Minister Beyen sneed geen bilaterale kwesties aan De Zeven Provinciën" komt volgende maand in dienst Bermudakomt niet ter sprake in Den Haag Zusterschip van kruiser De Buitenlandse notities Vliegende slaapkamers KATHOLIEKE PJB &"steijk zo gezond bqi Haveloos pak van King Lear bracht drie gulden op In nieuw onderhoud met Adenauer PHILSPS top van de Mount Everest is bereikt!" Een stukje scheepshistorie Narrenpakkenkurassen en Joodse kaftans onder de hamer Geef die vrouiv een standbeeld! Korreltjes De vermiste straaljager Laniel in het nauw Ondanks de heftige beroering van de zijde der Gaullisten, is toch gisteren in het Franse par lement een begin 'gemaakt met het grote debat over de buiten landse politiek. De Gaullisten uitten Vrijdag jl. het dreigement het kabinet-Laniel in de steek te zullen laten, wanneer niet het debat zou worden verschoven naar een latere datum. Behalve deze eis. had de partij van gene raal de Gaulle nog meer wensen. De Haagse conferentie over de Europese Politieke Gemeenschap en de besprekingen van Eisenho wer, Churchill en Laniel dienden eveneens uitgesteld. Eerst zou men de uitslag van de presi dentsverkiezing moeten afwach ten. Laniel, die een ogenblik in overweging stond de Gaullisti sche eisen enigseins tegemoet te komen, maakte een slechte beurt bii zijn overige collega's, toen Bidault, Teitgen, Plevèn en Paul Reynaud onomwonden te kennen gaven, bii inwilliging van het verzoek van de Gaulle te zullen aftreden. Voor dit laatste dreige ment zijn de Gaullisten tenslotte op zij gegaan. De zege bleek aan de zijde van de voorstanders van het Europese Leger. De regeringsoppositie heeft in de houding van Laniel een zwak ke plek gezien in de eensgezind heid van het kabinet. Met waar lijk grof geschut is dan ook te gen Laniel van leer getrokken. De eerste aanvallen op de rege- ringspolitiek ademden sterk een anti-Duitse geest. En wel op een dermate wijze als tot nog toe niet tot uitdrukking was geko men. „Duitsland is onbetrouw baar en blijft onze grote vijand", verklaarde de onafhankelijke af gevaardigde generaal Aumeran. Gaston Pawleski. een naaste me dewerker van generaal de Gaulle achtte het onjuist, wanneer Laniel en Bidauilt als gevolg van de Bermuda-conferentie verplich tingen op zich zouden nemen, nu de presidentsverkiezingen in het zicht zijn. Wellicht een tikkeltje overbodig, want de opvolger van Auriol zal eerst gekozen worden in Februari of Maart 1054. De zelfde Gaullistische afgevaardig de huldigde een opvatting, die ook in het socialistische kamp opgang maakt. nl. dat Rusland op het punt van instortten zou staan en een E.D.G. geen ander gevolg meit zich brengt dan een consolidatie van het Sovjet-re giem. Deze gang van zaken heeft nu voldoende bewezen, waarom de Franse regering met de E.D.G. heeft getreuzeld. Laniel is zich steeds van grote weerstanden be wust geweest. Zijn kabinet kwam tot stand met behulp van de Gaulle. Zodra Laniel teveel op de ED.G. zou aandringen wist hij de Gaulle en zijn aanhang tegenover zich te vinden. Het eigenaardige, maar anderszins volkomen begrijpelijke, is thans het in gesloten colonne oprukken van de Gaulle en de communis ten. De hoop van de Gaulle is, met deze steun en die van de so cialistische fractie een dermate oppositie te ontketenen, dat Laniel en Bidault zich niet zul len binden aan concrete afspra ken met Washington en Londen. Op die wijze zou Bermuda slechts een „gedachtenwisseling" tot gevolg hebben en geen dui delijk omschreven plan. Een eventuele situatie, waar de Rus sen met smart op zitten te wach ten. Vandaar ook de eigenaar dige geruchten uit Russische bronnen over „een genegen zijn met de Westerse Drie te onder handelen". Geruchten die later officieel werden tegengesproken. De opzet van Molotof is blijk baar geweest voet te geven aan de tegenstanders van het Bermu da-gesprek, die men denke aan de Duitse socialisten nog altijd hun hoop op een Viermo- gendhedenconferenitie gericht hebben. De fatale crisis waarin zich het E.D.G.-plan bevindt zal nu binnenkort een hoogtepunt bereiken. Het Franse debat is in meer dan één opzicht beslissend en het element van de speculatie is bijzonder groot. Een eigen schap overigens van de Franse politiek. Laniel en Bidault zijn voorstanders van het Europese leger, maar als candidaten voor het presidentschap hebben zij zich, althans naar him mening, ook te richten naar de gunsten van het volk. Deze gunsten nu deelt de Fransman gul uit. Wie hem het meest geeft is hem het liefst. Maar in een consequente doorvoering en speciale uitvoe ring van een plan ook wan neer het van typische Franse origine is blijft de Fransman zwak. Een andere speculatie is, of' Lamel nog voor de presidents verkiezingen ten val zal worden gebracht. De Gaullisten hebben het m hun macht, maar evenals de overige partijen, met uitzon dering van de communisten, dur ven zij de verantwoordelijkheid een kabinetscrisis niet aan. Misschien is het laatste nog een voordeeltje voor de E.D.G. A Plezierig maar duur NEW YORK, 17 November i- "P® Gouden Parijzenaar", het vliegtuig, waarmede de Air Fran ce Donderdag 19 November een dienst Parijs-New York zal ope nen, zal men privé slaapkamers kunnen boeken De passagiers, die zich voor deze slaapkamers - naar men zegt de eerste vliegende slaapkamers - laten inschrijven, zullen per ka mer f 475 moeten betalen plus een toeslag van f 95 op het nor male reistarief. BONN, 17 Nov. De Nederlandse minister van Buiten landse Zaken, Mr Beyen, lieeft hedenmiddag opnieuw een onderhoud gehad met Bondskanselier Dr Adenauer. Het gesprek duurde ongeveer een uur en beperkte zich, naar een mededeling die de minster aan de pers deed, opnieuw tot de vraagstukken, die verband houden met de aanstaande conferentie der zes ministers van de in wording zijnde Europese gemeenschap. In een persconferentie heeft minister Beyen vervolgens op nieuw verklaard, dat tijdens zijn bezoek generlei bilaterale kwes ties tussen Nederland en Duits land zijn aangesneden. Op de vraag welke verwachtin gen hij van de aanstaande Haagse conferentie koesterde, zei de mi nister: „Er zullen in Den Haag geen besluiten worden genomen. Men kan aannemen, dat wij ons op basis van de resultaten van de conferentie der experts in Rome de vraag zullen stellen in hoe verre, onze standpunten inzake de politieke gemeenschap nader tot elkaar zijn gekomen welke pun ten verdere studie behoeven en wat de procedure voor de verdere behandeling zal zijn." Minister Beyen verklaarde, dat reeds in Rome was gebleken, dat op vele punten de meningsver schillen inzake de politieke ge meenschap minder groot waren dan werd gevreesd. Anderzijds was daar echter gebleken, dat een aantal belangrijke vraagstukken nader diende te worden bestu deerd. Wanneer over een aantal kwesties in Rome nog geen over eenstemming was bereikt, dan mocht men daaruit volgens minis ter Beyen niet afleiden, dat over al dezè kwesties nog meningsver- (Advertentie) ELECTRISCH DROOGSCHEERAPPAR AAT schillen bestonden. In vele geval len sproot het uitstel van de for mulering van gemeenscnappelijke inzichten voort uit het feit, dat een verdere studie der betrokken problemen nodig was. Dit laatste was volgens de minister onder meer het geval met het probleem der economische integratie. Over de grondgedachte daarvan was men het eens, doch er bleven ver schillende inzichten over de vraag welke stappen reeds nu genomen zouden kunnen worden. Daarvan hing het dan weer af welke be voegdheden aan internationale or ganen zouden moeten worden overgedragen Minister Beyen weersprak de opvatting als zou het in Straats burg uitgewerkte ontwerp voor een politiek statuut voor Europa reeds zijn terzijde gelegd. „Het ontwerp is waarschijnlijk nog steeds de belangrijkste grond slag voor de verdere discussies. Het geldt nog altijd als de meest omvattende samenvatting van de problemen en het wordt als zo danig door de ministers ten zeer ste geapprecieerd," aldus mr. Beyen. Er was volgens de minister geen sprake van. dat tijdens de Haagse conferentie ook over de aanstaande bijeenkomst der grote drie op Bermuda zou worden ge sproken. Minister Beyen wenste zich, desgevraagd niet uit te laten over het Nederlandse standpunt inzake de Saarkwes-tie. Ook over de vraag welke alter natief Nederland zou voorstaan indien de E.V.G. niet tot stand mocht komen, werd door mr. Beyen ontweken. „Wij zijn nog al tijd van mening, dat de E.V.G. tot stand moet komen," aldus de mi nister en hij voegde er aan toe: „Het .is niet de gewoonte, dat de regeringen zich uiten over plan nen, die zij hebben voor het ge val, dat haar plannen geen wer kelijkheid worden." Minister Beyen zal morgen de terugreis naar Nederland aan vaarden. Minister Beyen bezoekt Bonn's burgemeester BONN, 17 Nov. (Reuter) Minister Beyen heeft Dinsdag ochtend een bezoek gebracht aan de burgemeester van Bonn, Peter Busen. „Volkeren, die de Rijn verbindt, kunnen op den duur niet vreemd tegenover elkaar blijven", aldus de burgemeester in zijn begroe tingstoespraak. Hij zeide, dat het Nederlandse volk en zijn rege ring vroegtijdig en op vriend schappelijke wijze het contact met (West)-Duitsland weer had opgenomen. Minister Beyen, die vergezeld was van zijn echtgenote, schreef zijn naam in het gouden boek der stad en bezichtigde het geboorte huis van Beethoven. (Advertentie) Op dit bericht kwam heel de wereld in beweging. De Mount Everest, de hoogste berg ter wereld, had de naam gekregen onoverwinnelijk te zijn. Als wij de Mount Everest onder ons kunnen krijgen dank zij samenwerking, doorzettingsvermogen en aanvaarding van onnoemelijke inspanningen en ontberingen, mogen wij hopen, ook op ander gebied het schijnbaar onover winnelijke aan ons te kunnen onderwerpen. Daarom ts de onderwerping van de Mount Everest aan de mens meer dan zo maar een belangrijke gebeurtenis. Zij is een symbool. Een expeditie, voorbereid als gold het een beslissende veldslag. Voor het eerst stond de mens op „het dak van de wereld", bijna negen kilometer hoog! Wie kan het beter vertellen (fan Kolonel Hunt, de leider van de expeditie? Lees z(jn verslag in de K.I.! De K.I. ligt met deze publicatie zelfs vóór bij Engeland. Een reeks foto's zonder weerga - authentiek! Zie de K.I. van 20 November en de daarop volgende nummers. De K.I.- het blad, waar J MUw grootouders groot Hg mee werden-is even jong ™-j B - als U. En U blijft er IgjjLLU^n^ATI^i NU UITGEBREID VAN 40 TOT 48 PAGINA'S Abonneert U by de K.I. administratie Nassauplein 1, Haarlem. Voor 30 ct per week of f 3.90 per kwartaal. 's-GRAVENHAGE, 17 Nov. Het zusterschip van de „De Ruyter", de kruiser „Zeven Provinciën", zal, zo vernemen wij, waarschijn lijk over een maand officieel in dienst worden gesteld. Op de marinebegroting van 1938 en 1939 werden gelden uitgetrokken voor de bouw van twee kruisers ter vervanging van de in 1925 en 1926 in dienst gestelde kruisers Hr Ms „Java" en „Sumatra". De ver vangende kruisers zouden een waterverplaatsing krijgen van 8350 ton standaard en de opdracht werd gegund aan de Dok- en Werf- maatschappij Wilton-Feijenoord N.V. te Schiedam en aan de N.V. Rotterdamse Droogdok Maatschappij te Rotterdam. De bedoeling was twee schepen met geschut van 15 cm, verkenningsvliegtuigen met katapult aan boord, schepen die voor die tijd modern zouden zijn en die groter en sterker zouden worden dan Hr Ms kruiser „De Ruyter", die later in de slag in de Javazee ten onder zou gaan. AMSTERDAM 17 Nov. Van morgen is in het veilinggebouw „De Zwaan" te Amsterdam een begin gemaakt met de veiling van plm. 2000 toneelcostuums, eens gedragen door leden van 't „Amsterdams Toneelgezelschap." De veiling trc*k veel belang stelling. Het waren niet alleen kopers, die de zaal vulden, maar ook belangstellenden, vooral uit de toneelwereld, die met „mee warige gezichten," zoals de vei lingmeester opmerkte, toekeken hoe costuums, waarin eens be kende acteurs en actrices triom- phen vierden, nu voor een paar gulden van de hand gingen. Narrenpakken, tunieken, ku rassen, wollen hemden en joodse kaftans werden per stuk of „voetstoots met de keur", dat is met tientallen tegelijk, verkocht. Het als .haveloos pak van King Lear" aangekondigde stuk, eens gedragen door Albert van Dal- sum, bracht toch nog drie gulden op. Beter verging het een Russisch uniform, met pet en broek, waar voor bij het publiek zeer veel animo bleek te bestaan en dat de veilingmeester met een „dat heeft U dan alvast in huis" voor bijna 60 gulden aan de man kon brengen. Een Romeins badpak, in de catalogus aangeduid als „fanta- siecostuum" bracht maar 'n paar gulden op. Tot de kopers be hoorden, behalve de bekende op kopers, ook vertegenwoordigers van toneelgezelschappen en to neelscholen. Maar een complete collectie, bestaande uit alle cos tuums die in een bepaald stuk gedragen moeten worden, werd op deze veiling niet gekocht. Op 19 Mei 1939 werd bij de Rotterdamse Droogdok Maat schappij de eerste kielplaat ge legd van wat later de kruiser „De Zeven Provinciën" zou worden, enkele maanden later, op 5 Sep tember van datzelfde jaar, werd bij Wilton-Feijenoord de eerste kielplaat gelegd voor de tegen woordige kruiser „De Ruyter". Toen de Duitsers in 1940 ons land binnenvielen, verkeerde van beide schepen de bouw nog in een beginstadium. Wat op stapel stond twee casco's in verschil lende stadia van bouw werd door de Duitsers in beslag geno men en de Duitse kriegsmarine besloot deze schepen in een zo snel mogelijk tempo te doen af bouwen ter versterking van haar vloot. Enerzijds wegens gebrek aan materiaal en personeel, anderzijds door opzettelijke vertraging wa ren de Duitsers in 1945 echter niet veel verder gekomen. Inderdaad, op 24 December 1944 slaagde men er in het bij Wilton-Feijenoord aanwezige cas co van de latere „De Ruyter" te water te laten. Maar men slaagde er niet in, dit casco naar Duits land te slepen voor afbouw en in 1945 lag het nog bij de oude werf Wilton te Rotterdam. Het casco van „De Zeven Pro vinciën" lag nog op de helling en was nog lang niet aan een te waterlating toe. Door de ontwikkeling van de techniek tijdens de oorlog, de verschillende nieuwe vindingen, die men in de strijd had leren toepassen, en andere die in vér gaande ontwikkeling waren, was het niet wenselijk, de schepen af te bouwen volgens de bestaande plannen. Ingenieurs en technici ontwierpen met deze casco's als basis, twee moderne kruisers. Op 22 Augustus 1950 liet H.M. Koningin Juliana bij de Rotter damse Droogdok Mij het schip van stapel, dat binnenkort als Hr Ms kruiser „De Zeven Pro vinciën" deel zal uitmaken van de Nederlandse vloot. Bij Wilton-Feijenoord werd op 9 Maart 1951 op de „De Ruyter de eerste geschuttoren geplaatst van de hoofdbewapening. Het was een bofors dubbeltoren met snel- vuurkanons van 15 cm, bedoeld tegen zee- en luchtdoelen. Deze kanons, waarvan elk sohip er thans 8 heeft, opgesteld in dub beltorens, werden ten dele in licentie door Wilton-Feijenoord vervaardigd. Bovendien kreeg elk schip 8 kanons van 5,7 cm, ook in dubbel torens. Dit is luchtafweergeschut met zeer hoge vuursnelheid, dat echter ook tegen zeedoelen kan worden gebezigd. Alle kanons werden beproefd op het schietterrein nabij Petten. Een aantal mitrailleurs van 40 mm completeren de vuurkracht. Beide schepen werden boven dien uiteraard voorzien van de nieuwste electrooische apparatuur ter opsporing van doelen, ten be hoeve van de vuurleiding en de navigatie en ter verdediging en beveiliging van het schip. Aan de scheepsbeveiliging werd grote aandacht besteed. De ver schillende verblijven werden ge heel over het schip verspreid, zo- CAMBRIDGE, 17 November - Vandaag heeft een vrouw de mening van de feministen dat vrouwen even intelligent zijn als mannen, als onzin bestem peld. Deze eerlijke - en natuurlijk hoogst verstandige - dame is mejuffrouw Kathleen Watts, 'n psychologe, die heeft mede gedeeld, dat experimenten, welke zij heeft gedaan met 700 studenten van Britse universi teiten, onomstotelijk hebben uitgewezen, dat de mannen de intelligentste sexe vormen. Miss Watts heeft onder aus piciën van de Britse raad voor medisch wetenschappelijk on derzoek haar proefpersonen onderworpen aan verschillen de intelligentietests en in alle blonken de mannen uit. O zo, mannen broeders. De dames schoten in het bij zonder tekort in het vermogen om vraagstukken op te lossen, die redeneervermogen eisten, vooral, als er cijfers bij te pas kwamen. De mannen leerden ook veel sneller door doen. De vragen en vraagstukken waren uitgedacht door een vrouw, dr Alice Heim van de universiteit van Cambridge. dat b.v. een enkele ongelukkige treffer van de vijand niet ineens het grootste deel van de officie ren, of van de onderofficieren of van de manschappen van een be paald onderdeel buiten gevecht kan stellen. Machinekamers en ketelruimen werden in z.g. units verdeeld, die op verschillende plaatsen in de schepen werden opgesteld. Een treffer in een machinekamer laat de andere on beschadigd en bedrijfsklaar. Patrijspoorten komen niet meer voor in de romp: ventilatie en verlichting werken ook overdag geheel kunstmatig. Het valt te betreuren dat het oude bakbensysteem ten offer viel aan deze voorzieningen, doch veiligheid van schip en beman ning en gevechtsvaardigheid stel den nu eenmaal deze eis. Een zeer belangrijk vraagstuk was bij het ontwerpen van de nieuwe schepen dat van de ruim te. Men was uiteraard gebonden aan de indertijd gebouwde rom pen. Maar men is er uitnemend in geslaagd, alle electronische apparatuur voor het gevecht en de navigatie, het geschut, de ver blijven, de machines en ketels in deze rompen te bouwen. De sche pen zijn tenslotte iets groter ge worden: de standaard-waiterver- plaatsing bedraagt thans 10.000 ton. In het voorjaar van 1953 vin gen de proeftochten aan. De krui ser „De Ruyter" vertrok naar het Noorden, haar zusterschip „De Zeven Provinciën" begon op 14 April met de fabrieksproeftoch- ten en wendde op 1 Mei de ste ven naar het tropische Zuiden. Beide schepen bleken zeer goede zeeschepen, de maximum snelheid was hoger dan die, welke contractueel was verlangd. De „De Ruyter" is door een in de bezettingstijd aangebrachte wijziging van de voorsteven 187,32 m lang, haar zusterschip meet 185.70 m. Het machinever mogen is voor elk schip 78.000 apk, de maximum snelheid is meer dan 32 zeemijlen per uur. De grootste breedte is 17.25 m voor beide schepen, de gemid delde diepgang 6.40 m. De be manning bestaat uit 973 koppen. Nederlander benoemd bij Kolen- en Staalgemeenschap BLOEMEND AAL, 17 Nov. Tot archivaris bij de raad van ministers van de Europese ge meenschap voor kolen en staal te Luxemburg is benoemd de heer Th J. M. van Beusekom, thans chef afdeling archief, documenta tie en registratuur van de ge meente Bloemendaal. Woensdag 18 Nov. a.s. zal H. M. Koningin Juliana de Kruiser „De Ruyter" officieel in dienst stellen. Het eerste Nedoorlogs schip, dat die naam droeg, ,,'s Lands Li nieschip Admiraal de Ruyter" nam als vlag- geschip van Schout hij-Nacht J. A. Zout man deel aan de slag hij Doggershank. Toen het schip in 1799 aan de Engelsen werd overgegeven, werd 't niet herdoopt, doch onder de naam „Ad miraal de Ruyter" bij de Britse vloot in dienst gesteld. Frag ment van een gravure van I. F. Reitz, welke het eind van de slag bij Doggershank voor stelt. Geheel zichtbaar het Linieschip „Admi raal de Ruyter." Vierdagen Min of meer plotseling heeft de regering inge grepen in de. oude kwestie welke de wandelspor ters beroert. Geheel in de stijl van de grote Nijmeegse en de kleinere Avondvierdaagsen, hebben, de vier departemen ten, die zich met deze zaak bemoeien, n.l. Onderwijs, Bin nenlandse Zaken, Oorlog en Marine, aan de Ned. Bond voor Lichamelijke Opvoeding vier dagen de tijd gegeven, om een verklaring in te zen den, dat hij zou afzien van de organisatie van Avondvier daagsen. Die organisatie wordt n.l. beschouwd als het mono polie van de Ned. Wandel sportbond. Men heeft er be reids in de sportafdeling, een en ander over in onze krant gelezen. Het wordt nu echter niet alleen een zaak, die de sport regardeert, maar het gehele volk aangaat, en op het politieke vlak dreigt te worden uitgestreden. Want door de grove houding van de departementen waarom treedt men niet in andere, veel belangrijker zaken ook zo „resoluut" op?) dreigt nu de grondslag weg te vallen van een beroemd nationaal evenement, dat tot ver buiten de grenzen onze faam ver breidt. Het is jammer, dat de departementen, zo „resoluut" optredend, dit niet meteen op bouwend hebben gedaan. Wij weten, dat er allerlei gevoelig heden in de zaak betrokken zijn en dat het ene prestige tegen het andere wordt uitge speeld, maar heeft men wel bedacht, dat in dit spelletje nu de Regering als derde met een prestige de knel raakt? En wie zei ook weer, dat de Overheid zich niet overal mee moet bemoeien, maar dat het particulier initiatief zich moet weten te ontplooien? In dit opzicht kunnen de wandel sportbonden in zich zelf ke ren Vergeten? De kwestie van de com- pensatie der lonen, in verband met de huur verhoging heeft een en ander maal het begrip „vergeten groepen" ter sprake gebracht. Daaronder vallen ook een be hoorlijk aantal loontrekken- den, hetzij weekloners dan wel maand-gesalarieerden, die niet onder C.A.O.'s vallen. Hoeveel, dat is niet precies te zeggen. De Minister (.Suur- hoff) heeft ook in de Kamer gezegd, dat er geen weg is te vinden, om de 5 loonsverho ging compensatievoor de niet gecontracteerden ver plicht te stellen. Hoe moet dat worden opgelost? Van de zijde van de werkgevers is pas nog verklaard, dat er bij de patroons op zal worden aangedrongen, ook deze „ver geten" groep in de verhoging te doen delen, en aangenomen mag worden, dat de werkge vers zich daaraan in het alge meen wel zullen houden. Ove rigens blijft er een moeilijk heid, die niet gauw op te los sen is. Intussen kregen we de zer dagen een cijfer onder de ogen, waaruit blijkt dat het wellicht met het getal der ge dupeerden nog wel meevalt. Want volgens dit cijfer viel in 1940 ongeveer 20 van het totale personeel in loondienst in Nederland onder de C.A.O., voor zover een weekloon werd genoten. Thans bedraagt dit percentage 85 Dat is een belangrijk gegeven. Het be wijst de groei van de gemeen schapsgedachte in 't bedrijfs leven en het leert ons, dat 't aantal der „vergetenen" bij de compensatie-regeling dus niet zo groot meer is- Niettemin blijft het onbevredigende ge voel achter, dat die 15% (dat zijn er toch altijd nog wel een paar duizend!) tot de gedu peerden behoort. Nog geen spoor De luchtmachtvoorlichtingsdienst deelt ons mee, dat gisteren de opsporingswerkzaamheden naar de vermiste „Thunderjef'-straal- jager onverminderd zijn voortge zet. Deze zijn vooral geconcen treerd op de plaats waar visser Mol uit Volendam de waterzuil heeft zien oprijzen. Twee sleepboten van de Ko ninklijke Marine, twee patrouille vaartuigen en twee vletten van de waterpolitie hebben gisteren en vandaag over een brede strook „geveegd", doch tot op dit ogen blik zonder resultaat.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 5