Alkmaar's juichende jeugd verwelkomde Sint Ni co laas Een echtetunnel voor burgemeester Wytema Vliegende Vissen Verstoting van luid vele oorzaken Piel Bleeker promoveerde naar de A-klasse ondergingen vuurdoop Nog enkele grepen uit de aanbiedingsbrief S 0 E C K E R's AGENDA Uitvoering muziek-instituut Haanraadts Kring-zwemconipetitie Egyptekenner voor N.R.V.K. Naguib verliest sympathie Goecl nieuws bij „Olympus" D.A.W. nam weer de leiding Commissie Gezondheidszaken I'aai na 2 Dinsdag 1 December 1953 ALKMAAR Gistermiddag werd SI. Nicolaas op wel buitengewoon uitbundige wijze door de jeugd van Alkmaar ingehaald. Toen er in de verte nog maar een heel vaag rookpluimpje omhoog kringelde, stond op de Bierkade reeds een enthousiaste menigte kinderen met van verwachting kloppende harten. Eindelijk was de boot uit Spanje duidelijk zichtbaar en statig stonden de onsterielijke grijsaard en zwarte knecht voor op het dek. vriendelijk wuivend naar de honderden op de kade. Toen het Spaanse gezelschap met schimmel en al van boord was, ging het triomianteiijk, be geleid door muziek van „Excel sior", naar het stadhuis, terwijl ontelbare kleuters aan rokken van moeders en op schouders van vaders voor een levendige en tourage zorgden. De burgemeester van Alkmaar kwam de trappen van het stad huis af om de graag geziene gast welkom te heten. Vanaf het bordes voor het stadhuis nam St Nicolaas een défilé af van schoolkinderen. In de raadzaal werd de goede hei lige Man door burgemeester Wytema toegesproken, in aan wezigheid van twee wethouders en een tiental raadsleden, als mede enkele vertegenwoordigers van de onderwijswereld. Spr. maakte heel bescheiden enkele brandende wensen van de Alk- maarse bevolking kenbaar. O.a. wees de burgemeester erop. dat een tunnel zeer dringend nodig is en dat de stad nog steeds niet in het bezit is van een schouw burg. We zijn geduldig en ver trouwen erop, dat U deze wens verhoren zult, aldus de burge- lTlGGStGr St. Nicolaas was in zijn ant woord van mening, dat burge meesters en kleine kinderen fei telijk precies gelijk zijn. Beiden hebben een te groot verlang lijstje Als voorproefje op de echte, bood de Bisschop van Mvra burgemeester Wijtema een tunnel aan, bereid uit St. Nico- laas-ingrediënten. (Adverentie) Roomboterletters ^00 Banketletters ^50 Roomboterspeculaas poppen 1.20 en 225 LANGESTRAAT 39 Alleen Telefoon 2485 De Sint komt graag in Alk maar, vertelde Hij, omdat er zoveel lieve kinderen zijn.. Voor de grote ménsen komt hij niet, omdat dezen te veel gekrakeel veroorzaken rondom Zijn ver jaardag. De Sint verklaarde ten slotte. dat Hij gekomen is voor alle kinderen en de steun nodig heeft van alle ouders. Daarna vertrok de Goede Man naar het Wapen van Heemskerk en vandaar naar 't Gulden Vlies, waar honderden hvperbeleefde en schuldbewuste jónge mensen hem zingend welkom heetten. De Sint sprak de kinderen toe en deelde de nodige standjes uit aan nagelbijters, slechte tandenpoet- sers en andere minder attente kinderen. Het bleef evenwel niet bij berispingen, want natuurlijk tracteerde St. Nicolaas op de hem eigen royale manier. Burgerlijke Stand ALKMAAR. Geboren: Simon P. z.v. J. Schouten en J. Kroe- ders; Adrianus C. z.v. A. van Wieringen en R. S. Stengnagel; Johannes J. z.v: J. C. van der Loos en M. S. Kool; Geertruida d.v. G. Geerlings en G. Liefting; Wilhelmus C. B. z.v. J. Bierste ker en C. Kilkman; Nicolaas z.v K. Termaat en M. P. Visser; Jo- zeph z.v. M. Visser en A. A. Kui per; Frederikus A. z.v. F. A. Boon en M. Brakenhoff. Overleden: Jan Schoen, 35 j., gehuwd met J. J. Waleveid; Pie- ter Vennink, 62 jaar, gehuwd met M. C. G, Cupido; Aagje van Commenée, 55 jaar; Johanna C Bloemendaal, 67 jaar, gehuwd m. C. Koreman. DINSDAG 1 DECEMBER WAPEN VAN HEEMSKERK: Vereniging voor Veilig Ver keer. 7 uur Vergadering en 8 uur prop.-feestavond. Bioscopen: VICTORIA: „De Zwarte Roos" 18 jaar, 8 uur. HARMONIE:,.Handlangers der Duiternis", 14 jaar, 8 uur. CINEMA: „Circusbloed", 14 jaar, 8 uur. REX: ..Het mysterie van het leven 14 jaar, 2.30 en 8 uur. WOENSDAG 2 DECEMBER: WAPEN VAN HEEMSKERK: Soirée Dansschool van Kem pen. BIOSCOPEN: als Dinsdag. Voorstellingen: 2.30 en 8 u WATERSTANDEN: Woensdag Hoog water 2.30 u. en 15.25 uur. Laag water 9.15 u. en 21.30 uur. In de Raadszaal sprak burgemeester Wytema de Sint toe-. D.A.W.-dames wonnen van Nereus 2 Nereus 2, vorig jaar nog één van de zwaarste tegenstanders van het D.A.W. dames polozeven tal ging Zondagmiddag in De Overdekte roemloos met 51 ten onder tegen datzelfde D.A.W.dat door de zware wedstrijden van de laatste tijd onmiskenbaar in kracht gestegen is. De technische vaardigheid en ook het spelin zicht waren Zondag plezierig om aan fp 71 pn Na een vlot verkregen 30 voorsprong wist Nereus tegen te scoren, doch na de rust werd het nog 5—1 met een verbluffend ge mak. De heren-reserves hadden het tegen Nereus 2 heren heel wat moeilijker. Nadat beide doelen enkele keren in gevaar waren geweest, kon D.A.W. uit een mooie combinatie van hand op hand tussen Ooyevaar. Pesie en Besse een 10 voorsprong nemen. Vlak voor tijd wist Nereus door treuzelen in de D.A.W.-achter- hoede gelijk te maken. Met deze 11 stand kwam het einde. ALKMAAR Zaterdag hield de bekende globetrotter-schrijver en journalist G. Monnink voor de Nederlandse Reisvereniging voor Katholieken in Victory 'n zeer be langwekkende lezing over Egypte, het land, dat door de revolution- naire woelingen enkele jaren in 't brandpunt van de wereldbelang stelling kwam te staan. Met fraaie lichtbeelden van zijn vrouw, die acht jaar aan het hof van ex- koning Faroek vertoefde en van zichzelf slaagde spr. erin zijn ge hoor een paar uren ongemeend te boeien en de ingewikkelde situa tie in het Oosten in een scherp licht te stellen. De heer Monnink nam zijn toe hoorders eerst mee door de won derlijke landen van Oost-Europa, die hij met de vermaarde lange- afstand-fietser Damhuis door kruist heeft. Op boeiende wijze schiep hij een Oosterse sfeer door het weergeven van zijn indruk ken, opgedaan tijdens zijn vele omzwervingen en verluchtte hij zijn betoog met talloze grappen. Eenmaal beland in Egypte, ves tigde spr. de aandacht op de veel besproken figuur van Faroek. Spr. vertoefde lange tijd in Egypte en zijn vrouw was, zoals gezegd, hofdame van de rijke koning. Dientengevolge wist spr. een die pe kennis van zaken te paren aan persoonlijke ervaringen" en hij liet dan ook niet na zijn onver bloemde mening te geven over de heersende verwarringen rond om de Egyptische kwestie. Er zijn vele oorzaken aan te wijzen voor de tragische laatste regeringsjaren van Faroek. Dat de verstoten ko- T ALKMAAR Als sluitstuk van het athletiekseizoen 1953, werd in Dordrecht 'n 20 km loop gehouden, waaraan de meeste prominente lange afstandlopers deelnamen. Na de succesvolle prestatie bij de Nationale Uur- loopwedstrijd, was de Olympus- athleet Bleeker, ook in Dordrecht van de partij. Als enige D-klasser ging hij tussen de A-klassers van start en wist het tempo goed vol te hou den. De nationale kampioen Ja nus v. d. Zande, nam al dadelijk de kop, om deze niet meer af te staan. Na 10 km. zagen wij 'n 8-tal lopers langs komen, waarbij ook Bleeker was. Als 7de ging hij, soepel lopend en zonder ver moeidheid verder, ons 'n teken gevend dat h-et „ging". Na 18 km was hij op de 6de plaats geko-. men, terwijl hij op 500 meter voor de finish, zo'n eindsprint in zette, dat ook Munnik van D.A.C. gepasseerd werd en zelfs ver werd losgelopen. Als vijfde ein digde de kranige Olympus athleet uit een keurkorps.van 28 man en tevens als le D-klasser. Door deze prestatie promoveer de hij op de lange afstand naar de A-klasse, zeker 'n verdiende beloning. Uitslag: le. J. v. d. Zande, Olympia '47, Halsteren, 1 uur 4 min. 9 sec.: 2e J. v. d. Linden, Holland, Leiden 1 uur 5 min. 59 sec.; 3e v. Ginkel, G.A.C., Hilver sum 1 uur 9 min. 21.8 sec.; 4e J. Overdij'k A.A.C. A'dam 1 uur 9 min. 21.9 sec.; 5e P. Bleeker, Olympus Alkmaar 1 uur 10 min. 14 sec.; 6e Mupnik D.A.C. Dordrecht 1 uur 10 min. 35 sec.: 7e. Bravenboer, Alblasserdam 1 uur 10 min. 46 sec. Attentie! Op Donderdag 3 Dec. a.s. wordt in Cinema Americain de Sportfilm 1952 vertoond. Aan vang 8 uur. Liefhebbers voor deze unieke film, wordt verzochi zioh voor Dinsdag a.s. op te ge ven bij het Secretariaat, Schou tenstraat 28. ning te jong op de troon kwam en voortdurend leefde onder ver derfelijke invloed van materialis tische Pasha's mag beslissend ge noemd worden voor de ongeluk- verspreidende bestuursperiode van Faroek. Immers deze heren waren het, die hem introduceer den op de geweldige partijen en hem er in zijn weeldezucht toe brachten spèelbanken te zoeken. Tenslotte waren daar de fanta sierijke en op sensatie beluste Amerikaanse journalisten, die hem in nietbedoelde samenwer king met de bewust défaitisme kwekende linkse pers zwart maakten. Dit maakte de koning onverschillig en in zijn fatalisme stoorde hij zich niet meer aan wet en gebod. Spr. zei, dat ook de gerucht makende affaire met juweliers, waarin Faroek en zijn vrouw zou den zijn gemoeid, voor tachtig procent op leugens berustte. Ook de echtscheiding doet, wanneer men de toestand in het Oosten kent, niet zo vreemd aan. De vrouw staat daar nu eenmaal ver onder de man. Een wet be paalt, dat, als drie maal achter een een dochter geboren is, echt scheiding aangevraagd mag wor den. Faroek leefde in het Oosten en hanteerde natuurlijk ook die wetten. Dat er geen haat en nijd bestond tussen Faroek en Farida, blijkt uit het feit, dat de laatste na de echtscheiding nog ver klaard heeft te hopen, dat haar eerste man niet van de troon zou worden gestoten. Faroek heeft niet altijd met ge varen om zich heen gewerkt. Als jong vorst was hij zeer gezien en pas de laatste jaren had hij een zware militaire bescherming om zich. De heer Monnink waé van mening, dat Faroek het com munisme geen schijn van kans zou hebben gegeven in tegenstel ling tot de thans regerende Na guib. De huidige dictator heeft ook al veel van zijn sympathie ver speeld, vooral bij de boeren, die aanvankelijk felle verdedigers van hem waren. Van het slechts op enkele plaatsen vruchtbare Egyp te kan ook de mens Naguib geen agrarisch land bij uitstek maken. Tenslotte maakte de heer Mon nink enige opmerkingen over de „verbindingsmans" Cochran. Deze Amerikaan is volgens insiders naar huis teruggekeerd als een man vol spijt, zonder voldoening van zijn werk. De Amerikanen hebben een .soortgelijke rol ver vuld als in Indonesië en in het bijzonder een persoon als Cochran kan beter buiten Egypte blijven. VEERTIG JAAR BIJ DE P.T.T. ALKMAAR. Vandaag vierde de heer C. Ay. hoofdemployé van de P.T.T. aan het postkantoor, alhier zijn veertigjarig dienstju- bileum bij de P.T.T. De jubilaris is sinds lange jaren te Alkmaar werkzaam, doch was daarvoor langen tijd verbonden aan het postkantoor te Schagen. Vanmor gen heeft de directeur van het postkantoor, de heer H. Groene- veld de jubilaris te zijnen huize aan de Talmastraat gecomplimen teerd namens de directie en hem daarbij de gebruikelijke envelop pe met inhoud overhandigd. Des middags van half 3 tot 5 uur hield de jubilaris receptie in het verenigingsgebouw van de Vrij zinnig "Hervormden aan de Heul. waar velen van zijn collega's en vrienden hem kwamen geluk wensen. Eilms uit tie oude doos In 't Gulden Vlies werd Zondag I zij het voor een klein gezelschap, een bijzondere filmvoorstelling gegeven. Men had enkele oude films uit het stoffige archief ge haald om de generatie van tegen woordig eens te laten zien. waar van de generatie van veertig jaar geleden van genoot. Vooraf wer den er twee gooi- en smijtfilms vertoond, waarom het publiek nog hartelijk kon lachen. De film "van Charlie Chaplin, die hij veertig jaar geleden maakte „Het Jochie" vormde het hoofdprogramma. En al was het een stomme film. die alle gebre ken nog vertoonde van de cine matographic in zijn kinderschoe nen, toch was deze oude film het zien nog ten volle waard, omdat de Chaplin van deze eerste film nog dezelfde is van zijn laatste; wij zouden haast zeggen, dat die eerste Chaplin nog beter te ge nieten is. Er werd hartelijk ge lachen om de grote komiek, die zijns gelijke nog niet op het witte doek heeft gevonden. (Advertentie) Luxe post Foto-albums Bureau-artikelen Schaak- en damspelen Fa. Marie Oudejans Schoutenstraat 15 - Alkmaar HET VULPENHUIS ALKMAAR Zaterdagavond werd in het Zaanse sportfondsen- bad een begin gemaakt met de Kring-zwemcompetitie 1953/1954. Het debuut van de jonge R.K. zwemvereniging „Vliegende Vis-kleine voorsprong, doch oo de i lAftf .v™. voorlaatste baan lagen de Zaan- sen viel 100% mee; vanzelf-- sprekend waren zij niet te vin- 1 den in de beste seri-s. m->ar op menig nummer wisten zij hun j huid duur te verko'-e". zodat er Tine Tenkink won de 50 m. rugslag meisjes in een zeer snelle 38.2, op de voet gevolgd door Elly Huisman van Nereus in 39,1. Wil de Groot deelde met J. Aarts van Nereus de 3e plaats met 43.3. Zeer spannend was de 10 x 50 m. vrije slag estafette heren: Ne reus nam de leiding met Neptu- nus op de 2e en DAW op de 3e plaats. Na 200 m. kwam DAW echter opzetten en nam zelfs een dijkers weer voor. Een razende =purt van Ad Boxem bracht de zege echter toch aan DAW met 5.12.4 tee en Nereus 5.13,9 en Den He'der 5,20. De 4 x 100 m. vrije slag dames niet aan getwijfe'd behoeft te gaf een dergelijk heeld: Nereus worden of zij zullen in de toe-een flmke voorsprong, doch komst hogere ogen vaan gooien dan de viifdp niaats. waarop zij Zaterdag eindigden. Do stand van deel 1 was: 1. DAW met 1988.8 nunten: 2 Ne reus 2031 9; 3. Neotonus 2.1.5R2: 4. Dmi Helder 2279.8: 5. VI. Vissen 2383.1- 6. Kronsdnikers 245'.4 en 7. Do Ham 2478.1 nunten. D° 100 m. rupDsg heren werd epn dubbe'e DAW »°»p' Boxem won in 1.13.met Sbkker op He 'weede plaats m 1.16.6: A. de Haas van Den Helder werd 3e in 1.18.3 en J. Nieroo Groot (DAW) 4e in 1.18.6. Jetty Pierema leverde de beste prestatie van de avond, door de 200 m. .schools'ae te zwemmen in He prachtige t"i van 3.01 6. Ina Biileve-ld van Nereps bleef goed volgen en eindicdp als 2e in 3.10.8. Met vrii "rote achterstand werden He DAW-sters A. Haeck en R. ObHam 3e en 4e in resp. 3.28 6 en 3.27,—. Op de 50 m. vriie slas ionaens waren meer dan 50 inschrijvingen hinnen°ekomen. De 9e plaats van Hans Overtoom met een t-iid van 34.4 was voor deze Vliegende uicsemnan dus la"® niet slecht. Ook dp 36.van Henk van Am sterdam viel lang niet uit Hp toon. Het nummer werd gewonnen Hnnr C. Koeman van Nereus in 30.5 on de vost gmmiwH door H» Nentnniaao D. de Vries met 30 R S. Hottentot van DAW verraste een ieder met 31.terwnl zün club°enoot B. Mesman Schultz vierde werd in 32.3. Gerda de Waard en Tine Ten kink zetten deze in een Alkmaar- se overwinning om. DAW le in 5.20.5 en Nereus 2e in 5.23.7. Oo de 3 x 50 m. wisselslag" estafette kwamen de Vliegende Vissen goed voor den dag met een 4e plaats in 1.59,3 achter Neptunus in 1,51,4, Nereus 1.54, en DAW 1.54,7. De uitslag van de 5 x 50 m. vrije slag estafette meisjes was: 1. Nereus I in 2.59.2; 2. DAW in 3.07.4; 3. Nereus II in 3.16,7 en 4 Neptunus in 3.16,8. De spectaculaire estafette bal- zwemmen werd een DAW over winning in dubbele zin. want beide DAW ploegen waren de enige die niet gedisqualificeerd werden. DAW I won overigens met flinke voorsprong. EKRSV ERVi ACH I ING Medegedeeld door het K.N.M.I te de Bilt. Geldig van Dinsdag- achtend tot Dinsdagavond. AANHOUDEND ZACHT Aanvankelijk opklaringen maar later weer toenemende bewol king. Overwegend droog. Ma tige Westelijke wind. Aanhou dend zacht. (Adverentie) Luister goed, Sinterklazen! Echt iets voor Worm die de vrouwen kent... zo'n prachtig, luxe verpakt en tóch practisch pre sent: twee paar per fecte nylons èn een flesje heerlijk Lan- vin-parfum. Een ge schenk, dat degene, die gééft en dege ne, die ontvangt, evenveel plezier be reidt. Nog maanden nadien! Echt iets var., Worm vóór U! Lengestraat Alkmaar ALKMAAR In aansluiting op hetgeen wij Zaterdag j.l uit de aanbiedingsbrief voor de gemeen tebegroting citeerden, volgen hier nog enkele grepen uit dit docu ment van B. en W. Het rekeningstekort van de dienst 1947 bedroeg 653.249.—; hiervan was in de jaren 1948 t m 1950 r eeds 305.922,gedekt, terwijl dit jaar uit het gemeente fonds een dekkingsbiidrage van 366.031 werd verleend, zodat een overschot aan dekkingsmiddelen van ƒ18.705,aanwezig is. Le batige saldi over de jaren 1948 t/m 11)51 bedragen ƒ2.030.000 waarvan 730.000 inmiddels eên bestemming heeft gekregen. Het resterende bedrag wordt, in af wachting van een definitieve be stemming. gebruikt ten behoeve van- de financiëring van kapi taalsuitgaven. In verband met de viering van het 700-jarig bestaan zal het on derhoud van het stadhuis en meu bilering hogere uitgaven vragen. Voor een nieuwe vloerbedekking is 10.000,uitgetrokken. De uitbouw van de plaatselijke organisaties van de bescherming bevolking zal ook grotere uitga ven vragen. B. en W. zijn het rit eens met de regering ,dat de uit rusting van de biokploegen dooi de bevolking zelf moet worden bekostigd en menen, dat het Rijn door een hogere bijdrage of door een verhoging van de uitkering uit het gemeentefonds de lasten voor de gemeente moet verlieh- ten. De bijdrage in het exploitatie verlies van het Centraal Zieken huis wordt voor 1954 geraamd op 219.040, hetgeen ongeveer 17.700 minder is dan over 1953. De onderhandelingen met de bui tengemeenten over het toekom stig beheer van het ziekenhuis zijn thans in een vergevorderq stadium. B. en W. hopen de raad daaromtrent binnenkort de nodige voorstellen te doen. Eveneens is een voorstel te verwachten inzake de tijdelijke voorziening in het gebrek aan po likliniekruimte. Het collége van regenten beraadt zich voorts over het vraagstuk van de definitieve oplossing van het gebrek aan ver- W ln„lh<?t Z,ie£enhUiS" Een u, uiunimn-cn- voorstel tot het instellen van een cPmhle is nief altiiH hpvrpHigpnri raadscommissie voor gezondheids- j J® S' zaken is te verwachten; deze 12?aar hier overwegend in orde. ALKMAAR Zaterdagavond werd door het muziekinstituut Wim Haanraadts in Valks Lunch room een intieme, besloten mu ziekavond gegeven De leerlingen, die beurtelings en afwisselend zongen of instru menten bespeelden als blokfluit, guitaar, mandoline en mandola, waren hoofdzakelijk afkomstig uit Alkmaar en Bergen. Medewerking werd nog ver leend door enkele leden van het Bergens Klein Vrouwenkoor, die o.l.v. mevr. C. MoréeDol sa men musiceerden met het A!km. Tokkelkwartet.. Vooral deze combinatie zou in de toekomst nog wel eens rijke vruchten kunnen dragen. Onder d>e soe pele .slag van de dirigente ont sponnen zich enkele keurige werkjes, waarin muzikale voor dracht van allen en beschaafde uitspraak van de dames ken merkend waren. Ook het blokfluit-ensemble maakte een goede indruk. De. door hen vertolkte muziek was van een uitstekend gehalte. De stemming in een blokfluit-en beletten een frisse voordracht te geven. In dit opzicht was het blokfluitspel van Ina Tahey o.a. door een mooie legato- en stac cato-afwisseling zeer muzikaal. De mars van L. v. Beethoven kreeg van de blokfluitsolist Wim van Galen een frisse en gedurf de vertolking. De op deze avond gemanifes teerde herleving van de huismu ziek is toe te juichen, doch al leen dan wanneer het goede mu ziek betreft, zoals b.v. het blok fluitensemble vertolkte. Er vie len helaas nog enkele werkjes uit de toon. C.v.d.I. commissie zal zich onder meer be lasten met de beoordeling van de wijze, waarop de gemeente aan de particuliere organisaties, werk zaam op het gebied van de ge zondheidszorg. de ziekenverpb/ ging en de ziektebestrijding de helpende hand dient te reiken, nieuwingen van het slachthuis is Voor de uitbreiding en ver- 75.000.geraamd, waarvan de De uitvoerenden zaten echter te veel vast aan het notenbeeld en bekomPnerden zich practisch niet om de indicaties van de dirigent, waardoor hun voordracht aan zienlijk minder was dan die van de hiervoor genoemde combina tie. Het is aan te raden om de leerlingen, individueel of in (Adverentie) I I wwp Schaak- en damspelen Boekomslagen en boeken steunen en kaart-étui's Fa. JAN KUHNE lasten uit de exploitatie kunnen S1'°eP3i'er''ai1d eens iets uit het worden bestreden; deze exploits- hoofd te laten spelen, waardoor tie is unicum in den lande sluitend zonder biidrage van de gemeente. Krotopruiming B. en W. zullen voortgaan de woningbouw met kracht te be vorderen, waarbij ook de zo drin gende noodzaak tot krotoprui ming het college tot stimulans strekt. Het college betreurt het, dat met de toewijzing van bouwvo lume niet voldoende rekening wordt gehouden met het karakter van Alkmaar als woongemeente; het tot dusver toegewezen bouw volume is naar hun oordeel, in verhouding tót andere gemeen ten, te laag. Het gevolg hiervan is, - dat in de moeilijkheden van te komen. Het duet van Pleyel woonruimtebehoefte tot nu toe dat deed denken aan Mozart, van diegenen, die hiertoe in staat zijn een spontaner voor dracht verkregen zal worden, terwijl ook de muzikaliteit en met name het muzikaal geheu gen hierdoor bevorderd wordt. Is het ons onmogelijk om, ge zien het grote aantal ervan, alle uitvoerenden te noemen, enkele opvallende prestaties willen wij graag even memoreren. De eerste zang- en fluituitin- gen van de kleineren waren zeer grappig. Leen en Rudo vormden 'n vlot mandoline-duo. terwijl Arie Borst met zijn leraar tot een aantrekkelijke vertolking wisten Bijzondere prestatie ALKMAAR. Onze stadge noot de heer C. S. Meyssen, werkzaam in de banketbakkerij en automatiek van Hulskamp in de Houttil. werd gistermiddag op bescheiden wijze gehuldigd. Hij heeft het namelijk gepresteerd voor het eerst in de geschiedenis van de IJsbereidingscursussen in Nederland te slagen met tienen voor beide gedeelten. Hij mocht de zogenaamde „Mudde"-beker. die ieder jaar beschikbaar wordt gesteld voor dë beste prestatie, in ontvangst nemen. Bovendien werd hem een beker en een oor konde overhandigd als waarde ring voor zijn buitengewone pres tatie. Dit geschiedde in aanwe zigheid van de heer A. Leusen uit Amsterdam, vertegenwoordi ger van R.K. Bond van IJsberei- ders, de heer L. J. v. d. Zande uit Hilversum, voorzitter van de Unie van IJsbereiders en de heer J. P. de Beurs van de Keurings dienst van Waren, tevens exami nator. geen verbetering is ingetreden. De woningcomplexen nabij de Willem de Zwijgerlaan en aan de Hooftstraat, thans in beheer bil het gemeentelijk woningbedrijf, zullen, behoudens goedkeuring van de raad. aan de woningbouw verenigingen worden overgedra gen. Met de woningbouwfederatie is hierover overeenstemming be reikt. Naast de woningwetbouw zul len B en W. ook aan particuliere woningbouw de nodige ruimte laten. werd door Hanny Ulrich, samen met haar leraar op guitaar uit stekend gespeeld. De technische moeilijkheden konden haar niet (Adverentie) AUTORIJSCHOOL MIDDELBEEK Tel. «m Door instructie met nieuwe i :eswagens succes verzekerd Meldt U nog heden aan! A.O.G.-nieuws ALKMAAR. Het eerste damesteam leed in Amsterdam een onverdiende nederlaag teaen bet ruw-spelende O.D.O.S. Door het snelle spel van enkele Am sterdamse voorwaartsen werd de stand geleidelijk aan opgevoerd. Het einde kwam. nadat een Am sterdamse van het veld was ge stuurd. met 5—4 voor O.D.O.S. De iunioren a hebben weder om twee puntjes behaald en zi.in daardoor een flinke stap dichter bij het kaïmoioenschan gekomen De adspiranten speelden teaen Adelbert gelijk met 00. BURGER IJSCLUB ALKMAAR. De algemene ledenvergadering van 335 leden tellende Burger IJsclub" - werd door slechts een tiental personen bezocht. Er werden desondanks belangrijke besluiten genomen. Het saldo van de vereniging bedraagt 853.97, terwijl de nieuwe kaarten nog moeten wor den uitgegeven. Besloten werd om bij de jaar lijkse uitdeling ook de ouden van dagen in de Pius Stichting en het Hofje van Sonoy te ge denken. Veel aandacht werd ook be steed aan het arrangeren van nieuwe attracties, De suggestie werd o.a. gedaan schoonrii- demonstraties te houden ter af wisseling van de gebruikelijke spelen. De vergadering was van me ning. dat de uitdeling voortaan moet plaats vinden door middel van Dakketjes, waartoe besloten werd. Eervol ontslag Mr A. H. van Ravesteijn Bij Koninklijk Besluit is aan mr A. H. Ravesteyn, op het daar toe door hem gedaan verzoek met ingang van 1 Februari 1954 eer vol ontslag verleend uit zijn functie van griffier van de Ar rondissementsrechtbank te Alk maar, onder dankbetuiging voor de door hem in rechterlijke be trekkingen bewezen diensten. Verdronkenoo'rd 133. tegen 5 over de Vismarkt, Tel. 2915. 5 Tempo's Volleyiiieuws ALKMAAR. Het belangrijk ste nieuws is deze keer wel. dat besloten werd over te gaan tot oprichting van een afdeling voor jongens van 13 tot en met 16 jaar. „Tempo" heeft hiervoor de medewerking verkregen van de eerw. broeder Boudewijn, zelf een enthousiast volleyer, die als leider van de junioren zal optre den. De training zal plaats vinden iedere Zaterdagavond van zeven uur tot half negen in de St. Aloy- siusschool aan de Koornlaan. Het gebruik van sportkleding is ver plicht. De contributie is vastgesteld op 10 cent per week (dus niet per keer, dat men komt!), terwijl een inschrijfgeld moet worden betaald van 50 cent ter bestrij ding van de eerste kosten. Tot nu toe hebben zich al negen leden gemeld. Aanmelding kan plaats vinden bij P. K. Koot- ker, Westerweg 37 en C. A. Hed- des, Kennemersingel 10. alsmede 's Zaterdagsavonds aan de zaal. Sinterklaasfeest voor de kleinen BERGEN. De Sint is van daag in Bergen gearriveerd. Woensdag om 2 uur is het kin derfeest voor de NIET schoolgaan de kleuters van 36 jaar bij Nieuwendijk. Eveneens op Woens dag 2 uur in Bergen aan Zee in „Prins Maurits" voor de kleuters van 36 jr. Zondag 6 December om 2.30 uur voor de NIET school gaande kleuters van 36 jr. in het gebouw St. Jan. De kinderen van de hoogste klassen krijgen Woensdag, resp. om 9 en 1.30 uur in de „Rus" feest en zullen het bekende ma rionetten-theater van Bert Brug man zien met het sprookjesver- haal „Paulus de bos-kabouter". De kinderen van de lagere klas sen krijgen op de scholen feest. Emigratie BERGEN. Mej. Afra Lijen, Kerkedijk 38 vertrekt met haar verloofde op 10 December naar Nieuw Zeeland. Wij wensen hen veel succes toe. Verkenners verrasten kinderen van Bio-vacantie-oord BERGEN. Op eig'en initia tief hebben de verkenners van de St. Lamfoertusgroep de zwak ke kinderen, die zoveel huiselijke gezelligheid moeten missen, in het BIO-vacantie-oord te Bergen aan Zee een prettige middag be zorgd. Met hun ze'lf gefabriceerde nonnenkast. de drie uitbundige clowns en de „vuurvreters" heb ben zij de negentig Brabantse kinderen doen genieten.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 2