Mo; Film voor Schola Publico lis een sieraad in Viv huis Wessels ivinnaar van het Rijnbende-tournooi DE BOER Echtpaar de uit Bergen 50 jaar getrouwd AGENDA Grote H.S.V.-zege op E.H.S. in systeemloze wedstrijd „De Slagboom" Einde van sportief bil jartfestijn Europa-Cocktail Mijn buurman verbouwt Corsettenhuh Voorstellen aan de raad Nauw ge: de loop PHILIPS Dinsdag 24 November 1953 Pagina plaatsen meer reserveren maar wel zijn vanaf half 8 aan de bioscoopzaal nog ongeveer 150 kaarten beschikbaar voor deze avond. Gezien de grote belangstelling voor dit filmwerk, doet men er goed aan tijdig aanwezig te zijn. Degenen, die een gereserveerde plaats hebben voor de hele cyclus, blijven natuurlijk hun recht op de plaats behouden en kunnen zonder betaling deze film gaan zien. R.K. Danscomité ALKMAAR Gisteravond maakten vele danslustigen ge bruik'van de gelegenheid hen ge boden door het R.K. Danscomité om voordat de Advent begint nog eens gezellig te dansen. De sfeer was weer als vanouds, waartoe de „Dolonans" en de heer van Berkum op de hun toevertrouwde wijze bijdroegen. Contactavoiid Terriers" ALKMAAR De R.K. Hockey club „De Terriers" heeft Zater dagavond een begin gemaakt met de instelling van een vaste maan delijkse contactavond voor de se nioren-leden. Reeds lang was er de behoefte aan een gelegenheid voor de leden onderling, om bui ten het speelveld om eens gezel lig onder elkaar te zijn, en op initiatief van enkele leden en be stuursleden kwam de eerste con tactavond tot stand, die gehouden werd in de bar van hotel Victory. ALKMAAR - Het bestuur van 1 Reeds deze perste avond was er Excelsior had aanvankelijk de be- een zeer prettige onderlinge stem- doeling met een huiscollecte te minS-, *-*eze contactaVonden die beginnen, maar moest in verband het vervolg een maal per met St Nicolaas daar vanaf zien. 1 maand wil houden zulien zeker er toe bijdragen het doel, een nauwere band te leggen tussen de leden, te bereiken. ALKMAAR Donderdag 26 Nov. a.s. draait bovengenoemde film in de Cinema. Deze film is een pleidooi voor gezond ver stand in een verbrokkelde wereld, vervaardigd door Luigi Zampa, bekend door de „Fietsendieven". De bewoners van een klein dorp in de zone van Triëst leven enke le jaren na de verschrikkingen van de Tweede Wereldoorlog weer in rust en vrede, tot op zekere dag een internationale commissie verschijnt, die belast is met het aangevèn van de nieu we grens tussen Italië en Joego slavië. De nieuwe grens loopt dwars door het dorp en binnen twaalf uur moeten de bewoners beslissen tot welke nationaliteit zij willen behoren. Allerlei verwikkelingen spelen zich dan af, totdat een moord- iadig schot de gemoederen weer ot bedaren brengt. Dit is dus een film van grote actualiteit, spelend in een ge- oied. dat de laatste maanden iede re dag op de voorpagina's der kranten blijft verschijnen. Geen film dus, zoals de twee vorige, uit de geschiedenis der filmkunst, maar een van bran dende actualiteit. Toegangsleeftijd voor deze film is 18 jaar. Voor deze film kan men bij het secretariaat van de Schola geen Uniformenfoiids Excelsior De-ze actie zal nu op 7 Decem ber beginnen. Het bestuur hoopt, dat de burgerij deze actie zoveel mogelijk zal steunen, opdat tij dens de feesten ter gelegenheid van „Alkmaar 700 jaar stad" ook Excelsior in uniform verschijnt. Derde verantwoording: firma Cloeck f 25 firma Gebr. man f 10, Nassau-Garage N.N. f5, firma van Weer W. C.; Oh. de L.; Gebr-, M.; D. v. d. W.- M.; firma J. en T.; café D. 'P.; D. A.; café M. T.; J. K.; G. W.; wed. A.; allen f 2.50. firma Z f 2,64; C. H.; A. C. de B.; R.; hotel C:; allen f 2.—; fir ma K.; H.; firma Cl.; C.-D.; café de H.- B.; firma Z.; K.; L.; T. en B.; Hi V.; B.; R.; M.; J. K.; café H.;; C. de R.; firma P.; café P.; N. N.; allen f 1,firma G.; firma R.; J. S.L H.; R. S T.; t. W.; wed. B.; L.; allen f 0.50; café B. f 0.25. Vorige verantwoording f 650,30. Totaal f 810,19. (Advertentie) Dinsdag 24 November 't GULDEN VLIES: R. K. Vrouwengilde 2 uur WAPEN VAN HEEMSKERK: Automobieltechnische club 8 uur. VICTORY: Oud-Alkmaar. Causerie Generaal Kruis. 8 uur. KCB-Bergen: RUSTENDE JAGER: Poppen theater Guido v. Deth, 8 uur Bioscopen: REX: „Het mysterie van het leven", 14 jaar HARMONIE: „De man met de wassen beelden"- 18 jaar CINEMA: „Twee stuivers hoop", 18 jaap VICTORIA: „Les Miserables", 18 jaar Voorstellingen om 8 uur. Rex matinee om 2.30 uur. Woensdag 25 November 't GULDEN VLIES: Operette „Victoria em haar Huzaar" voor het B.K.L. 8 uur WAPEN VAN HEEMSKERK: Feestavond Motorclub „Alk maar en Omstreken". 7.45 uur. LONDON: Ijsbaan Heiloo, 8 uur Bioscopen: Als Dinsdag. Voorstellingen: 2.30 uur en 8 uur. Waterstanden: Woensdag: hoog water: 9.25 en 21.25 uur laag water: 3.30 en 15.30 uur (Advertentie! i ALKMAAR Onder zeer gro- i naar positiespel, kon het in deze te belangstelling werden Zater- partij niet voor elkaar krijgen, dag de laatste partijen gespeeld van het Rijnbende-tournooi in Café „Het Wapen van Haarlem". De middagpartij werd gespeeld tussen van Lingen en Timmer man. Timmerman, nog zonder winstpartij op zijn lijst, ging verbeten naar het biljart. Hij is de man die van Lingen kans loos heeft verslagen, en op een wijze als wij hem in de afge lopen dagen nog nimmer hebben gezien, met series van J1738 32 speelde hij van Lingen van het biljart. Even dachten wij dat van Lingen nog partij zou geven, maar Timmerman met de winstpunten in het zicht ging snel naar het einde. Van Lin- Wessels maakte onder dave rend applaus de partij uit, hij was hiermede winnaar van het Rijnbende-tournooi. Wessels 350 20 75 17.50 Schouten 152 20 23 7.60 Hierna ging de directeur van de Rijnbende-fabrieken over tot de uitreiking van de fraaie tro- phee aan de kampioen, de heer Wessels. Hij dankte alle spelers voor de prettige wijze waarop ze dit Rijnbende-tournooi ge speeld hebben. En met de spe lers een fles Rijnbende te over handigen besloot hij zijn woord. Tot slot nam de heer Brou wer het woord en dankte alle medewerkers. In het bijzonder ALKMAAR Gisteravond werd onder auspiciën van de Neder landse Reisvereniging in het Gul den Vlies een filmavond gehou den, De leiding daarvan was in handen van de heer Kayser, bui tenlands reisleider van de N.R.V. De heer Kayser gaf eerst een korte uiteenzetting van hetgeen de te vertonen „Europa-Cock tail" voorstelde en daarna nam hij de aanwezigen mee op een prachtige reis door de schilder achtige streken van Wales met zijn woeste bergketens en zilve rige riviertjes, waarbij men tevens een beeld kreeg van de schitte rende touristenplaatsen en het schier onvergankelijk houtsnij- en beeldhouwwerk van de eeuwen oude stadjes. Een overeenkomstige indruk kreeg men van de film over Beieren. Ook België was op de gevoelige band vastgelegd. De Middeleeuwse pracht van steden als Gent, Antwerpen en Brugge en niet te vergeten Brussel was een uitstekende reclame voor het land van onze Zuiderburen als vacantieland. Na de pauze werd een rolprent, evenals de voorgaande gekleurd, gedraaid, waarbij de cameraman geïnspireerd was door het indruk wekkende van de schoonheid dei- tocht was ongetwijfeld de reeks Zwitserse touristencentra. Een opnamen van ongerept natuur schoon in eigen land, bewijzend, welkom slot na de buitenlandse dat ook Nederland aan een vacan- tieganger iets te bieden heeft. JETTY PIERSMA SCHOOT D.A.W.-DAMES NAAR DE ZEGE ALKMAAR Met een for tuinlijke 43-zege op het Heem- steedse H.P.C. hebben de D.A.W.- dames Zondagmiddag in de over dekte de eerste punten in de be kercompetitie veroverd. Het zag er in het begin van de wedstrijd voor de Alkmaarsë meisjes niet hoopvol uit: door fouten in de verdediging nam H.P.C. een vlot te 30 voorsprong, zonder dat de D.A.W.-voorhoede ook maar één keer een goede aanval had kun nen opzetten. Toen Jetty Piersma op de midvoorplaats echter haar eerste bal goed aangegeven kreeg schoot zij met een verrassend achterwaarts schot in. De tweede bal die zij kreeg toegespeeld zet te zij met een verre boogbal even eens in een doelpunt om en vlak hierop schoot zij nummer drie in de hoek. Dineke Dreeuws moest in het D.A.W.-doel nog eenmaal redding brengen voor de rust aanbrak. Daarna zetten beide ploegen diverse aanvallen op, waarvan die van D.A.W. weliswaar gevaarlij ker waren, doch het beste polo werd door H.P.C. vertoond. Na dat zij enkele malen over of op de lat had geschoten, kon mej. Piersma het winnende doelpunt voor DAW te maken. Terwijl Ger- da de Waard vrij met de bal op het Heemsteedse doel toezwom was de tijd verstreken Advertentie) (Advertentie) St. Nicolaas gaat naar BROUWER Ruime keuze Rooktafels, Schilderstukken Laat 18.9 t/o R.K. Kerk Alkmaar gen moest met 102 caramboles i richtte hij een woord van dank genoegen nemen. I tot de heer v. d. Schilden, de 'Tir merman 200 23 38 8.69 leider van dit tournooi, voor zijn van Lingen 102 23 21 4.43 j onvermoeid werk in deze dagen De eerste 'I werd avondpartij w i gespeeld door de heren Heijnis- wessels Bus. Het ging om het bezetten ^.ctl.olRen van de derde plaats. Maar als J?elJms er een partij gespeeld moet wor- 13115 den in een overvolle zaal, dan t Dingen komen daar wel even de zenuwen llmmerman bij kijken en dit wa? merkbaar. Heijnis was de man die ze het best kon beheersen. Tot grote series kwam hij niet, maar Bus bleef steeds het antwoord schul dig. Op de 23e beurt was Heijnis zo uitgelopen, dat het er voor Bus niet hoopvol uitzag, de stand was toen 174133. Met een vlot gespeelde serie maakte Heijnis een einde aan de partij. Eindstand gesp. ih.s. gem. p. 5 120 23.02 10 5 49 9.60 6 5 69 8.12 6 5 46 7.19 4 5 72 7.74 2 5 38 5.37 2 maar viert Sint Nicolaasfeest Bij aankoop van elke f 1,- ont vangt U een waardebon van 10 cent, welke U kunt besteden bij een door mij aangewezen winkelier van een speelgoed zaak hier ter plaatse. De bonnen zijn geldig t.m. 5 December 1953 Corsettenhuis De Boer Langestraat (b.d. Grote Kerk) Tel. 3880 ALKMAAR Tijdens de Don derdag aanstaande te houden raadsvergadering zullen nog aan de orde komen wat betreft schoolzaken de benoeming van een onderwijzeres aan de -Bos- ooom-Toussaintschool waarvoor wordt voorgesteld mej. G. Groe- nendaal te Haarlem; een aan vraag van het bestuur der R.K. Meisjesscnolen om beschikbaar stelling van gelden uit de ge meentekas voor net maken van een overdekte rijwielstalling voor öU rijwielen bij de St Anna- school; de aanschaf van schooi- benodiganeden, leermiddelen en hulpmiddelen voor scholen voor L.O. en U.L.Ö. en V.G.L.O. in de gemeente. Aan de raad zal tevens worden voorgesteld om aan de Nazorgin richting een renteloos voorschot te verstrekken, daar er behoefte bestaat aan werkkapitaal; het vuilnisvervoer voor het komende jaar onderhands aan te besteden aan de heer P. de Boer te Lands meer, die dit ook het lopende jaar doet, waarbij de prijs met 5 cent per kubieke meter zal worden verhoogd; een crediet beschikbaar te stellen voor het bouwrijp ma ken van een terrein ten Zuiden van de Trompstraat in verband met de bouw van 18 woningen op dat terrein; tenslotte de uitneming van grond uit het gemeentelijk grondbedrijf in verband met de aanleg van sportvelden aan de Hoeverweg en in verband met overdracht van grond aan de vereniging tot bevordering van het Chr Schoolonderwijs. 1 maand voor heling ALKMAAR. Tijdens de strafzitting van de Politierechter te Alkmaar, hoorde de scheeps- machinist Pieter de J. uit Leeuwarden vier maanden ge vangenisstraf tegen zich eisen, wegens opzettelijke heling van een overhemd, dat door zijn ver loofde, mej. A. C., eveneens uit Leeuwarden, doch een half jaar geleden dienstbode te Bergen '(N.H.) was weggenomen ten na dele van haar werkgever. Deze eis was aan de hoge kant, doch dit hield verband met het ver leden van de J., waarover in een indrukwekkende lijst van ver oordelingen vanaf zijn jeugd door de Politierechter een boekje werd opengedaan. Op het ogenblik zit verdachte in voorarrest te Leeuwarden, wegens het verval sen van een spaarbankboekje, met welke manipulaties hij o.a. de Zweedse consul om de tuin leidde. De Officier van Justitie mr. J. C. V. Meischke, noemde de J. iemand met „een buitengewoon ongunstig verleden". De Politierechter veroordeelde de J., wiens afwijken van het rechte pad waarschijnlijk te wij ten is aan zijn opvoeding, tot een gevangenisstraf van 1 mnd. Mej. A. C. werd wegens diefstal veroordeeld tot een boete van f 15.— subs. 10 dagen hechtenis. „MUIZEN EN MENSEN" ALKMAAR De 3e Abonne mentsvoorstelling in de Gulden Vlies-serie A wordt a.s. Vrijdag avond verzorgd door het Rotter- dams Toneel, welk gezelschap 'n i opvoering zal geven van „Muizen en Mensen" naar de beroemde ro man van John Steinbeck. Met deze opvoering heeft het Rotter dams Toneel een groot succes be haald. Ook de pers was vol lof over het prachtige spel van Ko van Dijk en Max Croiset die de hoofdrollen subliem tot leven brachten. Wij kunnen een ieder aanraden deze uiterst verzorgde mooie voorstelling te gaan zien. „Reactie" in actie ALKMAAR Ongeveer een jaar reeds bestaat de R.K. tafel tennisvereniging ,;Reactie". Wei nig of nooit hoort men van deze vereniging, maar toch heeft ze een voorspoedige groei doorge maakt. Zelden is er een vereni ging geweest, die in het eerste jaar van haar bestaan zo goed als geen reclame of propaganda heeft behoeven te maken, zoals Reactie Het ledental nam binnen korte tijd zulke vormen aan, dat het bestuur genoodzaakt was het toe-, treden van nieuwe leden voorlo pig stop te zetten. Aanvankelijk speelde de ver eniging in een zaaltje van het R.K. Lyceum, dat de afgelopen zomer te klein geworden bleek. Verhuizing naar de ruime gym nastiekzaal van de nieuwe Lidwi- naschool volgde, waar met vier moderne tafels de speelmogelijk- heid ideaal is. Dezer dagen werd een onder ling tournooi georganiseerd. Ver schillende malen reeds kwamen de tennissers uit in officieuze wedstrijden, die alle hoopgevende resultaten afwierpen. Over enkele weken neemt de vereniging het met een paar teams op tegen het sterke Disnie uit Hoorn. Goede dag voor A.O.G. ALKMAAR De wedstrijd A.O.G.-A.D.O. bracht AOG de volle winst. ADO, dat het deze keer zonder haar prima binnen- speelster moest doen, was hier door zeer gehandicapt. Reeds in de eerste helft was duidelijk waar te nemen, dat A.O.G. het sterkst was. Dat de ruststand dubbel blank was, kwam door het harde werken van de ADO- achterhoede en het niet zuiver schieten van AOG. De tweede helft was vijf minuten oud toen Alkmaar met een vliegend schot de leiding nam. ADO bleef het antwoord schuldig, zelfs de twee strafworpen werden niet benut. AOG schoot beter en had nog eenmaal succes. ADO hield zich kranig, maar het combineren in de voorhoede liet te wensen over. De doelpuntenmachine van de junioren A draaide op volle toe ren. Niet minder dan 16 maal werd het kranige Tybb-keepster- tje gepasseerd. In de eerste helft werd zes maal de roos getroffen. Na de rust ging het nog beter en 10 maal snorde het ronde ding in de touwen. Een verdiende overwinning enhulde aan Tybb voor het moedig volhouden, dat met één tegengoal werd beloond. De jun. C hebben de eer aan Or. Wit B moeten laten. De eind stand was hier 51. Het veldspel was van beide kanten goed. al leen de schietkansen benutte AOG niet. Or. Wit deed het beter. Eenmaal had A.O.G. succes en dit was verdiend. De adspiranten hebben hun tweede punt te pak ken. Energiek wierpen zij zich in de strijd. Or. Wit A dat nog geen punt verspeelde, moest met een 11 gelijk spel genoegen ne men. WEERSVERWACHTING medegedeeld door 't K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Dins dagavond tot Woensdagavond. KOUD WEER DE BILT, 23 November Mistig of nevelig overwegend droog weer met plaatselijk op klaringen. Zwakke tot matige Zuidelijke wind. Vannacht over het algemeen liohte vorst, morgen overdag ongeveer de zelfde temperaturen als van daag. (Advertentie) Luister goed, Sinterklazen Heeft U ooit aan de Dinnenxant van uw wonen vest ge- xexen? Stond uaar »ioinc'x oi riipimt of 'n ander wereid- ueroemu merk.' iu tegen 1, oat u hei aar- niet in Neder land kocnt. Want in Nederland zijn die kwaiiteits-puuovers en vesten zeldzaam Alléén GERARD WORM, die uit alle windstreken Hn-'l BesiE samenbrengt heeft ze natuurlijk in zijn fantastisch mooie collectie. Gééf die warmte vol luxe en charme Langestraat Alkmaar J (Advertentie) Teken-materialen voor amateurs en vak-tekenen voor technische beroepen. Firma JAN KUHNE VERDRONKENOORD 133 Tegenover De Vismarkt-Tel 2915 Heijnis Bus 200 137 26 26 7.69 5.34 Tempo's volley-nieuws ALKMAAR Onverstoorbaar retten de dames de strijd om het behoud van hun prachtige po sitie op de ranglijst voort. Ook nu wisten beide teams te winnen, het le met 30 en het 2e met 31, zodat het ongeslagen record gehandhaafd bleef Prachtig ge- iaan! Het le herenteam speelde een lijzonder slechte en rommelige vedstrijd en moest daarom, hoe- vel het sterker was, een punt tan P.C.B. I laten (22). Het 2e ion het tegen S.G.A. III niet bol- verken en verloor met 15. Jam- ier, want ook dit team kon een eter resultaat bereiken. Thans wordt gespeeld: Dames I: 24/11 tegen Jong Hol- ind II, 9 uur Julianasohool; Dames II: 28/11 tegen Catapult V, 7 uur Lindensdhool; Heren I: 26/11 tegen The tnash II, 7 uur Julianasohool; Heren II: 24/11 tegen Povay II, uur Koornlaan Meisjesschool. In verband met deze laatste vedstrijd is de training voor de heren deze week als volgt: le team 79 uur, 2e team 810 uur. En toen kregen we voor een overvolle zaal de strijd tussen twee finalisten t.w. Wessels en Schouten. Met tot het uiterste gespannen zenuwen gingen de twee ver maarde rivalen naar het biljart. Zij gingen de finale betwisten om de fraaie trophee. De win naar zou zich onherroepelijk kampioen kunnen noemen. Wessels liet zioh in de laatste partij niet verrassen. Van begin af stootte hij als een waardig neer de Wit 76 jaar, nog kern- kampioen, met series van 40gezond zijn, hadden hun kinde- BERGEN. Op Donderdag 26 November a.s. herdenkt hef echt paar C. J. de Wit en D. M. de WitKeja het gouden huwelijks feest. Nog dtiep onder de indruk van het grote familiefeest dat hun kinderen geheel zonder hun medeweten in het klooster van de Zrs. Urselinen te Oudorp had den voorbereid, troffen wij hun aan in de woning. Karei de Grootelaan 35. waar zii nu reeds 32 jaar wonen. Hoewel mevr. de Wit 75 en de 6073 ging hij Schouten glans rijk voorbij. Schouten, zoekend J.G. BERGEN Dinsdag a.s. wordt er een lezing gehouden over „Lichamelijke verzorging" door mevr. de Ruyter-Visser uit Den Haag. Het belooft een interessante avond te worden. Wij rekenen daarom ook op 'n goedé opkomst Heropening BERGEN De banketbakkers- wnkel van de heer J. Leering aan de Leo Gestelweg 5, in het hart van het steeds groeiende Tuin dorp, heeft een ingrijpende ver andering ondergaan. Door het vrijkomen van het andere ge deelte van het pand kon de zaak worden uitgebreid en gemoderni seerd. Het is een grote smaakvol ingerichte winkel geworden. Niet minder dan 42 bloemstukken sierden bij de opening de zaak. ren het raadzaam gevonden het feest te splitsen om al te grote vermoeidheid te voorkomen. Zondagmorgen is een plechtige Hoogmis tot hun intentie in de parochiekerk van Bergen opge dragen met Te Deum en met bijzondere toestemming gaf pastoor Th. van Beers hen de pauselijke zegen. Ook hun doch ter, de Eerw. Zr. M. Ancilla, hoofd van de lagere school te Oudorp, van de Eerw. Zusters Urselinen, Waaraan zij thans 28 jaar is vedbomden, was met de Moeder-Overste in de kerk te genwoordig. Na de H. Mis werden bruid en bruidegom, nog geheel onbekend met het doel van de reis, naar Oudorp gereden, waar een in tiem familiefeest hen wachtte, temidden van 21 kleinkinderen. Donderdag a.s. wordt de eigen lijke dag gevierd, dooh beperkt tot een receptie ten eigen huize. Zij voelen zich thans zeer ge lukkig, na een werkzaam leven op sociaal en cultureel gebied en hebben veel genoegen in hun 4 kinderen, waarvan er 3 bij het onderwijs betrokken zijn. Na in Amsterdam 28 jaar lang een zaak in wijnen en gedistil leerd gevoerd te hebben, trok de heer de Wit naar Bergen, waar hij spoedig een groot aandeel had in het verenigingsleven. Zeer veel functies heeft hij met am bitie en doorzettingsvermogen bekleed en Bergen kan hem hier voor zeer dankbaar zijn. Zijn in vloed is van zeer groot belang geweest als het er om ging de katholieke zaak te dienen. Van de gemeenteraad heeft de heer de Wit 9 jaar achtereen deel uitgemaakt, doch dit steeds meer gecompliceerde en moeilij ker wordende werk'werd hem te zwaar, vooral ook omdat de vele andere functies veel van zijn persoon eisten. Jarenlang is de heer de Wit secretaris geweest van de Middenstandsvereniging „De Hanze" en lid van de Vin- centiusvereniging. Hij was ruim 25 jaar lid van de Boerenleen bank en tot aan de liquidatie voorzitter van de raad van toe zicht. In opdracht van pastoor Zur- lohe reorganiseerde hij na 22 jaar in Amsterdam collectant geweest te zijn, het collectantencollege, waarvoor de heer de Wit pas met Januari heeft moeten bedan ken wegens tijdelijke ziekte van zijn echtgenote. Tevens was hij jarenlang voorzitter van de KVP. Hij is de grote promotor en op richter geweest van de R.K. Voetbalver. „Berdos", die zeer veel in die 9 jaar dat hij voor zitter is geweest, tot stand gebracht. Thans is hij hiervan nog ere-voorzitter. Met niets an ders begonnen dan een slecht stukje land, dat de vereiste af meting niet bezat en een op 'de pof (afbetaling) gekochte bal, ontstond da nu krachtige vereni ging. Door zijn toedoen werd het huidige terrein verkregen en ge draineerd en gemaakt tot één van de prachtigste velden uit de omtrek. Wij hopen dat de heer en mw. de Wit lang van een zonnige levensavond mogen genieten. Niet erg stuurvast ALKMAAR Op de avond van de 28e September kwam de Alkmaarsë ingezetene J. H J. op de fiets vanaf de Dijk de Voor- dam oprijden, en kwam gevaar lijk dicht in de buurt van de wal kant. Op het laatste moment ech ter gooide hij het stuur om en koerste naar de andere kant van de weg. Maar bijna bij de stoep zwenkte hij weer om, waarop hij linea recta het water van de Voordam indook. Voor de politierechter ver klaarde J. dat dit gekomen was omdat hij een zwaar pak achterop zijn fiets had, waardoor de fiets topzwaar was geworden, en hij het stuur niet kon houden Twee mannen, die over de Voordam liepen, hadden J. uit het water gevist, en zij kregen daar bij de indruk, dat J. nu niet be paald helemaal bij zijn positieven was. hetgeen wel eens te wijten kon zijn aan overmatig drankge bruik. Zekerheid hadden zij ech ter niet. De gewaarschuwde po litie volgde een nat spoor, dat naar de woning van J. leidde, en ook de politieagenten hadden de indruk gekregen, dat J. wel eens een beetje te veel op kon hebben. Bovendien bleek nadat de fiets uit het water was gevist, dat het pak helemaal niet zwaar was. De Officier van Justitie eiste de normale boete van 100.waar mede de politierechter zich wel kon verenigen. Burgerlijke Stand ALKMAAR: Gehuwd: Cihris- tiaan Th. Bruin en Cornelia Haarman- Jan Kleijberg en Cor nelia H. Daalder; H-arke de Vries en Wilihelmina A. Fopma. Overleden: Cornelis Berkhout, 87 jr., weduwn. van W. Windt; Elisabeth Ursem, 82 jr. Inbraak in woonschuit ALKMAAR Terwijl de be woners afwezig waren is inge broken in een woonschip liggenae in de Houthaven aan de Friese weg. De inbrekers hebben zien toegang verschaft door het weg duwen van een houten luik op het vooronder. De buit bestond uit een kistje sigaren en een Philips radiotoestel. De heren hadden ter wijl zij in het woonschip bezig waren voor de gezelligheid de gordijntjes maar dicht gedaan. Viering St Caecilia ALKMAAR Zondag werd door het koor van de St Lau- rentiuskerk het feest van St Cae cilia, patrones der kerkzangers, gevierd. De dag begon met een algemene H. Communie van de leden met daarna een gezamenlijk ontbijt in het verenigingsgebouw in de Nieuwstraat. Om 10 uur droeg de hoogeerw. neer deken Jacobs, president van het koor. een plechtige H. Mis op, waarbij door het koor prachtige zang ten gehore werd gebracht, 's Avonds kwamen de zangers na een plechtig lof weer bijeen voor een feestavond, die volkomen ge slaagd genoemd kan worden. Diefstal ALKMAAR Door een gara gehouder in deze gemeente is aangifte gedaan van diefstal van een zevenlamps Amerikaans ra diotoestel uit e'en auto, welke auto gestald was bij hem in de garage, Zaterdag is door de politie een twintigjarige dienstbode aan gehouden die ervan verdacht wordt verschillende geldbedragen bij verschillende werkgevers te hebben gestolen. Muziekavond HEILOO Zaterdagavond om 8.15 uur zal in één van de lokalen van de R.K. Naaischool aan de Mallevoortsdijk een tweede mu ziekavond plaatsvinden, waarop aan de hand van enkele gramo- foonopnamen het begrip van en de waardering voor de klassieke muziek door beluistering en kor te explicatie zal worden nage streefd. Ditmaal zullen enkele kleine stukken van Mozart en Cljopin belicht worden. Op de eerste avond konden de jeugdige initiatiefnemers zich reeds verheugen over een rede lijke belangstelling. Burgerlijke Stand HEILOO Geboren: Jan H., z. v. G. Bruns en J. C. de Jong. Getrouwd: Paulus den Besten en Maria A. van Vliet. Overleden: Vo'keltje Kort, 78 jr; Pieterstoikx 69 jr.; Neeltje Com mandeur, 77 jr. Gevonden voorwerpen HEILOO Rijksdaalder, kin dermutsje, rode portemonnaie, nappa herenhandschoen, zwarte glacé dameshandschoenen, wit- rood geruite jongensshawl, pols horloge en een Barnevelder kip. H.S.V. heeft in een, vooral door de gastheren hard en volkomen systeemloos gespeelde wedstrijd een verdiende overwinning be haald. In de aanvang probeerden de rood-selen er wel een tech nische meerderheid uit te persen, doch door het afbraaksysteem der Haarlemmers moesten zij al spoedig overschakelen, hetgeen door een hoog tempo en hekeken spel geheel gelukte. Vooral M. Kosters had zijn dag en ver richtte met 3 goede doelpunten de hattrick. Het begin was voor EHS, dat ■heftig ten aanval toog. Diverse kansen wist zij te scheppen; tot driemaal toe kwamen de voor hoedespelers alleen voor doelman Apeldoorn, doch door onbesuist schieten gingen al deze kansen I teloor. HSV kwam er nu beter in en trok enkele malen zeer gevaarlijk op het doel der gast- I heren af. Voorlopig wist de de- fensie het te klaren. Toen. Morsch echter goed doorgaf aan M. Kös- I terg, maakte deze geen fout en I schoot laag in. 01. HSV behield nu het beste van het spel: het werd een ware be legering voor de Haarlemmer veste. Als M. Kosters spil de Boer omspeelt, weet hij met een lis tige schuiver Zijiveld wederom te passeren. Na de thee 'direct een fel of fensief van EHS; het was echter allemaal te onbeheerst. Wel moest Apeldoorn er enkele ma len aan te pas komen, maar veel gevaar zat er toch niet in. HSV werkte zich wat los en forceerde een corner, die onvol doende weggewerkt werd en door Bugter sohitterend werd in gekopt. 03. De Haarlemmers trachtten wat van hun achter stand in te lopen en Apeldoorn werd nu heftig aan de tand ge voeld. EHS gaf het nu op, zodat de rood-gelen weer in de aanval kwamen. Toen M. Kosters door brak was het 04. Kort hierna werd Bugter unfair van de bal gewerkt, waarna uit de toege stane strafschop P. Apeldoorn er 05 van maakte. Het spel had nu helemaal niets meer te bete kenen en ging uit als de be kende nachtkaars. TEHERAN, 23 ex-premier Mo. dachten veranc ren .hij zal mond snoert. I spreken, zolanf de tijd geven, Toen hij eraan dat hij kort gel Hof geweigerd he eigen verdediging glimlachte Mossad eb ik alleen ma; Op een vraag o dat hij reeds een honderd pagina's grinnikte hij: „dr. 1 sadeq is in staat dan honderd pagi in een maand tijd Mossadeq heeft dagen zijn tactiek zigd. Gedurende de e< openbare aanklage voorlas, legde M< stratief het hoofd gaapte nu en dan knapte zelfs een uiltje. De laatste twee is hierin echter komen. Hij let nu en maakt voor z: ningen. Zijn adv ook opdracht ge ning te houden gezegd wordt. Zaterdag tikte advocaat Bezorgn gers door uit te dat op. Waarom s wat hii (de open zegt." Bezorgmehr, dii in het begin van de ex-premier op lijke voet staal vroeg: „waarom 1 Mossadeq antwoo: niets te doen. Ma bezorgd. We zuil gen en hebben oi woord klaar. Mossadeq verl het interview d< weet of hij getu zal laten oproept geloof niet dat ik zal hebben. Ik kaï mezelf zorgen." Mossadeq, die eerste dagen van dood dan leven klaagdenbank g worden, heeft zie hersteld. Kaarsrecht looi advocaat uit, w rechtszaal betree staat hij in de om met zijn recht teren. Nu en dar, advocaat zo stev dat deze ineenkri Waarnemers z: dat het proces t een marathonproi waarbij de ex- sterker wordt ei aanklager steeds i Zaterdag kreej aanklager Azemoi zitting enkele nu hoestbui. Van doordringende st< meer over dan eer 's Middags leek h alsof hij. door ver mand, er bij, n Met grote moeite (Advert ELECTRISCH DROOG DRONKEI DOODDE DR CALCUTTA, Kharagpoe, ong kilometer ten W cutta, is de bev opgeschrikt doo stier. Het dier v huis van een drongen en h; twintig liter ste door de caféhc gestookt tot ziel stier was zo di de Dorpstraat drie inwoners c toegesnelde bev een hoek kon d: slaan.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 2