Voorstelling filmdraken intGulden Vlies Bestuur Ijsbaan Heiloo gaat lenen Bond voor het Gezin uit sluimer ontwaakt De heer Mok in Limmen 25 jaar schoolhoofd Proefstation groenteteelt aan de Hoeverweg Dienst Welzijnsverzorging deed een verkeerde keuze Feestavond Motorclub AGENDA Zeven fouten in één colbert Geef echte wijn Geef import wijn Geef A LC I RA Interessante causerie over feestvieren Nieuwe school ingewijd Markt en Beurs Pagina 2 Donderdag 26 November 1953 ALKMAAR. Wanneer wij de ontwikkeling van de film eens in omgekeerde richting voor ons zouden kunnen laten afdraaien, dan zouden wij achtereenvolgens zien: de drie-dimensionale-, de stereofonische-, de kleuren-, de sprekende en tenslotte de zwij gende film. Tientallen jaren lang heeft de zwijgende film het witte doek beheerst en de hedendaagse bios coopbezoeker kan zich nauwe lijks meer voorstellen, dat hij in zijn jeugd met evenveel genoe gen naar deze stomme film heeft zitten kijken als nu naar de meest geperfectionneerde super musical. Hoe verder wij in het verle den teruggaan en b.v. de films uit 1920 terugzien, des te vreem der doen deze ons aan: het sce nario is voor onze huidige be grippen lachwekkend, de bewe gingen zijn houterig en sterk overdreven, de opnamen stunte lig en wij kunnen ons niet meer voorstellen, dat wij er zó gek gekleed bijliepen. Met een zekere weemoed den ken wij terug aan die tijd, toen de film nog geen „kunst" was, maar puur amusement, toen wij nog niet luisterden naar dialo gen in vreemde talen, maar de inhoud van het drama of van de klucht ons in smakelijke be woordingen toegelicht werd door een van die thans vrijwel uit gestorven bioscoop-explica teurs. Zo'n ouderwetse „bioscope- voorstelling", waarin wij sterren zoals Pola Negri, Wallace Beery en de goede oude Chaplin, de dolkomische „gooi- en smijt- films" en dergelijke producten (Advertentie) Huiselijke gezelligheid met onze Prent- en Kleurboeken en Fröbeknateriaal. Fa. JAN KUHNE Verdronkenoord 133 t.o. de Vismarkt. Tel. 2915 Gevonden voorwerpen ALKMAAR Geldsbedragen: handschoenen; shawls; asbakje; vulpennen; armbanden; broche; portemonnaie's; sleuteltje; vul- pendop; sleutels; horloges; duim stok; kindermuts; schop; halsket ting; huurboekjes; jasjes; kinder- tuig; boekenbonnen; handdoek; nylonkous; oorklokje; reticuul; rozenkrans kinderhandtasje; gym schoen; étui met inhoud; zwem broek en handdoek. Uitbreiding Lederhandel ALKMAAR. Naar wij ver nemen zal Fahner's Lederhandel in de Huigbrouwerstraat worden uitgebreid met het pand Huig- brouwerstr. '4, waar momenteel nog de manufacturenzaak van de fa. Plotske is gevestigd. Deze nieuwe zaak van de le derhandel zal worden bestemd voor de verkoop van lederwaren terwijl in de bestaande zaak uit sluitend de verkoop van schoen- makersfournituren zal plaats vinden. Onverbeterlijk ALKMAAR Op 7 November 1.1. werd de Alkmaarder G. K. bi.i 4e herhaling door de Alkmaarse Kantonrechter gestraft met een gevangenisstraf van 14 dagen voorwaardelijk alsmede plaatsing in een Rijkswerkinrichting voor de tijd van 1 jaar. In appèl werd deze zaak behandeld voor de Meervoudige Kamer der Alk maarse Arrondissementsrechtbank In over K. uitgebrachte rapporten werd deze geschetst als 'n „moei lijk, eigenwijs en onbetrouwbaar man." Op de avond van de 31ste Mei werd hij aangehouden, lopend op de Oudegracht in kennelijke staat. De Officier van Justitie vroeg bevestiging van het vonnis van de Kantonrechter, o.a. om reden dat K. „verschillende kan sen had gehad om van het drank misbruik af te geraken, doch er niets met hem te beginnen was, daar hij zelf niet medewerkte." De raadsman, Mr. Bondam be pleitte opname van K. in een in richting daar hij volgens door hem genomen inlichtingen door een kuur van het alcoholmisbruik nog zou zijn te genezen. Doch de Officier was van me ning, dat K. bij opname in een R.W.I. alle gelegenheid had om de kuur op zich te laten toepassen en dat dan misschien meer effect te bereiken was dan wanneer K. op vrije voeten zou blijven. Hij achtte de R.W.I. de enige nog mo gelijke oplossing. Tenslotte werd de zaak, nadat de rechtbank zich voor beraadslaging had terugge trokken, aangehouden om een medicus te raadplegen. Onder OnsD.D.D. 317 ALKMAAR Met een ruime 17-3-overwinning op Onder Ons (Westzaan) heeft de Alkmaarse damclub D.D.D. revanche geno men voor de vorig jaar geleden nederlaag. Hierdoor is D.D.D. 1 tevens ongeslagen aan de leiding gekomen. Het tweede tiental van D.D.D. won, hoewel gehandicapt door 't niet-opkomen van een speler, met 14—6 van Onder Ons 2. De standen luiden: Eerste klasse uit de eerste tijd van de film zullen terugzien, wordt onder de titel „Filmdraken" op Zondag 29 November a.s. in ,,'t Gulden Vlies" te Alkmaar vertoond en evenals voorheen zal dit pro gramma „in oude stijl" worden toegelicht door Nederlands enige explicateur Max Nabarro, de man die 't 30 jaar geleden ook al deed. Voor ouderen, die nog eens jeugdherinneringen willen opha len, voor jongeren, die toch ook wel eens willen weten, waarmee hun ouders zich in hun tijd amu seerden, voor liefhebbers van oude films en voor allen, die eens hartelijk en onbekommerd willen lachen, zal deze Filmdraken- voorstelling zeker van harte wel kom zijn. Dr G. HOENEVELD OVERLEDEN ALKMAAR In het Centraal Ziekenhuis is dezer dagen in de ouderdom van 62 jaar overleden dr. G. Hoeneveld, zenuwarts te Bergen, waar hij zich enkele ja ren geleden metterwoon vestigde. Dr. Hoeneveld kwam plm. 26 jaar geleden als zenuwspecialist naar Alkmaar, na in Utrecht te zijn gepromoveerd; voordien was hij assistent te Utrecht. Hij was vele jaren voorzitter van de afd. Alk maar der Kon. Ned. Mij. tot be vordering van de Geneeskunst tijdens de bezetting was hij een verdienstelijke figuur in het ver zet. Ongeveer zes weken geleden, werd dr. Hoeneveld, toen hij in Beverwijk uit zijn auto stapte, door een andere auto aangereden, waarbij hij een bekkenfractuur opliep; zijn overlijden kan als in direct gevolg van dit ongeval worden beschouwd. (Advertentie) ALKMAAR. Er komt in Alkmaar een Rijksproefstation voor Groenteteelt in de volle grond, als de raad vandaag een daartoe strekkend voorstel aan neemt. Het Ministerie v. Land bouw heeft het initiatief geno men tot oprichting van dit proef station, dat mede zal werken aan de oplossing van de problemen, waarvoor deze teelt zich geplaatst ziet. Dit initiatief is in wijde kring met instemming begroet, waar door een samenwerkng is ont staan tussen het ministerie, de „Proeftuin Duinstreek van Hol land", de „Proeftuin Hollands Utrechts Veendistrict te Sloten, het „Tuimbouwproefbedrijf Gee'st- merambacht, het Centraal Bur. voor Tuinbouwveilingen, de Stichting voor de Landbouw en de Prov. Commissie uit de Vei lingen, terwijl ook de rijkstuin- bouwconsulenten te Amsterdam en Hoorn hun medewerking zul len verlenen. Het uit deze samenwerkende organisaties gevormde bestuur wil het bedrijf in Alkmaar stich ten, waarvoor nodig is ander halve hectare goede teelaarde met twee kassen van samen 2500 M2. B. en W. stellen voor hiervopr ip erfpacht te geven een terrein van 1.23.70 HA aan de Hoever- Diploma aannemer ALKMAAR Gisteravond kwa men de jongemannen, die met goed gevolg het examen tot ver krijging van het vakdiploma aan nemer hebben afgelegd, in café „Centraal" voor de laatste maal bijeen. In tegenwoordigheid van de Commissie van Toezicht, lera ren en familieleden mochten zij het diploma in ontvangst nemen. De voorzitter van de Commissie van Toezicht, de heer van der Waal, was de eerste, die de ge slaagden gelukwenste. Hij be treurde het, dat slechts zev'en van de 23 candidaten het diploma behaalden, d.i. 30.4 pet, terwijl het percentage vorig jaar nog 68.8 pet bedroeg. De heer E. P. Bakels van de Stichting raad van be stuur gaf de geslaagden enkele practische punten voor de toe komst. Tenslotte bedankte de di recteur van de cursus, de heer G. Waalewijn voor de medewer king. De geslaagden zijn: J. Boe kei, Alkmaar; J. Groot, Woude; P. Groot, Wormerveer; J. J. de Koekkoek Oèst-Graftdijk; C. Moe- jes, Obdam; C. J. Reus, Blokker; Th. Smit, Spanbroek. (Adverentie) Vulpenhouders: Parker. Swan, Pe'ldkan. Speciale collectie Osmia. Fa. JAN KUHNE Verdronkenoord 133 t.o. de Vismarkt. Tel. 2915 D.D.D. 1 3 3 0 0 6 Onder Ons 1 4 3 0 1 6 D.K.Z. 1 2 2 0 0 4 Edam 1 4 2 0 2 4 St. Thomas 1 3 1 0 2 2 Wormerveer 2 4 0 1 3 1 Zaandam 2 4 0 1 3 1 Tweede klasse Landsmeer 1 4 4 0 0 8 Edam 2 4 3 1 0 7 D.D.D. 2 3 1 1 1 3 Oostzaan 2 1 1 0 0 2 Onder Ons 2 4 1 0 3 2 D.K.Z. 2 2 0 1 1 1 Zaandam 3 3 0 1 2 1 St. Thomas 2 3 0 0 3 0 Volleybal STEDENONTMOETING ALKMAAR. A.s. Zaterdag vindt er in Den Helder een ste- denontmoeting plaats tussen Den Helder, Enkhuizen en Alkmaar. Hiervoor is uit de afd. Alkmaar een herenteam en een dames team samengesteld, naar aanlei ding van de selectiewedstrijden van 14 en 21 November. Het herenteam is als volgt: Strijder, Untied, Brouwer en de Vries (Catapult); v. 't Loo en J. Borst (The Smash); Veld huis (DeNeBa); P. en A. Bruin (Hooge Huys). Dierenbescherming ALKMAAR Maandag is bij de Kneppelbrug een goed ver zorgd wit katertje aangetroffen van ongeveer een half jaar. Ver leden week zwierf te Heiloo een flinke hond, kentekenen: type ha zewindhond, teef. Adres Inspec teur C. Verwer, Zaagmolenstraat 36, Alkmaar. VIOS-PROGRAMMA Zondag 29 IS'ovember WARMENHUIZEN. Zondag a.s. speelt Vios I tegen JVC I. Weer één van de zwaarste tegen standers. Verder luidt het programma: HRC 5Vios II, aanv. 2.30; Vios IIILSVV II, aanv. 12 u. Holl. T. jun.Vios jun., 12 uur Berdos adsp.Vios-adsp., 1.15. Bij niet medespelen op tijd afbericht bij een van de leden der elftalcommissie. Aanbesteding woningbouw GRAFT. Naar wij verne men zal a.s. Maandag ten ge meentehuize 'de bouw van drie woningen worden aanbesteed. weg, voor 25 jaren met 10 optie jaren, tegen een canon van f 1. per jaar. Dit terrein was aan vankelijk bestemd voor sport velden, doch gezien het grote belang voor Alkmaar, willen B. en W. het voor dit doel aan wenden. B. en W. stellen de raad voor overeenkomstig te be sluiten en een bijdrage van f 1000.in de exploitatie te ver lenen, voorlopig voor 5 jaar, alsmede voor een of twee jaar gratis kantoorruimte ter beschik king te stellen. (Adverentie) St Nicolaas gaat naar Brouwer Ruime keuze Dames-fauteuils vanaf f25.90 Laat 189 t.o. R.K. Kerk Alkmaar ALKMAAR Tijdens de door slechts zeven leden bezochte ver gadering van de vereniging „Ijs baan Heiloo" maakte de bespre king van de voor te stellen res tauratie van de cantine een zeer belangrijk punt van de agenda uit. Uit de vergadering kwamen geen bezwaren naar voren, zodat een obligatielening uitgeschreven zal worden. Het jaarverslag was ditmaal wel heel mager, als gevolg van de even magere winter. Evenwel bleek, dat er in het ledental een zekere wanverhouding schuilt. Alkmaar telt namelijk 805 leden, tegen het veel kleinere Heiloo ruim 1100. Van B. en W. van Heiloo was de mededeling binnengekomen, dat de Zandersloot verbeterd wordt, hetgeen van groot belang is voor de ijsbaan in verband met de watertoevoer. Aan het verzoek van de athletiekvereniging Doves, om een voor athletiek beter ge schikt deel van het terrein, werd voldaan. De bouwcommissie kwam met het reeds genoemde voorstel. Om de onkosten van de restauratie te kunnen dekken is het noodzake lijk dat de leden boven hun ge wone contributie 50 cent betalen voor drie jaar en dat een obliga tielening wordt uitgeschreven van 250 maal tien gulden, tegen vier procent. De cantine in de huidige toe stand bestaat reeds dertig jaar en heeft voor talloze doeleinden al diensten bewezen. Het afgelo pen jaar bijvoorbeeld is ze be woond door een gezin, terwijl ook hockey-ers en athleten haar ALKMAAR Door de dienst Welzijnsverzorging voor 't Leger werd gisteravond in het Gulden Vlies een Operette aangeboden en wel „Victoria en Haar Huzaar" van Paul Abraham. De uitvoering was in handen van de „Haagse Operette Zan gers," ingestudeerd door C. Wij- gers, terwijl het orkestje werd bestuurd door Jan de Regt. De regie berustte bij Victor Colani. In zijn openingswoord, belichtte Sergeant 1ste klas Mulders enke le bijzonderheden over werkzaam heid en doelstelling van de Dienst Welzijnszorg. Spreker vestigde er de aandacht op dat deze avonden op de aller eerste plaats bedoeld zijn voor de militairen, doch dat de burgers, indien er sprake is van 'n klein garnizoen, zoals hier ter stede, de overschietende plaatsen kun nen verkrijgen. Laatstgenoemden zouden volgens spr. tevens een duidelijk beeld kunnen krijgen van het peil, waarop de geestelij ke verzorging van onze militai ren momenteel staat. Sergeant Mulders noemde nog enkele na men en titels betreffende te ver wachten avonden, die een positief licht wierpen op het loffelijke streven van deze, door spreker vertegenwoordigde Dienst. Een negatief licht echter betekende deze avond. De muziek, die het summiere strijkje verwerkte ver diende die benaming niet. Doch het ergste van alles was de inhoud van het stuk, en de tekst die deze inhoud moest be lichamen. Met één zin hieruit wa ren wij het gloeiend eens. Jancsy, ALKMAAR In het Wapen van Heemskerk vergastte de Mo torclub Alkmaar leden en geno digden gisteravond op een goede feestavond, die, de normale jaar lijkse feestavond zijnde, een bij zonder tintje kreeg door de huldi ging der kampioenen van het afgelopen seizoen, alsmede door het optreden van twee bekende radio-artisten,' t zangeresje Mieke Telkamp en de pianist Gerard van Krevelen. Als geheel werd de avond ver zorgd door het dans- en show orkest der Fam. Kok, afgewisseld met 't optreden van een zangeres en een zanger, waarnaast variëté- nummers als acrobatiek en clow nerie in het programma waren opgenomen. Het orkest der Fam. Kok heeft in Alkmaar, speciaal bij de jeugd, al een zekere bekendheid gekre gen. De acrobate Mary Matonel j oppasser van Koltay: „Hier had de bliksem moeten inslaan!" (2e bedrijf). Met kennelijk erotisch genoegen werden door spelers en speelsters het Huwelijk en de Liefde door de modder gesleurd, zelfs Bijbel teksten moesten hiertoe verkracht worden. Wij zouden deze te res pecteren zaken en onszelf in hoge mate verontreinigen, wanneer wij dit niet openlijk bestreden. Het is een troost te weten dat het geestelijk peil vyn het merendeel van onze militairen met het peil van deze avond niets uitstaande heeft, terwijl wij er ook stellig van overtuigd zijn dat de Dienst Welzijnszorg op menig terrein hiertoe positieve arbeid verricht. Deze bizarre klucht echter was een vergissing. G. v.d. I. voortdurend gebruiken als kleed gelegenheid. Hoewel de onkos ten f 5000 hoog zullen zijn, acht het bestuur de uitgaven volko men verantwoord. Wegens vertrek moesten de heren van Foreest, Olivier en F. de Jager hun be stuursfunctie neerleggen. In hun plaats werden gekozen de heren Jac. Craamer, A. v. Leeuwen en H. Dingemans. Werk gegund BERGEN. Aan de fa. Sietsma alhier is gegund het eenjarig onderhoud aan militaire gebou wen en werken te Alkmaar, Heiloo en Bergen. Hij was de laagste inschrijver voor f 42.250. Voorts was ingeschreven door de fa. Coblens, Haarlem voor f 42.639.Fa. Buur, Velzen, voor f 43.000.Fa. Breed, Heiloo voor f 44.196.en Fa. Tromp te Alkmaar voor f 44.517. DONDERDAG 26 NOVEMBER 'T GULDEN VLIES: N.H. Plhilharmonisoh Orkest, 8 u. WAPEN VAN HEEMSKERK: SOVA, 8 uur. VICTORY: Lezing voor de KAB over „Nood onder de jeugd", 8 uur. Bioscopen: REX: ,Het mysterie van het leven" 14 jaar. HARMONIE: „De man met de wassen beelden" 18 jaar. VICTORIA: „Anna en de ko ning van Siam" 14 jaar. CINEMA: voor Schola Publica: „De Slagboom" 18 jaar. VRIJDAG 27 NOVEMBER 'T GULDEN VLIES: Abonne mentsvoorstelling „Muizen en Mensen" door Rotter dams Toneel. 8 uur. WAPEN VAN HEEMSKERK: Emagozas, 8 uur. Bioscopen: REX: „Het mysterie van het leven" (geprolongeerd) 14 j. VICTORIA: „De zwarte roos" 18 jaar. HARMONIE: .Handlangers der duisternis" 14 paar. CINEMA: .Circusbloed" 14 j. Voorstellingen 8 uur. Rex matinee om 2.30 uur. Waterstanden: Hoog water: 10.45 en 22.35 uur: laag water: 4.50 en 16.35 uur. BERGEN De Bond voor het Gezin, zoals in Bergen gebruike lijk al enige maanden gesluimerd hebbend, besteedde dezer dagen een avond aan het onderwerp „Feestvieren in het gezin". Voor dat de heer G. Stockman echter tot de bespreking van dat onder werp kon overgaan, sprak voor zitter H. Groot een opwekkend woord tot leden en belangstellen den. De Bond heeft in de huidige maatschappij een mooie, maar zware taak. Hij heeft zich ten doel gesteld te strijden tegen ma terialisme en modern heidendom, een dam op te werpen tegen de stroming, die de wezenlijke waarde van het gezin miskent. De Bond heeft 25.000 leden, 'n getal dat in feite beschamend is, wanneer men bedenkt dat de fel ste tegenstander, de Ned. Ver eniging voor Sexuele Hervorming 85.000 betalende leden telt, een pamflet uitgeeft met een oplaag van 100.000 exemplaren en z.g. „hu welij ksvoorlichtingsbureaux" bezit met gesalarieerd personeel. In dit verband werd op de le den een beroep gedaan om door een geldelijk offer inrichting en uitbreiding van het bondsbureau mogelijk te maken. Bovendien zal nog een rusthuis voor moe ders gefinancierd moeten wor den. De heer Stockman was in zijn causerie vooral practisch. Hij kon weinig waardering opbrengen LIMMEN Het was gisteren te Limmen voor het hoofd van de katholieke jongensschool, voor de leerkrachten en voor de leer lingen, en daarnaast voor de gehele parochie een feestelijke dag. Twee belangrijke feiten ga ven reden t"ot Verheugenis. Aller eerst de viering van het zilveren ambtsjubileum van het hoofd der St. Corneliusschool, de heer I. J. M. Mok, en daarbij de plechtige inzegening van 't nieuwe school gebouw voor jongens. Hoewel de eigenlijke datum van het zilveren jubileum van de heer Mok als hoofd der school op 1 September viel, was de herdenking van dit feit uitge steld tot het klaarkomen van het nieuwe schoolgebouw, en zo doende kwam het, 25-jarig feest van het schoolhoofd een beetje in de verdrukking. Maar het was er niet minder om. Heilige Mis Reeds om 7 uur 's morgens werd er een plechtige gezongen heilige Mis opgedragen in de parochiekerk door de hoogeer waarde heer B. G. Hosman, deken van Beverwijk. De gezangen werden uitgevoerd door het pa rochiële zangkoor onder leiding van de heer B. Bruschke, welke laatste na het beëindigen tevens een solo zong voor de jubilaris. Om 9 uur had de plechtige in- alle inwoners van Limmen, en die de dank van dezen vertolkte met de aanbieding van een hypermodern radiotoestel. gaf frappante staaltjes van lenig- zegening van het nieuwe school- heid en lichaamsbeheersing te zien, en de clownerie was bijzon der goed verzorgd. Tijdens de avond werden de kampioenen der motorclub, waar onder het winnende team uit de landelijke veilig verkeerswedstrijd van deze zomer gehuldigd en on derscheiden. Mieke Telkamp gaf blijk over zekere kwaliteiten te beschikken doch daarnaast ook over een me nigmaal té groot geluidsvolume, hetgeen afbreuk deed aan haar prestaties. Daarnaast was haar geluid 'n enkele maal wat nasaal. Gerard van Krevelen begeleidde op correcte, muzikale wijze. De traditionele verloting ont brak ook hier niet. Na afloop van het officiële feestgedeelte was er nog geruime tijd gelegenheid om gezellig te dansen. gebouw plaats door de deken, in tegenwoordigheid van de geeste lijkheid der parochie, het school bestuur, burgemeester en wet houders, de inspecteur L.O., de heer G. Vernooy, het armbestuur, de voltallige gemeenteraad, de architect, de heer W. Vlaming, en aannemer Heddes e.a. Na inzegening ging men naar de St. Josephzaal van 't parochie huis, waar het woord werd ge voerd door de zeereerwaarde heer pastoor namens 't schoolbestuur, door burgemeester H. Bosma, door inspecteur Vernooy, door de architect en vanzelfsprekend door het hoofd der school. De heer Mok, die na deze plechtigheid warm werd gehuldigd, werd allereerst toegesproken door een oud-leerling, die sprak namens De pastoor merkte in zijn toespraak op, dat hij de heer Mok ondanks de korte tijd van samenwerking had leren kennen als een zeer nauwgezet werker. Namens de leerlingen werd een fraai nieuw H. Hartbeeld aan geboden. De heer Bruschke, sprekende namens alle leerkrach ten, roemde allereerst de voor treffelijke samenwerking onder ling, en vervolgens wees spreker op het vele dat de heer Mok tot stand heeft gebracht, doch dat nooit aan het licht kwam, daar de heer Mok wars is van alle uiterlijk vertoon en reclame. Door de leerlingen werd aan hup meester hulde gebracht in enige aardige sketches en voor drachten. De heer Mok dankte in be wogen bewoordingen voor alle blijken van hulde en sympathie hem betoond. Des middags had ten huize van het jubilerende hoofd een druk-bezochte receptie plaats. H.K.W. Ledenvergadering HEILOO. Voor de intieme kring van bestuur, leden en enkele introducé's van de afd. Heiloo hield de geestelijk advi seur kapelaan A. Groenendijk Dinsdagavond 1.1. een lezing over het leven van de patroonheilige St. Franciscus van Assisië. Aan de hand van een kleine tachtig lichtbeelden verhaalde hij dit leven van een rijke koopmans zoon, zijn liefde voor de natuur, zijn openstaan voor Gods H. Wil, zijn grote vreugde omdat hij God zijn Vader mocht noemen. Enkele malen kón de inleider zich niet weerhouden ook even op de artistieke waarde van de reproducties der primitieve en middeleeuwse kunstenaars in te gaan. Toen na deze boeiende uiteen zetting het licht weer aanflitste bleek de tijd al zover gevorderd te zijn, dat de met even groot verlangen tegemoet geziene plaatjes met toelichting over de oudheidkundige opgravingen bij Alphen (N.Br.), door de heer H. Denneman, naar een volgende avond moest worden verzet. voor het feest-proza, dat men kant en klaart in de winkel kan kopen. „Geef zelf inhoud aan lie deren, versjes en toneelstukjes, inplaats van allerlei platvloerse rommel te kopen" zo betoogde spreker. Organiseer verjaardagen en huiselijke feesten zelf; de at tracties hoeven niet veel te kos ten. Verenigingen dienen er bij de samenstelling van hun program ma voor te zorgen, dat feest avonden altijd op een iets hoger peil staan, dan 't publiek vraagt. Toneelverenigingen dienen steeds zorg te dragen de spelers te ver vangen; het moeten niet altijd de zelfden zijn, die de grote kans krijgen. De woorden van de heer Stockman werden met zeer veel belangstelling beluisterd. Bevorderd ALKMAAR De minister van financiën heeft bevorderd tot meet-arbeider A aan het kadaster de heren H. Nottelman en J. P. Lottelman te Groet en J. P. Schoehuis te Alkmaar, allen werkzaam bij de landmeetkundi ge dienst bij het kadaster te Alk maar ZWAAG, 25 Nov. Aardappelen 814.10; gare biet 712; uien 2.906,40; bieten 1.50—6.20; prei II—13; Chin, kool 4.20—7.90; gele bew. kool 3.1012.90; groene kool 912.20; rode kool 310.10; boerenkool 1425; spruitkool 24 42; snijbonen 831.17; witlof 1141; breekpeen 56.30; was- peen 15—20; bospeen 30; andij vie 615; sla 3.60—7.20; bloem kool 8—67; Alicante 83—1.70; Bramley Seedling 610; Cox Oranje 3886; Glorie van Hol land 1636; Goudreinette 2740; Groninger kroon 1928; Jona than 2147; Notarisappel 10 18; Present van Engeland 1344; Prinses Zenoble 20—28; Beurré Clairgeau 3449; Comtesse de Paris 2841; Doyenne du Corni ce 6485; Gieser Wildeman 21 30; Sint Remy 1619; William Duchesse 2543; Winterjafri 16 24; Winterlouw 1622; Zwijndr. Wijnpeer 13—25. ALKMAAR, Coöp. Veiling. Bevelanders 10.50; stoksnij- bonen 1.381.42; tomaten A 65 75; B 41; witlof A 43; B 18—36; bloemkool AI 4251; B 2535; rode kool A 610; B 35; Sav. kool 46; groene kool 412; spruitkool A 3445; B 1520; sla 2.505.50; andijvie 6—11; rode bieten 58; winterpeen 69.50; uien 4.50—7.50; prei 8—12.50; peterselie 7; soepgr. 712; knal- sèld. A 1015; B 6; druiven: Alicant I 1.16—1.55; II 55—75. Appels Brab. Bellefleur K13; Bramley Seedling K12; Glorie van Holland K 12, H I 26; Goud reinette Hl 35; Jonathan K 16; Hl 33; peren: Gieser Wildeman Hl 17. LANGEDIJK, 25 November 10.000 kg groen A 10.60—12.40; B 4.80—8.60; 4500 kg rood A 4.70 9.10; 4200 kg Deense 4.50; 10.000 kge wit 3.50; 9200 kg andijvie 9.80—12.30; 2400 kg uien 6.30— 6.60; 6200 kg lof I B 28—35. WARMENHUIZEN, 26 Novem ber 11.800 kg andijvie 6.50-^ 8.70; 15.200 kg rood 3—5.80; 77.200 kg wit 44.50. BEEMSTER. 25 November Bevelanders, middel 1314.30; tomaten A en B 3178; witlof 1234; rode kool 611; groene kool 610; spruitkool 1547; boerenkool 818; spinazie 54; sla 2.509; andijvie 716; rode bie ten 46; gare bieten 814; bos peen 1220; winterpeen III 58; waspeen 1020; uien middel 4.50 8.50; prei 811; Alicant 102 145; Brabantse Bellefleur 316; Bismarck 312; Bramley Seed ling 39; Cox Orange Pippin 14 64; Goudreinette 1036; Gro ninger Kroon 314; Jonathan 8 35; Laxton Superbe 325; No taris-appel 618; Present van Engeland 836; Zoete Campag- ner 1024; Zoete Winterkroon 826; Golden Delicious 317; Beurré Clairgeau 1039; Com tesse de Paris 837; Conférence 6—34; Gieser Wildeman 14—32; Kamperveen 821; Legipont 10 36; St. Rémy 824; Winter- louwtje 619; Winterjan 624. WEERSVERWACHTING medegedeeld door het KNMI te De Bilt, geldig van Donder dagavond tot Vrijdagavond MEER WIND. Overwegend zwaar bewolkt met tijdelijk regen. Matige tot krachtige en in de kustpro vincies tijdelijk harde wind, tussen Zuid en Zuid-West. Verdere stijging van tempera tuur. (Adverentie) Luister goed, Sinterklazen! Wij zouden geen goede Sinterklazen zijn, als wij niet wisten, dat er vrouwen èn VROUWEN zijn. De vrouwen-met- hoofdletters stellen eisen hóge eisen. Eisen, die echter bij Gerard Worm spelenderwijs worden vervuld. „Elbeo" perion kousen zijn er een ge lukkig voorbeeld van. Er zijn wèl goedkopere, maar geen bétere ny lons. Zij accentueren de bekoorlijkheid van 't been door de aparte „taille" en zijn 3 x zo duurzaam als gewone nylons Langestraat Alkmaar Burgerlijke Stand ALKMAAR Geboren: Peter E. z.v. P. Duijff en J. Koeken bier; Elisabeth G. d. v. N. A. Adrichem en M. M. van Leeuwen; Theodoras J. H. z. v. W. Koop man en M M. Pater. Gehuwd: Gerardus P. Hofman en Catharina E. A. Buissink; Martinus P. Janssen en Petronel- la Th. Klaver; Andries Nijenhuis en Grietje Hopman. Bij Briiggemann In de etalage van de fa. Brüg- gemann is een costuum te zien, waarin de kleermaker expres een aantal fouten heeft verwerkt. Om precies te zijn „zeven" stuks en deze zijn alleen in het colbert aangebracht, dus niet in de pan talon, welke er bij is geëtaleerd. Deze fouten moeten ontdekt wor den, wat overigens heus niet zo moeilijk is, want het colbert kan vergeleken worden met andere exemplaren in de etalage. Bij de zaak staat een bus, waar in men de zo maar voor de greep liggende blanco formulieren inge vuld kan deponeren. Belangstel lenden (uitsluitend boven 18 jaar) voor deze originele puzzle welke duurt tot 6 December zijn dus niet verplicht een bezoek in de winkel te brengen. Meer dan één goede oplossing per persoon in zenden is niet toegestaan. De lo ting onder de goede oplossers vindt plaats onder toezicht van de pers. Zaterdag 12 Dec. wordt de uitslag in de etalage bekend gemaakt. De gelukkige prijswin naars kunnen dan hun waarde volle prijzen (zie hiervoor de ad vertentie) afhalen aan de zaak. Agendapunten Raadsvergadering GRAFT Morgen komt de raad bijeen. De agenda bevat een voorstel om bepaalde dagen aan te wijzen, waarop van het wette lijk bepaalde winkelsluitingsuur zal worden afgeweken. De alge mene politieverordening zal wor den uitgebreid met een bepaling welke het voorkomen van brand door hooibroei ten doel zal heb ben. Te dien einde zal een z.g. hooi-peiler worden aangesteld. In dien de raad overeenkomstig het voorgestelde besluiten zal, zal ook het personeel van deze gemeente de denivellerende staatstoelage ontvangen. Voorts komt 'n kwes tie h.a.w. de pensioenwet 1922 in bespreking. Beslist zal worden over het door de heer C. Slooten gevraagde ontslag als doodgraver en tevens zal worden voorgesteld de heer J. Pool te benoemen als ambtenaar van de burgerlijke stand. Daar B. en W. van mening zijn dat de wegen in de Grafter- meer van groot belang zijn voor de ingezetenen der gemeente, zal gedeeltelijk, dit is tot een bijdrage van f 250 per jaar, worden vol daan aan het verzoek van de polder de „Graftermeer" om de jaarlijkse bijdrage in de onder houdskosten van de wegen te ver hogen van f 100 tot f 500. Voor de bouw van een consul tatiebureau te Alkmaar, dat ook van groot belang zal zijn voor de gemeente, zal waarschijnlijk een bedrag van f300 worden uit getrokken. De stichting Kleuteronderwijs heeft verzocht om per 1 Januari de bijdrage per kind te verho gen van f 10 op f 20. Ten behoeve van de bouw van woningen zal worden overgegaan tot aankoop van een perceel grond te Graft, en tenslotte zullen een aantal subsidie-aanvragen voor '54 wor den afgehandeld. „Zingen is leven" WARMENHUIZEN. A.s. Zaterdagavond 28 Nov.. zal bo vengenoemde vereniging een zanguitvoering geven in het Pa tronaatsgebouw. Tevens wordt het toneelstuk „De Zwarte Monnik", een spel van spoken en nog iets, van P- Mossinkhof, opgevoerd, met me dewerking van prominente figu ren van de toneelvereniging „Het Masker". Al met al belooft het een genotvolle avond te worden.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 2