Mossadeq is nu radicaal van taktiek veranderd Engeland zoekt weer toenadering E.H.S. phiuShave Klein verlof voor 600 dienstplichtigen Turkse ambassadeur moet Egypte verlaten Een schip keerde terug in zijn thuishaven strijd Nauwgezet volgt de ex-premier de loop van het monsterproces Rondom de Perzische olie Boodschap van Eden aan Zahedi Japanse blauw baard worgde vijftien vrouwen In Korea moet het vrede wij ven Door gebrek aan legeringsruimte Die Faroek toch... Na vijf jaar: Vijftien maal rond de aarde deugende Taks Kampioen! nbreker kreeg vier jaar Amerikaanse boter oor Oosl-Berlijn 2 zwaargewonden bij auto-ongeval In paniek uit auto gesprongen Pagina Dinsdag 24 November 1953 Pagina 3 S VERWACHTING eeld door 't K.N.M.I. lilt, geldig van Dins- i tot Woensdagavond. KOUD WEER LT, 23 November nevelig overwegend eer met plaatselijk op- Zwakke tot matige :e wind. Vannacht algemeen lichte vorst, overdag ongeveer de- ïmperaturen als van- [Advertentie) goed, lazen! eft U ooit aan de nenxant van uw uen vest ge ien? Stona aaar mc'X ul rVipiIllt 'n ander wereia- oemu merk/ iu en i, aat u hei i niet in Neaer- a kocnt. Want in tenana zijn die luteits-puiiovers vesten zeldzaam Alléén UErtAitij »RM, die uit alle idstreken HKi i'i'E samenbrengt ft ze natuurlijk zijn fantastisch i lie collectie. ;f die wairmte luxe en charme Alkmaar in woonschuit lR Terwijl de be- /ezig waren is inge- en woonschip liggende haven aan de Friese ïbrekers hebben zien schaft door het weg- een houten luik op er. De buit bestond uit ïgaren en een Philips De heren hadden ter- het woonschip bezig de gezelligheid de naar dicht gedaan. ng St Caecilia R Zondag werd oor van de St. Lau- het feest van St Cae- ies der kerkzangers, dag begon met een Communie van de aarna een gezamenlijk et verenigingsgebouw /straat. r droeg de hoogeerw. Jacobs, president van n plechtige H. Mis op, r het koor prachtige ehore werd gebracht, wamen de zangers na lof weer bijeen voor nd. die volkomen ge- imd kan worden. Diefstal R Door een gara- i deze gemeente is aan van diefstal van mps Amerikaans ra it e'en auto, welke was bij hem in de ig is door de politie arige dienstbode aan- lie ervan verdacht lillende geldbedragen ende werkgevers te >len. ziekavond - Zaterdagavond om in één van de lokalen Naaischool aan de ijk een tweede mu- plaatsvinden, waarop 1 van enkele gramo- i het begrip van en ng voor de klassieke beluistering en kor- zal worden nage- naal zullen enkele en van Mozart en ht worden, ste avond konden de litiatiefnemers zich igen over een rede telling. rlijke Stand - Geboren: Jan H., is en J. C. de Jong. Paulus den Besten van Vliet. Vokeltje Kort, 78 jr; S9 jr.; Neeltje Com- jr. n voorwerpen - Rijksdaalder, kin rode portemonnaie, handschoen, zwarte handschoenen, wit- jongensshawl, pols- n Barnevelder kip. werd een ware be de Haarlemmer Kosters spil de Boer et hij met een lis- Zij Iveld wederom direct een fel of- HS; het was echter onbeheerst. Wel >orn er enkele ma ïs komen, maar veel toch niet in. te zich wat los en corner, die onvol- ewerkt werd en ohitterend werd in- De Haarlemmers t van hun achter open en Apeldoorn ig aan de tand ge- af het nu op, zodat weer in de aanval n M. Kosters door- 04. Kort hierna unfair van de bal irna uit de toege- op P. Apeldoorn er akte. Het spel had niets meer te bete- ng uit als de be- caars. TEHERAN23 Nov. In een exclusief interview heeft ex-premier Mossadeq vandaag verklaarddat hij van ge dachten veranderd is en zijn eigen verdediging zal voe ren hij zal blijven spreken tot de krijgsraad hem de mond snoert. De ex-dictator verklaarde: „Ik zal blijven spreken, zolang ze mij dat toestaan. Als ze mij een maand de tijd geven, zal ik een maand spreken." Toen hij eraan herinnerd werd zich echter weer van deze crises dat hij kort geleden voor het Hof geweigerd heeft iets tot zijn eigen verdediging aan te voeren glimlachte Mossadeq en zei: „Dat neb ik alleen maar gezegd." Op een vraag of het waar was dat hij reeds een pleidooi van honderd pagina's had opgesteld grinnikte hij: „dr. Mohammed Mos sadeq is in staat heel wat meer dan honderd pagina's te spreken in een maand tiids." Mossadeq heeft in de laatste dagen zijn tactiek grondig gewij zigd. Gedurende de eerste tijd dat de openbare aanklager de aanklacht voorlas, legde Mossadeq demon stratief het hoofd op zijn armen, gaapte nu en dan luidruchtig en knapte zelfs een paar maal een uiltje. De laatste twee of drie dagen is hierin echter verandering ge komen. Hij let nu nauwkeurig op en maakt voor zichzelf aanteke ningen. Zijn advocaat heeft hij ook opdracht gegeven aanteke ning te houden van alles wat gezegd wordt. Zaterdag tikte Mossadeq zijn advocaat Bezorgmehr op de vin gers door uit te roepen: „schrijf dat op. Waarom schrijf je niet op wat hij (de openbare aanklager) zegt." Bezorgmehr, die sinds de ruzie in het begin van het proces met de ex-premier op vriendschappe lijke voet staat, glimlachte en vroeg: „waarom wilt U dat?" en Mossadeq antwoordde: „jij hoeft niets te doen. Maak je maar niet bezorgd. We zullen ze wel krij gen en hebben op alles een ant woord klaar." Mossadeq verklaarde tijdens het interview dat hij nog niet weet of hij getuigen a decharge zal laten oproepen. Hij zei: „Ik geloof niet dat ik hun hulp nodig zal hebben. Ik kan heel goed voor mezelf zorgen." Mossadeq, die gedurende de eerste dagen van het proces meer dood dan levend naar de be klaagdenbank gebracht moest worden, heeft zich thans geheel hersteld. Kaarsrecht loopt hij voor zijn advocaat uit, wanneer hij de rechtszaal betreedt en rechtop staat hij in de beklaagdenbank om met zijn rechters te argumen teren. Nu en dan grijpt hij zrjn advocaat zo stevig bij de arm, dat deze ineenkrimpt van pijn. Waarnemers zijn van mening, dat het proces tegen Mossadeq een marathonproces zal worden, waarbij de ex-premier steeds sterker wordt en de openbare aanklager steeds zwakker. Zaterdag kreeg de openbare aanklager Azemodeh tijdens de zitting enkele malen een hevige hoestbui. Van zijn doorgaans doordringende stem is nietveel meer over dan een hees gefluister, 's Middags leek het enkele malen alsof hij, door vermoeidheid over mand, er bij neer zou vallen. Met grote moeite herstelde hij (Advertentie) electrisch droogscheerapparaat DRONKEN STIER DOODDE DRIE MENSEN CALCUTTA, 23 Nov. In Kharagpoe, ongeveer honderd kilometer ten Westen van Cal cutta, is de bevolking vandaag opgeschrikt door een dronken stier. Het dier was het achter huis van een café binnenge drongen en had daar ruim twintig liter sterke drank, die door de caféhouder zelf was gestookt tot zich genomen. De stier was zo dronken, dat hij de Dorpstraat inwaggelde en drie inwoners doodde voor de toegesnelde bevolking hem in een hoek kon drijven en dood slaan. om de aanklacht voort te zetten tegen Mossadeq, die hem zonder onderbreking met critische blik zat te fixeren. De zitting van Maandag Maandag heeft Mossadeq twee maal geprobeerd de zaal uit te lopen uit protest tegen de aanval len van de openbare aanklager op zijn godsdienstig geloof. Schreeuwend: „Ik wil hier niet blijven als deze man doorgaat me een ontrouwe te noemen", pro beerde Mossadeq tweemaal uit zijn stoel op te staan en naar de deur te gaan Beide keren werd hij tegenge houden door zijn advocaat Bo- zorgmehr en door zaalwachters. Nadat hij het de tweede maal geprobeerd had, gaf de voorzit ter van het Hof de aanklager Azemodeh opdracht op te houden Mossadeq een ontrouwe te noe men. Voordat Mossadeq opstoof had Azemodeh meegedeeld, dat de ex-premier christen geworden was in zijn studentenjaren, onge veer een halve eeuw geléden in Zwitserland. Azemodeh zei. dat Mossadeq een these geschreven heeft, waarin hij de mohamme daanse godsdienst aanvalt. In zijn hartstochtelijk protest deelde Mossadeq het Hof mee: „Ik kom uit een mohammedaan se familie. Mijn vrouw is moham medaans. Mijn moeder was een mohammedaanse. Wij houden elke Donderdagavond een gods dienstige plechtigheid in ons huis. Desniettegenstaande noemt deze man. die onder invloed staat van een hogere autoriteit, mij een on trouwe en wil hij de mensen be ïnvloeden om mij te doden." De voorzitter zei toen tot Aze modeh: „Ik verzoek U alles te vermijden wat met zijn godsdienst verband' houdt." De voorzitter zei tot Mossadeq: „Er zal U gelegenheid gegeven worden U te verdedigen." Het Hof heeft vandaag de zit tingen veranderd Van nu af aan zal het slechts één zitting per dag houden: van 15.30 tot 18.30 uur. Voor deze verandering werd geen reden opgegeven, maar hier door wordt de duur van het pro ces twee maal zo lang. Mossadeq en zijn medebeklaagde Riahi zijn vastbesloten lange redevoeringen te houden en van hun rechten het volle gebruik te maken. Het Hof is van plan morgen in zitting te gaan. Woensdag is een openbare feestdag zodat dan geen zitting gehouden zal worden. Sint Nicolaas is weer in ons land. Overal is de Spaanse kindervriend har telijk ontvangen. Zijn eer ste vraag betrof de kinde ren in het Rampgebied, want die hadden toch zo veel nodig. Hij bezocht dan ook, vergezeld van zijn trouwste knecht, het gebied, dat zo ernstig ge troffen was door de Fe- bruari-ramp. Sint Nico laas was diep onder de in druk, toen hij de ellende met eigen ogen aan schouwde. De ellende, die sprak uit de troosteloze watervlakten van de Vier- bannenpolder en waar we hem op deze foto ver uit zien kijken. Later deelde Sint Nicolaas presentje- uit in Sirjansland. LONDEN, 23 Nov. Verno men wordt dat Engeland en Iran de diplomatieke verzoening na deren en nieuwe pogingen zullen doen het 30 maanden oude olie geschil tot een oplossing te bren gen. Britse woordvoerders hebben meegedeeld, dat Engeland for meel de regering Teheran heeft doen weten dat het bereid is de diplomatieke betrekkingen te her vatten die ex-premier Mossadeq 13 maanden geleden verbroken heeft. Engeland zou Iran medegedeeld hebben, dat een hervatting van de betrekkingen de weg zou ef fenen voor rechtstreekse onder handelingen in- de kwestie van de installaties van de Anglo Iranian. De Britse stap kwam in de vorm van een persoonlijke boodschap die door de Britse Minister van Buitenlandse Zaken Anthony Eden aan de Iraanse premier Naslollah gezonden werd. Een woordvoerder van het Fo reign Office zei, dat Eden de boodschap aan Zahedi zond in antwoord op één die Eden de vo rige maand ontvangen had. Hij zei dat dit liep over de kwestie van de diplomatieke betrekkingen tussen de twee landen maar maakte geen andere bijzonderhe den over de inhoud bekend. De boodschap werd overgebracht door de Zwitserse legatie in Te heran die uit naam van Enge- TOKIO, 23 Nov. De Japanse politie heeft een nieuwe „Blauw baard" ontdekt, een zekere Genzo Koerita, die sedert 1947 vijftien vrouwen zou hebben gewurgd. Dit zou het tweede geval van deze aard sedert de tweede wereldoorlog zijn. Enige tijd ge leden is een zekere Kodaira te rechtgesteld, die was veroordeeld wegens twaalf moorden. De 27-jarige Koerita, een mars kramer, is reeds ter dood ver oordeeld voor de moord op twee vrouwen, die hij het vorige jaar te Tsjiba, ten Noorden van Tokio, had gepleegd. De andere geval len. waaraan hij bekend heeft schuldig te zijn, worden nog on derzocht. Tot dusverre heeft de politie op aanwijzing van Koe rita reeds twaalf lijken ontdekt. Iets meer vrijheid voor godsdienstonderwijs in Oost-Duitsland BERLIJN. 23 Nov. De Oost- Duitse autoriteiten hebben de maatregelen ten aanzien van het godsdienstonderwijs op de scho len enigszins verzacht. Volgens de nieuwe richtlijnen, welke door het ministerie van Onderwijs zijn aangegeven, is het „ontoelaat baar om zich op school tegen het deelnemen aan godsdienst onderwijs uit te spreken". Aan de andere kant mag echter ook niet propaganda voor dit onder wijs worden gemaakt. De school hoofden zijn verplicht, desge vraagd voor de Kerken kosteloos lokalen met verlichting en ver warming beschikbaar te stellen voor godsdienstonderwijs. In kerkelijke kringen worden de nieuwe richtlijnen als een verbetering gezien. land in Iran optreedt. Zahedi bracht in zijn bood schap aan Eden de wens van zijn regering tot uitdrukking om de betrekkingen met Engeland te normaliseren, aldus de woord voerders. Hij zou er ook aan vastgehouden hebben, dat de 2 landen „een basis zouden leggen voor daaruit voortvloeiende olie onderhandelingen". Italiaanse bandiet gearresteerd ROME, 23 Nov. De Italiaan se politie heeft vandaag Dejana, een gevaarlijke bandiet, gearres teerd. Dejana was met een vissersboot onderweg van Civitavecchia, een haven ten Noorden van Rome, naar het eiland Sardinië waar hij thuis hoort. De politie, vermomd als vis sers, hield de boot in volle zee aan. Dejana had een gedeelte van de buit van een recente roofover val bij Rome bij zich. Hammerskjold NEW YORK, 23 Nov. De secretaris-generaal van de Ver. Naties Dag Hammerskjold heeft gisteravond gezegd, dat de vrije wereld moet voorkomen, dat de strijd in Korea opnieuw uit breekt en een regeling moet zoe ken, „om het Koreaanse volk een betere kans op een leven in vrede en veiligheid te geven." Hammerskjold waarschuwde te gen een onbuigzame houding tijdens de komende Koreaanse vredesconferentie en zei, dat de onderhandelaars voortdurend in het oog moeten houden, dat ons doel de vrede en niets dan de vrede is. In een rede aan een diner ter gelegenheid van het twaalfjarige bestaan van Freedo M. House, zei Hammerskjold verder, dat men zich internationaal tot het uiter ste moet inspannen om bij te dra gen tot het herstel van Korea. 's-GRAVENHAGE, 23 Nov. De reorganisaties tengevolge van de invoering van het nieuwe zo genaamde „aanvullings"-systeem van legeropbouw, alsmede het uitblijven van een verwachte le geringsmogelijkheid van parate troepen in West-Duitsland, heb ben op verscheidene plaatsen in het land geleid tot een plaatselijk en tijdelijk tekort aan legerings ruimte voor parate onderdelen. Om aan de hierdoor gerezen bezwaren tegemoet te komen, is het noodzakelijk gebleken een klein gedeelte van de oudste lich- tingsploeg voortijdig naar huis te laten gaan. De chef van de generale staf heeft thans zijn onmiddellijke on dercommandanten die parate on derdelen onder hun bevelen heb ben, gemachtigd om tot 1 Augustus 1954 telkens wanneer voor bepaalde parate onderdelen een tekort aan legeringsruimte ontstaat aan een aantal dienst plichtige soldaten klein verlof te verlenen in afwachting van het aan hen te verlenen groot verlof. Een en ander met inachtneming van het volgende: 1. Het klein verlof kan worden verleend aan soldaten, die boven het organieke aantal soldaten 5 pCt. in het onderdeel aanwezig zijn en niet behoren tot een even tueel surplus, dat tijdelijk bij het parate onderdeel ingedeeld is en dat bestemd is voor een uit dat onderdeel voortkomend nieuw paraat onderdeel. 2. De voor klein verlof in aan merking komende soldaten moe ten voor zover het betreft de ca tegorie dienstplichtigen met een eerste oefentijd van 20 maanden, tenminste 16 maanden van hun eerste oefening hebben volbracht en voor zover het betreft de ca tegorie dienstplichtigen met een eerste oefentijd van 24 maanden, tenminste 20 maanden. 3. Het klein verlof kan uitslui tend worden verleend aan hen, die daarvoor in aanmerking wen sen te komen en wordt doorge bracht buiten bezwaar van 's lands schatkist. De hier bedoelde maatregel zal thans betrekking hebben op een klein aantal van de bij parate onderdelen ingedeelde dienstplich tigen van de lichtingsploeg 1952-2 en op enkele kaderleden en spe cialisten van de lichtingsploeg 1952-1. Het totaal van dit met „klein- verlof" te zenden aantal militai ren bedraagt ongeveer 600. Zeven wervels van de Mosasaurus MAASTRICHT, 23 Nov. In de groeve van de kalkmergel- maatschappij St. Pietersberg te Maastricht, werden tot nu toe reeds zeven wervels van de mosasaurus, het hagedisachtige reptiel uit de krijttijd, gevonden. De laatste drie wervels bleken iets groter te zijn dan de eerste vier. Maandagmorgen werden de stutwerkzaambeden in het be trokken gedeelte stilgezet. Met handgereedschappen zal men trachten nog meer mosasaurus- resten onbeschadigd op te sporen. CAIRO, 23 Nov. (A.P.) Egypte heeft Turkije verzocht zijn ambassadeur Haloesi Toegay terug te roepen. Dit werd van daag in gezaghebbende kringen in Cairo vernomen. Toegay heeft onlangs critiek geleverd op het Egyptische be sluit om de eigendommen van de familie Mohamed Aly, de vroege re Egyptische dynastie, waartoe een aantal Turken behoort, te confiskeren. Toegay zei de vorige week Donderdag in een interview met de pers in Istanboel, dat Turkije maatregelen zou nemen om de belangen van zijn onderdanen in Egypte te beschermen. Toegay's echtgenote is een achternicht van ex-koning Fa- roek. Zij is een van de ongeveer 60 Turkse onderdanen, die deel uitmaken van de familie Moha rned Aly. Hun eigendommen, die met verbeurdverklaring worden bedreigd, worden gescbat op 10 millioen Egyptische ponden. Mevrouw Toegay bezit o.m. uitgestrekte landerijen in Egypte. Haar broer, Alaa el Din Mouk- thar heeft onlangs een beroep op de Turkse ambassade gedaan om beschermende maatregelen te ne men. ROTTERDAM, 23 Nov. Na een onafgebroken afwezigheid van bijna vijf jaar, gedurende welke Tijd het schip 572.980 km aflegde, of bijna 15 keer rond de aarde voer, waarbij 342 maal een haven werd aangelopen, keerde het s.s. „Utrecht" van de Kon. Rotterdamsche Lloyd gisteravond laat eindelijk weer eens in de thuishaven Rotterdam terug. Het schip brak hiermee voor de na-oorlogse lloydvloot in dit op zicht een record, dat met een af wezigheid van 3V2 jaar op naam van het m.s. „Slamat" stond. In December 1948 vertrok de „Utrecht" voor het laatst uit Rot terdam met bestemming Indo nesië. Het was in die tijd het enige schip van de lloyd, dat we gens de toenmalige moeilijkheden in het Suezkanaal zijn route nam via de Kaap. In die vijf jaar heeft het schip 23 reizen in de verschillende lijnen van de lloyd gemaakt, het bezocht 37 verschil lende landen, voer 6 maal door hét Panamakanaal en drie maar door het Suezkanaal, stak zeven maal de Atlantische Oceaan over en 14 maal de Stille Oceaan. Van de 1807 dagen, welke de „Utrecht" afwezig was lag het schip 1002 dagen in een buiten landse haven en 805 dagen voer het op zee. Het verbruikte onge veer 47.000 ton stookolie en ver voerde 182.000 ton lading (Onge veer tweehonderd millioen kilo gram). De gehele bemanning werd in die jaren gemiddeld bijna vijf maal afgelost. Geen der opvaren den heeft de gehele reis mee gemaakt. Tot degenen, die het langst van huis waren, behoort ook de gezagvoerder, kapitein H. Rijnbergen, die 17 maanden gele den voor het laatst zijn huisdeur in Schiedam achter zich sloot. „Stichting Kruideniers- examen" opgericht AMSTERDAM, 23 Nov. De zer dagen is te 's Gravenhage op gericht de „Stichting Kruide niersexamen". die -tot taak heeft het organiseren en het afnemen van de examens voor vakbe kwaamheid in gevolge het Ves- tisingsbesluit Kruideniersbedrijf. In de stichting zijn vertegen woordigd de drie organisaties der werkgevers (Chr„ R.K. en neu trale). alsmede de coöperaties en het groot winkelbedrijf en de drie organisaties van de werk nemers. (Copyright by Börre Borresen, Copenhagen) MAASTRICHT, 23 Nov. D rechtbank te Maastricht heeft vanochtend de 27-jarige W. F. Meijer uit Heerlen conform de eis veroordeeld tot vier jaar ge vangenisstraf, waarna ter be schikkingstelling van de regering. Enkele maanden geleden bij een inbraak in het gebouw van het fonds voor sociale instellin gen der staatsmijnen te Heerlen was hij -betrapt bij het forceren van een brandkast in het kan toor der volkscredietbank. Hij had in een brief aan een recher cheur uit Heerl-an zijn identiteit bekend gemaakt en werd in Den Haag gearresteerd. De man had zich een kampioeninbreker be toond doordat 'hij binnen enkele iaren bijna honderd grote inbra ken door geheel Nederland had gepleegd o.a. in Den Haag, Am sterdam en Rotterdam. Mr. J. Starmans uit Heerlen had aangedrongen op een gedeel- 'eliik voorwaardelijke straf cn onder toezic-htstelling van de re gering. -eschenk aan bejaarden en behoeftigen BERLIJN, 23 Nov. Duizen den bejaarde en behoeftige Oost duitsers hebben vandaag inWest- Berlijn een (Engels) pond boter in ontvangst genomen ais ge schenk van het Amerikaanse volk. De uitdeling begon om negen uur. Een uur tevoren stonden er voor het uitdelingscentrum in de Straat van de zeventiende Juni, de vroegere Charlotten- burger Allee, reeds 600 mensen in een rij te wachten. Om tien uur waren 2000 mensen geholpen en was de rij wachtenden aan gegroeid tot 4000. De meeste Oost-Berlijners ar riveerden in West-Berlijn per trein. Zij maakten de terugreis per bus, ondergrondse of tram, waarvoor zij gratis plaatsbewij zen kregen. In de buurt van Hoofddorp AMSTERDAM, 23 Nov. Op de Rijksweg Amsterdam-Den Haag nabij de Kruisweg ln de gemeente Hoofddorp is vanoch tend omstreeks kwart voor twaalf een personenauto, komende uit de richting Amsterdam, bij het uitwijken voor een vrachtauto over de kop geslagen. Een uit tegengestelde richting komende auto remde bij het zien van het ongeval krachtig af eri reed door de afrastering van de weg. De chauffeur van de eerste wagen, alsmede een inzittende persoon, beiden afkomstig uit Amsterdam, zijn zwaar gewond opgenomen in het Wilhelmina- gasthuis. De chauffeur van de an. dere wagen, die tegen de balu strade van het viaduct botste, kwam met de schrik vrij. JEUGDTERREUR IN PHILADELPHIA PHILADELPHIA, 23 Nov. Gedurende het afgelopen week einde heeft de politie van Phi ladelphia het druk gehad met het arresteren van jeugdige deliquenten. Bijna duizend jongelui werden door de politie opgepakt in ver band met kleine misdrijven en roofovervallen. Voortdurend kwamen bij de politie klachten binnen van mensen, die 's avonds door jon gelui aangehouden waren en be roofd. En heel wat waardige burgers hebben van de jongens een pak slaag gekregen. Haags politieman vond de dood WENEN, 23 Nov. Zaterdag heeft in Zuid-Karinthië een ern stig auto-ongeval plaatgevonden, tengevolge waarvan een Neder lander om het leven is geko men en twee andere personen werden gewond. Een 34-jarige Nederlandse po- litie-ambtenaar, Ohristoffel Wou ters uit Den Haag is om het le ven gekomen toen hij uit een in razende vaart de Wurzenpass af rijdende auto sprong. De Hage naar Ludovicus Hoefnagel (42 jaar) die de auto bestuurde en klaarblijkelijk de controle over het voertuig heeft verloren, liep lichte kwetsuren op, terwijl de derde inzittende, de 46-jarige Leo Loser, een Haagse kapper van Duitse nationaliteit, ernstig gewond werd, toen de auto dwar- door een heg een greppel inreed Wouters, die blijkbaar in pa niek uit de auto gesprongen is is ter plaatse aan de verwondin gen overleden. De twee gewonden zijn naar het ziekenhuis van Vil lach overgebracht. Nader vernamen wij, dat de toestand van de heer Loser uit Den Haag geen reden voor be zorgdheid geeft. De heer Hoef nagel heeft slechts zeer opper vlakkige verwondingen opgelo pen.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 3