Alkmaar se Boys liepen tweemaal achterstand in Fraj Ondanks felle Texelse tegenstand nam RKAFCde puntjes mee naar huis Duinranders sleepte punt uit "t Zand vandaan Hollandia T ivas heer en meester en won 0-5 Zeevogels en Uitgeest deelden alles eerlijk ADO '20 hleei de baas in eigen huis gety f Haarlem klopte DAW Bijna had Texel de halve winst gegrepen Penalty in laatste minuut had Hugo Boys kunnen redden br Maar toen moesten zij DEM naar de zege laten gaan Alcmaria had geen moeite met DEC Gelijk spel tegen Geel-Zwart Bergen en Berdos «eelcleil «e punien de ba] toegespeeld op de rand Vreemd doelpunt beslist KSV-DWOW Koedijk het slachtoffer Zwaarbevoelite zege van Kolping Boys HSV kreeg met 3-1 klop Purmerstein vocht zich naar 5-1 zege Verrassende zege van W ieringerwaard St Vict Wie bief dan 4 k Pagina 4 Maandag 7 December 1953 Tot tweemaal toe wisten de Boys een achterstand in te lopen, maar toen DEM voor de derde maal de leiding nam, was het pleit beslecht en konden de Boys de kracht niet meer opbrengen de bordjes te verhangen. Integen deel ook de Boys-verdediging geraakte uit haar spel, waardoor de Beverwijker-aanval meerdere kansen wer den geboden, waarvan zij er slechts één benutte. Het verschil tussen beide ploe- 5 minuten wisten zij opnieuw de gen lag vooral in de aanvalsli- leiding te veroveren. De links- nies, die van de Boys zocht het buiten wist de bal mooi vrij te spelens had zulk een uitval succes en slaagde de Flier er in met een ,goed sdhot de gelijkmaker te sco ren. 22. Opnieuw kon dus de strijd beginnen, dooh het bleek al spoedig, dat de Beverwijkers beter waren, want hun aanval len waren niet alleen talrijker, doch ook veel gevaarlijker. De Boys-achterhoede had moeite zich staande te houden, maar na een half uur spelens moest zij toch capituleren voor een schot van dichtbij van middenvoor Zonne veld. 2—3. Hiermede was het pleit vrij< Dolgelukkig verlieten de Alk- maarders het DEC-terrein na een uitermate moeilijke strijd die slechts door volharding was ge wonnen. Een strijd waar men, naar wi.j van sommige spelers vernamen, wel iets tegen had op gezien. Bij DEC ontbraken de keeper, hij verloofde zich Zon dagmiddag, en een tweetal spe lers wegens het vervullen van de militaire dienst. Dit neemt echter niets af van de uitstekende pres taties van de Alkmaarders. De eerste fase van de strijd was voor Alcmaria Victrix dat echter niet kon doelpunten ondanks een se rieuze kans van de snelvoetige Genevaas. Na ongeveer 10 minu ten nam DEC het spel in handen en vooral Herman Nieuwenhoff wel beslecht, want D.E.M. was trachtte de Alkmaarse defensie daarna overwegend in de aanval te omspelen wat hem vaak lukte en er waren vele kansen om de maar zijn uitstekende voorzetten voorsprong te vergroten, want werden slecht afgewerkt door de de Boys verdediging kwam in schotlose voorspelers. Neen men mes. aie van ""jo ..v. wlai uc uiw vip m moeilijkheden, waardoor zij nog- Pr°tn®eSe J?Jj veelal in het korte spel terwijl spelen, waarna hij deze voor het al eens een kansje weggaf. Ten- j rs 1«et van de 1mpïiiijkineaen die van DEM het spel flink doel plaatste. Daar stond rechts- slotte maakte middenvoor Zonne- van de eerste helft hadden. open hield en wist wat schieten binnen Burger gereed en met een veld er 24 van. Daarna was er i Toen deze~~over waren kwamen was. Bovendien was het tempo beheerste kopbal in de hoek pas- sledhts eén ploeg, die speelde en j de Alkmaarders fel terug en zo- der Bevenwij'kers hoger. De j seerde hij_Kramer kansloos. 12. dat was_ D.E.M. De verdediging' waar had men nog voor rust suc- weersomstandiighedein waren niet Ofschoon D.E.M. sterker bleef ga- van de Boys wist met kunst en ideaal: een zware mist en naar- l ven de Boys zich nog niet ge- vliegwerk verdere doelpunten mate de wedstrijd vorderde werd j wonnen. Enkele snelle uitvallen J echter te voorkomen. Zo kwam het terrein gladder. Na een we- waren gevaarlijk voor de D.E.M.- het einde met een verdiende derzijds verkennen was het DEM verdediging. Na 10 minuten 42 zege voor D.E.M. dat reeds na 6 minuten de lei ding wist te nemen. Uit 'n goede aanval kreeg middenvoor Zonne veld de bal te pakken en pas seerde Kramer met een goed sdhot, 0—1. De Boys bleken niet ontmoedigd en kwamen met een paar aanvallen dicht bij het DEM-doel en een treuzelen van de DEM-doelman had bijna een doelpunt opgeleverd. De aanval len van DEM mochten dan in die j periode niet zo talrijk zijn, ge vaarlijk waren ze in ieder geval wel. Een hard schot kon Kramer juist stoppen, terwijl een mis- trap van Pater de linksbinnen alleen voor Kramer bracht. Ten koste van een hoekschop kon 'n doelpunt worden voorkomen. Een door machteloosheid en te genslag ontmoedigd Geel-Zwart Wel scoorde DEM uit deze hoek- zag zich enige minuten voor het schop maar de scheidsrechter j einde nog bijna 't ene puntje ont- keurde dit doelpunt wegens bui- gaan, waarmee het na 90 minu- tensipel af. De Boys-aanvallen ten zwoegen genoegen heeft moe waren wel talrijker, maar tekort ten nemen. spel en onzuiver schieten waren oorzaak, dat doelpunten uitble ven. Toch wisten de Boys, onge veer 10 minuten voor rust gelijk te maken. Bij een goed opge zette aanval kwamen de Flier en Wagemaiker dicht bij het doel van DEM, de doelman liep uit om het gevaar af te wenden, maar trapte de bal juist tegen een der Boys-spelers, waardoor Knip gelegenheid kreeg de bal in ihet doel te plaatsen. Met 1_1 werd gedraaid. Direct na de rust begonnen de Beverwijkers met een groot offensief en ma Keeper Luijckx moest zich toen namelijk wegens een enkelbles sure van het veld laten dragen en als S. Broersen als plaatsvervan ger de bal niet bij de laatste Duinranders-aanval uit de uiter ste hoek had geranseld, zou al 't sjouwen en al 't gedemonstreerde overwicht vergeefs zijn geweest. Dat overwicht der Geelhemden resulteerde reeds na 3 minuten in een goal van Huiberts Jr., die een door Baltus toegespeelde bal langs de kansloze van Wonderen plaatste, (10). Maar na dit veel belovend begin vervielen de Zand- temers weer in hun oude kwaal: het niet afwerken der vele kan sen, die ontstonden door beter veldspel en grotere techniek. Bij één de schaarse uitvallen der gas 1 11 1Ij len kreeg midvoor Ameteman van het strafschopgebied en de T u.1f» I uitlopende Luijckx met een boog- BERGEN hltrie bal passerend, gaf hij zijn club van de wedstrijd bleken beidereden tQt juichen (1_1} clubs nog onder-de indruk te zijn van het St Nicolaasfeest want het spel was traag en kleurloos. Bo vendien zorgde de hevige mist er voor dat de bal af en toe niet was waar te nemen. In de eerste helft was Bergen geheel in de meerderheid en G. Kaaij wist na 10 minuten met een verrassend schot, keeper Mijer te verschalken. Het tweede kwar tier was eveneens verrassend toen keeper C. Moofj de bal miste, een Berdos-speler over hem heen viel en Aat Schouten de gelegenheid benutte gelijk te maken. Bijna was Berdos hetzelfde overkomen toen keeper Mijer de bal miste, een Berger speler hem net over de lat heen schoot. Onmiddellijk na de rust was B.S.V. weer in de meerderheid, en kreeg de Berdos-achterhoede gevaarlijke aanvallen te verwer ken. Hierdoor werd ook Berdos actief en er volgde een levendig en spannend spel dat zijn hoogte punt bereikte tegen het einde. Doelpunten werden er echter niet meer gemaakt. Puck van Duyne-Brouwer neemt deel aan centrale training Puck van DuyneBrouwer heeft in overleg met haar trainer de heer K. Vroom besloten het a.s. wedstrijdseizoen weer uit te ko men. Zij zal nu deelnemen aan de centrale damestraining van de NTC van de KNAU voor de Europese kampioenschappen te Bern, terwijl zij zelf bovendien blijft trainen onder leiding van de heer Vroom. Na de rust waren de aanval len der Zandtemers nog gevaar lijker en de scorekansen dlis nog groter, maar steeds weer ver zuimden ze te doelpunten. Voor Na een kwartier gewacht te hebben op de scheidsrechter, die niet kwam, werd begonnen. On middellijk na de aftrap zette D.W.O.W. een fel offensief in, waarin het K.S.V.-doel tot twee maal toe aan doorboring ontsnap te. Na een kwartier spelen kwam K.S.V. er iets beter in. Het spel golfde op en neer en vooral de snelle D.W.O.W.voorhoede liet af en toe goed werk zien Het was de invaller rechtsbuiten die het genoegen smaakte K.S.V. aan de leiding te helpen. Na de bal tegen de paal geschoten te heb ben deed hii het daarna beter. 10 Dit gaf K.S.V. de nodige moed. Een minuut voor de rust werd het door een fout yan de D.W.O.W.-keeper 20. Na de thee werd er direct flink aange pakt Na een kwartier spelen werd bii een D.W.O.W.-aanval de bal hard op doel geschoten. De keeper stompte de b'a'l er uit en het was corner zo dacht men, maar volgens de D.W.O.W.- mensen was de bal door het zij net gestompt. Na enig heen en weer gepraat kende hij het doel punt toe, 21. De Meerbewoners kregen weer hoop maar hoe zij ook zwoegden het bleef 21. de sensatie van de wedstrijd zorg de spil Delis, die kans zag een ingeschoten bal nog juist corner te stompen. Tot grote ontstelte nis van zijn hele aanhang plaat ste S. Broersen echter de toege wezen strafschop juist naast het doel. Bij dit effectloos machtsver toon groeide het zelfvertrouwen der Duinkanters en daarmee de hoop op een overwining, die ze zich echter, zoals vermeld, op 't nippertje zagen ontgaan. ces toen Schmidt voor een goed doelpunt zorgdroeg. Even tevoren was er geheel ten onrecht overi gen? een doelpunt van hem ai- gekeurd. Het was geen onver diende voorsprong dat Alcmaria had genomen en na de hervatting gingen de Kaasstadbewoners de voorsprong consolideren. Na ongeveer 14 minuten spelen was het Wielenga die met een handige manoeuvre de bal langs de DEC-defensie dreef en met 'n harde kogel de DEC-doehnan geen kans gaf. (20). DEC kwam fel terug maar hun aanval had geen- stootkracht om de hechte defensie van Alcmaria te verontrusten en deze defensie werd de laatste twintig minuten nog versterkt door de twee bin- renspelers. Daarvoor had echter midvoor Wielenga de score op 30 gebracht. DEC was echter een geslagen ploeg en mocht van geluk spreken dat de scheids rechter nog een tweetal doelpun ten van Alcmaria afkeurde Het waren doelpunten van Wielenga en Schmidt die werden afge keurd. De uitslag van deze met span ning tegemoet geziene wedstrijd geeft duidelijk weer, dat de man nen uit Tuitjenhom hun tegen standers geen illusies hebben gelaten. Hollandia T was werke lijk heer en meester en gaf haar supporters een St. Nicolaas-sur- prise, die voor het verdere ver loop van deze competitie wel 'ns beslissend kan zijn, zij vonden hun zelfvertrouwen terug. Koe dijk, dat thuis steeds een lastig te bestrijden tegenstander is, moest zich overgeven Na de rust toen de stand reeds 03 was, waren zij vrij wel de gelijke van Hollandia, maar tot doelpunten konden zij deze maal niet komen. Begeleid door 'n grote schare supporters toog Hollandia T. op Koedijk aan, de spanning was op de gezichten te zien, wat zouden hun pupillen doen, het vertrou wen stond te wankelen, Koedijk v/as zo'n onberekenbare tegen stander, maar het was de dag van de surprise. Direct na de aftrap was Holl'andia T al voor de K.- veste. De wedstrijd was goed 10 minuten oud toen een aanval via links doelman Bloothoofd nood lottig werd,, 0—1. Een juichende H.-aanhang! Koedijk trapte af en het „Hup Koedijk" weerklonk, maar het werd 2 door een goed schot van de Hollandia- middenvoor. Het verzet dat Koedijk nog ge boden had, was gebroken en het spel had reeds z'n grootste aan trekkelijkheid verloren, te meer. Te Delft werd de voetbalwedstrijd DHCWillem II 02, gespeeld. Tijdens een aanval op het DHC-doel, waarin de Jong van Willem II, geheel links, het eerste doelpunt voor zijn club scoort. Verder van links naar rechts: van Geest en doel man van Schaick, beide van DHC, op de achtergrond Becx en Formanoy, beide van Willem II. ALKMAAR Wederom is de ploeg van Gerrit Bijlsma sterker gebleken dan DAW, de Alkmaar ders verloren nog nooit met zulke grote cijfers Zondagmiddag werd het in De Overdekte 38, waar mee de verhouding behoorlijk weergegeven wordt. Ofschoon de Haarlemmers met twee invallers in het veld kwamen, was hun spel veel gerqutineerder dan dat van de DAW-ers. die vooral nog startsnelheid te kort komen. Daarbij is het experiment met de jeugdige Besijn als doelman op een mislukking uitgelopen. In de toekomst kan uit hem wellicht 'n goed keeper uitgroeien, maar dan zal hij toch eerst in de lagere ze ventallen de nodige ervaring en hardheid op moeten doen. Toch zou het verkeerd zijn de neder laag geheel aan de keeper te wij ten. Drie van de acht goals had hij kunnen hebben, maar de ove rige spelers hebben ook de nodige fouten gemaakt, die door de Haarlem-voorhoede dadelijk wer den afgestraft. Na enkele zwakke DAW-aan- vallen wist Haarlem tot vier maal toe te scoren voordat v.d. Horst na enkele vergeefse pogingen de stand op 4—1 kon brengen. Voor de rust werd het echter nog 15. Na 16 kon v.d Horst uit een strafworp de stand op 26 bren gen, maai; Bijlsma c.s. hadden hun honger nog niet gestild. Via 28 werd het door Slikker ten slotte 38. In de laatste minuut hervond DAW zichzelf pas doch de eindspurt was veel te laat in gezet en bovendien was de af werking van de aanvallen te on nauwkeurig om effect te sorteren. DAW klopte Nereus 4 in een voorwedstrijd met 50. De zege had veel groter kunnen zijn maar ook hier was onbeheerst spel en in het wilde weg schieten er oor zaak van .dat vele kansen nutte loos verloren gingen. toen bij een zacht rollertje in de richting van het K.-doel, doel man Bloothoofd de bal tot grote schrik van de Koedijkers liet gaan, 03. De thee had de Koe- dijkers blijkbaar goed gedaan, want zij gaven nu beter partij en kwamen zelfs enige malen tot vlak bij de H.-goalie, maar het juiste schot ontbrak. Hollandia T. toonde hoe het moest en na 15 minuten lag no. 4 in de tou wen, nu was de spanning er he lemaal uit. Vijf minuten voordat de goed leidende scheidsrechter het einde floot, moest de Koe dijk achterhoede nogmaals zwich ten en de stand werd dus nog 0—5. Zeemacht kreeg met 21 klop Zeemacht bracht een goede ploeg in het veld; Kolping Boys moest met drie invallers spelen. Een zware mist hing boven het veld. KB won de toss en Zeemacht trapte met de wind in de rug af. Met vol enthousiasme wierp Zeemacht zich in de strijd wierp hun tegenstanders, die met het zelfde idee bezield waren, de kostbare punten te ontfutselen. Al spoedig bleek, dat beide par tijen tegen elkander opgewassen waren. Zeemacht, technisch beter, kon op het fel spelende KB- team geen overwicht krijgen. Het combinatie- en positiespel van beide elftallen ontbrak op de juiste ogenblikken. Na een half uur wist KB door de hechte ZM-defensie heen te breken en linksbuiten v. d. Gragt gaf KB met een strak schot de leiding (10). Daarna kwam KB nog maals t'erug, maar bij deze aan val maakte Zeemacht in het strafschopgebied hands. Smit van KB nam de penalty, maar de goed reagerende keeper van Zee macht stopte de bal op keurige wijze. Met deze stand ging de rust in. Na de rust was het Zeemacht dat aanvankelijk de toon aangaf. Al spoedig werd een over rechts flankerende aanval door rechts buiten Derksen goed benut (1-1). Hierna kwam KB terug met een goede aanval. Rechtsbuiten Tuyn- man benutte een hiaat in de Zeemacht-gelederen, maar de uitstekende goalie van Zeemacht voorkwam erger. Hierna kwam KB terug met een snelle aanval waarin midvoor Hes op grote af stand een onverwacht schot loste, dat de keeper van Zeemacht te machtig was (21). Zeemacht liet het er niet bij zitten, maar moest toch in KB zijn meerdere erkennen. Verwoeste boerderij wordt herbouwd WIERINGERMEER De boer derij van Pachter P. A. Sturm aan de Tussenweg, die in Septem ber 1953 door brand totaal werd verwoest, zal worden herbouwd. Door het rent-ambt Wieringer- meer is de herbouw inmiddels op gedragen aan de vennootschap onder firma v.h. Wassink en van Garderen te Middenmeer. Geslaagd SLOOTDORP Onze plaats genoten, de heren J. Koster en P, Postma slaagden bij het te Hoorn gehouden examen voor het vak diploma smid. De moeilijke reis van AFC naar Texel is beloond ge worden met een verdiende overwinning. Texel, met twee invallers bood dermate tegenstand, dat AFC verplicht werd haar gehele arsenaal van technisch kunnen ten toon te spreiden. Tot tien minuten voor tijd zat er voor Texel nog een gelijk spel in, doch Heynis wist toen, na een feilloze combinatie van de gehele AFC-voorhoede, de stand op 13 te brengen en daarmede was de neder laag van de eilandbewoners een feit. ling was het gevolg, zonder dat AFC erin slaagde te scoren. Na 26 min. wist B. Bakker Texel aan een verdiende voor sprong te helpen, door met een hard schot te scoren (10). AFC zette daarna 'een krachtig offen sief in. dat in de 30e minuut re sulteerde in de gelijkmaker ge scoord dopr Kooyen. De tweede helft begon met AFC-aanvallen, doch Texel wist weldra Popma op de proef te stellen Deze redde echter prima. Gezegd dient te worden, dat Texel zeker meer verdient dan dc onderste plaats van de rang lijst Dat AFC tenslotte aan het langste end trok, dankten zij aan een plunder van doelman Rijk en de grotere techniek van de Alk maarders. Sportieve wedstrijd Direct na de aftrap speelde Texel veel op de aanval. De AFC-verdediging moet direct op volle toeren draaien om onheil te voorkomen. Zeker tien minu ten hield deze druk aan en spo radisch is AFC in de aanval, De ze aanvallen waren echter uiterst gevaarlijk. Zo zagen we een fraaie ren van Ten Have, net op tijd door de Porto onderbroken. Na enige Texel-aanvallen, ont kwam het Texel-doel aan een doorboring toen de scheidsrech ter een strafschop gaf wegens het ongeoorloofd aanvallen van Kooge. Een hevige schermutse- R.K. HOCKEYCLUB „DE TERRIERS" ALKMAAR Dames: Terriers I—DEM II 5—1. Door een fraaie overwinning op de leiders van hun ranglijst héb; toen de Terriers een goede gooi gedaan naar 'het kampioenschap Door een paar zeer goede doel punten van de dames Eeken en E. Spruyt verkregen zij al snel een 2voorsprong. Hierna scoorden de tegenstand sters hun enige doelpunt tegen. Na nog 3 doelpunten te hebben gescoord, waren de Terrier-dames zeker van de overwinning, 51. Dames: Kraaien—Terriers II 5—0. In deze wedstrijd hadden de dames van het tweede geen sohiin van kans op een overwin ning. Neemt een voorbeeld aan het eerste elftal, damesl Heren: Terriers IAmsterdam VI 2—1. Een sterk Terrier-elftal heeft het dit weekend gepresteerd om twee kostbare punten van de koploper in afdeling 3D af te dwingen. De Terriers togen het eerst ten aanval, welke al gauw werd af geslagen, maar hiermede namen ze geen genoegen en ze trokken weer opnieuw op en uit deze aanval wist de middenvoor W Broersen zijn club de leiding te geven. Amsterdam kwam fel opzetten en wist nog voor de rust de stand in evenwicht te brengen door een mooi ingepushed bal. Rust stand 11. Na de rust wist de Terriers- linksbuiten mooi het A.-doel te doorboren: 2—1. Hier bleef het bii tot het voor de Terriers ver lossende eindsignaal klonk. Toen hadden de Terriers een sportief gespeelde wedstrijd met 21 ge wonnen. Na zes minuten faalde doelman Rijk. waarna Heynis scoorde (1—2), AFC voelde de overwin ning en speelde nu zeer sterk, doch de Texelse achterhoede werkte goed. Enkele malen zag men fraaie staaltjes van sportviteit. Het mooiste was wel, toen Heynis in gedroomde positie, het spel af stopte omdat Wilner geblesseerd op de grond lag. Een daad die door de honderden toeschouwers op de juiste waarde werd ge schat. Zowel het AFC-doel, alsdat van Texel werden nog menig maal in gevaar gebracht. In het AFC-doel werkte Popma echter uiterst nauwkeurig, zodat het voor de Texel-aanval zeer moei lijk was te scoren. Zes minuten voor tijd bracht Heynis de stand op 13. na een mooie aanval. Verdachte van misdadige grap aangehouden TEXEL De politie heeft de 20-jarige B. L. uit de Waal aan gehouden. Deze heeft bekend vo rige week Dinsdag des avonds om negen uur een zeven meter lange telefoonpaal dwars over de weg van Den Burg naar De Waal te hebben gelgd, waardoor een motorrijder een ongeluk over kwam. De thuisclub was er kennelijk op uit een einde te maken aan de reeks nederlagen en startte in een zeer hoog tempo Jan de Waard, na weken weer aanwezig was een doortastende midden voor, die de vleugels goed in het spel betrok. In de eerste minuten mocht Neijens al een corner nemen en invaller Liefting kopte de bal rakelings over de lat. De vol gende aanval leverde weer een hoekschop op, nu aan de andere kant. Prachtig deponeerde de Waard de bal voor de goal en hoog opspringend kopte Liefting het eerste doelpunt in de touwen Zeevogels hield het beste van het spel, de kanthalves Baltus en Wittebrood zwoegden over het middenveld en brachten de Uit geestdefensie tot een volledige afweerslag. Eens te meer schit terde daar spil Scholten, ge steund door zijn prachtige tech niek en prima spelopvatting. Vooral over rechtsbuiten de Waard brak Zeevogels door en bij een dezer aanvallen had een vliegend schot van de Z.-links- buiten beter lot verdiend. Aan de andere kant verwachtte men veel van middenvoor Heystek, eveneens een prima technische voetballer. Hij vond op zijn weg echter veel tegenwerking van stopper Groot en deze kan het zich tot verdienste rekenen, het Uitgeest kanon vernageld te hebben. In de Zeevogels-kooi weerde Twisk zich geducht, hoewel hij voor de rust niet zo in nood kwam als zijn collega aan de an dere kant. Een vrije schop, hard ingeschoten, stopte laatstgenoem de op de doellijn. Na de pauze kwamen de rood- hemden meer in de aanval en kon de Zeevogels-achterhoede haar kwaliteiten tonen. In de mist werd een waar schimmenspel opgevoerd en als In een onder slechte weers- en terreinomstandigheden gespeelde wedstrijd is het ADO gelukt een overwinning te behalen op HSV dat niet verder kwam dan een reeds in de vijfde minuut ge maakt doelpunt door Bugter. Daar Veerman teveel vrijheid genoot wist hij met twee juweel tjes van doelpunten ADO nog voor de rust aan een 21 voor sprong te helpen. Na de thee had HSV wel het beste van het spel, doch wederom wist ADO de sco re te verhogen door een kopbal van A. Dam. Het begin was voor HSV en reeds na vijf minuten wist Bugter de bal in het doel te lopen. Kort hierna kroop ADO door het oog van de naald toen achtereenvolgens Schuyt en Bug ter onverwachts inschoten, doch doelman Geerlofs kon met uiter ste krachtsinspanning doelpunten voorkomen. Het spel golfde snel WEER NEDERLAAG VOOR T.O.P. SCHAGEN Ook deze keer is 'het voor Top weer op een nederlaag uitgelopen. Het gaat er op lijken dat de Schager hand- balsters een inzinking hebben te verwerken, waarin zij sinds een paar weken schijnen te verkeren. Hun tegenstandsters zijn echter niet zo gemakkelijk aan deze overwinning gekomen. Top wist veelvuldig de aanvallen van de Poldersen te onderscheppen maar het geluk zat 'haar nu eenmaal niet mee. Tot de rust toe is het 11 gebleven. Maar daarna kwam Vliegens-Vlug nog feller opzetten, met gevolg dat het al spoedig 12 was. Top probeerde keer op keer vergeefs om de achterstand weer in te halen. Het werd integen deel tenslotte nog 14. over en weer, diverse doelrijpe kansen deden zich aan beide zij den voor, maar voor de rust werd er niet meer gedoelpunt. Na de thee gaf HSV de toon weer aan, maar het was ADO dat weer doelpuntte uit 'n prach tig genomen hoekschop van Veer man 3—1. HSV wijzigde nu de voorhoede, het wilde echter niet lukken. Tegen het einde nam ook de mist nog toe, zodat het meer op een schimmenspel geleek, dan op voetballen. Het is overigens wel opmerkelijk, dat het veld van ADO nog steeds door de KNVB wordt goedgekeurd. een duiveltje in 't doosje sprong Twisk door zijn goal. Met het verstrijken van de tijd werd het spel van Uitgeest ner veus en het begon er op te lijken dat de volgelingen van Scholten met lege handen naar huis zou den gaan. Doch bij een aanval over links sloeg Wittebrood de bal met de handen weg, de ar biter kon dit niet zien, maar in de volgende schermutseling, boorde het schot van Heystek door hoogopspringende witte verdedigers hoog in de touwen. Toch nog gelijk. In de laatste minuten brak Neijens door en schoot hard langs de verkeerde kant van de paal, maar ook Twisk moest al zijn talenten aan spreken om de halve winst te redden. CSV had een sof-dag Of het nu naweeën van het St. Nicolaasfeest of de mist zijn ge weest die CSV parten heeft ge speeld weten wij niet, wel weten we, dat we deze plaatselijke club nimmer zo'n slechte wedstrijd hebben zien spelen. Na de aftrap door CSV begon het al. Purmerstein nam de Dal over en na 5 minuten scoorde Purmerstein de eerste goal. Als het spel 10 min. oud is zien we een stormloop van Purmerstein waardoor de voorsprong wordt vergroot (02). Keer op Keer ko men de Purmersteiners terug in uitstekend en goed technisch sa menspel met het gevolg, dat na 25 minuten spelen de stand wordt gebracht op 03. Overmoedig oor dit succes staat ook de achterhoede van Purmerstein bij na over de helft als doelman de Heer een verre trap geeft die prompt door Kossen Wordt opge vangen en in een snelle race in een doelpunt wordt omgezet. De resterende zeven minuten van de eerste helft brengen niet de door de CS V-supporters gehoopte op leving in de gelederen van hun spelers, zodat de rust met de stand 13 ingaat. De hoop 'der toeschouwers, dat de thee de spiererrbii de CSV- ers los gemaakt zal hebben wordt de bodem ingeslagen, doordat Purmerstein na vijf minuten spe len in de tweede helft de voor sprong vergroot (14). Terwijl de mist steeds dichter wordt zijn we getuige van een slechte partij voetbal die bij de supporters me nige wrevelige opmerking in de mond brengt. Dit wordt er niet beter op als na veertig minuten spelen de stand op 1—5 wordt ge bracht. Met deze stand komt ook het einde. CSV heeft hopelijk hiermede de slechtste wedstrijd van hun club- bestaan gespeeld. Het samenspel van CSV heeft alles te wensen overgelaten en zij wisten hun matheid niet te overwinnen. De eindconclusie is. dat Purmerstein verdiend heeft gewonnen; zu hebben er voor gewerkt. Wieringerwaard heeft zowaar een Sint Nicolaas-surprise in ont vangst genomen door een 2—1 overwinning in de wedstrijd tegen Hugo Boys. Toch had het er niet veel van, want in de aller laatste minuut mocht rechtshalf N. J. Borst nog een penalty ne men, welke echter goed werd gestopt door keeper Van Balen. In de eerste minuten zagen we van beide ploegen aanvallen, echter zonder gevaar. Bij een aanval over rechts belandde de ba] in het midden en met een goed gericht schot moest keeper Mooij voor de eerste maal het hoofd buigen; dit was na 6 minu ten spelen. 10. Wieringerwaard kwam met gevaarlijke uitvallen, en zo was dit ook bij een aanval over links, waarbij eerst Hoog- stegen en J. Buning misten, maar dan J. Breed voor de tweede maal keeper Mooii passeerde. Bii de achterhoede van Wieringer waard begint de motor storend te lopen, maar steeds strandden de mensen van Hugo Boys op de buitenspel-val. Nadat de spelers een kwartie- de mist hadden verlaten, kwam een geladen ploeg uit Heerhugo- waard het veld weer op. Dit bleek wel uit het doelpunt waar bij de bal door rechtshalf N. J. Borst langs Van Balen werd ge lopen (21). Wat men toen zag was een duel tussen de voor hoede van de Boys en de achter hoede van Wieringerwaard. Nu moet gezegd worden dat de op gezette aanvallen van de groen- witten zeer slordig waren, en de afwerking nog minder. Er kwa men legio schoten van Borgt. Deken en P. Kager, maar zeer slecht. Éénmaal zagen we de linksbinnen Deken een kans on benut laten, waarvoor hii zichzelf later wel een verwijt zal heb ben gemaakt. Borst zette nog eenmaal het hoofd onder de bal. maar het bruine monster ver dween over de lat. In de aller laatste minuut kreeg Molenaar een kans, maar J. Buning was paraat en toen Molenaar zou schieten, gleed Bunins» voor ziin voeten. Molenaar kwam ten val en de scheidsrechter wees naar de witte stip. Onder hoogspan ning plaatste Borst zich achter de bal. Keeper Van Balen wist de gelijkmaker te voorkomen. In de afdelim eens gegooche cijfers worden draaien onze overwinning t anders als er i die de Alw. F Eén en veertig was het een su lingen van de Drie wedstrijdei IA gelijk. Daar ODIZ tegen Alkr voor de Westerwc op deze manier bl te voelen voor de Dit ene puntje wa; de voorsprong op drager Bergen op Want deze blauwhi in de derby tegen tot eenzelfde resu Zeevogels zeker o< want in Egmond met een 11 geli gen nemen. De a> Bergen blijft dus e' ODIZ was bovena spel toch voldoen naast Egmondia plaats te komen, E n.l. de verwacht' Zaandam van RCZ daarmee schaarde club zich onvoorwc gelid der kanshefob trouwens Uitgeest Zaanlandia won n Zaanse boys. Egmondia ODIZ RCZ Zaanlandia Uitgeest Zaanse Boys Berdos Meervogels Z. Alkmaar Zeevogels Bergen 10 10 9 '10 10 10 10 10 9 10 10 St. Vic: Nibbixi Het blijft in 1B eten met Flevo. De hadden ditmaal a geen cent medelijd 50 gaven Blokkei kennen, dat het vc met hun illusies oi venste plaats. RK1 zege tegen Valken, thans op vier punti op de tweede plaats thans vier punten achter. Daar zorgc voor, dat in Nibbix verrassend gelij'k sp DVO heeft de moed nog niet opgegeven, kreeg KGB geen ka: verrassend optreden tor staan de Boy thans in feite slechti uit Obdam. Berkhoi het weg kwam uit zone. Het won daa: karspel met 20. 1B: Flevo 10 RK EDO 11 SEW 10 RK DVO 11 St George 10 Blokkers 10 Valken 10 Sijbekarspel 10 Berkhout 11 KGB li St Victor 10 Ziezo in IC is men tot de oude verho verleden jaar. Er i touw aan vast te k Randers na, schijne zo ongeveer aan elk Met die verstande n elftallen als Wi Vrone, N. Niedorp, I nu ook Hugoboys t zijn .geraakt om nog ken op de. titel. Dt WGW verreweg de b Te Haarlem werd 4—2, gespeeld tijde en het publiek so Het tweede doelpu Hnks naar rechts: doelman Snijders

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 4