubkampioenschap dam men eerste klasse van het district Zaanstreek is de wedstrijd tussen Onder Ons 1 (Westzaan) en Oost- zaan 1 voorlopig geëindigd met een 86 stand in het voordeel van Oostzaan. Vermoedelijk zal de wedstrijd eindigen in een 119 overwinning van Oostzaan. In de tweede klasse verstevigde Landsmeer 1 haar leidende positie door een 137 overwinning op D.K.Z. 2 (Zaandijk). Oostzaan 2 won met 155 van Onder Ons 2. De Alkmaarse damclub D.D.D. komt volgende week uit tegen Onder Ons. WEERSVERWACHTING Medegedeeld door het K.N M.I. te De Bilt. geldig van Woensdagavond tot Donder dagavond. WAT MEER WIND Voor het Noorden van het land: droog en overwegend zwaar bewolkt. Dezelfde tem peraturen of i ets hogere. Zwakke tot matige en langs de Waddenkusit later vrij krachtige zuid-westelijke wind Voor het Zuiden van het land: zwaar bewolkt met plaatselijk opklaringen en in de nacht en ochtend plaatselijk mist, Over het algemeen weinig verande ring in temperatuur. Aanvan kelijk weinig wind, latei- zwakke tot matige wind tus sen Zuid en Zuid-West. DIGNE, 18 Nov. Gaston Do minici, de 77-jarige Franse boer die Zondag bekende de moord op de Drummonds te hebben ge pleegd, heeft Woensdag in zijn cel in de gevangenis van Digne verklaard: „Ik ben onschuldig". Hij zei, dat hij „gedwongen was de comedie" van het bekennen te spelen. 's-GRAVENHAGE, 18 Nov. In de 521ste Staatsloterij, vierde klasse, derde lijst is vanochtend de prijs van f 50.000 gevallen op lotnummer 16.666. WAARSCHUWING De politie te Alkmaar waar schuwt op verzoek van de poli tie te Rotterdam wederom tegen de activiteiten van de stichting „Hulp in nood". Deze stichting ontplooit de laatste weken weer een opvallende activiteit. Man nen en vrouwen, de laatste meestal in verpleegstersuniform lopen langs de straten en colpor teren met een blaadje „Hulp in nood", dat een evangelische strek king heeft, en waarin giften worden gevraagd voor een te or ganiseren St. Nicolaas en Kerst feest. Zij vertonen op verzoek een soort legitimatie, die echter nergens op slaat. De politie geeft geen garantie dat. de afgestane giften benut worden voor het doel waar zij voor gevraagd worden. Werknemende Middenstand ALKMAAR Aangespoord door het succes van de eerste avond belegt de Werknemende Middenstand hedenavond weer 'n bijeenkomst. Pater A. Potveer O. F.M., Gardiaan van het Minder broedersklooster te Nieuwe Nie- dorp, die 20 jaar in China heeft doorgebracht, zal over dit inter essante land vertellen. Het be stuur rekent op een grote op komst. Rood-Geel-nieuws HEILOO. Zondag 22 Novem ber a.s. gaat H.S.V. op bezoek bij E.H.S. in Haarlem. Hoewel deze club de laatste plaats op de ranglijst inneemt, zal het toch geen gemakkelijke opgave zijn voor de H.S.V.-èrs. Aan spanning zal het dan ook niet ontbreken. I/eden van de supportersvereni ging kunnen de reis gratis mee maken, mits zij vóór Vrijdag avond 8 uur hun plaatsbewijs hebben afgehaald bij de heer J. C. Bakker, Westerweg 269. Voor niet-leden zijn de reiskosten f 1,75. Opgave eveneens tot en met Vrijdag a.s. Vertrek van de bus 1.15 uur n.m. V erkennersnieu ws HEILOO. De reeds traditio nele konijnenloterij is weer be gonnen. Wederom gaan de jon gens overal proberen hun loten aan de man te brengen. De prijs van een lot bedraagt f 0,25, zodat het niemand een bezwaar mag heten hiervoor in ruil met de Kerstdagen een konijn in de pan te krijgen. Reeds wegen de zwaarste konijnen 11 pond. De winnaars worden na de trekking op 23 December a.s. direct van de uitslag in kennis gesteld. Aanbesteding verbetering wegen HEILOO De heer M. N. Krijnse Locker heeft aanbesteed de verbetering van de Boekeler- meerweg en de Nijenburgerweg. De hoogste inschrijving was 55.300,De laagste f 41.900, De raming was 41.000,Inge schreven hebben: C. Nieuwenhui- sen 55.300,Polderman 51.900,v. d. Vemde en de Beest, Heemstede 51.460,Bos- land en Zoon 50.450,Gebr. Min, Bergen 49.360,-A. Groot en Zoon 47.950,N.B.M., Zaan dam 46.430,D. Bosch, IJmui- dén 46,200,P. Versluis, Bode graven 45.858,Schelvis 44.900,-; Kennemerland f 44.600; Fa. J. Punt 44.464,J. Ooms en Zoon 44.300,Noord Ne derlandse Wegenbouw Mij., Har- lingen 41.900,Het werk is gegund aan de laagste inschrijver. Tweede uitvoering van de feestrevue HEILOO Zondagavond werd voor een uitverkochte zaal de tweede opvoering gebracht van de grote feestrevue „Breng ieder een wat zonneschijn". Deze twee de opvoerinv werd ook weer met een groot élan opgevoerd. Deze enortpe organisatie kon ook al leen tot stand komen door een nauwe samenwerking van de R.K. Culturele Verenigingen van Heiloo. Een nauwe samenwerkin" in de leiding, waarvan uit de aard der zaak het een meer op de voorgrond komt. dan het an dere. In dit verband komt dan ook de man op de achtergrond, de dirigent, de heer Piet Groot, samen met de regisseur, de heer Jean Robert Jr. alle eer toe. Zaterdag, 21 November a.s.. heeft een derde extra opvoering plaats.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 2