Hr IN Speciaal voor kleine en middelgrote bedrijven samemverking geboden AGENDA Tweekamp tussen jeugd D.A.W.- Vliegende V issen Rijnbende tournooi Paardensportivereld in rep en roer over Nellie was de 200.000ste ir i de bela BEDRIJFSVOORLICHTING 2700 Alkmaarders werken elders j MORGEN SCHOENTJES- ZETTEN ¥rom Oreesmann Alkmaar Biljarten YPSfl A i Dat zijn pas St. Nicolaas-cadeaux Wessels in grote vorm Raadsels rondom een overdracht Nieuw gebouw Prov. Waterstaat Marktberichten H.M. de Naar Au Grote boi uitste Pagina 2 Donderdag 19 November 1953 Voor de eerste lunchbyeenkomst, welke het departement Alkmaar van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel- ditmaal in samen werking met de Kamer van Koophandel gister in 't Gulden Vlies hield, bestond een grote belangstelling. Ook burgemeester Wytema van Alkmaar en zijn collega van Heiloo, de heer Kalff woonden de bijeenkomst bij, waarin Ir. J. Smit, Rijksnij verheidsconsulent en Districtshoofd voor Noord-Holland en Utrecht van de Rjjksnjjver- heldsdienst sprak over Technische en Bedrijfs-economische voor lichting aan Industrie en Ambacht. Hoewel het algemeen bekend is, dat er voor land- en tuinbouw en veeteelt Rijksconsultenten zijn, is het maar weinigen bekend, dat er ook Nijverheidsconsulenten zijn. De Rijksnijverheidsdienst heqft dan ook eerst na de oorlog, aldus betoogde Ir. Smit, enige bekend heid gekregen; hoewel de dienst reeds in 1910 werd opgericht, tel de hij in 1938 nog slechts drie consulenten; thans is de dienst dermate uitgebreid, dat hij zijn taak enigermate kan vervullen. Alvorens zijn eigenlijke onder werp te behandelen, vestigde spr. de aandacht op het de volgende week te houden congres van het Instituut voor Efficiency, waarop speciaal de problemen van het kleine en middelgrote bedrijf aan de orde worden gesteld. Hij wees erop, dat de ondernemers van kleine en middelgrote bedrijven meestal zelf voor de oplossing van problemen staan, die in het grootbedrijf aan specialisten kun nen worden overgelaten. De taak van de consulenten van de Rijksnijverheidsdienst, die oorspronkelijk meer technisch was, is thans meer te vergelijken met die van de huisarts in het bedrijf, die een algemene diag nose stelt en daarbij vooral voor ogen houdt, wat het bedrijf in de toekomst moet produceren; zij pakken de moeilijkheden meer in grote lijnen aan. Daarnaast staan de dienst specialisten ter beschikking, die in het Nijver heidslaboratorium o.m. nieuwe typen van machines ontwerpen en adviseren omtrent nieuwighe den op technisch gebied; zij ver richten ook keuringen met be hulp van electronische en mecha nische meetapparaten. Daar de consulenten vrijwel overbelast zijn, wordt naast in dividuele ook groepsvoorlichting gegeven; in verband hiermee spoorde spr. aan tot onderling contact en onderlinge uitwisse ling van gegevens; tot samenwer king ook op technisch, organisa torisch en zakelijk gebied. Vooral op het gebied van uitbesteden en toeleveren ligt voor het klein bedrijf een groot terrein braak, speciaal wat betreft capaciteit uitbesteding en specialisatie-uit besteding. In verband hiermee wees Ir. Smit op het in ons land in zwang zijnde systeem van niet op tijd opleveren, zulks in tegen stelling met Amerika, waar ie mand, die ook maar eenmaal niet op tijd oplevert, voor goed uit gesloten is van opdrachten. De C.O.P. (Contactgroep Op voering Productie) heeft op het gebied van de samenwerking tus sen de bedrijven na de oorlog veel tot stand gebracht, zoals moge blijken uit de rapporten, die voor ieder ter inzage zijn. De Rijksnijverheidsdienst houdt zich voorts bezig met bedrijfs economische voorlichting; hier voor worden soms technische as sistenten enkele dagen in een be drijf te werk gesteld, om fouten in de organisatie van het bedrijf op te sporen. Ook t.a.v. finan ciering, investering en crediet- yorming geeft de Dienst voor lichting en bijstand. Tenslotte strekt de bemoeiing van de Dienst zich ook uit tot het verpakkings probleem, zulks in samenwerking met het Verpakkingsinstituut. Met de Economische Technolo gische Dienst wordt samenge werkt als het gaat over vestiging, uitbreiding of verplaatsing van industrie. Nadat Ir. Smit nog enkele vra gen had beantwoord bracht de heer Le Blansch, voorzitter hem dank voor zijn komst naar Alk maar en zijn instructief betoog. OP EEN EILAND Telegram aan minister Wij zitten hier op een eiland en dat kost de handel en in dustrie tijd en geld, aldus de voorzitter van het Departe ment Alkmaar van de Mij. voor Nijverheid en Handel, de heer J. F. Le Blansch in zijn openingswoord op de eer ste bijeenkomst, welke dit sei zoen, ditmaal in samenwer king met de Kamer van Koop handel voor Hollands Noor derkwartier in Het Gulden Vlies te Alkmaar werd ge houden en waar ir. J. Smit, rijksnij verheidsconsulent, over bedrijfsvoorlichting sprak. De ze spreker maakte hierbij zijn excuus, dat hij zo weinig naar het eiland boven het Noord zeekanaal komt; de oorzaak daarvan is, zo zei hij, dat de reis hierheen voor mij steeds één a twee uur extra kost, vanwege de pontmisère. Op voorstel van de voorzitter werd besloten een telegram te zenden aan de minister van Economische Zaken met het verzoek een bespoediging van de bouw van de Velser tunnel in welwillende overweging te nemen, daar handel en indu strie door het ontbreken van een goede oeververbinding ernstig gedupeerd worden. DONDERDAG 19 NOVEMBER HET GULDEN VLIES: 8 uur; Concert Alkmaarse Kamer muziekvereniging. VICTORY: 8 uur R.K. Vrou wengilde. WAREN VAN HEEMSKERK: 8 uur: R.K. Werknemende Middenstand. 8 uur: Feestavond S.O.V.A. STEDELIJK MUSEUM: 8 uur: Rondleiding tentoonstelling. Bioscopen: REX: Het mysterie van het leven (18 jaar) CINEMA: Salzburg Festspiel- stadt (14 jaar) HARMONIE: Macao (14 jaar) VICTORIA: Amber (18 jaar) VRIJDAG 20 NOVEMBER HET GULDEN VLIES: 8 uur: Filmavond Volksuniversi teit. WAPEN VAN HEEMSKERK: 8 uur: Propaganda-feest avond R.K. Bouwvakarbei- dersbond. VICTORYOntwikkelingis- avond voor R.K. jongens en meisjes boven 17 jaar. Dr. A. Nieuwenhuis O.P. over: „De magie van het witte doek". STEDELIJK MUSEUM: „De Grafische". Van 9 tot 12, van 2 tot 5 en van 7 tot 9 uur (dagelijks). Waterstanden Vrijdag: hoog water 5.20 en 18.05 uur; lag water 12.25 en 21.05 uur. ALKMAAR En daar kwam ze dan binnenstappen, een badtasje aan de arm, knie kousen aan en twee blonde vlechten, met elastiekjes erom, dansend op haar rug. Ze was zich van niets be wust, totdat opeens een groep je mensen, die allemaal erg vriendelijk keken, om haar heen kwam staan terwijl ze een kaartje wou gaan kopen aan de cassa. „En nou ben jij de 200.000ste bezoekster van de „Overdek te", zei directeur van der Griendt tegen haar, „hoe vind je dat nou?" En de eerste reactie van de 10-jarige Nellie Grin van de Friescheweg was een ongelo vig ophalen van een schouder, alsof ze zeggen wilde „Kom nou, doe nou niet zo gek". Maar door al die mensen -om haar heen, waaronder een mijnheer met een echt groot fototoestel, kreeg ze toch een rode blos van deze onver wachte gebeurtenis op haar volle blozende wangen. En ze geloofde het helemaal, toen de heer van der Griendt tegen haar zei: „Nou krijg jij een gratis zwemabonnement voor drie maanden van me, dan kan je iedere dag komen zwemmen; hoe vind je dat?" Hoe ze dat vond, vertelde ze niet, maar haar snuitje ver telde genoeg. En toen de di recteur van haar hoorde, dat, ze nog niet goed zwemmen kon, kwam er nog een gratis leskaart bij. Was me dat even wat! Wat zal die Nellie aanstonds kunnen zwemmen. ALKMAAR. Woensdagavond werd in de Overdekte een twee kamp gehouden tussen de jeugd van D.A.W. en Vliegende Vissen. De ontmoeting gold tevens als een selectiewedstrijd, aangezien de beste zwemsters en zwemmers van de avond de volgende week op wedstrijden in Zaandam zul len mogen uitkomen. De totaaluitslag wees een dui delijke overwinning voor D.A.W. aan. Belangrijker is echter, dat vooral de leden van de Vliegen de Vissen op alle fronten aan zienlijke winsten helbben ge boekt in vergelijking met vroe gere wedstrijden. Overigens lag een D.A.W.-overwinning voor de Advertentie OM wtKEER OP HET W» '*o. ABRO-experts brengen uitmuntende shampoo binnen ieders bereik Er is plotseling een geheel nieuwe situatie ontstaan op het gebied van de Nederlandse haarverzorging. Door de bekende ABRO-fabrieken is namelijk een uitmuntende shampoo in de handel gebracht voor een fantastisch lage prijs, namelijk slechts 1.25 per extra grote llacon Met éért slag is nu het gebruik van eerste klas shampoo (tot voor kort nog tamelijk kostbaar) binnen feders bereik gekomen I Elke Nederlander kan nu trots zijn op mooi glanzend haar dank zij FAMBRO De ideate shampoo, voor élke beurs, voor èlk soort haar, en dus voor het hele gezin I Wie goed voor zijn haar wil zorgen, die kan het nu geregeld wassen met FAMBRO voor slechts 4 cent per keer hand, omdat degenen, die voor deze vereniging uitkomen, meer geroutineerd zijn dan hun tegen standers. De series werdeh in een vlot tempo afgewerkt en waren on danks het behoorlijke versehil- kracht niet van aantrekkelijk heid ontbloot. De uitslagen luiden als volgt: Meisjes 12 jaar, schoolslag: 1. A. Rietveld, D.V.V., 45.9; 2. A. Bulthuis. D.A.W., 46.1. Serie 2: 1. W. Y. van Duiven- dijk, D.A.W., 49.5. Meisjes 13 tot 14 jaar, school slag: 1. W. van Dok, D.A.W., 46.7; 2. A. van Os, D.V.V., 55.6. Serie 2: 1. L. Berkhout, D.V.V., 46.8; 2. T. van Dijk, D.V.V., 50.2. Serie 3: T. Bleekemolen, D.V.V. en A. Cordes, D.A.W., 53.2. Jongens 13 tot 14 jaar, school slag: 1. R. Rietveld, D.V.V., 47.5; 2. F. Veer, D.V.V., 48.0. Serie 2: 1. J. Terpstra, D.V.V., 48.4. Meisjes 15 tot 16 jaar. school slag; 1. A. Haeck, D.A.W., 32.0; 2. B. Obdam, D.V.V., 43.8. Jongens 15 tot 16 jaar, school slag: 1. v. d. Wal-Bake, D.A.W., 40.9; 2. F. Nijpels, D.V.V., 43.2. Meisjes 12 jaar, rugslag: 1. A. van Es. D.A.W., 52.3; 2. B. Ten- kink, D.A.W., 54.2. Serie 2: 1. A. Rietveld, D.V.V., 52.4; 2. B. Terpstra, D.V.V., 53.9. Meisjes 13 tot 14 jaar, rugslag: 1. M. Couvee. D.A.W., 45.6; 2. E. de Haas, D.A.W., 46.1. Serie 2: 1. V. Meijering, D.V.V., 52.8; 2. G. Maas, D.V.V., 1..03.0." Jongens 13 tot 14 jaar, rugslag: K. Schot, D.A.W.. 43.5. Meisjes 15 tot 16 jaar, rugslag: 1. Tenkink, D.A.W., 39.0; 2. W. de Groot, D.A.W., 44.0. Jongens 15 tot 16 jaar. rugslag: 1. Rentenaar. D.A.W., 42.0: 2. L. de Vreede, 42.2. Serie 2: 1. J. Cloeck, D.A.W., 39.0; 2. S. Hottentot, D.A.W., 39.5. Meisjes 12 jaar. vrije slag: 1. A. van Es, D.A.W.. 42.1; 2. B. Tenkink, D.A.W., 50.0. Jongens 12 jaar. vrije slag: 1. P. Watertor, D.A.W., 40.1; 2. N. Kroeze. D.A.W., 41.4. Meisjes 13 tot 14 jaar, vrije slag; 1. M, Couvee, D.A.W., 40.0; ALKMAAR. Niet minder dan 2700 werknemers in de indu strie, wonende in Alkmaar, heb ben hun werk buiten de stad; daartegenover komen er 700 werknemers, die elders wonen, elke dag naar Alkmaar, waar zij in de industrie werkzaam zijn. Een overschot derhalve van 2000 werknemers, die hier woonachtig elders hun arbeid hebben. Dit vertelde gistermiddag de heer J. F. Le Blansch. voorzitter yan het Departement Alkmaar van de Maatschappij voor Nijver heid en Handel, toen hij in zijn openingswoord op de eerste bij eenkomst van dit seizoen wees op het ongunstige industriële klimaat van Noord-Holland- bo ven het Noordzeekanaal als ge volg van de gebrekkige oever verbinding. Hij wilde hiermee maar zeggen, dat het niet ligt aan een "ebrek aan arbeids krachten, dat de industrialisatie niet toeneemt. De oorzaak ligt in het feit. dat wij hier nog op een eiland leven, zolang het tunnel- vraagstuk te Velsen en Amster dam niet is opgelost. En zolang zal de industrie er weinig voor voelen zich hier te vestigen. (Advertentie) Advertentie DE LAATSTE DAG bij de schoorsteen van ÜMWWnMWMWMHMA Klaverjasdrive ALKMAAR. Nogmaals vraagt het K.A.J.-toestuur uw I aandacht voor de „Lourdes- i drive", vanavond om acht uur te houden in het Kajottershuis. Zij, die zich nog niet hebben opge geven, kunnen dit alsnog doen, want er is plaats genoeg. In de sloot gereden OUDORP. Tengevolge van de dikke mist. reed Dinsdagavond een vrachtauto van de heer J. Molenaar uit Noord-Scharwoude van de Oudorperweg in de sloot. Persoonlijke ongelukken -teden zich niet voor. Door een kraan wagen van de firma Met werd het voertuig weer op de weg ge bracht. WEERSVERWACHTING medegedeeld door het K.N.M.I. te Bilt geldig van Donder dag; ond tot Vrijdagavond WEINIG VERANDERING IN TEMPERATUUR Zwaar bewolkt met ver spreide opklaringen en in de Zuidoostelijke helft van het land plaatselijk nevel of mist. Overwegend droog Matige tot zwakke wind uit Westelijke richtingen. Weinig verandering in temperatuur. (Advertentie) VOOR VAKKUNDIGE REPARATIE van UW PIANO of VLEUGEL Langestraat 77 - Alkmaar Telefoon 2626 (K 2200) T entoons telling „De Grafische" ALKMAAR. Hedenavond om acht uur zal mevrouw E. Reitsma-Valenca op de tentoon stelling van „De Grafische" in ■het Stedelijk Museum, Breed- straat, een inleiding tot het ge- exposeerde geven. Een buitenge wone gelegenheid tot nadere kennismaking met de bijzondere aard en de schoonheid van de grafische kunst, welke hopelijk door velen benüt zal worden. Kind te water ALKMAAR. Een 6-jarig knaapje is bij het spelen op vlet ten in het Verdronkenoord ge raakt. Door een onbekend geble ven slager werd hij op het droge gebracht. Door de politie is hij naar huis vervoerd. (Advertentie) AUTOPEDS KINDERFIETSJES WANTEN LAMPEN ZAKLANTAARNS REGENKLEDING i j. H. OOIJEVAAR RIDDERSTRAAT 24 2. E. de Haas, D.A.W.. 3{).6. Serie 2: 1. W. Geertsma, D.A.W.. 45.2. Serie 3: 1. C. Adolf. D.A.W., 49.7. Jongens 13 tot 14 jaar, vrije slag: 1. J. de Jonge, D.A.W., 34.0; 2. G. Kroon, D.V.V., 36.3. Serie 2: 1. K. Schot, D.A.W., 36.0; 2. P. Olsthoorn, D.V.V., 39.4. Meisjes 15 tot 16 jaar, vrije slag: G. Visser, D.A.W., 35.9; 2. A. Haeck. D.A.W., 41.9. Serie 2: 1. Tenkink, D.A.W., 32.9; 2. W. de Groot, D.A.W., 39 5 Serie 3; 1. B. Obdam, D.A.W., 39.9; 2. T. van Dijk, D.V.V., 46.6. Jongens 16 tot 16 jaar, vrije slag; 1. W. Cloeck. D.A.W., 30.1; 2. W. Luinge, D.A.W., 33.0. Alle wedstrijden gingen over 50 meter. ALKMAAR. In de feeste lijk versierde zaal van Het Wa pen van Haarlem, ter gelegen heid van het 160-jarig bestaan de Rijmbende-fabrieken, opende de heer Brouwer Woensdagavond het biljarttournooi, kader 38/2. De aanvangspartij werd gespeeld door de lieren G. Wessels en A. van Lingen; deze heren speelden handicap 350250. Het was van de heer Wessels een voortreffelijke partij, dat nu niet bepaald gezegd kon worden van heer Van Lingen; hij speel de deze partij zeer nonchelant. Weliswaar kreeg hii in het begin een paar zeer moeilijke begin- stoten, maar daar moeten deze biljarters eenmaal een oplossing voor weten. Wessels ging met een mooie serie van 29 de partij in, direct gevolgd door wederom 29. Van Lingen kon daar slechts 13 caramboles tegenover zetten. In de zesde beurt kwam Wessels aan stoot en de eerste 30 caram boles vloeide uit zijn queue. Zelfs 40, 50, 60. De een en zestigste carambole, een zeer moeilijke pique in dedanpositie, bracht voor Wessels ooi? geen moeilijk heden. Bij de 70 caramboles moest Wessels terug. Van Lingen kon slechts 1 carambole laten noteren. Van Lingen was wat men noemt niet in vorm. In de zes beurten was de stand 196 om 18 in het voordeel van Wes sels. In de twaalf beurten was Wessels zo uitgelopen, dat hij nog 55 caramboles nodig had om de partij uit te maken. Promipt maakte hij 54 caramboles en onder adembenemende stilte maakte hii ook de laatste caram bole. Een pracht resultaat. Wessels 350 13 70 26.92 Van Lingen 93 13 23 7.15 In de tweede partij van deze avond kiwamen de heren P. Schouten en J. Bus aan het biljart. Bus moest het opnemen tegen de geroutineerde Schouten, die altijd nog één van de sterk ste kaderspelers is van Alkmaar. Maar Bus heeft Schouten het vuur aan de schenen gelegd. Hii had in zeven beurten de leiding genomen met 72 tegen 28; dit vergrootte hij in de tiende beurt met 99 tegen 48. Maar toen kwam Schouten in de twee vol gende beurten met twee mooie gespeelde series van 31 en 49 naar voren. Schijnbaar was Bus daardoor even uit zijn evènwicht geslagen: hii 'kon de ballen niet meer onder controle krijgen. Bus had weliswaar nog de nastoot, die nog 16 caramboles oplever de. Bus zal in dit tournooi nog wel andere dingen laten zien. Schouten 200 21 49 9.52 Bus 173 21 46 8.24 De derde partij van de avond was voor de heren L. Heijnis en Timmerman. Dit was nu niet be paald een vlotte partij. Beide heren moesten schijnbaar nog even wennen aan de gespannen sfeer. Vooral Timmerman kon de ballen niet in positie krijgen; de zenuwen speelden een grote rol. Heijnis heeft in deze partij geen hoog moyenne gemaakt, maar kan, naar ons inzicht, veel beter. In de twaalfde beurt speelde hii nog met een moyenne van ruim 9, daarna kon hij het tempo niet meer volhouden. Met een mooie slotserie van 21 maakte hij de partij uit. Timmerman kon het niet verder brengen 'dan 99 caraboles. Heijnis 200 28 27 7.14 Timmerman 99 28 24 3.29 De slotpartij van deze avond ging tussen Van Lingen en Schouten.. Schouten speelde in de eerste Vier beurten naar liefst met een moyenne van 25. Van Lingen liet toen slechts 15 caram boles noteren. Maar verbeten vocht Van Lingen mee; hii wilde schijnbaar zijn tweede partij niet verliezen. In de zeven beurten had hij het opgehaald tot 80 103. Maar Schouten, een bekend vechter op het biljart, gaf dit zo maar niet gewonnen. Hij maakte weer een mooie serie van 30. Van Lingen gaf daarop direct weer een. antwoord met 32 caramboles. De stand na de dertiende beurt was 126 om 143 in het voordeel van Schouten. Toch kon alles nog gebeuren. Maar Schouten, niet terugwij kend voor een spannende partij, ging snel naar het einde. Met een machtig gespeelde slotserie maakte hij de partij uit. Dit be tekende de tweede verliespartij voor Van Lingen. Schouten 200 17 36 11.76 Van Lingen 129 17 32 7.59 Hedenavond worden de par tijen voortgezet. (Van onze sportredacteur) SCHAGEN, 19 Nov. Ai en kele dagen doen de gekste ge ruchten omtrent het bekende, bij Bram Nottelman in training zijn de, paard Nerva de ronde. Het begon ongeveer een week geleden, toen Nerva door de eigenaars, de heer S. Grootes en D. Leeuwenkamp, verkocht werd aan een Hilversumse combinatie, die vertegenwoordigd werd door de heer Luza. Deze verkoop had natuurlijk tot gevolg, dat Bram Nottelman het paard kwijt raakte en moest overdragen aan de nieuwe trai ner. de heer J. van Leeuwen. Het is te begrijpen, dat zo'n overdracht voor een trainer geen prettige boodschap is. Temeer, omdat Bram Nottelman met Nerva zeer succesvol was en van de twaalf gelopen courses er tien won en tweemaal tweede werd. Daarom was afgesproken, dat Nottelman Zondag j.l. op de courses te Hilversum Nerva nog zou berijden en daarna zou over dragen aan Jan van Leeuwen. Maar Nerva reed niet in Hil versum. Nerva stond met zover afgevijlde hoeven in de stal, dat het dier met de stralen op de grond stond. In deze staat was het natuurlijk- onmogelijk star ten. In Hilversum hebben Zondag middag de raarste geruchten de ronde gedaan. De ruin zou moed willig in deze toestand zijn ge bracht en de naam van trainer Nottelman werd in het geding gebracht. Maar hoewel de zaak tot nu toe grondig is onderzocht, is nog niet gebleken, dat trainer Nottel man verkeerde dingen met Ner va zou hebben uitgehaald. Want Zondagmorgen, na een telefoontje van Bram Nottelman, is eigenaar Grootes met een vee arts naar de stal gegaan, waar Nerva verbleef. Daar werd ge constateerd, dat Nerva met drie opgezwollen benen in de box stond. Het dier kon volgens het oordeel van de veearts wel ver voerd worden. Pas bij aankomst in Hilversum werd geconstateerd dat de hoeven op een minder juiste wiize waren behandeld. Als er inderdaad in de stal van Bram Nottelman al sprake van was geweest, dat het dier op zulk een wijze was verminkt, dan had de veearts moeten con stateren. dat er met de loop iets niet in orde was. Hoe het ook zij: het is te hopen, dat deze zaak volledig uit de doeken kan worden ge daan. Hier wordt de naam van een kundig pikeur in het geding ge bracht. een pikeur, die zijn paar den altijd met grote liefde heeft behandeld. Daarom hopen we van ganser harte, dat uit het onderzoek, dat nu aan de gang is, zal hliiken, hoe de ware toe dracht is geweest. HAARLEM De Provinciale Staten van Noordholland hebben de eerste vergadering gehouden van de Winterzitting 1953-'54, waarin enige formele punten zijn afgedaan. In een besloten zitting heeft prof. ir. H. T. Zwiers, de ontwerper van het nieuwe ge bouw van de Prov. Waterstaat en van de uitbreiding der Griffie te Haarlem, deze plannen toege licht. Voor de uitvoering van deze bouwplannen 2.750.000.- beno-, digd, n.l. 1.900.000 voor het nieuwe gebouw van de Prov. Wa terstaat, 450.000.- voor de ver groting van de administratie ruimte van de Provinciale Griffie en 300.000.- voor het archief; gebouw; voorts nog 100.000.- voor garage, conciërgewoning e.d. De Staten hebben na de toe lichting van prof. Zwiers te heb ben aangehoord, deze plannen, di verse voorstellen van Ged. Staten en de stukken voor de begroting 1954 van de Provincie in de af delingen onderzocht. K.N.P. KRING DEN HELDER Het bestuur van de kieskring Den Helder, van de Kath. Nat. Partij is thans naar men ons ver zoekt te melden, als volgt samen gesteld: Voorzitter Th. J. W. Nieuweboer, Wervershoof, voorts mevr. H. Beek, Heiloo, mr. C. Smal, Alkmaar, A. C. Schouten, Alkmaar, J. Wiggenraad, Alkmaar, P. Lafére, Den Helder, G. Lee- naers, Bergen, Landweg 2, Ber gen. Burgerijke Stand ALKMAAR. Geboren:* Si mon Petrus, z. v. J. Visser en C. S. Orst: Gerardus A. M„ z. v. G. N. Tol en C. M. de Boer. Overleden: Theunis de Jager, 87 jaar, wed. van M. Admiraal. f 15.000 op 19907 's GRAVENHAGE, 19 Nov. In de 521ste staatsloterij vierde klasse, vierde lijst is de prijs van f15.000 gevallen op lotnummer 19907. Bromfietser aangereden HEILOO. Op de Westerweg bii het barakkenkamp werd door het roekeloze riiden van school jongens komende' van Alkmaar een bromfietser uit' Heiloö aan gereden. De twee fietsen wérden ernstig beschadigd. ALKMAAR. 18 Nov. Toma ten a 23.0070.00, witlof 15.00 44.00, bloemkool la" 27.0033.00. B 15.0022.00, rode kool 5.50 8.50, savoye kool 4.009.00, groe ne kool 10.0013.50, spruitkool 20.0042.00, boerekool 6.00 12.50, spinazie 3 8.00, sla 3.00 13.00. andijvie 9.5012.00, rode bieten 4.50—7.50, bospeen 20.00 26.00, winterpeen 5.006.50, uien 3.006.50. Chinese kool 4.00 5.50, prei 9.0012.00, selie 6.00, soep 2.004.50, knolselderie 5.50 —11.50. alicant 2 45.00—82.00, braibantse bellefleur H 15.00, cox orange pippin H 18.0025.00, jo nathan H 12.0018.00, goudrei- nette H 15.00, Hl 27.00, comtesse de paris Hl 21.0026.00, winter- jan Hl 15.0021.00. zwijndrecht- se wijnpeer K 5.00—7.00, Hl 16.00. LANGEDIJK, 19 Nov. 20000 kg rode kool A 47.30, B 4; 19000 kg groene kool A 6.708, B 5.70 6.50; 9000 kg Succes witte kool 44.40; 3000 kg Deense witte kool 4.30; 12000 kg uien 6.10 7.20; 19000 kg andijvie 6.308.30; 6000 kg bieten A 5.906, B 4 4.30; 1200 kg witlof 1 B 30—36; 800 kg peen 5.406. NOORD SCHARWOUDE 400 aard. 11.20; 11000 kg uien 6.30 6.60; grof 4.905.20; drielingen 1011, nep 1625; 4800 kg kro ten A 5.20, B 5.90; 4000 kg peen 5.40—5.90, C 6.10; 11000 kg rode kool (a) 4—7.10, (b) 3—3.20; 900 gele kool (a) 7; 6700 groene (a) 66.90, (b) 4; 66000 Succes witte 44.70; 15000 Deense witte 4— 5.70; 20000 andijvie 68.10, b 6; 700 stuks bloemkool a 222. af wijkend 8. BEEMSTER, 18 Nov. Beve landers, midd. 12.0013.00, koop- mans blauwe, midd.. 13.80, toma ten a en b 46.0092,00, witlof 16.0042.00, bloemkool 8.00 31.00, rode kool 5.009.00, groe ne kool 6.0010.00, spruitkool 15.0040.00, boerekool 4.00 10.00, spinazie 16.0038.00, sla 2.509.00, andijvie 6.0014.00, rode bieten 4.006.00, gare- bie ten 7.00—12.00, bospeen 8.00— 18.00, winterpeen 3 5.008.00, waspeen 8.00—17.00, uien midd. 400—6.00. prei 8.0011.00. ali cant 77.00132.00. allington pip pin 10.0034.00, bramley seedling 3.0014 00, cox orange pippin 10.0066.00. glorie van holland 8.0027.00, goudreinette 8.00— 36.00, groninger kroon 6.0029.00, jonathan 12.0042.00, notaris- appel 8.0024.00. laxton super be 4.0028.00, present van enge- land 10.0036.00, zoete campag- ner6.0021.00, zoete winterkroon 6.0025.00, beurré clairgeau 10.00 43.00, beurré alexander lucas 8.0034.00, bonne louise d'avran- ches 12.0042.00, comtesse de paris 10.0042.00, conférence 12.0049.00, gieser wildeman 8.0Ó33.00, legipont 12.0051.00, st. remy 8.0026.00, soldat la- boureur 10.0034.00. winter- louwtie 6.00—23.00. winterjan 6.0021.00zwiindrechtse wijn peer 3.0018.00. Op dezelfde plaa helmina de in de „De Ruyter" in Wilton-Feyenooi V oensdagmidda nieuwe kruiser een eer voor if mogen dienen de Ruyier draag nen'% verzekerd Kruys. „Wij zul de trots van de Schiedam had va van de Koningin stelling van de ni< vlag uitgestoken. Wilton-Feyenoord, we aanwinst van als de lucht en het kant lag gemeerd maar ggü pl&atsjG tot in het kraaienn trossen werklieden toen de Koningin volg om half twee de baldakijn, die schip was opgerich' werd hier ontvangt nister van Marine de staatssecretaris vice-admiraal H. C Nadat al degenen hebben gehad in „de Ruyter" aan ren voorgesteld, warm toegejuicht se schoolkinderen een ereplaatsje ha» aan boord van werden de officier ningin voorgesteld wacht van marin teerd te hebben b( gin zich vervolgen: terschip, waar z_ de dreigend om: cm kanonnen vu., toren het woord ning richtte. Hare Majesteit Koninklijke Marin we schip en comp afdeling materieel terie van Marine de onlangs overl vice-admiraal St langrijk aandeel gehad. De Konir.0 korte rede met schip in dienst en bemanning w houden vaart toe mandant deze had en de Konir bemanning op h de fotografen he liet zij tegen dri kruiser. Heel de op dat ogenblik gesteld, van hel aan het sloepenc een imposant de Koningin zie len omdraaide, auto stapte. Toe reed ging de daard omlaag ring van talrijke omhoog. 35 salu +en deze plecht: talrijke burgerlr autoriteiten were De nieuwe krv die nu officieel steld, vormt met de .nog niet in Ms. „De Zeven vliegkampsohip Doorman" de toekomstige nieu (Van onze redai Doet men grote bouwwi gaan? Dat w heer Ritmeester Tweede Kamer voortgezette begroting van V olkshuisvesting bij de inzet van ook al soortg zen, voortvloeier de overspannen uit de behoefte nieuwe woningt te voeren. De heer wees in dit grote planne heeft. Ir. van voor schouwl plaatsen van geen bouwv stellen! Prof. ter) vroeg bouw b.v. pi de bouw var Gortzak (con ningen pier De heer bracht de mi dat er klach nieuw-bouw. controle? En verder klein. Te kle: dan ook nog De heer geen waarde van minister heren Ritm Lemaire (gr Elders in d over het ar Witte aan d»

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 2