Een stree Begroting 1954 van Alkmaar heeft tekort van 260 mille ♦FINS SERVIES |T SIERHUIS Deze week in de bioscoop Het sportveldenprobleem Marsepeiifig>ren I P.O.A. n.v. I Meer j arenplan uitvoering kapitaalswerken F M A Gramofoonplaten AGENDA GEOPEND GEOPEND Ivtmmmmmmummutti j G G I Gee Gra Geef GramofoonplatenI Vooral de hockeyers erg in nood VROOM DREIvSMWX 1 I TAAI I VULPENSHOP vertrouwen MAANDAG dus ook des morgens VROOM Si DREÉ SMATV Pagina 2 Zaterdag 28 November 1953 ALKMAAR Hun aanbiedingsbrief voor de begroting 1954 beginnen B. en W. met te herinneren aan het feit, dat Alkmaar in 1854 haar eerste stadsrechten kreeg van Graaf Willem II; zij stellen daarmee de aanbieding dezer begroting in het licht der historie der Hollandse steden, die helaas nog steeds moeten ervaren, dat het behoud liarer rechten een voortdurende waakzaamheid eist. berglaan f 194.500; demping afge. I9 sneden kanaalvlak f 150.000; ver- g betering woonwagenkamp met i Advertentie) van dagen f 1.175.036; Bouw brug j B. en W. wijzen er voorts op, dat de regeling der financiële verhouding tussen Rijk en ge meenten nog steeds niet haar be slag gekregen heeft en nog wacht op de reeds acht jaar werkende Commissie-Oud. Door een iets gunstiger uit komst van de belasting-uitkering- 1952 kon de algemene uitkering uit het gemeentefonds worden voorstel worden aangeboden, dat gelijk met de begroting kan wor den behandeld. Financiering en investeringen Op 1 Januari 1954 bedraagt de totale behoefte aan middelen wegens gedane investeringen naar raming f 24.767.250. De fi nanciering geschiedt voor f 17.835.724 door geldleningen, voor f 5.193.178 door in het fi nancieringsfonds belegde reserves berekend naar een basisbedrag en fondsen en voor het overige van f 43.80 in plaats van f 43.75, waardoor deze post geraamd kon worden op f 2.149.704 tegen f 1.248.395 m '53. De belastinguit- kering, hoewel berekend naar een basisbedrag van f 13.80 per in woner. steeg van 89.300 gulden naar f 560.186. Met inbegrip van de thans aan de gemeente toevallende hoofd sommen van de grondbelasting en de personele belasting is dit rond f 118.000 meer dan in de oorspronkelijke begroting voor 1953 aan gemeentefondsuitkerin gen en compensatie-onderne mingsbelasting was geraamd. De toenemende uitgaven kon den daardoor slechts gedeelte lijk worden opgevangen, zodat de gewone dekkingsmiddelen hiertoe nog f 260.000 tekort schieten. Dit tekort aan dekkingsmidde len, aldus B. en W. wordt ten dele veroorzaakt, doordat het Ri.lk ten achter blijft in vergoedingen en uitkeringen, waarop de ge meente naar hun mening redelij kerwijs aanspraak kan maken; zoals politiekosten f 44.892; ver plaatsingskosten onderwijzend personeel f 10.118; Bescherming Burgerlijke Bevolking f 46.936; achteruitgang belastinguitkering door achterwege laten van com pensatie voor de in te voeren be lastingverlaging: f 21.166; in to taal f 123.112 tot welk bedrag B. en W. een subjectieve verhoging van de algemene uitkering uit 't gemeentefonds zullen vragen. De resterende f 136.888 van het te kort stellen B. en W. zich voor te putten uit het batig slot van de Rekening 1952. Zij achten het n.l. niet juist de overschotten op de gewone dienst welke jaar op jaar in het reke ningssaldo naar de kapitaaldienst worden overgebracht, aan de be schikking voor de gewone dienst te onttrekken; dit zou neerkomen op vermogensvorming ten laste van de algemene middelen, wel ke daartoe echter op zichzelf geen ruimte bieden. Zij zijn tot de slotsom gekomen, dat de uit bovenbedoelde oorzaken ontstane overschotten jaarlijks weer ten goede van de gewone dienst be horen te komen, door er, zoals dat ook vroeger met de batige saldi geschiedde, in de nieuwe dienst over te beschikken. De compenserende maatregelen in verband met de huurverhoging zullen sterk ingrijpen in het bud get der gemeente; B. en W. ver wachten echter, dat dit verlies door regeringsmaatregelen zal worden opgevangen. De loons-1 verhoging zal het sterkst ingrij pen in het budget; voorlopig Wordt hiervoor een bedrag van f 125.000 genoemd, waarvoor slechts dekking zal mogelijk zijn door een equivalente verhoging van de uitkeringen uit het ge meentefonds. Meerjarenplan door kasmiddelen. De totale in '54 optredende behoefte aan financie ringsmiddelen voor de kapitaal- dienst wordt geraamd op f 9.177.587; dit bedrag zal hoofd zakelijk door vaste leningen moe ten worden aangetrokken Nieuw museum Stadhuis en gemeentesecretarie hebben nog steeds te kampen met ruimtegebrek. B. en W. me nen, dat dit vraagstuk op geen andere wijze kan worden opge lost dan door de bouw van nieu we administratielokalen aan de Zuid- en Oostzijde van de bin nenhof van het stadhuis. Dit zal de verplaatsing van het museum noodzakelijk maken. Een voorstel hiertoe hopen B. en W. eerlang te doen. Daarbif zal dan een de finitieve onderbrenging van het waardevolle oud-archief in een naar de eisen des tijds ineericht gebouw worden voorgesteld. De urgentie hiervan mag, aldus B. en W. niet worden onderschat. Voor de uitbreiding van het stad huis zal, aldus stellen B. en W. zich voor f 500.000 uit de reser- Op de kapitaalsdienst voor het jaar 1954 zijn o.m. de volgende uitgaven geraamd voor de uitvoe ring van diverse kapitaalswerken. Tunnelbouw in de Bergerweg f 1.454.000; Stichting tehuis ouden bouw paardenstal f 19.000; voor zieningen i.v.m. de brandveilig heid Waagtoren alsmede uitbrei ding van het carillon, resp. f 21.600 en f 7.500; aanleg Wil lem de Zwijgerlaan met 'bijko mende werken f 595.500; aanleg Vondelstraat tussen Cort v. d. Lindenkade en W. de Zwijger laan f 45.600: stichting en eerste inrichting van een Chr. L.O. school f 170.000; idem van kleu terscholen aan de Jan Stten- straat, de Mauritskade en in de Overdiepolder resp. f 97.500, f 102.500, en f 132.500; bijdragen der gemeente in stichting van twee scholen voor BLO, een openbare en een katholieke resp. f 184.665 en f 256.000; stichting en inrichting gymnastieklokaal bij de R.K. school voor ULO aan de Ferd. Bolstraat f 89.733. Electriciteitsbedrijf: Voor wer ken i.v.m. omschakeling van het net en uitgaven hiermede ver band houdend f 247.000. Vooreehotten woningbouwver enigingen f 2.100.000;; voorschot stichting „Alkmaar 700 jaar stad" f 100.000. Gasbedrijf: voor uitbreiding van het hoofdnet f 157.580; en voor andere werken, zoals aanleg huisaansluitingen, aankoop gas meters en persleiding naar bui tengemeenten f 100.540. Grondbedrijf: bouwrijp maken van resterende deel industrieter rein Noord, en aanleg van noor delijke aftakking spoorraccorde- ment alhier f 442.500, bouwrijp maken van gedeelten terrein aan de Heilooërdijk, en tussen de W. de Zwijgerlaan, de Vondelstraat en de sportvelden in Overdie en Achtertrneer. tezamen f 160.200; voorbereiding bouwrijpmaken in. dustrieterrein Oost f 5.000 Slaohthuisbedrijfdiverse uit breidingen en vernieuwingen tot een bedrag van f 75.000. Sportparkbedrijf: Verharding wegdek en riolering achter tribu ne f 15.000, arbeiderswoning aan de Hoeverweg en kleedge- 'bouwen aldaar en aan Sportlaan f 37.200. Woningbedrijf: stichting twee complexen van 18 en 20 wonin gen aan de Trompstraat f 429.465. In elk modern huis een origineel HOOG in kwaliteit! - LAAG in prijs! THEE-, ONTBIJT- en TAFELSERVIES Reeds voor 91.50 Ieder onderdeel los verkrijgbaar In ALKMAAR en OMGEVING uitsluitend verkrijgbaar bij (P. N. v. d. MEER) Recht t.o. Stadhuis Langestraat 86 Alkmaar (Adverentie) I Ge Gr f i Een St. ISicolaas-cadeau, dat overal vreugde brengt! I Muziek naar ieders aard bij: 3 Luisterboxen 1 Langestraat 77 I CINEMA AMERICAIN Het is deze week een apart programma, want er draaien de gehele week twee films. In de eerste plaats „In het land van de Mau-Mau". Het is een film van een aantal natuuronderzoe kers. Men ziet hier prachtige op namen van de geweldige wilder nissen, van het dierenleven in Afrika en, wat dan ook de be doeling van de^,e film is, de ge bruiken van de primitieve volks stammen. Men maakt hier ken nis met diverse stammen inlan ders, o.a. Pygmeeën en hun primitieve levenswijze. Het is een Elm van culturele waarde en daardoor zeer interessant. Na de pauze wordt de bezoe ker een heel ander onderwerp voorgezet. „Oircustoloed" met Roy Rogers en Trigger, de favorieten van het cowiooy-mmnend publiek. Het is hier een en al spanning, avontuur en revolvervechten wat de klok slaat. Echt een film voor liefhebbers van dit genre. DE ZWARTE ROOS Door de film „De Zwarte Roos" wordt de toeschouwer terugge voerd naar de tijd van roman tische oorlogvoering en de felle twisten tussen Normandiërs en Angelsaksen. Een jongeman, ver bitterd door de vreemde over heersing in zijn vaderland, kan niets verdragen van de Norman diërs en is vast van plan tot zijn dood te strijden voor de bevrij ding van zijn land. Hij moet ech ter volgens de laatste wilsbe schikking van zijn vader de Nor- mandische koning dienen. Aan het hoofd van een groep ver dreven Saksen doet hij een inval in het kasteel van zijn stiefmoe der en moet dan vluchten. Hij neemti de wijk naar verre ge heimzinnige landen en leidt en kele jaren 'n leven van avontuur bij een gevreesd legeraanvoerder, luisterend naar de lugubere naam „Bayan met de 100 ogen". De moedige jongeman slaat met zijn vriend de mensonterende practij- ken van deze woesteling met wal ging gade en tracht naar Enge land terug te keren, vergezeld door een mooi meisje met een even mooie naam: Zwarte Roos. De vriend wordt gedood en de jonge Saks raakt ook het meisje kwijt. Later in Engeland biedt hij tal van ontdekkingen aan de ko ning aan en wórdt tot ridder ge- slaven. Zijp grootste beloning is evenwel 't weerzien van Zwarte Roos, die dank zij de onbereken bare Bayan de weg naar het in haar gedachten paradijsachtige Engeland en haar geliefde gevon den heeft. Het geheel is in technicolor en toont levensecht spel van Orson Welles en vele anderen. HET MYSTERIE VAN HET LEVEN In de Rex draait men voor de vierde week het succesvolle werk „Het mysterie van het leven". We hebben enkele weken geleden reeds uitgeweid over deze film en kunnen 't Alkmaarse publiek slechts aansporen de uiterst be schaafde verfilming van een teer onderwerp te gaan zien. Harmonie HANDLANGERS DER DUISTERNIS De Harmonie brengt deze week een spannende detective met Gene Nelson, Phyllis Kirk en Sterling Hayden in de hoofdrol len. Het verhaal he.eft ontsnapten uit een beruchte gevangenis als uitgangspunt. Zij „voorzien in hun onderhoud" door middel van kleine roofovervallen, die echter soms wel eens een groter allure aannemen, daar het drietal nogal vlug met de schietijzers is. Bij een van de overvallen wordt een agent gedood en het drietal komt in moeilijkheden, daar het poli- tie-apparaat nu helemaal oip volle toeren gaat werken. Bij een an dere ex-veroordeelde, die een goed bestaan is gaan leiden, zoe ken twee der gangsters (een werd bij een vuurgevecht ge dood) een onderkomen en zii dwingen hem met hen mee te spelen. Het verhaal wordt suggestief, hoewel hier en daar een tikkeltje overdreven, in beelden omgezet. Vooraf een uitgebreid voor programma, waarin een compleet overzicht over de Koreaanse oor log van het begin tot aan het einde, en een fraai opgenomen en leerzaam filmpje over Nationale Parken in de States. Zaterdag 28 November 't GULDEN VLIES: „Jazz- sociëty-Alkmaar". 8 uur. WAPEN VAN HEEMSKERK: Solex-club Alkmaar, 8 uur 35-Jarig bestaan v.v. Alk maarGo Ahead, 8 uur VICTORY: R.K. Reisvereniging VALKs LUNCHROOM: Mu ziekinstituut Haanraadts, 8 uur Bioscopen: REX: „Het mysterie van het leven'' 14 jaar VICTORIA: „De zwarte roos 13 issr HARMONIE: „Handlangers der duisternis". 14 jaar CINEMA: „Circusbloed 14 jaar Voorstellingen 7 en 9.30 uur. Rex matinee om 2.30 uur. ZONDAG 29 NOVEMBER. 't GULDEN VLIES: Jaarver gadering R. K. Bond van Harmonie en Fanfarecorpsen, 2 uur; Filmdraken, 8 uur. WAPEN VAN HEEMSKERK: Freddy Hull, 8 uur. Bioscopen: Als Zaterdag. Harmonie: 2 uur Jeugdmatinee: „De Zes daagse." Voorstellingen om 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. MAANDAG 30 NOVEMBER. 't GULDEN VLIES: Propag. Feestavond Legioen Neder land, 8 uur. CENTRAAL: Burger IJsclub, 8 uur. Bioscopen: Als Zaterdag. Voorstellingen: 8 uur, Rex matinee om 2.30. Doktersdiensten: Dr. Lourens, Oudegracht 295, Tel. 2892; H. J. B. Hoek, Kennemerstraatweg 63, tel. 3117. Apothekersdiensten: „De Bever," Emmastraat 36. Waterstanden: ZONDAG: Hoog water 12.30; Laag water: 0.20 en 18.05 u. MAANDAG: Hoog water: 0.20 en 13.35 u.; Laag water: 7.20 en 19.15 uur. WEERSVERWACHTING medegedeeld door het KNMI te De Bilt, geldig van Zater dagavond tot Zondagavond TOENEMENDE WIND. Veranderlijke bewolking en droog weer, maar morgenmid dag in het Noorden van het land kans op wat lichte regen. Matige tot krachtige langs de Waddenkust later harde Zuide lijke tot Zuid-Westelijke wind. Over het algemeen iets lagere temperaturen. Luister goed, Sinterklazen! ALKMAAR B. en W. kondigen voorts een jlef raadsverslag heeft kunnen meerjarenplan aan voor uitvoe- lezen, is de raad er mede ac- ring van belangrijke kapitaals- c()(>r[i gegaan dat in Alkmaar werken, welke in de eerstvolgen de jaren zullen worden voorbe reid en uitgevoerd. In dit plan zal ook de sanering van enkele stadsdelen met de daaraan ver bonden krotopruiming betrokken worden. Ten aanzien van de bestem ming van een aantal reserves, ter vrije beschikking van de ge een proefstation voor de tuin bouw zal worden gevestigd. Wan neer men dit zo leest zal men zeggen: dat is prachtig, we krij Gelijk men in De sport in Alkmaar zit al ge ruim e tijd in de verdrukking waar het terreinen betreft. Het is echter niet een kwestie van sportveld alleen, de waarde van de sport in het algemeen moet men hier ook zien. De sport, toch van grote bete- meente zal de Raad tijdig een maar is echter bij nadere beschou wing een ernslig „maar" verbon- Advertentie) gen er weer iets bij dat voor Alk- fcenis voor de bevolking, moet maar van groot belang is, en dat steeds maar weer een veer laten, de betekenis van Alkmaar als ook nu weer. agrarisch middelpunt zal doen toe- Vooral hockey nemen. Aan deze toekomstige ves- En bijzonder de hockeysport, tiging van het proefstation te Alk- die de laatste jaren in betekenis en omvang te Alkmaar is toege nomen, zit ernstig in de knel. Ne- Van 28 November t/m 4 December, is ons magazijn elke dag van 9 u. v.m. tot 9 u. n.m. U kunt dus ook in de avond uren Uw St. Nicolaas-inko- pen doen. ALKMAAR den. Het proefstation zal namelijk gevestigd worden aan de Hoever men we de toestand zoals ze nu is. De oudste club, de Alkmaarse Mixed Hockeyclub, heeft ïnder weg, waar enige tijd geleden een tijd belangrijke bedragen gesto vijftal sportvefd-en voor het groot- ken in het geschikt maken van ste deel gereed zijn gekomen.. Het een tweetal terreinen in het Hei- errein, aansluitend aan deze vijf loërbos, het z.g. Kortelinge( om- Deze is goed als Bakker het doet! Drogislerig BAKKER Afd. Optiek HEILOO Kennemerstraatweg 109 (Adverentie) aiiuiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiifiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiii!: f voor leuke ^iiiiiiiiMriiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiilimiiiimiir HET JOURNAAL Het binnenlands nieuws geeft een reportage van de aankomst van St Nidolaas in Amsterdam, waarbij ook H.M. de Koningin met een prinsesje aanwezig was. Het bioscooppubliek kan deze week ook via het witte doek kennis maken met de nieuwe Amerikaanse ambassadeur in ons land, de heer Freman Matthews. Het nationale park „De Hoge Vëluwe", waar dezer dagen een emigratie van vissen plaats vond, kreeg de nodige aandacht, even als het herstel van een kleuter school te Moerdijk, mogelijk ge worden dank zij Zweedse hulp. Het snelschaaktournooi, dat ge wonnen werd door de Belg O' Kelly, vormde stof voor een aan tal leuke opnamen. Een zeer uit gebreid verslag werd gemaakt van het bezoek, dat Z.K.H. Prins Bernhard bracht aan Ethiopië en waarbij hij vele moderne indus trieën, tot stand gekomen in het kader van de hulpprogramma's van de Verenigde Naties, bezocht. Het buitenlands nieuws richt de camera op Turkije met zijn leger en op de z.g. Vliegende Dolk, een buitengewoon snel ge vechtsvliegtuig. Het begin van de wereldreis van het Engelse ko ningspaar en de affaire-Whité werden ook op de gevoelige band vastgelegd. Een groot onderdeel van het nieuws werd uitgemaakt door eeiy goede reportage van de wed strijd van de eeuw. Engeland- Hongarije. ..De week in beeld" bracht bo vendien nog opnamen van een ontploffing te Straatsburg, waar een grote munitie-otpslago'laats in de lucht vloog, terwijl keizer Hiro'hito weer eens in het nieuws kwam als democratisch heerser, toen hij een feest ten biate van het Rode Kruis bezocht. A.F.C.-nieuws ALKMAAR. Het eerste is vrij en dus gaan wij nu weer eens de lagere elftallen bezoe ken. Allereerst het tweede. Hel der II is de ploeg die het tweede om 2.30 uur aan de Westerweg krijgt te bekampen, het derde gaat naar Limmen II op 'bezoek en het vierde speelt om 2.30 uur op Overdiep tegen Foresters III. Jun. A ontvangt Volendaim B, 12 uur Westerweg, C om 2.30 uur Westerweg tegen SVA A, B gaat naar LSVV A te gast, D en E spelen tegen Volendam C en E, resp. D 12 uur Overdie en E 12 uur Westerweg. Adsp. C gaat naar St. Victor A, F naar HSV B, E speelt van daag tegen Vitesse B in Castri- eum en D tenslotte gaat naar St. Victor B. Alle elftallen veel suc ces. Denk om de eer van de ver eniging, sportiviteit op het eerste plan. Supporters. Zondag 6 Decem ber gaat het eerste naar Texel. Met zijn allen gaan wij hen ver gezellen. Leden van de suppor tersvereniging betalen f 1,10 (al les inbegr.), niet leden f 4,(al les inbegr.)Opgave voor Woens dagavond a.s. 'bij Jaap Smit. Willen de collectanten voor de speldjescollecte morgen bij de Dominicus en Laurentius o-P tijd op hun posten aanwezig zijn? Supporter (Advertentie) ^IIIIIIIIIIIIIIIlflIIIIIIIIIIIIlllllIlllliailllllIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIL; Als er één bevolkings groep is, die weet, wat handschoenen voor he ren kunnen betekenen, dan zijn wij, Sinter klazen, dat toch wel. Maar dat is beslist nog niéts bij wat het voor de dames betekent in het bezit te komen van die echte pigskin Laim- böck-handschoenen, die zelfs in de prachtige Gerard Worm-collectie nog ópvallen als ware juweeltjes. Alleen bij I Langestraat Alkmaar Gevonden voorwerpen ALKMAAR. Gevonden en aangegeven over het tijdvak van 19 tot en met 25 November 1953 en te bevragen aan het bureau van Politie te Alkmaar op kamer 14, le étage, iedere Maandag, Woensdag en Vrijdag van 16.30 tot 17.30 uur. Shagdoosje, parapluie, étui m. inh„ halsketting, zakje inh. lapje stof, geldsbedrag, aapje, oorbel, div. handschoenen, div. kammen, voetbal, drie polshorloges (een gouden), jongensjasje, div. sleu tels, tankdop D.A.F., div. shawls, rijwielsleutel, ceintuur, vliegwiel bus, merk van auto, broches, kindertuigje, ballpoint, rijwiel sleutel, overjas, portemonnaies, rozenkranzen, div. wanten, pad- vindersriem, badgoed, linnen tas, Esperanto-boekje, rijwieltas, rol lade. nagelgarnituur, kaartspelen, penning, meisjesstrik, damestas. Angora mutsje, horlogeglas, ny lonkousen, ritssluiting en ketting. (Advertentie) werd voortdurend toegezegd, dat ;portvelden had men bestemd om dat er binnen de gemeente geen jjet hockeyprobieem in het kader e dienen als uitbreiding van deze plaats was kwam men al op ter- - 'J velden, zodat in de toekomst een rein van de gemeente Heiloo!). rroot nieuw sportcomplex aan de De grond van dit terrrein is ïloeverweig zou komen, dat de echter één en al zand van een De heer van Slingerland van het sportveldenprobleem de bedankt al« Raadalirl voortdurende belangstelling had. k Maar aan deze voortdurende be- al,tv.maak. Naar wij verne- langstelling heeft men niets, men J116™ heeft de heer van Slinger- ontstellende nood aan sportvelden hoedanigheid, die niet geschikt is ;3 om velden verlegen. Jal?2 besloten wegens gezond- lie in Alkmaar heerst enigszins er sportvelden, en in het bijzon- Onlangs -maakte de directeur heidsredenen te bedanken als lid :ou opheffen. der hockeyvelden, waaraan spe- van Openbare Werken gewag van van de gemeenteraad. Juist dit laatste stukje terrein ciale eisen dienen te worden ge- ;aet dan maar zoeken van velden nu, waarop een sportveld was steld, op aan te leggen, en zo- buiten de gemeente. Maar de ver- Zijn opvolger op de lijst van geipnotjeaiieerd, zal n-u aan de doende ziet de A.M.H.C. halsrei- enigingen zijn Alkmaarse vereni- oe K.V.P. is de heer D. J. Wol- dtichting Tuinbouwproefstation in kend uit naar andere velden, om- gingen, hebben hier hun leden dendorp, die zich nog wil beraden erfpacht worden gegeven, en wel dat het telkens maar weer ver- voor het grootste deel, en de ?f hij de opengekomen plaats zal voor de duur van 25 jaar. beteren van de tegenwoordige vrienden van hun vereniging. innemen. Terecht gingen tijdens de velden dergelijke bedragen eist, Tijdens de jongste raadsverga- -aadsvergadering stemmen op te- dat ze de draagkracht van de dering werd door de betreffende 'en de vestiging van het proef- vereniging te boven gaan. wethouder duidelijk gezegd dat -'tation op deze plaats. Deze be- En dan hebben we de Kat'ho- het percentage dat geraamd is :waren werden weerlegd door er lieke hockeyclub, die niet de eer- VOor sportvelden in het uitbrei- >p te wijzen, dat de vestiging van biedwaardige ouderdom heeft Jingsplan uitermate minimaal is. iet proefstation te Alkmaar een van de neutrale zustervereniging. Hij zag tevens geen mogelijkheid i f4nr>lV» dna nr>lV> 7oer -vo'TroT hpiup7pr 4-»-. 4^ L.ii J i rfo sHnotio /-li voor de vanouds i bekende beroemde I per 500 gram 85 et. ÜlllllllilMMmililimiimiliiiiimiiiiimiiiiiiuiiintmiiiiiir (Advertentie) soort „gunst" is (er zijn name- doch die toch zeer zeker bewezen ijk nog andere gemeenten die heeft bestaansrecht te hebben, ret proefstation willen hebben) Deze katholieke club bestaat m dat de vestiging te Alkmaar vier jaren, en die vier jaren wa- van grote betekenis is in ver- ren, wat het veld betreft, een hand met het trekken van meer- voortdurende martelpartij. Men iere organisaties op agrarisch heeft competities gespeeld bij de 'öbied naar onze stad Dat de gratie van anderen. Men speelde gemeente zeer ingenomen is met nu eens hier, dan weer daar. Men ie vestiging van het proefstation was gast van de St Wilhbrordus- Ghier blijkt o.m. ook uit het ver- stichting, want er was nergens 'enen van een beduidende subsi- anders een speelveld beschikbaar die voor de duur van 5 jaar en Maar men zette door. Nu wordt om in de huidige situatie direct klaarheid te brengen. Dit klinkt verontrustend, zeer verontrustend zelfs. Het zou in houden dat er in Alkmaar eigen lijk geen hockeyclubs zouden kunnen wezen. Maar ze zijn er wel, en ze wachten op velden aan de Hoeverweg die voor schoolsport zullen worden ge- bruikt. Maar dit is geen blijvenr de oplossing. Hockey vraagt een aic uc u"— - jeigen home en zekerheid wat ve het VffratiiT beschikbaar 'stellen gespeeld aan het Zeglis op een den aangaat. Laat men deze van kantoorruimte veld van bedrijfssport. Het veld i kwestie nog meer dan anders De komst van liet proefstation is in principe niet aangelegd voor voortdurend aan de orde hou- te Alkmaar is terecht een felici- hockey, maar men is al blij dat den. En binnen zo kort mogelijke tatie waard ttiaar de bezwaren 1 er gespeeld kan worden. j tijd met een concreet plan voor te«en die plaats van vestiging blij- Zo staan de zaken nu. een werkelijk sportveldencomplex Ven Van de zijde van de gemeente komen. ALLEEN PAYGLOP PELIKAN PARKER SWAN SOENECKEN OSMIA UNION Merken van Graveren van naam of datum PAYGLOP Hockeyprogramma ALKMAAR. Morgen worden door de Alkmaarse clubs de vol gende hockeywedstrijden ge speeld: R.K. Hockeyclub „Terriers": Dames: Alkmaar IITerriers I; Terriers IIAlkmaar IV, aanvang 12 uur; Heren: Terriers IHIC III. aanvang 1 uur. Alkmaarse M.H.C. Dames: Kraaien IAlkmaar I; Alkmaar II—Terriers I, aanvang 2 uur; Eeohtrop IIIAlkmaar III; Ter riers IIAlkma.r IV. Heren: HIC Alkmaar I; Alkmaar IIRand- wijok II, aanvang 12 uur; Alk maar IIIEeohtrop IV, aanvang 10.30 uur; Alkmaar IVAdel borsten III, aanvang 12.30 uur. St Nicolaas ten stadhuize ALKMAAR. Maandag a.s. zal St. Nicolaas zijn intocht in Alkmaar doen. De Goed Heilig Man zal om kwart voor twee door het gemeentebestuur in de raad zaal worden ontvangen. De leden van de raad zijn uitgenodigd te genwoordig te zijn. VERENIGING VOOR VEILIG VERKEER ALKMAAR Door de vereni ging voor Veilig Verkeer Alkmaar en Omstreken wordt Dinsdag avond aanstaande een algemene vergadering belegd in het Wapen van Heemskerk. Na afloop van deze vergadering die maar weinig tijd in beslag zal nemen, volgt een propaganda- bijeenkomst voor Veilig Verkeer. Tijdens deze bijeenkomst zul len enkele films worden vertoond, waarbij deskundige toelichting zal worden gegeven. De toegang tot de bijeenkomst is ook voor niet- lederi gratis. Voor nadere bijzonderheden zie men de advertentie in dit num mer. Ook op 30 November a.s., zijn wij de gehele dag vanaf 9 u. v.m. tot 9 u. n.m. ALKMAAR A.O.G. opgelet! ALKMAAR. Het eerste da meselftal speelt morgen in Am sterdam tegen Odos om 1 uur. Met de trein moet men vertrek ken vanaf Alkmaar om 4 min- over 11. Degenen, die met de fiets gaan tot Uitgeest vertrek ken om tien uur uiterlijk vanaf de Heilooërbrug. In Amsterdam moet men de tramlijn 9 nemen en gaan tot halte Kruislaan. Hier is het dichtbij. De jun. A gaan naar Egmond Binnen en spelen daar tegen Adelbert A om kwart over één. De speelsters vertrek ken om kwart over twaalf vanaf de Heilooërbrug. De adspiranten gaan ook naar Bergen Binnen, maar deze wedstrijd begint om kwart over twee. Jullie vertrek ken om kwart over één vanaf de Heilooërbrug. Veel succes, speel sters! De St. Nicolaasavond zal ge houden worden op Vrijdag 11 Dec. 's avonds om 8 uur precies bij de heer Beemster. Waagplein. De opstellingen voor a.s. Zondag staan aangegeven bij J. Smit, Nieuwesloot. Ook indien de wed strijden niet doorgaan wordt er kennis van gegeven. Biljarten ALKMAAR Onder grote be langstelling opende de heer G. Wessels, voorzitter van de KNBB van het district Alkmaar en Om streken, Vrijdagmiddag 't tournooi om het kampioenschap van het gewest in café Foeke te Egmond aan Zee. De deelnemers aan dit kampioenschap zijn: J. Bobeldijk, B.V. 't Wapen, Medemblik; D. Goedemans, B.V. 't Centrum, Heemstede: T. Melis, B.V. Excelsior, Alkmaar; E. Neter B.V. Amstel, Amsterdam; W. v.d. Pijl, B.V. Sociëteit, Utrecht; J. Stalenman, B.V. Royal, Helder; J. Visser, B.V. HGL, Burgerbrug; J v.d. Wardt, B.V. DTS, Zaandam E. v. Winsen, B.V. De Roemer, Hilversum. Heden, Zaterdag beginnen de middag-partijen om 2 uur, de avond-partijen om 7 uur. Zondag worden de 3 laatste partijen ge speeld. Om ongeveer 5 uur wordt de laatste en beslissende partij gespeeld. NAMENS HET V Algemeen Protest zijn gistermiddag persconferentie n stichting van dit plannen tot de sti werking, waarbij e huis zowel het St opgenomen. Het 150 bedden en vei van de fa. Oortim gemeente zijn aar bereids van het g Uit de mededelin voorlopig bestuur t een bijzondere urge om deze zaak nu dt Volgens de nieu/w< van het Ziekenhuis April 1952) kan n.l ge opleiding van slechts worden toe ziekenhuizen, die mi verpfleegdagen hebb de z.g. A-ziekenhuizi re zijn B-ziekenhui leen mogen opleide pleegsters le jaars van de tijd van 2e j ers van A-aiékenh hst Stadsziekenhuis thans niet meer. De voortschrijding disdhe wetenschap i meen maakt het bo dig, de ziekenbuisru outillage van de bi huizen te verbeteren derniseren. Nu de za dat het Stadszieken Villa met meer volc eisen, die van hoge den gesteld, kwam 1 een nieuiw gemeente huis te bouwen. Da veile besprekingen gi werkcomité, samenge: beide besturen, heeft opgemaakt en aan de van zijn de Overhe terzake ingelicht. Da het besluit geboren, thans tot de vormir nieuwe Stichting ovi die het nieuwe Algen tants Streefcziekenhui wen en exploiteren. In het voorlopig b ben zitting de heri Doornik, C. Kroon, P en de heeren ds Boer en Back, foovengienoer Hoorn, H. G. Ruiter dr Feensfcra te Twisk, ste™. vertegenwoordif C N.V. en die heer C. het N.V.V., beiden te notaris Noot te Benn Het definitieve be volgens de Stichtings: te bestaan uit: 1 vei diger van het geme van Hoorn; 1 van het 1 het Stadsziekenhuis, Villa, 1 va/i de g< Protestantse Kerkig* pen of gemeenten, 1 deling Westfrieschlan maatschappij tot bevor de Geneeskunst, 1 wY'Xr i1 van bet c- Nat. Vakverbond), 1 v eniging van burgem secretarissen in W (met uitzondering va en 3 leden, aan te y het bestuur van de en voorkomend uit de gen en instellingen ot sociaal terrein. (Rot Witte Kruis e.d.) Het kenhuis wil op zich verpleging en mediscl ging van allen, in de me zin, „zpnder te lett ze zijn". Het plain v: meente is, aldus ds Bo. EUGENE O'NI OVERLEDE] Nobelprijswinr letterkunde in BOSTON 28 Nov. (R De Amerikaanse tone Eugene O'Neill is Vrijdi ton overleden. O'Neill 1936 de Nobelprijs vc kunde. Hij was 65 jaar hij gisteren stierf tenge longontsteking. „Ik ben nu verzel Dat het leven van ee bezorger ook niet all rozen gaat bewijst het dat een van onze med. op het platteland me Onze man had een een boer, en die boer zijn erf een vervaariij lopen. Het dier had eventuele ongewenste kers van het erf af te en het moet gezegd het dier kweet zich vo lijk van zijn taak. Er ter een bezwaar, het c niet goed uit te maken de bezoekers nu gew wie van hen nu ongewe Onze man had nooit het dier gehad wannee krant kwam brengen, een kwade dag had i waarschijnlijk zijn dag hij vloog de bezorger keel. De laatste wist, hond met de arm af t erger te voorkomen, n gen de boer zei hij, dr het vervolg niet meer op kwam. „Nou, zei i dan leg je de krant n het hek, dan vind ik he En zo geschiedde. Ma onze man de slager e genkwam vroeg hij d hij het nu had met di „O," zei de slager, nooit geen last met her ik neem altijd een beei Maar ik kan toch i iedere dag een been mei dacht de bezorger, en de bleef de krant bij h Totdat voor een paar terug de boer de bezorg riep, en tegen hem 2 kan de krant in het gerust weer verder b want ik ben nou ve voor de hond." Toch ha man er geen zin in om 1 zekeringspremie van di rendabel te maken. De ligt nóg iedere dag bij '1

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 2