NACHT IN DE MIDDAG Belgische vrouw uit trein geworpen Verenigde Naties verwerpen rood voorstel-Panmoendj on Zware mist legde zich over Westelijk Europa Saarkwestie binnenkort in Den Haag ter tafel a uwe Tegenvoorstel van Dean Rotterdamse journalisten vrijgesproken Bobby's moordenaars wacht de doodstraf Bus reed etalage binnen koest Frans debat over E.D.G. Haagse beroepsbedelaars gaan in cassatie van hun vonnis Nederland bleef vrij van nevel Belgische pater vermoord Ike herinnert zich White niet Islam in Pakistan Staatsgodsdienst Na geheimzinnig gevecht met een man De Koreaanse Vredesvoorstellen Titelstrijd 71/2 te Leeuwarden De publicatie van militaire objecten tenzij de jury levenslang aanbeveelt Mijnongeluk in België stap van middengroepnaar „steun" valt zwaar LONDEN, 17 Nov. De eerste zware mist van 't seizoen heeft zich vandaag over Engeland en West-Europa ge legd, waardoor het lucht- en zeeverkeer verstoord werd en in vele steden het zo goed als donker was. In Londen was het om 12 uur duister. Maar de Britse hoofdstad, die aan deze dingen gewend is, beschouwt de mist meer als een voorloper van de dikke misten (pea soupers) die nog komen moeten. Slechts enkele Londenaars droe gen mistmaskers zoals voorge schreven door verschillende dok toren. Bij de zware misten van vorig jaar zijn in Engeland naar schat ting 12.000 mensen om het leven gekomen. De doktoren denken dat de mistmaskers die nu verstrekt worden dit jaar levens zullen red den. De vliegvelden van Londen en Northolt zijn dicht, waardoor het verkeer door de lucht met Ame rika, Canada, het vasteland, Oost en West-Afrika en het Oosten vertraagd wordt. Toeterende schepen, die lang zaam door de monding van de Theems kropen, hebben het anker laten vallen toen het onmogelijk werd de weg naar zee te vinden. Het spoorwegverkeer naar de Midlands en naar West-Engeland ondervindt vertraging. Het ministerie van Luchtvaart heeft meegedeeld, dat later op de dag de mist misschien iets optrekt maar vanavond weer zal opkomen. In Frankrijk is het overwegend koud en mistig. De top van de Eiffeltoren is niet te zien. Orly en le Bourget zijn gesloten voor inko mend verkeer. in Pakistan MARYABAD. 17 Nov. (K.N.P.) Eerst nu Is bericht ontvangen, dat de Belgische Capucijn pater Jozef van Butsele in de avond van Allerzielen op laaghartige wijze is vermoord. Uit de berich ten blijkt, dat het hier een per soonlijke vete betreft, die op geen enkele wijze in betrekking staat met de moeilijke situatie, waarin de Katholieken van Pakistan ver keren. Pater Frans Jozef werd, toen hij in de kerk in gebed was ver diept, overvallen door een 23-ja rige Katholieke man, die hij enige dagen tevoren wegens slecht ge drag uit zijn landbouwkolonie had moeten verwijderen. De da der heeft zijn misdaad, waarmede hij pater Frans-Jozef vroeger reeds had bedreigd in koele bloe de ten uitvoer gebracht; hij wer<j na zijn misdrijf door een mede broeder van het slachtoffer en door toegesnelde dorpelingen overmeesterd en aan de justitie overgeleverd. In de missiekolonie heerst diepe verslagenheid. Pater Frans Jozef werd in 1913 geboren te Ronse (België) en vertrok op vijf en twintigjarige leeftijd naar de missie van La hore (Pakistan). In 1949 kwam hij voor vacantie naar Europa en keerde op 4 Januari 1950 terug naar zijn post. Januari 1951 werd hij benoemd tot hoofd van een Katholieke landbouwkolonie te Maryabad. Deze instelling, in Pa- Pakistan welbekend, omvat een honderdtal families, diie onder het geestelijke en burgerlijke be stuur van een missionaris als zelfstandige pachters het land be bouwen. Verschillende geestelijke en wereldlijke autoriteiten, o.a. de bisschop van Lahore, Mgr. Marcel Buyse, hebben hun mede leven met de onverwachte dood van pater Frans Jozef betuigd. De missionaris is daags na de moord onder traditioneel gewee klaag, dat uren duurde, begra ven achter het hoofdaltaar van de kerk tussen het graf van pa ter Theodoor en de stichter van Maryabad, pater Felix. Zaak tegen pseudo-journalist De rechtbank te 's Gravenhage heeft gistermorgen heropening gelast van het onderzoek in de zaak tegen de 26-jarige zich jour nalist noemende J. H., wonende te 's Gravenhage, tegen wie de officier van justitie ter zake van oplichting 'n gevangenisstraf van een jaar met aftrek van onder gaan voorarrest had gerequireerd. De rechtbank zal een psychia trisch rapport van verdachte la ten opmaken. H. had eind Mei j.l. een bedrag van f 1.000 geleend van een bankierskantoor te 's Gravenhage, waar hij naar hij had beweerd een bankrekening ihn een milioen lire zou laten openen door de gezamenlijke Italiaanse kranten om een Itali aans persbureau te openen. Op het vredesfeest VOETBALONTMOETING OOST- EN WEST BERLIJN BERLIJN Voor het eerst sinds 1948 zullen een West- en efn Oost-Berlijnse voetbalploeg elkaar ontmoeten. De wedstrijd is op Eerste Kerstdag in het in de Russische sector gelegen Walter Ulbricht-stadion vastgesteld. In Antwerpen liggen de schepen stil. Het Belgische nationale vlieg veld Melsbroeck ligt eveneens di.cht. De mist verspreidt zich over Denemarken en Zuid-Noorwegen en Zweden. De temperaturen zijn iets boven het normale. Nederland en West-Duitsland ontkomen aan de mist. In Berlijn was het helder weer. In Oostenrijk en Italië schijnt de zon. In Zwitserland liggen de noordelijke hellingen van de Al pen in de mist, maar aan de Zuidkant schijnt de zon. Bijna geheel Zuid-Engeland ligt onder de mist. Op sommige plaat sen is het zicht slechts 5 meter. In Londen kruipen de auto's met brandende koplampen lang zaam vooruit, terwijl het in Man chester om 12.00 uur zo donker was als of het nacht was. ENORME RAVAGE ZAANDAM, 17 Nov. Met volle vaart is vanmiddag om streeks half vijf een bus van de N.V. M.E.A., die de dienst onder houdt tussen Zaandam en Krom menie, dwars door de houten pui met spiegelruiten een depot van een wasserij te Zaandam binnen gereden en pas twee meter ach ter de pui tot stilstand gekomen. De ravage was enorm. Wonder boven wonder kwamen de de pothoudster, die met een vrouwe lijke klant in de winkel stond te praten, met de schrik vrij. De chauffeur van de bus werd licht gewond, de drie passagiers liepen geen letsel op. De chauffeur moest plotseling remmen, toen een voor hem rij dende auto onverwacht stil hield. Hij week naar links uit, zag dat hij tegen een reeds dichtgenader- de tegenligger dreigde te botsen, week nog meer naar links uit en reed vervolgens par does, over het trottoir de etalage binnen. Er voor stond nog een rijwiel van de klant, die zich in de winkel bevond. Het werd totaal vernield. Men gelooft, dat de chauffeur op het moment, dat hij het trottoir op reed, op het gaspedaal in plaats van op de rem heeft ge trapt. PARIJS 17 Nov. Naar alle waarschijnlijkheid zullen de Franse minister van Buitenland se Zaken Bidault en de West- dutitse bondskanselier Adenauer binnenkort in Den Haag hun lang verwachte bespreking over de Saarkwestie houden, aldus vef nemen wij uit welingelichte bron. Het zou in him bedoeling lig gen. om van hun aanwezigheid op de a.s. Haagse conferentie der ministers van klein-Europa ge bruik te maken om door een uitvoerig persoonlijk gesprek voortgang in de onderhandelin gen over dit probleem te bren gen en zo mogelijk een oplossing te bereiken. Ook de Raad van Europa zet zijnerzijds de pogingen voort om tot een voor alle partijen aan vaardbare oplossing van de Saar kwestie te komen. De politieke commissie uit de Assemblee van de Raad van Europa zal Vrijdag te Parijs bijeenkomen om de toe stand, zoals deze zich heeft ont wikkeld sedert de Assemblee zich twee maanden geleden in Straatsburg mét het vraagstuk bezighield, te bespreken. De toen ontworpen resolutie, die geba seerd was op het rapport-van der Goes van Naters over dit onder werp, zal bij deze gelegenheid opnieuw een belangrijk punt van discussie uitmaken, er zijn tot dusver reeds een 20-tal amende menten op dit resolutie-ontwerp ingediend. Het in Straatsburg gemaakte plan voor een speciale conferen tie, in het begin van 1954 te hou den als voordien bilateraal geen oplossing zou zijn bereikt, zal eveneens opnieuw worden bestu deerd. Het spreekt vanzelf, dat het rapport Van der Goes van Naters eveneens weer in het mid delpunt van de besprekingen zal staan. De heer van der Goes van Na ters zelf wordt intussen morgen in Saaiibruecken verwacht, waar hij voor de Saarlandse pers een uiteenzetting zal geven van de ideeën, waarop de in zijn rapport voorgestelde oplossing is geba seerd, WASHINGTON President Eisenhower kan zich niet herin neren Harry Dexter White in 1944 in Engeland te hebben ontmoet, aldus heeft de perschef van het Witte Huis, Hagerty, Dinsdag meegedeeld. De .,New York Post" had ver leden week verwezen naar een artikel, dat in Maart 1947 is ver schenen in de „United Nations World Magazine" en waarin werd verklaard, dat Eisenhower White tijdens de oorlog ontmoet had bij besprekingen met Henry Morgen- thau, de toenmalige Amerikaanse minister van financiën. De president kan zich het be zoek van Morgenthau herinneren, doch hij „weet niet meer wie daarbij aanwezig waren", aldus de mededeling van Hagerty. (Advertentie) Die krampachtige hoest laat U geen rust. Spaar Uw longen, neem de slijmoplossende 's werelds beste hoestsiroop Gaullisten tegen Duitse herbewapening PARIJS 17 Nov. Het Franse kabinet heeft vandaag een begin gemaakt met het debat' over de buitenlandse politiek van de re- gering-Laniel. In het bijzonder stelden de Gaullisten en de onaf hankelijke afgevaardigde gene raal Aumeron zich teweer, tegen de bedoelingen om West'-Duits- Iand te herbewapenen en in te schakelen in de E.D.G. De Gaullisten waren van. oor deel, -dat het niet_ verantwoord zou zijn. zich te binden, nu de presidentsverkiezingen voor de deur staan. Aumeron deed een heftige aanval op Duitsland. „De Duitsers zijn onze erfvijanden en elke medewerking met de Duit sers -dient te worden afgewezen". Het streven naar de Europese integratie werd gebrandmerkt als een doelbewuste politiek van de overige landen om Frankrijk te verzwakken en onmondig te ma ken. Het is nog niet te voorzien, of de Gaullisten, die deel uit maken van de regering, het ka binet ten val zullen brengen. In politieke kringen is men van oordeel, dat zij het risico van de eventuele gevolgen van een -der gelijke crisis niet voor hun reke ning willen nemen. Reeds eerder hadden de Gaullisten er bij de regering op aangedrongen de Haagse conferentie over -de Euro pese Politieke Gemeenschap en de Bermuda-conferentie uit te stellen. Zij zwichtten Vrijdag j.l. toen enkele ministers, w.o. Bidault, Pleven en Reynaud dreigden bij het instemmen van Laniel met deze eisen te zullen aftreden. Rechten van minderheid niet vastgelegd KARACHI (K.N.P.) De Ka tholieken in Pakistan en met hen andere minderheidsgroepen zijn zeer ongerust over de gevolgen van het laatste besluit der wet gevende vergadering. Deze heeft een wet aangenomen, welke be paalt, dat iedere wet getoetst zal worden op strijdigheid met de Koran en de Soennah. De wetge vende vergadering, die bezig is met de nieuwe Pakistaanse grond wet, heeft op deze wijze de Is lam als de staatsgodsdienst ver ankerd en daarmede de positie der minderheden in voortdurend gevaar gebracht. De'Hindoe-leden van het parle ment leverden een moedig, doch tevergeefs -gevecht om te voorko men, dat de rechten de minder heden door de alles beheersende wet worden geschonden. Het amendement, dat zij indienden, beoogde een garantie te verkrij gen, dat hun persoonlijke wetten niet zouden worden geraakt, zelfs al zouden ze in strijd zijn met de Koran en de Soennah. De minis ter van Wetgeving, A. K. Brohi. wees het amendement af met het vreemde argument, dat de wetge vende vergadering machteloos was, -omdat -deze haar souverei- n-iteti aan God had overgegeven. Een andere minister, Sardar Nish- tar, verklaarde, -da-t de Koran en de Soennah een volmaakt rechts systeem belichamen en dat zij daarom in feite de rechten der minderheden beschermen tegen iedere inbreuk van de Moham medaanse meerderheid. Deze onverwachte onderwer ping van -de tot dusverre progres sieve regering van Pakistan aan de fanatieke en dweperige ele menten in het land -heeft grote ongerustheid onder de minder heidsgroeperingen veroorzaakt. PANMOENDJON, 17 Nov. (A.P.) De communisten hebben vandaag Panmoendjon voorgesteld als de plaats, waar de Koreaanse vredesconferentie moet worden ge houden. Zij willen verder dat Rusland, India, Indonesië, Pakistan en Birma als neutrale landen aan de conferentie zullen deelnemen. De Ver. Naties hebben zich reeds uit gesproken tegen de keuze van Panmoendjon of welke andere plaats op communistisch gebied ook. Afschriften van de officiële communistische verklaring wer den door de communistische journalist Wilfredd Burchett aan geallieerde verslaggevers over handigd. De verklaring bevatte drie punten: 1. Elk deb partijen moet be slissen welke landen op de con ferentie vertegenwoordigd zullen zijn. 2. Alle beslissingen ter confe rentie moeten met algemene stemmen worden genomen. 3. De vijf „neutrale landen" dienen aan de conferentie deel te nemen „om een vlot verloop" te waarborgen. De Verenigde Staten hebben tijdens de zitting van vanmorgen Panmoendjon als plaats voor de te houden Koreaanse vredescon ferentie verworpen. Zij liet echter weien, wel be reid te zijn, om te adviseren, dat er onder bepaalde voorwaarden neutrale landen aan de confe rentie deelnemen. De Amerikaanse gezant Arthur H. Dean diende een compromis voorstel in, dat de volgende drie hoofdpunten omvatte: 1. Alleen de belligerente mo gendheden mogen het vredesver drag uitwerken. 2. Er kunnen neutrale landen tot de zittingen worden toegela ten, zodra de conferentie van de behandeling van het vredesver drag overgaat tot de behandeling van uitgebreider Aziatische pro blemen. 3. De Verenigde Staten zullen de kwestie van de deelname aan de conferentie nogmaals bestude ren, in-dien de besprekingen om tot een regeling van de Koreaan se kwestie te komen, vastlopen nadat oprecht is gestreefd naar een oplossing. Dean is blijkbaar teruggeko men op zijn standpunt, dat hij geen volmacht heeft om de sa menstelling van de conferentie te bespreken. De Verenigde Staten en de Verenigde Naties waren tot dus ver gekant tegen deelname van neutrale landen, onder welke voorwaarden ook. Alleen tegen deelname van Rusland had men geen bezwaar, indien de commu nisten dit land wilden uitnodigen o-m a-an hun zijde zitting te ne men. Zowel de geallieerde als de communistische voorstellen zijn ingewikkeld en de onderhande laars hebben verklaard, dat zii ze vanavond zullen bestuderen. De communistische interviews van Chinese en Koreaanse krijgs gevangenen die geweigerd heb ben naar huis te gaan werden vandaag weer afgelast toen de communisten om krijgsgevange nen vroegen die gisteren niet verschenen waren. De neutrale repatriëringscom missie van de V.N. heeft de in terviews voor mórgen afgezegd. NEURENBERG, 17 Nov. Een jonge vrouw, waarschijnlijk een Belgische, is vanmorgen bij Neu renberg uit de expressetrein van Wenen naar Oostende gevallen. Naar de politie meedeelt, is zij met ernstige verwondingen naast de rails gevonden. Vermoed wordt dat er misdaad in het spel is. Volgens de politie is aan het geheimzinnige incident in de trein een gevecht tussen de vrouw en een man voorafgegaan. De stationschef van Kitzingen deelde mee, dat hij op het ogen blik waarop de trein met vermin derde vaart doorkwam, in een tweede-klas coupé een schermut seling had gezien. Even voorbij Kitzingen kwam de trein plotseling tot stilstand. Het spoorwegpersoneel stelde on middellijk een onderzoek in en vond de vrouw naast de rails. Men vermoedt, dat zij door de man uit de trein is geduwd. Dé' politie neemt aan dat de man, nadat de trein tot stilstand was -gekomen, is ontsnapt. Er wordt een onderzoek ingesteld, wie er aan de noodrem heeft ge trokken. De vrouw, die naar schatting 30 jaar oud is, is naar het zieken huis van Kitzingen vervoerd. De artsen achten haar toestand uiterst critiek. De vrouw had geen identiteits papieren bij zich. Er werd echter een brief op haar gevonden met als afzender Louis de Ritter, 56, Rue de Midi, Brussel, aldus de politie. Zij had verder een reisbiljet AMSTERDAM Het kam pioenschap van Nederland Hoofd klasse 7%. dat oorspronkelijk van 19 tot en met 22 Nov. gehouden zou worden, maar waarvoor de K.N.B.B. geen organisator kon vinden zal nu van 11 tot en met 14 Maart in Leeuwarden worden gehouden door de Friese Club. Deelnemers aan dit kampioen schap zijn: P. van der Pol (Rot terdam), C. de Ruyter (Maas tricht), H. Metz (Den Haag), L. G. J Teegelaar (Rotterdam), C. van Oosterhout (Rotterdam), A, van Neurenberg naar Brussel. De politie deelde mee, dat uit de merktekens op -de kleren valt op te maken, dat zij een Belgisohe is. Naar later bekend is geworden is de vrouw de 25-jarige Simone de Ritter uit Brussel een ster op de schaats op de „Olympia Show" die op het ogenblik in Erlangen gehouden wordt. De politie heeft meegedeeld, dat zij een dubbele schedelfrac tuur heeft en ernstige inwendige kneuzingen. Haar nek vertoont tekenen van worging. De politie verklaart te geloven dat een b'andiet Simone aange vallen heeft en uit de trein ge smeten daar al haar geld ver mist wordt. De doktoren in het ziekenhuis hebben haar toestand „praktisch hopeloos" genoemd. De stationschef van Kitzingen had gezien dat de vrouw aan het vechten was met een grote man toen de trein langzaam door het station reed. De trein werd kort na Kitzingen door een trekken Onderscheidingen voor bestuurders wereldveteranenfederatie 's-GRAVENHAGE, 17 Nov. De minister-president, dr. W. Drees heeft vanavond het uitvoe rend orgaan van de Wereldvete ranenfederatie ontvangen. Daarbij heeft hij een tweetal onderschei dingen uitgereikt. De president van de W.V.F.. Albert Morel, is benoemd tot grootofficier in de Orde van Oranje-Nassau. de se cretaris-generaal, Elliott H. New- comb, tot Officier in deze orde. Minister Drees en minister Luns, die eveneens de ontvangst bijwoonde, ontvingen na afjoop van de plechtigheid het insigne van de Wereldveteranenfederatie Verzending zeepost Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn be zorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld: Indonesië: ss „Myrmidon" (24 Nov.); Ned. Nw. Guinea: ms „Talisse" (5 Dec.); Ned. Antil len: ms „Willemstad" (24 Nov.); Suriname: ms „Amazones" (21 Nov.); Zuid-Afrika: ms „Sterling Castle" (21 Nov.); Canada: ss „Rijndam" (27 Nov.); Argentinië en Chili: ss „Cordoba" (24 Nov.) Brazilië: ms „Alioth" (24 Nov.); Uruguay: ss „17e Octobre" (28 Nov.); Australië: ss „Oronsay" (21 Nov.); N'ieuw Zeeland: via Engeland (21 Nov.). CI1 ucrlttcI1 Inlichtingen over de verzend- aan de noodrem tot stilstand ge- data van postpakketten geven de bracht. postkantoren. De arrondissementsrechtbank te Rotterdam heeft gisterochtend de 21-jarige leerling-journalist L. J. E. en de 44-jarige chef-redacteur L. W. S., beiden verbonden aan het te Rotterdam verschijnend „Rotterdamsch Parool", vrijge sproken. Veertien da-gen geleden stonden zij terecht, omdat in hun krant in Januari j.l. een artikel had ge staan over de bouw van een bun ker -door het korps luchtwacht dienst. Met -dit artikel waren mi litaire geheimen aan' de open baarheid prijsgegeven, aldus de tenlastelegging. De leerling-journalist had het artikel geschreven, doch de chef redacteur werd eveneens be schuldigd, dat hij zich niet_ ver- Mol. (Amsterdam). Ph. Beekman scnumigaaat nj zien mei ver- (Afnsterdam) en P. Kobus (Am- gewist bad of volledige publicatie sterdam). veroorloofd was. KANSAS, City, 17 Nov. De openbare aanklager in het proces tegen Carl Austin Hall en mevr. Bonnie Brown Heady, die hebben bekend de 6-jarige Bobby Green lease, het zoontje van een rijke autohandelaar uit Kansas City, te hebben ontvoerd en vermoord, heeft verklaard de doodstraf te zullen eisen. De beide beklaagden, resp. 34 en 41 jaar, werden Maandag ge boeid het gerechtshof van Kansas City binnengeleid, waar een jury zal moeten uitmaken of zij in een gaskamer terecht gesteld zullen worden. A-ls -de jury niet de dood straf aanbeveelt, kan de rechter levenslange gevangenisstraf op leggen. Bobby Greenlease werd op 28 September j.l. van school weg gelokt en vermoord. H-et lijkje werd begraven in de tuin van het huis van mevrouw Heady in St. Joseph (Missouri), waar van te voren reeds een graf was gedol ven. De ontvoerders wisten van de vader een losgeld van 600.000 dollar te krijgen. De helft van dit EUROPA STAAT ER ECONOMISCH GOED VOOR PHILADELPHIA, 17 Nov. (AP) Harold E. Stassen heeft verklaard, dat de Amerikaanse hulp aan Europa zoveel succes heeft gehad, dat de economische hulp aan de meeste landen spoedig vermin derd kan worden. Hij verklaarde dit Maandag avond tijdens eep interview voor de televisie. „Ongetwijfeld heeft Europa eco nomisch zijn beste jaar sedert de oorlog. Als gevolg hiervan kan de economische hulp aan Europa spoedig verminderd worden met uitzondering misschien van Span je, Griekenland en Turkije". bedrag kon worden achterhaald. De verdedigers hebben Maan dag verklaard, dat de verdachten niet hun bekentenissen zullen in trekken. Op dit ogenblik waren de verdedigers voorts niet van plan „ontoerekeningsvatbaarheid" te bepleiten, hoewel zij mogelijk dit punt later te berde zullen brengen, als bij de verdere be handeling voor het gerecht aan wijzingen van een storing van de geestelijke vermogens der ver dachten aan het licht zouden ko- De eis tegen E. was een ge vangenisstraf van een maand voorwaardelijk, tegen S. veertien dagen gevangenisstraf. Ten aan zien van E. verwierp de recht bank het .gedane beroep op nie tig verklaring van de dagvaar ding. Ten aanzien van een punt van de dagvaar-ding tegen E., die een overtreding inhoudt, achtte de rechtbank zich onbevoegd hiervan kennis te nemen. De rechtbank achtte de ten laste ge legde fei-ten niet bewezen, zodat zij tot vrijspraak kwam. Ook ten aanzien van S. werden feiten niet bewezen geacht, zodat ook hier vrijspraak volgde. eist 3 doden PERONNES LEZ BINCHE, (België) 17 Nov. (A.P.) Drie mijnwerkers, van wie twee ïta- lanen, werden hier vandaag ge dood toen een ondergrondse ga lerij instortte in de St. Elizabeth schacht van de „Charbonnages du Ressaix." Het ongeluk vond plaats Oip een dieipte van 500 meter, vanmorgen om 5 uur Ned- tijd. Malcolm MacDonald naar Indonesië De Britse „reizende ambassa deur" voor Zuid-Oost-Azië, com missaris-generaal Malcolm Mac- donald, is Dinsdag per vliegtuig uit Singapore naar Djakarta ver trokken. waar hij gedurende een week besprekingen zal voeren met Britse diplomatieke verte- woordigers en Indonesisohe lei ders. In Singapore is van offici ële zijde medegedeeld, dat deze besprekingen „strikt informeel" zullen zijn en niet het gevolg zijn van recente gebeurtenissen 's-GRAVENHAGE, 17 Nov. Vier van de vijf bedelaars uit Den Haag, die op 9 November j.l. door de politierechter tot een hcchtenisstraf en tewerkstelling in een Rijkswerkinrichting waren veroordeeld, hebben tegen dit vonnis cassatie aangetekend. Het zijn de 41-jarige J. E„ de 46-jarige C. K., de 50-jarige P. J. F., die allen veroordeeld werden tot 12 dagen hechtenis en één jaar en zes maanden Rijkswerkinrich ting en de 68-jarige N. H. van B., die een vonnis van één jaar Rijkswerkinrichting over zioh had horen uitspreken. Allen werden voorts tot 12 dagen hechtenis veroordeeld. De 80-jarige J. H., die in ver band met zijn hoge leeftijd slechts tot 12 dagen hechtenis werd ver oordeeld (bij verstek), is niet in cassatie gegaan. Deze „beroeps-bedelaars", die volgens de over hen uitgebrachte rapporten, per dag 6080 gulden en soms we'l 110 gulden aan aal moezen ontvingen, hadden reeds ter zitting van de politierechter duidelijk hun misnoegen erover getoond een van hen sloeg met zijn krukken de getuigen dat de officier van justitie een defi nitief einde wil maken aan het, zoals deze zeide, weerzin- en deer nis-wekkende beeld in Den Haag. TREINVERBINDING KOTARADJA— SEULIMEUN GESTAAKT DJAKARTA, 17 Nov. Met ingang van 14 November is de treinverbinding tussen Kotaradja en Seulimeun, dat 40 km ten Zuidoosten van Kotaradja ligt, voorlopig gestaakt, aldus heeft de D.K.A. (I-ndonesische spoorwegen) bekend gemaakt. Deze maatregel is genomen in verband met de aanval, die op standelingen op 13 November op een -trein op dit traject hebben gedaan. Deze aanval werd gedaan tussen Indrapuri en Keumïru. ifog/riflfy.by porrg ^örr**on, CogftpHagen)

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 3