- DE VERRASSING van de avond „Ledental wer middenstand te klein'' Pater Grove O.P. thans bouwpastoor op Aruba In bisdom Haarlem: Maar de toestand is rooskleurig Nederland steunt V.S.-voorstel Brits schip gezonken Bidault voorlopig niet naar Den Haag s y '0//sf/ Gewatteerde peignoir in zwart met contrasteren de kraag en stiksels. Ook in koren en cyclaam. Warme gewatteer de pelqnoir met doorgestikte kraag in contrast kleur. In zwart, koren en cerise verkrijgbaar. Gewatteerde, ge heel doorgestikte peignoir Lang model (145 cm) metwijdeklokrok; koren, wijnrood, groen en zwart „De vruchten van de activiteit der K.V.P. inzake de actie voor de Middengroepen rijpen reeds. Wij zouden wel in onze plicht van dankbaarheid tekort schieten, wanneer wij voor deze activiteit niet erkentelijk zouden zijn." Met deze woorden memoreerde de diocesaan voorzitter van de Haar lemse Werknemende Midden stand, de heer P. C. Tel, op het jaarlijks congres van deze bond, gehouden te Leiden, de actie voor de Middengroepen, die dit jaar zo in het brandpunt der belang stelling heeft gestaan. De verminderde activiteit in het vereniigngsleven van de Werknemende Middenstand zelf vormde een tweede punt van be spreking. De heer Tel constateer de, dat het ledental van de Haar lemse Werknemende Middenstand ten opzichte van het vorig jaar ongeveer stabiel is gebleven. Naar schatting zijn er in het Bis dom Haarlem ruim 25.000 katho lieke werknemenck middenstan ders, aldus de heef Tel. Hiervan zijn 3422 personen lid van de Werknemende Middenstand. Dit betekent edhter niet, dat er slechts ongeveer 1/7 standsorga- nisatorisch zou zijn verenigd. Im mers, een deel van deze perso nen. is nog steeds standsorgani- satörisch verenigd in de K.A.B. Wanneer wij dit laatste aantal op ongeveer 2500 stellen, is die figuur dus deze, dat ongeveer 6 van de 25 duizend katholieke werknemende middenstanders overeenkomstig de uitdrukkelijke wens van hun bisschop stands- organisatorisch zijn verenigd. Naast degenen, die naar stand en staat tot de werknemende middenstand behoren en nog steeds lid zijn van de K.A.B., zijn er nog duizenden, die wel vak- organisatorisch zijn verenigd, maar nog niet zijn toegetreden tot de Werknemende Midden stand. Vooral onder deze laatste groepering wil de Werknemende Middenstand in het komende ac tieseizoen propaganda voeren. De heer Tel erkende weliswaar dat de ledenwerving in de Werk nemende Middenstand omringd is door zeer speciale moeilijk heden, voortvloeiende uit het gentleman-agreement tussen KAB en W.M., maar toch kan de sta biliteit van het ledental de W.M. geen bevrediging schenken. „Samenvattend mag ik echter constateren", zo verklaarde de heer Tel tenslotte, „dat het verre van een hopeloze situatie is in en met onze diocesane bond. De krachten zijn er, de liefde is er, wij tellen meer dan voldoende leden om energiek te kunnen starten. Wij beschikken over een rijkdom van ideeën en initiatie ven- en de geldelijke middelen om actie te voeren zijn voorhan den." Tijdens het huishoudelijke ge deelte van de jaarvergadering heeft de bond een plan in studie genomen voor een bijdrage der werknemende middenstanders voor de verfraaiing van de kathe drale basiliek te Haarlem en wel ROME, 25 Nov. (AP) Argen tinië, Nederland, en Dene marken hebben zich vandaag aangesloten bij het Amerikaanse pleidooi, dat iets gedaan zal wor den aan de voedseloverschotten in honger lijdende wereld. Hun afgevaardigden spraken op de commissievergadering van de zevende wereldconferentie van de voedsel- erf landbouworganisatie (FAO). Bij de opening van de confe rentie j.l. Maandag heeft secre taris generaal Norris Dodd gewe zen op het gevaar van het aan groeien van de overschotten in sommige landen, terwijl het grootste gedeelte van de bevol king van de wereld honger lijdt, meioord. Roberto Anastatius Jo zef z.v. J. H. J. Doodkorte en A. J. C. Hase. Emmeloord. Willem, z.v. J. Paardkooper en E. van Baaien, Marknesse. Barteld, z.v. B. Abbes en A. G. Wieske, Em meloord. Everdina Marianne, d.v. J. de Vries en J. Kortstra. Em meloord. Anna Maria Theresia. d.v. G. H. Kleine Koerkamp en J. G. Daggenvoorde. Kraggen- burg. Jacob, z.v. B. Mous en A. Haarsma. Bant. Getrouwd: Pieter den Rooyen en Geitje M. Dalemans, Mark nesse. Matheus J. Oomen en Adriana M. E. Lanen, Rucphen. In Mariaoord Renkum avondmis op 8 December De Aartsbisschop-Coadjutor, Mgr. Dr. B. J. Alfrink heeft toe stemming verleend om op 8 De cember a.s. ter gelegenheid van de opening van het Mariale Jaar een Avondmis op te dragen in de Onze Lieve Vrouwekerk van het Maria-oord Renkum. De mis zal beginnen des avonds om 8 uur en uiteraard een plechtig karakter dragen. Men verwacht een over weldigende belangstelling. Conant over E.D.G. BONN, 25 Nov. (AP) De Amerikaanse Hoge Commissaris James B. Conant heeft vanavond verklaard „er zeker van te zijn" dat de Westeuropese landen het Europese Iegerverdrag binnen enkele maanden zullen tekenen. „Het ideaal van een Verenigd Europa heeft een grote aantrek kingskracht voor de Duitsers. In het bijzonder schijnt een Ver enigd Europa voor de Duitse jeugd een doel te zijn waarvoor in de vorm van een altaar of raam in de uitgebouwde kapel van St. Petrus Canisius, de pa troon van de bond. Voorts zal overwogen worden aan de Cen trale Raad het vraagstuk in stu die te geven of het lidmaatschap van de Werknemende Midden stand mogelijk is voor die per sonen, die krachtens hun positie buiten de collectieve arbeidsover eenkomsten vallen. Tijdens de bestuursverkiezin gen is de heer Tel herkozen als voorzitter van de Diocesane bond. Bemanning gered LONDEN, 26 Nov. (ANP) (Reuter). Het Noorse schip „Milford" (8971 ton) is Donder dagochtend vroeg in aanvaring gekomen met het 519 ton me tende Britse schip „Marsworth", dat daarop zonk. De bemanning werd echter gered. De aanvaring geschiedde voor de Engelse Zuidoost-kust, even ten Noorden van Great Yarmouth (Van onze Haagse redacteur) Georges Bidault zal voorlopig niet naar Den Haag komen om Frankrijk te vertegenwoordigen op het „KIein-Europa"-beraad. Premier Laniel heeft besloten bij het debat over de Europese defensiegemeenschap de vertrou wenskwestie te stellen. De Franse nationale vergadering zal zich hierover Vrijdagmiddag uit spreken. Tot zolang zal Bidault zeker in Parijs blijven. Bidault zal in Den Haag ver vangen worden door Alexandre Parodi, de secretaris-generaal van zijn departement. Dit houdt in, dat Frankrijk op de Haagse con ferentie in feite slechts een waarnemer heeft en geen tot het nemen van besluiten bevoeg de autoriteit. De toch al niet hoog gespan nen verwachtingen over het be raad van de ministers zijn daar door tot op het nulpunt gedaald. Men verwachtte zelfs een ogen blik in Den Haag dat de con ferentie tot een latere datum zou worden uitgesteld, mede omdat Adenauer in het wegblijven van Bidault wel eens een aanleiding had kunnen vinden om ook van de reis naar Den Haag af te zien. Dit is echter niet gebeurd. De Westduitse kanseiier wordt Don derdagmorgen met staatssecreta ris prof. Hallstein en nog enkele andere ambtenaren in Den Haag verwacht. DEN HELDER Met de Do minicaner pater Grove, die als missionaris op de Nederlandse Antillen werkzaam is, hebben vele Nieuwediepers tijdens zijn tropenverlof kennis gemaakt. Verschillende maanden verbleef hij n.l. bij de familie v. d. Wijst te Huisduinen, hij assisteerde enige keren in de Helderse pa rochies, maakte zich vele vrien den in stad en omgeving en wist heel wat belangstelling voor de Dominicaanse missie op de Antil len te wekken. Enige weken geleden is hij per vliegtuig naar Aruba terugge keerd en hij had nog maar nau welijks de warme Arubaanse grond onder zijn voeten of hij kreeg van Mgr. Zeppeveldt O.P. opdracht op Cura Cabai een nieuwe parochie voor tè be reiden. Uitgerust en wel is hij onmid dellijk aan zijn taak begonnen, die hieruit bestond, dat hij zich op de financiële mogelijkheden voor de 'bouw ging oriënteren. Vóór deze benoeming was pater Grove pastoor op Santa Cruz, maar thans zal hij op Cura Cabai, waaronder ook het Mariniers kamp ressorteert, een nieuwe parochie moeten stichten, welke zal worden bevolkt door Aruba nen, Surinamers, Bovenwinders, Hollanders en oud-bewoners van de Engelse eilanden. In totaal zal zijn parochie naar een ruwe schatting uit 2500 zielen bestaan. De Arubaanse gezaghebber heeft grote medewerking ver leend, want in verband met het samenstellen van intekenlijsten onder de Arubaanse bevoiking gaf hij onmiddellijk zijn mede werking. Pastoor Grove kon daar na dus direct beginnen met het inzamelen van de eerste gelden in de parochies San Nicolas en Savaneta, alsmede onder de overige bewoners. Behalve met de bouw van een kerk en pastorie is pastoor Grove tevens belast met het stichten van scholen. Maar de twee ton aan geld, die voor de parochie „Chris tus Koning" nodig zal zijn, zal pastoor Grove nog heel wat zor gen brengen. Benoemd WIERINGERMEER. De heer A. G. Mohr, werkzaam als groepsopziehter bij het Rentambt Wieringermeer, afd. Herbouw, werd met ingang van 1 Jan. a.s. benoemd tot technisch adviseur aan de herbouw van Zierikzee. Elegante stofjapon in mo- f dern randdessin met de ge- wilde rolkraag. Zwart met f rood, groen of cognac en in anthraciet met rood ol groen. 36 t/m 44. jt /\nr Het succes van 1 UVD surprise-avond I Practische, warme house-coat in gemak kelijk zittende geruw de tricot met prach tige fantasiekraag van gebloemde satin. In zwart en wijnrood, 40-44 en 48. j Een fantasti-4 sche surprise I Practische, leuke house- dress in een geheel nieuw model. Prima kwaliteit ka toen, in frisse, kleu- fjr rige dessins. Tot in fo'J de grootste maten \J Modieuze grove-ribbel pullover in zuiver wol volgens nieuw Noors ont werp met vlotte staande boord. Zwart, rood, groen, wit en geel Elegante slankvallende rok, in kreukherstellend Spun matting. Zakje met leuke koperen knoopjes gegarneerd. Zwart, bruin, grijs, petrol 36 t/m 48 Aparte zuiver wollen pullover met nieuwe schouderlijn en lage mouwinzet. Goed gekozen effect volle kleurstrepen op rolkraag en mouw. Zwart, grijs, «I A7C marine, groen, rood J 3 Alléén bij C&A I Mm Wollen Afghalaine rok, plooi ach ter; met klepje en franje "JQft garnering^ Bruin en zwart. /VU Zeer voordelig House- Noppen, Q95 doorknoopmodel 0 Noppen met rits dresses Gebloemde en 95 bloemstrepen 0 Extra zware kwaliteit Q95 met lange mouwen House-coats Gebloemde kunstzij- 4 iOR 1 Gebloemde 4 *7^0 4AQR den duvetine tot 52 14 satilana tot 52 1/ 17 'n Verrassing in model en prijs! Yersey Cotton pullover met coquette hoge boord en garnering van koperen bol letjes. Rood, groen, zwart, grijs en geel. Spotgoedkoop! GEEF MET SURPRISE-AVOND een van onze moderne, practische House-dresses of House-coais. Hel is een geschenk dal allijd raak is. „Parellino"Puirover 't Nieuw- Ste modesnufje. Moderne rol kraag en ritssluiting. Was- en kleurecht. Zwart, rood, wit,geel. Royaal sportief I model. Alléén bij Ca.A n Daverend cadeau voor een lage prijs.Sportieve zuiver wollen pullover met ingebreide banden in contrast kleur. Zwart, marine, billard en grijs. EEN SCHAT VAN SURPRISES vindI U op onze mode-afdeling Truitjes, vestjes, blouses en rokken in rijke variaties. Zorg voor Glamour op surprise-avond en doe een keuze uit onze nieuwste collectie. Pagina 6 Donderdag 2<> JNov» i.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 6